FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S WATER POLO - 2016 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
06.12 Berlin Germany 9-14 Serbia World League Qualifier Europe, Group A
06.12 Izvorani Romania 12-10 Slovakia World League Qualifier Europe, Group A
06.12 Montpellier France 9-14 Croatia World League Qualifier Europe, Group B
06.12 Piraeus Greece 9-8 Netherlands World League Qualifier Europe, Group B
06.12 Ruza Russia 7-10 Italy World League Qualifier Europe, Group C
20.11Tokyo (Japan)China 7-7 Iran
4-1 pens
Asian Swimming Championship3rd Place Match
20.11TokyoJapan 7-6 KazakhstanAsian Swimming ChampionshipFinal
19.11Tokyo (Japan)Hong Kong 11-4 PhilippinesAsian Swimming Championship7th Place Match
19.11Tokyo (Japan)Singapore 9-7 Saudi ArabiaAsian Swimming Championship5th Place Match
18.11 Tokyo (Japan) Saudi Arabia 12-5 Hong KongAsian Swimming Championship 5th-8th Place Semi-Final
18.11 Tokyo (Japan) Singapore 9-7 Philippines Asian Swimming Championship 5th-8th Place Semi-Final
18.11 Tokyo (Japan) Kazakhstan 8-6 ChinaAsian Swimming Championship Semi-Final
18.11 Tokyo Japan 15-6 Iran Asian Swimming Championship Semi-Final
17.11 Tokyo (Japan) China 11-3 SingaporeAsian Swimming Championship Quarter-Final
17.11 Tokyo (Japan) Iran 15-6 Saudi ArabiaAsian Swimming Championship Quarter-Final
17.11 Tokyo Japan 21-2 Hong Kong Asian Swimming Championship Quarter-Final
17.11 Tokyo (Japan) Kazakhstan 23-3 PhilippinesAsian Swimming Championship Quarter-Final
16.11 Tokyo (Japan) Iran 19-8 Hong KongAsian Swimming Championship Group A
16.11 Tokyo (Japan) Kazakhstan 18-1 SingaporeAsian Swimming Championship Group A
16.11 Tokyo (Japan) China 24-7 PhilippinesAsian Swimming Championship Group B
16.11 Tokyo Japan 16-3 Saudi Arabia Asian Swimming Championship Group B
15.11 Kragujevac Serbia 19-8 Romania World League Qualifier Europe, Group A
15.11 Košice Slovakia 10-7 Germany World League Qualifier Europe, Group A
15.11 Rijeka Croatia 11-6 Greece World League Qualifier Europe, Group B
15.11 Gouda Netherlands 11-10 France World League Qualifier Europe, Group B
15.11 Tbilisi Georgia 13-14 Russia World League Qualifier Europe, Group C
15.11 Tokyo (Japan) Kazakhstan 14-4 IranAsian Swimming Championship Group A
15.11 Tokyo (Japan) Singapore 11-4 Hong KongAsian Swimming Championship Group A
15.11 Tokyo Japan 10-3 China Asian Swimming Championship Group B
15.11 Tokyo (Japan) Saudi Arabia 10-7 PhilippinesAsian Swimming Championship Group B
14.11 Tokyo (Japan) Iran 8-4 Singapore Asian Swimming Championship Group A
14.11 Tokyo (Japan) Kazakhstan 26-1 Hong Kong Asian Swimming Championship Group A
14.11 Tokyo (Japan) China 14-3 Saudi Arabia Asian Swimming Championship Group B
14.11 Tokyo Japan 36-0 Philippines Asian Swimming Championship Group B
21.08 Hong Kong Hong Kong 10-6 Hong Kong 'B' Asia Pacific Tournament Semi-Final (4 x 7 mins)
21.08 Hong Kong Hong Kong 9-8 Sri Lanka Asia Pacific Tournament Final (4 x 7 mins)
20.08 Rio de Janeiro Brazil 8-9 Spain Olympic Games 7th Place Match
20.08 Rio de Janeiro (Brazil) Hungary 12-10 GreeceOlympic Games 5th Place Match
20.08 Rio de Janeiro (Brazil) Italy 12-10 Montenegro Olympic Games 3rd Place Match
20.08 Rio de Janeiro (Brazil) Serbia 11-7 CroatiaOlympic Games Final
19.08 Hong Kong Hong Kong 'B' 10-2 Guam Asia Pacific Tournament Group A (4 x 7 mins)
19.08 Hong Kong Hong Kong 12-2 Sri Lanka Asia Pacific Tournament Group B (4 x 7 mins)
18.08 Rio de Janeiro Brazil 4-13 Hungary Olympic Games 5th-8th Place Semi-Final
18.08 Rio de Janeiro (Brazil) Greece 9-7 Spain Olympic Games 5th-8th Place Semi-Final
18.08 Rio de Janeiro (Brazil) Croatia 12-8 Montenegro Olympic Games Semi-Final
18.08 Rio de Janeiro (Brazil) Serbia 10-8 Italy Olympic Games Semi-Final
16.08 Rio de Janeiro Brazil 6-10 Croatia Olympic Games Quarter-Final
16.08 Rio de Janeiro (Brazil) Hungary 9-9 Montenegro
2-4 pens
Olympic Games Quarter-Final
16.08 Rio de Janeiro (Brazil) Italy 9-5 Greece Olympic Games Quarter-Final
16.08 Rio de Janeiro (Brazil) Serbia 10-7 Spain Olympic Games Quarter-Final
14.08 Rio de Janeiro (Brazil) Australia 12-7 Greece Olympic Games Group A
14.08 Rio de Janeiro Brazil 6-10 Hungary Olympic Games Group A
14.08 Rio de Janeiro (Brazil) Serbia 12-8 Japan Olympic Games Group A
14.08 Rio de Janeiro (Brazil) France 9-8 Croatia Olympic Games Group B
14.08 Rio de Janeiro (Brazil) Montenegro 9-9 Spain Olympic Games Group B
14.08 Rio de Janeiro (Brazil) USA 10-7 Italy Olympic Games Group B
12.08 Rio de Janeiro Brazil 4-9 Greece Olympic Games Group A
12.08Rio de Janeiro (Brazil)Hungary 17-7 JapanOlympic GamesGroup A
12.08 Rio de Janeiro (Brazil) Serbia 10-8 Australia Olympic Games Group A
12.08 Rio de Janeiro (Brazil) Croatia 10-7 Italy Olympic Games Group B
12.08 Rio de Janeiro (Brazil) Montenegro 8-5 USA Olympic Games Group B
12.08 Rio de Janeiro (Brazil) Spain 10-4 France Olympic Games Group B
10.08 Rio de Janeiro (Brazil) Australia 8-6 Japan Olympic Games Group A
10.08 Rio de Janeiro Brazil 6-5 Serbia Olympic Games Group A
10.08 Rio de Janeiro (Brazil) Greece 8-8 Hungary Olympic Games Group A
10.08 Rio de Janeiro (Brazil) Italy 6-5 Montenegro Olympic Games Group B
10.08 Rio de Janeiro (Brazil) Spain 9-4 Croatia Olympic Games Group B
10.08 Rio de Janeiro (Brazil) USA 6-3 France Olympic Games Group B
08.08 Rio de Janeiro (Brazil) Australia 9-9 Hungary Olympic Games Group A
08.08 Rio de Janeiro Brazil 16-8 Japan Olympic Games Group A
08.08 Rio de Janeiro (Brazil) Greece 9-9 Serbia Olympic Games Group A
08.08 Rio de Janeiro (Brazil) Croatia 8-7 Montenegro Olympic Games Group B
08.08 Rio de Janeiro (Brazil) Italy 11-8 France Olympic Games Group B
08.08 Rio de Janeiro (Brazil) Spain 10-9 USA Olympic Games Group B
06.08 Rio de Janeiro Brazil 8-7 Australia Olympic Games Group A
06.08 Rio de Janeiro (Brazil) Greece 8-7 Japan Olympic Games Group A
06.08 Rio de Janeiro (Brazil) Hungary 13-13 Serbia Olympic Games Group A
06.08 Rio de Janeiro (Brazil) Croatia 7-5 USA Olympic Games Group B
06.08 Rio de Janeiro (Brazil) Italy 9-8 Spain Olympic Games Group B
06.08 Rio de Janeiro (Brazil) Montenegro 7-4 France Olympic Games Group B
26.06HuizhouChina 4-16 Brazil World LeagueSuperfinal, 7th Place Match
26.06Huizhou (China)Australia 12-7 JapanWorld LeagueSuperfinal, 5th Place Match
26.06Huizhou (China) Greece 11-7 ItalyWorld League Superfinal, 3rd Place Match
26.06Huizhou (China)Serbia 10-6 USAWorld LeagueSuperfinal, Final
26.06Guatemala City Guatemala 5-14 Trinidad & TobagoCCCAN Championship3rd Place Match
26.06Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 13-6 PanamaCCCAN ChampionshipFinal
25.06HuizhouChina 4-15 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, 5th-8th Place Semi-Final
25.06Huizhou (China)Japan 12-10 BrazilWorld LeagueSuperfinal, 5th-8th Place Semi-Final
25.06Huizhou (China)Greece 11-11 USA
5-6 pens
World LeagueSuperfinal, Semi-Final
25.06Huizhou (China)Serbia 7-4 ItalyWorld LeagueSuperfinal, Semi-Final
25.06Guatemala City (Guatemala)Costa Rica 9-9 PanamaCCCAN ChampionshipGroup Stage
25.06Guatemala City (Guatemala) Trinidad & Tobago 14-10 El SalvadorCCCAN ChampionshipGroup Stage
25.06Guatemala City Guatemala 9-9 Costa RicaCCCAN ChampionshipGroup Stage
24.06Huizhou (China)Australia 8-8 USA
7-8 pens
World LeagueSuperfinal, Quarter-Final
24.06HuizhouChina 5-15 GreeceWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
24.06Huizhou (China)Italy 12-6 BrazilWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
24.06Huizhou (China)Serbia 19-10 JapanWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
24.06Guatemala City (Guatemala)Costa Rica 18-5 El SalvadorCCCAN ChampionshipGroup Stage
24.06Guatemala City (Guatemala)Panama 10-10 Trinidad & TobagoCCCAN ChampionshipGroup Stage
24.06Guatemala CityGuatemala 22-7 El SalvadorCCCAN ChampionshipGroup Stage
23.06Guatemala City (Guatemala)Costa Rica 12-10 Trinidad & TobagoCCCAN ChampionshipGroup Stage
23.06Guatemala CityGuatemala 7-10 PanamaCCCAN ChampionshipGroup Stage
23.06Huizhou (China)Greece 10-5 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Group A
23.06Huizhou (China)Italy 17-10 JapanWorld LeagueSuperfinal, Group A
23.06HuizhouChina 11-11 Brazil
2-4 pens
World LeagueSuperfinal, Group B
23.06Huizhou (China)Serbia 10-8 USAWorld LeagueSuperfinal, Group B
23.06Guatemala City (Guatemala)Panama 21-14 El SalvadorCCCAN ChampionshipGroup Stage
23.06Guatemala City (Guatemala)Costa Rica 12-10 Trinidad & TobagoCCCAN ChampionshipGroup Stage
23.06Guatemala CityGuatemala 7-10 PanamaCCCAN ChampionshipGroup Stage
22.06Huizhou (China)Australia 13-7 JapanWorld LeagueSuperfinal, Group A
22.06Huizhou (China)Greece 15-4 ItalyWorld LeagueSuperfinal, Group A
22.06HuizhouChina 5-20 SerbiaWorld LeagueSuperfinal, Group B
22.06Huizhou (China)USA 10-7 BrazilWorld LeagueSuperfinal, Group B
22.06Guatemala CityGuatemala 12-12 Trinidad & TobagoCCCAN ChampionshipGroup Stage
21.06Huizhou (China)Greece 15-7 JapanWorld LeagueSuperfinal, Group A
21.06Huizhou (China)Italy 14-7 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Group A
21.06HuizhouChina 6-12 USAWorld LeagueSuperfinal, Group B
21.06Huizhou (China)Serbia 14-10 BrazilWorld LeagueSuperfinal, Group B
06.06Saint Brélade Jersey 23-5 GuernseyInter-Insular 
15.05Yokohama (Japan)Kazakhstan 16-7 ChinaWorld League QualifierRest of World, 5th Place Match
15.05YokohamaJapan 12-13 BrazilWorld League QualifierRest of World, 3rd Place Match
15.05Yokohama (Japan)USA 10-9 AustraliaWorld League QualifierRest of World, Final
15.05 Msida (Malta)Lithuania 6-6 Scotland
4-3 pens
EU Nations Cup9th Place Match
15.05 Msida (Malta)Denmark 16-6 WalesEU Nations Cup7th Place Match
15.05 Msida (Malta)Poland 9-8 IrelandEU Nations Cup5th Place Match
15.05 Msida (Malta)Switzerland 8-7 AustriaEU Nations Cup 3rd Place Match
15.05 MsidaMalta 14-13 South AfricaEU Nations CupFinal
14.05Yokohama (Japan)Australia 11-4 KazakhstanWorld League QualifierRest of World, Group Stage
14.05YokohamaJapan 10-16 BrazilWorld League QualifierRest of World, Group Stage
14.05Yokohama (Japan)USA 19-2 ChinaWorld League QualifierRest of World, Group Stage
14.05 Msida (Malta)South Africa 20-3 LithuaniaEU Nations Cup Group A
14.05 Msida (Malta)Austria 8-5 IrelandEU Nations Cup Group A
14.05 Msida (Malta)Wales 12-11 LithuaniaEU Nations Cup Group A
14.05 Msida (Malta)South Africa 24-2 IrelandEU Nations Cup Group A
14.05 Msida (Malta)Denmark 11-10 ScotlandEU Nations Cup Group B
14.05 Msida (Malta)Switzerland 6-4 PolandEU Nations Cup Group B
14.05 Msida (Malta)Poland 10-6 DenmarkEU Nations Cup Group B
14.05 MsidaMalta 19-8 SwitzerlandEU Nations CupGroup B
13.05Yokohama (Japan)Australia 21-4 ChinaWorld League QualifierRest of World, Group Stage
13.05YokohamaJapan 19-7 KazakhstanWorld League QualifierRest of World, Group Stage
13.05Yokohama (Japan)USA 16-11 BrazilWorld League QualifierRest of World, Group Stage
13.05 Msida (Malta)Austria 11-6 WalesEU Nations Cup Group A
13.05 Msida (Malta)Ireland 9-9 LithuaniaEU Nations Cup Group A
13.05 Msida (Malta)South Africa 16-6 AustriaEU Nations Cup Group A
13.05 Msida (Malta)Ireland 17-14 WalesEU Nations Cup Group A
13.05 MsidaMalta 19-1 ScotlandEU Nations CupGroup B
13.05 Msida (Malta)Switzerland 6-5 DenmarkEU Nations Cup Group B
13.05 Msida (Malta)Poland 11-6 ScotlandEU Nations Cup Group B
13.05 MsidaMalta 21-8 DenmarkEU Nations CupGroup B
12.05Yokohama (Japan)Brazil 17-4 ChinaWorld League QualifierRest of World, Group Stage
12.05YokohamaJapan 5-7 AustraliaWorld League QualifierRest of World, Group Stage
12.05Yokohama (Japan)USA 19-7 KazakhstanWorld League QualifierRest of World, Group Stage
12.05 Msida (Malta)Austria 9-7 LithuaniaEU Nations Cup Group A
12.05 Msida (Malta)South Africa 24-4 WalesEU Nations Cup Group A
12.05 Msida (Malta)Switzerland 8-6 ScotlandEU Nations Cup Group B
12.05 MsidaMalta 10-6 PolandEU Nations CupGroup B
11.05Yokohama (Japan)Australia 13-9 BrazilWorld League QualifierRest of World, Group Stage
11.05YokohamaJapan 14-17 USAWorld League QualifierRest of World, Group Stage
11.05Yokohama (Japan)Kazakhstan 15-10 ChinaWorld League QualifierRest of World, Group Stage
10.05SzentesHungary 13-10 GreeceWorld League QualifierEurope, Group A
10.05IzvoraniRomania 17-8 GeorgiaWorld League QualifierEurope, Group A
10.05LimogesFrance 7-8 SpainWorld League QualifierEurope, Group B
10.05Banja Luka (Bosnia & Herzegpvina)Serbia 10-10 Montenegro
3-5 pens
World League QualifierEurope, Group B
10.05SiracusaItaly 9-9 Croatia
5-3 pens
World League QualifierEurope, Group C
10.05Yokohama (Japan)Brazil 19-7 KazakhstanWorld League QualifierRest of World, Group Stage
10.05YokohamaJapan 21-5 ChinaWorld League QualifierRest of World, Group Stage
10.05Yokohama (Japan)USA 8-6 AustraliaWorld League QualifierRest of World, Group Stage
03.05AntalyaTurkey 5-13 RussiaWorld League QualifierEurope, Group C
26.04TbilisiGeorgia 8-15 GreeceWorld League QualifierEurope, Group A
26.04OradeaRomania 7-15 HungaryWorld League QualifierEurope, Group A
26.04Herceg NoviMontenegro 17-4 FranceWorld League QualifierEurope, Group B
26.04BarcelonaSpain 13-14 SerbiaWorld League QualifierEurope, Group B
26.04RuzaRussia 10-14 CroatiaWorld League QualifierEurope, Group C
26.04BursaTurkey 7-22 ItalyWorld League QualifierEurope, Group C
10.04Trieste (Italy)Romania 10-9 GermanyOlympic Games QualifierWorld, 7th Place Match
10.04Trieste (Italy)Netherlands 9-8 CanadaOlympic Games QualifierWorld, 5th Place Match
10.04Trieste (Italy)Spain 16-4 FranceOlympic Games QualifierWorld, 3rd Place Match
10.04TriesteItaly 8-10 HungaryOlympic Games QualifierWorld, Final
09.04Trieste (Italy)Canada 14-7 RomaniaOlympic Games QualifierWorld, 5th-8th Place Semi-Final
09.04Trieste (Italy)Netherlands 8-7 GermanyOlympic Games QualifierWorld, 5th-8th Place Semi-Final
09.04Trieste (Italy)Hungary 15-9 FranceOlympic Games QualifierWorld, Semi-Final
09.04Trieste Italy 6-5 SpainOlympic Games QualifierWorld, Semi-Final
08.04Trieste (Italy)France 8-8 Netherlands
4-3 pens
Olympic Games QualifierWorld, Quarter-Final
08.04Trieste (Italy)Hungary 8-7 GermanyOlympic Games QualifierWorld, Quarter-Final
08.04TriesteItaly 8-7 RomaniaOlympic Games QualifierWorld, Quarter-Final
08.04Trieste (Italy)Spain 8-7 CanadaOlympic Games QualifierWorld, Quarter-Final
07.04Trieste (Italy)Canada 13-5 FranceOlympic Games QualifierWorld, Group A
07.04Trieste (Italy)Hungary 16-7 SlovakiaOlympic Games QualifierWorld, Group A
07.04Trieste (Italy)Romania 8-8 RussiaOlympic Games QualifierWorld, Group A
07.04TriesteItaly 12-6 GermanyOlympic Games QualifierWorld, Group B
07.04Trieste (Italy)Netherlands 17-7 South AfricaOlympic Games QualifierWorld, Group B
07.04Trieste (Italy)Spain 16-4 KazakhstanOlympic Games QualifierWorld, Group B
06.04Trieste (Italy)Canada 10-10 RomaniaOlympic Games QualifierWorld, Group A
06.04Trieste (Italy)France 10-8 SlovakiaOlympic Games QualifierWorld, Group A
06.04Trieste (Italy)Hungary 18-8 RussiaOlympic Games QualifierWorld, Group A
06.04Trieste (Italy)Germany 11-11 KazakhstanOlympic Games QualifierWorld, Group B
06.04TriesteItaly 11-5 NetherlandsOlympic Games QualifierWorld, Group B
06.04Trieste (Italy)Spain 15-1 South AfricaOlympic Games QualifierWorld, Group B
05.04Trieste (Italy)Canada 11-9 SlovakiaOlympic Games QualifierWorld, Group A
05.04Trieste (Italy)France 12-11 RussiaOlympic Games QualifierWorld, Group A
05.04Trieste (Italy)Hungary 12-8 RomaniaOlympic Games QualifierWorld, Group A
05.04TriesteItaly 8-9 SpainOlympic Games QualifierWorld, Group B
05.04Trieste (Italy)Kazakhstan 11-6 South AfricaOlympic Games QualifierWorld, Group B
05.04Trieste (Italy)Netherlands 9-8 GermanyOlympic Games QualifierWorld, Group B
04.04Trieste (Italy)Canada 14-14 HungaryOlympic Games QualifierWorld, Group A
04.04Trieste (Italy)France 12-11 RomaniaOlympic Games QualifierWorld, Group A
04.04Trieste (Italy)Russia 7-4 SlovakiaOlympic Games QualifierWorld, Group A
04.04TriesteItaly 22-3 South AfricaOlympic Games QualifierWorld, Group B
04.04Trieste (Italy)Netherlands 8-5 KazakhstanOlympic Games QualifierWorld, Group B
04.04Trieste (Italy)Spain 10-5 GermanyOlympic Games QualifierWorld, Group B
03.04Trieste (Italy)Canada 7-6 RussiaOlympic Games QualifierWorld, Group A
03.04Trieste (Italy)Hungary 13-7 FranceOlympic Games QualifierWorld, Group A
03.04Trieste (Italy)Romania 13-11 SlovakiaOlympic Games QualifierWorld, Group A
03.04Trieste (Italy)Germany 23-4 South AfricaOlympic Games QualifierWorld, Group B
03.04TriesteItaly 14-3 KazakhstanOlympic Games QualifierWorld, Group B
03.04Trieste (Italy)Netherlands 7-5 SpainOlympic Games QualifierWorld, Group B
26.03Asunción (Paraguay)Uruguay 9-7 ChileSouth American Swimming Championship5th Place Match
26.03Asunción (Paraguay)Brazil 'B' 18-4 PeruSouth American Swimming Championship3rd Place Match
26.03Asunción (Paraguay)Argentina 8-6 ColombiaSouth American Swimming ChampionshipFinal
25.03Asunción (Paraguay)Argentina 18-4 PeruSouth American Swimming ChampionshipSemi-Final
25.03Asunción (Paraguay)Brazil 'B' 10-10 Colombia
4-5 pens
South American Swimming ChampionshipSemi-Final
24.03Asunción (Paraguay)Argentina 7-6 ColombiaSouth American Swimming ChampionshipGroup Stage
24.03Asunción (Paraguay)Brazil 'B 22-7 PeruSouth American Swimming ChampionshipGroup Stage
24.03Asunción (Paraguay)Uruguay 12-7 ChileSouth American Swimming ChampionshipGroup Stage
24.03Asunción (Paraguay)Argentina 13-3 PeruSouth American Swimming ChampionshipGroup Stage
24.03Asunción (Paraguay)Brazil 'B 26-0 ChileSouth American Swimming ChampionshipGroup Stage
24.03Asunción (Paraguay)Colombia 26-6 UruguaySouth American Swimming ChampionshipGroup Stage
23.03Asunción (Paraguay)Argentina 12-3 UruguaySouth American Swimming ChampionshipGroup Stage
23.03Asunción (Paraguay)Brazil 'B 7-7 ColombiaSouth American Swimming ChampionshipGroup Stage
23.03Asunción (Paraguay)Peru 10-6 ChileSouth American Swimming ChampionshipGroup Stage
22.03Asunción (Paraguay)Argentina 26-2 ChileSouth American Swimming ChampionshipGroup Stage
22.03Asunción (Paraguay)Brazil 'B 24-5 UruguaySouth American Swimming ChampionshipGroup Stage
22.03Asunción (Paraguay)Colombia 19-2 PeruSouth American Swimming ChampionshipGroup Stage
22.03Asunción (Paraguay)Argentina 12-10 Brazil 'B'South American Swimming ChampionshipGroup Stage
22.03Asunción (Paraguay)Colombia 21-1 ChileSouth American Swimming ChampionshipGroup Stage
22.03Asunción (Paraguay)Peru 9-8 UruguaySouth American Swimming ChampionshipGroup Stage
14.03NiceFrance 10-12 MontenegroWorld League QualifierEurope, Group B
16.02TbilisiGeorgia 10-20 HungaryWorld League QualifierEurope, Group A
16.02BucharestRomania 6-9 GreeceWorld League QualifierEurope, Group A
16.02StrasbourgFrance 10-15 SerbiaWorld League QualifierEurope, Group B
16.02SabadellSpain 10-8 MontenegroWorld League QualifierEurope, Group B
16.02TurinItaly 14-9 RussiaWorld League QualifierEurope, Group C
16.02AnkaraTurkey 3-16 CroatiaWorld League QualifierEurope, Group C
23.01Belgrade (Serbia)Germany 9-7 NetherlandsEuropean Championship11th Place Match
23.01Belgrade (Serbia)France 12-6 RomaniaEuropean Championship9th Place Match
23.01Belgrade (Serbia)Croatia 13-5 RussiaEuropean Championship7th Place Match
23.01Belgrade (Serbia)Spain 8-7 ItalyEuropean Championship5th Place Match
23.01Belgrade (Serbia)Hungary 13-10 GreeceEuropean Championship3rd Place Match
23.01BelgradeSerbia 10-8 MontenegroEuropean ChampionshipFinal
22.01Belgrade (Serbia)Malta 10-10 Turkey
4-3 pens
European Championship15th Place Match
22.01Belgrade (Serbia)Slovakia 10-9 GeorgiaEuropean Championship13th Place Match
21.01Belgrade (Serbia)Georgia 12-11 TurkeyEuropean Championship13th-16th Place Semi-Final
21.01Belgrade (Serbia)France 11-8 NetherlandsEuropean Championship9th-12th Place Semi-Final
21.01Belgrade (Serbia)Italy 8-6 CroatiaEuropean Championship5th-8th Place Semi-Final
21.01Belgrade (Serbia)Montenegro 8-5 HungaryEuropean ChampionshipSemi-Final
20.01Belgrade (Serbia)Slovakia 17-9 MaltaEuropean Championship13th-16th Place Semi-Final
20.01Belgrade (Serbia)Germany 10-10 Romania
3-4 pens
European Championship9th-12th Place Semi-Final
20.01Belgrade (Serbia)Spain 10-9 RussiaEuropean Championship5th-8th Place Semi-Final
20.01BelgradeSerbia 13-7 GreeceEuropean ChampionshipSemi-Final
19.01Belgrade (Serbia)France 14-9 TurkeyEuropean Championship9th-16th Place Quarter-Final
19.01Belgrade (Serbia)Georgia 9-9 Netherlands
6-7 pens
European Championship9th-16th Place Quarter-Final
19.01Belgrade (Serbia)Hungary 8-5 CroatiaEuropean ChampionshipQuarter-Final
19.01Belgrade (Serbia)Montenegro 10-7 ItalyEuropean ChampionshipQuarter-Final
18.01Belgrade (Serbia)Germany 8-8 Slovakia
8-7 pens
European Championship9th-16th Place Quarter-Final
18.01Belgrade (Serbia)Romania 12-7 MaltaEuropean Championship9th-16th Place Quarter-Final
18.01Belgrade (Serbia)Greece 6-2 SpainEuropean ChampionshipQuarter-Final
18.01BelgradeSerbia 15-5 RussiaEuropean ChampionshipQuarter-Final
17.01Belgrade (Serbia)Greece 15-9 RomaniaEuropean Championship2nd Round
17.01Belgrade (Serbia)Hungary 14-3 GeorgiaEuropean Championship2nd Round
17.01Belgrade (Serbia)Italy 16-2 TurkeyEuropean Championship2nd Round
17.01Belgrade (Serbia)Russia 9-6 GermanyEuropean Championship2nd Round
16.01Belgrade (Serbia)Croatia 16-9 NetherlandsEuropean Championship2nd Round
16.01Belgrade (Serbia)Montenegro 11-6 FranceEuropean Championship2nd Round
16.01BelgradeSerbia 10-5 SlovakiaEuropean Championship2nd Round
16.01Belgrade (Serbia)Spain 14-3 MaltaEuropean Championship2nd Round
15.01Belgrade (Serbia)Italy 21-1 GeorgiaEuropean ChampionshipGroup C
15.01Belgrade (Serbia)Romania 14-13 GermanyEuropean ChampionshipGroup C
15.01Belgrade (Serbia)Hungary 20-5 TurkeyEuropean ChampionshipGroup D
15.01Belgrade (Serbia)Russia 9-8 GreeceEuropean ChampionshipGroup D
14.01Belgrade (Serbia)Montenegro 15-6 SlovakiaEuropean ChampionshipGroup A
14.01Belgrade (Serbia)Spain 15-4 NetherlandsEuropean ChampionshipGroup A
14.01Belgrade (Serbia)Croatia 22-2 MaltaEuropean ChampionshipGroup B
14.01BelgradeSerbia 16-8 FranceEuropean ChampionshipGroup B
13.01Belgrade (Serbia)Germany 11-9 GeorgiaEuropean ChampionshipGroup C
13.01Belgrade (Serbia)Italy 11-5 RomaniaEuropean ChampionshipGroup C
13.01Belgrade (Serbia)Greece 21-6 TurkeyEuropean ChampionshipGroup D
13.01Belgrade (Serbia)Hungary 12-6 RussiaEuropean ChampionshipGroup D
12.01Belgrade (Serbia)Montenegro 8-8 SpainEuropean ChampionshipGroup A
12.01Belgrade (Serbia)Netherlands 6-5 SlovakiaEuropean ChampionshipGroup A
12.01Belgrade (Serbia)Croatia 20-5 FranceEuropean ChampionshipGroup B
12.01BelgradeSerbia 20-2 MaltaEuropean ChampionshipGroup B
11.01Belgrade (Serbia)Italy 16-5 GermanyEuropean ChampionshipGroup C
11.01Belgrade (Serbia)Romania 12-6 GeorgiaEuropean ChampionshipGroup C
11.01Belgrade (Serbia)Greece 8-8 HungaryEuropean ChampionshipGroup D
11.01Belgrade (Serbia)Russia 17-8 TurkeyEuropean ChampionshipGroup D
10.01Belgrade (Serbia)Montenegro 13-6 NetherlandsEuropean ChampionshipGroup A
10.01Belgrade (Serbia)Spain 13-4 SlovakiaEuropean ChampionshipGroup A
10.01Belgrade (Serbia)France 17-7 MaltaEuropean ChampionshipGroup B
10.01BelgradeSerbia 13-6 CroatiaEuropean ChampionshipGroup B