FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S WATER POLO - 2010 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
07.12 Eindhoven Netherlands 6-16 Italy World League Qualifier Europe, Group C
07.12 Athens Greece 4-10 Croatia World League Qualifier Europe, Group C
07.12 İstanbul Turkey 3-9 Russia World League Qualifier Europe, Group B
07.12 Oradea Romania 6-15 Montenegro World League Qualifier Europe, Group B
07.12 Skopje Macedonia 8-12 Spain World League Qualifier Europe, Group A
07.12 Magdeburg Germany 9-13 Serbia World League Qualifier Europe, Group A
05.12 Skopje Macedonia 6-10 Spain European Championship Qualifier Group C
24.11 Guangzhou (China) Saudi Arabia 20-11 Hong Kong Asian Games 7th Place Match
24.11 Guangzhou (China) Kuwait 5-4 Singapore Asian Games 5th Place Match
24.11 Guangzhou (China) Japan 19-5 South Korea Asian Games 3rd Place Match
24.11 Guangzhou China 6-7 Kazakhstan Asian Games Final
24.11 Guangzhou (China) Singapore 14-6 Hong Kong Asian Games 5th-8th Place Semi-Final
24.11 Guangzhou (China) Kuwait 9-7 Saudi Arabia Asian Games 5th-8th Place Semi-Final
24.11 Guangzhou (China) Kazakhstan 10-8 Japan Asian Games Semi-Final
24.11 Guangzhou China 22-9 South Korea Asian Games Semi-Final
23.11 Guangzhou (China) South Korea 4-3 Kuwait Asian Games Quarter-Final
23.11 Guangzhou (China) Kazakhstan 25-1 Hong Kong Asian Games Quarter-Final
23.11 Guangzhou (China) Japan 25-3 Singapore Asian Games Quarter-Final
23.11 Guangzhou China 22-2 Saudi Arabia Asian Games Quarter-Final
22.11 Guangzhou (China) Kuwait 10-8 Saudi Arabia Asian Games Group B
22.11 Guangzhou (China) Kazakhstan 21-5 Singapore Asian Games Group B
22.11 Guangzhou (China) Japan 14-4 South Korea Asian Games Group A
22.11 Guangzhou (China) Hong Kong 21-1 Qatar Asian Games Group A
21.11 Hannover Germany 21-11 Slovenia European Championship Qualifier Group B
21.11 Guangzhou (China) Japan 25-2 Qatar Asian Games Group A
21.11 Guangzhou China 13-6 South Korea Asian Games Group A
20.11 Kiev Ukraine 8-0 Israel European Championship Qualifier Group F
20.11 Oradea Romania 8-5 Slovakia European Championship Qualifier Group F
20.11 Manchester (England) Great Britain 2-13 Greece European Championship Qualifier Group E
20.11 Kazan Russia 23-4 Switzerland European Championship Qualifier Group D
20.11 Sofia Bulgaria 2-12 Portugal European Championship Qualifier Group B
20.11 İstanbul Turkey 15-3 Malta European Championship Qualifier Group A
20.11 Guangzhou (China) Singapore 11-9 Saudi Arabia Asian Games Group B
20.11 Guangzhou (China) Kazakhstan 14-1 Kuwait Asian Games Group B
20.11 Guangzhou (China) Japan 30-1 Hong Kong Asian Games Group A
20.11 Guangzhou China 26-1 Qatar Asian Games Group A
19.11 Guangzhou (China) South Korea 26-1 Qatar Asian Games Group A
19.11 Guangzhou China 24-6 Hong Kong Asian Games Group A
18.11 Guangzhou (China) Kuwait 7-7 Singapore Asian Games Group B
18.11 Guangzhou (China) Kazakhstan 23-3 Saudi Arabia Asian Games Group B
18.11 Guangzhou (China) South Korea 18-5 Hong Kong Asian Games Group A
18.11 Guangzhou China 9-3 Japan Asian Games Group A
16.11 Bergamo Italy 11-6 Greece World League Qualifier Europe, Group C
16.11 Dubrovnik Croatia 15-7 Netherlands World League Qualifier Europe, Group C
16.11 Kazan Russia 7-8 Romania World League Qualifier Europe, Group B
16.11 Budva Montenegro 16-2 Turkey World League Qualifier Europe, Group B
16.11 Sabadell Spain 9-9 Germany
2-3 pens
World League Qualifier Europe, Group A
16.11 Belgrade Serbia 10-6 Macedonia World League Qualifier Europe, Group A
13.11 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 15-8 El Salvador Central American Championship  
13.11 Guatemala City Guatemala 24-8 El Salvador Central American Championship  
13.11 Guatemala City Guatemala 12-8 Costa Rica Central American Championship  
12.11 Guatemala City Guatemala 16-8 Costa Rica Central American Championship  
12.11 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 18-4 El Salvador Central American Championship  
12.11 Guatemala City Guatemala 13-5 El Salvador Central American Championship  
02.11 Barcelona Spain 15-3 Belarus European Championship Qualifier Group C
30.10 Košice Slovakia 18-9 Ukraine European Championship Qualifier Group F
30.10 Netanya Israel 4-14 Romania European Championship Qualifier Group F
30.10 Tbilisi Georgia 9-3 Great Britain European Championship Qualifier Group E
30.10 Aix-les-Bains France 33-2 Switzerland European Championship Qualifier Group D
30.10 Koper Slovenia 31-5 Bulgaria European Championship Qualifier Group B
30.10 Porto Portugal 7-15 Germany European Championship Qualifier Group B
30.10 Msida Malta 7-3 Poland European Championship Qualifier Qualifier Group A
11.09 Zagreb (Croatia) Serbia 10-8 Hungary European Championship 3rd Place Match
11.09 Zagreb Croatia 7-3 Italy European Championship Final
10.09 Zagreb (Croatia) Greece 10-7 Turkey European Championship 9th Place Match
10.09 Zagreb (Croatia) Romania 8-7 Spain European Championship 7th Place Match
10.09 Zagreb (Croatia) Montenegro 14-6 Germany European Championship 5th Place Match
09.09 Zagreb (Croatia) Russia 5-4 Macedonia European Championship 11th Place Match
09.09 Zagreb (Croatia) Spain 12-11 Greece European Championship 7th-10th Place Semi-Final
09.09 Zagreb (Croatia) Romania 15-8 Turkey European Championship 7th-10th Place Semi-Final
09.09 Zagreb (Croatia) Italy 10-8 Hungary European Championship Semi-Final
09.09 Zagreb Croatia 10-9 Serbia European Championship Semi-Final
07.09 Zagreb (Croatia) Turkey 9-6 Macedonia European Championship 7th-12th Place Quarter-Final
07.09 Zagreb (Croatia) Spain 9-6 Russia European Championship 7th-12th Place Quarter-Final
07.09 Zagreb (Croatia) Serbia 6-5 Montenegro European Championship Quarter-Final
07.09 Zagreb (Croatia) Italy 6-2 Germany European Championship Quarter-Final
05.09 Zagreb (Croatia) Serbia 17-3 Germany European Championship Group B
05.09 Zagreb (Croatia) Russia 7-6 Greece European Championship Group B
05.09 Zagreb (Croatia) Hungary 7-4 Macedonia European Championship Group B
05.09 Zagreb (Croatia) Spain 12-6 Turkey European Championship Group A
05.09 Zagreb (Croatia) Montenegro 9-9 Romania European Championship Group A
05.09 Zagreb Croatia 8-5 Italy European Championship Group A
03.09 Zagreb (Croatia) Serbia 19-9 Macedonia European Championship Group B
03.09 Zagreb (Croatia) Hungary 14-10 Russia European Championship Group B
03.09 Zagreb (Croatia) Germany 6-5 Greece European Championship Group B
03.09 Zagreb (Croatia) Montenegro 22-2 Turkey European Championship Group A
03.09 Zagreb (Croatia) Italy 10-7 Romania European Championship Group A
03.09 Zagreb Croatia 8-6 Spain European Championship Group A
01.09 Zagreb (Croatia) Serbia 16-10 Russia European Championship Group B
01.09 Zagreb (Croatia) Greece 6-6 Hungary European Championship Group B
01.09 Zagreb (Croatia) Germany 8-7 Macedonia European Championship Group B
01.09 Zagreb (Croatia) Montenegro 8-7 Spain European Championship Group A
01.09 Zagreb (Croatia) Italy 9-4 Turkey European Championship Group A
01.09 Zagreb Croatia 13-7 Romania European Championship Group A
30.08 Zagreb (Croatia) Hungary 9-6 Serbia European Championship Group B
30.08 Zagreb (Croatia) Greece 10-5 Macedonia European Championship Group B
30.08 Zagreb (Croatia) Germany 7-6 Russia European Championship Group B
30.08 Zagreb (Croatia) Romania 11-10 Spain European Championship Group A
30.08 Zagreb (Croatia) Italy 11-10 Montenegro European Championship Group A
30.08 Zagreb Croatia 16-3 Turkey European Championship Group A
29.08 Zagreb (Croatia) Serbia 13-5 Greece European Championship Group B
29.08 Zagreb (Croatia) Macedonia 10-9 Russia European Championship Group B
29.08 Zagreb (Croatia) Hungary 10-8 Germany European Championship Group B
29.08 Zagreb (Croatia) Romania 12-6 Turkey European Championship Group A
29.08 Zagreb (Croatia) Italy 7-6 Spain European Championship Group A
29.08 Zagreb Croatia 9-11 Montenegro European Championship Group A
14.08 Hong Kong (Hong Kong) Guam 13-4 Vietnam Asia Pacific Tournament 7th-9th Place Group (4 x 7 mins)
14.08 Hong Kong (Hong Kong) Indonesia 5-5 Malaysia Asia Pacific Tournament 4th-6th Place Group (4 x 7 mins)
14.08 Hong Kong (Hong Kong) Thailand 9-7 Indonesia Asia Pacific Tournament 4th-6th Place Group (4 x 7 mins)
14.08 Hong Kong (Hong Kong) Thailand 10-5 Malaysia Asia Pacific Tournament 4th-6th Place Group (4 x 7 mins)
14.08 Hong Kong (Hong Kong) Thailand 5-3 Guam Asia Pacific Tournament Group B (4 x 7 mins)
14.08 Hong Kong Hong Kong 8-5 Malaysia Asia Pacific Tournament Group A (4 x 7 mins)
14.08 Hong Kong (Hong Kong) Malaysia 5-5 Vietnam Asia Pacific Tournament Group A (4 x 7 mins)
13.08 Hong Kong (Hong Kong) Indonesia 11-4 Taiwan Asia Pacific Tournament Group B (4 x 7 mins)
13.08 Hong Kong Hong Kong 16-5 Vietnam Asia Pacific Tournament Group A (4 x 7 mins)
01.08 Oradea (Romania) China 20-5 Iran World Cup 7th Place Match
01.08 Oradea Romania 9-5 Australia World Cup 5th Place Match
01.08 Oradea (Romania) Spain 12-8 USA World Cup 3rd Place Match
01.08 Oradea (Romania) Serbia 13-7 Croatia World Cup Final
31.07 Mayagüez (Puerto Rico) Trinidad & Tobago 11-9 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games 5th Place Match
31.07 Mayagüez Puerto Rico 7-9 Mexico Central American & Caribbean Games 3rd Place Match
31.07 Mayagüez (Puerto Rico) Colombia 6-4 Venezuela Central American & Caribbean Games Final
31.07 Oradea Romania 24-6 Iran World Cup 5th-8th Place Semi-Final
31.07 Oradea (Romania) Australia 10-6 China World Cup 5th-8th Place Semi-Final
31.07 Oradea (Romania) Serbia 12-10 Spain World Cup Semi-Final
31.07 Oradea (Romania) Croatia 11-9 USA World Cup Semi-Final
30.07 Mayagüez (Puerto Rico) Netherlands Antilles 9-5 Guatemala Central American & Caribbean Games 5th-7th Place Semi-Final
30.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 13-6 Mexico Central American & Caribbean Games Semi-Final
30.07 Mayagüez Puerto Rico 7-8 Colombia Central American & Caribbean Games Semi-Final
30.07 Oradea (Romania) Spain 11-5 China World Cup Quarter-Final
30.07 Oradea (Romania) Serbia 12-9 Australia World Cup Quarter-Final
30.07 Oradea Romania 12-14 USA World Cup Quarter-Final
30.07 Oradea (Romania) Croatia 23-2 Iran World Cup Quarter-Final
29.07 Mayagüez Puerto Rico 10-8 Venezuela Central American & Caribbean Games Group Match
29.07 Mayagüez (Puerto Rico) Netherlands Antilles 15-4 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Match
29.07 Mayagüez (Puerto Rico) Mexico 19-10 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Group Match
29.07 Oradea (Romania) Serbia 15-8 China World Cup Group B
29.07 Oradea (Romania) Croatia 9-7 USA World Cup Group B
29.07 Oradea Romania 8-14 Spain World Cup Group A
29.07 Oradea (Romania) Australia 26-4 Iran World Cup Group A
28.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 27-3 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Match
28.07 Mayagüez Puerto Rico 7-8 Mexico Central American & Caribbean Games Group Match
28.07 Mayagüez (Puerto Rico) Colombia 18-4 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Group Match
28.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 21-1 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games Group Match
28.07 Mayagüez Puerto Rico 6-11 Colombia Central American & Caribbean Games Group Match
28.07 Mayagüez (Puerto Rico) Mexico 26-1 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Match
28.07 Oradea (Romania) Serbia 17-9 USA World Cup Group B
28.07 Oradea (Romania) Croatia 14-4 China World Cup Group B
28.07 Oradea (Romania) Spain 26-1 Iran World Cup Group A
28.07 Oradea Romania 11-9 Australia World Cup Group A
27.07 Mayagüez Puerto Rico 16-10 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Group Match
27.07 Mayagüez (Puerto Rico) Mexico 25-3 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games Group Match
27.07 Mayagüez (Puerto Rico) Colombia 27-4 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Match
27.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 14-8 Mexico Central American & Caribbean Games Group Match
27.07 Mayagüez (Puerto Rico) Trinidad & Tobago 18-0 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Match
27.07 Mayagüez (Puerto Rico) Colombia 23-2 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games Group Match
27.07 Oradea (Romania) USA 10-6 China World Cup Group B
27.07 Oradea (Romania) Croatia 10-8 Serbia World Cup Group B
27.07 Oradea (Romania) Spain 9-7 Australia World Cup Group A
27.07 Oradea Romania 26-1 Iran World Cup Group A
26.07 Mayagüez (Puerto Rico) Trinidad & Tobago 17-10 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games Group Match
26.07 Mayagüez Puerto Rico 19-6 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Match
26.07 Mayagüez (Puerto Rico) Colombia 12-6 Venezuela Central American & Caribbean Games Group Match
26.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 21-8 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Group Match
26.07 Mayagüez Puerto Rico 21-1 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games Group Match
26.07 Mayagüez (Puerto Rico) Colombia 14-8 Mexico Central American & Caribbean Games Group Match
18.07 Niš (Serbia) China 11-5 South Africa World League Super Final, 7th Place
18.07 Niš (Serbia) USA 7-6 Spain World League Super Final, 5th Place
18.07 Niš (Serbia) Croatia 9-7 Australia World League Super Final, 3rd Place
18.07 Niš Serbia 10-10 Montenegro
4-2 pens
World League Super Final, Final
17.07 Niš (Serbia) USA 13-6 China World League Super Final, 5th-8th SF
17.07 Niš (Serbia) Spain 12-1 South Africa World League Super Final, 5th-8th SF
17.07 Niš Serbia 14-11 Croatia World League Super Final, Semi-Final
17.07 Niš (Serbia) Montenegro 8-6 Australia World League Super Final, Semi-Final
16.07 Niš Serbia 17-4 China World League Super Final, Quarter-Final
16.07 Niš (Serbia) Montenegro 21-2 South Africa World League Super Final, Quarter-Final
16.07 Niš (Serbia) Croatia 13-11 USA World League Super Final, Quarter-Final
16.07 Niš (Serbia) Australia 6-5 Spain World League Super Final, Quarter-Final
15.07 Niš Serbia 8-6 Australia World League Super Final, Group 2
15.07 Niš (Serbia) Croatia 22-1 South Africa World League Super Final, Group 2
15.07 Niš (Serbia) Spain 11-5 China World League Super Final, Group 1
15.07 Niš (Serbia) Montenegro 11-9 USA World League Super Final, Group 1
14.07 Niš Serbia 9-8 Croatia World League Super Final, Group 2
14.07 Niš (Serbia) Australia 19-4 South Africa World League Super Final, Group 2
14.07 Niš (Serbia) USA 11-5 China World League Super Final, Group 1
14.07 Niš (Serbia) Montenegro 11-7 Spain World League Super Final, Group 1
13.07 Niš Serbia 22-0 South Africa World League Super Final, Group 2
13.07 Niš (Serbia) Australia 10-7 Croatia World League Super Final, Group 2
13.07 Niš (Serbia) USA 7-3 Spain World League Super Final, Group 1
13.07 Niš (Serbia) Montenegro 16-4 China World League Super Final, Group 1
03.07 Dubrovnik Croatia 10-6 Greece World League Qualifier Europe, Group B
22.06 Moscow Russia 16-8 Macedonia World League Qualifier Europe, Group B
20.06 Tunis Tunisia 4-10 South Africa World League Qualifier Africa
20.06 Tunis (Tunisia) Algeria 16-6 Morocco World League Qualifier Africa
19.06 Tunis Tunisia 15-7 Algeria World League Qualifier Africa
19.06 Tunis (Tunisia) South Africa 19-3 Morocco World League Qualifier Africa
19.06 Tunis (Tunisia) South Africa 17-5 Algeria World League Qualifier Africa
19.06 Tunis Tunisia 16-4 Morocco World League Qualifier Africa
18.06 Tunis (Tunisia) Algeria 15-14 Morocco World League Qualifier Africa
18.06 Tunis Tunisia 8-11 South Africa World League Qualifier Africa
18.06 Tunis Tunisia 25-4 Algeria World League Qualifier Africa
18.06 Tunis (Tunisia) South Africa 21-2 Morocco World League Qualifier Africa
17.06 Tunis (Tunisia) South Africa 19-3 Algeria World League Qualifier Africa
17.06 Tunis Tunisia 18-3 Morocco World League Qualifier Africa
01.06 Marseille France 9-8 Germany World League Qualifier Europe, Group A
30.05 Tianjin (China) Kazakhstan 11-8 Japan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
30.05 Tianjin (China) New Zealand 10-9 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
30.05 Tianjin China 6-10 Australia World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
29.05 Tianjin China 12-9 Kazakhstan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
29.05 Tianjin (China) Japan 20-8 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
29.05 Tianjin (China) Australia 23-3 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
28.05 Tianjin China 15-8 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
28.05 Tianjin (China) Japan 24-2 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
28.05 Tianjin (China) Australia 11-7 Kazakhstan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
27.05 Tianjin China 12-11 Japan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
27.05 Tianjin (China) Kazakhstan 21-5 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
27.05 Tianjin (China) Australia 14-4 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
26.05 Tianjin China 11-5 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
26.05 Tianjin (China) Kazakhstan 20-5 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
26.05 Tianjin (China) Australia 9-8 Japan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
23.05 Osaka Japan 5-9 China World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
23.05 Osaka (Japan) Kazakhstan 23-8 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
23.05 Osaka (Japan) Australia 17-3 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
22.05 Osaka Japan 15-6 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
22.05 Osaka (Japan) Australia 15-4 China World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
22.05 Osaka (Japan) Kazakhstan 21-6 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
21.05 Osaka Japan 7-6 Kazakhstan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
21.05 Osaka (Japan) Australia 23-1 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
21.05 Osaka (Japan) China 17-6 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
20.05 Osaka Japan 16-4 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
20.05 Osaka (Japan) Australia 10-5 Kazakhstan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
20.05 Osaka (Japan) China 18-8 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
19.05 Osaka Japan 11-16 Australia World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
19.05 Osaka (Japan) New Zealand 15-12 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
19.05 Osaka (Japan) China 13-9 Kazakhstan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
08.05 Los Alamitos USA 21-0 Venezuela World League Qualifier Americas
08.05 Los Alamitos USA 12-4 Brazil World League Qualifier Americas
07.05 Los Alamitos USA 12-8 Brazil World League Qualifier Americas
06.05 Los Alamitos USA 24-0 Venezuela World League Qualifier Americas
06.05 Los Alamitos (USA) Brazil 19-6 Venezuela World League Qualifier Americas
05.05 Los Alamitos (USA) Brazil 21-2 Venezuela World League Qualifier Americas
02.05 Oradea (Romania) Netherlands 8-6 Great Britain European Championship Qualifier Group C
02.05 Oradea Romania 12-10 Russia European Championship Qualifier Group C
02.05 Athens Greece 14-7 France European Championship Qualifier Group B
02.05 Athens (Greece) Macedonia 7-4 Slovenia European Championship Qualifier Group B
02.05 Istanbul Turkey 4-13 Spain European Championship Qualifier Group A
02.05 Istanbul (Turkey) Slovakia 19-5 Malta European Championship Qualifier Group A
01.05 Oradea (Romania) Russia 11-5 Great Britain European Championship Qualifier Group C
01.05 Oradea Romania 13-6 Netherlands European Championship Qualifier Group C
01.05 Athens Greece 10-5 Slovenia European Championship Qualifier Group B
01.05 Athens (Greece) Macedonia 9-8 France European Championship Qualifier Group B
01.05 Istanbul (Turkey) Spain 6-5 Slovakia European Championship Qualifier Group A
01.05 Istanbul Turkey 12-5 Malta European Championship Qualifier Group A
30.04 Oradea (Romania) Russia 11-8 Netherlands European Championship Qualifier Group C
30.04 Oradea Romania 17-5 Great Britain European Championship Qualifier Group C
30.04 Athens Greece 11-5 Macedonia European Championship Qualifier Group B
30.04 Athens (Greece) France 12-6 Slovenia European Championship Qualifier Group B
30.04 Istanbul Turkey 6-5 Slovakia European Championship Qualifier Group A
30.04 Istanbul (Turkey) Spain 26-2 Malta European Championship Qualifier Group A
28.04 Budva Montenegro 6-5 Italy World League Qualifier Europe, Group A
27.04 Pontevedra Spain 9-12 Serbia World League Qualifier Europe, Group C
20.04 Oradea Romania 13-10 Turkey World League Qualifier Europe, Group C
28.03StockholmSweden 6-7 IrelandEU Nations Cup 
28.03Stockholm (Sweden) Portugal 10-10 SwitzerlandEU Nations Cup 
28.03Stockholm (Sweden) Denmark 9-6 Czech RepublicEU Nations Cup 
28.03Stockholm (Sweden) Portugal 9-4 IrelandEU Nations Cup 
28.03Stockholm (Sweden) Denmark 11-11 SwitzerlandEU Nations Cup 
28.03StockholmSweden 10-7 Czech RepublicEU Nations Cup 
27.03Stockholm (Sweden) Denmark 10-5 IrelandEU Nations Cup 
27.03StockholmSweden 5-12 PortugalEU Nations Cup 
27.03Stockholm (Sweden)Czech Republic 11-5 SwitzerlandEU Nations Cup 
27.03Stockholm (Sweden) Denmark 10-4 PortugalEU Nations Cup 
27.03Stockholm (Sweden)Czech Republic 7-7 IrelandEU Nations Cup 
27.03StockholmSweden 10-9 SwitzerlandEU Nations Cup 
26.03StockholmSweden 8-9 DenmarkEU Nations Cup 
26.03Stockholm (Sweden) Switzerland 8-4 IrelandEU Nations Cup 
26.03Stockholm (Sweden)Czech Republic 8-8 PortugalEU Nations Cup 
25.03 Copacabana Colombia 7-8 Argentina South American Games Final
25.03 Copacabana (Colombia) Brazil 11-3 Venezuela South American Games 3rd Place Match
24.03 Copacabana Colombia 6-4 Brazil South American Games Semi-Final
24.03 Copacabana (Colombia) Argentina 8-7 Venezuela South American Games Semi-Final
24.03 Copacabana (Colombia) Peru 7-6 Ecuador South American Games 5th Place Match
23.03 Copacabana Colombia 9-8 Venezuela South American Games Group Stage
23.03 Copacabana (Colombia) Ecuador 8-8 Peru South American Games Group Stage
23.03 Copacabana (Colombia) Argentina 7-6 Brazil South American Games Group Stage
22.03 Copacabana Colombia 12-12 Brazil South American Games Group Stage
22.03 Copacabana (Colombia) Venezuela 20-3 Ecuador South American Games Group Stage
22.03 Copacabana (Colombia) Argentina 20-5 Peru South American Games Group Stage
22.03 Copacabana Colombia 26-3 Ecuador South American Games Group Stage
22.03 Copacabana (Colombia) Argentina 13-6 Venezuela South American Games Group Stage
22.03 Copacabana (Colombia) Brazil 25-1 Peru South American Games Group Stage
21.03 Copacabana Colombia 7-8 Argentina South American Games Group Stage
21.03 Copacabana (Colombia) Venezuela 17-3 Peru South American Games Group Stage
21.03 Copacabana (Colombia) Brazil 29-3 Ecuador South American Games Group Stage
20.03 Copacabana Colombia 21-3 Peru South American Games Group Stage
20.03 Copacabana (Colombia) Brazil 10-4 Venezuela South American Games Group Stage
20.03 Copacabana (Colombia) Argentina 24-1 Ecuador South American Games Group Stage
16.03 Belgrade Serbia 18-5 Romania World League Qualifier Europe, Group C
16.03 Pontevedra Spain 14-6 Turkey World League Qualifier Europe, Group C
16.03 Kirishi Russia 7-12 Croatia World League Qualifier Europe, Group B
16.03 Skopje Macedonia 7-6 Greece World League Qualifier Europe, Group B
16.03 Igalo Montenegro 7-5 Germany World League Qualifier Europe, Group A
16.03 Florence Italy 11-5 France World League Qualifier Europe, Group A
08.03 Chengdu China 14-6 Iran Asian Cup  
08.03 Chengdu (China) South Korea 28-2 Hong Kong Asian Cup  
07.03 Chengdu China 15-4 South Korea Asian Cup  
07.03 Chengdu (China) Iran 26-5 Hong Kong Asian Cup  
06.03 Chengdu China 23-2 Hong Kong Asian Cup  
06.03 Chengdu (China) Iran 18-7 South Korea Asian Cup  
23.02 Pontevedra Spain 9-7 Romania World League Qualifier Europe, Group C
23.02 Istanbul Turkey 3-16 Serbia World League Qualifier Europe, Group C
23.02 Athens Greece 10-9 Russia World League Qualifier Europe, Group B
23.02 Varaždin Croatia 12-9 Macedonia World League Qualifier Europe, Group B
23.02 Kotor Montenegro 11-3 France World League Qualifier Europe, Group A
23.02 Berlin Germany 4-11 Italy World League Qualifier Europe, Group A
26.01 Istanbul Turkey 8-16 Romania World League Qualifier Europe, Group C
26.01 Niš Serbia 7-6 Spain World League Qualifier Europe, Group C
26.01 Skopje Macedonia 3-4 Russia World League Qualifier Europe, Group B
26.01 Athens Greece 17-16 Croatia World League Qualifier Europe, Group B
26.01 Magdeburg Germany 7-6 France World League Qualifier Europe, Group A
26.01 Brescia Italy 8-7 Montenegro World League Qualifier Europe, Group A