FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S WATER POLO - 2014 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
29.12RijekaCroatia 14-8 MontenegroWorld League QualifierEurope, Group C
10.12MiskolcHungary 20-10 RomaniaWorld League QualifierEurope, Group A
09.12NovákySlovakia 10-16 GreeceWorld League QualifierEurope, Group A
09.12HamburgGermany 10-19 SerbiaWorld League QualifierEurope, Group B
09.12TerrassaSpain 11-14 RussiaWorld League QualifierEurope, Group B
09.12MontpellierFrance 7-14 CroatiaWorld League QualifierEurope, Group C
09.12BudvaMontenegro 11-11 Italy
2-4 pens
World League QualifierEurope, Group C
29.11Boca del Río (Mexico)Puerto Rico 13-12 Trinidad & TobagoCentral American & Caribbean Games5th Place Match
29.11Boca del Río (Mexico)Cuba 7-7 Colombia
5-3 pens
Central American & Caribbean Games3rd Place Match
29.11Boca del RíoMexico 7-6 VenezuelaCentral American & Caribbean GamesFinal
28.11Boca del Río (Mexico)Colombia 10-10 CubaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
28.11Boca del RíoMexico 13-4 Puerto RicoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
28.11Boca del Río (Mexico)Trinidad & Tobago 19-3 GuatemalaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
27.11Boca del Río (Mexico)Cuba 10-7 VenezuelaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
27.11Boca del RíoMexico 19-10 Trinidad & TobagoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
27.11Boca del Río (Mexico)Puerto Rico 14-2 GuatemalaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
26.11Boca del Río (Mexico)Colombia 18-3 GuatemalaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
26.11Boca del Río (Mexico)Cuba 16-4 Trinidad & TobagoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
26.11Boca del RíoMexico 5-6 VenezuelaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
25.11Boca del Río (Mexico)Cuba 14-8 Puerto RicoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
25.11Boca del RíoMexico 12-11 ColombiaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
25.11Boca del Río (Mexico)Venezuela 18-3 GuatemalaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
24.11Boca del Río (Mexico)Colombia 13-8 Puerto RicoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
24.11Boca del RíoMexico 15-11 CubaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
24.11Boca del Río (Mexico)Venezuela 11-5 Trinidad & TobagoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
23.11Boca del Río (Mexico)Colombia 16-4 Trinidad & TobagoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
23.11Boca del Río (Mexico)Cuba 29-0 GuatemalaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
23.11Boca del Río (Mexico)Venezuela 10-8 Puerto RicoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
22.11Boca del RíoMexico 29-3 GuatemalaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
22.11Boca del Río (Mexico)Puerto Rico 16-9 Trinidad & TobagoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
22.11Boca del Río (Mexico)Venezuela 6-5 ColombiaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
18.11PiraeusGreece 15-8 RomaniaWorld League QualifierEurope, Group A
18.11DebrecenHungary 13-6 SlovakiaWorld League QualifierEurope, Group A
18.11VolgogradRussia 12-9 GermanyWorld League QualifierEurope, Group B
18.11NišSerbia 9-1 SpainWorld League QualifierEurope, Group B
18.11ZagrebCroatia 13-3 TurkeyWorld League QualifierEurope, Group C
18.11Aix-en-ProvenceFrance 9-15 ItalyWorld League QualifierEurope, Group C
11.10Mar del Plata (Argentina)Chile 14-13 PeruSouth American Aquatics Championship7th Place Match
11.10Mar del Plata (Argentina)Ecuador 14-13 UruguaySouth American Aquatics Championship5th Place Match
11.10Mar del Plata (Argentina)Venezuela 7-6 ColombiaSouth American Aquatics Championship3rd Place Match
11.10Mar del PlataArgentina 6-14 BrazilSouth American Aquatics ChampionshipFinal
10.10Mar del Plata (Argentina)Ecuador 9-4 PeruSouth American Aquatics Championship5th-8th Place Semi-Final
10.10Mar del Plata (Argentina)Uruguay 13-7 ChileSouth American Aquatics Championship5th-8th Place Semi-Final
10.10Mar del PlataArgentina 11-9 ColombiaSouth American Aquatics ChampionshipSemi-Final
10.10Mar del Plata (Argentina)Brazil 13-2 VenezuelaSouth American Aquatics ChampionshipSemi-Final
09.10Mar del PlataArgentina 31-2 ChileSouth American Aquatics ChampionshipGroup A
09.10Mar del Plata (Argentina)Venezuela 7-2 EcuadorSouth American Aquatics ChampionshipGroup A
09.10Mar del Plata (Argentina)Brazil 26-4 ColombiaSouth American Aquatics ChampionshipGroup B
09.10Mar del Plata (Argentina)Uruguay 7-3 PeruSouth American Aquatics ChampionshipGroup B
08.10Mar del PlataArgentina 12-3 EcuadorSouth American Aquatics ChampionshipGroup A
08.10Mar del Plata (Argentina)Venezuela 15-2 ChileSouth American Aquatics ChampionshipGroup A
08.10Mar del Plata (Argentina)Brazil 30-1 UruguaySouth American Aquatics ChampionshipGroup B
08.10Mar del Plata (Argentina)Colombia 14-7 PeruSouth American Aquatics ChampionshipGroup B
07.10Mar del PlataArgentina 18-5 VenezuelaSouth American Aquatics ChampionshipGroup A
07.10Mar del Plata (Argentina)Ecuador 8-4 ChileSouth American Aquatics ChampionshipGroup A
07.10Mar del Plata (Argentina)Brazil 33-1 PeruSouth American Aquatics ChampionshipGroup B
07.10Mar del Plata (Argentina)Colombia 16-5 UruguaySouth American Aquatics ChampionshipGroup B
01.10IncheonSouth Korea 6-14 ChinaAsian Games3rd Place Match
01.10Incheon (South Korea)Kazakhstan 7-6 JapanAsian GamesFinal
30.09Incheon (South Korea)Singapore 10-6 KuwaitAsian Games5th Place Match
30.09Incheon (South Korea)China 6-6 Kazakhstan
3-5 pens
Asian GamesSemi-Final
30.09IncheonSouth Korea 5-13 JapanAsian GamesSemi-Final
29.09Incheon (South Korea)China 25-5 SingaporeAsian GamesQuarter-Final
29.09IncheonSouth Korea 11-9 KuwaitAsian GamesQuarter-Final
27.09Incheon (South Korea)Kazakhstan 20-9 SingaporeAsian GamesGroup A
27.09IncheonSouth Korea 15-6 Hong KongAsian GamesGroup A
27.09Incheon (South Korea)China 18-4 KuwaitAsian GamesGroup B
26.09Incheon (South Korea)Kazakhstan 24-0 Hong KongAsian GamesGroup A
26.09IncheonSouth Korea 9-8 SingaporeAsian GamesGroup A
26.09Incheon (South Korea)Japan 21-8 KuwaitAsian GamesGroup B
25.09Incheon (South Korea)Singapore 13-4 Hong KongAsian GamesGroup A
25.09IncheonSouth Korea 6-18 KazakhstanAsian GamesGroup A
25.09Incheon (South Korea)Japan 12-9 ChinaAsian GamesGroup B
24.08Almaty (Kazakhstan)Montenegro 13-10 South AfricaWorld Cup7th Place Match
24.08AlmatyKazakhstan 6-12 AustraliaWorld Cup5th Place Match
24.08Almaty (Kazakhstan)Croatia 8-6 USAWorld Cup3rd Place Match
24.08Almaty (Kazakhstan)Hungary 7-7 Serbia
2-4 pens
World CupFinal
23.08Almaty (Kazakhstan)Australia 13-2 South AfricaWorld Cup5th-8th Place Semi-Final
23.08AlmatyKazakhstan 9-8 MontenegroWorld Cup5th-8th Place Semi-Final
23.08Almaty (Kazakhstan)Hungary 7-5 USAWorld CupSemi-Final
23.08Almaty (Kazakhstan)Serbia 7-4 CroatiaWorld CupSemi-Final
22.08Almaty (Kazakhstan)Croatia 6-5 MontenegroWorld CupQuarter-Final
22.08Almaty (Kazakhstan)Hungary 15-1 South AfricaWorld CupQuarter-Final
22.08AlmatyKazakhstan 10-16 SerbiaWorld CupQuarter-Final
22.08Almaty (Kazakhstan)Australia 7-7 USA
2-4 pens
World CupQuarter-Final
21.08Almaty (Kazakhstan)Montenegro 12-4 South AfricaWorld CupGroup A
21.08Almaty (Kazakhstan)Serbia 11-9 USAWorld CupGroup A
21.08Almaty (Kazakhstan)Australia 8-8 HungaryWorld CupGroup B
21.08AlmatyKazakhstan 7-14 CroatiaWorld CupGroup B
20.08Almaty (Kazakhstan)Serbia 17-1 South AfricaWorld CupGroup A
20.08Almaty (Kazakhstan)USA 11-7 MontenegroWorld CupGroup A
20.08Almaty (Kazakhstan)Croatia 6-3 AustraliaWorld CupGroup B
20.08AlmatyKazakhstan 9-15 HungaryWorld CupGroup B
19.08Almaty (Kazakhstan)Serbia 9-3 MontenegroWorld CupGroup A
19.08Almaty (Kazakhstan)USA 19-1 South AfricaWorld CupGroup A
19.08Almaty (Kazakhstan)Hungary 9-5 CroatiaWorld CupGroup B
19.08AlmatyKazakhstan 8-11 AustraliaWorld CupGroup B
17.08Hong Kong (Hong Kong)Sri Lanka 8-8 ThailandAsia Pacific Tournament4th-6th Place Group (4 x 7 mins)
17.08Hong Kong (Hong Kong)Sri Lanka 11-6 GuamAsia Pacific Tournament4th-6th Place Group (4 x 7 mins)
17.08Hong KongHong Kong 'B' 10-3 TaiwanAsia Pacific Tournament7th-10th Place Group (4 x 7 mins)
16.08Hong Kong (Hong Kong)Sri Lanka 21-2 TaiwanAsia Pacific TournamentGroup A (4 x 7 mins)
16.08Hong KongHong Kong 'B' 3-5 ThailandAsia Pacific TournamentGroup B (4 x 7 mins)
16.08Hong KongHong Kong 8-3 GuamAsia Pacific Tournament2nd Round (4 x 7 mins)
16.08Hong Kong (Hong Kong)Indonesia 9-5 ThailandAsia Pacific Tournament2nd Round (4 x 7 mins)
16.08Hong Kong (Hong Kong)Guam 8-6 ThailandAsia Pacific Tournament4th-6th Place Group (4 x 7 mins)
16.08Hong KongHong Kong 8-7 IndonesiaAsia Pacific Tournament1st-3rd Place Group (4 x 7 mins)
15.08Hong KongHong Kong 21-3 TaiwanAsia Pacific TournamentGroup A (4 x 7 mins)
15.08Hong KongHong Kong 9-5 Sri LankaAsia Pacific TournamentGroup A (4 x 7 mins)
15.08Hong KongHong Kong 'B' 8-9 GuamAsia Pacific TournamentGroup B (4 x 7 mins)
15.08Hong Kong (Hong Kong)Thailand 6-2 GuamAsia Pacific TournamentGroup B (4 x 7 mins)
27.07Budapest (Hungary)Italy 11-9 MontenegroEuropean Championship3rd Place Match
27.07BudapestHungary 7-12 SerbiaEuropean ChampionshipFinal
26.07Budapest (Hungary)Germany 14-13 FranceEuropean Championship9th Place Match
26.07Budapest (Hungary)Spain 8-7 RomaniaEuropean Championship7th Place Match
26.07Budapest (Hungary)Croatia 11-7 GreeceEuropean Championship5th Place Match
25.07Budapest (Hungary)Russia 9-8 GeorgiaEuropean Championship11th Place Match
25.07Budapest (Hungary)Spain 16-8 GermanyEuropean Championship7th-10th Place Semi-Final
25.07Budapest (Hungary)Romania 14-8 FranceEuropean Championship7th-10th Place Semi-Final
25.07BudapestHungary 8-7 ItalyEuropean ChampionshipSemi-Final
25.07Budapest (Hungary)Serbia 10-9 MontenegroEuropean ChampionshipSemi-Final
23.07Budapest (Hungary)France 10-6 GeorgiaEuropean Championship7th-12th Place Quarter-Final
23.07Budapest (Hungary)Germany 9-8 RussiaEuropean Championship7th-12th Place Quarter-Final
23.07Budapest (Hungary)Italy 8-7 CroatiaEuropean ChampionshipQuarter-Final
23.07Budapest (Hungary)Serbia 13-9 GreeceEuropean ChampionshipQuarter-Final
21.07Budapest (Hungary)Greece 9-9 ItalyEuropean ChampionshipGroup A
21.07Budapest (Hungary)Montenegro 17-2 GeorgiaEuropean ChampionshipGroup A
21.07Budapest (Hungary)Romania 11-8 RussiaEuropean ChampionshipGroup A
21.07Budapest (Hungary)France 8-7 GermanyEuropean ChampionshipGroup B
21.07BudapestHungary 7-6 CroatiaEuropean ChampionshipGroup B
21.07Budapest (Hungary)Serbia 8-6 SpainEuropean ChampionshipGroup B
19.07Budapest (Hungary)Greece 10-9 RomaniaEuropean ChampionshipGroup A
19.07Budapest (Hungary)Italy 6-6 MontenegroEuropean ChampionshipGroup A
19.07Budapest (Hungary)Russia 16-12 GeorgiaEuropean ChampionshipGroup A
19.07Budapest (Hungary)Croatia 8-8 SerbiaEuropean ChampionshipGroup B
19.07BudapestHungary 16-8 GermanyEuropean ChampionshipGroup B
19.07Budapest (Hungary)Spain 13-5 FranceEuropean ChampionshipGroup B
17.07Budapest (Hungary)Greece 12-6 RussiaEuropean ChampionshipGroup A
17.07Budapest (Hungary)Italy 15-5 GeorgiaEuropean ChampionshipGroup A
17.07Budapest (Hungary)Montenegro 13-8 RomaniaEuropean ChampionshipGroup A
17.07Budapest (Hungary)Croatia 14-11 FranceEuropean ChampionshipGroup B
17.07BudapestHungary 8-6 SerbiaEuropean ChampionshipGroup B
17.07Budapest (Hungary)Spain 11-8 GermanyEuropean ChampionshipGroup B
15.07Budapest (Hungary)Greece 15-6 GeorgiaEuropean ChampionshipGroup A
15.07Budapest (Hungary)Italy 9-4 RomaniaEuropean ChampionshipGroup A
15.07Budapest (Hungary)Montenegro 15-7 RussiaEuropean ChampionshipGroup A
15.07Budapest (Hungary)Croatia 8-8 SpainEuropean ChampionshipGroup B
15.07BudapestHungary 12-7 FranceEuropean ChampionshipGroup B
15.07Budapest (Hungary)Serbia 12-7 GermanyEuropean ChampionshipGroup B
14.07Budapest (Hungary)Italy 13-6 RussiaEuropean ChampionshipGroup A
14.07Budapest (Hungary)Montenegro 11-6 GreeceEuropean ChampionshipGroup A
14.07Budapest (Hungary)Romania 11-6 GeorgiaEuropean ChampionshipGroup A
14.07Budapest (Hungary)Croatia 10-5 GermanyEuropean ChampionshipGroup B
14.07BudapestHungary 12-9 SpainEuropean ChampionshipGroup B
14.07Budapest (Hungary)Serbia 16-5 FranceEuropean ChampionshipGroup B
21.06Dubai (United Arab Emirates)Brazil 8-7 ChinaWorld LeagueSuperfinal, 7th Place Match
21.06Dubai (United Arab Emirates)USA 14-11 CanadaWorld LeagueSuperfinal, 5th Place Match
21.06Dubai (United Arab Emirates)Australia 8-8 Montenegro
1-4 pens
World LeagueSuperfinal, 3rd Place Match
21.06Dubai (United Arab Emirates)Serbia 10-6 HungaryWorld LeagueSuperfinal, Final
20.06Dubai (United Arab Emirates)USA 15-5 ChinaWorld LeagueSuperfinal, 5th-8th Place Semi-Final
20.06Dubai (United Arab Emirates)Brazil 7-7 Canada
6-7 pens
World LeagueSuperfinal, 5th-8th Place Semi-Final
20.06Dubai (United Arab Emirates)Hungary 10-8 MontenegroWorld LeagueSuperfinal, Semi-Final
20.06Dubai (United Arab Emirates)Serbia 12-5 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Semi-Final
19.06Dubai (United Arab Emirates)Montenegro 10-4 USAWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
19.06Dubai (United Arab Emirates)Australia 14-7 BrazilWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
19.06Dubai (United Arab Emirates)Serbia 16-11 CanadaWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
19.06Dubai (United Arab Emirates)Hungary 13-5 ChinaWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
18.06Dubai (United Arab Emirates)Montenegro 9-8 ChinaWorld LeagueSuperfinal, Group A
18.06Dubai (United Arab Emirates)Serbia 12-4 BrazilWorld LeagueSuperfinal, Group A
18.06Dubai (United Arab Emirates)Canada 10-8 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Group B
18.06Dubai (United Arab Emirates)Hungary 16-9 USAWorld LeagueSuperfinal, Group B
17.06Dubai (United Arab Emirates)Brazil 12-9 ChinaWorld LeagueSuperfinal, Group A
17.06Dubai (United Arab Emirates)Serbia 14-5 MontenegroWorld LeagueSuperfinal, Group A
17.06Dubai (United Arab Emirates)Australia 8-4 USAWorld LeagueSuperfinal, Group B
17.06Dubai (United Arab Emirates)Hungary 10-3 CanadaWorld LeagueSuperfinal, Group B
16.06Dubai (United Arab Emirates)Montenegro 15-5 BrazilWorld LeagueSuperfinal, Group A
16.06Dubai (United Arab Emirates)Serbia 21-9 ChinaWorld LeagueSuperfinal, Group A
16.06Dubai (United Arab Emirates)Hungary 11-5 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Group B
16.06Dubai (United Arab Emirates)USA 12-9 CanadaWorld LeagueSuperfinal, Group B
01.06Shanghai (China)China 'B' 5-18 JapanWorld League QualifierIntercontinental, 7th Place Match
01.06Shanghai (China)Canada 9-8 KazakhstanWorld League QualifierIntercontinental, 5th Place Match
01.06ShanghaiChina 8-16 AustraliaWorld League QualifierIntercontinental, 3rd Place Match
01.06Shanghai (China)USA 11-7 BrazilWorld League QualifierIntercontinental, Final
01.06VilniusKiev (Ukraine) 13-12 LatviaBaltic Cup3rd Place Match
01.06VilniusLithuania 10-12 RTSOP Minsk (Belarus)Baltic CupFinal
31.05Shanghai (China)Canada 11-8 JapanWorld League QualifierIntercontinental, 5th-8th Place Semi-Final
31.05ShanghaiChina 'B' 4-14 KazakhstanWorld League QualifierIntercontinental, 5th-8th Place Semi-Final
31.05Shanghai (China)Brazil 9-6 AustraliaWorld League QualifierIntercontinental, Semi-Final
31.05ShanghaiChina 6-13 USAWorld League QualifierIntercontinental, Semi-Final
31.05VilniusLithuania 8-22 RTSOP Minsk (Belarus)Baltic CupGroup Stage
31.05Vilnius (Lithuania)Latvia 14-10 Kiev (Ukraine)Baltic CupGroup Stage
31.05VilniusLithuania 12-8 Kiev (Ukraine)Baltic CupGroup Stage
31.05Vilnius (Lithuania)RTSOP Minsk (Belarus) 19-7 LatviaBaltic CupGroup Stage
30.05Shanghai (China)Brazil 8-7 KazakhstanWorld League QualifierIntercontinental, Quarter-Final
30.05ShanghaiChina 13-13 Canada
5-4 pens
World League QualifierIntercontinental, Quarter-Final
30.05ShanghaiChina 'B' 6-16 AustraliaWorld League QualifierIntercontinental, Quarter-Final
30.05Shanghai (China)USA 10-8 JapanWorld League QualifierIntercontinental, Quarter-Final
30.05VilniusLithuania 16-15 LatviaBaltic CupGroup Stage
30.05Vilnius (Lithuania)RTSOP Minsk (Belarus) 18-3 Kiev (Ukraine)Baltic CupGroup Stage
29.05Shanghai (China)Australia 16-9 JapanWorld League QualifierIntercontinental, Group A
29.05Shanghai (China)Canada 8-6 KazakhstanWorld League QualifierIntercontinental, Group A
29.05ShanghaiChina 14-5 China 'B'World League QualifierIntercontinental, Group B
29.05Shanghai (China)USA 11-10 BrazilWorld League QualifierIntercontinental, Group B
28.05Shanghai (China)Australia 11-7 KazakhstanWorld League QualifierIntercontinental, Group A
28.05Shanghai (China)Canada 12-10 JapanWorld League QualifierIntercontinental, Group A
28.05ShanghaiChina 8-11 BrazilWorld League QualifierIntercontinental, Group B
28.05ShanghaiChina 'B' 7-14 USAWorld League QualifierIntercontinental, Group B
27.05Shanghai (China)Australia 11-10 CanadaWorld League QualifierIntercontinental, Group A
27.05Shanghai (China)Kazakhstan 10-7 JapanWorld League QualifierIntercontinental, Group A
27.05ShanghaiChina 4-14 USAWorld League QualifierIntercontinental, Group B
27.05ShanghaiChina 'B' 4-11 BrazilWorld League QualifierIntercontinental, Group B
15.04KragujevacSerbia 14-7 RussiaWorld League QualifierEurope, Group A
15.04PécsHungary 7-7 Croatia
2-3 pens
World League QualifierEurope, Group B
15.04KrefeldGermany 8-10 MontenegroWorld League QualifierEurope, Group C
12.04Aberdeen (Scotland)New Zealand 15-8 WalesCommonwealth Championship5th Place Match
12.04AberdeenScotland 6-5 South AfricaCommonwealth Championship3rd Place Match
12.04Aberdeen (Scotland)England 16-9 MaltaCommonwealth ChampionshipFinal
11.04Aberdeen (Scotland)England 10-3 MaltaCommonwealth ChampionshipGroup Stage
11.04Aberdeen (Scotland)New Zealand 9-1 WalesCommonwealth ChampionshipGroup Stage
11.04AberdeenScotland 12-6 SingaporeCommonwealth ChampionshipGroup Stage
10.04Aberdeen (Scotland)England 20-1 SingaporeCommonwealth ChampionshipGroup Stage
10.04AberdeenScotland 9-7 New ZealandCommonwealth ChampionshipGroup Stage
10.04Aberdeen (Scotland)South Africa 8-6 WalesCommonwealth ChampionshipGroup Stage
09.04Panama CityPanama 6-13 GuatemalaCAMEX ChampionshipFinal
09.04Aberdeen (Scotland)Malta 25-12 WalesCommonwealth ChampionshipGroup Stage
09.04AberdeenScotland 4-17 EnglandCommonwealth ChampionshipGroup Stage
09.04Aberdeen (Scotland)South Africa 9-4 SingaporeCommonwealth ChampionshipGroup Stage
08.04Panama CityPanama 9-7 Costa RicaCAMEX ChampionshipGroup Stage
08.04Aberdeen (Scotland)England 11-3 WalesCommonwealth ChampionshipGroup Stage
08.04Aberdeen (Scotland)Malta 9-8 South AfricaCommonwealth ChampionshipGroup Stage
08.04Aberdeen (Scotland)New Zealand 13-5 SingaporeCommonwealth ChampionshipGroup Stage
07.04Panama City (Panama)Guatemala 6-3 Costa RicaCAMEX ChampionshipGroup Stage
07.04Aberdeen (Scotland)England 10-5 New ZealandCommonwealth ChampionshipGroup Stage
07.04Aberdeen (Scotland)Malta 18-8 SingaporeCommonwealth ChampionshipGroup Stage
07.04AberdeenScotland 8-9 South AfricaCommonwealth ChampionshipGroup Stage
06.04Panama CityPanama 4-19 GuatemalaCAMEX ChampionshipGroup Stage
06.04Aberdeen (Scotland)New Zealand 6-6 South AfricaCommonwealth ChampionshipGroup Stage
06.04AberdeenScotland 7-18 MaltaCommonwealth ChampionshipGroup Stage
06.04Aberdeen (Scotland)Singapore 12-12 WalesCommonwealth ChampionshipGroup Stage
05.04Aberdeen (Scotland)England 14-10 South AfricaCommonwealth ChampionshipGroup Stage
05.04Aberdeen (Scotland)Malta 17-9 New ZealandCommonwealth ChampionshipGroup Stage
05.04AberdeenScotland 20-11 WalesCommonwealth ChampionshipGroup Stage
01.04KošiceSlovakia 13-14 ItalyWorld League QualifierEurope, Group C
16.03Limerick (Ireland)Czech Republic 18-7 WalesEU Nations Cup7th Place Match
16.03Limerick (Ireland)Switzerland 10-9 ScotlandEU Nations Cup5th Place Match
16.03LimerickIreland 13-6 Austria EU Nations Cup3rd Place Match
16.03Limerick (Ireland)Malta 9-8 DenmarkEU Nations CupFinal
15.03Limerick (Ireland)Scotland 11-9 SwitzerlandEU Nations CupGroup A
15.03LimerickIreland 7-15 Austria EU Nations CupGroup A
15.03Limerick (Ireland)Czech Republic 13-6 WalesEU Nations CupGroup B
15.03Limerick (Ireland)Malta 18-9 DenmarkEU Nations CupGroup B
15.03Limerick (Ireland)Scotland 15-4 WalesEU Nations Cup5th-8th Place Semi-Final
15.03Limerick (Ireland)Switzerland 11-8 Czech RepublicEU Nations Cup5th-8th Place Semi-Final
15.03Limerick (Ireland)Denmark 13-8 AustriaEU Nations CupSemi-Final
15.03LimerickIreland 7-17 Malta EU Nations CupSemi-Final
14.03LimerickIreland 9-7 Switzerland EU Nations CupGroup A
14.03Limerick (Ireland)Austria 11-8 ScotlandEU Nations CupGroup A
14.03Limerick (Ireland)Austria 11-11 SwitzerlandEU Nations CupGroup A
14.03LimerickIreland 12-9 Scotland EU Nations CupGroup A
14.03Limerick (Ireland)Denmark 11-9 Czech RepublicEU Nations CupGroup B
14.03Limerick (Ireland)Malta 23-8 WalesEU Nations CupGroup B
14.03Limerick (Ireland)Denmark 21-8 WalesEU Nations CupGroup B
14.03Limerick (Ireland)Malta 18-6 Czech RepublicEU Nations CupGroup B
11.03BucharestRomania 4-7 SerbiaWorld League QualifierEurope, Group A
11.03PatrasGreece 8-7 CroatiaWorld League QualifierEurope, Group B
11.03BariItaly 10-9 MontenegroWorld League QualifierEurope, Group C
11.03BratislavaSlovakia 12-9 GermanyWorld League QualifierEurope, Group C
02.03MoscowRussia 12-10 NetherlandsEuropean Championship QualifierQualifying Round, 2nd Leg
01.03DubrovnikCroatia 14-6 SlovakiaEuropean Championship QualifierQualifying Round, 2nd Leg
01.03Sunderland (England)Great Britain 8-18 RomaniaEuropean Championship QualifierQualifying Round, 2nd Leg
01.03MsidaMalta 6-20 FranceEuropean Championship QualifierQualifying Round, 2nd Leg
01.03MataróSpain 25-6 Ukraine European Championship QualifierQualifying Round, 2nd Leg
01.03İstanbulTurkey 12-9 GeorgiaEuropean Championship QualifierQualifying Round, 2nd Leg
16.02UtrechtNetherlands 9-11 RussiaEuropean Championship QualifierQualifying Round, 1st Leg
15.02MontpellierFrance 20-8 MaltaEuropean Championship QualifierQualifying Round, 1st Leg
15.02TbilisiGeorgia 8-4 TurkeyEuropean Championship QualifierQualifying Round, 1st Leg
15.02BucharestRomania 18-7 Great BritainEuropean Championship QualifierQualifying Round, 1st Leg
15.02NovákySlovakia 8-16 CroatiaEuropean Championship QualifierQualifying Round, 1st Leg
15.02DniprodzerzhynskUkraine 5-17 SpainEuropean Championship QualifierQualifying Round, 1st Leg
11.02BucharestRomania 13-7 RussiaWorld League QualifierEurope, Group A
11.02PatrasGreece 11-12 HungaryWorld League QualifierEurope, Group B
11.02TurinItaly 12-10 GermanyWorld League QualifierEurope, Group C
11.02NovákySlovakia 5-8 MontenegroWorld League QualifierEurope, Group C
14.01KazanRussia 8-12 SerbiaWorld League QualifierEurope, Group A
14.01ŠibenikCroatia 6-6 Hungary
1-2 pens
World League QualifierEurope, Group B
14.01BergamoItaly 12-5 SlovakiaWorld League QualifierEurope, Group C
14.01Herceg NoviMontenegro 13-10 GermanyWorld League QualifierEurope, Group C