FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S WATER POLO - 2018 RESULTS

Latest Men's Results

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
16.09 Berlin (Germany) Japan 21-9 South Africa World Cup 7th Place Match
16.09 Berlin (Germany) Croatia 10-7 USA World Cup 5th Place Match
16.09 Berlin Germany 9-15 Serbia World Cup 3rd Place Match
16.09 Berlin (Germany) Hungary 10-4 Australia World Cup Final
15.09 Berlin (Germany) Croatia 16-3 South Africa World Cup 5th-8th Place Semi-Final
15.09 Berlin (Germany) USA 11-10 Japan World Cup 5th-8th Place Semi-Final
15.09 Berlin Germany 8-8 Australia
2-3 pens
World Cup Semi-Final
15.09 Berlin (Germany) Hungary 12-11 Serbia World Cup Semi-Final
14.09 Berlin (Germany) Australia 9-8 Croatia World Cup Quarter-Final
14.09 Berlin Germany 24-5 South Africa World Cup Quarter-Final
14.09 Berlin (Germany) Hungary 10-8 USA World Cup Quarter-Final
14.09 Berlin (Germany) Serbia 12-7 Japan World Cup Quarter-Final
13.09 Berlin Germany 9-10 Australia World Cup Group A
13.09 Berlin (Germany) Hungary 19-14 Japan World Cup Group A
13.09 Berlin (Germany) Croatia 10-10 Serbia World Cup Group B
13.09 Berlin (Germany) USA 15-6 South Africa World Cup Group B
12.09 Berlin Germany 14-9 Japan World Cup Group A
12.09 Berlin (Germany) Hungary 9-8 Australia World Cup Group A
12.09 Berlin (Germany) Croatia 25-2 South Africa World Cup Group B
12.09 Berlin (Germany) Serbia 14-8 USA World Cup Group B
11.09Berlin (Germany)Australia 14-6 Japan World CupGroup A
11.09BerlinGermany 12-10 Hungary World CupGroup A
11.09Berlin (Germany)Croatia 15-10 USA World CupGroup B
11.09Berlin (Germany)Serbia 21-3 South Africa World CupGroup B
01.09 Jakarta Indonesia 8-12 Saudi Arabia Asian Games 7th Place Match
01.09 Jakarta (Indonesia) Singapore 8-8 South Korea
2-4 pens
Asian Games 5th Place Match
01.09 Jakarta (Indonesia) China 8-8 Iran
7-8 pens
Asian Games 3rd Place Match
01.09 Jakarta (Indonesia) Kazakhstan 8-7 Japan Asian Games Final
31.08 Jakarta Indonesia 7-15 South Korea Asian Games 5th-8th Place Semi-Final
31.08 Jakarta (Indonesia) Singapore 6-5 Saudi Arabia Asian Games 5th-8th Place Semi-Final
31.08 Jakarta (Indonesia) Japan 18-7 Iran Asian Games Semi-Final
31.08 Jakarta (Indonesia) Kazakhstan 9-8 China Asian Games Semi-Final
30.08 Jakarta (Indonesia) China 12-4 South Korea Asian Games Quarter-Final
30.08 Jakarta Indonesia 4-20 Kazakhstan Asian Games Quarter-Final
30.08 Jakarta (Indonesia) Iran 15-7 Saudi Arabia Asian Games Quarter-Final
30.08 Jakarta (Indonesia) Japan 28-6 Singapore Asian Games Quarter-Final
29.08 Jakarta (Indonesia) South Korea 10-7 Singapore Asian Games Group A
29.08 Jakarta Indonesia 11-8 Hong Kong Asian Games Group B
29.08 Jakarta (Indonesia) Japan 20-4 Saudi Arabia Asian Games Group B
28.08 Jakarta (Indonesia) Kazakhstan 9-5 Iran Asian Games Group A
28.08 Jakarta (Indonesia) China 17-5 Saudi Arabia Asian Games Group B
28.08 Jakarta (Indonesia) Japan 23-0 Hong Kong Asian Games Group B
27.08 Jakarta (Indonesia) Kazakhstan 15-4 Singapore Asian Games Group A
27.08 Jakarta (Indonesia) China 23-3 Hong Kong Asian Games Group B
27.08 Jakarta Indonesia 7-24 Japan Asian Games Group B
26.08 Jakarta (Indonesia) Iran 16-11 South Korea Asian Games Group A
26.08 Jakarta Indonesia 2-19 China Asian Games Group B
26.08 Jakarta (Indonesia) Saudi Arabia 12-6 Hong Kong Asian Games Group B
25.08Jakarta (Indonesia)Iran 11-5 Singapore Asian GamesGroup A
25.08Jakarta (Indonesia) Kazakhstan 16-9 South Korea Asian GamesGroup A
25.08JakartaIndonesia 12-12 Saudi Arabia Asian GamesGroup B
25.08Jakarta (Indonesia)Japan 12-4 China Asian GamesGroup B
12.08 Hong Kong Hong Kong 11-5 Guam Asia Pacific Championship 7th Place Match (4 x 7 mins)
11.08 Hong Kong Hong Kong 5-5 Philippines
1-4 pens
Asia Pacific Championship 5th-8th Place Semi-Final (4 x 7 mins)
10.08 Hong Kong Hong Kong 'B' 8-4 Guam Asia Pacific Championship Group C (4 x 7 mins)
02.08 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 11-10 Mexico Central American & Caribbean Games 3rd Place Match
02.08 Barranquilla Colombia 12-10 Cuba Central American & Caribbean Games Final
01.08 Barranquilla (Colombia) Jamaica 9-6 Costa Rica Central American & Caribbean Games 7th Place Match
01.08 Barranquilla (Colombia) Venezuela 16-8 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games 5th Place Match
31.07 Barranquilla Colombia 8-6 Puerto Rico Central American & Caribbean Games Semi-Final
31.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 12-8 Mexico Central American & Caribbean Games Semi-Final
30.07 Barranquilla (Colombia) Trinidad & Tobago 8-6 Jamaica Central American & Caribbean Games 5th-8th Place Semi-Final
30.07 Barranquilla (Colombia) Venezuela 20-4 Costa Rica Central American & Caribbean Games 5th-8th Place Semi-Final
29.07 Barranquilla Colombia 22-4 Costa Rica Central American & Caribbean Games Quarter-Final
29.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 21-4 Jamaica Central American & Caribbean Games Quarter-Final
29.07 Barranquilla (Colombia) Mexico - Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Quarter-Final
29.07 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 8-6 Venezuela Central American & Caribbean Games Quarter-Final
28.07 Barcelona (Spain) Russia 9-8 Hungary European Championship 7th Place Match
28.07 Barcelona (Spain) Greece 8-6 Montenegro European Championship 5th Place Match
28.07 Barcelona (Spain) Croatia 10-8 Italy European Championship 3rd Place Match
28.07 Barcelona Spain 7-7 Serbia
3-5 pens
European Championship Final
28.07 Barranquilla Colombia 10-10 Mexico Central American & Caribbean Games Group A
28.07 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 15-0 Jamaica Central American & Caribbean Games Group A
28.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 10-7 Venezuela Central American & Caribbean Games Group B
28.07 Barranquilla (Colombia) Trinidad & Tobago 18-6 Costa Rica Central American & Caribbean Games Group B
27.07 Barranquilla Colombia 17-7 Jamaica Central American & Caribbean Games Group A
27.07 Barranquilla (Colombia) Mexico 11-9 Puerto Rico Central American & Caribbean Games Group A
27.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 31-4 Costa Rica Central American & Caribbean Games Group B
27.07 Barranquilla (Colombia) Venezuela 16-8 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Group B
26.07Barcelona (Spain)Romania 10-6 France European Championship11th Place Match
26.07Barcelona (Spain)Germany 12-11 Netherlands European Championship9th Place Match
26.07 Barcelona (Spain) Montenegro 7-6 Hungary European Championship 5th-8th Place Semi-Final
26.07 Barcelona (Spain) Greece 12-11 Russia European Championship 5th-8th Place Semi-Final
26.07 Barcelona (Spain) Serbia 9-7 Croatia European Championship Semi-Final
26.07 Barcelona Spain 8-7 Italy European Championship Semi-Final
26.07 Barranquilla Colombia 13-10 Puerto Rico Central American & Caribbean Games Group A
26.07 Barranquilla (Colombia) Mexico 16-6 Jamaica Central American & Caribbean Games Group A
26.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 29-2 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Group B
26.07 Barranquilla (Colombia) Venezuela 19-2 Costa Rica Central American & Caribbean Games Group B
24.07Barcelona (Spain)Turkey 7-7 Malta
6-5 pens
European Championship15th Place Match
24.07Barcelona (Spain)Georgia 8-6 Slovakia European Championship13th Place Match
24.07Barcelona (Spain)Germany 12-5 France European Championship9th-12th Place Semi-Final
24.07Barcelona (Spain)Netherlands 12-7 Romania European Championship9th-12th Place Semi-Final
24.07 Barcelona (Spain) Croatia 9-7 Montenegro European Championship Quarter-Final
24.07 Barcelona (Spain) Italy 11-1 Russia European Championship Quarter-Final
24.07Barcelona (Spain) Serbia 8-5 Hungary European ChampionshipQuarter-Final
24.07 Barcelona Spain 10-6 Greece European Championship Quarter-Final
22.07 Barcelona (Spain) Georgia 15-10 Turkey European Championship 13th-16th Place Semi-Final
22.07 Barcelona (Spain) Slovakia 11-6 Malta European Championship 13th-16th Place Semi-Final
22.07 Barcelona (Spain) Hungary 12-9 Netherlands European Championship Quarter-Final Play-Off
22.07 Barcelona (Spain) Montenegro 15-5 Romania European Championship Quarter-Final Play-Off
22.07 Barcelona (Spain) Greece 13-5 Germany European Championship Quarter-Final Play-Off
22.07 Barcelona (Spain) Russia 12-9 France European Championship Quarter-Final Play-Off
20.07Barcelona (Spain)Germany 4-4 Hungary European ChampionshipGroup A
20.07Barcelona (Spain)Italy 14-3 Georgia European ChampionshipGroup A
20.07Barcelona (Spain)France 12-6 Malta European ChampionshipGroup B
20.07BarcelonaSpain 7-7 Montenegro European ChampionshipGroup B
20.07Barcelona (Spain)Croatia 11-7 Greece European ChampionshipGroup C
20.07Barcelona (Spain)Netherlands 22-5 Turkey European ChampionshipGroup C
20.07Barcelona (Spain)Russia 12-7 Romania European ChampionshipGroup D
20.07Barcelona (Spain)Serbia 13-5 Slovakia European ChampionshipGroup D
18.07 Barcelona (Spain)Germany 10-9 Georgia European ChampionshipGroup A
18.07 Barcelona (Spain)Italy 12-5 Hungary European ChampionshipGroup A
18.07 Barcelona (Spain)Montenegro 17-5 Malta European ChampionshipGroup B
18.07 BarcelonaSpain 7-4 France European ChampionshipGroup B
18.07 Barcelona (Spain)Croatia 23-2 Turkey European ChampionshipGroup C
18.07 Barcelona (Spain)Greece 12-7 Netherlands European ChampionshipGroup C
18.07 Barcelona (Spain)Romania 9-5 Slovakia European ChampionshipGroup D
18.07 Barcelona (Spain)Serbia 11-9 Russia European ChampionshipGroup D
16.07Barcelona (Spain)Hungary 12-5 Georgia European ChampionshipGroup A
16.07Barcelona (Spain)Italy 14-1 Germany European ChampionshipGroup A
16.07Barcelona (Spain)Montenegro 8-6 France European ChampionshipGroup B
16.07BarcelonaSpain 21-4 Malta European ChampionshipGroup B
16.07Barcelona (Spain)Croatia 15-8 Netherlands European ChampionshipGroup C
16.07Barcelona (Spain)Greece 27-1 Turkey European ChampionshipGroup C
16.07Barcelona (Spain)Russia 12-6 Slovakia European ChampionshipGroup D
16.07Barcelona (Spain)Serbia 11-5 Romania European ChampionshipGroup D
02.07 Santa Tecla El Salvador 11-8 Guatemala CCCAN Championship 3rd Place Match
02.07 Santa Tecla (El Salvador) Costa Rica 14-7 Panama CCCAN Championship Final
01.07 Santa Tecla El Salvador 10-19 Costa Rica CCCAN Championship Semi-Final
01.07 Santa Tecla (El Salvador) Panama 16-12 Guatemala CCCAN Championship Semi-Final
01.07TarragonaSpain 4-6 Montenegro Mediterranean Games3rd Place Match
01.07 Tarragona (Spain) Greece 8-8 Serbia
2-4 pens
Mediterranean Games Final
30.06Santa TeclaEl Salvador 7-32 Costa Rica CCCAN ChampionshipGroup Stage
30.06Santa Tecla (El Salvador) Panama 15-9 Guatemala CCCAN ChampionshipGroup Stage
30.06Tarragona (Spain) Portugal 6-4 Turkey Mediterranean Games7th Place Match
30.06Tarragona (Spain)Italy 15-2 France Mediterranean Games5th Place Match
29.06 Santa Tecla (El Salvador) Costa Rica 25-2 Guatemala CCCAN Championship Group Stage
29.06 Santa Tecla El Salvador 6-20 Panama CCCAN Championship Group Stage
29.06 Tarragona (Spain) Montenegro 11-6 France Mediterranean Games Group A
29.06 Tarragona (Spain) Serbia 21-1 Portugal Mediterranean Games Group A
29.06 Tarragona (Spain) Greece 21-2 Turkey Mediterranean Games Group B
29.06 Tarragona Spain 7-6 Italy Mediterranean Games Group B
28.06 Santa Tecla (El Salvador) Costa Rica 17-13 Panama CCCAN Championship Group Stage
28.06 Santa Tecla El Salvador 8-12 Guatemala CCCAN Championship Group Stage
28.06 Tarragona (Spain) Montenegro 25-0 Portugal Mediterranean Games Group A
28.06 Tarragona (Spain) Serbia 14-4 France Mediterranean Games Group A
28.06 Tarragona (Spain) Italy 23-3 Turkey Mediterranean Games Group B
28.06 Tarragona Spain 3-4 Greece Mediterranean Games Group B
27.06 Tarragona (Spain) France 13-8 Portugal Mediterranean Games Group A
27.06 Tarragona (Spain) Serbia 6-5 Montenegro Mediterranean Games Group A
27.06 Tarragona (Spain) Greece 7-7 Italy
3-4 pens
Mediterranean Games Group B
27.06 Tarragona Spain 20-5 Turkey Mediterranean Games Group B
23.06 Budapest (Hungary) USA 9-3 Kazakhstan World LeagueSuperfinal, 7th Place Match
23.06 Budapest (Hungary) Croatia 10-8 Australia World League Superfinal, 5th Place Match
23.06 Budapest (Hungary) Spain 12-7 Japan World League Superfinal, 3rd Place Match
23.06 Budapest Hungary 9-9 Montenegro
2-4 pens
World League Superfinal, Final
22.06 Budapest (Hungary) Australia 15-11 Kazakhstan World League Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
22.06 Budapest (Hungary) Croatia 10-7 USA World League Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
22.06 Budapest Hungary 11-9 Japan World League Superfinal, Semi-Final
22.06 Budapest (Hungary) Montenegro 10-8 Spain World League Superfinal, Semi-Final
21.06 Budapest Hungary 6-6 Croatia
4-2 pens
World League Superfinal, Quarter-Final
21.06 Budapest (Hungary) Japan 11-10 USA World League Superfinal, Quarter-Final
21.06 Budapest (Hungary) Montenegro 14-6 Kazakhstan World League Superfinal, Quarter-Final
21.06 Budapest (Hungary) Spain 9-4 Australia World League Superfinal, Quarter-Final
20.06 Budapest Hungary 14-7 Japan World League Superfinal, Group A
20.06 Budapest (Hungary) Montenegro 10-8 Australia World League Superfinal, Group A
20.06 Budapest (Hungary) Spain 11-3 Kazakhstan World League Superfinal, Group B
20.06 Budapest (Hungary) USA 11-10 Croatia World League Superfinal, Group B
19.06 Budapest (Hungary) Australia 11-7 Japan World League Superfinal, Group A
19.06 Budapest Hungary 9-12 Montenegro World League Superfinal, Group A
19.06 Budapest (Hungary) Croatia 9-9 Spain
1-4 pens
World League Superfinal, Group B
19.06 Budapest (Hungary) USA 11-4 Kazakhstan World League Superfinal, Group B
18.06 Budapest Hungary 12-5 Australia World League Superfinal, Group A
18.06 Budapest (Hungary) Montenegro 14-8 Japan World League Superfinal, Group A
18.06 Budapest (Hungary) Croatia 15-5 Kazakhstan World League Superfinal, Group B
18.06 Budapest (Hungary) USA 8-6 Spain World League Superfinal, Group B
30.05 Villa Tunari (Bolivia) Venezuela 12-4 Peru South American Games 3rd Place Match
30.05 Villa Tunari (Bolivia) Argentina 9-7 Colombia South American Games Final
29.05 Villa Tunari (Bolivia) Argentina 18-3 Peru South American Games Semi-Final
29.05 Villa Tunari (Bolivia) Colombia 7-5 Venezuela South American Games Semi-Final
28.05Villa Tunari (Bolivia) Argentina 13-8 Peru South American GamesGroup Stage
28.05Villa Tunari (Bolivia) Colombia 14-9 Venezuela South American GamesGroup Stage
28.05 Villa Tunari Bolivia 1-26 Colombia South American Games Group Stage
28.05 Villa Tunari (Bolivia) Venezuela 11-5 Peru South American Games Group Stage
27.05 Villa Tunari (Bolivia) Argentina 6-4 Venezuela South American Games Group Stage
27.05 Villa Tunari Bolivia 0-44 Peru South American Games Group Stage
26.05 Villa Tunari (Bolivia) Argentina 7-4 Colombia South American Games Group Stage
26.05 Villa Tunari Bolivia 0-32 Venezuela South American Games Group Stage
26.05Villa Tunari (Bolivia) Colombia 12-6 Peru South American Games Group Stage
26.05Villa TunariBolivia 0-35 Argentina South American GamesGroup Stage
20.05Prague (Czechia)Denmark 10-8 Wales EU Nations Cup9th Place Match
20.05PragueCzechia 12-9 Ireland EU Nations Cup7th Place Match
20.05 Prague (Czechia)Lithuania 7-7 Singapore
5-3 pens
EU Nations Cup 5th Place Match
20.05 Prague (Czechia) Switzerland 9-8 Belgium EU Nations Cup 3rd Place Match
20.05 Prague (Czechia) England 14-6 South Africa EU Nations Cup Final
19.05 Prague (Czechia) South Africa 5-4 Singapore EU Nations Cup Group A
19.05 Prague (Czechia) Ireland 14-6 Wales EU Nations Cup Group A
19.05 Prague (Czechia) Belgium 21-6 Wales EU Nations Cup Group A
19.05 Prague (Czechia) South Africa 11-10 Ireland EU Nations Cup Group A
19.05 Prague (Czechia) Belgium 9-6 Singapore EU Nations Cup Group A
19.05 Prague (Czechia) England 22-5 Lithuania EU Nations Cup Group B
19.05 Prague (Czechia) Switzerland 11-7 Denmark EU Nations Cup Group B
19.05 Prague Czechia 8-8 Switzerland EU Nations Cup Group B
19.05 Prague (Czechia) England 30-4 Denmark EU Nations Cup Group B
19.05 Prague Czechia 8-11 Lithuania EU Nations Cup Group B
18.05 Prague (Czechia) South Africa 27-11 Wales EU Nations Cup Group A
18.05 Prague (Czechia) Belgium 15-5 Ireland EU Nations Cup Group A
18.05 Prague (Czechia) Singapore 18-7 Wales EU Nations Cup Group A
18.05 Prague (Czechia) South Africa 13-9 Belgium EU Nations Cup Group A
18.05 Prague (Czechia) Singapore 12-1 Ireland EU Nations Cup Group A
18.05 Prague (Czechia) England 11-4 Switzerland EU Nations Cup Group B
18.05 Prague Czechia 11-9 Denmark EU Nations Cup Group B
18.05 Prague (Czechia) Switzerland 9-6 Lithuania EU Nations Cup Group B
18.05 Prague Czechia 7-14 England EU Nations Cup Group B
18.05 Prague (Czechia) Lithuania 12-7 Denmark EU Nations Cup Group B
08.05 Cochabamba Bolivia 2-19 Chile UANA Cup 3rd Place Match
08.05 Cochabamba (Bolivia) Colombia 12-6 Argentina UANA Cup Final
07.05 Cochabamba (Bolivia) Argentina 13-0 Chile UANA Cup Semi-Final
07.05 Cochabamba Bolivia 1-24 Colombia UANA Cup Semi-Final
06.05 Cochabamba Bolivia 2-31 Argentina UANA Cup Group Stage
06.05 Cochabamba (Bolivia) Colombia 14-3 Chile UANA Cup Group Stage
05.05 Cochabamba Bolivia 2-21 Chile UANA Cup Group Stage
05.05Cochabamba (Bolivia) Colombia 16-8 Argentina UANA CupGroup Stage
04.05 Cochabamba (Bolivia) Argentina 18-0 Chile UANA Cup Group Stage
04.05 Cochabamba Bolivia 0-24 Colombia UANA Cup Group Stage
10.04 Izvorani Romania 4-12 Montenegro World League Qualifier Europe, Group A
10.04 Slavonski Brod Croatia 14-8 Germany World League Qualifier Europe, Group B
10.04 Pamplona Spain 10-10 Hungary
5-3 pens
World League Qualifier Europe, Group C
08.04 Auckland New Zealand 'B' 10-11 Saudi Arabia World League Qualifier Intercontinental, 9th Place Match
08.04 Auckland (New Zealand) Argentina 6-5 China World League Qualifier Intercontinental, 7th Place Match
08.04 Auckland New Zealand 6-12 Canada World League Qualifier Intercontinental, 5th Place Match
08.04 Auckland (New Zealand) Japan 12-7 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, 3rd Place Match
08.04 Auckland (New Zealand) USA 9-6 Australia World League Qualifier Intercontinental, Final
08.04 Rijeka (Croatia) Greece 12-4 France Europa Cup Superfinal, 7th Place Match
08.04 Rijeka (Croatia) Montenegro 15-7 Hungary Europa Cup Superfinal, 5th Place Match
08.04 Rijeka (Croatia) Italy 10-9 Serbia Europa Cup Superfinal, 3rd Place Match
08.04 Rijeka Croatia 11-7 Spain Europa Cup Superfinal, Final
07.04 Auckland (New Zealand) Canada 10-3 Argentina World League QualifierIntercontinental, Group A
07.04 Auckland New Zealand 'B' 7-15 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, Group A
07.04 Auckland (New Zealand) Japan 18-5 Saudi Arabia World League Qualifier Intercontinental, Group B
07.04 Auckland New Zealand 10-7 China World League Qualifier Intercontinental, Group B
07.04 Rijeka (Croatia) Hungary 13-7 Spain Europa Cup Superfinal, Group 1
07.04 Rijeka (Croatia) Italy 10-7 Greece Europa Cup Superfinal, Group 1
07.04 Rijeka Croatia 8-7 Serbia Europa Cup Superfinal, Group 2
07.04 Rijeka (Croatia) Montenegro 10-6 France Europa Cup Superfinal, Group 2
06.04 Auckland (New Zealand) Australia 21-6 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, Group A
06.04 Auckland New Zealand 'B' 3-18 Argentina World League Qualifier Intercontinental, Group A
06.04 Auckland New Zealand 10-18 Japan World League Qualifier Intercontinental, Group B
06.04 Auckland (New Zealand) USA 14-2 China World League Qualifier Intercontinental, Group B
06.04 Rijeka (Croatia) Italy 10-5 Hungary Europa Cup Superfinal, Group 1
06.04 Rijeka (Croatia) Spain 7-6 Greece Europa Cup Superfinal, Group 1
06.04 Rijeka Croatia 10-5 Montenegro Europa Cup Superfinal, Group 2
06.04 Rijeka (Croatia) Serbia 13-2 France Europa Cup Superfinal, Group 2
05.04 Auckland (New Zealand) Australia 16-7 Argentina World League QualifierIntercontinental, Group A
05.04 Auckland New Zealand 'B' 9-20 Canada World League Qualifier Intercontinental, Group A
05.04 Auckland New Zealand 15-9 Saudi Arabia World League Qualifier Intercontinental, Group B
05.04 Auckland (New Zealand) USA 12-10 Japan World League Qualifier Intercontinental, Group B
05.04 Rijeka (Croatia) Greece 9-9 Hungary Europa Cup Superfinal, Group 1
05.04 Rijeka (Croatia) Spain 11-4 Italy Europa Cup Superfinal, Group 1
05.04 Rijeka Croatia 20-5 France Europa Cup Superfinal, Group 2
05.04 Rijeka (Croatia) Serbia 9-5 Montenegro Europa Cup Superfinal, Group 2
04.04 Auckland (New Zealand) Argentina 8-8 Kazakhstan
1-4 pens
World League Qualifier Intercontinental, Group A
04.04 Auckland (New Zealand) Australia 15-8 Canada World League Qualifier Intercontinental, Group A
04.04 Auckland (New Zealand) Japan 16-4 China World League Qualifier Intercontinental, Group B
04.04 Auckland (New Zealand) USA 18-3 Saudi Arabia World League Qualifier Intercontinental, Group B
03.04 Auckland (New Zealand) Kazakhstan 9-8 Canada World League Qualifier Intercontinental, Group A
03.04 Auckland New Zealand 'B' 0-20 Australia World League Qualifier Intercontinental, Group A
03.04 Auckland (New Zealand) China 13-5 Saudi Arabia World League Qualifier Intercontinental, Group B
03.04 Auckland New Zealand 3-18 USA World League Qualifier Intercontinental, Group B
20.03 Podgorica Montenegro 11-8 SerbiaWorld League Qualifier Europe, Group A
20.03 Debrecen Hungary 13-1 NetherlandsWorld League Qualifier Europe, Group C
06.03 Ruza Russia 16-12 Germany World League Qualifier Europe, Group B
03.03 Brno Czechia 6-17 Romania European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
03.03 Düsseldorf Germany 23-6 Poland European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
03.03 Netanya Israel 10-11 Georgia European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
03.03 Alytus Lithuania 6-14 Netherlands European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
03.03 Gżira Malta 16-9 Belarus European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
03.03 Košice Slovakia 9-2 Portugal European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
03.03 Uster Switzerland 5-12 France European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
03.03 İstanbul Turkey 10-7 Ukraine European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
24.02MinskBelarus 8-7 Malta European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
24.02 LimogesFrance 18-1 Switzerland European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
24.02 TbilisiGeorgia 12-1 Israel European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
24.02 VeenendaalNetherlands 28-7 Lithuania European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
24.02 PoznańPoland 2-21 Germany European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
24.02 Santa Maria de LamasPortugal 4-16 Slovakia European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
24.02 IzvoraniRomania 20-5 Czechia European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
24.02 KharkhivUkraine 8-8 Turkey European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
18.02 Kecskemét Hungary 9-5 France Europa Cup Qualifier Group A
18.02 Kecskemét (Hungary) Spain 10-4 Romania Europa Cup Qualifier Group A
18.02 Split Croatia 16-5 Malta Europa Cup Qualifier Group B
18.02 Split (Croatia) Greece 9-7 Netherlands Europa Cup Qualifier Group B
18.02 Palermo Italy 15-10 Russia Europa Cup Qualifier Group C
18.02 Palermo (Italy) Montenegro 14-4 Germany Europa Cup Qualifier Group C
17.02 Kecskemét (Hungary) France 9-6 Spain Europa Cup Qualifier Group A
17.02 Kecskemét (Hungary) Georgia 5-5 Romania Europa Cup Qualifier Group A
17.02 Kecskemét (Hungary) France 10-4 Georgia Europa Cup Qualifier Group A
17.02 Kecskemét Hungary 8-7 Spain Europa Cup Qualifier Group A
17.02 Split (Croatia) Greece 20-2 Malta Europa Cup Qualifier Group B
17.02 Split (Croatia) Serbia 15-7 Netherlands Europa Cup Qualifier Group B
17.02 Split Croatia 9-7 Serbia Europa Cup Qualifier Group B
17.02 Palermo (Italy) Germany 11-11 Russia Europa Cup Qualifier Group C
17.02 Palermo Italy 9-5 Montenegro Europa Cup Qualifier Group C
16.02 Kecskemét Hungary 10-7 Romania Europa Cup Qualifier Group A
16.02 Kecskemét (Hungary) Spain 11-5 Georgia Europa Cup Qualifier Group A
16.02 Split (Croatia) Netherlands 12-8 Malta Europa Cup Qualifier Group B
16.02 Split (Croatia) Serbia 12-10 Greece Europa Cup Qualifier Group B
16.02 Split Croatia 16-4 Netherlands Europa Cup Qualifier Group B
16.02 Palermo Italy 16-4 Germany Europa Cup Qualifier Group C
16.02 Palermo (Italy) Montenegro 9-8 Russia Europa Cup Qualifier Group C
15.02 Kecskemét Hungary 16-5 Georgia Europa Cup Qualifier Group A
15.02 Kecskemét (Hungary) Romania 7-4 France Europa Cup Qualifier Group A
15.02 Split Croatia 4-6 Greece Europa Cup Qualifier Group B
15.02 Split (Croatia) Serbia 17-3 Malta Europa Cup Qualifier Group B
13.02 Moscow Russia 9-17 Croatia World League Qualifier Europe, Group B
13.02 Dordrecht Netherlands 4-12 Spain World League Qualifier Europe, Group C
12.02 Oradea Romania 7-14 Serbia World League Qualifier Europe, Group A
16.01 Budva Montenegro 13-2 RomaniaWorld League Qualifier Europe, Group A
16.01 Krefeld Germany 4-13 Croatia World League Qualifier Europe, Group B
16.01 Hódmezővásárhely Hungary 9-8 Spain World League Qualifier Europe, Group C