LAST UPDATE: Wednesday, 21 August 2019, 11:49:30

FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag Football
Beach Flag FootballRugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandy
Field HockeyIndoor HockeyFloorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater Hockey
Ball HockeyWBHF Ball HockeyShintyLacrosseBox LacrosseIntercrosseRingette
Water PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballCricketIndoor CricketBaseball
SoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGutsVolleyballFistball
Basketball3x3 BasketballNetballKorfballBeach KorfballHandballBeach Handball
RollballTchoukballBeach TchoukballUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingQuidditch
Sepak TakrawBeach Sepak TakrawKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosse
HorseballFutnetRoller DerbyPétanqueIce StockSnow PoloUnderwater Ice Hockey
MEN'S WATER POLO - 2019 RESULTS

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive201820172016201520142013201220112010
Women's Archive201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
18.08 Hong Kong Taiwan 11-3 Taiwan 'B' Asia-Pacific Tournament 9th-11th Place Group (4 x 7 mins)
18.08 Hong Kong Hong Kong 'B' 9-5 Hong Kong Beach Water Polo Asia-Pacific Tournament 5th-8th Place Semi-Final (4 x 7 mins)
18.08 Hong Kong Hong Kong 'B' 3-17 Philippines Asia-Pacific Tournament 5th Place Match (4 x 7 mins)
17.08 Hong Kong Hong Kong 'B' 12-4 Taiwan 'B' Asia-Pacific Tournament Group C (4 x 7 mins)
17.08 Hong Kong (Hong Kong) Philippines 7-5 Indonesia Asia-Pacific Tournament Group C (4 x 7 mins)
17.08 Hong Kong Hong Kong 8-7 Philippines Asia-Pacific Tournament Quarter-Final (4 x 7 mins)
17.08 Hong Kong Hong Kong Beach Water Polo 5-14 Indonesia Asia-Pacific Tournament Quarter-Final (4 x 7 mins)
16.08 Hong Kong Hong Kong Beach Water Polo 12-5 Taiwan Asia-Pacific Tournament Group B (4 x 7 mins)
16.08 Hong Kong (Hong Kong) Hong Kong 'B' 4-14 Philippines Asia-Pacific Tournament Group C (4 x 7 mins)
16.08 Hong Kong (Hong Kong) Indonesia 21-1 Taiwan 'B' Asia-Pacific Tournament Group C (4 x 7 mins)
16.08 Hong Kong (Hong Kong) Hong Kong 'B' 2-10 Indonesia Asia-Pacific Tournament Group C (4 x 7 mins)
16.08 Hong Kong (Hong Kong) Philippines 25-1 Taiwan 'B' Asia-Pacific Tournament Group C (4 x 7 mins)
10.08 Lima Peru 5-16 Mexico Pan American Games 7th Place Match
10.08 Lima (Peru) Cuba 8-7 Puerto Rico Pan American Games 5th Place Match
10.08 Lima (Peru) Brazil 9-6 Argentina Pan American Games 3rd Place Match
10.08 Lima (Peru) USA 18-6 Canada Pan American Games Final
09.08 Lima (Peru) Mexico 13-13 Puerto Rico
1-2 pens
Pan American Games 5th-8th Place Semi-Final
09.08 Lima Peru 5-17 Cuba Pan American Games 5th-8th Place Semi-Final
09.08 Lima (Peru) Canada 8-7 Brazil Pan American Games Semi-Final
09.08 Lima (Peru) USA 17-1 Argentina Pan American Games Semi-Final
08.08 Lima (Peru) Argentina 9-7 Cuba Pan American Games Quarter-Final
08.08 Lima (Peru) Brazil 15-4 Puerto Rico Pan American Games Quarter-Final
08.08 Lima (Peru) Canada 13-11 Mexico Pan American Games Quarter-Final
08.08 Lima Peru 2-24 USA Pan American Games Quarter-Final
06.08 Lima (Peru) Canada 20-11 CubaPan American Games Group A
06.08 Lima (Peru) USA 24-1 Puerto RicoPan American Games Group A
06.08 Lima (Peru) Brazil 12-7 ArgentinaPan American Games Group B
06.08 Lima Peru 8-14 Mexico Pan American Games Group B
05.08 Lima (Peru) Cuba 10-8 Puerto RicoPan American Games Group A
05.08 Lima (Peru) USA 13-11 CanadaPan American Games Group A
05.08 Lima (Peru) Brazil 10-5 MexicoPan American Games Group B
05.08 Lima Peru 6-12 Argentina Pan American Games Group B
04.08Lima (Peru)Canada 20-7 Puerto RicoPan American GamesGroup A
04.08Lima (Peru)USA 21-6 CubaPan American GamesGroup A
04.08Lima (Peru)Argentina 13-11 MexicoPan American GamesGroup B
04.08LimaPeru 2-14 BrazilPan American Games Group B
27.07 Gwangju (South Korea) Greece 11-6 Germany World Aquatics Championship 7th Place Match
27.07 Gwangju (South Korea) Serbia 13-9 Australia World Aquatics Championship 5th Place Match
27.07 Gwangju (South Korea) Croatia 10-7 Hungary World Aquatics Championship 3rd Place Match
27.07 Gwangju (South Korea) Italy 10-5 Spain World Aquatics Championship Final
25.07 Gwangju (South Korea) Japan 15-5 South Africa World Aquatics Championship 11th Place Match
25.07 Gwangju (South Korea) USA 15-14 Montenegro World Aquatics Championship 9th Place Match
25.07 Gwangju (South Korea) Australia 9-8 Greece World Aquatics Championship 5th-8th Place Semi-Final
25.07 Gwangju (South Korea) Germany 12-12 Serbia
4-5 pens
World Aquatics Championship 5th-8th Place Semi-Final
25.07 Gwangju (South Korea) Italy 12-10 Hungary World Aquatics Championship Semi-Final
25.07 Gwangju (South Korea) Spain 6-5 Croatia World Aquatics Championship Semi-Final
23.07 Gwangju South Korea 12-12 New Zealand
5-4 pens
World Aquatics Championship 15th Place Match
23.07 Gwangju (South Korea) Brazil 9-8 Kazakhstan World Aquatics Championship 13th Place Match
23.07 Gwangju (South Korea) Montenegro 14-7 Japan World Aquatics Championship 9th-12th Place Semi-Final
23.07 Gwangju (South Korea) USA 20-3 South Africa World Aquatics Championship 9th-12th Place Semi-Final
23.07 Gwangju (South Korea) Croatia 11-8 Germany World Aquatics Championship Quarter-Final
23.07 Gwangju (South Korea) Hungary 10-9 Australia World Aquatics Championship Quarter-Final
23.07 Gwangju (South Korea) Italy 7-6 Greece World Aquatics Championship Quarter-Final
23.07 Gwangju (South Korea) Spain 12-9 Serbia World Aquatics Championship Quarter-Final
21.07Gwangju South Korea 4-17 KazakhstanWorld Aquatics Championship 13th-16th Place Semi-Final
21.07 Gwangju (South Korea) Australia 9-9 Montenegro
4-2 pens
World Aquatics Championship Quarter-Final Qualifier
21.07 Gwangju (South Korea) Brazil 12-8 New Zealand World Aquatics Championship 13th-16th Place Semi-Final
21.07 Gwangju (South Korea) Germany 25-5 South Africa World Aquatics Championship Quarter-Final Qualifier
21.07 Gwangju (South Korea) Greece 11-9 USA World Aquatics Championship Quarter-Final Qualifier
21.07 Gwangju (South Korea) Spain 15-7 Japan World Aquatics Championship Quarter-Final Qualifier
19.07 Gwangju (South Korea) Serbia 9-3 Greece World Aquatics Championship Group A
19.07 Gwangju South Korea 6-24 MontenegroWorld Aquatics Championship Group A
19.07 Gwangju (South Korea) Croatia 21-5 Kazakhstan World Aquatics Championship Group B
19.07 Gwangju (South Korea) USA 12-11 Australia World Aquatics Championship Group B
19.07 Gwangju (South Korea) Hungary 23-5 South Africa World Aquatics Championship Group C
19.07 Gwangju (South Korea) Spain 23-3 New Zealand World Aquatics Championship Group C
19.07 Gwangju (South Korea) Italy 8-7 Germany World Aquatics Championship Group D
19.07 Gwangju (South Korea) Japan 11-9 Brazil World Aquatics Championship Group D
17.07 Gwangju (South Korea) Greece 10-10 Montenegro World Aquatics Championship Group A
17.07 Gwangju South Korea 2-22 SerbiaWorld Aquatics Championship Group A
17.07Gwangju (South Korea) Australia 17-8 KazakhstanWorld Aquatics ChampionshipGroup B
17.07 Gwangju (South Korea) Croatia 17-7 USA World Aquatics Championship Group B
17.07 Gwangju (South Korea) Hungary 13-11 Spain World Aquatics Championship Group C
17.07 Gwangju (South Korea) New Zealand 8-8 South Africa World Aquatics Championship Group C
17.07 Gwangju (South Korea) Germany 15-8 Brazil World Aquatics Championship Group D
17.07 Gwangju (South Korea) Italy 9-7 Japan World Aquatics Championship Group D
15.07 Gwangju (South Korea) Montenegro 10-10 Serbia World Aquatics Championship Group A
15.07 Gwangju South Korea 3-26 GreeceWorld Aquatics Championship Group A
15.07 Gwangju (South Korea) Croatia 14-4 Australia World Aquatics Championship Group B
15.07 Gwangju (South Korea) USA 16-7 Kazakhstan World Aquatics Championship Group B
15.07 Gwangju (South Korea) Hungary 24-4 New Zealand World Aquatics Championship Group C
15.07 Gwangju (South Korea) Spain 23-3 South Africa World Aquatics Championship Group C
15.07 Gwangju (South Korea) Germany 9-9 Japan World Aquatics Championship Group D
15.07 Gwangju (South Korea) Italy 14-5 Brazil World Aquatics Championship Group D
23.06 Belgrade (Serbia) Canada 13-13 Kazakhstan
3-4 pens
World League Superfinal, 7th Place Match
23.06 Belgrade (Serbia) Hungary 15-13 Japan World League Superfinal, 5th Place Match
23.06 Belgrade (Serbia) Australia 11-10 Spain World League Superfinal, 3rd Place Match
23.06 Belgrade Serbia 12-11 Croatia World League Superfinal, Final
23.06 Brno (Czechia) Wales 19-9 Luxembourg EU Nations Cup 11th Place Match
23.06 Brno (Czechia) England 8-7 SingaporeEU Nations Cup 9th Place Match
23.06 Brno Czechia 12-9 Austria EU Nations Cup 7th Place Match
23.06 Brno (Czechia) Switzerland 11-8 South AfricaEU Nations Cup 5th Place Match
23.06 Brno (Czechia) Belgium 15-8 Lithuania EU Nations Cup 3rd Place Match
23.06 Brno (Czechia) Los Angeles Athletic Club (USA) 11-11 Portugal
1-2 pens
EU Nations Cup Final
22.06Belgrade (Serbia) Hungary 15-8 CanadaWorld LeagueSuperfinal, 5th-8th Place Semi-Final
22.06Belgrade (Serbia) Japan 13-12 KazakhstanWorld LeagueSuperfinal, 5th-8th Place Semi-Final
22.06Belgrade (Serbia) Croatia 10-8 SpainWorld LeagueSuperfinal, Semi-Final
22.06Belgrade Serbia 16-11 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Semi-Final
22.06Brno (Czechia)England 28-8 WalesEU Nations Cup9th-12th Place Semi-Final
22.06Brno (Czechia)Singapore 24-4 LuxembourgEU Nations Cup9th-12th Place Semi-Final
22.06BrnoCzechia 9-10 SwitzerlandEU Nations Cup5th-8th Place Semi-Final
22.06Brno (Czechia)South Africa 12-9 AustriaEU Nations Cup5th-8th Place Semi-Final
22.06 Brno (Czechia) Los Angeles Athletic Club (USA) 12-9 Belgium EU Nations Cup Semi-Final
22.06Brno (Czechia)Portugal 11-6 LithuaniaEU Nations CupSemi-Final
21.06 Belgrade (Serbia) Australia 10-10 Hungary
6-5 pens
World League Superfinal, Quarter-Final
21.06 Belgrade (Serbia) Croatia 20-13 Japan World League Superfinal, Quarter-Final
21.06 Belgrade Serbia 20-5 Canada World League Superfinal, Quarter-Final
21.06 Belgrade (Serbia) Spain 19-10 Kazakhstan World League Superfinal, Quarter-Final
21.06 Brno Czechia 7-8 South AfricaEU Nations Cup Group A
21.06 Brno (Czechia) Portugal 16-8 Singapore EU Nations Cup Group A
21.06 Brno (Czechia) Belgium 23-4 Wales EU Nations Cup Group A
21.06 Brno (Czechia) Portugal 31-2 Wales EU Nations Cup Group A
21.06 Brno (Czechia) South Africa 12-10 Singapore EU Nations Cup Group A
21.06 Brno Czechia 11-10 BelgiumEU Nations Cup Group A
21.06 Brno (Czechia) Los Angeles Athletic Club (USA) 19-8 EnglandEU Nations Cup Group B
21.06 Brno (Czechia) Austria 25-4 Luxembourg EU Nations Cup Group B
21.06 Brno (Czechia) Lithuania 8-6 Switzerland EU Nations Cup Group B
21.06 Brno (Czechia) Switzerland 19-3 Austria EU Nations Cup Group B
21.06 Brno (Czechia) England 23-5 Luxembourg EU Nations Cup Group B
21.06 Brno (Czechia) Los Angeles Athletic Club (USA) - LithuaniaEU Nations Cup Group B
20.06 Belgrade (Serbia) Hungary 13-9 Japan World League Superfinal, Group A
20.06 Belgrade (Serbia) Spain 12-5 Canada World League Superfinal, Group A
20.06 Belgrade (Serbia) Croatia 11-9 Australia World League Superfinal, Group B
20.06 Belgrade Serbia 20-6 KazakhstanWorld League Superfinal, Group B
20.06 Brno Czechia 20-8 Wales EU Nations Cup Group A
20.06 Brno (Czechia) Belgium 19-7 Singapore EU Nations Cup Group A
20.06 Brno (Czechia) Portugal 19-7 South Africa EU Nations Cup Group A
20.06Brno (Czechia)Los Angeles Athletic Club (USA) 28-2 LuxembourgEU Nations CupGroup B
20.06 Brno (Czechia) Switzerland 9-8 England EU Nations Cup Group B
20.06 Brno (Czechia) Lithuania 14-6 Austria EU Nations Cup Group B
20.06 Brno (Czechia) Los Angeles Athletic Club (USA) 12-4 SwitzerlandEU Nations Cup Group B
20.06 Brno (Czechia) Lithuania 22-6 Luxembourg EU Nations Cup Group B
20.06 Brno (Czechia) Austria 7-6 England EU Nations Cup Group B
19.06 Belgrade (Serbia) Hungary 11-11 Spain
4-1 pens
World League Superfinal, Group A
19.06 Belgrade (Serbia) Japan 17-7 Canada World League Superfinal, Group A
19.06 Belgrade (Serbia) Australia 14-5 Kazakhstan World League Superfinal, Group B
19.06 Belgrade Serbia 11-10 CroatiaWorld League Superfinal, Group B
19.06 Brno Czechia 4-17 PortugalEU Nations Cup Group A
19.06 Brno (Czechia) Singapore 24-8 WalesEU Nations Cup Group A
19.06 Brno (Czechia) Belgium 16-13 South AfricaEU Nations Cup Group A
19.06 Brno Czechia 9-8 SingaporeEU Nations Cup Group A
19.06 Brno (Czechia) South Africa 27-10 WalesEU Nations Cup Group A
19.06 Brno (Czechia) Portugal 11-10 Belgium EU Nations Cup Group A
19.06 Brno (Czechia) Lithuania 18-13 England EU Nations Cup Group B
19.06 Brno (Czechia) Los Angeles Athletic Club (USA) 13-5 AustriaEU Nations Cup Group B
19.06 Brno (Czechia) Switzerland 20-1 Luxembourg EU Nations Cup Group B
18.06 Belgrade (Serbia) Canada 10-9 Hungary World League Superfinal, Group A
18.06 Belgrade (Serbia) Spain 18-10 Japan World League Superfinal, Group A
18.06 Belgrade (Serbia) Croatia 20-4 Kazakhstan World League Superfinal, Group B
18.06 Belgrade Serbia 12-8 AustraliaWorld League Superfinal, Group B
07.04 Zagreb (Croatia) Greece 15-14 Russia Europa Cup Superfinal, 7th Place Match
07.04 Zagreb (Croatia) Montenegro 16-14 Serbia Europa Cup Superfinal, 5th Place Match
07.04 Zagreb (Croatia) Spain 9-7 Italy Europa Cup Superfinal, 3rd Place Match
07.04 Zagreb Croatia 8-10 Hungary Europa Cup Superfinal, Final
06.04 Zagreb (Croatia) Montenegro 15-9 Russia Europa Cup Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
06.04 Zagreb (Croatia) Serbia 14-10 Greece Europa Cup Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
06.04 Zagreb Croatia 12-9 Spain Europa Cup Superfinal, Semi-Final
06.04 Zagreb (Croatia) Hungary 12-11 Italy Europa Cup Superfinal, Semi-Final
05.04 Zagreb Croatia 13-11 Greece Europa Cup Superfinal, Quarter-Final
05.04 Zagreb (Croatia) Hungary 11-7 Montenegro Europa Cup Superfinal, Quarter-Final
05.04 Zagreb (Croatia) Italy 11-9 Russia Europa Cup Superfinal, Quarter-Final
05.04 Zagreb (Croatia) Spain 13-12 Serbia Europa Cup Superfinal, Quarter-Final
31.03 Perth (Australia) New Zealand 10-8 South Africa World League Qualifier Intercontinental, 7th Place Match
31.03 Perth (Australia) Argentina 7-5 China World League Qualifier Intercontinental, 5th Place Match
31.03 Perth (Australia) Canada 9-4 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, 3rd Place Match
31.03 Perth Australia 10-8 Japan World League Qualifier Intercontinental, Final
30.03 Perth (Australia) Argentina 12-6 South Africa World League Qualifier Intercontinental, 5th-8th Place Semi-Final
30.03 Perth (Australia) China 11-8 New Zealand World League Qualifier Intercontinental, 5th-8th Place Semi-Final
30.03 Perth Australia 14-7 Canada World League Qualifier Intercontinental, Semi-Final
30.03 Perth (Australia) Japan 12-7 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, Semi-Final
29.03 Perth Australia 15-4 New ZealandWorld League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
29.03 Perth (Australia) Canada 11-10 China World League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
29.03 Perth (Australia) Japan 13-8 Argentina World League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
29.03 Perth (Australia) Kazakhstan 14-8 South Africa World League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
28.03 Perth Australia 19-6 South AfricaWorld League Qualifier Intercontinental, Group A
28.03 Perth (Australia) Japan 13-10 Canada World League Qualifier Intercontinental, Group A
28.03 Perth (Australia) Argentina 14-9 New Zealand World League Qualifier Intercontinental, Group B
28.03 Perth (Australia) China 9-9 Kazakhstan
7-6 pens
World League Qualifier Intercontinental, Group B
27.03 Perth Australia 12-12 Japan
5-3 pens
World League Qualifier Intercontinental, Group A
27.03 Perth (Australia) Canada 18-4 South Africa World League Qualifier Intercontinental, Group A
27.03 Perth (Australia) China 14-7 New Zealand World League Qualifier Intercontinental, Group B
27.03 Perth (Australia) Kazakhstan 11-5 Argentina World League Qualifier Intercontinental, Group B
26.03 Perth Australia 9-8 CanadaWorld League Qualifier Intercontinental, Group A
26.03 Perth (Australia) Japan 19-14 South Africa World League Qualifier Intercontinental, Group A
26.03 Perth (Australia) Argentina 9-9 China
5-4 pens
World League Qualifier Intercontinental, Group B
26.03 Perth (Australia) Kazakhstan 12-11 New Zealand World League Qualifier Intercontinental, Group B
12.03 Hamm Germany 10-18 Russia Europa Cup Qualifier Group A
12.03 Gżira Malta 8-24 Hungary Europa Cup Qualifier Group A
12.03 Castellón de la Plana Spain 14-7 Netherlands Europa Cup Qualifier Group B
12.03 Kharkiv Ukraine 5-24 Greece Europa Cup Qualifier Group B
12.03 Nikšić Montenegro 10-8 France Europa Cup Qualifier Group C
12.03 Sisak Croatia 12-9 Serbia Europa Cup Qualifier Group D
19.02 Győr Hungary 10-8 Russia Europa Cup Qualifier Group A
19.02 Gżira Malta 9-18 Germany Europa Cup Qualifier Group A
19.02 Amersfoort Netherlands 6-12 Greece Europa Cup Qualifier Group B
19.02 Barcelona Spain 17-2 Ukraine Europa Cup Qualifier Group B
19.02 Marseille France 4-6 Italy Europa Cup Qualifier Group C
19.02 Subotica Serbia 13-6 Romania Europa Cup Qualifier Group D
29.01DresdenGermany 12-12 Hungary
4-5 pens
Europa Cup QualifierGroup A
29.01RuzaRussia 23-4 Malta Europa Cup QualifierGroup A
29.01PiraeusGreece 4-7 Spain Europa Cup QualifierGroup B
29.01 Kharkiv Ukraine 5-15 Netherlands Europa Cup Qualifier Group B
29.01PalermoItaly 11-10 Montenegro Europa Cup QualifierGroup C
29.01IzvoraniRomania 7-11 Croatia Europa Cup QualifierGroup D
26.01 São Paulo Brazil 15-5 Canada UANA Cup Semi-Final
26.01 São Paulo (Brazil) USA 21-2 Argentina UANA Cup Semi-Final
26.01 São Paulo (Brazil) Canada 10-6 Argentina UANA Cup 3rd Place Match
26.01 São Paulo Brazil 9-9 USA
3-1 pens
UANA Cup Final
24.01 São Paulo Brazil 13-3 Argentina UANA Cup Group Stage
24.01 São Paulo (Brazil) USA 18-9 Canada UANA Cup Group Stage
23.01 São Paulo Brazil 4-15 USA UANA Cup Group Stage
23.01 São Paulo (Brazil) Canada 12-4 Argentina UANA Cup Group Stage
22.01 São Paulo Brazil 12-15 Canada UANA Cup Group Stage
22.01 São Paulo (Brazil) USA 22-7 Argentina UANA Cup Group Stage