FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S WATER POLO - 2015 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
17.12 Foshan China 9-6 Japan Olympic Games Qualifier Asia, Match 2
16.12 Foshan China 14-8 Japan Olympic Games Qualifier Asia, Match 1
08.12 Troyes France 9-18 Hungary World League Qualifier Europe, Group A
08.12 Piraeus Greece 21-1 Germany World League Qualifier Europe, Group B
08.12 Barcelona Spain 16-9 Russia World League Qualifier Europe, Group B
24.11 Budapest Hungary 7-10 Netherlands World League Qualifier Europe, Group A
24.11 Avezzano Italy 15-5 France World League Qualifier Europe, Group A
24.11 Stuttgart Germany 8-20 Spain World League Qualifier Europe, Group B
24.11 Moscow Russia 12-8 Greece World League Qualifier Europe, Group B
27.10 Budapest Hungary 13-13 Italy
4-2 pens
World League Qualifier Europe, Group A
27.10 Amersfoort Netherlands 12-7 France World League Qualifier Europe, Group A
27.10 Piraeus Greece 10-10 Spain
6-7 pens
World League Qualifier Europe, Group B
27.10 Moscow Russia 19-8 Germany World League Qualifier Europe, Group B
22.10 Nijverdal Netherlands 11-10 Italy World League Qualifier Europe, Group A
27.09 Krefeld (Germany) France 16-4 Israel European Championship Qualifier 2nd Round, Group A
27.09 Krefeld Germany 23-10 Turkey European Championship Qualifier 2nd Round, Group A
27.09 Rio Maior (Portugal) Croatia 17-4 Switzerland European Championship Qualifier 2nd Round, Group B
27.09 Rio Maior Portugal 3-22 Greece European Championship Qualifier 2nd Round, Group B
26.09 Krefeld Germany 11-9 France European Championship Qualifier 2nd Round, Group A
26.09 Krefeld (Germany) Turkey 13-8 Israel European Championship Qualifier 2nd Round, Group A
26.09 Rio Maior (Portugal) Greece 22-2 Switzerland European Championship Qualifier 2nd Round, Group B
26.09 Rio Maior Portugal 8-5 Croatia European Championship Qualifier 2nd Round, Group B
25.09 Krefeld (Germany) France 16-8 Turkey European Championship Qualifier 2nd Round, Group A
25.09 Krefeld Germany 20-6 Israel European Championship Qualifier 2nd Round, Group A
25.09 Rio Maior (Portugal) Greece 24-3 Croatia European Championship Qualifier 2nd Round, Group B
25.09 Rio Maior Portugal 22-1 Switzerland European Championship Qualifier 2nd Round, Group B
16.08 Hong Kong Hong Kong 'B' 9-2 Taiwan Asia Pacific Tournament 3rd Place Match (4 x 7 mins)
16.08 Hong Kong Hong Kong 8-7 North Korea Asia Pacific Tournament Final (4 x 7 mins)
15.08 Hong Kong Hong Kong 10-4 North Korea Asia Pacific Tournament Group Stage (4 x 7 mins)
15.08 Hong Kong Hong Kong 'B' 6-5 Taiwan Asia Pacific Tournament Group Stage (4 x 7 mins)
15.08 Hong Kong Hong Kong 8-4 Hong Kong 'B' Asia Pacific Tournament Group Stage (4 x 7 mins)
15.08 Hong Kong (Hong Kong) North Korea 17-4 Taiwan Asia Pacific Tournament Group Stage (4 x 7 mins)
14.08 Hong Kong Hong Kong 18-4 Taiwan Asia Pacific Tournament Group Stage (4 x 7 mins)
14.08 Hong Kong Hong Kong 'B' 0-13 North Korea Asia Pacific Tournament Group Stage (4 x 7 mins)
07.08 Kazan Russia 10-15 Spain World Aquatics Championship 7th Place Match
07.08 Kazan (Russia) China 9-9 Greece
4-3 pens
World Aquatics Championship 5th Place Match
07.08 Kazan (Russia) Australia 7-7 Italy
3-5 pens
World Aquatics Championship 3rd Place Match
07.08 Kazan (Russia) USA 5-4 Netherlands World Aquatics Championship Final
05.08 Kazan (Russia) Canada 20-4 Kazakhstan World Aquatics Championship 11th Place Match
05.08 Kazan (Russia) Hungary 22-7 Brazil World Aquatics Championship 9th Place Match
05.08 Kazan (Russia) China 10-9 Spain World Aquatics Championship 5th-8th Place Semi-Final
05.08 Kazan Russia 12-12 Greece
3-4 pens
World Aquatics Championship 5th-8th Place Semi-Final
05.08 Kazan (Russia) Italy 5-5 Netherlands
4-5 pens
World Aquatics Championship Semi-Final
05.08 Kazan (Russia) USA 8-6 Australia World Aquatics Championship Semi-Final
03.08 Kazan (Russia) Japan 15-7 South Africa World Aquatics Championship 15th Place Match
03.08 Kazan (Russia) New Zealand 7-6 France World Aquatics Championship 13th Place Match
03.08 Kazan (Russia) Brazil 10-5 Kazakhstan World Aquatics Championship 9th-12th Place Semi-Final
03.08 Kazan (Russia) Hungary 10-7 Canada World Aquatics Championship 9th-12th Place Semi-Final
03.08 Kazan (Russia) Australia 7-7 China
5-3 pens
World Aquatics Championship Quarter-Final
03.08 Kazan (Russia) Italy 9-6 Greece World Aquatics Championship Quarter-Final
03.08 Kazan Russia 9-10 Netherlands World Aquatics Championship Quarter-Final
03.08 Kazan (Russia) USA 8-5 Spain World Aquatics Championship Quarter-Final
01.08 Kazan (Russia) France 9-6 Japan World Aquatics Championship 13th-16th Place Semi-Final
01.08 Kazan (Russia) New Zealand 11-3 South Africa World Aquatics Championship 13th-16th Place Semi-Final
01.08 Kazan (Russia) China 10-8 Brazil World Aquatics Championship Quarter-Final Play-Off
01.08 Kazan (Russia) Greece 8-5 Canada World Aquatics Championship Quarter-Final Play-Off
01.08 Kazan (Russia) Netherlands 21-1 Kazakhstan World Aquatics Championship Quarter-Final Play-Off
01.08 Kazan (Russia) USA 12-7 Hungary World Aquatics Championship Quarter-Final Play-Off
30.07 Kazan (Russia) Kazakhstan 14-4 New Zealand World Aquatics Championship Group A
30.07 Kazan (Russia) Spain 12-6 Canada World Aquatics Championship Group A
30.07 Kazan (Russia) Australia 8-6 Netherlands World Aquatics Championship Group B
30.07 Kazan (Russia) Greece 20-4 South Africa World Aquatics Championship Group B
30.07 Kazan (Russia) Italy 15-6 Brazil World Aquatics Championship Group C
30.07 Kazan (Russia) USA 17-2 Japan World Aquatics Championship Group C
30.07 Kazan (Russia) Hungary 18-3 France World Aquatics Championship Group D
30.07 Kazan Russia 9-9 China World Aquatics Championship Group D
28.07 Kazan (Russia) Canada 17-4 Kazakhstan World Aquatics Championship Group A
28.07 Kazan (Russia) Spain 23-2 New Zealand World Aquatics Championship Group A
28.07 Kazan (Russia) Australia 19-1 South Africa World Aquatics Championship Group B
28.07 Kazan (Russia) Netherlands 10-9 Greece World Aquatics Championship Group B
28.07 Kazan (Russia) Brazil 11-8 Japan World Aquatics Championship Group C
28.07 Kazan (Russia) Italy 10-9 USA World Aquatics Championship Group C
28.07 Kazan (Russia) China 13-4 France World Aquatics Championship Group D
28.07 Kazan Russia 13-11 Hungary World Aquatics Championship Group D
26.07 Kazan (Russia) Canada 15-6 New Zealand World Aquatics Championship Group A
26.07 Kazan (Russia) Spain 14-7 Kazakhstan World Aquatics Championship Group A
26.07 Kazan (Russia) Australia 8-7 Greece World Aquatics Championship Group B
26.07 Kazan (Russia) Netherlands 22-1 South Africa World Aquatics Championship Group B
26.07 Kazan (Russia) Italy 15-3 Japan World Aquatics Championship Group C
26.07 Kazan (Russia) USA 13-2 Brazil World Aquatics Championship Group C
26.07 Kazan (Russia) China 9-8 Hungary World Aquatics Championship Group D
26.07 Kazan Russia 16-5 France World Aquatics Championship Group D
14.07 Markham (Canada) Argentina 5-5 Venezuela
3-4 pens
Pan American Games 7th Place Match
14.07 Markham (Canada) Puerto Rico 12-11 Mexico Pan American Games 5th Place Match
14.07 Markham (Canada) Brazil 9-6 Cuba Pan American Games 3rd Place Match
14.07 Markham Canada 4-13 USA Pan American Games Final
12.07 Markham (Canada) Mexico 10-8 Venezuela Pan American Games 5th-8th Place Semi-Final
12.07 Markham (Canada) Puerto Rico 14-6 Argentina Pan American Games 5th-8th Place Semi-Final
12.07 Markham Canada 14-7 Cuba Pan American Games Semi-Final
12.07 Markham (Canada) USA 16-3 Brazil Pan American Games Semi-Final
11.07 Markham (Canada) Cuba 11-9 Mexico Pan American Games Group A
11.07 Markham (Canada) USA 30-3 Argentina Pan American Games Group A
11.07 Markham (Canada) Brazil 17-10 Puerto Rico Pan American Games Group B
09.07 Markham (Canada) Cuba 10-3 Argentina Pan American Games Group A
09.07 Markham (Canada) Brazil 18-1 Venezuela Pan American Games Group B
09.07 Markham Canada 19-5 Puerto Rico Pan American Games Group B
08.07 Markham (Canada) Argentina 10-8 Mexico Pan American Games Group A
08.07 Markham (Canada) USA 18-3 Cuba Pan American Games Group A
08.07 Markham Canada 15-4 Venezuela Pan American Games Group B
07.07 Markham (Canada) USA 25-3 Mexico Pan American Games Group A
07.07 Markham Canada 7-7 Brazil Pan American Games Group B
07.07 Markham (Canada) Puerto Rico 11-11 Venezuela Pan American Games Group B
15.06 Singapore (Singapore) Indonesia 20-6 Philippines Southeast Asian Games  
15.06 Singapore Singapore 4-5 Thailand Southeast Asian Games  
14.06 Shanghai (China) Italy 11-2 Brazil World League Superfinal, 7th Place Match
14.06 Shanghai (China) Russia 16-8 Canada World League Superfinal, 5th Place Match
14.06 Shanghai China 5-10 Netherlands World League Superfinal, 3rd Place Match
14.06 Shanghai (China) USA 8-7 Australia World League Superfinal, Final
14.06 Singapore (Singapore) Indonesia 9-6 Malaysia Southeast Asian Games  
14.06 Singapore (Singapore) Thailand 10-1 Philippines Southeast Asian Games  
13.06 Shanghai (China) Canada 8-6 Brazil World League Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
13.06 Shanghai (China) Italy 9-9 Russia
2-4 pens
World League Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
13.06 Shanghai China 3-5 Australia World League Superfinal, Semi-Final
13.06 Shanghai (China) USA 8-5 Netherlands World League Superfinal, Semi-Final
13.06 Singapore Singapore 20-2 Philippines Southeast Asian Games  
13.06 Singapore (Singapore) Thailand 13-5 Malaysia Southeast Asian Games  
12.06 Shanghai (China) Australia 17-8 Brazil World League Superfinal, Quarter-Final
12.06 Shanghai China 6-5 Canada World League Superfinal, Quarter-Final
12.06 Shanghai (China) Netherlands 8-7 Italy World League Superfinal, Quarter-Final
12.06 Shanghai (China) USA 17-6 Russia World League Superfinal, Quarter-Final
12.06 Singapore Singapore 21-3 Malaysia Southeast Asian Games  
12.06 Singapore (Singapore) Thailand 12-6 Indonesia Southeast Asian Games  
11.06 Shanghai (China) Australia 8-7 Italy World League Superfinal, Group A
11.06 Shanghai China 9-7 Russia World League Superfinal, Group A
11.06 Shanghai (China) Canada 11-8 Brazil World League Superfinal, Group B
11.06 Shanghai (China) USA 8-3 Netherlands World League Superfinal, Group B
10.06 Shanghai China 5-11 Australia World League Superfinal, Group A
10.06 Shanghai (China) Italy 14-12 Russia World League Superfinal, Group A
10.06 Shanghai (China) Netherlands 13-5 Brazil World League Superfinal, Group B
10.06 Shanghai (China) USA 9-3 Canada World League Superfinal, Group B
10.06 Singapore (Singapore) Malaysia 7-6 Philippines Southeast Asian Games  
10.06 Singapore Singapore 7-4 Indonesia Southeast Asian Games  
09.06 Shanghai (China) Australia 8-4 Russia World League Superfinal, Group A
09.06 Shanghai China 6-11 Italy World League Superfinal, Group A
09.06 Shanghai (China) Canada 9-9 Netherlands
6-5 pens
World League Superfinal, Group B
09.06 Shanghai (China) USA 16-3 Brazil World League Superfinal, Group B
17.05 Dublin (Ireland) Scandic Selection (Sweden) 10-7 Switzerland EU Nations Cup 7th Place Match
17.05 Dublin (Ireland) Denmark 10-10 Scotland
1-3 pens
EU Nations Cup 5th Place Match
17.05 Dublin Ireland 9-11 Slovakia EU Nations Cup 3rd Place Match
17.05 Dublin (Ireland) South Africa 13-5 Czech Republic EU Nations Cup Final
16.05 Dublin (Ireland) Denmark 15-8 Switzerland EU Nations Cup 5th-8th Place Semi-Final
16.05 Dublin (Ireland) Scotland 9-8 Scandic Selection (Sweden) EU Nations Cup 5th-8th Place Semi-Final
16.05 Dublin (Ireland) Czech Republic 12-11 Slovakia EU Nations Cup Semi-Final
16.05 Dublin Ireland 5-28 South Africa EU Nations Cup Semi-Final
16.05 Dublin Ireland 9-11 Slovakia EU Nations Cup Group A
16.05 Dublin (Ireland) Scandic Selection (Sweden) 8-5 Switzerland EU Nations Cup Group A
16.05 Dublin (Ireland) Denmark 9-8 Scotland EU Nations Cup Group B
16.05 Dublin (Ireland) South Africa 14-5 Czech Republic EU Nations Cup Group B
15.05 Dublin Ireland 12-12 Scandic Selection (Sweden) EU Nations Cup Group A
15.05 Dublin (Ireland) Slovakia 16-5 Switzerland EU Nations Cup Group A
15.05 Dublin (Ireland) Czech Republic 21-5 Denmark EU Nations Cup Group B
15.05 Dublin (Ireland) South Africa 17-3 Scotland EU Nations Cup Group B
15.05 Dublin Ireland 9-7 Switzerland EU Nations Cup Group A
15.05 Dublin (Ireland) Slovakia 10-6 Scandic Selection (Sweden) EU Nations Cup Group A
15.05 Dublin (Ireland) Czech Republic 19-4 Scotland EU Nations Cup Group B
15.05 Dublin (Ireland) South Africa 21-6 Denmark EU Nations Cup Group B
03.05 Auckland New Zealand 13-10 Japan World League Qualifier Intercontinental, 7th Place Match
03.05 Auckland (New Zealand) Brazil 7-4 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, 5th Place Match
03.05 Auckland (New Zealand) Canada 9-7 China World League Qualifier Intercontinental, 3rd Place Match
03.05 Auckland (New Zealand) Australia 8-8 USA
2-4 pens
World League Qualifier Intercontinental, Final
02.05 Auckland (New Zealand) Kazakhstan 8-7 Japan World League Qualifier Intercontinental, 5th-8th Place Semi-Final
02.05 Auckland New Zealand 9-9 Brazil
1-3 pens
World League Qualifier Intercontinental, 5th-8th Place Semi-Final
02.05 Auckland (New Zealand) Australia 13-6 China World League Qualifier Intercontinental, Semi-Final
02.05 Auckland (New Zealand) USA 11-9 Canada World League Qualifier Intercontinental, Semi-Final
01.05 Auckland (New Zealand) Australia 17-4 Brazil World League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
01.05 Auckland (New Zealand) Canada 11-3 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
01.05 Auckland (New Zealand) New Zealand 6-14 China World League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
01.05 Auckland (New Zealand) USA 17-0 Japan World League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
30.04 Auckland (New Zealand) Brazil 9-9 China
5-6 pens
World League Qualifier Intercontinental, Group A
30.04 Auckland (New Zealand) USA 15-6 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, Group A
30.04 Auckland (New Zealand) Australia 5-4 Canada World League Qualifier Intercontinental, Group B
30.04 Auckland New Zealand 8-4 Japan World League Qualifier Intercontinental, Group B
29.04 Auckland (New Zealand) Brazil 8-8 Kazakhstan
3-4 pens
World League Qualifier Intercontinental, Group A
29.04 Auckland (New Zealand) USA 8-2 China World League Qualifier Intercontinental, Group A
29.04 Auckland (New Zealand) Canada 15-13 Japan World League Qualifier Intercontinental, Group B
29.04 Auckland New Zealand 2-10 Australia World League Qualifier Intercontinental, Group B
28.04 Barcelona Spain 12-9 Greece World League Qualifier Europe, Group B
28.04 Auckland (New Zealand) China 13-6 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, Group A
28.04 Auckland (New Zealand) USA 9-4 Brazil World League Qualifier Intercontinental, Group A
28.04 Auckland (New Zealand) Australia 17-6 Japan World League Qualifier Intercontinental, Group B
28.04 Auckland New Zealand 7-15 Canada World League Qualifier Intercontinental, Group B
21.04 Nice France 4-14 Hungary World League Qualifier Europe, Group A
21.04 Avezzano Italy 11-7 Russia World League Qualifier Europe, Group A
21.04 Hamburg Germany 8-25 Netherlands World League Qualifier Europe, Group B
24.03 Imperia Italy 12-9 Hungary World League Qualifier Europe, Group A
24.03 Astrakhan Russia 18-4 France World League Qualifier Europe, Group A
24.03 Piraeus Greece 21-5 Germany World League Qualifier Europe, Group B
24.03 Madrid Spain 11-8 Netherlands World League Qualifier Europe, Group B
24.02 Lille France 3-14 Italy World League Qualifier Europe, Group A
24.02 Kecskemét Hungary 13-12 Russia World League Qualifier Europe, Group A
24.02 Chemnitz Germany 3-22 Spain World League Qualifier Europe, Group B
24.02 Gouda Netherlands 13-5 Greece World League Qualifier Europe, Group B
08.02 Longwy France 17-3 Turkey European Championship Qualifier 2nd Round, Group A
08.02 Longwy (France) Portugal 27-4 Switzerland European Championship Qualifier 2nd Round, Group A
08.02 Zagreb Croatia 6-11 Germany European Championship Qualifier 2nd Round, Group B
08.02 Zagreb (Croatia) Greece 25-2 Israel European Championship Qualifier 2nd Round, Group B
07.02 Longwy France 18-7 Portugal European Championship Qualifier 2nd Round, Group A
07.02 Longwy (France) Turkey 24-5 Switzerland European Championship Qualifier 2nd Round, Group A
07.02 Zagreb Croatia 12-7 Israel European Championship Qualifier 2nd Round, Group B
07.02 Zagreb (Croatia) Greece 16-3 Germany European Championship Qualifier 2nd Round, Group B
06.02 Longwy France 34-3 Switzerland European Championship Qualifier 2nd Round, Group A
06.02 Longwy (France) Portugal 14-7 Turkey European Championship Qualifier 2nd Round, Group A
06.02 Zagreb Croatia 5-13 Greece European Championship Qualifier 2nd Round, Group B
06.02 Zagreb (Croatia) Germany 20-6 Israel European Championship Qualifier 2nd Round, Group B
01.02 Markham Canada 9-6 Brazil World Aquatics Championship Qualifier Americas, Match 3
31.01 Markham Canada 10-4 Brazil World Aquatics Championship Qualifier Americas, Match 2
30.01 Markham Canada 9-10 Brazil World Aquatics Championship Qualifier Americas, Match 1
27.01 Győr Hungary 14-5 France World League Qualifier Europe, Group A
27.01 Kirishi Russia 11-8 Italy World League Qualifier Europe, Group A
27.01 Piraeus Greece 10-7 Spain World League Qualifier Europe, Group B
27.01 Drachten Netherlands 30-4 Germany World League Qualifier Europe, Group B