Scot Scores     Archive (80 sports, 2010-2020)      BUY ME A COFFEE

MEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN'S WATER POLO - 2021 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive20202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
07.11 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 12-12 Venezuela
3-2 pens
FINA Challengers' Cup 3rd Place Match
06.11 Barranquilla Colombia 14-11 Thailand FINA Challengers' Cup Final
05.11 Barranquilla Colombia 15-5 Venezuela FINA Challengers' Cup Semi-Final
05.11 Barranquilla (Colombia) Thailand 11-10 Puerto Rico FINA Challengers' Cup Semi-Final
04.11 Barranquilla Colombia 12-5 Venezuela FINA Challengers' Cup Group Stage
04.11 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 11-8 Thailand FINA Challengers' Cup Group Stage
03.11 Barranquilla Colombia 12-12 Thailand FINA Challengers' Cup Group Stage
03.11 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 16-6 Venezuela FINA Challengers' Cup Group Stage
02.11 Barranquilla Colombia 11-8 Puerto Rico FINA Challengers' Cup Group Stage
02.11 Barranquilla (Colombia) Thailand 17-9 Venezuela FINA Challengers' Cup Group Stage
07.08 Tokyo (Japan) Canada 16-7 China Olympic Games 7th Place Match
07.08 Tokyo (Japan) Australia 14-7 Netherlands Olympic Games 5th Place Match
07.08 Tokyo (Japan) Hungary 11-9 Russia Olympic Games 3rd Place Match
07.08 Tokyo (Japan) USA 14-5 Spain Olympic Games Final
05.08 Tokyo (Japan) Australia 10-10 Canada
4-2 pens
Olympic Games 5th-8th Place Semi-Final
05.08 Tokyo (Japan) Netherlands 13-6 China Olympic Games 5th-8th Place Semi-Final
05.08 Tokyo (Japan) Spain 8-6 Hungary Olympic Games Semi-Final
05.08 Tokyo (Japan) USA 15-11 Russia Olympic Games Semi-Final
03.08 Tokyo (Japan) Hungary 14-11 Netherlands Olympic Games Quarter-Final
03.08 Tokyo (Japan) Russia 9-8 Australia Olympic Games Quarter-Final
03.08 Tokyo (Japan) Spain 11-7 China Olympic Games Quarter-Final
03.08 Tokyo (Japan) USA 16-5 Canada Olympic Games Quarter-Final
01.08 Tokyo (Japan) Australia 14-1 South Africa Olympic Games Group A
01.08 Tokyo (Japan) Netherlands 16-12 Canada Olympic Games Group A
01.08 Tokyo (Japan) China 11-9 Hungary Olympic Games Group B
01.08 Tokyo Japan 16-20 Russia Olympic Games Group B
30.07 Tokyo (Japan) Netherlands 33-1 South Africa Olympic Games Group A
30.07 Tokyo (Japan) Spain 15-9 Australia Olympic Games Group A
30.07 Tokyo Japan 13-17 Hungary Olympic Games Group B
30.07 Tokyo (Japan) USA 18-5 Russia Olympic Games Group B
28.07 Tokyo (Japan) Canada 21-1 South Africa Olympic Games Group A
28.07 Tokyo (Japan) Netherlands 14-13 Spain Olympic Games Group A
28.07 Tokyo (Japan) Hungary 10-9 USA Olympic Games Group B
28.07 Tokyo Japan 11-16 China Olympic Games Group B
26.07 Tokyo (Japan) Australia 15-12 Netherlands Olympic Games Group A
26.07 Tokyo (Japan) Spain 14-10 Canada Olympic Games Group A
26.07 Tokyo (Japan) Hungary 10-10 Russia Olympic Games Group B
26.07 Tokyo (Japan) USA 12-7 China Olympic Games Group B
24.07 Tokyo (Japan) Australia 8-5 Canada Olympic Games Group A
24.07 Tokyo (Japan) Spain 29-4 South Africa Olympic Games Group A
24.07 Tokyo Japan 4-25 USA Olympic Games Group B
24.07 Tokyo (Japan) Russia 18-17 China Olympic Games Group B
19.06 Marousi (Greece) Japan 18-10 Kazakhstan World League Superfinal, 7th Place Match
19.06 Marousi Greece 9-12 Spain World League Superfinal, 5th Place Match
19.06 Marousi (Greece) Russia 10-8 Canada World League Superfinal, 3rd Place Match
19.06 Marousi (Greece) USA 14-8 Hungary World League Superfinal, Final
18.06 Marousi Greece 17-5 Japan World League Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
18.06 Marousi (Greece) Spain 20-8 Kazakhstan World League Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
18.06 Marousi (Greece) Hungary 14-10 Canada World League Superfinal, Semi-Final
18.06 Marousi (Greece) USA 17-8 Russia World League Superfinal, Semi-Final
17.06 Marousi (Greece) Canada 11-3 Kazakhstan World League Superfinal, Quarter-Final
17.06 Marousi Greece 8-8 Russia
2-4 pens
World League Superfinal, Quarter-Final
17.06 Marousi (Greece) Hungary 10-8 Spain World League Superfinal, Quarter-Final
17.06 Marousi (Greece) USA 20-6 Japan World League Superfinal, Quarter-Final
16.06 Marousi (Greece) Canada 13-12 Hungary World League Superfinal, Group A
16.06 Marousi (Greece) Russia 21-13 Japan World League Superfinal, Group A
16.06 Marousi Greece 25-11 Kazakhstan World League Superfinal, Group B
16.06 Marousi (Greece) USA 18-9 Spain World League Superfinal, Group B
15.06 Marousi (Greece) Canada 16-10 Japan World League Superfinal, Group A
15.06 Marousi (Greece) Russia 14-13 Hungary World League Superfinal, Group A
15.06 Marousi Greece 8-14 Spain World League Superfinal, Group B
15.06 Marousi (Greece) USA 20-2 Kazakhstan World League Superfinal, Group B
14.06 Marousi (Greece) Canada 12-10 Russia World League Superfinal, Group A
14.06 Marousi (Greece) Hungary 26-10 Japan World League Superfinal, Group A
14.06 Marousi Greece 9-16 USA World League Superfinal, Group B
14.06 Marousi (Greece) Spain 20-11 Kazakhstan World League Superfinal, Group B
28.03 Buenos Aires Argentina 20-3 Peru South American Championship 3rd Place Match
28.03 Buenos Aires (Argentina) Brazil 16-5 Colombia South American Championship Final
27.03 Budapest (Hungary) Greece w/o France
Greece awarded 5-0
World League Qualifier Europe
27.03 Budapest (Hungary) Italy o/w Spain
Spain awarded 5-0
World League Qualifier Europe
27.03 Budapest (Hungary) Russia 15-10 Netherlands World League Qualifier Europe
27.03 Buenos Aires (Argentina) Brazil 26-2 Peru South American Championship Semi-Final
27.03 Buenos Aires Argentina 6-7 Colombia South American Championship Semi-Final
27.03 Buenos Aires (Argentina) Uruguay 13-6 Paraguay South American Championship 5th Place Match
26.03 Budapest (Hungary) Greece w/o Italy
Greece awarded 5-0
World League Qualifier Europe
26.03 Budapest Hungary w/o France
Hungary awarded 5-0
World League Qualifier Europe
26.03 Budapest (Hungary) Netherlands 12-11 Spain World League Qualifier Europe
26.03 Buenos Aires (Argentina) Brazil 22-1 Uruguay South American Championship Group Stage
26.03 Buenos Aires (Argentina) Colombia 31-4 Paraguay South American Championship Group Stage
26.03 Buenos Aires Argentina 17-5 Peru South American Championship Group Stage
25.03 Budapest (Hungary) Greece 16-15 Netherlands World League Qualifier Europe
25.03 Budapest (Hungary) Spain 17-9 Russia World League Qualifier Europe
25.03 Buenos Aires (Argentina) Brazil 21-8 Colombia South American Championship Group Stage
25.03 Buenos Aires (Argentina) Paraguay n/p Chile
Paraguay awarded 5-0
South American Championship Group Stage
25.03 Buenos Aires Argentina 25-3 Uruguay South American Championship Group Stage
24.03 Budapest (Hungary) France o/w Netherlands
Netherlands awarded 5-0
World League Qualifier Europe
24.03 Budapest Hungary w/o Italy
Hungary awarded 5-0
World League Qualifier Europe
24.03 Buenos Aires (Argentina) Brazil 32-0 Paraguay South American Championship Group Stage
24.03 Buenos Aires (Argentina) Colombia 14-7 Peru South American Championship Group Stage
24.03 Buenos Aires Argentina 22-1 Chile South American Championship Group Stage
24.03 Buenos Aires (Argentina) Peru 21-14 Uruguay South American Championship Group Stage
24.03 Buenos Aires (Argentina) Brazil 23-2 Chile South American Championship Group Stage
24.03 Buenos Aires Argentina 13-9 Colombia South American Championship Group Stage
23.03 Buenos Aires (Argentina) Peru 10-3 Chile South American Championship Group Stage
23.03 Buenos Aires (Argentina) Colombia 27-4 Uruguay South American Championship Group Stage
23.03 Buenos Aires Argentina 32-0 Paraguay South American Championship Group Stage
22.03 Buenos Aires (Argentina) Uruguay 20-5 Paraguay South American Championship Group Stage
22.03 Buenos Aires (Argentina) Brazil 25-2 Peru South American Championship Group Stage
22.03 Buenos Aires (Argentina) Colombia 13-3 Chile South American Championship Group Stage
22.03 Buenos Aires (Argentina) Peru 28-1 Paraguay South American Championship Group Stage
22.03 Buenos Aires (Argentina) Chile 8-6 Uruguay South American Championship Group Stage
22.03 Buenos Aires Argentina 8-12 Brazil South American Championship Group Stage
24.01 Trieste (Italy) Israel 13-10 Slovakia Olympic Games Qualifier World Tournament, 7th Place Match
24.01 Trieste (Italy) France 12-10 Kazakhstan Olympic Games Qualifier World Tournament, 5th Place Match
24.01 Trieste Italy 4-10 Greece Olympic Games Qualifier World Tournament, 3rd Place Match
24.01 Trieste (Italy) Hungary 13-11 Netherlands Olympic Games Qualifier World Tournament, Final
23.01 Trieste (Italy) France 11-4 Israel Olympic Games Qualifier World Tournament, 5th-8th Place Semi-Final
23.01 Trieste (Italy) Kazakhstan 11-10 Slovakia Olympic Games Qualifier World Tournament, 5th-8th Place Semi-Final
23.01 Trieste Italy 10-13 Hungary Olympic Games Qualifier World Tournament, Semi-Final
23.01 Trieste (Italy) Netherlands 7-4 Greece Olympic Games Qualifier World Tournament, Semi-Final
22.01 Trieste (Italy) Greece 22-3 Slovakia Olympic Games Qualifier World Tournament, Quarter-Final
22.01 Trieste (Italy) Hungary 20-7 France Olympic Games Qualifier World Tournament, Quarter-Final
22.01 Trieste Italy 15-6 Israel Olympic Games Qualifier World Tournament, Quarter-Final
22.01 Trieste (Italy) Netherlands 19-6 Kazakhstan Olympic Games Qualifier World Tournament, Quarter-Final
21.01 Trieste Italy 26-4 Slovakia Olympic Games Qualifier World Tournament, Group A
21.01 Trieste (Italy) Netherlands 15-6 France Olympic Games Qualifier World Tournament, Group A
21.01 Trieste (Italy) Greece 8-5 Hungary Olympic Games Qualifier World Tournament, Group B
21.01 Trieste (Italy) Israel 7-7 Kazakhstan Olympic Games Qualifier World Tournament, Group B
20.01 Trieste (Italy) France 17-9 Slovakia Olympic Games Qualifier World Tournament, Group A
20.01 Trieste Italy 7-7 Netherlands Olympic Games Qualifier World Tournament, Group A
20.01 Trieste (Italy) Greece 20-1 Israel Olympic Games Qualifier World Tournament, Group B
20.01 Trieste (Italy) Hungary 23-6 Kazakhstan Olympic Games Qualifier World Tournament, Group B
19.01 Trieste Italy 19-6 France Olympic Games Qualifier World Tournament, Group A
19.01 Trieste (Italy) Netherlands 22-2 Slovakia Olympic Games Qualifier World Tournament, Group A
19.01 Trieste (Italy) Greece 13-5 Kazakhstan Olympic Games Qualifier World Tournament, Group B
19.01 Trieste (Italy) Hungary 27-2 Israel Olympic Games Qualifier World Tournament, Group B