FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S RUGBY SEVENS - 2017 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
23.07 Esztergom (Hungary) Scotland 50-0 Latvia Rugby Europe TrophyQuarter-Final
23.07 Esztergom (Hungary) Germany 15-14 Finland Rugby Europe TrophyQuarter-Final
23.07 Esztergom (Hungary) Ukraine 24-7 Czech Republic Rugby Europe TrophyQuarter-Final
23.07 Esztergom (Hungary) Romania 21-10 Switzerland Rugby Europe TrophyQuarter-Final
23.07 Esztergom Hungary 43-5 MaltaRugby Europe Trophy9th-11th Place Semi-Final
23.07 Esztergom (Hungary) Switzerland 31-0 LatviaRugby Europe Trophy5th-8th Place Semi-Final
23.07 Esztergom (Hungary) Czech Republic 22-5 Finland Rugby Europe Trophy5th-8th Place Semi-Final
23.07 Esztergom (Hungary) Scotland 32-0 RomaniaRugby Europe TrophySemi-Final
23.07 Esztergom (Hungary) Germany 17-7 Ukraine Rugby Europe TrophySemi-Final
23.07 Esztergom Hungary 14-5 Israel Rugby Europe Trophy9th Place Match
23.07 Esztergom (Hungary) Finland 21-17 LatviaRugby Europe Trophy7th Place Match
23.07 Esztergom (Hungary) Czech Republic 24-12 SwitzerlandRugby Europe Trophy5th Place Match
23.07 Esztergom (Hungary) Ukraine 17-5 RomaniaRugby Europe Trophy3rd Place Match
23.07 Esztergom (Hungary) Scotland 33-5 GermanyRugby Europe TrophyFinal
22.07Esztergom (Hungary)Scotland 41-0 Malta Rugby Europe TrophyPool A
22.07Esztergom (Hungary)Czech Republic 26-10 FinlandRugby Europe TrophyPool A
22.07Esztergom (Hungary)Ukraine 31-0 Latvia Rugby Europe TrophyPool C
22.07Esztergom (Hungary)Romania w/o Moldova Rugby Europe TrophyPool C
22.07Esztergom (Hungary)Germany 26-0 Israel Rugby Europe TrophyPool B
22.07EsztergomHungary 22-22 Switzerland Rugby Europe TrophyPool B
22.07Esztergom (Hungary)Scotland 38-0 FinlandRugby Europe TrophyPool A
22.07Esztergom (Hungary)Czech Republic 43-0 MaltaRugby Europe TrophyPool A
22.07Esztergom (Hungary)Ukraine w/o Moldova Rugby Europe TrophyPool C
22.07Esztergom (Hungary)Romania 26-5 Latvia Rugby Europe TrophyPool C
22.07Esztergom (Hungary)Germany 29-12 SwitzerlandRugby Europe TrophyPool B
22.07EsztergomHungary 14-25 Israel Rugby Europe TrophyPool B
22.07Esztergom (Hungary)Scotland 45-0 Czech RepublicRugby Europe TrophyPool A
22.07Esztergom (Hungary)Finland 33-0 Malta Rugby Europe TrophyPool A
22.07Esztergom (Hungary)Ukraine 29-7 RomaniaRugby Europe TrophyPool C
22.07Esztergom (Hungary)Latvia w/o Moldova Rugby Europe TrophyPool C
22.07Esztergom (Hungary)Switzerland 38-17 IsraelRugby Europe TrophyPool B
22.07EsztergomHungary 5-53 Germany Rugby Europe TrophyPool B
09.07 Kazan Russia 15-0 Poland Grand Prix Series Quarter-Final
09.07 Kazan (Russia) France 12-7 Belgium Grand Prix Series Quarter-Final
09.07 Kazan (Russia) England 21-7 Wales Grand Prix Series Quarter-Final
09.07 Kazan (Russia) Ireland 49-7 Portugal Grand Prix Series Quarter-Final
09.07 Kazan (Russia) Netherlands 17-0 Italy Grand Prix Series 9th-12th Place Semi-Final
09.07 Kazan (Russia) Spain 17-12 Sweden Grand Prix Series 9th-12th Place Semi-Final
09.07 Kazan (Russia) Poland 14-10 PortugalGrand Prix Series 5th-8th Place Semi-Final
09.07 Kazan (Russia) Wales 27-5 BelgiumGrand Prix Series 5th-8th Place Semi-Final
09.07 Kazan Russia 27-5 IrelandGrand Prix Series Semi-Final
09.07 Kazan (Russia) England 26-15 France Grand Prix Series Semi-Final
09.07 Kazan (Russia) Sweden 21-12 ItalyGrand Prix Series 11th Place Match
09.07 Kazan (Russia) Netherlands 24-12 SpainGrand Prix Series 9th Place Match
09.07 Kazan (Russia) Belgium 28-5 PortugalGrand Prix Series 7th Place Match
09.07 Kazan (Russia) Wales 24-0 PolandGrand Prix Series 5th Place Match
09.07 Kazan (Russia) Ireland 40-0 France Grand Prix Series 3rd Place Match
09.07 Kazan Russia 21-0 England Grand Prix Series Final
08.07 Kazan (Russia) Ireland 17-7 Poland Grand Prix Series Pool C
08.07 Kazan (Russia) England 45-0 Sweden Grand Prix Series Pool C
08.07 Kazan (Russia) France 26-5 Portugal Grand Prix Series Pool B
08.07 Kazan (Russia) Belgium 14-0 Spain Grand Prix Series Pool B
08.07 Kazan (Russia) Wales 22-5 Italy Grand Prix Series Pool A
08.07 Kazan Russia 48-0 Netherlands Grand Prix Series Pool A
08.07 Kazan (Russia) Ireland 48-0 Sweden Grand Prix Series Pool C
08.07 Kazan (Russia) England 26-5 Poland Grand Prix Series Pool C
08.07 Kazan (Russia) France 24-0 Belgium Grand Prix Series Pool B
08.07 Kazan (Russia) Portugal 22-10 Spain Grand Prix Series Pool B
08.07 Kazan (Russia) Wales 24-10 Netherlands Grand Prix Series Pool A
08.07 Kazan Russia 55-0 Italy Grand Prix Series Pool A
08.07 Kazan (Russia) Poland 19-10 Sweden Grand Prix Series Pool C
08.07 Kazan (Russia) England 21-17 Ireland Grand Prix Series Pool C
08.07 Kazan (Russia) Portugal 12-5 Belgium Grand Prix Series Pool B
08.07 Kazan (Russia) France 27-10 Spain Grand Prix Series Pool B
08.07 Kazan (Russia) Netherlands 31-0 Italy Grand Prix Series Pool A
08.07 Kazan Russia 34-5 Wales Grand Prix Series Pool A
25.06 Clermont-Ferrand (France) Canada 31-0 IrelandWorld Series Quarter-Final
25.06 Clermont-Ferrand (France) Australia 31-14 USAWorld Series Quarter-Final
25.06 Clermont-Ferrand France 10-7 Russia World Series Quarter-Final
25.06 Clermont-Ferrand (France) New Zealand 31-7 FijiWorld Series Quarter-Final
25.06 Clermont-Ferrand (France) Spain 12-5 BrazilWorld Series 9th-12th Place Semi-Final
25.06 Clermont-Ferrand (France) Japan 25-7 EnglandWorld Series 9th-12th Place Semi-Final
25.06 Clermont-Ferrand (France) USA 31-14 Ireland World Series 5th-8th Place Semi-Final
25.06 Clermont-Ferrand (France) Fiji 24-7 Russia World Series 5th-8th Place Semi-Final
25.06 Clermont-Ferrand (France) Australia 19-14 Canada World Series Semi-Final
25.06 Clermont-Ferrand France 7-21 New Zealand World Series Semi-Final
25.06 Clermont-Ferrand (France) Brazil 27-17 England World Series 11th Place Match
25.06 Clermont-Ferrand (France) Spain 15-14 Japan World Series 9th Place Match
25.06 Clermont-Ferrand (France) Russia 19-14 IrelandWorld Series 7th Place Match
25.06 Clermont-Ferrand (France) Fiji 24-19 USAWorld Series 5th Place Match
25.06 Clermont-Ferrand France 7-36 CanadaWorld Series 3rd Place Match
25.06 Clermont-Ferrand (France) New Zealand 22-7 AustraliaWorld Series Final
25.06 Košice (Slovakia) Austria 22-0 Croatia Rugby Europe Conference Quarter-Final
25.06 Košice (Slovakia) Denmark 22-7 Bulgaria Rugby Europe Conference Quarter-Final
25.06 Košice Slovakia 0-24 Norway Rugby Europe Conference Quarter-Final
25.06 Košice (Slovakia) Georgia 17-0 Andorra Rugby Europe Conference Quarter-Final
25.06 Košice (Slovakia) Slovenia 22-0 Bosnia & HerzegovinaRugby Europe Conference 9th-12th Place Semi-Final
25.06 Košice (Slovakia) Luxembourg 19-0 LithuaniaRugby Europe Conference 9th-12th Place Semi-Final
25.06 Košice (Slovakia) Croatia 22-7 Andorra Rugby Europe Conference 5th-8th Place Semi-Final
25.06 Košice Slovakia 5-15 Bulgaria Rugby Europe Conference 5th-8th Place Semi-Final
25.06 Košice (Slovakia) Austria 10-7 Georgia Rugby Europe Conference Semi-Final
25.06 Košice (Slovakia) Norway 33-0 Denmark Rugby Europe Conference Semi-Final
25.06 Košice (Slovakia) Lithuania 12-0 Bosnia & Herzegovina Rugby Europe Conference 11th Place Match
25.06 Košice (Slovakia) Luxembourg 35-12 Slovenia Rugby Europe Conference 9th Place Match
25.06 Košice Slovakia 5-10 AndorraRugby Europe Conference 7th Place Match
25.06 Košice (Slovakia) Croatia 15-0 BulgariaRugby Europe Conference 5th Place Match
25.06 Košice (Slovakia) Georgia 7-5 DenmarkRugby Europe Conference 3rd Place Match
25.06 Košice (Slovakia) Norway 21-5 AustriaRugby Europe Conference Final
24.06 Clermont-Ferrand (France) USA 12-7 Ireland World Series Pool A
24.06 Clermont-Ferrand (France) New Zealand 21-10 JapanWorld Series Pool A
24.06 Clermont-Ferrand (France) Russia 27-0 EnglandWorld Series Pool B
24.06 Clermont-Ferrand (France) Canada 29-0 BrazilWorld Series Pool B
24.06 Clermont-Ferrand (France) Australia 41-0 SpainWorld Series Pool C
24.06 Clermont-Ferrand France 31-14 Fiji World Series Pool C
24.06 Clermont-Ferrand (France) USA 33-5 Japan World Series Pool A
24.06 Clermont-Ferrand (France) New Zealand 26-5 IrelandWorld Series Pool A
24.06 Clermont-Ferrand (France) Brazil 12-7 RussiaWorld Series Pool B
24.06 Clermont-Ferrand (France) Canada 45-0 EnglandWorld Series Pool B
24.06 Clermont-Ferrand (France) Australia 35-5 FijiWorld Series Pool C
24.06 Clermont-Ferrand France 12-7 Spain World Series Pool C
24.06 Clermont-Ferrand (France) Ireland 26-5 JapanWorld Series Pool A
24.06 Clermont-Ferrand (France) New Zealand 19-14 USAWorld Series Pool A
24.06 Clermont-Ferrand (France) England 31-24 BrazilWorld Series Pool B
24.06 Clermont-Ferrand (France) Canada 24-14 RussiaWorld Series Pool B
24.06 Clermont-Ferrand (France) Fiji 45-7 Spain World Series Pool C
24.06 Clermont-Ferrand France 17-20 Australia World Series Pool C
24.06 Košice (Slovakia) Norway 33-0 Lithuania Rugby Europe Conference Pool A
24.06 Košice (Slovakia) Bulgaria 5-5 Croatia Rugby Europe Conference Pool A
24.06 Košice (Slovakia) Denmark 51-0 Bosnia & Herzegovina Rugby Europe Conference Pool B
24.06 Košice (Slovakia) Georgia 19-14 Austria Rugby Europe Conference Pool B
24.06 Košice Slovakia 21-5 Slovenia Rugby Europe Conference Pool C
24.06 Košice (Slovakia) Andorra 28-5 Luxembourg Rugby Europe Conference Pool C
24.06 Košice (Slovakia) Norway 29-0 Bulgaria Rugby Europe Conference Pool A
24.06 Košice (Slovakia) Croatia 19-14 Lithuania Rugby Europe Conference Pool A
24.06 Košice (Slovakia) Denmark 24-5 Austria Rugby Europe Conference Pool B
24.06 Košice (Slovakia) Georgia 24-0 Bosnia & Herzegovina Rugby Europe Conference Pool B
24.06 Košice Slovakia 7-7 Andorra Rugby Europe Conference Pool C
24.06 Košice (Slovakia) Slovenia 24-17 Luxembourg Rugby Europe Conference Pool C
24.06 Košice (Slovakia) Croatia 12-5 Norway Rugby Europe Conference Pool A
24.06 Košice (Slovakia) Bulgaria 31-12 Lithuania Rugby Europe Conference Pool A
24.06 Košice (Slovakia) Austria 49-0 Bosnia & Herzegovina Rugby Europe Conference Pool B
24.06 Košice (Slovakia) Denmark 17-5 Georgia Rugby Europe Conference Pool B
24.06 KošiceSlovakia 19-0 Luxembourg Rugby Europe Conference Pool C
24.06 Košice (Slovakia) Andorra 17-12 Slovenia Rugby Europe Conference Pool C
18.06Malemort-sur-Corrèze (France)Russia 46-0 BelgiumGrand Prix SeriesQuarter-Final
18.06Malemort-sur-CorrèzeFrance 26-5 Italy Grand Prix SeriesQuarter-Final
18.06Malemort-sur-Corrèze (France)Ireland 15-0 SpainGrand Prix SeriesQuarter-Final
18.06Malemort-sur-Corrèze (France)England 12-10 WalesGrand Prix SeriesQuarter-Final
18.06Malemort-sur-Corrèze (France)Poland 21-0 PortugalGrand Prix Series9th-12th Place Semi-Final
18.06Malemort-sur-Corrèze (France)Sweden 28-0 NetherlandsGrand Prix Series9th-12th Place Semi-Final
18.06 Malemort-sur-Corrèze (France)Wales 12-7 BelgiumGrand Prix Series5th-8th Place Semi-Final
18.06 Malemort-sur-Corrèze (France)Spain 19-0 ItalyGrand Prix Series5th-8th Place Semi-Final
18.06 Malemort-sur-Corrèze (France)Russia 24-15 EnglandGrand Prix SeriesSemi-Final
18.06 Malemort-sur-CorrèzeFrance 14-7 IrelandGrand Prix SeriesSemi-Final
18.06 Malemort-sur-Corrèze (France)Portugal 26-19 Netherlands Grand Prix Series11th Place Match
18.06 Malemort-sur-Corrèze (France)Sweden 19-12 PolandGrand Prix Series9th Place Match
18.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Italy 27-0 BelgiumGrand Prix Series7th Place Match
18.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Spain 19-10 WalesGrand Prix Series5th Place Match
18.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Ireland 26-7 EnglandGrand Prix Series3rd Place Match
18.06 Malemort-sur-Corrèze France 21-22 RussiaGrand Prix SeriesFinal
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Russia 41-0 PolandGrand Prix Series Pool A
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Spain 19-0 Netherlands Grand Prix Series Pool A
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) England 45-0 PortugalGrand Prix Series Pool C
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Ireland 22-7 ItalyGrand Prix Series Pool C
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Wales 28-0 BelgiumGrand Prix Series Pool B
17.06 Malemort-sur-Corrèze France 40-5 Sweden Grand Prix Series Pool B
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Russia 17-0 SpainGrand Prix Series Pool A
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Netherlands 12-12 Poland Grand Prix Series Pool A
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) England 19-15 ItalyGrand Prix Series Pool C
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Ireland 47-7 PortugalGrand Prix Series Pool C
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Wales 24-12 SwedenGrand Prix Series Pool B
17.06 Malemort-sur-Corrèze France 31-5 Belgium Grand Prix Series Pool B
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Russia 48-0 NetherlandsGrand Prix Series Pool A
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Poland 12-12 SpainGrand Prix Series Pool A
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Ireland 24-12 EnglandGrand Prix Series Pool C
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Italy 31-0 PortugalGrand Prix Series Pool C
17.06 Malemort-sur-Corrèze (France) Belgium 31-5 SwedenGrand Prix Series Pool B
17.06 Malemort-sur-Corrèze France 50-5 Wales Grand Prix Series Pool B
11.06 Ostrava (Czech Republic) Romania 20-0 FinlandRugby Europe Trophy Quarter-Final
11.06 Ostrava (Czech Republic) Ukraine 40-0 SwitzerlandRugby Europe Trophy Quarter-Final
11.06 Ostrava (Czech Republic) Scotland 46-0 HungaryRugby Europe Trophy Quarter-Final
11.06 Ostrava Czech Republic 10-32 Germany Rugby Europe TrophyQuarter-Final
11.06 Ostrava (Czech Republic) Moldova 14-10 IsraelRugby Europe Trophy9th-12th Place Semi-Final
11.06 Ostrava (Czech Republic) Latvia 20-15 Malta
After extra time
Rugby Europe Trophy9th-12th Place Semi-Final
11.06 Ostrava Czech Republic 19-10 Finland Rugby Europe Trophy5th-8th Place Semi-Final
11.06 Ostrava (Czech Republic) Hungary 24-5 Switzerland Rugby Europe Trophy5th-8th Place Semi-Final
11.06 Ostrava (Czech Republic) Germany 22-12 Romania Rugby Europe TrophySemi-Final
11.06 Ostrava (Czech Republic) Scotland 26-7 Ukraine Rugby Europe TrophySemi-Final
11.06 Ostrava (Czech Republic) Israel 39-0 Malta Rugby Europe Trophy11th Place Match
11.06 Ostrava (Czech Republic) Moldova 10-5 Latvia Rugby Europe Trophy9th Place Match
11.06 Ostrava (Czech Republic) Finland 12-10 SwitzerlandRugby Europe Trophy7th Place Match
11.06 Ostrava Czech Republic 5-19 HungaryRugby Europe Trophy 5th Place Match
11.06 Ostrava (Czech Republic) Ukraine 20-5 Romania Rugby Europe Trophy3rd Place Match
11.06 Ostrava (Czech Republic) Scotland 46-0 Germany Rugby Europe TrophyFinal
10.06 Ostrava (Czech Republic) Finland 22-0 Malta Rugby Europe TrophyPool A
10.06 Ostrava (Czech Republic) Hungary 21-0 Switzerland Rugby Europe TrophyPool A
10.06 Ostrava (Czech Republic) Scotland 46-0 Moldova Rugby Europe TrophyPool C
10.06 Ostrava (Czech Republic) Germany 36-0 Israel Rugby Europe TrophyPool C
10.06 Ostrava (Czech Republic) Ukraine 19-0 Latvia Rugby Europe TrophyPool B
10.06 Ostrava Czech Republic 17-5 Romania Rugby Europe TrophyPool B
10.06 Ostrava (Czech Republic) Finland 15-0 Switzerland Rugby Europe TrophyPool A
10.06 Ostrava (Czech Republic) Hungary 28-7 Malta Rugby Europe TrophyPool A
10.06 Ostrava (Czech Republic) Scotland 46-0 Israel Rugby Europe TrophyPool C
10.06 Ostrava (Czech Republic) Germany 41-0 Moldova Rugby Europe TrophyPool C
10.06 Ostrava (Czech Republic) Romania 21-12 Latvia Rugby Europe TrophyPool B
10.06 Ostrava Czech Republic 5-17 Ukraine Rugby Europe TrophyPool B
10.06Ostrava (Czech Republic) Finland 15-12 Hungary Rugby Europe TrophyPool A
10.06Ostrava (Czech Republic) Switzerland 41-5 Malta Rugby Europe TrophyPool A
10.06Ostrava (Czech Republic) Scotland 36-0 Germany Rugby Europe TrophyPool C
10.06Ostrava (Czech Republic) Moldova 19-12 Israel Rugby Europe TrophyPool C
10.06Ostrava (Czech Republic) Ukraine 15-10 Romania Rugby Europe TrophyPool B
10.06Ostrava Czech Republic 26-12 Latvia Rugby Europe TrophyPool B
28.05 Langford Canada 33-5 England World Series Quarter-Final
28.05 Langford (Canada) Australia 22-10 USA World Series Quarter-Final
28.05 Langford (Canada) France 19-5 Ireland World Series Quarter-Final
28.05 Langford (Canada) New Zealand 24-0 Russia World Series Quarter-Final
28.05 Langford (Canada) Spain 31-0 Netherlands World Series 9th-12th Place Semi-Final
28.05 Langford (Canada) Fiji 24-19 Brazil World Series 9th-12th Place Semi-Final
28.05 Langford (Canada) USA 26-14 England World Series 5th-8th Place Semi-Final
28.05 Langford (Canada) Russia 17-0 IrelandWorld Series 5th-8th Place Semi-Final
28.05 Langford Canada 17-10 Australia World Series Semi-Final
28.05 Langford (Canada) New Zealand 28-5 FranceWorld Series Semi-Final
28.05 Langford (Canada) Brazil 28-7 Netherlands World Series 11th Place Match
28.05 Langford (Canada) Fiji 31-7 Spain World Series 9th Place Match
28.05 Langford (Canada) Ireland 14-10 EnglandWorld Series 7th Place Match
28.05 Langford (Canada) Russia 26-21 USA
After extra time
World Series 5th Place Match
28.05 Langford (Canada) Australia 26-12 France World Series 3rd Place Match
28.05 Langford Canada 7-17 New ZealandWorld Series Final
27.05 Langford (Canada) USA 21-19 England World Series Pool A
27.05 Langford (Canada) New Zealand 17-10 NetherlandsWorld Series Pool A
27.05 Langford (Canada) Ireland 19-14 Fiji World Series Pool C
27.05 Langford (Canada) Australia 26-0 Spain World Series Pool C
27.05 Langford (Canada) France 24-7 Russia World Series Pool B
27.05 Langford Canada 33-5 Brazil World Series Pool B
27.05 Langford (Canada) England 26-0 Netherlands World Series Pool A
27.05 Langford (Canada) New Zealand 7-0 USA World Series Pool A
27.05 Langford (Canada) Spain 12-7 Fiji World Series Pool C
27.05 Langford (Canada) Australia 21-0 Ireland World Series Pool C
27.05 Langford (Canada) Russia 20-5 Brazil World Series Pool B
27.05 Langford Canada 33-0 France World Series Pool B
27.05 Langford (Canada) USA 57-0 Netherlands World Series Pool A
27.05 Langford (Canada) New Zealand 43-7 England World Series Pool A
27.05 Langford (Canada) Ireland 21-0 Spain World Series Pool C
27.05 Langford (Canada) Australia 24-24 Fiji World Series Pool C
27.05 Langford (Canada) France 36-5 Brazil World Series Pool B
27.05 Langford Canada 24-10 Russia World Series Pool B
23.04 Kitakyushu (Japan) Australia 19-12 France World Series Quarter-Final
23.04 Kitakyushu (Japan) Canada 41-0 Russia World Series Quarter-Final
23.04 Kitakyushu (Japan) Fiji 26-19 USA World Series Quarter-Final
23.04 Kitakyushu (Japan) New Zealand 21-5 EnglandWorld Series Quarter-Final
23.04 Kitakyushu (Japan) Ireland 24-5 Brazil World Series 9th-12th Place Semi-Final
23.04 Kitakyushu Japan 5-14 Spain World Series 9th-12th Place Semi-Final
23.04 Kitakyushu (Japan) Russia 26-5 France World Series 5th-8th Place Semi-Final
23.04 Kitakyushu (Japan) England 29-24 USA World Series 5th-8th Place Semi-Final
23.04 Kitakyushu (Japan) Canada 33-0 Australia World Series Semi-Final
23.04 Kitakyushu (Japan) New Zealand 21-0 Fiji World Series Semi-Final
23.04 Kitakyushu Japan 10-12 Brazil World Series 11th Place Match
23.04 Kitakyushu (Japan) Ireland 26-7 Spain World Series 9th Place Match
23.04 Kitakyushu (Japan) USA 31-14 FranceWorld Series 7th Place Match
23.04 Kitakyushu (Japan) Russia 31-0 EnglandWorld Series 5th Place Match
23.04 Kitakyushu (Japan) Australia 19-17 FijiWorld Series 3rd Place Match
23.04 Kitakyushu (Japan) New Zealand 17-14 CanadaWorld Series Final
22.04Kitakyushu (Japan)USA 19-10 SpainWorld Series Pool C
22.04Kitakyushu (Japan)Canada 29-12 EnglandWorld Series Pool C
22.04Kitakyushu (Japan)Fiji 45-0 IrelandWorld Series Pool B
22.04Kitakyushu (Japan)Australia 38-0 BrazilWorld Series Pool B
22.04Kitakyushu (Japan)Russia 26-5 FranceWorld Series Pool A
22.04KitakyushuJapan 0-31 New ZealandWorld Series Pool A
22.04Kitakyushu (Japan)USA 27-5 England World Series Pool C
22.04Kitakyushu (Japan)Canada 43-5 Spain World Series Pool C
22.04Kitakyushu (Japan)Fiji 34-7 Brazil World Series Pool B
22.04Kitakyushu (Japan)Australia 36-0 IrelandWorld Series Pool B
22.04KitakyushuJapan 5-29 Russia World Series Pool A
22.04Kitakyushu (Japan)New Zealand 19-14 FranceWorld Series Pool A
22.04Kitakyushu (Japan)England 21-0 SpainWorld Series Pool C
22.04Kitakyushu (Japan)Canada 29-12 USAWorld Series Pool C
22.04Kitakyushu (Japan)Brazil 27-10 Ireland World Series Pool B
22.04Kitakyushu (Japan)Australia 17-12 Fiji World Series Pool B
22.04KitakyushuJapan 5-33 France World Series Pool A
22.04Kitakyushu (Japan)New Zealand 22-7 RussiaWorld Series Pool A
16.04 Le Robert Martinique 'B' - Guadeloupe Tournoi Antilles-Guyane 3rd Place Match
16.04 Le Robert Martinique 5-19 French Guiana Tournoi Antilles-Guyane Final
15.04Singapore Singapore 0-34 ThailandSoutheast Asian 7s Final
15.04 Le Robert Martinique 10-5 Guadeloupe Tournoi Antilles-Guyane Group Stage
15.04 Le RobertMartinique 'B' 0-22 French GuianaTournoi Antilles-Guyane Group Stage
15.04 Le Robert Martinique 'B' - Guadeloupe Tournoi Antilles-Guyane Group Stage
15.04 Le RobertMartinique 0-12 French GuianaTournoi Antilles-Guyane Group Stage
15.04 Le Robert (Martinique)French Guiana 24-0 Guadeloupe Tournoi Antilles-GuyaneGroup Stage
15.04 Le Robert Martinique 23-0 Martinique 'B' Tournoi Antilles-Guyane Group Stage
14.04Singapore (Singapore) Thailand 26-5 MalaysiaSoutheast Asian 7s Pool A
14.04Singapore Singapore 27-0 PhilippinesSoutheast Asian 7s Pool B
14.04Singapore (Singapore) Thailand 42-0 LaosSoutheast Asian 7s Pool A
14.04Singapore Singapore 32-0 IndonesiaSoutheast Asian 7s Pool B
14.04Singapore (Singapore) Malaysia 15-5 LaosSoutheast Asian 7s Pool A
14.04Singapore (Singapore) Philippines 30-0 IndonesiaSoutheast Asian 7s Pool B
14.04Singapore (Singapore) Thailand 34-0 PhilippinesSoutheast Asian 7s Semi-Final
14.04Singapore Singapore 29-5 MalaysiaSoutheast Asian 7s Semi-Final
14.04Singapore (Singapore) Laos 31-0 IndonesiaSoutheast Asian 7s 5th Place Match
14.04Singapore (Singapore) Philippines 17-12 Malaysia
After extra time
Southeast Asian 7s 3rd Place Match
07.04Hong Kong (Hong Kong) South Africa 29-7 Papua New Guinea World Series Qualifier Quarter-Final
07.04Hong Kong (Hong Kong) Belgium 14-12 NetherlandsWorld Series Qualifier Quarter-Final
07.04Hong Kong (Hong Kong) Italy 26-7 KenyaWorld Series Qualifier Quarter-Final
07.04Hong Kong (Hong Kong) Japan 28-14 ChinaWorld Series Qualifier Quarter-Final
07.04Hong Kong (Hong Kong) South Africa 17-7 BelgiumWorld Series QualifierSemi-Final
07.04Hong Kong (Hong Kong) Japan 31-0 ItalyWorld Series Qualifier Semi-Final
07.04Hong Kong (Hong Kong)Japan 22-10 South AfricaWorld Series QualifierFinal
06.04 Hong Kong (Hong Kong) Papua New Guinea 19-0 ColombiaWorld Series Qualifier Pool C
06.04 Hong Kong (Hong Kong) Italy 15-5 South AfricaWorld Series Qualifier Pool C
06.04 Hong Kong (Hong Kong) Netherlands 21-19 ChinaWorld Series Qualifier Pool A
06.04 Hong Kong (Hong Kong) Japan 54-0 Jamaica World Series Qualifier Pool A
06.04 Hong Kong Hong Kong 21-24 Kenya World Series Qualifier Pool B
06.04 Hong Kong (Hong Kong) Belgium 26-0 ArgentinaWorld Series Qualifier Pool B
06.04 Hong Kong (Hong Kong) Italy 17-5 Colombia World Series Qualifier Pool C
06.04 Hong Kong (Hong Kong) South Africa 24-7 Papua New GuineaWorld Series Qualifier Pool C
06.04 Hong Kong (Hong Kong) China 68-0 Jamaica World Series Qualifier Pool A
06.04 Hong Kong (Hong Kong) Japan 22-5 NetherlandsWorld Series Qualifier Pool A
06.04 Hong Kong (Hong Kong) Belgium 7-5 Kenya World Series Qualifier Pool B
06.04 Hong Kong Hong Kong 7-17 Argentina World Series Qualifier Pool B
06.04 Hong Kong (Hong Kong) Papua New Guinea 12-5 ItalyWorld Series Qualifier Pool C
06.04 Hong Kong (Hong Kong) South Africa 33-0 ColombiaWorld Series Qualifier Pool C
06.04 Hong Kong (Hong Kong) Netherlands 22-7 JamaicaWorld Series Qualifier Pool A
06.04 Hong Kong (Hong Kong) Japan 21-14 China World Series Qualifier Pool A
06.04 Hong Kong Hong Kong 15-10 Belgium World Series Qualifier Pool B
06.04 Hong Kong (Hong Kong) Kenya 17-7 Argentina World Series Qualifier Pool B
19.03 Alarobia (Madagascar) Réunion 20-0 Mayotte Indian Ocean Island Tournament  
19.03 Alarobia Madagascar 43-0 Mauritius Indian Ocean Island Tournament  
19.03 Alarobia (Madagascar) Réunion 39-0 Mauritius Indian Ocean Island Tournament  
19.03 Alarobia Madagascar 65-10 Mayotte Indian Ocean Island Tournament  
19.03 Alarobia (Madagascar) Mayotte 26-0 Mauritius Indian Ocean Island Tournament  
19.03 Alarobia Madagascar 24-10 Réunion Indian Ocean Island Tournament  
04.03 Las Vegas (USA) England 45-7 Argentina World Series 9th-12th Place Semi-Final
04.03 Las Vegas (USA) Spain 19-7 Brazil World Series 9th-12th Place Semi-Final
04.03 Las Vegas (USA) Canada 33-0 France World Series Quarter-Final
04.03 Las Vegas (USA) Australia 22-7 Fiji World Series Quarter-Final
04.03 Las Vegas USA 20-12 Ireland World Series Quarter-Final
04.03 Las Vegas (USA) New Zealand 26-5 Russia World Series Quarter-Final
04.03 Las Vegas (USA) Brazil 41-0 Argentina World Series 11th Place Match
04.03 Las Vegas (USA) Spain 10-0 England World Series 9th Place Match
04.03 Las Vegas (USA) Fiji 15-12 France World Series 5th-8th Place Semi-Final
04.03 Las Vegas (USA) Russia 20-5 Ireland World Series 5th-8th Place Semi-Final
04.03 Las Vegas (USA) Australia 26-17 Canada World Series Semi-Final
04.03 Las Vegas USA 7-12 New Zealand World Series Semi-Final
04.03 Las Vegas (USA) France 15-5 Ireland World Series 7th Place Match
04.03 Las Vegas (USA) Fiji 19-17 Russia World Series 5th Place Match
04.03 Las Vegas USA 7-31 Canada World Series 3rd Place Match
04.03 Las Vegas (USA) New Zealand 28-5 Australia World Series Final
03.03 Las VegasUSA 21-24 Ireland World SeriesPool B
03.03 Las Vegas (USA)Fiji 21-19 Spain World SeriesPool B
03.03 Las Vegas (USA)Canada 34-7 Russia World SeriesPool A
03.03 Las Vegas (USA)France 45-7 Argentina World SeriesPool A
03.03 Las Vegas (USA)New Zealand 24-0 Brazil World SeriesPool C
03.03 Las Vegas (USA)Australia 31-14 England World SeriesPool C
03.03 Las VegasUSA 22-7 Spain World SeriesPool B
03.03 Las Vegas (USA)Fiji 31-5 Ireland World SeriesPool B
03.03 Las Vegas (USA)Canada 38-7 Argentina World SeriesPool A
03.03 Las Vegas (USA)Russia 22-19 France World SeriesPool A
03.03 Las Vegas (USA)New Zealand 27-5 England World SeriesPool C
03.03 Las Vegas (USA)Australia 38-0 Brazil World SeriesPool C
03.03 Las Vegas USA 14-7 Fiji World Series Pool B
03.03 Las Vegas (USA) Ireland 14-14 Spain World Series Pool B
03.03 Las Vegas (USA) Canada 21-7 France World Series Pool A
03.03 Las Vegas (USA) Russia 36-0 Argentina World Series Pool A
03.03 Las Vegas (USA) New Zealand 21-14 Australia World Series Pool C
03.03 Las Vegas (USA) England 12-0 Brazil World Series Pool C
19.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Paraguay 19-0 Chile South American 7sQuarter-Final
19.02 Villa Carlos PazArgentina 31-7 Uruguay South American 7sQuarter-Final
19.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Colombia 10-7 Venezuela South American 7sQuarter-Final
19.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Brazil 53-0 Peru South American 7sQuarter-Final
19.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Chile 14-0 Uruguay South American 7s5th-8th Place Semi-Final
19.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Venezuela 27-10 Peru South American 7s5th-8th Place Semi-Final
19.02 Villa Carlos PazArgentina 36-0 Paraguay South American 7sSemi-Final
19.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Brazil 32-0 Colombia South American 7sSemi-Final
19.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Peru 24-0 Uruguay South American 7s7th Place Match
19.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Venezuela 24-0 Chile South American 7s5th Place Match
19.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Colombia 5-0 Paraguay South American 7s3rd Place Match
19.02 Villa Carlos PazArgentina 12-31 Brazil South American 7sFinal
18.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Paraguay 10-5 Venezuela South American 7sPool A
18.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Brazil 52-0 Uruguay South American 7sPool A
18.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Colombia 38-7 Chile South American 7sPool B
18.02 Villa Carlos PazArgentina 31-10 Peru South American 7sPool B
18.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Venezuela 32-0 Uruguay South American 7sPool A
18.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Brazil 45-0 Paraguay South American 7sPool A
18.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Colombia 33-7 Peru South American 7sPool B
18.02 Villa Carlos PazArgentina 29-0 Chile South American 7sPool B
18.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Paraguay 46-0 Uruguay South American 7sPool A
18.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Brazil 31-0 Venezuela South American 7sPool A
18.02 Villa Carlos Paz (Argentina)Chile 14-0 Peru South American 7sPool B
18.02 Villa Carlos PazArgentina 17-0 Colombia South American 7sPool B
18.02 Vientiane (Laos)India 5-0 Pakistan Asian Trophy 
18.02 Vientiane (Laos)Philippines 27-0 Nepal Asian Trophy 
18.02 VientianeLaos 5-26 MalaysiaAsian Trophy 
18.02 Vientiane (Laos)Philippines 43-0 Pakistan Asian Trophy 
18.02 VientianeLaos 5-35 South Korea Asian Trophy 
18.02 Vientiane (Laos)Malaysia 54-0 Nepal Asian Trophy 
18.02 Vientiane (Laos)Malaysia 40-0 Pakistan Asian Trophy 
18.02 VientianeLaos 29-0 NepalAsian Trophy 
18.02 Vientiane (Laos)South Korea 29-0 India Asian Trophy 
17.02 Vientiane (Laos) South Korea 48-0 Pakistan Asian Trophy 
17.02 Vientiane Laos 7-20 India Asian Trophy 
17.02 Vientiane (Laos) Malaysia 10-5 Philippines Asian Trophy 
17.02 Vientiane (Laos) South Korea 34-0 Nepal Asian Trophy 
17.02 Vientiane Laos 36-5 Pakistan Asian Trophy 
17.02 Vientiane (Laos) India 12-5 Philippines Asian Trophy 
17.02 Vientiane (Laos) South Korea 10-0 Malaysia Asian Trophy 
17.02 Vientiane (Laos) India 43-0 Nepal Asian Trophy 
17.02 Vientiane Laos 22-31 Philippines Asian Trophy 
17.02 Vientiane (Laos) South Korea 22-5 PhilippinesAsian Trophy  
17.02 Vientiane (Laos) India 26-12 Malaysia Asian Trophy 
17.02 Vientiane (Laos) Pakistan 17-7 Nepal Asian Trophy 
04.02 Sydney (Australia) New Zealand 24-5 France World Series Quarter-Final
04.02 Sydney (Australia) USA 17-5 Ireland World Series Quarter-Final
04.02 Sydney (Australia) Australia 17-5 Fiji World Series Quarter-Final
04.02 Sydney (Australia) Canada 26-5 Russia World Series Quarter-Final
04.02 Sydney (Australia) England 29-17 Papua New GuineaWorld Series 9th-12th Place Semi-Final
04.02 Sydney (Australia) Brazil 10-7 Spain World Series 9th-12th Place Semi-Final
04.02 Sydney (Australia) France 21-19 Ireland World Series 5th-8th Place Semi-Final
04.02 Sydney (Australia) Fiji 33-19 Russia World Series 5th-8th Place Semi-Final
04.02 Sydney (Australia) USA 19-12 New Zealand World Series Semi-Final
04.02 Sydney Australia 7-12 Canada World Series Semi-Final
04.02 Sydney (Australia) Spain 31-17 Papua New Guinea World Series 11th Place Match
04.02 Sydney (Australia) Brazil 17-12 England
After extra time
World Series 9th Place Match
04.02 Sydney (Australia) Russia 17-12 Ireland
After extra time
World Series 7th Place Match
04.02 Sydney (Australia) Fiji 31-12 FranceWorld Series 5th Place Match
04.02 Sydney Australia 0-19 New ZealandWorld Series 3rd Place Match
04.02 Sydney (Australia) Canada 21-17 USAWorld Series Final
03.02 Sydney (Australia) England 19-10 Spain World Series Pool C
03.02 Sydney (Australia) Russia 19-10 USA World Series Pool C
03.02 Sydney (Australia) Ireland 19-12 Fiji World Series Pool B
03.02 Sydney Australia 24-7 Brazil World Series Pool B
03.02 Sydney (Australia) Canada 26-5 France World Series Pool A
03.02 Sydney (Australia) New Zealand 34-5 Papua New GuineaWorld Series Pool A
03.02 Sydney (Australia) USA 22-14 England World Series Pool C
03.02 Sydney (Australia) Russia 24-5 Spain World Series Pool C
03.02 Sydney (Australia) Fiji 31-10 Brazil World Series Pool B
03.02 Sydney Australia 29-0 Ireland World Series Pool B
03.02 Sydney (Australia) Canada 39-5 Papua New GuineaWorld Series Pool A
03.02 Sydney (Australia) New Zealand 14-12 France World Series Pool A
03.02 Sydney (Australia) USA 20-5 Spain World Series Pool C
03.02 Sydney (Australia) Russia 31-5 England World Series Pool C
03.02 Sydney (Australia) Ireland 33-5 Brazil World Series Pool B
03.02 Sydney Australia 26-17 Fiji World Series Pool B
03.02 Sydney (Australia) France 31-10 Papua New GuineaWorld Series Pool A
03.02 Sydney (Australia) New Zealand 31-10 Canada World Series Pool A