FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPes├ĄpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S FIELD HOCKEY - 2013 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
21.12 Yangon Burma 2-0 Thailand Southeast Asian Games 3rd Place Match
21.12 Yangon (Burma) Malaysia 5-0 Singapore Southeast Asian Games Final
19.12 Yangon Burma 0-11 Malaysia Southeast Asian Games Group Stage
19.12 Yangon (Burma) Singapore 7-1 Thailand Southeast Asian Games Group Stage
18.12 Yangon (Burma) Malaysia 6-0 Singapore Southeast Asian Games Group Stage
18.12 Yangon (Burma) Thailand 8-0 Vietnam Southeast Asian Games Group Stage
16.12 Yangon Burma 8-1 Vietnam Southeast Asian Games Group Stage
16.12 Yangon (Burma) Malaysia 13-0 Thailand Southeast Asian Games Group Stage
15.12 Yangon Burma 0-1 Singapore Southeast Asian Games Group Stage
15.12 Yangon (Burma) Malaysia 13-0 Vietnam Southeast Asian Games Group Stage
13.12 Yangon Burma 2-3 Thailand Southeast Asian Games Group Stage
13.12 Yangon (Burma) Singapore 12-0 Vietnam Southeast Asian Games Group Stage
30.11 Chiclayo (Peru) Guatemala 3-0 Ecuador Bolivarian Games 5th Place Match
30.11 Chiclayo Peru 0-2 Dominican Republic Bolivarian Games 3rd Place Match
30.11 Chiclayo (Peru) Venezuela 3-2 Chile U-21 Bolivarian Games Final
29.11 Chiclayo (Peru) Chile U-21 8-0 Guatemala Bolivarian Games Group Stage
29.11 Chiclayo Peru 9-0 Ecuador Bolivarian Games Group Stage
29.11 Chiclayo (Peru) Venezuela 3-2 Dominican Republic Bolivarian Games Group Stage
27.11 Chiclayo (Peru) Guatemala 6-1 Ecuador Bolivarian Games Group Stage
27.11 Chiclayo Peru 2-4 Dominican Republic Bolivarian Games Group Stage
27.11 Chiclayo (Peru) Venezuela 3-2 Chile U-21 Bolivarian Games Group Stage
26.11 Chiclayo (Peru) Chile U-21 4-1 Dominican Republic Bolivarian Games Group Stage
26.11 Chiclayo Peru 5-1 Guatemala Bolivarian Games Group Stage
26.11 Chiclayo (Peru) Venezuela 18-0 Ecuador Bolivarian Games Group Stage
24.11 Chiclayo (Peru) Dominican Republic 18-0 Ecuador Bolivarian Games Group Stage
24.11 Chiclayo Peru 0-8 Chile Bolivarian Games Group Stage
24.11 Chiclayo (Peru) Venezuela 6-0 Guatemala Bolivarian Games Group Stage
23.11 Nairobi (Kenya) South Africa 2-0 Egypt African Nations Cup Final
23.11 Chiclayo (Peru) Chile U-21 28-0 Ecuador Bolivarian Games Group Stage
23.11 Chiclayo (Peru) Dominican Republic 6-0 Guatemala Bolivarian Games Group Stage
23.11 Chiclayo Peru 0-2 Venezuela Bolivarian Games Group Stage
22.11 Nairobi Kenya 4-1 Ghana African Nations Cup 3rd Place Match
21.11 Nairobi (Kenya) Egypt 4-3 Ghana African Nations Cup Group Stage
21.11 Nairobi Kenya 1-5 South Africa African Nations Cup Group Stage
19.11 Nairobi Kenya 2-0 Ghana African Nations Cup Group Stage
19.11 Nairobi (Kenya) South Africa 6-1 Egypt African Nations Cup Group Stage
18.11 Nairobi Kenya 2-3 Egypt African Nations Cup Group Stage
18.11 Nairobi (Kenya) South Africa 6-2 Ghana African Nations Cup Group Stage
10.11 Kakamigahara (Japan) India 6-1 Oman Asian Champions Trophy 5th Place Match
10.11 Kakamigahara (Japan) Malaysia 3-0 China Asian Champions Trophy 3rd Place Match
10.11 Kakamigahara Japan 1-3 Pakistan Asian Champions Trophy Final
08.11 Kakamigahara (Japan) China 6-0 Oman Asian Champions Trophy Group Stage
08.11 Kakamigahara (Japan) India 4-3 Malaysia Asian Champions Trophy Group Stage
08.11 Kakamigahara Japan 2-2 Pakistan Asian Champions Trophy Group Stage
07.11 Kakamigahara Japan 4-0 Oman Asian Champions Trophy Group Stage
07.11 Kakamigahara (Japan) Malaysia 5-4 China Asian Champions Trophy Group Stage
07.11 Kakamigahara (Japan) Pakistan 5-4 India Asian Champions Trophy Group Stage
05.11 Kakamigahara (Japan) India 3-0 Oman Asian Champions Trophy Group Stage
05.11 Kakamigahara Japan 1-3 China Asian Champions Trophy Group Stage
05.11 Kakamigahara (Japan) Pakistan 1-0 Malaysia Asian Champions Trophy Group Stage
03.11 Stratford (New Zealand) Papua New Guinea 3-0 Samoa Oceania Cup 3rd Place Match
03.11 Stratford New Zealand 2-5 Australia Oceania Cup Final
03.11 Kakamigahara Japan 2-1 India Asian Champions Trophy Group Stage
03.11 Kakamigahara (Japan) Malaysia 5-3 Oman Asian Champions Trophy Group Stage
03.11 Kakamigahara (Japan) Pakistan 5-1 China Asian Champions Trophy Group Stage
02.11 Stratford (New Zealand) Australia 16-0 Papua New Guinea Oceania Cup Group Stage
02.11 Stratford New Zealand 25-0 Samoa Oceania Cup Group Stage
02.11 Kakamigahara (Japan) China 2-0 India Asian Champions Trophy Group Stage
02.11 Kakamigahara Japan 1-0 Malaysia Asian Champions Trophy Group Stage
02.11 Kakamigahara (Japan) Pakistan 8-0 Oman Asian Champions Trophy Group Stage
01.11 Stratford New Zealand 1-3 Australia Oceania Cup Group Stage
31.10 Stratford (New Zealand) Papua New Guinea 4-1 Samoa Oceania Cup Group Stage
30.10 Stratford (New Zealand) Australia 32-0 Samoa Oceania Cup Group Stage
30.10 Stratford New Zealand 18-0 Papua New Guinea Oceania Cup Group Stage
13.10 Tianjin China 6-0 Hong Kong East Asian Games 3rd Place Match
13.10 Tianjin (China) South Korea 2-1 Japan East Asian Games Final
11.10 Tianjin China 0-2 Japan East Asian Games Group Stage
11.10 Tianjin (China) South Korea 8-0 Hong Kong East Asian Games Group Stage
09.10 Tianjin China 10-1 Hong Kong East Asian Games Group Stage
09.10 Tianjin (China) South Korea 3-1 Japan East Asian Games Group Stage
07.10 Tianjin China 2-3 South Korea East Asian Games Group Stage
07.10 Tianjin (China) Japan 2-1 Hong Kong East Asian Games Group Stage
08.09 Bangkok (Thailand) Sri Lanka 3-1 Burma Asian Challenge Final
08.09 Douglas (Isle of Man) Jersey 6-3 Bermuda Federation Team Island Tournament 3rd Place Match
08.09 Douglas Isle of Man 0-5 Guernsey Island Tournament Final
07.09 Douglas (Isle of Man) Guernsey 4-0 Bermuda Federation Team Island Tournament Group Stage
07.09 Douglas Isle of Man 2-1 Jersey Island Tournament Group Stage
07.09 Douglas Isle of Man 2-5 Guernsey Island Tournament Group Stage
07.09 Douglas (Isle of Man) Jersey 7-0 Bermuda Federation Team Island Tournament Group Stage
07.09 Douglas (Isle of Man) Guernsey 3-3 Jersey Island Tournament Group Stage
06.09 Douglas Isle of Man 12-0 Bermuda Federation Team Island Tournament Group Stage
06.09 Bangkok Thailand 0-1 Burma Asian Challenge Group Stage
06.09 Bangkok Thailand 'B' 0-4 Sri Lanka Asian Challenge Group Stage
05.09 Bangkok Thailand 1-5 Sri Lanka Asian Challenge Group Stage
05.09 Bangkok Thailand 'B' 1-3 Burma Asian Challenge Group Stage
03.09 Bangkok (Thailand) Burma 2-2 Sri Lanka Asian Challenge Group Stage
03.09 Bangkok Thailand 0-0 Thailand 'B' Asian Challenge Group Stage
01.09 Ipoh (Malaysia) Bangladesh 11-3 Taiwan Asia Cup 7th Place Match
01.09 Ipoh (Malaysia) Japan 3-1 Oman Asia Cup 5th Place Match
01.09 Ipoh Malaysia 1-3 Pakistan Asia Cup 3rd Place Match
01.09 Ipoh (Malaysia) South Korea 4-3 India Asia Cup Final
30.08 Ipoh (Malaysia) Oman 2-2 Taiwan
2-0 pens
Asia Cup 5th- 8th Place Semi-Final
30.08 Ipoh (Malaysia) Japan 3-0 Bangladesh Asia Cup 5th- 8th Place Semi-Final
30.08 Ipoh Malaysia 0-2 India Asia Cup Semi-Final
30.08 Ipoh (Malaysia) South Korea 2-1 Pakistan Asia Cup Semi-Final
28.08 Ipoh (Malaysia) India 9-1 Bangladesh Asia Cup Pool B
28.08 Ipoh (Malaysia) South Korea 10-0 Oman Asia Cup Pool B
27.08 Ipoh (Malaysia) Pakistan 13-0 Taiwan Asia Cup Pool A
27.08 Ipoh Malaysia 4-2 Japan Asia Cup Pool A
26.08 Ipoh (Malaysia) India 2-0 South Korea Asia Cup Pool B
26.08 Ipoh (Malaysia) Oman 4-2 Bangladesh Asia Cup Pool B
25.08 Boom (Belgium) Czech Republic 3-3 Ireland European Championship 5th-8th Place Group
25.08 Boom (Belgium) Spain 4-1 Poland European Championship 5th-8th Place Group
25.08 Boom (Belgium) Netherlands 3-2 England European Championship 3rd Place Match
25.08 Boom Belgium 1-3 Germany European Championship Final
25.08 Ipoh (Malaysia) Japan 5-1 Taiwan Asia Cup Pool A
25.08 Ipoh Malaysia 1-4 Pakistan Asia Cup Pool A
25.08 Ipoh (Malaysia) South Korea 9-0 Bangladesh Asia Cup Pool B
24.08 Ipoh Malaysia 10-2 Taiwan Asia Cup Pool A
24.08 Ipoh (Malaysia) Pakistan 7-0 Japan Asia Cup Pool A
24.08 Ipoh (Malaysia) India 8-0 Oman Asia Cup Pool B
23.08 Boom (Belgium) Poland 4-1 Czech Republic European Championship 5th-8th Place Group
23.08 Boom (Belgium) Spain 4-0 Ireland European Championship 5th-8th Place Group
23.08 Boom Belgium 3-0 England European Championship Semi-Final
23.08 Boom (Belgium) Germany 5-3 Netherlands European Championship Semi-Final
21.08 Boom Belgium 2-2 Spain European Championship Pool A
21.08 Boom (Belgium) Germany 3-0 Czech Republic European Championship Pool A
21.08 Boom (Belgium) England 2-2 Ireland European Championship Pool B
21.08 Boom (Belgium) Netherlands 12-0 Poland European Championship Pool B
19.08 Boom Belgium 4-0 Czech Republic European Championship Pool A
19.08 Boom (Belgium) Germany 6-3 Spain European Championship Pool A
19.08 Boom (Belgium) Ireland 4-2 Poland European Championship Pool B
19.08 Boom (Belgium) Netherlands 2-1 England European Championship Pool B
18.08 Boom (Belgium) England 5-2 Poland European Championship Pool B
18.08 Boom (Belgium) Netherlands 2-1 Ireland European Championship Pool B
18.08 Lausanne (Switzerland) Gibraltar 6-3 Slovakia European Championship III 5th-8th Place Group
18.08 Lausanne (Switzerland) Sweden 8-1 Turkey European Championship III 5th-8th Place Group
18.08 Lausanne (Switzerland) Belarus 7-6 Portugal European Championship III 3rd Place Match
18.08 Lausanne Switzerland 7-1 Croatia European Championship III Final
17.08 Boom Belgium 2-1 Germany European Championship Pool A
17.08 Boom (Belgium) Spain 6-1 Czech Republic European Championship Pool A
17.08 Brampton (Canada) Brazil 2-2 Uruguay
2-0 pens
Pan American Cup 7th Place Match
17.08 Brampton (Canada) Chile 6-3 Mexico Pan American Cup 5th Place Match
17.08 Brampton (Canada) Trinidad & Tobago 3-1 USA Pan American Cup 3rd Place Match
17.08 Brampton Canada 0-4 Argentina Pan American Cup Final
17.08 Lausanne (Switzerland) Gibraltar 3-2 Sweden European Championship III 5th-8th Place Group
17.08 Lausanne (Switzerland) Turkey 8-3 Slovakia European Championship III 5th-8th Place Group
17.08 Lausanne (Switzerland) Croatia 2-1 Portugal European Championship III Semi-Final
17.08 Lausanne Switzerland 5-2 Belarus European Championship III Semi-Final
15.08 Brampton (Canada) Mexico 3-2 Brazil Pan American Cup 5th-8th Place Semi-Final
15.08 Brampton (Canada) Chile 14-0 Uruguay Pan American Cup 5th-8th Place Semi-Final
15.08 Brampton (Canada) Argentina 8-0 Trinidad & Tobago Pan American Cup Semi-Final
15.08 Brampton Canada 1-0 USA Pan American Cup Semi-Final
15.08 Lausanne (Switzerland) Belarus 8-0 Turkey European Championship III Pool A
15.08 Lausanne (Switzerland) Croatia 4-2 Gibraltar European Championship III Pool A
15.08 Lausanne (Switzerland) Sweden 6-0 Slovakia European Championship III Pool B
15.08 Lausanne Switzerland 3-0 Portugal European Championship III Pool B
14.08 Brampton (Canada) Argentina 29-0 Uruguay Pan American Cup Pool A
14.08 Brampton (Canada) USA 3-2 Mexico Pan American Cup Pool A
14.08 Brampton (Canada) Chile 5-0 Brazil Pan American Cup Pool B
14.08 Brampton Canada 3-1 Trinidad & Tobago Pan American Cup Pool B
13.08 Lausanne (Switzerland) Belarus 5-1 Gibraltar European Championship III Pool A
13.08 Lausanne (Switzerland) Croatia 3-3 Turkey European Championship III Pool A
13.08 Lausanne (Switzerland) Portugal 6-1 Slovakia European Championship III Pool B
13.08 Lausanne Switzerland 4-1 Sweden European Championship III Pool B
12.08 Lausanne (Switzerland) Croatia 2-1 Belarus European Championship III Pool A
12.08 Lausanne (Switzerland) Gibraltar 5-0 Turkey European Championship III Pool A
12.08 Lausanne (Switzerland) Portugal 4-1 Sweden European Championship III Pool B
12.08 Lausanne Switzerland 7-0 Slovakia European Championship III Pool B
12.08 Brampton (Canada) USA 12-0 Uruguay Pan American Cup Pool A
12.08 Brampton (Canada) Trinidad & Tobago 5-1 Chile Pan American Cup Pool B
11.08 Brampton (Canada) Argentina 8-0 USA Pan American Cup Pool A
11.08 Brampton (Canada) Mexico 2-1 Uruguay Pan American Cup Pool A
11.08 Brampton Canada 2-2 Chile Pan American Cup Pool B
11.08 Brampton (Canada) Trinidad & Tobago 5-2 Brazil Pan American Cup Pool B
11.08 Vienna (Austria) Scotland 2-2 Ukraine European Championship II 5th-8th Place Group
11.08 Vienna (Austria) Wales 5-3 Italy European Championship II 5th-8th Place Group
11.08 Vienna (Austria) Austria 6-1 Azerbaijan European Championship II 3rd Place Match
11.08 Vienna (Austria) France 0-0 Russia
4-5 pens
European Championship II Final
10.08 Vienna (Austria) Scotland 5-1 Italy European Championship II 5th-8th Place Group
10.08 Vienna (Austria) Ukraine 4-0 Wales European Championship II 5th-8th Place Group
10.08 Vienna Austria 3-5 France European Championship II Semi-Final
10.08 Vienna (Austria) Russia 6-1 Azerbaijan European Championship II Semi-Final
10.08 Brampton (Canada) Argentina 13-2 Mexico Pan American Cup Pool A
10.08 Brampton Canada 3-1 Brazil Pan American Cup Pool B
08.08 Vienna (Austria) France 4-2 Azerbaijan European Championship II Pool A
08.08 Vienna (Austria) Scotland 1-1 Wales European Championship II Pool A
08.08 Vienna Austria 3-1 Ukraine European Championship II Pool B
08.08 Vienna (Austria) Russia 5-2 Italy European Championship II Pool B
07.08 Vienna Austria 1-1 Russia European Championship II Pool B
07.08 Vienna (Austria) Italy 3-3 Ukraine European Championship II Pool B
06.08 Vienna (Austria) Azerbaijan 2-1 Wales European Championship II Pool A
06.08 Vienna (Austria) Scotland 4-1 France European Championship II Pool A
05.08 Vienna (Austria) Azerbaijan 3-0 Scotland European Championship II Pool A
05.08 Vienna (Austria) France 7-2 Wales European Championship II Pool A
05.08 Vienna Austria 2-1 Italy European Championship II Pool B
05.08 Vienna (Austria) Russia 6-1 Ukraine European Championship II Pool B
26.07 Athens Greece 2-0 Cyprus European Championship IV
25.07 Athens (Greece) Bulgaria 4-1 Cyprus European Championship IV
24.07 Athens Greece 3-1 Bulgaria European Championship IV
23.07 Athens (Greece) Bulgaria 3-1 Cyprus European Championship IV
22.07 Athens Greece 4-4 Cyprus European Championship IV
21.07 Athens Greece 2-1 Bulgaria European Championship IV
07.07 Johor Bahru (Malaysia) Pakistan 6-2 South Africa World League 3rd Round (Malaysia), 7th Place Match
07.07 Johor Bahru Malaysia 1-1 Japan
4-3 pens
World League 3rd Round (Malaysia), 5th Place Match
07.07 Johor Bahru (Malaysia) England 2-1 South Korea World League 3rd Round (Malaysia), 3rd Place Match
07.07 Johor Bahru (Malaysia) Germany 4-2 Argentina World League 3rd Round (Malaysia), Final
06.07 Johor Bahru (Malaysia) Japan 2-2 South Africa
1-0 pens
World League 3rd Round (Malaysia), 5th-8th Place Semi-Final
06.07 Johor Bahru Malaysia 3-1 Pakistan World League 3rd Round (Malaysia), 5th-8th Place Semi-Final
06.07 Johor Bahru (Malaysia) Argentina 3-1 England World League 3rd Round (Malaysia), Semi-Final
06.07 Johor Bahru (Malaysia) Germany 3-1 South Korea World League 3rd Round (Malaysia), Semi-Final
04.07 Johor Bahru (Malaysia) Argentina 2-0 South Africa World League 3rd Round (Malaysia), Quarter-Final
04.07 Johor Bahru (Malaysia) England 5-0 Japan World League 3rd Round (Malaysia), Quarter-Final
04.07 Johor Bahru Malaysia 0-6 Germany World League 3rd Round (Malaysia), Quarter-Final
04.07 Johor Bahru (Malaysia) South Korea 4-3 Pakistan World League 3rd Round (Malaysia), Quarter-Final
02.07 Johor Bahru (Malaysia) Argentina 3-0 South Korea World League 3rd Round (Malaysia), Pool A
02.07 Johor Bahru (Malaysia) Germany 3-1 Japan World League 3rd Round (Malaysia), Pool A
02.07 Johor Bahru Malaysia 1-2 England World League 3rd Round (Malaysia), Pool B
02.07 Johor Bahru (Malaysia) Pakistan 6-2 South Africa World League 3rd Round (Malaysia), Pool B
30.06 Johor Bahru (Malaysia) Argentina 7-1 Japan World League 3rd Round (Malaysia), Pool A
30.06 Johor Bahru (Malaysia) Germany 5-0 South Korea World League 3rd Round (Malaysia), Pool A
30.06 Johor Bahru (Malaysia) England 2-2 Pakistan World League 3rd Round (Malaysia), Pool B
30.06 Johor Bahru Malaysia 6-4 South Africa World League 3rd Round (Malaysia), Pool B
29.06 Johor Bahru (Malaysia) Argentina 1-1 Germany World League 3rd Round (Malaysia), Pool A
29.06 Johor Bahru (Malaysia) Japan 3-3 South Korea World League 3rd Round (Malaysia), Pool A
29.06 Johor Bahru (Malaysia) England 3-3 South Africa World League 3rd Round (Malaysia), Pool B
29.06 Johor Bahru Malaysia 4-4 Pakistan World League 3rd Round (Malaysia), Pool B
29.06 Panama City Panama 0-2 Guatemala Inter-American Cup 3rd Place Match
29.06 Panama City (Panama) Puerto Rico 1-1 Venezuela
2-3 pens
Inter-American Cup Final
27.06 Panama City Panama 0-9 Puerto Rico Inter-American Cup Semi-Final
27.06 Panama City (Panama) Venezuela 8-0 Guatemala Inter-American Cup Semi-Final
25.06 Panama City Panama 2-0 Guatemala Inter-American Cup Group Stage
25.06 Panama City (Panama) Venezuela 4-1 Puerto Rico Inter-American Cup Group Stage
23.06 Rotterdam (Netherlands) India 2-2 Spain
2-4 pens
World League 3rd Round (Netherlands), 5th Place Match
23.06 Rotterdam Netherlands 4-1 New Zealand World League 3rd Round (Netherlands), 3rd Place Match
23.06 Rotterdam (Netherlands) Australia 2-2 Belgium
6-7 pens
World League 3rd Round (Netherlands), Final
23.06 Panama City Panama 0-4 Venezuela Inter-American Cup Group Stage
23.06 Panama City (Panama) Puerto Rico 2-1 Guatemala Inter-American Cup Group Stage
22.06 Rotterdam (Netherlands) Ireland 6-4 France World League 3rd Round (Netherlands), 7th Place Match
22.06 Panama City Panama 0-10 Puerto Rico Inter-American Cup Group Stage
22.06 Panama City (Panama) Venezuela 3-0 Guatemala Inter-American Cup Group Stage
21.06 Rotterdam (Netherlands) India 6-2 France World League 3rd Round (Netherlands), 5th-8th Place Semi-Final
21.06 Rotterdam (Netherlands) Spain 1-0 Ireland World League 3rd Round (Netherlands), 5th-8th Place Semi-Final
21.06 Rotterdam (Netherlands) Belgium 3-2 New Zealand World League 3rd Round (Netherlands), Semi-Final
21.06 Rotterdam Netherlands 3-4 Australia World League 3rd Round (Netherlands), Semi-Final
19.06 Rotterdam (Netherlands) Australia 5-1 India World League 3rd Round (Netherlands), Quarter-Final
19.06 Rotterdam (Netherlands) Belgium 6-3 Ireland World League 3rd Round (Netherlands), Quarter-Final
19.06 Rotterdam (Netherlands) Netherlands 8-4 France World League 3rd Round (Netherlands), Quarter-Final
19.06 Rotterdam (Netherlands) New Zealand 1-0 Spain World League 3rd Round (Netherlands), Quarter-Final
17.06 Rotterdam (Netherlands) India 3-3 New Zealand World League 3rd Round (Netherlands), Pool B
17.06 Rotterdam Netherlands 5-0 Ireland World League 3rd Round (Netherlands), Pool B
17.06 Rotterdam (Netherlands) Australia 7-1 France World League 3rd Round (Netherlands), Pool A
17.06 Rotterdam (Netherlands) Belgium 1-1 Spain World League 3rd Round (Netherlands), Pool A
15.06 Rotterdam (Netherlands) Australia 5-2 Spain World League 3rd Round (Netherlands), Pool A
15.06 Rotterdam (Netherlands) Belgium 3-0 France World League 3rd Round (Netherlands), Pool A
15.06 Rotterdam Netherlands 2-0 India World League 3rd Round (Netherlands), Pool B
15.06 Rotterdam (Netherlands) New Zealand 4-2 Ireland World League 3rd Round (Netherlands), Pool B
14.06 Rotterdam (Netherlands) Belgium 3-1 Australia World League 3rd Round (Netherlands), Pool A
14.06 Rotterdam (Netherlands) Spain 4-2 France World League 3rd Round (Netherlands), Pool A
13.06 Rotterdam (Netherlands) India 4-4 Ireland World League 3rd Round (Netherlands), Pool B
13.06 Rotterdam Netherlands 3-3 New Zealand World League 3rd Round (Netherlands), Pool B
02.06 Elektrostal (Russia) Japan 4-3 Austria World League 2nd Round (Russia)
02.06 Elektrostal (Russia) Egypt 2-2 Ukraine
0-1 pens
World League 2nd Round (Russia)
02.06 Elektrostal Russia 6-4 Czech Republic World League 2nd Round (Russia)
01.06 Elektrostal (Russia) Austria 2-2 Ukraine
3-4 pens
World League 2nd Round (Russia)
01.06 Elektrostal (Russia) Egypt 5-3 Czech Republic World League 2nd Round (Russia)
01.06 Elektrostal Russia 1-3 Japan World League 2nd Round (Russia)
30.05 Elektrostal (Russia) Austria 3-3 Egypt
3-1 pens
World League 2nd Round (Russia)
30.05 Elektrostal (Russia) Japan 3-0 Czech Republic World League 2nd Round (Russia)
30.05 Elektrostal Russia 3-1 Ukraine World League 2nd Round (Russia)
28.05 Elektrostal (Russia) Japan 3-1 Egypt World League 2nd Round (Russia)
28.05 Elektrostal Russia 4-2 Austria World League 2nd Round (Russia)
28.05 Elektrostal (Russia) Ukraine 1-0 Czech Republic World League 2nd Round (Russia)
27.05 Elektrostal (Russia) Austria 4-0 Czech Republic World League 2nd Round (Russia)
27.05 Elektrostal (Russia) Japan 5-1 Ukraine World League 2nd Round (Russia)
27.05 Elektrostal Russia 3-0 Egypt World League 2nd Round (Russia)
12.05 Saint-Germain-en-Laye (France) Belgium 10-1 Poland World League 2nd Round (France)
12.05 Saint-Germain-en-Laye France 3-2 Canada World League 2nd Round (France)
12.05 Saint-Germain-en-Laye (France) Scotland 9-0 Portugal World League 2nd Round (France)
11.05 Saint-Germain-en-Laye (France) Belgium 5-2 Canada World League 2nd Round (France)
11.05 Saint-Germain-en-Laye France 2-1 Scotland World League 2nd Round (France)
11.05 Saint-Germain-en-Laye (France) Poland 9-1 Portugal World League 2nd Round (France)
09.05 Saint-Germain-en-Laye (France) Canada 4-1 Portugal World League 2nd Round (France)
09.05 Saint-Germain-en-Laye France 2-3 Belgium World League 2nd Round (France)
09.05 Saint-Germain-en-Laye (France) Poland 3-3 Scotland
3-4 pens
World League 2nd Round (France)
07.05 Saint-Germain-en-Laye (France) Belgium 7-1 Scotland World League 2nd Round (France)
07.05 Saint-Germain-en-Laye (France) Canada 3-1 Poland World League 2nd Round (France)
07.05 Saint-Germain-en-Laye France 6-0 Portugal World League 2nd Round (France)
06.05 Saint-Germain-en-Laye (France) Belgium 19-0 Portugal World League 2nd Round (France)
06.05 Saint-Germain-en-Laye (France) Canada 5-3 Scotland World League 2nd Round (France)
06.05 Saint-Germain-en-Laye France 4-2 Poland World League 2nd Round (France)
16.03 Saint Peter Port Guernsey 4-3 Jersey Inter-Insular  
05.03 Rio de Janeiro (Brazil) Argentina 9-0 USA World League 2nd Round (Brazil)
05.03 Rio de Janeiro Brazil 2-6 Trinidad & Tobago World League 2nd Round (Brazil)
05.03 Rio de Janeiro (Brazil) South Africa 6-1 Chile World League 2nd Round (Brazil)
03.03 Rio de Janeiro (Brazil) Argentina 4-2 South Africa World League 2nd Round (Brazil)
03.03 Rio de Janeiro Brazil 1-3 Chile World League 2nd Round (Brazil)
03.03 Rio de Janeiro (Brazil) Trinidad & Tobago 1-1 USA
4-3 pens
World League 2nd Round (Brazil)
02.03 Rio de Janeiro (Brazil) Argentina 6-0 Chile World League 2nd Round (Brazil)
02.03 Rio de Janeiro Brazil 0-5 USA World League 2nd Round (Brazil)
02.03 Rio de Janeiro (Brazil) South Africa 9-2 Trinidad & Tobago World League 2nd Round (Brazil)
28.02 Rio de Janeiro Brazil 0-10 Argentina World League 2nd Round (Brazil)
28.02 Rio de Janeiro (Brazil) Chile 4-0 Trinidad & Tobago World League 2nd Round (Brazil)
28.02 Rio de Janeiro (Brazil) South Africa 6-1 USA World League 2nd Round (Brazil)
27.02 Rio de Janeiro (Brazil) Argentina 9-2 Trinidad & Tobago World League 2nd Round (Brazil)
27.02 Rio de Janeiro Brazil 0-9 South Africa World League 2nd Round (Brazil)
27.02 Rio de Janeiro (Brazil) Chile 1-0 USA World League 2nd Round (Brazil)
24.02 New Delhi India 5-1 Bangladesh World League 2nd Round (India)
24.02 New Delhi (India) Ireland 4-0 China World League 2nd Round (India)
24.02 New Delhi (India) Oman 7-3 Fiji World League 2nd Round (India)
23.02 New Delhi (India) Bangladesh 8-4 Fiji World League 2nd Round (India)
23.02 New Delhi India 4-0 China World League 2nd Round (India)
23.02 New Delhi (India) Ireland 7-2 Oman World League 2nd Round (India)
21.02 New Delhi (India) Bangladesh 4-1 Oman World League 2nd Round (India)
21.02 New Delhi (India) China 4-1 Fiji World League 2nd Round (India)
21.02 New Delhi India 3-2 Ireland World League 2nd Round (India)
20.02 New Delhi (India) Bangladesh 3-2 China World League 2nd Round (India)
20.02 New Delhi India 9-1 Oman World League 2nd Round (India)
20.02 New Delhi (India) Ireland 13-0 Fiji World League 2nd Round (India)
18.02 New Delhi (India) China 4-0 Oman World League 2nd Round (India)
18.02 New Delhi India 16-0 Fiji World League 2nd Round (India)
18.02 New Delhi (India) Ireland 5-2 Bangladesh World League 2nd Round (India)
02.02 Santiago Chile 3-4 Argentina South American Championship Final
02.02 Santiago (Chile) Brazil 4-1 Peru South American Championship 3rd Place Match
02.02 Santiago (Chile) Uruguay 2-1 Paraguay South American Championship 5th Place Match
01.02 Santiago (Chile) Argentina 11-0 Uruguay South American Championship Group Stage
01.02 Santiago Chile 3-0 Brazil South American Championship Group Stage
01.02 Santiago (Chile) Peru 4-0 Paraguay South American Championship Group Stage
30.01 Santiago (Chile) Brazil 5-0 Paraguay South American Championship Group Stage
30.01 Santiago Chile 0-6 Argentina South American Championship Group Stage
30.01 Santiago (Chile) Peru 1-0 Uruguay South American Championship Group Stage
29.01 Santiago (Chile) Argentina 10-1 Brazil South American Championship Group Stage
29.01 Santiago Chile 14-1 Peru South American Championship Group Stage
29.01 Santiago (Chile) Paraguay 1-1 Uruguay South American Championship Group Stage
27.01 Santiago (Chile) Argentina 19-1 Paraguay South American Championship Group Stage
27.01 Santiago (Chile) Brazil 1-1 Peru South American Championship Group Stage
27.01 Santiago Chile 8-0 Uruguay South American Championship Group Stage
26.01 Santiago (Chile) Argentina 19-0 Peru South American Championship Group Stage
26.01 Santiago (Chile) Uruguay 2-1 Brazil South American Championship Group Stage
26.01 Santiago Chile 17-0 Paraguay South American Championship Group Stage