FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S FIELD HOCKEY - 2012 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
16.12 Singapore (Singapore) Taiwan 2-1 Hong Kong AHF Cup Final
16.12 Singapore (Singapore) Thailand 6-3 Sri Lanka AHF Cup 3rd Place Match
15.12 Singapore Singapore 3-0 Pakistan AHF Cup 5th Place Match
13.12 Suva Fiji 14-1 Samoa World League 1st Round (Fiji)
13.12 Singapore Singapore 2-2 Thailand AHF Cup Group Stage
13.12 Singapore (Singapore) Sri Lanka 8-1 Pakistan AHF Cup Group Stage
13.12 Singapore (Singapore) Taiwan 2-1 Hong Kong AHF Cup Group Stage
12.12 Suva (Fiji) Papua New Guinea 3-0 Vanuatu World League 1st Round (Fiji)
12.12 Singapore (Singapore) Hong Kong 6-0 Sri Lanka AHF Cup Group Stage
12.12 Singapore Singapore 4-2 Pakistan AHF Cup Group Stage
12.12 Singapore (Singapore) Taiwan 3-0 Thailand AHF Cup Group Stage
11.12 Suva Fiji 12-0 Papua New Guinea World League 1st Round (Fiji)
10.12 Suva (Fiji) Samoa 4-1 Vanuatu World League 1st Round (Fiji)
10.12 Singapore (Singapore) Hong Kong 2-1 Thailand AHF Cup Group Stage
10.12 Singapore Singapore 0-1 Sri Lanka AHF Cup Group Stage
10.12 Singapore (Singapore) Taiwan 12-1 Pakistan AHF Cup Group Stage
09.12 Suva Fiji 17-1 Vanuatu World League 1st Round (Fiji)
09.12 Singapore (Singapore) Hong Kong 5-0 Pakistan AHF Cup Group Stage
09.12 Singapore Singapore 1-3 Taiwan AHF Cup Group Stage
09.12 Singapore (Singapore) Thailand 2-1 Sri Lanka AHF Cup Group Stage
08.12 Suva (Fiji) Papua New Guinea 0-0 Samoa
3-0 pens
World League 1st Round (Fiji)
07.12 Singapore (Singapore) Taiwan 8-1 Sri Lanka AHF Cup Group Stage
06.12 Singapore Singapore 1-1 Hong Kong AHF Cup Group Stage
06.12 Singapore (Singapore) Thailand 5-0 Pakistan AHF Cup Group Stage
17.11 Tacarigua (Trinidad & Tobago) Canada 1-0 Uruguay World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
17.11 Tacarigua (Trinidad & Tobago) Guyana 1-1 Venezuela
1-2 pens
World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
17.11 Tacarigua Trinidad & Tobago 7-0 Barbados World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
15.11 Tacarigua (Trinidad & Tobago) Barbados 1-1 Guyana
2-3 pens
World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
15.11 Tacarigua (Trinidad & Tobago) Uruguay 10-0 Venezuela World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
15.11 Tacarigua Trinidad & Tobago 0-4 Canada World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
14.11 Tacarigua (Trinidad & Tobago) Canada 11-0 Barbados World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
14.11 Tacarigua Trinidad & Tobago 5-1 Venezuela World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
14.11 Tacarigua (Trinidad & Tobago) Uruguay 5-1 Guyana World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
12.11 Tacarigua (Trinidad & Tobago) Canada 10-0 Guyana World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
12.11 Tacarigua Trinidad & Tobago 0-2 Uruguay World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
12.11 Tacarigua (Trinidad & Tobago) Venezuela 2-1 Barbados World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
11.11 Tacarigua (Trinidad & Tobago) Canada 12-0 Venezuela World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
11.11 Tacarigua Trinidad & Tobago 5-0 Guyana World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
11.11 Tacarigua (Trinidad & Tobago) Uruguay 8-0 Barbados World League 1st Round (Trinidad & Tobago)
07.10 Dublin (Ireland) Australia 6-1 USA Champions Challenge I Final
07.10 Dublin Ireland 2-2 Scotland
After extra time, 4-3 pens
Champions Challenge I 3rd Place Match
07.10 Dublin (Ireland) Belgium 2-1 South Africa Champions Challenge I 5th Place Match
07.10 Dublin (Ireland) India 4-0 Wales Champions Challenge I 7th Place Match
06.10 Dublin (Ireland) Australia 2-0 Scotland Champions Challenge I Semi-Final
06.10 Dublin (Ireland) Ireland 1-2 USA Champions Challenge I Semi-Final
06.10 Dublin (Ireland) Belgium 8-0 Wales Champions Challenge I 5th-8th Place Semi-Final
06.10 Dublin (Ireland) South Africa 3-2 India
After extra time
Champions Challenge I 5th-8th Place Semi-Final
04.10 Dublin (Ireland) Australia 2-1 South Africa Champions Challenge I Quarter-Final
04.10 Dublin Ireland 2-1 Belgium
After extra time
Champions Challenge I Quarter-Final
04.10 Dublin (Ireland) Scotland 1-1 India
After extra time, 3-1 pens
Champions Challenge I Quarter-Final
04.10 Dublin (Ireland) USA 7-2 Wales Champions Challenge I Quarter-Final
02.10 Dublin (Ireland) Australia 4-0 Wales Champions Challenge I Pool A
02.10 Dublin (Ireland) Belgium 3-2 India Champions Challenge I Pool A
02.10 Dublin Ireland 1-3 USA Champions Challenge I Pool B
02.10 Dublin (Ireland) Scotland 0-0 South Africa Champions Challenge I Pool B
30.09 Dublin (Ireland) Australia 8-1 India Champions Challenge I Pool A
30.09 Dublin (Ireland) Belgium 4-2 Wales Champions Challenge I Pool A
30.09 Dublin Ireland 1-1 Scotland Champions Challenge I Pool B
30.09 Dublin (Ireland) USA 4-2 South Africa Champions Challenge I Pool B
29.09 Dublin (Ireland) Australia 4-1 Belgium Champions Challenge I Pool A
29.09 Dublin (Ireland) India 3-0 Wales Champions Challenge I Pool A
29.09 Dublin Ireland 1-0 South Africa Champions Challenge I Pool B
29.09 Dublin (Ireland) Scotland 1-0 USA Champions Challenge I Pool B
23.09 Vienna Austria 1-1 Lithuania
4-3 pens
World League 1st Round (Austria)
23.09 Vienna (Austria) Belgium 2-1 Wales World League 1st Round (Austria)
23.09 Vienna (Austria) Russia 3-2 Ukraine World League 1st Round (Austria)
22.09 Vienna Austria 1-3 Ukraine World League 1st Round (Austria)
22.09 Vienna (Austria) Belgium 4-2 Russia World League 1st Round (Austria)
22.09 Vienna (Austria) Lithuania 1-0 Wales World League 1st Round (Austria)
20.09 Vienna Austria 1-0 Wales World League 1st Round (Austria)
20.09 Vienna (Austria) Belgium 4-0 Ukraine World League 1st Round (Austria)
20.09 Vienna (Austria) Russia 2-0 Lithuania World League 1st Round (Austria)
19.09 Vienna Austria 1-2 Belgium World League 1st Round (Austria)
19.09 Vienna (Austria) Russia 2-0 Wales World League 1st Round (Austria)
19.09 Vienna (Austria) Ukraine 2-0 Lithuania World League 1st Round (Austria)
18.09 Vienna Austria 1-2 Russia World League 1st Round (Austria)
18.09 Vienna (Austria) Belgium 7-1 Lithuania World League 1st Round (Austria)
18.09 Vienna (Austria) Ukraine 1-0 Wales World League 1st Round (Austria)
16.09 Kuantan (Malaysia) Kazakhstan 5-1 Singapore World League 1st Round (Malaysia)
16.09 Kuantan Malaysia 9-0 Sri Lanka World League 1st Round (Malaysia)
15.09 Kuantan Malaysia 11-1 Kazakhstan World League 1st Round (Malaysia)
15.09 Kuantan (Malaysia) Sri Lanka 3-2 Singapore World League 1st Round (Malaysia)
14.09 Kuantan (Malaysia) Kazakhstan 6-1 Sri Lanka World League 1st Round (Malaysia)
14.09 Kuantan Malaysia 11-0 Singapore World League 1st Round (Malaysia)
09.09 Accra Ghana 4-2 Nigeria World League 1st Round (Ghana)
08.09 Accra Ghana 2-1 Nigeria World League 1st Round (Ghana)
07.09 Accra Ghana 2-0 Nigeria World League 1st Round (Ghana)
19.08 Prague (Czech Republic) Belarus 2-1 Italy World League 1st Round (Czech Republic)
19.08 Prague Czech Republic 9-0 Turkey World League 1st Round (Czech Republic)
19.08 Prague (Czech Republic) Scotland 4-0 France World League 1st Round (Czech Republic)
18.08 Prague Czech Republic 2-4 Belarus World League 1st Round (Czech Republic)
18.08 Prague (Czech Republic) France 2-1 Turkey World League 1st Round (Czech Republic)
18.08 Prague (Czech Republic) Italy 2-0 Scotland World League 1st Round (Czech Republic)
16.08 Prague Czech Republic 5-1 France World League 1st Round (Czech Republic)
16.08 Prague (Czech Republic) Italy 10-0 Turkey World League 1st Round (Czech Republic)
16.08 Prague (Czech Republic) Scotland 2-1 Belarus World League 1st Round (Czech Republic)
15.08 Prague (Czech Republic) Belarus 17-0 Turkey World League 1st Round (Czech Republic)
15.08 Prague Czech Republic 1-5 Scotland World League 1st Round (Czech Republic)
15.08 Prague (Czech Republic) Italy 6-0 France World League 1st Round (Czech Republic)
14.08 Prague (Czech Republic) Belarus 9-1 France World League 1st Round (Czech Republic)
14.08 Prague Czech Republic 0-6 Italy World League 1st Round (Czech Republic)
14.08 Prague (Czech Republic) Scotland 12-1 Turkey World League 1st Round (Czech Republic)
10.08 London (England) Netherlands 2-0 Argentina Olympic Games Final
10.08 London (England) Great Britain 3-1 New Zealand Olympic Games 3rd Place Match
10.08 London (England) Australia 2-0 China Olympic Games 5th Place Match
10.08 London (England) Belgium 2-1 USA Olympic Games 11th Place Match
08.08 London (England) Great Britain 1-2 Argentina Olympic Games Semi-Final
08.08 London (England) Netherlands 2-2 New Zealand
After extra time, 3-1 pens
Olympic Games Semi-Final
08.08 London (England) Germany 4-1 South Korea Olympic Games 7th Place Match
08.08 London (England) Japan 2-1 South Africa
After extra time
Olympic Games 9th Place Match
06.08 London (England) Great Britain 1-2 Netherlands Olympic Games Pool A
06.08 London (England) Japan 1-0 China Olympic Games Pool A
06.08 London (England) South Korea 3-1 Belgium Olympic Games Pool A
06.08 London (England) Argentina 0-0 Australia Olympic Games Pool B
06.08 London (England) Germany 0-0 New Zealand Olympic Games Pool B
06.08 London (England) South Africa 7-0 USA Olympic Games Pool B
04.08 London (England) Belgium 1-1 Japan Olympic Games Pool A
04.08 London (England) Great Britain 1-2 China Olympic Games Pool A
04.08 London (England) Netherlands 3-2 South Korea Olympic Games Pool A
04.08 London (England) Argentina 3-1 Germany Olympic Games Pool B
04.08 London (England) Australia 1-0 South Africa Olympic Games Pool B
04.08 London (England) New Zealand 3-2 USA Olympic Games Pool B
02.08 London (England) Great Britain 3-0 Belgium Olympic Games Pool A
02.08 London (England) Netherlands 1-0 China Olympic Games Pool A
02.08 London (England) South Korea 1-0 Japan Olympic Games Pool A
02.08 London (England) Argentina 2-1 New Zealand Olympic Games Pool B
02.08 London (England) Australia 1-0 USA Olympic Games Pool B
02.08 London (England) Germany 2-0 South Africa Olympic Games Pool B
31.07 London (England) Belgium 0-0 China Olympic Games Pool A
31.07 London (England) Great Britain 5-3 South Korea Olympic Games Pool A
31.07 London (England) Netherlands 3-2 Japan Olympic Games Pool A
31.07 London (England) Australia 3-1 Germany Olympic Games Pool B
31.07 London (England) New Zealand 4-1 South Africa Olympic Games Pool B
31.07 London (England) USA 1-0 Argentina Olympic Games Pool B
29.07 London (England) China 4-0 South Korea Olympic Games Pool A
29.07 London (England) Great Britain 4-0 Japan Olympic Games Pool A
29.07 London (England) Netherlands 3-0 Belgium Olympic Games Pool A
29.07 London (England) Argentina 7-1 South Africa Olympic Games Pool B
29.07 London (England) New Zealand 1-0 Australia Olympic Games Pool B
29.07 London (England) Germany 2-1 USA Olympic Games Pool B
01.07  Hillsborough (Northern Ireland) Ireland 3-1 Wales Celtic Cup
30.06  Hillsborough (Northern Ireland) Scotland 3-0 Wales Celtic Cup
29.06  Hillsborough (Northern Ireland) Ireland 1-2 Scotland Celtic Cup
05.05 Kakamigahara Japan 5-1 Azerbaijan Olympic Qualifying Tournament 3 Final
05.05 Kakamigahara (Japan) Chile 2-1 Belarus Olympic Qualifying Tournament 3 3rd Place match
05.05 Kakamigahara (Japan) Malaysia 5-0 Austria Olympic Qualifying Tournament 3 5th Place Match
03.05 Kakamigahara (Japan) Austria 3-2 Malaysia Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
03.05 Kakamigahara (Japan) Azerbaijan 2-2 Chile Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
03.05 Kakamigahara Japan 4-0 Belarus Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
01.05 Kakamigahara (Japan) Belarus 5-0 Austria Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
01.05 Kakamigahara (Japan) Chile 2-1 Malaysia Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
01.05 Kakamigahara Japan 4-1 Azerbaijan Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
29.04 Kakamigahara (Japan) Azerbaijan 5-0 Austria Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
29.04 Kakamigahara (Japan) Belarus 2-2 Malaysia Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
29.04 Kakamigahara Japan 0-0 Chile Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
27.04  Kakamigahara (Japan) Azerbaijan 3-0 Belarus Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
27.04 Kakamigahara (Japan) Chile 3-0 Austria Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
27.04 Kakamigahara Japan 8-0 Malaysia Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
25.04 Kakamigahara (Japan) Azerbaijan 4-0 Malaysia Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
25.04 Kakamigahara (Japan) Belarus 3-1 Chile Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
25.04 Kakamigahara Japan 7-0 Austria Olympic Qualifying Tournament 3 Group Stage
25.03 Kontich (Belgium) France 5-1 Mexico Olympic Qualifying Tournament 2 5th Place Match
25.03 Kontich (Belgium) Spain 5-1 Russia Olympic Qualifying Tournament 2 3rd Place Match
25.03 Kontich Belgium 4-1 Ireland Olympic Qualifying Tournament 2 Final
23.03 Kontich (Belgium) Russia 1-1 Spain Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
23.03 Kontich (Belgium) France 5-4 Mexico Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
23.03 Kontich Belgium 1-1 Ireland Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
22.03 Kontich (Belgium) Russia 5-1 Mexico Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
22.03 Kontich (Belgium) Ireland 3-2 Spain Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
22.03 Kontich Belgium 4-0 France Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
20.03 Kontich (Belgium) Russia 3-2 France Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
20.03 Kontich (Belgium) Ireland 5-0 Mexico Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
20.03 Kontich Belgium 1-0 Spain Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
18.03 Kontich (Belgium) Spain 2-1 France Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
18.03 Kontich (Belgium) Ireland 3-0 Russia Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
18.03 Kontich Belgium 12-0 Mexico Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
17.03 Kontich (Belgium) Spain 7-0 Mexico Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
17.03 Kontich (Belgium) Ireland 5-1 France Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
17.03 Kontich Belgium 4-0 Russia Olympic Qualifying Tournament 2 Group Stage
17.03 Saint Brélade Jersey 4-1 Guernsey Inter-Insular  
25.02 New Delhi (India) Canada 3-0 Poland Olympic Qualifying Tournament 1 5th Place Match
25.02 New Delhi (India) Italy 2-1 Ukraine Olympic Qualifying Tournament 1 3rd Place Match
25.02 New Delhi India 1-3 South Africa Olympic Qualifying Tournament 1 Final
24.02 New Delhi (India) Ukraine 1-0 Poland Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
24.02 New Delhi (India) South Africa 4-1 Canada Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
24.02 New Delhi India 1-0 Italy Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
22.02 New Delhi (India) Italy 2-1 Ukraine Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
22.02 New Delhi India 2-5 South Africa Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
22.02 New Delhi (India) Canada 1-0 Poland Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
21.02 New Delhi (India) Ukraine 5-2 Canada Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
21.02 New Delhi (India) Italy 1-1 South Africa Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
21.02 New Delhi India 3-0 Poland Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
19.02 New Delhi (India) South Africa 2-0 Ukraine Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
19.02 New Delhi (India) Italy 4-1 Poland Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
19.02 New Delhi India 4-1 Canada Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
18.02 New Delhi (India) South Africa 2-1 Poland Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
18.02 New Delhi India 1-1 Ukraine Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
18.02 New Delhi (India) Canada 2-2 Italy Olympic Qualifying Tournament 1 Group Stage
05.02 Rosario (Argentina) China 3-3 South Korea
After extra time, 2-3 pens
Champions Trophy 7th Place Match
05.02 Rosario (Argentina) Japan 4-3 New Zealand
After extra time
Champions Trophy 5th Place Match
05.02 Rosario (Argentina) Netherlands 5-4 Germany Champions Trophy 3rd Place Match
05.02 Rosario Argentina 1-0 Great Britain Champions Trophy Final
04.02 Rosario (Argentina) Great Britain 2-0 Germany Champions Trophy Semi-Final
04.02 Rosario Argentina 2-2 Netherlands
After extra time, 2-0 pens
Champions Trophy Semi-Final
03.02 Rosario (Argentina) Japan 4-3 South Korea
After extra time
Champions Trophy 5th-8th Place Semi-Final
03.02 Rosario (Argentina) New Zealand 3-2 China
After extra time
Champions Trophy 5th-8th Place Semi-Final
02.02 Rosario (Argentina) Netherlands 3-0 New Zealand Champions Trophy Quarter-Final
02.02 Rosario (Argentina) Great Britain 4-1 South Korea Champions Trophy Quarter-Final
02.02 Rosario (Argentina) Germany 3-2 Japan Champions Trophy Quarter-Final
02.02 Rosario Argentina 3-2 China Champions Trophy Quarter-Final
31.01 Rosario (Argentina) Germany 3-1 New Zealand Champions Trophy Pool B
31.01 Rosario Argentina 2-2 South Korea Champions Trophy Pool B
31.01 Rosario (Argentina) Netherlands 4-1 Japan Champions Trophy Pool A
31.01 Rosario (Argentina) Great Britain 3-1 China Champions Trophy Pool A
29.01 Rosario (Argentina) New Zealand 2-2 South Korea Champions Trophy Pool B
29.01 Rosario Argentina 4-2 Germany Champions Trophy Pool B
29.01 Rosario (Argentina) Great Britain 2-2 Netherlands Champions Trophy Pool A
29.01 Rosario (Argentina) China 2-1 Japan Champions Trophy Pool A
28.01 Rosario (Argentina) Germany 4-2 South Korea Champions Trophy Pool B
28.01 Rosario Argentina 2-2 New Zealand Champions Trophy Pool B
28.01 Rosario (Argentina) Netherlands 3-1 China Champions Trophy Pool A
28.01 Rosario (Argentina) Great Britain 3-0 Japan Champions Trophy Pool A