FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S WATER POLO - 2012 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
25.11 Dubai (United Arab Emirates) China 13-8 Kazakhstan Asian Swimming Championship  
25.11 Dubai (United Arab Emirates) Singapore 12-9 India Asian Swimming Championship  
25.11 Dubai (United Arab Emirates) Uzbekistan 33-2 Sri Lanka Asian Swimming Championship  
24.11 Dubai (United Arab Emirates) China 30-0 Singapore Asian Swimming Championship  
24.11 Dubai (United Arab Emirates) Hong Kong 9-5 Sri Lanka Asian Swimming Championship  
24.11 Dubai (United Arab Emirates) Kazakhstan 16-6 Uzbekistan Asian Swimming Championship  
23.11 Dubai (United Arab Emirates) China 35-0 Sri Lanka Asian Swimming Championship  
23.11 Dubai (United Arab Emirates) Kazakhstan 30-3 India Asian Swimming Championship  
23.11 Dubai (United Arab Emirates) Uzbekistan 21-2 Hong Kong Asian Swimming Championship  
22.11 Dubai (United Arab Emirates) China 30-0 Hong Kong Asian Swimming Championship  
22.11 Dubai (United Arab Emirates) India 19-5 Sri Lanka Asian Swimming Championship  
22.11 Dubai (United Arab Emirates) Kazakhstan 32-3 Singapore Asian Swimming Championship  
21.11 Dubai (United Arab Emirates) China 27-2 Uzbekistan Asian Swimming Championship  
21.11 Dubai (United Arab Emirates) India 11-7 Hong Kong Asian Swimming Championship  
21.11 Dubai (United Arab Emirates) Singapore 27-6 Sri Lanka Asian Swimming Championship  
20.11 Dubai (United Arab Emirates) Kazakhstan 39-0 Sri Lanka Asian Swimming Championship  
20.11 Dubai (United Arab Emirates) Singapore 11-4 Hong Kong Asian Swimming Championship  
20.11 Dubai (United Arab Emirates) Uzbekistan 28-5 India Asian Swimming Championship  
19.11 Dubai (United Arab Emirates) China 40-1 India Asian Swimming Championship  
19.11 Dubai (United Arab Emirates) Kazakhstan 34-0 Hong Kong Asian Swimming Championship  
19.11 Dubai (United Arab Emirates) Uzbekistan 13-3 Singapore Asian Swimming Championship  
19.08 Hong Kong Indonesia 9-5 Thailand Asia Pacific Tournament 4 x 7 mins
18.08 Hong Kong Hong Kong 5-11 Indonesia Asia Pacific Tournament 4 x 7 mins
17.08 Hong Kong Hong Kong 8-1 Thailand Asia Pacific Tournament 4 x 7 mins
09.08 London (England) USA 8-5 Spain Olympic Games Final
09.08 London (England) Australia 13-11 Hungary Olympic Games 3rd Place Match
09.08 London (England) China 16-15 Russia Olympic Games 5th Place Match
09.08 London (England) Great Britain 7-11 Italy Olympic Games 7th Place Match
07.08 London (England) Spain 10-9 Hungary Olympic Games Semi-Final
07.08 London (England) USA 11-9 Australia
After extra time
Olympic Games Semi-Final
07.08 London (England) China 14-10 Italy Olympic Games 5th-8th Place Semi-Final
07.08 London (England) Great Britain 9-11 Russia Olympic Games 5th-8th Place Semi-Final
05.08 London (England) Australia 16-16 China
After extra time, 4-2 pens
Olympic Games Quarter-Final
05.08 London (England) Great Britain 7-9 Spain Olympic Games Quarter-Final
05.08 London (England) Hungary 11-10 Russia Olympic Games Quarter-Final
05.08 London (England) USA 9-6 Italy Olympic Games Quarter-Final
03.08 London (England) Spain 13-11 Hungary Olympic Games Group A
03.08 London (England) USA 7-6 China Olympic Games Group A
03.08 London (England) Australia 11-8 Russia Olympic Games Group B
03.08 London (England) Great Britain 5-10 Italy Olympic Games Group B
01.08 London (England) Hungary 11-10 China Olympic Games Group A
01.08 London (England) Spain 9-9 USA Olympic Games Group A
01.08 London (England) Great Britain 3-16 Australia Olympic Games Group B
01.08 London (England) Russia 7-4 Italy Olympic Games Group B
30.07 London (England) Spain 11-6 China Olympic Games Group A
30.07 London (England) USA 14-13 Hungary Olympic Games Group A
30.07 London (England) Australia 10-8 Italy Olympic Games Group B
30.07 London (England) Great Britain 6-7 Russia Olympic Games Group B
03.06 Changshu (China) USA 6-4 Australia World League Superfinal, Final
03.06 Changshu China 7-8 Greece World League Superfinal, 3rd Place Match
03.06 Changshu (China) Russia 18-4 Germany World League Superfinal, 5th Place Match
03.06 Changshu (China) Canada 12-8 Italy World League Superfinal, 7th Place Match
02.06 Changshu China 7-8 Australia World League Superfinal, Semi-Final
02.06 Changshu (China) USA 7-6 Greece World League Superfinal, Semi-Final
02.06 Changshu (China) Canada 11-11 Germany
2-4 pens
World League Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
02.06 Changshu (China) Russia 17-4 Italy World League Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
01.06 Changshu (China) Australia 18-0 Germany World League Superfinal, Quarter-Final
01.06 Changshu (China) China 13-7 Canada World League Superfinal, Quarter-Final
01.06 Changshu (China) Greece 11-9 Russia World League Superfinal, Quarter-Final
01.06 Changshu (China) USA 14-2 Italy World League Superfinal, Quarter-Final
01.06 Singapore Singapore 5-3 Indonesia Southeast Asian Swimming Championship  
01.06 Singapore (Singapore) Thailand 9-5 Philippines Southeast Asian Swimming Championship  
31.05 Changshu China 12-9 Greece World League Superfinal, Group A
31.05 Changshu (China) USA 17-3 Germany World League Superfinal, Group A
31.05 Changshu (China) Australia 6-6 Russia
3-1 pens
World League Superfinal, Group B
31.05 Changshu (China) Canada 9-4 Italy World League Superfinal, Group B
31.05 Singapore (Singapore) Philippines 5-3 Malaysia Southeast Asian Swimming Championship  
31.05 Singapore Singapore 15-3 Thailand Southeast Asian Swimming Championship  
30.05 Changshu China 15-4 Germany World League Superfinal, Group A
30.05 Changshu (China) USA 8-4 Greece World League Superfinal, Group A
30.05 Changshu (China) Australia 12-2 Italy World League Superfinal, Group B
30.05 Changshu (China) Russia 10-7 Canada World League Superfinal, Group B
30.05 Singapore (Singapore) Indonesia 13-8 Thailand Southeast Asian Swimming Championship  
30.05 Singapore Singapore 17-1 Malaysia Southeast Asian Swimming Championship  
29.05 Changshu China 6-10 USA World League Superfinal, Group A
29.05 Changshu (China) Greece 16-11 Germany World League Superfinal, Group A
29.05 Changshu (China) Australia 20-4 Canada World League Superfinal, Group B
29.05 Changshu (China) Russia 16-3 Italy World League Superfinal, Group B
29.05 Singapore (Singapore) Indonesia 16-6 Malaysia Southeast Asian Swimming Championship  
29.05 Singapore Singapore 15-1 Philippines Southeast Asian Swimming Championship  
29.05 Santa Tecla (El Salvador) Guatemala 14-6 Costa Rica Central American Championship  
28.05 Singapore (Singapore) Indonesia 17-1 Philippines Southeast Asian Swimming Championship  
28.05 Singapore (Singapore) Thailand 16-9 Malaysia Southeast Asian Swimming Championship  
28.05 Santa Tecla (El Salvador) Guatemala 11-5 Costa Rica Central American Championship  
13.05 Siracusa (Italy) Germany 6-5 Spain World League Qualifier Europe, Group A
13.05 Siracusa Italy 8-9 Hungary World League Qualifier Europe, Group A
13.05 Volos (Greece) Netherlands 8-4 Great Britain World League Qualifier Europe, Group B
13.05 Volos Greece 13-10 Russia World League Qualifier Europe, Group B
12.05 Siracusa (Italy) Hungary 9-9 Spain
3-5 pens
World League Qualifier Europe, Group A
12.05 Siracusa Italy 8-8 Germany
0-3 pens
World League Qualifier Europe, Group A
12.05 Siracusa (Italy) Hungary 15-10 Germany World League Qualifier Europe, Group A
12.05 Siracusa Italy 7-8 Spain World League Qualifier Europe, Group A
12.05 Volos (Greece) Russia 11-7 Great Britain World League Qualifier Europe, Group B
12.05 Volos Greece 10-5 Netherlands World League Qualifier Europe, Group B
12.05 Volos Greece 10-6 Great Britain World League Qualifier Europe, Group B
12.05 Volos (Greece) Russia 8-7 Netherlands World League Qualifier Europe, Group B
11.05 Siracusa (Italy) Hungary 16-12 Spain World League Qualifier Europe, Group A
11.05 Siracusa Italy 12-6 Germany World League Qualifier Europe, Group A
11.05 Siracusa (Italy) Germany 12-7 Spain World League Qualifier Europe, Group A
11.05 Siracusa Italy 8-6 Hungary World League Qualifier Europe, Group A
11.05 Volos Greece 8-7 Great Britain World League Qualifier Europe, Group B
11.05 Volos (Greece) Russia 13-9 Netherlands World League Qualifier Europe, Group B
11.05 Volos (Greece) Netherlands 8-7 Great Britain World League Qualifier Europe, Group B
11.05 Volos Greece 7-6 Russia World League Qualifier Europe, Group B
10.05 Narashino Japan 2-18 Australia World League Qualifier Asia/Oceania
10.05 Siracusa (Italy) Germany 13-8 Hungary World League Qualifier Europe, Group A
10.05 Siracusa Italy 12-6 Spain World League Qualifier Europe, Group A
10.05 Volos (Greece) Russia 9-8 Great Britain World League Qualifier Europe, Group B
10.05 Volos Greece 7-4 Netherlands World League Qualifier Europe, Group B
09.05 Narashino (Japan) Australia 11-10 China World League Qualifier Asia/Oceania
08.05 Narashino Japan 8-15 China World League Qualifier Asia/Oceania
05.05 Shanghai Australia 'B' 12-6 Japan World League Qualifier Asia/Oceania
04.05 Shanghai China 14-5 Japan World League Qualifier Asia/Oceania
03.05 Shanghai China 14-4 Australia 'B' World League Qualifier Asia/Oceania
22.04 Trieste Italy 5-9 Spain Olympic Games Qualification Tournament Final
22.04 Trieste (Italy) Russia 18-13 Hungary Olympic Games Qualification Tournament 3rd Place Match
22.04 Trieste (Italy) Netherlands 11-10 Greece
After extra time
Olympic Games Qualification Tournament 5th Place Match
22.04 Trieste (Italy) Canada 17-2 Kazakhstan Olympic Games Qualification Tournament 7th Place Match
21.04 Trieste (Italy) Spain 10-8 Hungary Olympic Games Qualification Tournament Semi-Final
21.04 Trieste Italy 14-13 Russia Olympic Games Qualification Tournament Semi-Final
21.04 Trieste (Italy) Greece 21-9 Kazakhstan Olympic Games Qualification Tournament 5th-8th Place Semi-Final
21.04 Trieste (Italy) Netherlands 16-13 Canada Olympic Games Qualification Tournament 5th-8th Place Semi-Final
20.04 Trieste (Italy) Hungary 18-5 Kazakhstan Olympic Games Qualification Tournament Quarter-Final
20.04 Trieste (Italy) Russia 7-6 Canada Olympic Games Qualification Tournament Quarter-Final
20.04 Trieste (Italy) Spain 9-7 Greece Olympic Games Qualification Tournament Quarter-Final
20.04 Trieste Italy 7-6 Netherlands Olympic Games Qualification Tournament Quarter-Final
19.04 Trieste (Italy) Netherlands 13-6 Greece Olympic Games Qualification Tournament Group B
19.04 Trieste (Italy) Brazil 7-7 Kazakhstan Olympic Games Qualification Tournament Group B
19.04 Trieste Italy 13-15 Russia Olympic Games Qualification Tournament Group A
19.04 Trieste (Italy) Hungary 10-9 Spain Olympic Games Qualification Tournament Group A
18.04 Trieste (Italy) Canada 11-4 Brazil Olympic Games Qualification Tournament Group B
18.04 Trieste (Italy) Greece 16-8 Kazakhstan Olympic Games Qualification Tournament Group B
18.04 Trieste Italy 11-9 Hungary Olympic Games Qualification Tournament Group A
18.04 Trieste (Italy) Russia 12-11 Spain Olympic Games Qualification Tournament Group A
17.04 Trieste (Italy) Netherlands 15-7 Kazakhstan Olympic Games Qualification Tournament Group B
17.04 Trieste (Italy) Greece 10-2 Canada Olympic Games Qualification Tournament Group B
17.04 Trieste Italy 9-10 Spain Olympic Games Qualification Tournament Group A
17.04 Trieste (Italy) Hungary 13-12 Russia Olympic Games Qualification Tournament Group A
16.04 Trieste (Italy) Greece 23-4 Brazil Olympic Games Qualification Tournament Group B
16.04 Trieste (Italy) Canada 11-11 Netherlands Olympic Games Qualification Tournament Group B
15.04 Trieste (Italy) Netherlands 23-4 Brazil Olympic Games Qualification Tournament Group B
15.04 Trieste (Italy) Canada 15-4 Kazakhstan Olympic Games Qualification Tournament Group B
24.03 Belém (Brazil) Brazil 17-8 Argentina South American Aquatics Championship
23.03 Belém (Brazil) Brazil 17-3 Venezuela South American Aquatics Championship
23.03 Belém (Brazil) Argentina 9-6 Venezuela South American Aquatics Championship
22.03 Belém (Brazil) Argentina 7-5 Venezuela South American Aquatics Championship
21.03 Belém Brazil 11-2 Venezuela South American Aquatics Championship
20.03 Belém Brazil 11-3 Argentina South American Aquatics Championship
22.02 Irvine USA 11-7 Canada World League Qualifier Americas
22.02 Los Alamitos (USA) Canada 13-8 Brazil World League Qualifier Americas
21.02 Irvine USA 17-1 Brazil World League Qualifier Americas
21.02 Los Alamitos (USA) Canada 16-1 Brazil World League Qualifier Americas
20.02 Commerce USA 13-11 Canada World League Qualifier Americas
20.02 Los Alamitos USA 19-1 Brazil World League Qualifier Americas
28.01 Eindhoven (Netherlands) Hungary 9-8 Russia European Championship 3rd Place Match
28.01 Eindhoven (Netherlands) Italy 13-10 Greece European Championship Final
26.01 Eindhoven Netherlands 10-11 Spain European Championship 5th Place Match
26.01 Eindhoven (Netherlands) Italy 13-12 Russia European Championship Semi-Final
26.01 Eindhoven (Netherlands) Greece 14-12 Hungary European Championship Semi-Final
26.01 Narashino Japan 6-18 China Olympic Games Qualifier Asia
25.01 Narashino Japan 8-12 Kazakhstan Olympic Games Qualifier Asia
24.01 Eindhoven (Netherlands) Great Britain 13-11 Germany
After extra time
European Championship 7th Place Match
24.01 Eindhoven Netherlands 13-13 Italy
After extra time, 2-4 pens
European Championship Quarter-Final
24.01 Eindhoven (Netherlands) Hungary 11-9 Spain European Championship Quarter-Final
24.01 Narashino (Japan) China 21-8 Kazakhstan Olympic Games Qualifier Asia
22.01 Eindhoven (Netherlands) Italy 18-12 Germany European Championship Group B
22.01 Eindhoven (Netherlands) Greece 8-6 Spain European Championship Group B
22.01 Eindhoven (Netherlands) Russia 12-9 Hungary European Championship Group A
22.01 Eindhoven Netherlands 12-6 Great Britain European Championship Group A
20.01 Eindhoven (Netherlands) Italy 15-11 Spain European Championship Group B
20.01 Eindhoven (Netherlands) Greece 12-6 Germany European Championship Group B
20.01 Eindhoven (Netherlands) Russia 15-10 Great Britain European Championship Group A
20.01 Eindhoven Netherlands 8-9 Hungary European Championship Group A
18.01 Eindhoven (Netherlands) Spain 22-12 Germany European Championship Group B
18.01 Eindhoven (Netherlands) Greece 10-9 Italy European Championship Group B
18.01 Eindhoven Netherlands 10-11 Russia European Championship Group A
18.01 Eindhoven (Netherlands) Hungary 19-9 Great Britain European Championship Group A
14.01 Melbourne Australia 'B' 13-8 Brazil Pan Pacific Championship 5th Place Match
14.01 Melbourne (Australia) Canada 10-6 China Pan Pacific Championship 3rd Place Match
14.01 Melbourne Australia 7-4 USA Pan Pacific Championship Final
13.01 Melbourne (Australia) Canada 19-3 Brazil Pan Pacific Championship Group Stage
13.01 Melbourne Australia 'B' 5-12 USA Pan Pacific Championship Group Stage
13.01 Melbourne Australia 8-7 China Pan Pacific Championship Group Stage
12.01 Melbourne (Australia) USA 8-7 Canada Pan Pacific Championship Group Stage
12.01 Melbourne (Australia) China 16-5 Brazil Pan Pacific Championship Group Stage
12.01 Melbourne Australia 8-3 Australia 'B' Pan Pacific Championship Group Stage
11.01 Melbourne (Australia) Canada 8-8 China Pan Pacific Championship Group Stage
11.01 Melbourne Australia 'B' 10-4 Brazil Pan Pacific Championship Group Stage
11.01 Melbourne Australia 8-7 USA Pan Pacific Championship Group Stage
10.01 Melbourne (Australia) USA 20-2 Brazil Pan Pacific Championship Group Stage
10.01 Melbourne Australia 'B' 5-10 China Pan Pacific Championship Group Stage
10.01 Melbourne Australia 9-7 Canada Pan Pacific Championship Group Stage
09.01 Melbourne (Australia) USA 8-4 China Pan Pacific Championship Group Stage
09.01 Melbourne Australia 'B' 4-7 Canada Pan Pacific Championship Group Stage
09.01 Melbourne Australia 18-2 Brazil Pan Pacific Championship Group Stage