FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S WATER POLO - 2012 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
25.11Dubai (United Arab Emirates)China 9-9 Kazakhstan
After extra time, 4-2 pens
Asian Swimming ChampionshipFinal
25.11Dubai (United Arab Emirates)Japan 18-5 SingaporeAsian Swimming Championship3rd Place Match
25.11Dubai (United Arab Emirates)Uzbekistan 10-9 Saudi Arabia
After extra time
Asian Swimming Championship5th Place Match
25.11Dubai (United Arab Emirates)Hong Kong 8-6 ThailandAsian Swimming Championship7th Place Match
24.11Dubai (United Arab Emirates)China 9-8 JapanAsian Swimming ChampionshipSemi-Final
24.11Dubai (United Arab Emirates)Kazakhstan 16-4 SingaporeAsian Swimming ChampionshipSemi-Final
24.11Dubai (United Arab Emirates)Saudi Arabia 8-4 ThailandAsian Swimming Championship5th-8th Place Semi-Final
24.11Dubai (United Arab Emirates)Uzbekistan 18-4 Hong KongAsian Swimming Championship5th-8th Place Semi-Final
23.11Dubai (United Arab Emirates)China 27-3 Hong KongAsian Swimming ChampionshipQuarter-Final
23.11Dubai (United Arab Emirates)Japan 23-4 UzbekistanAsian Swimming ChampionshipQuarter-Final
23.11Dubai (United Arab Emirates)Kazakhstan 14-4 Saudi ArabiaAsian Swimming ChampionshipQuarter-Final
23.11Dubai (United Arab Emirates)Singapore 9-5 ThailandAsian Swimming ChampionshipQuarter-Final
22.11Dubai (United Arab Emirates)China 23-2 SingaporeAsian Swimming ChampionshipGroup A
22.11Dubai (United Arab Emirates)Saudi Arabia 23-5 Sri LankaAsian Swimming ChampionshipGroup A
21.11Dubai (United Arab Emirates)China 28-6 UzbekistanAsian Swimming ChampionshipGroup A
21.11Dubai (United Arab Emirates)Singapore 24-4 Sri LankaAsian Swimming ChampionshipGroup A
21.11Dubai (United Arab Emirates)Japan 33-1 Hong KongAsian Swimming ChampionshipGroup B
21.11Dubai (United Arab Emirates)Kazakhstan 23-3 ThailandAsian Swimming ChampionshipGroup B
21.11Dubai (United Arab Emirates)Singapore 8-7 UzbekistanAsian Swimming ChampionshipGroup A
20.11Dubai (United Arab Emirates)Saudi Arabia 8-8 SingaporeAsian Swimming ChampionshipGroup A
20.11Dubai (United Arab Emirates)Uzbekistan 21-4 Sri LankaAsian Swimming ChampionshipGroup A
20.11Dubai (United Arab Emirates)Japan 27-2 ThailandAsian Swimming ChampionshipGroup B
20.11Dubai (United Arab Emirates)Kazakhstan 26-2 Hong KongAsian Swimming ChampionshipGroup B
19.11Dubai (United Arab Emirates)Uzbekistan 8-4 Saudi ArabiaAsian Swimming ChampionshipGroup A
19.11Dubai (United Arab Emirates)China 26-2 Sri LankaAsian Swimming ChampionshipGroup A
19.11Dubai (United Arab Emirates)Thailand 12-4 Hong KongAsian Swimming ChampionshipGroup B
19.11Dubai (United Arab Emirates)Kazakhstan 10-9 JapanAsian Swimming ChampionshipGroup B
19.11Dubai (United Arab Emirates)China 16-2 Saudi ArabiaAsian Swimming ChampionshipGroup A
03.11BudvaMontenegro 11-9 GreeceWorld League QualifierEurope, Group A
03.11İstanbulTurkey 3-17 CroatiaWorld League QualifierEurope, Group A
03.11BelgradeSerbia 10-8 SpainWorld League QualifierEurope, Group B
03.11SzékesfehérvárHungary 6-5 ItalyWorld League QualifierEurope, Group C
03.11KirishiRussia 10-10 Romania
3-4 pens
World League QualifierEurope, Group C
31.10ZagrebCroatia 10-13 MontenegroWorld League QualifierEurope, Group A
31.10AthensGreece 22-2 TurkeyWorld League QualifierEurope, Group A
31.10HamburgGermany 10-12 SerbiaWorld League QualifierEurope, Group B
31.10SavonaItaly 13-6 RussiaWorld League QualifierEurope, Group C
31.10OradeaRomania 9-12 HungaryWorld League QualifierEurope, Group C
19.08Hong KongHong Kong 17-11 IndonesiaAsia Pacific TournamentFinal (4 x 7 mins)
19.08Hong Kong (Hong Kong)Indonesia 9-8 GuamAsia Pacific TournamentSemi-Final (4 x 7 mins)
17.08Hong Kong (Hong Kong)Guam 8-4 ThailandAsia Pacific TournamentGroup B (4 x 7 mins)
12.08London (England)Croatia 8-6 ItalyOlympic GamesFinal
12.08London (England)Serbia 12-11 MontenegroOlympic Games3rd Place Match
12.08London (England)Hungary 14-8 SpainOlympic Games5th Place Match
12.08London (England)Australia 10-9 USAOlympic Games7th Place Match
10.08London (England)Croatia 7-5 MontenegroOlympic GamesSemi-Final
10.08London (England)Italy 9-7 SerbiaOlympic GamesSemi-Final
10.08London (England)Hungary 10-9 AustraliaOlympic Games5th-8th Place Semi-Final
10.08London (England)Spain 8-7 USAOlympic Games5th-8th Place Semi-Final
08.08London (England)Croatia 8-2 USAOlympic GamesQuarter-Final
08.08London (England)Italy 11-9 HungaryOlympic GamesQuarter-Final
08.08London (England)Montenegro 11-9 SpainOlympic GamesQuarter-Final
08.08London (England)Serbia 11-8 AustraliaOlympic GamesQuarter-Final
06.08London (England)Australia 13-8 GreeceOlympic GamesGroup A
06.08London (England)Croatia 12-4 KazakhstanOlympic GamesGroup A
06.08London (England)Italy 10-7 SpainOlympic GamesGroup A
06.08London (England)Great Britain 4-13 MontenegroOlympic GamesGroup B
06.08London (England)Hungary 11-6 USAOlympic GamesGroup B
06.08London (England)Serbia 12-4 RomaniaOlympic GamesGroup B
04.08London (England)Croatia 11-6 AustraliaOlympic GamesGroup A
04.08London (England)Italy 9-6 KazakhstanOlympic GamesGroup A
04.08London (England)Spain 11-9 GreeceOlympic GamesGroup A
04.08London (England)Great Britain 6-17 HungaryOlympic GamesGroup B
04.08London (England)Montenegro 12-8 RomaniaOlympic GamesGroup B
04.08London (England)Serbia 11-6 USAOlympic GamesGroup B
02.08London (England)Croatia 11-6 ItalyOlympic GamesGroup A
02.08London (England)Greece 11-4 KazakhstanOlympic GamesGroup A
02.08London (England)Spain 13-9 AustraliaOlympic GamesGroup A
02.08London (England)Great Britain 7-13 USAOlympic GamesGroup B
02.08London (England)Hungary 17-15 RomaniaOlympic GamesGroup B
02.08London (England)Montenegro 11-11 SerbiaOlympic GamesGroup B
31.07London (England)Australia 7-4 KazakhstanOlympic GamesGroup A
31.07London (England)Croatia 8-7 SpainOlympic GamesGroup A
31.07London (England)Greece 7-7 ItalyOlympic GamesGroup A
31.07London (England)Great Britain 7-21 SerbiaOlympic GamesGroup B
31.07London (England)Montenegro 11-10 HungaryOlympic GamesGroup B
31.07London (England)USA 10-8 RomaniaOlympic GamesGroup B
29.07London (England)Croatia 8-6 GreeceOlympic GamesGroup A
29.07London (England)Italy 8-5 AustraliaOlympic GamesGroup A
29.07London (England)Spain 14-6 KazakhstanOlympic GamesGroup A
29.07London (England)Great Britain 4-13 RomaniaOlympic GamesGroup B
29.07London (England)Serbia 14-10 HungaryOlympic GamesGroup B
29.07London (England)USA 8-7 MontenegroOlympic GamesGroup B
17.06Almaty (Kazakhstan)Croatia 8-8 Spain
10-9 pens
World LeagueSuperfinal, Final
17.06Almaty (Kazakhstan)Italy 7-6 USAWorld LeagueSuperfinal, 3rd Place Match
17.06AlmatyKazakhstan 7-5 ChinaWorld LeagueSuperfinal, 5th Place Match
17.06Almaty (Kazakhstan)Australia 13-2 BrazilWorld LeagueSuperfinal, 7th Place Match
16.06Almaty (Kazakhstan)Croatia 11-10 USAWorld LeagueSuperfinal, Semi-Final
16.06Almaty (Kazakhstan)Spain 9-7 ItalyWorld LeagueSuperfinal, Semi-Final
16.06Almaty (Kazakhstan)China 10-7 BrazilWorld LeagueSuperfinal, 5th-8th Place Semi-Final
16.06AlmatyKazakhstan 7-6 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, 5th-8th Place Semi-Final
15.06Almaty (Kazakhstan)Italy 14-1 BrazilWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
15.06AlmatyKazakhstan 6-13 CroatiaWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
15.06Almaty (Kazakhstan)Spain 11-1 ChinaWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
15.06Almaty (Kazakhstan)USA 7-5 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
14.06Almaty (Kazakhstan)Italy 7-5 USAWorld LeagueSuperfinal, Group A
14.06AlmatyKazakhstan 8-8 China
4-5 pens
World LeagueSuperfinal, Group A
14.06Almaty (Kazakhstan)Croatia 20-3 BrazilWorld LeagueSuperfinal, Group B
14.06Almaty (Kazakhstan)Spain 8-7 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Group B
13.06AlmatyKazakhstan 10-10 Italy
0-3 pens
World LeagueSuperfinal, Group A
13.06Almaty (Kazakhstan)USA 6-4 ChinaWorld LeagueSuperfinal, Group A
13.06Almaty (Kazakhstan)Australia 15-6 BrazilWorld LeagueSuperfinal, Group B
13.06Almaty (Kazakhstan)Croatia 7-6 SpainWorld LeagueSuperfinal, Group B
12.06Almaty (Kazakhstan)Italy 10-9 ChinaWorld LeagueSuperfinal, Group A
12.06AlmatyKazakhstan 8-11 USAWorld LeagueSuperfinal, Group A
12.06Almaty (Kazakhstan)Croatia 14-11 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Group B
12.06Almaty (Kazakhstan)Spain 8-3 BrazilWorld LeagueSuperfinal, Group B
01.06SingaporeSingapore U-23 7-6 Indonesia U-23Southeast Asian Swimming Championship 
31.05Singapore (Singapore)Indonesia U-23 7-7 Thailand U-23Southeast Asian Swimming Championship 
31.05SingaporeSingapore U-23 15-4 Malaysia U-23Southeast Asian Swimming Championship 
30.05Santa TeclaEl Salvador 8-6 Costa RicaCentral American Championship 
30.05Santa Tecla (El Salvador)Guatemala 9-7 Costa RicaCentral American Championship 
30.05Singapore (Singapore)Thailand U-23 11-9 Malaysia U-23Southeast Asian Swimming Championship 
29.05Santa TeclaEl Salvador 12-3 Costa RicaCentral American Championship 
29.05Santa TeclaEl Salvador 7-5 GuatemalaCentral American Championship 
29.05Singapore (Singapore)Indonesia U-23 17-5 Malaysia U-23Southeast Asian Swimming Championship 
28.05Santa TeclaEl Salvador 9-8 GuatemalaCentral American Championship 
28.05Santa Tecla (El Salvador)Costa Rica 6-5 GuatemalaCentral American Championship 
28.05SingaporeSingapore U-23 11-2 Thailand U-23Southeast Asian Swimming Championship 
13.05TustinUSA 17-6 CanadaWorld League QualifierAmericas
12.05Tustin (USA)Brazil 8-5 CanadaWorld League QualifierAmericas
12.05TustinUSA 14-2 BrazilWorld League QualifierAmericas
11.05Tustin (USA)Brazil 13-6 CanadaWorld League QualifierAmericas
11.05TustinUSA 11-2 CanadaWorld League QualifierAmericas
10.05Narashino (Japan)Australia 17-5 ChinaWorld League QualifierAsia/Oceania
10.05NarashinoJapan 10-3 KazakhstanWorld League QualifierAsia/Oceania
10.05TustinUSA 14-1 BrazilWorld League QualifierAmericas
09.05Narashino (Japan)Australia 15-3 KazakhstanWorld League QualifierAsia/Oceania
09.05NarashinoJapan 4-6 ChinaWorld League QualifierAsia/Oceania
08.05Narashino (Japan)China 9-4 KazakhstanWorld League QualifierAsia/Oceania
08.05NarashinoJapan 4-10 AustraliaWorld League QualifierAsia/Oceania
05.05Shanghai (China)Australia 10-5 KazakhstanWorld League QualifierAsia/Oceania
05.05ShanghaiChina 11-12 JapanWorld League QualifierAsia/Oceania
04.05Shanghai (China)Australia 14-7 JapanWorld League QualifierAsia/Oceania
04.05ShanghaiChina 8-4 KazakhstanWorld League QualifierAsia/Oceania
03.05ShanghaiChina 1-14 AustraliaWorld League QualifierAsia/Oceania
03.05Shanghai (China)Japan 12-9 KazakhstanWorld League QualifierAsia/Oceania
08.04Edmonton (Canada)Turkey 16-12 BrazilOlympic Qualifier7th Place Match
08.04EdmontonCanada 11-10 MacedoniaOlympic Qualifier5th Place Match
08.04Edmonton (Canada)Greece 14-10 RomaniaOlympic Qualifier3rd Place Match
08.04Edmonton (Canada)Montenegro 12-9 SpainOlympic QualifierFinal
07.04Edmonton (Canada)Macedonia 15-12 BrazilOlympic Qualifier5th-8th Place Semi-Final
07.04EdmontonCanada 12-7 TurkeyOlympic Qualifier5th-8th Place Semi-Final
07.04Edmonton (Canada)Spain 11-6 RomaniaOlympic QualifierSemi-Final
07.04Edmonton (Canada)Montenegro 13-12 GreeceOlympic QualifierSemi-Final
06.04Edmonton (Canada)Spain 11-7 MacedoniaOlympic QualifierQuarter-Final
06.04Edmonton (Canada)Romania 19-8 BrazilOlympic QualifierQuarter-Final
06.04Edmonton (Canada)Montenegro 19-6 TurkeyOlympic QualifierQuarter-Final
06.04EdmontonCanada 6-10 GreeceOlympic QualifierQuarter-Final
05.04EdmontonCanada 6-9 SpainOlympic QualifierGroup B
05.04Edmonton (Canada)Brazil 11-11 TurkeyOlympic QualifierGroup B
05.04Edmonton (Canada)Montenegro 14-8 RomaniaOlympic QualifierGroup A
05.04Edmonton (Canada)Macedonia 6-4 GermanyOlympic QualifierGroup A
05.04Edmonton (Canada)Greece 14-5 NetherlandsOlympic QualifierGroup A
04.04Edmonton (Canada)Spain 21-2 TurkeyOlympic QualifierGroup B
04.04EdmontonCanada 13-5 ArgentinaOlympic QualifierGroup B
04.04Edmonton (Canada)Romania 7-5 NetherlandsOlympic QualifierGroup A
04.04Edmonton (Canada)Montenegro 14-6 MacedoniaOlympic QualifierGroup A
04.04Edmonton (Canada)Greece 11-9 GermanyOlympic QualifierGroup A
03.04EdmontonCanada 14-5 TurkeyOlympic QualifierGroup B
03.04Edmonton (Canada)Brazil 16-7 ArgentinaOlympic QualifierGroup B
03.04Edmonton (Canada)Romania 9-6 MacedoniaOlympic QualifierGroup A
03.04Edmonton (Canada)Montenegro 8-7 GreeceOlympic QualifierGroup A
03.04Edmonton (Canada)Germany 11-6 NetherlandsOlympic QualifierGroup A
02.04Edmonton (Canada)Spain 14-6 ArgentinaOlympic QualifierGroup B
02.04EdmontonCanada 12-9 BrazilOlympic QualifierGroup B
02.04Edmonton (Canada)Romania 10-9 GreeceOlympic QualifierGroup A
02.04Edmonton (Canada)Montenegro 11-7 GermanyOlympic QualifierGroup A
02.04Edmonton (Canada)Macedonia 9-6 NetherlandsOlympic QualifierGroup A
01.04Edmonton (Canada)Spain 17-7 BrazilOlympic QualifierGroup B
01.04Edmonton (Canada)Argentina 9-9 TurkeyOlympic QualifierGroup B
01.04Edmonton (Canada)Montenegro 12-6 NetherlandsOlympic QualifierGroup A
01.04Edmonton (Canada)Greece 12-2 MacedoniaOlympic QualifierGroup A
01.04Edmonton (Canada)Germany 10-9 RomaniaOlympic QualifierGroup A
28.03Kuwait CityKuwait 9-8 IranAsian Cup 
28.03Kuwait City (Kuwait)Uzbekistan 12-6 IndonesiaAsian Cup 
27.03Kuwait City (Kuwait)Samruk-Kazyna (Kazakhstan) 14-3 IndonesiaAsian Cup 
27.03Kuwait City (Kuwait)Iran 12-7 UzbekistanAsian Cup 
26.03Kuwait City (Kuwait)Samruk-Kazyna (Kazakhstan) 13-8 IranAsian Cup 
26.03Kuwait City (Kuwait)Kuwait 7-3 UzbekistanAsian Cup 
25.03Kuwait City (Kuwait)Samruk-Kazyna (Kazakhstan) 16-3 UzbekistanAsian Cup 
25.03Kuwait CityKuwait 19-8 IndonesiaAsian Cup 
25.03Brno (Czech Republic)Switzerland 11-10 IrelandEU Nations Cup 
25.03Brno (Czech Republic)Denmark 9-9 PortugalEU Nations Cup 
25.03BrnoCzech Republic 16-7 Sweden EU Nations Cup 
24.03BelémBrazil 6-9 ArgentinaSouth American Aquatics ChampionshipFinal
24.03Belém (Brazil)Venezuela 8-7 ColombiaSouth American Aquatics Championship3rd Place Match
24.03Kuwait City (Kuwait)Iran 18-4 IndonesiaAsian Cup 
24.03Kuwait City (Kuwait)Kuwait 9-11 Samruk-Kazyna (Kazakhstan)Asian Cup 
24.03BrnoCzech Republic 12-11 SwitzerlandEU Nations Cup 
24.03Brno (Czech Republic)Portugal 16-2 IrelandEU Nations Cup 
24.03Brno (Czech Republic)Denmark 8-7 SwedenEU Nations Cup 
24.03BrnoCzech Republic 4-7 Portugal EU Nations Cup 
24.03Brno (Czech Republic)Switzerland 18-13 SwedenEU Nations Cup 
24.03Brno (Czech Republic)Denmark 10-8 IrelandEU Nations Cup 
23.03BelémBrazil 15-7 ColombiaSouth American Aquatics ChampionshipSemi-Final
23.03Belém (Brazil)Argentina 16-4 VenezuelaSouth American Aquatics ChampionshipSemi-Final
23.03Belém (Brazil)Uruguay 8-4 EcuadorSouth American Aquatics Championship5th Place Match
23.03BrnoCzech Republic 7-11 Denmark EU Nations Cup 
23.03Brno (Czech Republic)Ireland 8-6 SwedenEU Nations Cup 
23.03Brno (Czech Republic)Portugal 13-6 SwitzerlandEU Nations Cup 
23.03BrnoCzech Republic 15-7 Ireland EU Nations Cup 
23.03Brno (Czech Republic)Denmark 18-12 SwitzerlandEU Nations Cup 
23.03Brno (Czech Republic)Portugal 14-8 SwedenEU Nations Cup 
22.03Belém (Brazil)Venezuela 10-5 UruguaySouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
22.03BelémBrazil 29-4 EcuadorSouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
22.03Belém (Brazil)Argentina 16-7 ColombiaSouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
22.03Belém (Brazil)Venezuela 11-4 EcuadorSouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
22.03BelémBrazil 16-7 ColombiaSouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
22.03Belém (Brazil)Argentina 23-2 UruguaySouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
21.03Belém (Brazil)Venezuela 11-10 ColombiaSouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
21.03Belém (Brazil)Ecuador 10-9 UruguaySouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
21.03BelémBrazil 12-11 ArgentinaSouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
21.03Belém (Brazil)Colombia 21-2 EcuadorSouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
21.03BelémBrazil 19-2 UruguaySouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
21.03Belém (Brazil)Argentina 12-3 VenezuelaSouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
20.03BarcelonaSpain 12-3 TurkeyWorld League QualifierEurope, Group C
20.03PiraeusGreece 10-9 RomaniaWorld League QualifierEurope, Group C
20.03Manchester (England)Great Britain 9-11 RussiaWorld League QualifierEurope, Group A
20.03Belém (Brazil)Colombia 20-9 UruguaySouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
20.03BelémBrazil 16-4 VenezuelaSouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
20.03Belém (Brazil)Argentina 29-2 EcuadorSouth American Aquatics ChampionshipGroup Stage
17.03İstanbulTurkey 3-9 GreeceWorld League QualifierEurope, Group C
15.03SkopjeMacedonia 9-9 Germany
4-3 pens
World League QualifierEurope, Group B
06.03BarcelonaSpain 11-7 RomaniaWorld League QualifierEurope, Group C
06.03RijekaCroatia 12-4 MacedoniaWorld League QualifierEurope, Group B
06.03CremonaItaly 14-1 Great BritainWorld League QualifierEurope, Group A
21.02İstanbulTurkey 5-14 SpainWorld League QualifierEurope, Group C
21.02OradeaRomania 8-6 GreeceWorld League QualifierEurope, Group C
21.02KirishiRussia 4-10 ItalyWorld League QualifierEurope, Group A
14.02MagdeburgGermany 6-11 CroatiaWorld League QualifierEurope, Group B
29.01Eindhoven (Netherlands)Hungary 12-9 ItalyEuropean Championship3rd Place Match
29.01Eindhoven (Netherlands)Serbia 9-8 MontenegroEuropean ChampionshipFinal
28.01EindhovenNetherlands 4-16 CroatiaEuropean Championship9th Place Match
28.01Eindhoven (Netherlands)Spain 9-8 RomaniaEuropean Championship7th Place Match
28.01Eindhoven (Netherlands)Germany 9-6 GreeceEuropean Championship5th Place Match
27.01Eindhoven (Netherlands)Macedonia 9-7 TurkeyEuropean Championship11th Place Match
27.01Eindhoven (Netherlands)Croatia 12-12 Romania
After extra time, 3-4 pens
European Championship7th-10th Place Semi-Final
27.01EindhovenNetherlands 9-14 SpainEuropean Championship7th-10th Place Semi-Final
27.01Eindhoven (Netherlands)Serbia 12-8 ItalyEuropean ChampionshipSemi-Final
27.01Eindhoven (Netherlands)Montenegro 14-13 Hungary
After extra time
European ChampionshipSemi-Final
27.01Narashino (Japan)Kazakhstan 10-5 KuwaitOlympic QualifierAsia
27.01NarashinoJapan 6-7 ChinaOlympic QualifierAsia
26.01NarashinoJapan 4-6 KazakhstanOlympic QualifierAsia
26.01Narashino (Japan)China 23-4 KuwaitOlympic QualifierAsia
25.01Eindhoven (Netherlands)Spain 16-4 TurkeyEuropean Championship7th-12th Place Quarter-Final
25.01Eindhoven (Netherlands)Romania 12-10 MacedoniaEuropean Championship7th-12th Place Quarter-Final
25.01Eindhoven (Netherlands)Montenegro 11-9 GreeceEuropean ChampionshipQuarter-Final
25.01Eindhoven (Netherlands)Italy 9-4 GermanyEuropean ChampionshipQuarter-Final
25.01Narashino (Japan)Kazakhstan 8-7 ChinaOlympic QualifierAsia
25.01NarashinoJapan 22-2 KuwaitOlympic QualifierAsia
23.01Eindhoven (Netherlands)Montenegro 11-7 SerbiaEuropean ChampionshipGroup B
23.01Eindhoven (Netherlands)Germany 10-9 RomaniaEuropean ChampionshipGroup B
23.01Eindhoven (Netherlands)Croatia 11-10 SpainEuropean ChampionshipGroup B
23.01EindhovenNetherlands 10-8 MacedoniaEuropean ChampionshipGroup A
23.01Eindhoven (Netherlands)Italy 10-7 GreeceEuropean ChampionshipGroup A
23.01Eindhoven (Netherlands)Hungary 22-2 TurkeyEuropean ChampionshipGroup A
21.01Eindhoven (Netherlands)Serbia 14-5 RomaniaEuropean ChampionshipGroup B
21.01Eindhoven (Netherlands)Montenegro 10-10 SpainEuropean ChampionshipGroup B
21.01Eindhoven (Netherlands)Germany 10-9 CroatiaEuropean ChampionshipGroup B
21.01EindhovenNetherlands 12-7 TurkeyEuropean ChampionshipGroup A
21.01Eindhoven (Netherlands)Italy 15-5 MacedoniaEuropean ChampionshipGroup A
21.01Eindhoven (Netherlands)Hungary 9-7 GreeceEuropean ChampionshipGroup A
19.01Eindhoven (Netherlands)Serbia 15-12 CroatiaEuropean ChampionshipGroup B
19.01Eindhoven (Netherlands)Montenegro 11-8 RomaniaEuropean ChampionshipGroup B
19.01Eindhoven (Netherlands)Germany 16-10 SpainEuropean ChampionshipGroup B
19.01EindhovenNetherlands 6-14 ItalyEuropean ChampionshipGroup A
19.01Eindhoven (Netherlands)Hungary 14-9 MacedoniaEuropean ChampionshipGroup A
19.01Eindhoven (Netherlands)Greece 20-2 TurkeyEuropean ChampionshipGroup A
17.01Eindhoven (Netherlands)Serbia 13-12 GermanyEuropean ChampionshipGroup B
17.01Eindhoven (Netherlands)Spain 12-10 RomaniaEuropean ChampionshipGroup B
17.01Eindhoven (Netherlands)Croatia 10-8 MontenegroEuropean ChampionshipGroup B
17.01EindhovenNetherlands 6-19 HungaryEuropean ChampionshipGroup A
17.01Eindhoven (Netherlands)Italy 24-7 TurkeyEuropean ChampionshipGroup A
17.01Eindhoven (Netherlands)Greece 10-6 MacedoniaEuropean ChampionshipGroup A
16.01Eindhoven (Netherlands)Serbia 8-5 SpainEuropean ChampionshipGroup B
16.01Eindhoven (Netherlands)Montenegro 13-7 GermanyEuropean ChampionshipGroup B
16.01Eindhoven (Netherlands)Croatia 10-7 RomaniaEuropean ChampionshipGroup B
16.01EindhovenNetherlands 12-14 GreeceEuropean ChampionshipGroup A
16.01Eindhoven (Netherlands)Macedonia 16-4 TurkeyEuropean ChampionshipGroup A
16.01Eindhoven (Netherlands)Hungary 12-8 ItalyEuropean ChampionshipGroup A
14.01Melbourne (Australia)Japan 19-4 New ZealandPan Pacific Championship5th Place Match
14.01Melbourne (Australia)China 11-7 BrazilPan Pacific Championship3rd Place Match
14.01MelbourneAustralia 10-11 USAPan Pacific ChampionshipFinal
13.01Melbourne (Australia)Brazil 14-14 JapanPan Pacific ChampionshipGroup Stage
13.01MelbourneAustralia 'B' 9-9 USAPan Pacific ChampionshipGroup Stage
13.01MelbourneAustralia 20-3 New ZealandPan Pacific ChampionshipGroup Stage
12.01Melbourne (Australia)USA 17-5 BrazilPan Pacific ChampionshipGroup Stage
12.01MelbourneAustralia 'B' 11-8 JapanPan Pacific ChampionshipGroup Stage
12.01MelbourneAustralia 13-3 ChinaPan Pacific ChampionshipGroup Stage
11.01Melbourne (Australia)Brazil 12-6 ChinaPan Pacific ChampionshipGroup Stage
11.01MelbourneAustralia 'B' 17-1 New ZealandPan Pacific ChampionshipGroup Stage
11.01MelbourneAustralia 6-6 USAPan Pacific ChampionshipGroup Stage
11.01KirishiRussia 12-8 Great BritainWorld League QualifierEurope, Group A
10.01Melbourne (Australia)USA 15-4 ChinaPan Pacific ChampionshipGroup Stage
10.01Melbourne (Australia)Japan 10-7 New ZealandPan Pacific ChampionshipGroup Stage
10.01MelbourneAustralia 'B' 15-6 BrazilPan Pacific ChampionshipGroup Stage
10.01Melbourne (Australia)China 8-6 JapanPan Pacific ChampionshipGroup Stage
10.01Melbourne (Australia)Brazil 19-3 New ZealandPan Pacific ChampionshipGroup Stage
10.01MelbourneAustralia 14-5 Australia 'B'Pan Pacific ChampionshipGroup Stage
09.01Melbourne (Australia)USA 13-8 JapanPan Pacific ChampionshipGroup Stage
09.01Melbourne (Australia)China 15-8 New ZealandPan Pacific ChampionshipGroup Stage
09.01MelbourneAustralia 17-5 BrazilPan Pacific ChampionshipGroup Stage
08.01Melbourne (Australia)USA 17-1 New ZealandPan Pacific ChampionshipGroup Stage
08.01MelbourneAustralia 'B' 5-7 ChinaPan Pacific ChampionshipGroup Stage
08.01MelbourneAustralia 8-4 JapanPan Pacific ChampionshipGroup Stage
07.01PatrasGreece 9-7 SpainWorld League QualifierEurope, Group C
05.01İstanbulTurkey 3-16 RomaniaWorld League QualifierEurope, Group C
05.01SkopjeMacedonia 8-9 CroatiaWorld League QualifierEurope, Group B