FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S FIELD HOCKEY - 2014 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
14.12 Bhubaneswar (India) England 3-2 Belgium Champions Trophy 7th Place Match (4 x 15 mins)
14.12 Bhubaneswar (India) Netherlands 4-1 Argentina Champions Trophy 5th Place Match (4 x 15 mins)
14.12 Bhubaneswar India 1-2 Australia Champions Trophy 3rd Place Match (4 x 15 mins)
14.12 Bhubaneswar (India) Germany 2-0 Pakistan Champions Trophy Final (4 x 15 mins)
13.12 Bhubaneswar (India) Argentina 2-1 England Champions Trophy 5th-8th Place Semi-Final (4 x 15 mins)
13.12 Bhubaneswar (India) Belgium 2-2 Netherlands
2-4 pens
Champions Trophy 5th-8th Place Semi-Final (4 x 15 mins)
13.12 Bhubaneswar (India) Germany 3-2 Australia Champions Trophy Semi-Final (4 x 15 mins)
13.12 Bhubaneswar India 3-4 Pakistan Champions Trophy Semi-Final (4 x 15 mins)
13.12 Suva (Fiji) Australia Country 6-1 Papua New Guinea Oceania Pacific Cup 3rd Place Match
13.12 Suva Fiji 3-5 New Zealand President's XI Oceania Pacific Cup Final
11.12 Bhubaneswar (India) Australia 4-2 Argentina Champions Trophy Quarter-Final (4 x 15 mins)
11.12 Bhubaneswar (India) Germany 2-0 England Champions Trophy Quarter-Final (4 x 15 mins)
11.12 Bhubaneswar India 4-2 Belgium Champions Trophy Quarter-Final (4 x 15 mins)
11.12 Bhubaneswar (India) Pakistan 4-2 Netherlands Champions Trophy Quarter-Final (4 x 15 mins)
11.12 Suva (Fiji) Australia Country 14-0 Samoa Oceania Pacific Cup Group Stage
11.12 Suva Fiji 8-2 Papua New Guinea Oceania Pacific Cup Group Stage
10.12 Suva Fiji 2-2 Australia Country
4-2 pens
Oceania Pacific Cup Group Stage
10.12 Suva (Fiji) New Zealand President's XI 13-1 Samoa Oceania Pacific Cup Group Stage
09.12 Bhubaneswar (India) Australia 3-0 Pakistan Champions Trophy Pool A (4 x 15 mins)
09.12 Bhubaneswar (India) Belgium 1-1 England Champions Trophy Pool A (4 x 15 mins)
09.12 Bhubaneswar (India) Argentina 3-0 Germany Champions Trophy Pool B (4 x 15 mins)
09.12 Bhubaneswar India 3-2 Netherlands Champions Trophy Pool B (4 x 15 mins)
08.12 Suva (Fiji) Australia Country 12-0 Papua New Guinea Oceania Pacific Cup Group Stage
08.12 Suva Fiji 2-8 New Zealand President's XI Oceania Pacific Cup Group Stage
07.12 Bhubaneswar (India) Australia 4-4 Belgium Champions Trophy Pool A (4 x 15 mins)
07.12 Bhubaneswar (India) England 8-2 Pakistan Champions Trophy Pool A (4 x 15 mins)
07.12 Bhubaneswar India 2-4 Argentina Champions Trophy Pool B (4 x 15 mins)
07.12 Bhubaneswar (India) Netherlands 4-1 Germany Champions Trophy Pool B (4 x 15 mins)
07.12 Suva (Fiji) New Zealand President's XI 5-3 Australia Country Oceania Pacific Cup Group Stage
07.12 Suva (Fiji) Papua New Guinea 4-1 Samoa Oceania Pacific Cup Group Stage
06.12 Bhubaneswar (India) Belgium 2-1 Pakistan Champions Trophy Pool A (4 x 15 mins)
06.12 Bhubaneswar (India) England 3-1 Australia Champions Trophy Pool A (4 x 15 mins)
06.12 Bhubaneswar India 0-1 Germany Champions Trophy Pool B (4 x 15 mins)
06.12 Bhubaneswar (India) Netherlands 3-0 Argentina Champions Trophy Pool B (4 x 15 mins)
06.12 Suva Fiji 13-1 Samoa Oceania Pacific Cup Group Stage
06.12 Suva (Fiji) New Zealand President's XI 12-0 Papua New Guinea Oceania Pacific Cup Group Stage
24.11 Veracruz (Mexico) Dominican Republic 2-2 Jamaica
2-0 pens
Central American & Caribbean Games 5th Place Match
24.11 Veracruz Mexico 1-1 Barbados
5-4 pens
Central American & Caribbean Games 3rd Place Match
24.11 Veracruz (Mexico) Cuba 5-1 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Final
22.11 Veracruz (Mexico) Jamaica 3-1 Guatemala Central American & Caribbean Games 5th-7th Place Semi-Final
22.11 Veracruz (Mexico) Cuba 6-0 Barbados Central American & Caribbean Games Semi-Final
22.11 Veracruz Mexico 0-1 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Semi-Final
20.11 Veracruz (Mexico) Cuba 6-1 Dominican Republic Central American & Caribbean Games Pool A
20.11 Veracruz (Mexico) Trinidad & Tobago 11-0 Guatemala Central American & Caribbean Games Pool A
20.11 Veracruz (Mexico) Barbados 3-1 Jamaica Central American & Caribbean Games Pool B
18.11 Veracruz (Mexico) Cuba 3-2 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Pool A
18.11 Veracruz (Mexico) Dominican Republic 8-0 Guatemala Central American & Caribbean Games Pool A
18.11 Veracruz Mexico 4-2 Barbados Central American & Caribbean Games Pool B
16.11 Veracruz (Mexico) Cuba 17-0 Guatemala Central American & Caribbean Games Pool A
16.11 Veracruz (Mexico) Trinidad & Tobago 4-3 Dominican Republic Central American & Caribbean Games Pool A
16.11 Veracruz Mexico 6-1 Jamaica Central American & Caribbean Games Pool B
05.10 Kingston (Jamaica) Barbados 1-1 Dominican Republic
4-2 pens
World League 1st Round (Jamaica)
05.10 Kingston Jamaica 0-3 Trinidad & Tobago World League 1st Round (Jamaica)
04.10 Kingston Jamaica 2-2 Dominican Republic
2-0 pens
World League 1st Round (Jamaica)
04.10 Kingston (Jamaica) Trinidad & Tobago 3-1 Barbados World League 1st Round (Jamaica)
02.10 Kingston (Jamaica) Dominican Republic 2-2 Trinidad & Tobago
0-2 pens
World League 1st Round (Jamaica)
02.10 Incheon (South Korea) China 1-1 Japan
4-3 pens
Asian Games 5th Place Match (4 x 15 mins)
02.10 Incheon South Korea 3-2 Malaysia Asian Games 3rd Place Match (4 x 15 mins)
02.10 Incheon (South Korea) India 1-1 Pakistan
4-2 pens
Asian Games Final (4 x 15 mins)
01.10 Kingston Jamaica 2-1 Barbados World League 1st Round (Jamaica)
30.09 Incheon (South Korea) Oman 3-2 Bangladesh Asian Games 7th Place Match (4 x 15 mins)
30.09 Incheon (South Korea) Malaysia 0-0 Pakistan
5-6 pens
Asian Games Semi-Final (4 x 15 mins)
30.09 Incheon South Korea 0-1 India Asian Games Semi-Final (4 x 15 mins)
29.09 Incheon (South Korea) Singapore 5-3 Sri Lanka Asian Games 9th Place Match (4 x 15 mins)
27.09 Incheon (South Korea) Malaysia 4-1 Japan Asian Games Group A (4 x 15 mins)
27.09 Incheon South Korea 7-0 Bangladesh Asian Games Group A (4 x 15 mins)
27.09 Incheon (South Korea) India 2-0 China Asian Games Group B (4 x 15 mins)
27.09 Incheon (South Korea) Pakistan 8-0 Oman Asian Games Group B (4 x 15 mins)
25.09 Incheon (South Korea) Japan 13-0 Singapore Asian Games Group A (4 x 15 mins)
25.09 Incheon South Korea 2-1 Malaysia Asian Games Group A (4 x 15 mins)
25.09 Incheon (South Korea) Oman 3-1 Sri Lanka Asian Games Group B (4 x 15 mins)
25.09 Incheon (South Korea) Pakistan 2-1 India Asian Games Group B (4 x 15 mins)
23.09 Incheon (South Korea) Bangladesh 2-1 Singapore Asian Games Group A (4 x 15 mins)
23.09 Incheon South Korea 4-0 Japan Asian Games Group A (4 x 15 mins)
23.09 Incheon (South Korea) China 6-0 Sri Lanka Asian Games Group B (4 x 15 mins)
23.09 Incheon (South Korea) India 7-0 Oman Asian Games Group B (4 x 15 mins)
21.09 Incheon (South Korea) Malaysia 5-1 Bangladesh Asian Games Group A (4 x 15 mins)
21.09 Incheon South Korea 12-0 Singapore Asian Games Group A (4 x 15 mins)
21.09 Incheon (South Korea) India 8-0 Sri Lanka Asian Games Group B (4 x 15 mins)
21.09 Incheon (South Korea) Pakistan 2-0 China Asian Games Group B (4 x 15 mins)
20.09 Incheon (South Korea) Japan 8-0 Bangladesh Asian Games Group A (4 x 15 mins)
20.09 Incheon (South Korea) Malaysia 8-2 Singapore Asian Games Group A (4 x 15 mins)
20.09 Incheon (South Korea) China 5-0 Oman Asian Games Group B (4 x 15 mins)
20.09 Incheon (South Korea) Pakistan 14-0 Sri Lanka Asian Games Group B (4 x 15 mins)
14.09 Guadalajara (Mexico) Chile 19-0 Guatemala World League 1st Round (Mexico)
14.09 Guadalajara Mexico 0-0 Brazil
3-0 pens
World League 1st Round (Mexico)
14.09 Lousada Portugal 2-5 Italy World League 1st Round (Portugal)
13.09 Guadalajara (Mexico) Chile 4-1 Brazil World League 1st Round (Mexico)
13.09 Guadalajara Mexico 15-1 Guatemala World League 1st Round (Mexico)
13.09 Lousada (Portugal) Italy 1-6 Austria World League 1st Round (Portugal)
12.09 Guadalajara (Mexico) Brazil 9-0 Guatemala World League 1st Round (Mexico)
12.09 Guadalajara Mexico 1-3 Chile World League 1st Round (Mexico)
12.09 Lousada Portugal 1-1 Austria
0-3 pens
World League 1st Round (Portugal)
07.09 Dhaka Bangladesh 3-1 Hong Kong World League 1st Round (Bangladesh)
07.09 Hradec Králové (Czech Republic) Belarus 1-1 Ukraine
3-1 pens
World League 1st Round (Czech Republic)
07.09 Hradec Králové Czech Republic 4-1 Slovakia World League 1st Round (Czech Republic)
07.09 Nairobi (Kenya) Ghana 13-0 Tanzania World League 1st Round (Kenya)
07.09 Nairobi Kenya 1-2 Egypt World League 1st Round (Kenya)
07.09 Muscat (Oman) Azerbaijan 12-0 Thailand World League 1st Round (Oman)
07.09 Muscat Oman 1-0 Iran World League 1st Round (Oman)
06.09 Dhaka (Bangladesh) Sri Lanka 6-1 Hong Kong World League 1st Round (Bangladesh)
06.09 Hradec Králové (Czech Republic) Belarus 5-0 Lithuania World League 1st Round (Czech Republic)
06.09 Hradec Králové Czech Republic 4-2 Ukraine World League 1st Round (Czech Republic)
06.09 Nairobi (Kenya) Egypt 17-0 Tanzania World League 1st Round (Kenya)
06.09 Nairobi Kenya 1-1 Ghana
4-2 pens
World League 1st Round (Kenya)
06.09 Muscat (Oman) Iran 7-0 Thailand World League 1st Round (Oman)
06.09 Muscat Oman 1-2 Azerbaijan World League 1st Round (Oman)
05.09 Dhaka Bangladesh 3-2 Sri Lanka World League 1st Round (Bangladesh)
05.09 Nairobi (Kenya) Egypt 3-2 Ghana World League 1st Round (Kenya)
05.09 Nairobi Kenya 8-0 Tanzania World League 1st Round (Kenya)
05.09 Muscat (Oman) Azerbaijan 3-3 Iran
0-3 pens
World League 1st Round (Oman)
05.09 Muscat Oman 8-0 Thailand World League 1st Round (Oman)
04.09 Hradec Králové Czech Republic 2-3 Belarus World League 1st Round (Czech Republic)
04.09 Hradec Králové (Czech Republic) Slovakia 5-1 Lithuania World League 1st Round (Czech Republic)
03.09 Hradec Králové Czech Republic 11-0 Lithuania World League 1st Round (Czech Republic)
03.09 Hradec Králové (Czech Republic) Ukraine 10-0 Slovakia World League 1st Round (Czech Republic)
02.09 Hradec Králové (Czech Republic) Belarus 5-2 Slovakia World League 1st Round (Czech Republic)
02.09 Hradec Králové (Czech Republic) Ukraine 10-2 Lithuania World League 1st Round (Czech Republic)
03.08 Glasgow (Scotland) Australia 4-0 India Commonwealth Games 3rd Place Match
03.08 Glasgow (Scotland) England 3-3 New Zealand
4-2 pens
Commonwealth Games Final
02.08 Glasgow (Scotland) South Africa 7-3 Canada Commonwealth Games 5th Place Match
02.08 Glasgow (Scotland) Australia 4-1 England Commonwealth Games Semi-Final
02.08 Glasgow (Scotland) India 3-2 New Zealand Commonwealth Games Semi-Final
01.08 Glasgow (Scotland) Wales 2-0 Trinidad & Tobago Commonwealth Games 9th Place Match
01.08 Glasgow Scotland 1-2 Malaysia Commonwealth Games 7th Place Match
31.07 Glasgow (Scotland) India 5-2 South Africa Commonwealth Games Pool A
31.07 Glasgow Scotland 0-5 Australia Commonwealth Games Pool A
31.07 Glasgow (Scotland) England 3-1 Canada Commonwealth Games Pool B
31.07 Glasgow (Scotland) New Zealand  6-1 Malaysia Commonwealth Games Pool B
29.07 Glasgow (Scotland) Australia 4-2 India Commonwealth Games Pool A
29.07 Glasgow (Scotland) South Africa 5-1 Wales Commonwealth Games Pool A
29.07 Glasgow (Scotland) New Zealand 2-1 England Commonwealth Games Pool B
29.07 Glasgow (Scotland) Trinidad & Tobago 4-2 Malaysia Commonwealth Games Pool B
28.07 Glasgow (Scotland) Australia 6-0 South Africa Commonwealth Games Pool A
28.07 Glasgow Scotland 4-3 Wales Commonwealth Games Pool A
27.07 Glasgow (Scotland) Canada 3-1 Trinidad & Tobago Commonwealth Games Pool B
27.07 Glasgow (Scotland) England 8-1 Malaysia Commonwealth Games Pool B
26.07 Glasgow (Scotland) Australia 7-1 Wales Commonwealth Games Pool A
26.07 Glasgow Scotland 2-6 India Commonwealth Games Pool A
26.07 Glasgow (Scotland) Malaysia 2-0 Canada Commonwealth Games Pool B
26.07 Glasgow (Scotland) New Zealand 8-0 Trinidad & Tobago Commonwealth Games Pool B
25.07 Glasgow (Scotland) India 3-1 Wales Commonwealth Games Pool A
25.07 Glasgow Scotland 0-2 South Africa Commonwealth Games Pool A
24.07 Glasgow (Scotland) England 6-1 Trinidad & Tobago Commonwealth Games Pool B
24.07 Glasgow (Scotland) New Zealand 3-1 Canada Commonwealth Games Pool B
06.07 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Bulgaria 3-0 Turkey World League 1st Round (Croatia)
06.07 Sveti Ivan Zelina Croatia 0-10 Russia World League 1st Round (Croatia)
05.07 Sveti Ivan Zelina Croatia 2-2 Switzerland
3-4 pens
World League 1st Round (Croatia)
05.07 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Russia 10-0 Turkey World League 1st Round (Croatia)
03.07 Sveti Ivan Zelina Croatia 0-1 Bulgaria World League 1st Round (Croatia)
03.07 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Russia 7-0 Switzerland World League 1st Round (Croatia)
02.07 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Russia 11-0 Bulgaria World League 1st Round (Croatia)
02.07 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Switzerland 7-1 Turkey World League 1st Round (Croatia)
01.07 Sveti Ivan Zelina Croatia 6-1 Turkey World League 1st Round (Croatia)
01.07 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Switzerland 11-0 Bulgaria World League 1st Round (Croatia)
15.06 The Hague (Netherlands) New Zealand 1-1 Spain
4-1 pens
World Cup 7th Place Match
15.06 The Hague (Netherlands) Belgium 4-2 Germany World Cup 5th Place Match
15.06 The Hague (Netherlands) Argentina 2-0 England World Cup 3rd Place Match
15.06 The Hague Netherlands 1-6 Australia World Cup Final
14.06 The Hague (Netherlands) India 3-0 South Korea World Cup 9th Place Match
13.06 The Hague (Netherlands) Australia 5-1 Argentina World Cup Semi-Final
13.06 The Hague Netherlands 1-0 England World Cup Semi-Final
12.06 The Hague (Netherlands) South Africa 6-2 Malaysia World Cup 11th Place Match
10.06 The Hague (Netherlands) Argentina 5-1 South Africa World Cup Pool B
10.06 The Hague (Netherlands) Germany 6-1 South Korea World Cup Pool B
10.06 The Hague Netherlands 1-1 New Zealand World Cup Pool B
09.06 The Hague (Netherlands) Australia 4-0 India World Cup Pool A
09.06 The Hague (Netherlands) England 3-2 Belgium World Cup Pool A
09.06 The Hague (Netherlands) Spain 5-2 Malaysia World Cup Pool A
08.06 The Hague (Netherlands) Argentina 5-0 South Korea World Cup Pool B
08.06 The Hague (Netherlands) Germany 5-3 New Zealand World Cup Pool B
08.06 The Hague Netherlands 7-1 South Africa World Cup Pool B
07.06 The Hague (Netherlands) Australia 5-0 England World Cup Pool A
07.06 The Hague (Netherlands) Belgium 5-2 Spain World Cup Pool A
07.06 The Hague (Netherlands) India 3-2 Malaysia World Cup Pool A
06.06 The Hague (Netherlands) Argentina 3-1 New Zealand World Cup Pool B
06.06 The Hague Netherlands 1-0 Germany World Cup Pool B
06.06 The Hague (Netherlands) South Africa 0-0 South Korea World Cup Pool B
05.06 The Hague (Netherlands) Australia 3-1 Belgium World Cup Pool A
05.06 The Hague (Netherlands) England 2-0 Malaysia World Cup Pool A
05.06 The Hague (Netherlands) India 1-1 Spain World Cup Pool A
03.06 The Hague (Netherlands) Argentina 1-0 Germany World Cup Pool B
03.06 The Hague Netherlands 2-1 South Korea World Cup Pool B
03.06 The Hague (Netherlands) New Zealand 5-0 South Africa World Cup Pool B
02.06 The Hague (Netherlands) Australia 3-0 Spain World Cup Pool A
02.06 The Hague (Netherlands) Belgium 6-2 Malaysia World Cup Pool A
02.06 The Hague (Netherlands) England 2-1 India World Cup Pool A
01.06 The Hague (Netherlands) Germany 4-0 South Africa World Cup Pool B
01.06 The Hague Netherlands 3-1 Argentina World Cup Pool B
01.06 The Hague (Netherlands) New Zealand 2-1 South Korea World Cup Pool B
31.05 The Hague (Netherlands) Australia 4-0 Malaysia World Cup Pool A
31.05 The Hague (Netherlands) Belgium 3-2 India World Cup Pool A
31.05 The Hague (Netherlands) England 1-1 Spain World Cup Pool A
04.05 Kuantan (Malaysia) Japan 3-2 Poland Champions Challenge I 7th Place Match
04.05 Kuantan (Malaysia) New Zealand 6-3 France Champions Challenge I 5th Place Match
04.05 Kuantan Malaysia 4-2 Ireland Champions Challenge I 3rd Place Match
04.05 Kuantan (Malaysia) South Korea 4-0 Canada Champions Challenge I Final
03.05 Kuantan (Malaysia) France 3-2 Japan Champions Challenge I 5th-8th Place Semi-Final
03.05 Kuantan (Malaysia) New Zealand 6-1 Poland Champions Challenge I 5th-8th Place Semi-Final
03.05 Kuantan Malaysia 2-2 Canada
4-5 pens
Champions Challenge I Semi-Final
03.05 Kuantan (Malaysia) South Korea 2-1 Ireland Champions Challenge I Semi-Final
01.05 Kuantan (Malaysia) Canada 3-2 Poland Champions Challenge I Quarter-Final
01.05 Kuantan (Malaysia) France 2-2 Ireland
0-3 pens
Champions Challenge I Quarter-Final
01.05 Kuantan Malaysia 4-4 New Zealand
3-2 pens
Champions Challenge I Quarter-Final
01.05 Kuantan (Malaysia) South Korea 5-1 Japan Champions Challenge I Quarter-Final
29.04 Kuantan (Malaysia) Ireland 1-0 Japan Champions Challenge I Pool A
29.04 Kuantan (Malaysia) New Zealand 8-3 Poland Champions Challenge I Pool A
29.04 Kuantan Malaysia 4-3 Canada Champions Challenge I Pool B
29.04 Kuantan (Malaysia) South Korea 3-2 France Champions Challenge I Pool B
27.04 Kuantan (Malaysia) New Zealand 6-1 Japan Champions Challenge I Pool A
27.04 Kuantan (Malaysia) Poland 2-1 Ireland Champions Challenge I Pool A
27.04 Kuantan (Malaysia) Canada 3-2 France Champions Challenge I Pool B
27.04 Kuantan Malaysia 1-3 South Korea Champions Challenge I Pool B
26.04 Kuantan (Malaysia) Japan 3-2 Poland Champions Challenge I Pool A
26.04 Kuantan (Malaysia) New Zealand 2-1 Ireland Champions Challenge I Pool A
26.04 Kuantan (Malaysia) Canada 3-3 South Korea Champions Challenge I Pool B
26.04 Kuantan Malaysia 2-3 France Champions Challenge I Pool B
29.03 Saint Brélade Jersey 1-7 Guernsey Inter Insular  
23.03 Dhaka (Bangladesh) Qatar 4-2 Hong Kong Asian Games Qualifier 7th Place Match
23.03 Dhaka (Bangladesh) Iran 2-1 Taiwan Asian Games Qualifier 5th Place Match
23.03 Dhaka (Bangladesh) Sri Lanka 3-2 Singapore Asian Games Qualifier 3rd Place Match
23.03 Dhaka Bangladesh 6-1 Oman Asian Games Qualifier Final
22.03 Dhaka (Bangladesh) Iran 7-1 Qatar Asian Games Qualifier 5th-8th Place Semi-Final
22.03 Dhaka (Bangladesh) Taiwan 6-2 Hong Kong Asian Games Qualifier 5th-8th Place Semi-Final
22.03 Dhaka Bangladesh 2-2 Sri Lanka
3-0 pens
Asian Games Qualifier Semi-Final
22.03 Dhaka (Bangladesh) Oman 4-0 Singapore Asian Games Qualifier Semi-Final
20.03 Dhaka Bangladesh 3-1 Iran Asian Games Qualifier Pool B
20.03 Dhaka (Bangladesh) Singapore 6-1 Hong Kong Asian Games Qualifier Pool B
19.03 Dhaka (Bangladesh) Oman 3-1 Qatar Asian Games Qualifier Pool A
19.03 Dhaka (Bangladesh) Sri Lanka 3-2 Taiwan Asian Games Qualifier Pool A
18.03 Dhaka Bangladesh 2-0 Singapore Asian Games Qualifier Pool B
18.03 Dhaka (Bangladesh) Iran 2-1 Hong Kong Asian Games Qualifier Pool B
17.03 Dhaka (Bangladesh) Oman 3-2 Sri Lanka Asian Games Qualifier Pool A
17.03 Dhaka (Bangladesh) Taiwan 2-1 Qatar Asian Games Qualifier Pool A
16.03 Santiago (Chile) Uruguay 5-0 Peru ODESUR Games 5th Place Match
16.03 Santiago (Chile) Venezuela 3-2 Brazil ODESUR Games 3rd Place Match
16.03 Santiago Chile 1-8 Argentina ODESUR Games Final
16.03 Dhaka Bangladesh 5-1 Hong Kong Asian Games Qualifier Pool B
16.03 Dhaka (Bangladesh) Singapore 3-2 Iran Asian Games Qualifier Pool B
15.03 Dhaka (Bangladesh) Oman 1-0 Taiwan Asian Games Qualifier Pool A
15.03 Dhaka (Bangladesh) Qatar 1-1 Sri Lanka Asian Games Qualifier Pool A
14.03 Santiago (Chile) Argentina 8-0 Uruguay ODESUR Games Group Stage
14.03 Santiago Chile 3-1 Brazil ODESUR Games Group Stage
14.03 Santiago (Chile) Venezuela 9-0 Peru ODESUR Games Group Stage
12.03 Santiago (Chile) Brazil 4-1 Venezuela ODESUR Games Group Stage
12.03 Santiago Chile 3-7 Argentina ODESUR Games Group Stage
12.03 Santiago (Chile) Uruguay 8-0 Peru ODESUR Games Group Stage
11.03 Santiago (Chile) Argentina 6-1 Brazil ODESUR Games Group Stage
11.03 Santiago Chile 10-0 Peru ODESUR Games Group Stage
11.03 Santiago (Chile) Venezuela 7-1 Uruguay ODESUR Games Group Stage
09.03 Santiago (Chile) Argentina 10-3 Venezuela ODESUR Games Group Stage
09.03 Santiago (Chile) Brazil 8-1 Peru ODESUR Games Group Stage
09.03 Santiago Chile 2-0 Uruguay ODESUR Games Group Stage
08.03 Santiago (Chile) Argentina 27-0 Peru ODESUR Games Group Stage
08.03 Santiago (Chile) Brazil 2-1 Uruguay ODESUR Games Group Stage
08.03 Santiago Chile 2-0 Venezuela ODESUR Games Group Stage
20.02 Al Rayyan (Qatar) Iran 1-1 Oman
1-2 pens
West Asian Championship Final
19.02 Al Rayyan (Qatar) Iran 1-1 Oman West Asian Championship Group Stage
18.02 Al Rayyan Qatar 0-2 Oman West Asian Championship Group Stage
17.02 Al Rayyan Qatar 1-3 Iran West Asian Championship Group Stage
18.01 New Delhi (India) Germany 2-1 Argentina World League 7th Place Match
18.01 New Delhi India 1-2 Belgium World League 5th Place Match
18.01 New Delhi (India) England 2-1 Australia World League 3rd Place Match
18.01 New Delhi (India) Netherlands 7-2 New Zealand World League Final
17.01 New Delhi (India) Argentina 1-1 Belgium
1-3 pens
World League 5th-8th Place Semi-Final
17.01 New Delhi India 5-4 Germany World League 5th-8th Place Semi-Final
17.01 New Delhi (India) England 3-3 New Zealand
6-7 pens
World League Semi-Final
17.01 New Delhi (India) Netherlands 4-3 Australia World League Semi-Final
15.01 New Delhi (India) Argentina 1-1 New Zealand
3-4 pens
World League Quarter-Final
15.01 New Delhi (India) England 1-0 Belgium World League Quarter-Final
15.01 New Delhi (India) India 2-7 Australia World League Quarter-Final
15.01 New Delhi (India) Netherlands 2-1 Germany World League Quarter-Final
13.01 New Delhi (India) England 5-1 New Zealand World League Pool A
13.01 New Delhi India 3-3 Germany World League Pool A
13.01 New Delhi (India) Australia 6-1 Argentina World League Pool B
13.01 New Delhi (India) Belgium 2-2 Netherlands World League Pool B
11.01 New Delhi (India) England 2-1 Germany World League Pool A
11.01 New Delhi India 1-3 New Zealand World League Pool A
11.01 New Delhi (India) Argentina 3-2 Belgium World League Pool B
11.01 New Delhi (India) Netherlands 1-0 Australia World League Pool B
10.01 New Delhi (India) Germany 6-1 New Zealand World League Pool A
10.01 New Delhi India 0-2 England World League Pool A
10.01 New Delhi (India) Argentina 5-2 Netherlands World League Pool B
10.01 New Delhi (India) Australia 3-2 Belgium World League Pool B