LAST UPDATE: Saturday, 17 August 2019, 13:32:43

FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag Football
Beach Flag FootballRugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandy
Field HockeyIndoor HockeyFloorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater Hockey
Ball HockeyWBHF Ball HockeyShintyLacrosseBox LacrosseIntercrosseRingette
Water PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballCricketIndoor CricketBaseball
SoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGutsVolleyballFistball
Basketball3x3 BasketballNetballKorfballBeach KorfballHandballBeach Handball
RollballTchoukballBeach TchoukballUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingQuidditch
Sepak TakrawBeach Sepak TakrawKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosse
HorseballFutnetRoller DerbyPétanqueIce StockSnow PoloUnderwater Ice Hockey
WOMEN'S WATER POLO - 2019 RESULTS

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive201820172016201520142013201220112010
Women's Archive201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
17.08 Hong Kong Hong Kong 9-6 PhilippinesAsia-Pacific Tournament Group Stage (4 x 7 mins)
10.08 Lima Peru 7-14 Venezuela Pan American Games 7th Place Match
10.08 Lima (Peru) Mexico 10-10 Puerto Rico
2-3 pens
Pan American Games 5th Place Match
10.08 Lima (Peru) Brazil 8-7 CubaPan American Games 3rd Place Match
10.08 Lima (Peru) USA 24-4 CanadaPan American Games Final
09.08 Lima (Peru) Mexico 13-6 Venezuela Pan American Games 5th-8th Place Semi-Final
09.08 Lima Peru 4-15 Puerto RicoPan American Games 5th-8th Place Semi-Final
09.08 Lima (Peru) Canada 19-5 BrazilPan American Games Semi-Final
09.08 Lima (Peru) USA 31-7 CubaPan American Games Semi-Final
08.08 Lima (Peru) Brazil 13-3 MexicoPan American Games Quarter-Final
08.08 Lima (Peru) Canada 22-3 VenezuelaPan American Games Quarter-Final
08.08 Lima (Peru) Cuba 14-5 Puerto RicoPan American Games Quarter-Final
08.08 Lima Peru 3-21 USA Pan American Games Quarter-Final
06.08 Lima (Peru) Brazil 12-8 Puerto RicoPan American Games Group A
06.08 Lima (Peru) USA 23-3 VenezuelaPan American Games Group A
06.08 Lima (Peru) Canada 27-6 MexicoPan American Games Group B
06.08 Lima Peru 5-19 Cuba Pan American Games Group B
05.08 Lima (Peru) Puerto Rico 9-5 VenezuelaPan American Games Group A
05.08 Lima (Peru) USA 20-4 BrazilPan American Games Group A
05.08 Lima (Peru) Cuba 13-4 MexicoPan American Games Group B
05.08 Lima Peru 2-28 Canada Pan American Games Group B
04.08Lima (Peru)USA 23-3 Puerto RicoPan American GamesGroup A
04.08Lima (Peru)Brazil 15-4 VenezuelaPan American GamesGroup A
04.08Lima (Peru)Canada 20-5 CubaPan American GamesGroup B
04.08LimaPeru 1-22 MexicoPan American Games Group B
26.07 Gwangju (South Korea) Netherlands 11-9 Greece World Aquatics Championship 7th Place Match
26.07 Gwangju (South Korea) Russia 10-9 Italy World Aquatics Championship 5th Place Match
26.07 Gwangju (South Korea) Australia 10-9 Hungary World Aquatics Championship 3rd Place Match
26.07 Gwangju (South Korea) USA 11-6 Spain World Aquatics Championship Final
24.07Gwangju (South Korea) China 14-12 New ZealandWorld Aquatics Championship 11th Place Match
24.07Gwangju (South Korea) Canada 24-7 KazakhstanWorld Aquatics Championship 9th Place Match
24.07Gwangju (South Korea) Italy 10-5 NetherlandsWorld Aquatics Championship 5th-8th Place Semi-Final
24.07Gwangju (South Korea) Russia 13-4 GreeceWorld Aquatics Championship 5th-8th Place Semi-Final
24.07Gwangju (South Korea) Spain 16-10 HungaryWorld Aquatics Championship Semi-Final
24.07Gwangju (South Korea) USA 7-2 AustraliaWorld Aquatics Championship Semi-Final
22.07 Gwangju South Korea 0-30 Cuba World Aquatics Championship 15th Place Match
22.07 Gwangju (South Korea) Japan 21-2 South Africa World Aquatics Championship 13th Place Match
22.07 Gwangju (South Korea) Canada 10-10 China
7-6 pens
World Aquatics Championship 9th-12th Place Semi-Final
22.07 Gwangju (South Korea) Kazakhstan 10-10 New Zealand
4-2 pens
World Aquatics Championship 9th-12th Place Semi-Final
22.07 Gwangju (South Korea) Australia 9-7 Russia World Aquatics Championship Quarter-Final
22.07 Gwangju (South Korea) Hungary 7-6 Italy World Aquatics Championship Quarter-Final
22.07 Gwangju (South Korea) Spain 12-8 Netherlands World Aquatics Championship Quarter-Final
22.07 Gwangju (South Korea) USA 15-5 Greece World Aquatics Championship Quarter-Final
20.07 Gwangju (South Korea) Japan 21-9 Cuba World Aquatics Championship 13th-16th Place Semi-Final
20.07 Gwangju South Korea 3-26 South Africa World Aquatics Championship 13th-16th Place Semi-Final
20.07 Gwangju (South Korea) Australia 13-3 Kazakhstan World Aquatics Championship Quarter-Final Qualifier
20.07 Gwangju (South Korea) Greece 12-8 China World Aquatics Championship Quarter-Final Qualifier
20.07 Gwangju (South Korea) Hungary 17-6 New Zealand World Aquatics Championship Quarter-Final Qualifier
20.07 Gwangju (South Korea) Netherlands 5-4 Canada World Aquatics Championship Quarter-Final Qualifier
18.07 Gwangju (South Korea) Netherlands 15-6 New Zealand World Aquatics Championship Group A
18.07 Gwangju (South Korea) USA 26-1 South Africa World Aquatics Championship Group A
18.07 Gwangju (South Korea) Russia 17-12 Hungary World Aquatics Championship Group B
18.07 Gwangju South Korea 2-22 CanadaWorld Aquatics Championship Group B
18.07Gwangju (South Korea) Greece 13-7 KazakhstanWorld Aquatics ChampionshipGroup C
18.07Gwangju (South Korea) Spain 19-6 CubaWorld Aquatics ChampionshipGroup C
18.07 Gwangju (South Korea) Australia 9-7 Japan World Aquatics Championship Group D
18.07 Gwangju (South Korea) Italy 14-6 China World Aquatics Championship Group D
16.07 Gwangju (South Korea) New Zealand 17-4 South Africa World Aquatics Championship Group A
16.07 Gwangju (South Korea) USA 12-9 Netherlands World Aquatics Championship Group A
16.07 Gwangju (South Korea) Hungary 15-14 Canada World Aquatics Championship Group B
16.07 Gwangju South Korea 1-29 RussiaWorld Aquatics Championship Group B
16.07 Gwangju (South Korea) Greece 20-4 Cuba World Aquatics Championship Group C
16.07 Gwangju (South Korea) Spain 18-6 Kazakhstan World Aquatics Championship Group C
16.07 Gwangju (South Korea) Australia 14-12 China World Aquatics Championship Group D
16.07 Gwangju (South Korea) Italy 9-7 Japan World Aquatics Championship Group D
14.07 Gwangju (South Korea) Netherlands 33-0 South Africa World Aquatics Championship Group A
14.07 Gwangju (South Korea) USA 22-3 New Zealand World Aquatics Championship Group A
14.07 Gwangju (South Korea) Russia 18-10 Canada World Aquatics Championship Group B
14.07 Gwangju South Korea 0-64 HungaryWorld Aquatics Championship Group B
14.07 Gwangju (South Korea) Kazakhstan 9-6 Cuba World Aquatics Championship Group C
14.07 Gwangju (South Korea) Spain 14-4 Greece World Aquatics Championship Group C
14.07 Gwangju (South Korea) China 8-6 Japan World Aquatics Championship Group D
14.07 Gwangju (South Korea) Italy 10-9 Australia World Aquatics Championship Group D
09.06 Budapest (Hungary) Canada 13-10 China World League Superfinal, 7th Place Match
09.06 Budapest Hungary 7-12 Australia World League Superfinal, 5th Place Match
09.06 Budapest (Hungary) Russia 10-7 Netherlands World League Superfinal, 3rd Place Match
09.06 Budapest (Hungary) USA 10-9 Italy World League Superfinal, Final
08.06 Budapest (Hungary) Australia 15-9 Canada World League Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
08.06 Budapest Hungary 15-14 China World League Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
08.06 Budapest (Hungary) Italy 9-9 Russia
4-3 pens
World League Superfinal, Semi-Final
08.06 Budapest (Hungary) USA 8-6 Netherlands World League Superfinal, Semi-Final
07.06 Budapest Hungary 10-12 Netherlands World League Superfinal, Quarter-Final
07.06 Budapest (Hungary) Italy 15-10 Canada World League Superfinal, Quarter-Final
07.06 Budapest (Hungary) Russia 9-8 Australia World League Superfinal, Quarter-Final
07.06 Budapest (Hungary) USA 21-6 China World League Superfinal, Quarter-Final
06.06 Budapest (Hungary) Italy 10-7 China World League Superfinal, Group A
06.06Budapest (Hungary) Netherlands 8-7 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Group A
06.06BudapestHungary 16-14 CanadaWorld LeagueSuperfinal, Group B
06.06Budapest (Hungary) USA 12-7 RussiaWorld LeagueSuperfinal, Group B
05.06 Budapest (Hungary) Australia 10-8 China World League Superfinal, Group A
05.06 Budapest (Hungary) Italy 8-7 Netherlands World League Superfinal, Group A
05.06 Budapest Hungary 9-14 RussiaWorld League Superfinal, Group B
05.06 Budapest (Hungary) USA 15-4 Canada World League Superfinal, Group B
04.06Budapest (Hungary) Italy 11-9 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Group A
04.06Budapest (Hungary) Netherlands 15-7 ChinaWorld LeagueSuperfinal, Group A
04.06Budapest (Hungary) Canada 15-15 Russia
2-4 pens
World LeagueSuperfinal, Group B
04.06BudapestHungary 9-12 USAWorld LeagueSuperfinal, Group B
26.05 Brno (Czechia) Wales 7-6 ScotlandEU Nations Cup 9th-12th Place Group
26.05 Brno (Czechia) Ireland 8-7 Finland EU Nations Cup 9th-12th Place Group
26.05 Brno Czechia 10-15 EnglandEU Nations Cup 5th-8th Place Group
26.05 Brno Czechia Universiade 7-12 Belgium EU Nations Cup 5th-8th Place Group
26.05 Brno (Czechia) Serbia 15-12 South Africa EU Nations Cup 1st-4th Place Group
26.05 Brno (Czechia) Thailand 13-7 Switzerland EU Nations Cup 1st-4th Place Group
25.05 Brno (Czechia) Finland 12-12 WalesEU Nations Cup 9th-12th Place Group
25.05 Brno (Czechia) Ireland 12-7 Scotland EU Nations Cup 9th-12th Place Group
25.05 Brno (Czechia) Ireland 15-5 WalesEU Nations Cup 9th-12th Place Group
25.05 Brno (Czechia) Finland 13-3 Scotland EU Nations Cup 9th-12th Place Group
25.05 Brno Czechia 7-11 BelgiumEU Nations Cup 5th-8th Place Group
25.05 Brno Czechia Universiade 12-16 England EU Nations Cup 5th-8th Place Group
25.05 Brno Czechia 11-14 Czechia Universiade EU Nations Cup 5th-8th Place Group
25.05 Brno (Czechia) England 13-7 Belgium EU Nations Cup 5th-8th Place Group
25.05 Brno (Czechia) Switzerland 11-5 South Africa EU Nations Cup 1st-4th Place Group
25.05 Brno (Czechia) Thailand 12-11 Serbia EU Nations Cup 1st-4th Place Group
25.05 Brno (Czechia) Thailand 19-8 South Africa EU Nations Cup 1st-4th Place Group
25.05 Brno (Czechia) Serbia 11-7 Switzerland EU Nations Cup 1st-4th Place Group
24.05 Brno Czechia 13-9 Wales EU Nations Cup Group A
24.05 Brno Czechia 8-23 South AfricaEU Nations Cup Group A
24.05 Brno (Czechia) South Africa 19-6 WalesEU Nations Cup Group A
24.05 Brno Czechia Universiade 5-15 Thailand EU Nations Cup Group B
24.05 Brno (Czechia) Thailand 25-5 Ireland EU Nations Cup Group B
24.05 Brno Czechia Universiade 14-6 Ireland EU Nations Cup Group B
24.05 Brno (Czechia) England 23-2 Scotland EU Nations Cup Group C
24.05 Brno (Czechia) Serbia 28-3 Scotland EU Nations Cup Group C
24.05 Brno (Czechia) Serbia 15-7 England EU Nations Cup Group C
24.05 Brno (Czechia) Belgium 11-4 Finland EU Nations Cup Group D
24.05 Brno (Czechia) Switzerland 19-5 Finland EU Nations Cup Group D
24.05 Brno (Czechia) Switzerland 12-4 Belgium EU Nations Cup Group D
31.03 Turin Italy 11-13 Hungary Europa Cup Superfinal, 3rd Place Match
31.03 Turin (Italy) Netherlands 11-9 Russia Europa Cup Superfinal, Final
31.03 Perth (Australia) New Zealand 11-8 South Africa World League Qualifier Intercontinental, 7th Place Match
31.03 Perth (Australia) Japan 16-7 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, 5th Place Match
31.03 Perth (Australia) China 11-8 Canada World League Qualifier Intercontinental, 3rd Place Match
31.03 Perth Australia 9-9 USA
3-5 pens
World League Qualifier Intercontinental, Final
30.03 Turin (Italy) Spain 17-14 GreeceEuropa Cup Superfinal, 5th Place Match
30.03 Turin Italy 11-17 Netherlands Europa Cup Superfinal, Semi-Final
30.03 Turin (Italy) Russia 15-14 HungaryEuropa Cup Superfinal, Semi-Final
30.03 Perth (Australia) Japan 12-7 South Africa World League Qualifier Intercontinental, 5th-8th Place Semi-Final
30.03Perth (Australia) Kazakhstan 14-12 New ZealandWorld League QualifierIntercontinental, 5th-8th Place Semi-Final
30.03 Perth Australia 12-8 China World League Qualifier Intercontinental, Semi-Final
30.03 Perth (Australia) USA 14-7 Canada World League Qualifier Intercontinental, Semi-Final
29.03 Turin (Italy) Hungary 13-9 GreeceEuropa Cup Superfinal, Quarter-Final
29.03 Turin (Italy) Netherlands 9-6 SpainEuropa Cup Superfinal, Quarter-Final
29.03 Perth Australia 15-4 New ZealandWorld League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
29.03 Perth (Australia) Canada 9-6 Japan World League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
29.03 Perth (Australia) China 16-5 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
29.03 Perth (Australia) USA 22-4 South AfricaWorld League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
28.03
Perth (Australia) China 8-7 Japan World League Qualifier Intercontinental, Group A
28.03 Perth (Australia) USA 20-3 New ZealandWorld League Qualifier Intercontinental, Group A
28.03 Perth Australia 15-4 KazakhstanWorld League Qualifier Intercontinental, Group B
28.03 Perth (Australia) Canada 16-4 South Africa World League Qualifier Intercontinental, Group B
27.03Perth (Australia) China 24-7 New ZealandWorld League QualifierIntercontinental, Group A
27.03Perth (Australia)USA 18-7 JapanWorld League QualifierIntercontinental, Group A
27.03PerthAustralia 21-3 South AfricaWorld League QualifierIntercontinental, Group B
27.03Perth (Australia) Canada 13-4 KazakhstanWorld League QualifierIntercontinental, Group B
26.03 Perth (Australia) Japan 12-7 New Zealand World League Qualifier Intercontinental, Group A
26.03 Perth (Australia) USA 11-5 ChinaWorld League Qualifier Intercontinental, Group A
26.03 Perth Australia 13-9 CanadaWorld League Qualifier Intercontinental, Group B
26.03 Perth (Australia) Kazakhstan 12-9 South Africa World League Qualifier Intercontinental, Group B
19.03 Piraeus Greece 7-11 Spain Europa Cup Qualifier Group A
05.03 Szentes Hungary 12-8 Italy Europa Cup Qualifier Group B
05.03 Rotterdam Netherlands 19-2 France Europa Cup Qualifier Group B
12.02 Ruza Russia 28-5 Israel Europa Cup Qualifier Group A
12.02 Mulhouse France 8-14 Italy Europa Cup Qualifier Group B
12.02 Budapest Hungary 10-11 Netherlands Europa Cup Qualifier Group B
26.01 São Paulo (Brazil) Canada 18-9 Cuba UANA Cup Final
25.01 São Paulo Brazil 9-12 Cuba UANA Cup Semi-Final
24.01 São Paulo Brazil 11-11 Cuba UANA Cup Group Stage
23.01 São Paulo (Brazil) Canada 14-3 Cuba UANA Cup Group Stage
22.01 São Paulo Brazil 8-18 Canada UANA Cup Group Stage
15.01 Ruza Russia 17-13 Greece Europa Cup Qualifier Group A
15.01 Châlons-en-Champagne France 5-12 Hungary Europa Cup Qualifier Group B
15.01 Trieste Italy 9-6 Netherlands Europa Cup Qualifier Group B
12.01 The Hague Netherlands 10-10 Hungary
3-4 pens
Europa Cup Qualifier Group B
09.01NetanyaIsrael 6-13 Spain Europa Cup Qualifier Group A