FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S RUGBY SEVENS - 2012 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
02.12 Paraná Argentina 19-5 Uruguay Republica 7s  
02.12 Paraná (Argentina) Chile 12-10 Paraguay Republica 7s  
01.12 Dubai (United Arab Emirates) Australia 14-10 Canada IRB World Series Quarter-Final
01.12 Dubai (United Arab Emirates) New Zealand 31-0 England IRB World Series Quarter-Final
01.12 Dubai (United Arab Emirates) South Africa 12-7 Netherlands IRB World Series Quarter-Final
01.12 Dubai (United Arab Emirates) Spain 7-5 Russia IRB World Series Quarter-Final
01.12 Dubai (United Arab Emirates) France 22-0 Brazil IRB World Series 9th-12th Place Semi-Final
01.12 Dubai (United Arab Emirates) USA 36-7 China IRB World Series 9th-12th Place Semi-Final
01.12 Dubai (United Arab Emirates) Canada 24-0 England IRB World Series 5th-8th Place Semi-Final
01.12 Dubai (United Arab Emirates) Russia 21-5 Netherlands IRB World Series 5th-8th Place Semi-Final
01.12 Dubai (United Arab Emirates) New Zealand 28-14 Australia IRB World Series Semi-Final
01.12 Dubai (United Arab Emirates) South Africa 19-17 Spain IRB World Series Semi-Final
01.12 Dubai (United Arab Emirates) China 19-17 Brazil IRB World Series 11th Place Match
01.12 Dubai (United Arab Emirates) USA 26-12 France IRB World Series 9th Place Match
01.12 Dubai (United Arab Emirates) England 24-5 Netherlands IRB World Series 7th Place Match
01.12 Dubai (United Arab Emirates) Russia 14-10 Canada IRB World Series 5th Place Match
01.12 Dubai (United Arab Emirates) Spain 17-5 Australia IRB World Series 3rd Place Match
01.12 Dubai (United Arab Emirates) New Zealand 41-0 South Africa IRB World Series Final
01.12 Paraná Argentina 17-5 Chile Republica 7s  
01.12 Paraná (Argentina) Uruguay 31-0 Paraguay Republica 7s  
01.12 Paraná Argentina 41-0 Paraguay Republica 7s  
01.12 Paraná (Argentina) Uruguay 25-0 Chile Republica 7s  
30.11 Dubai (United Arab Emirates) Australia 24-12 Netherlands IRB World Series Pool C
30.11 Dubai (United Arab Emirates) USA 27-7 France IRB World Series Pool C
30.11 Dubai (United Arab Emirates) South Africa 20-5 England IRB World Series Pool A
30.11 Dubai (United Arab Emirates) Spain 19-0 Brazil IRB World Series Pool A
30.11 Dubai (United Arab Emirates) Russia 15-12 Canada IRB World Series Pool B
30.11 Dubai (United Arab Emirates) New Zealand 31-0 China IRB World Series Pool B
30.11 Dubai (United Arab Emirates) Australia 29-0 France IRB World Series Pool C
30.11 Dubai (United Arab Emirates) England 22-0 Brazil IRB World Series Pool A
30.11 Dubai (United Arab Emirates) Netherlands 12-7 USA IRB World Series Pool C
30.11 Dubai (United Arab Emirates) Spain 5-0 South Africa IRB World Series Pool A
30.11 Dubai (United Arab Emirates) Canada 32-0 China IRB World Series Pool B
30.11 Dubai (United Arab Emirates) New Zealand 12-12 Russia IRB World Series Pool B
30.11 Dubai (United Arab Emirates) Russia 27-0 China IRB World Series Pool B
30.11 Dubai (United Arab Emirates) Netherlands 14-12 France IRB World Series Pool C
30.11 Dubai (United Arab Emirates) South Africa 19-5 Brazil IRB World Series Pool A
30.11 Dubai (United Arab Emirates) Australia 15-7 USA IRB World Series Pool C
30.11 Dubai (United Arab Emirates) England 17-7 Spain IRB World Series Pool A
30.11 Dubai (United Arab Emirates) Canada 12-12 New Zealand IRB World Series Pool B
11.11 Montevideo Uruguay 19-7 Chile Valentín Martínez 7s Semi-Final
11.11 Montevideo (Uruguay) Argentina 26-0 Argentina 'B' Valentín Martínez 7s Semi-Final
11.11 Montevideo (Uruguay) Argentina 'B' 27-0 Chile Valentín Martínez 7s 3rd Place Match
11.11 Montevideo Uruguay 0-21 Argentina Valentín Martínez 7s Final
10.11 Montevideo (Uruguay) Argentina 'B' 10-5 Paraguay Valentín Martínez 7s Pool A
10.11 Montevideo (Uruguay) Argentina 12-5 Chile Valentín Martínez 7s Pool C
10.11 Montevideo (Uruguay) Argentina 36-5 Paraguay Valentín Martínez 7s Quarter-Final
07.10 Pune India 5-0 Malaysia World Cup Qualifier Asia, 9th-15th Place Quarter-Final
07.10 Pune (India) Sri Lanka 20-10 United Arab Emirates World Cup Qualifier Asia, 9th-15th Place Quarter-Final
07.10 Pune (India) Iran 29-7 South Korea World Cup Qualifier Asia, 9th-15th Place Quarter-Final
07.10 Pune (India) Japan 12-5 Thailand World Cup Qualifier Asia, Quarter-Final
07.10 Pune (India) Fiji 47-0 Singapore World Cup Qualifier Asia, Quarter-Final
07.10 Pune (India) China 31-0 Hong Kong World Cup Qualifier Asia, Quarter-Final
07.10 Pune (India) Kazakhstan 34-0 Taiwan World Cup Qualifier Asia, Quarter-Final
07.10 Pune (India) United Arab Emirates 17-12 Malaysia World Cup Qualifier Asia, 13th-15th Place Semi-Final
07.10 Pune India 0-33 Sri Lanka World Cup Qualifier Asia, 9th-12th Place Semi-Final
07.10 Pune (India) Philippines 24-5 Iran World Cup Qualifier Asia, 9th-12th Place Semi-Final
07.10 Pune (India) Thailand 17-12 Singapore World Cup Qualifier Asia, 5th-8th Place Semi-Final
07.10 Pune (India) Hong Kong 27-0 Taiwan World Cup Qualifier Asia, 5th-8th Place Semi-Final
07.10 Pune (India) Fiji 31-7 Japan World Cup Qualifier Asia, Semi-Final
07.10 Pune (India) China 17-12 Kazakhstan World Cup Qualifier Asia, Semi-Final
07.10 Pune (India) United Arab Emirates 24-0 South Korea World Cup Qualifier Asia, 13th Place Match
07.10 Pune India 12-17 Iran World Cup Qualifier Asia, 11th Place Match
07.10 Pune (India) Philippines 22-7 Sri Lanka World Cup Qualifier Asia, 9th Place Match
07.10 Pune (India) Singapore 12-5 Taiwan World Cup Qualifier Asia, 7th Place Match
07.10 Pune (India) Hong Kong 19-7 Thailand World Cup Qualifier Asia, 5th Place Match
07.10 Pune (India) Japan 17-7 Kazakhstan World Cup Qualifier Asia, 3rd Place Match
07.10 Pune (India) Fiji 15-0 China World Cup Qualifier Asia, Final
06.10 Pune India 0-36 Hong Kong World Cup Qualifier Asia, Pool A
06.10 Pune (India) Taiwan 45-0 South Korea World Cup Qualifier Asia, Pool B
06.10 Pune (India) Fiji 44-7 Sri Lanka World Cup Qualifier Asia, Pool B
06.10 Pune (India) Singapore 20-0 Iran World Cup Qualifier Asia, Pool D
06.10 Pune (India) Kazakhstan 41-0 United Arab Emirates World Cup Qualifier Asia, Pool D
06.10 Pune (India) Thailand 45-0 Malaysia World Cup Qualifier Asia, Pool C
06.10 Pune (India) China 29-0 Philippines World Cup Qualifier Asia, Pool C
06.10 Pune (India) India 0-49 Japan World Cup Qualifier Asia, Pool A
06.10 Pune (India) Taiwan 26-7 Sri Lanka World Cup Qualifier Asia, Pool B
06.10 Pune (India) Fiji 50-0 South Korea World Cup Qualifier Asia, Pool B
06.10 Pune (India) Singapore 19-15 United Arab Emirates World Cup Qualifier Asia, Pool D
06.10 Pune (India) Kazakhstan 36-0 Iran World Cup Qualifier Asia, Pool D
06.10 Pune (India) Thailand 31-7 Philippines World Cup Qualifier Asia, Pool C
06.10 Pune (India) China 49-0 Malaysia World Cup Qualifier Asia, Pool C
06.10 Pune (India) Japan 19-5 Hong Kong World Cup Qualifier Asia, Pool A
06.10 Pune (India) Sri Lanka 43-0 South Korea World Cup Qualifier Asia, Pool B
06.10 Pune (India) Fiji 36-7 Taiwan World Cup Qualifier Asia, Pool B
06.10 Pune (India) Iran 10-5 United Arab Emirates World Cup Qualifier Asia, Pool D
06.10 Pune (India) Kazakhstan 31-0 Singapore World Cup Qualifier Asia, Pool D
06.10 Pune (India) Philippines 40-7 Malaysia World Cup Qualifier Asia, Pool C
06.10 Pune (India) China 41-0 Thailand World Cup Qualifier Asia, Pool C
30.09 Rabat Morocco 0-12 Zimbabwe World Cup Qualifier Africa, 5th-7th Place Semi-Final
30.09 Rabat (Morocco) Kenya 7-0 Senegal World Cup Qualifier Africa, Semi-Final
30.09 Rabat (Morocco) Tunisia 17-5 Uganda World Cup Qualifier Africa, Semi-Final
30.09 Rabat (Morocco) Zimbabwe 14-10 Zambia World Cup Qualifier Africa, 5th Place Match
30.09 Rabat (Morocco) Uganda 12-0 Senegal World Cup Qualifier Africa, 3rd Place Match
30.09 Rabat (Morocco) Tunisia 14-10 Kenya World Cup Qualifier Africa, Final
29.09 Rabat (Morocco) Tunisia 36-0 Zambia World Cup Qualifier Africa, Group C
29.09 Rabat Morocco 0-34 Kenya World Cup Qualifier Africa, Group C
29.09 Rabat (Morocco) Uganda 12-5 Zimbabwe World Cup Qualifier Africa, Group D
29.09 Rabat (Morocco) Kenya 36-0 Zambia World Cup Qualifier Africa, Group C
29.09 Rabat Morocco 0-32 Tunisia World Cup Qualifier Africa, Group C
29.09 Rabat (Morocco) Senegal 7-5 Zimbabwe World Cup Qualifier Africa, Group D
29.09 Rabat Morocco 0-5 Zambia World Cup Qualifier Africa, Group C
29.09 Rabat (Morocco) Kenya 7-5 Tunisia World Cup Qualifier Africa, Group C
29.09 Rabat (Morocco) Uganda 22-0 Senegal World Cup Qualifier Africa, Group D
01.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Kazakhstan 22-0 Thailand Asia-Pacific 7s 5th-8th Place Semi-Final
01.09 Kota Kinabalu (Malaysia) China 24-0 Taiwan Asia-Pacific 7s 5th-8th Place Semi-Final
02.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Japan 37-0 Hong Kong Asia-Pacific 7s Semi-Final
02.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Australia 12-7 Papua New Guinea Asia-Pacific 7s Semi-Final
02.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Singapore 29-0 South Korea Asia-Pacific 7s 9th Place Match
02.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Taiwan 24-12 Thailand Asia-Pacific 7s 7th Place Match
02.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Kazakhstan 29-14 China Asia-Pacific 7s 5th Place Match
02.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Papua New Guinea 26-17 Hong Kong Asia-Pacific 7s 3rd Place Match
02.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Australia 36-17 Japan Asia-Pacific 7s Final
01.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Australia 12-0 Kazakhstan Asia-Pacific 7s Group B
01.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Japan 36-7 Taiwan Asia-Pacific 7s Group B
01.09 Kota Kinabalu (Malaysia) China 19-19 Papua New Guinea Asia-Pacific 7s Group A
01.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Hong Kong 19-5 Thailand Asia-Pacific 7s Group A
01.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Japan 36-0 Singapore Asia-Pacific 7s Group B
01.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Taiwan 10-5 Singapore Asia-Pacific 7s Group B
01.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Thailand 36-0 South Korea Asia-Pacific 7s Group A
01.09 Kota Kinabalu (Malaysia) Hong Kong 34-0 South Korea Asia-Pacific 7s Group A
31.08 Kota Kinabalu (Malaysia) Australia 50-0 Singapore Asia-Pacific 7s Group B
31.08 Kota Kinabalu (Malaysia) Japan 21-5 Kazakhstan Asia-Pacific 7s Group B
31.08 Kota Kinabalu (Malaysia) Papua New Guinea 19-0 South Korea Asia-Pacific 7s Group A
31.08 Kota Kinabalu (Malaysia) China 36-7 Thailand Asia-Pacific 7s Group A
31.08 Kota Kinabalu (Malaysia) Japan 14-10 Australia Asia-Pacific 7s Group B
31.08 Kota Kinabalu (Malaysia) Kazakhstan 27-0 Taiwan Asia-Pacific 7s Group B
31.08 Kota Kinabalu (Malaysia) Papua New Guinea 26-12 Thailand Asia-Pacific 7s Group A
31.08 Kota Kinabalu (Malaysia) Hong Kong 12-5 China Asia-Pacific 7s Group A
31.08 Kota Kinabalu (Malaysia) Australia 59-0 Taiwan Asia-Pacific 7s Group B
31.08 Kota Kinabalu (Malaysia) Kazakhstan 41-0 Singapore Asia-Pacific 7s Group B
31.08 Kota Kinabalu (Malaysia) Papua New Guinea 35-24 Hong Kong Asia-Pacific 7s Group A
31.08 Kota Kinabalu (Malaysia) China 44-0 South Korea Asia-Pacific 7s Group A
26.08 Ottawa (Canada) Trinidad & Tobago 36-0 Cayman Islands World Cup Qualifier NACRA, Group Stage
26.08 Ottawa (Canada) Jamaica 24-0 Mexico World Cup Qualifier NACRA, Group Stage
26.08 Ottawa (Canada) Mexico 35-0 Cayman Islands World Cup Qualifier NACRA, Group Stage
26.08 Ottawa Canada 39-0 Trinidad & Tobago World Cup Qualifier NACRA, Group Stage
25.08 Ottawa (Canada) Trinidad & Tobago 25-12 Mexico World Cup Qualifier NACRA, Group Stage
25.08 Ottawa Canada 45-0 Jamaica World Cup Qualifier NACRA, Group Stage
25.08 Ottawa (Canada) Jamaica 19-7 Trinidad & Tobago World Cup Qualifier NACRA, Group Stage
25.08 Ottawa Canada 50-0 Cayman Islands World Cup Qualifier NACRA, Group Stage
25.08 Ottawa (Canada) Jamaica 17-0 Cayman Islands World Cup Qualifier NACRA, Group Stage
25.08 Ottawa Canada 62-0 Mexico World Cup Qualifier NACRA, Group Stage
26.08 Ottawa Canada 42-0 Mexico World Cup Qualifier NACRA, Semi-Final
26.08 Ottawa (Canada) Trinidad & Tobago 22-5 Jamaica World Cup Qualifier NACRA, Semi-Final
26.08 Ottawa Canada 46-0 Trinidad & Tobago World Cup Qualifier NACRA, Final
04.08 Lautoka (Fiji) New Zealand 52-0 Solomon Islands World Cup Qualifier Oceania, Quarter-Final
04.08 Lautoka Fiji 15-5 Samoa World Cup Qualifier Oceania, Quarter-Final
04.08 Lautoka (Fiji) Papua New Guinea 24-19 Tonga World Cup Qualifier Oceania, Quarter-Final
04.08 Lautoka (Fiji) Australia 22-0 Cook Islands World Cup Qualifier Oceania, Quarter-Final
04.08 Lautoka (Fiji) Tonga 40-5 Solomon Islands World Cup Qualifier Oceania, 5th-8th Place Semi-Final
04.08 Lautoka (Fiji) Samoa 17-5 Cook Islands World Cup Qualifier Oceania, 5th-8th Place Semi-Final
04.08 Lautoka (Fiji) New Zealand 36-0 Papua New Guinea World Cup Qualifier Oceania, Semi-Final
04.08 Lautoka Fiji 5-26 Australia World Cup Qualifier Oceania, Semi-Final
04.08 Lautoka (Fiji) Cook Islands 41-0 Solomon Islands World Cup Qualifier Oceania, 7th Place Match
04.08 Lautoka (Fiji) Samoa 17-12 Tonga World Cup Qualifier Oceania, 5th Place Match
04.08 Lautoka Fiji 26-14 Papua New Guinea World Cup Qualifier Oceania, 3rd Place Match
04.08 Lautoka (Fiji) New Zealand 35-24 Australia World Cup Qualifier Oceania, Final
03.08 Lautoka Fiji 7-19 New Zealand World Cup Qualifier Oceania, Pool 2
03.08 Lautoka (Fiji) Tonga 15-0 Cook Islands World Cup Qualifier Oceania, Pool 2
03.08 Lautoka (Fiji) Australia 34-0 Samoa World Cup Qualifier Oceania, Pool 1
03.08 Lautoka (Fiji) Papua New Guinea 38-0 Solomon Islands World Cup Qualifier Oceania, Pool 1
03.08 Lautoka (Fiji) New Zealand 27-0 Cook Islands World Cup Qualifier Oceania, Pool 2
03.08 Lautoka Fiji 45-0 Tonga World Cup Qualifier Oceania, Pool 2
03.08 Lautoka (Fiji) Australia 29-7 Papua New Guinea World Cup Qualifier Oceania, Pool 1
03.08 Lautoka (Fiji) Samoa 36-0 Solomon Islands World Cup Qualifier Oceania, Pool 1
03.08 Lautoka (Fiji) New Zealand 54-0 Tonga World Cup Qualifier Oceania, Pool 2
03.08 Lautoka Fiji 36-7 Cook Islands World Cup Qualifier Oceania, Pool 2
03.08 Lautoka (Fiji) Australia 50-0 Solomon Islands World Cup Qualifier Oceania, Pool 1
03.08 Lautoka (Fiji) Papua New Guinea 17-10 Samoa World Cup Qualifier Oceania, Pool 1
01.07 Moscow (Russia) Italy 14-0 Moldova World Cup Qualifier Europe, Final Round, 9th-16th Place Quarter-Final
01.07 Moscow (Russia) Wales 22-0 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Final Round, 9th-16th Place Quarter-Final
01.07 Moscow (Russia) Scotland 27-0 Croatia World Cup Qualifier Europe, Final Round, 9th-16th Place Quarter-Final
01.07 Moscow (Russia) Portugal 21-7 Sweden World Cup Qualifier Europe, Final Round, 9th-16th Place Quarter-Final
01.07 Moscow Russia 27-0 Ireland World Cup Qualifier Europe, Final Round, Quarter-Final
01.07 Moscow (Russia) France 22-0 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Final Round, Quarter-Final
01.07 Moscow (Russia) Spain 31-5 Germany World Cup Qualifier Europe, Final Round, Quarter-Final
01.07 Moscow (Russia) England 31-5 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Final Round, Quarter-Final
01.07 Moscow (Russia) Moldova 24-0 Croatia World Cup Qualifier Europe, Final Round, 13th-16th Place Semi-Final
01.07 Moscow (Russia) Sweden 10-7 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Final Round, 13th-16th Place Semi-Final
01.07 Moscow (Russia) Scotland 22-17 Italy World Cup Qualifier Europe, Final Round, 9th-12th Place Semi-Final
01.07 Moscow (Russia) Portugal 26-5 Wales World Cup Qualifier Europe, Final Round, 9th-12th Place Semi-Final
01.07 Moscow (Russia) Netherlands 26-5 Germany World Cup Qualifier Europe, Final Round, 5th-8th Place Semi-Final
01.07 Moscow (Russia) Ireland 17-0 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Final Round, 5th-8th Place Semi-Final
01.07 Moscow (Russia) Spain 24-12 France World Cup Qualifier Europe, Final Round, Semi-Final
01.07 Moscow Russia 10-24 England World Cup Qualifier Europe, Final Round, Semi-Final
01.07 Moscow (Russia) Switzerland 15-5 Croatia World Cup Qualifier Europe, Final Round, 15th Place Match
01.07 Moscow (Russia) Sweden 7-0 Moldova World Cup Qualifier Europe, Final Round, 13th Place Match
01.07 Moscow (Russia) Wales 19-14 Italy World Cup Qualifier Europe, Final Round, 11th Place Match
01.07 Moscow (Russia) Portugal 26-5 Scotland World Cup Qualifier Europe, Final Round, 9th Place Match
01.07 Moscow (Russia) Ukraine 22-0 Germany World Cup Qualifier Europe, Final Round, 7th Place Match
01.07 Moscow (Russia) Netherlands 31-7 Ireland World Cup Qualifier Europe, Final Round, 5th Place Match
01.07 Moscow Russia 24-12 France World Cup Qualifier Europe, Final Round, 3rd Place Match
01.07 Moscow (Russia) England 27-7 Spain World Cup Qualifier Europe, Final Round, Final
30.06 Moscow Russia 21-7 France World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group D
30.06 Moscow (Russia) Wales 52-0 Moldova World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group D
30.06 Moscow (Russia) Netherlands 55-0 Italy World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group C
30.06 Moscow (Russia) Ireland 41-0 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group C
30.06 Moscow (Russia) Spain 35-0 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group B
30.06 Moscow (Russia) Scotland 22-19 Sweden World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group B
30.06 Moscow (Russia) England 50-0 Portugal World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group A
30.06 Moscow (Russia) Germany 26-5 Croatia World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group A
30.06 Moscow Russia 41-0 Moldova World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group D
30.06 Moscow (Russia) France 33-0 Wales World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group D
30.06 Moscow (Russia) Italy 22-17 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group C
30.06 Moscow (Russia) Netherlands 14-12 Ireland World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group C
30.06 Moscow (Russia) Ukraine 24-7 Sweden World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group B
30.06 Moscow (Russia) Spain 36-0 Scotland World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group B
30.06 Moscow (Russia) Germany 14-5 Portugal World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group A
30.06 Moscow (Russia) England 55-0 Croatia World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group A
30.06 Moscow Russia 26-0 Wales World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group D
30.06 Moscow (Russia) France 57-0 Moldova World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group D
30.06 Moscow (Russia) Ireland 17-5 Italy World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group C
30.06 Moscow (Russia) Netherlands 47-0 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group C
30.06 Moscow (Russia) Ukraine 24-0 Scotland World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group B
30.06 Moscow (Russia) Spain 38-0 Sweden World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group B
30.06 Moscow (Russia) Portugal 29-0 Croatia World Cup Qualifier Europe, Final Round, Group A
30.06 Moscow (Russia) England 36-0 Germany European Series Europe, Final Round, Group A
17.06 Ameland (Netherlands) Germany 40-5 Switzerland European Series 9th-12th Place Semi-Final
17.06 Ameland (Netherlands) Sweden 19-0 Moldova European Series 9th-12th Place Semi-Final
17.06 Ameland (Netherlands) Italy 10-7 Ukraine European Series 5th-8th Place Semi-Final
17.06 Ameland (Netherlands) Russia 36-0 Portugal European Series 5th-8th Place Semi-Final
17.06 Ameland (Netherlands) Spain 14-5 France European Series Semi-Final
17.06 Ameland Netherlands 7-24 England European Series Semi-Final
17.06 Ameland (Netherlands) Switzerland 10-7 Moldova European Series 11th Place Match
17.06 Ameland (Netherlands) Germany 10-5 Sweden European Series 9th Place Match
17.06 Ameland (Netherlands) Ukraine 33-7 Portugal European Series 7th Place Match
17.06 Ameland (Netherlands) Russia 33-0 Italy European Series 5th Place Match
17.06 Ameland Netherlands 19-12 France European Series 3rd Place Match
17.06 Ameland (Netherlands) England 21-10 Spain European Series Final
16.06 Ameland (Netherlands) Spain 21-5 Ukraine European Series Group B
16.06 Ameland (Netherlands) Portugal 19-7 Germany European Series Group B
16.06 Ameland Netherlands 48-0 Moldova European Series Group B
16.06 Ameland (Netherlands) England 53-0 Switzerland European Series Group A
16.06 Ameland (Netherlands) Italy 12-5 France European Series Group A
16.06 Ameland (Netherlands) Russia 30-0 Sweden European Series Group A
16.06 Ameland (Netherlands) Spain 21-0 Portugal European Series Group B
16.06 Ameland Netherlands 19-0 Ukraine European Series Group B
16.06 Ameland (Netherlands) Germany 12-0 Moldova European Series Group B
16.06 Ameland (Netherlands) England 14-0 France European Series Group A
16.06 Ameland (Netherlands) Russia 42-0 Switzerland European Series Group A
16.06 Ameland (Netherlands) Italy 0-0 Sweden European Series Group A
16.06 Ameland Netherlands 21-5 Portugal European Series Group B
16.06 Ameland (Netherlands) Spain 26-5 Germany European Series Group B
16.06 Ameland (Netherlands) Ukraine 45-0 Moldova European Series Group B
16.06 Ameland (Netherlands) France 10-0 Russia European Series Group A
16.06 Ameland (Netherlands) England 27-0 Italy European Series Group A
16.06 Ameland (Netherlands) Sweden 14-5 Switzerland European Series Group A
16.06 Ameland Netherlands 12-14 Spain European Series Group B
16.06 Ameland (Netherlands) Portugal 19-0 Moldova European Series Group B
16.06 Ameland (Netherlands) Ukraine 19-12 Germany European Series Group B
16.06 Ameland (Netherlands) England 24-12 Russia European Series Group A
16.06 Ameland (Netherlands) France 36-0 Sweden European Series Group A
16.06 Ameland (Netherlands) Italy 26-7 Switzerland European Series Group A
16.06 Ameland (Netherlands) Spain 38-0 Moldova European Series Group B
16.06 Ameland Netherlands 41-0 Germany European Series Group B
16.06 Ameland (Netherlands) Ukraine 14-0 Portugal European Series Group B
16.06 Ameland (Netherlands) England 41-0 Sweden European Series Group A
16.06 Ameland (Netherlands) Russia 35-7 Italy European Series Group A
16.06 Ameland (Netherlands) France 43-0 Switzerland European Series Group A
10.06 Ghent (Belgium) Czech Republic 12-7 Norway World Cup Qualifier Europe, Group B, 5th-8th Place Semi-Final
10.06 Ghent (Belgium) Poland 31-0 Finland World Cup Qualifier Europe, Group B, 5th-8th Place Semi-Final
10.06 Ghent (Belgium) Ireland 46-0 Georgia World Cup Qualifier Europe, Group B, Semi-Final
10.06 Ghent Belgium 7-26 Scotland World Cup Qualifier Europe, Group B, Semi-Final
10.06 Ghent (Belgium) Malta 7-0 Israel World Cup Qualifier Europe, Group B, 9th Place Match
10.06 Ghent (Belgium) Norway 10-5 Finland World Cup Qualifier Europe, Group B, 7th Place Match
10.06 Ghent (Belgium) Czech Republic 17-12 Poland World Cup Qualifier Europe, Group B, 5th Place Match
10.06 Ghent Belgium 14-7 Georgia World Cup Qualifier Europe, Group B, 3rd Place Match
10.06 Ghent (Belgium) Ireland 29-0 Scotland World Cup Qualifier Europe, Group B, Final
10.06 Sofia (Bulgaria) Lithuania 15-0 Andorra World Cup Qualifier Europe, Group A, 9th-12th Place Semi-Final
10.06 Sofia (Bulgaria) Slovakia 27-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Group A, 9th-12th Place Semi-Final
10.06 Sofia Bulgaria 0-31 Denmark World Cup Qualifier Europe, Group A, 5th-8th Place Semi-Final
10.06 Sofia (Bulgaria) Austria 10-0 Latvia World Cup Qualifier Europe, Group A, 5th-8th Place Semi-Final
10.06 Sofia (Bulgaria) Wales 46-0 Romania World Cup Qualifier Europe, Group A, Semi-Final
10.06 Sofia (Bulgaria) Croatia 14-7 Hungary World Cup Qualifier Europe, Group A, Semi-Final
10.06 Sofia (Bulgaria) Andorra 17-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Group A, 11th Place Match
10.06 Sofia (Bulgaria) Slovakia 10-0 Lithuania World Cup Qualifier Europe, Group A, 9th Place Match
10.06 Sofia Bulgaria 7-24 Latvia World Cup Qualifier Europe, Group A, 7th Place Match
10.06 Sofia (Bulgaria) Austria 17-12 Denmark World Cup Qualifier Europe, Group A, 5th Place Match
10.06 Sofia (Bulgaria) Romania 33-5 Hungary World Cup Qualifier Europe, Group A, 3rd Place Match
10.06 Sofia (Bulgaria) Wales 49-0 Croatia World Cup Qualifier Europe, Group A, Final
09.06 Ghent (Belgium) Ireland 55-0 Israel World Cup Qualifier Europe, Group B: Group B
09.06 Ghent (Belgium) Czech Republic 5-5 Poland World Cup Qualifier Europe, Group B: Group B
09.06 Ghent (Belgium) Scotland 21-7 Georgia World Cup Qualifier Europe, Group B: Group A
09.06 Ghent (Belgium) Finland 17-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Group B: Group A
09.06 Ghent Belgium 19-0 Israel World Cup Qualifier Europe, Group B: Group B
09.06 Ghent (Belgium) Ireland 43-0 Poland World Cup Qualifier Europe, Group B: Group B
09.06 Ghent (Belgium) Georgia 37-5 Norway World Cup Qualifier Europe, Group B: Group A
09.06 Ghent (Belgium) Scotland 27-5 Malta World Cup Qualifier Europe, Group B: Group A
09.06 Ghent Belgium 33-17 Czech Republic World Cup Qualifier Europe, Group B: Group B
09.06 Ghent (Belgium) Poland 12-0 Israel World Cup Qualifier Europe, Group B: Group B
09.06 Ghent (Belgium) Finland 7-0 Norway World Cup Qualifier Europe, Group B: Group A
09.06 Ghent (Belgium) Georgia 26-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Group B: Group A
09.06 Ghent Belgium 0-31 Ireland World Cup Qualifier Europe, Group B: Group B
09.06 Ghent (Belgium) Czech Republic 36-5 Israel World Cup Qualifier Europe, Group B: Group B
09.06 Ghent (Belgium) Scotland 46-0 Norway World Cup Qualifier Europe, Group B: Group A
09.06 Ghent (Belgium) Georgia 45-0 Finland World Cup Qualifier Europe, Group B: Group A
09.06 Ghent Belgium 17-12 Poland World Cup Qualifier Europe, Group B: Group B
09.06 Ghent (Belgium) Ireland 40-0 Czech Republic World Cup Qualifier Europe, Group B: Group B
09.06 Ghent (Belgium) Norway 15-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Group B: Group A
09.06 Ghent (Belgium) Scotland 59-0 Finland World Cup Qualifier Europe, Group B: Group A
09.06 Sofia (Bulgaria) Wales 31-0 Croatia World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia (Bulgaria) Denmark 32-12 Andorra World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia (Bulgaria) Austria 44-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia (Bulgaria) Romania 63-0 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
09.06 Sofia (Bulgaria) Hungary 17-0 Latvia World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
09.06 Sofia Bulgaria 15-5 Lithuania World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
09.06 Sofia (Bulgaria) Croatia 43-5 Denmark World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia (Bulgaria) Wales 42-0 Austria World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia (Bulgaria) Andorra 33-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia (Bulgaria) Romania 28-0 Latvia World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
09.06 Sofia Bulgaria 21-7 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
09.06 Sofia (Bulgaria) Hungary 44-0 Lithuania World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
09.06 Sofia (Bulgaria) Denmark 10-7 Austria World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia (Bulgaria) Croatia 51-0 Andorra World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia (Bulgaria) Wales 75-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia Bulgaria 0-14 Latvia World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
09.06 Sofia (Bulgaria) Hungary 21-7 Romania World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
09.06 Sofia (Bulgaria) Slovakia 29-5 Lithuania World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
09.06 Sofia (Bulgaria) Croatia 29-0 Austria World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia (Bulgaria) Denmark 56-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia (Bulgaria) Wales 55-0 Andorra World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia Bulgaria 0-48 Romania World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
09.06 Sofia (Bulgaria) Latvia 38-0 Lithuania World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
09.06 Sofia (Bulgaria) Hungary 36-5 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
09.06 Sofia (Bulgaria) Croatia 38-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia (Bulgaria) Austria 34-0 Andorra World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia (Bulgaria) Wales 35-0 Denmark World Cup Qualifier Europe, Group A: Group B
09.06 Sofia (Bulgaria) Romania 55-0 Lithuania World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
09.06 Sofia Bulgaria 7-40 Hungary World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
09.06 Sofia (Bulgaria) Latvia 26-0 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Group A: Group A
13.05 London (England) Australia 19-0 USA IRB Challenge Quarter-Final
13.05 London (England) Netherlands 10-0 France IRB Challenge Quarter-Final
13.05 London (England) Canada 17-0 South Africa IRB Challenge Quarter-Final
13.05 London England 19-10 Russia IRB Challenge Quarter-Final
13.05 London (England) China 33-14 Brazil IRB Challenge 9th-12th Place Semi-Final
13.05 London (England) Portugal 26-10 Kazakhstan IRB Challenge 9th-12th Place Semi-Final
13.05 London (England) USA 19-14 France IRB Challenge 5th-8th Place Semi-Final
13.05 London (England) Russia 19-14 South Africa IRB Challenge 5th-8th Place Semi-Final
13.05 London (England) Netherlands 14-12 Australia IRB Challenge Semi-Final
13.05 London England 17-12 Canada IRB Challenge Semi-Final
13.05 London (England) Kazakhstan 19-17 Brazil IRB Challenge 11th Place Match
13.05 London (England) China 43-5 Portugal IRB Challenge 9th Place Match
13.05 London (England) South Africa 14-7 France IRB Challenge 7th Place Match
13.05 London (England) USA 22-7 Russia IRB Challenge 5th Place Match
13.05 London (England) Canada 19-14 Australia IRB Challenge 3rd Place Match
13.05 London England 34-7 Netherlands IRB Challenge Final
12.05 London (England) France 24-5 China IRB Challenge Group C
12.05 London (England) Australia 22-5 USA IRB Challenge Group C
12.05 London (England) Netherlands 24-5 Portugal IRB Challenge Group B
12.05 London (England) Canada 29-0 Russia IRB Challenge Group B
12.05 London (England) Brazil 19-14 Kazakhstan IRB Challenge Group A
12.05 London England 22-0 South Africa IRB Challenge Group A
12.05 London (England) USA 50-0 China IRB Challenge Group C
12.05 London (England) Australia 29-0 France IRB Challenge Group C
12.05 London (England) Netherlands 19-0 Russia IRB Challenge Group B
12.05 London (England) Canada 54-0 Portugal IRB Challenge Group B
12.05 London (England) South Africa 21-12 Kazakhstan IRB Challenge Group A
12.05 London England 41-0 Brazil IRB Challenge Group A
12.05 London (England) France 12-7 USA IRB Challenge Group C
12.05 London (England) Australia 27-5 China IRB Challenge Group C
12.05 London (England) Russia 19-10 Portugal IRB Challenge Group B
12.05 London (England) Netherlands 15-14 Canada IRB Challenge Group B
12.05 London (England) South Africa 28-17 Brazil IRB Challenge Group A
12.05 London England 26-5 Kazakhstan IRB Challenge Group A
24.03 Hong Kong (Hong Kong) Brazil 14-12 Japan IRB Challenge 9th-12th Place Semi-Final
24.03 Hong Kong Hong Kong 22-0 Tunisia IRB Challenge 9th-12th Place Semi-Final
24.03 Hong Kong (Hong Kong) Spain 14-0 Netherlands IRB Challenge 5th-8th Place Semi-Final
24.03 Hong Kong (Hong Kong) China 21-12 Russia IRB Challenge 5th-8th Place Semi-Final
24.03 Hong Kong (Hong Kong) Australia 33-0 USA IRB Challenge Semi-Final
24.03 Hong Kong (Hong Kong) England 22-12 Canada IRB Challenge Semi-Final
24.03 Hong Kong (Hong Kong) Japan 33-0 Tunisia IRB Challenge 11th Place Match
24.03 Hong Kong Hong Kong 7-19 Brazil IRB Challenge 9th Place Match
24.03 Hong Kong (Hong Kong) Russia 5-0 Netherlands IRB Challenge 7th Place Match
24.03 Hong Kong (Hong Kong) Spain 12-7 China IRB Challenge 5th Place Match
24.03 Hong Kong (Hong Kong) England 15-10 Australia IRB Challenge Final
23.03 Hong Kong (Hong Kong) USA 20-0 Tunisia IRB Challenge Pool D
23.03 Hong Kong Hong Kong 0-52 Australia IRB Challenge Pool C
23.03 Hong Kong (Hong Kong) England 38-0 Japan IRB Challenge Pool B
23.03 Hong Kong (Hong Kong) Canada 24-5 Russia IRB Challenge Pool A
23.03 Hong Kong (Hong Kong) Spain 45-0 Tunisia IRB Challenge Pool D
23.03 Hong Kong Hong Kong 5-19 Netherlands IRB Challenge Pool C
23.03 Hong Kong (Hong Kong) China 35-5 Japan IRB Challenge Pool B
23.03 Hong Kong (Hong Kong) Russia 29-0 Brazil IRB Challenge Pool A
23.03 Hong Kong (Hong Kong) USA 8-5 Spain IRB Challenge Pool D
23.03 Hong Kong (Hong Kong) Australia 28-21 Netherlands IRB Challenge Pool C
23.03 Hong Kong (Hong Kong) England 31-7 China IRB Challenge Pool B
23.03 Hong Kong (Hong Kong) Canada 45-0 Brazil IRB Challenge Pool A
11.03 Rio de Janeiro (Brazil) Chile 38-5 Peru CONSUR 7s 5th-8th Place Semi-Final
11.03 Rio de Janeiro (Brazil) Venezuela 20-7 Paraguay CONSUR 7s 5th-8th Place Semi-Final
11.03 Rio de Janeiro (Brazil) Colombia 10-7 Uruguay CONSUR 7s Semi-Final
11.03 Rio de Janeiro Brazil 17-5 Argentina CONSUR 7s Semi-Final
11.03 Rio de Janeiro (Brazil) Paraguay 22-7 Peru CONSUR 7s 7th Place Match
11.03 Rio de Janeiro (Brazil) Chile 12-5 Venezuela CONSUR 7s 5th Place Match
11.03 Rio de Janeiro (Brazil) Uruguay 12-7 Argentina CONSUR 7s 3rd Place Match
11.03 Rio de Janeiro Brazil 34-5 Colombia CONSUR 7s Final
10.03 Rio de Janeiro (Brazil) Argentina 41-21 Chile CONSUR 7s Pool B
10.03 Rio de Janeiro (Brazil) Colombia 22-0 Paraguay CONSUR 7s Pool B
10.03 Rio de Janeiro Brazil 12-5 Uruguay CONSUR 7s Pool A
10.03 Rio de Janeiro (Brazil) Venezuela 15-0 Peru CONSUR 7s Pool A
10.03 Rio de Janeiro (Brazil) Colombia 19-17 Argentina CONSUR 7s Pool B
10.03 Rio de Janeiro (Brazil) Chile 25-0 Paraguay CONSUR 7s Pool B
10.03 Rio de Janeiro Brazil 45-0 Peru CONSUR 7s Pool A
10.03 Rio de Janeiro (Brazil) Uruguay 22-0 Venezuela CONSUR 7s Pool A
10.03 Rio de Janeiro (Brazil) Argentina 34-7 Paraguay CONSUR 7s Pool B
10.03 Rio de Janeiro (Brazil) Colombia 20-7 Chile CONSUR 7s Pool B
10.03 Rio de Janeiro Brazil 25-0 Venezuela CONSUR 7s Pool A
10.03 Rio de Janeiro (Brazil) Uruguay 36-0 Peru CONSUR 7s Pool A
04.02 Fort-de-France Martinique ?-? French Guiana Tournoi Antilles-Guyane Group Stage
04.02 Fort-de-France (Martinique) Guadeloupe ?-? French Guiana Tournoi Antilles-Guyane Group Stage
04.02 Fort-de-France Martinique ?-? Guadeloupe Tournoi Antilles-Guyane Group Stage
04.02 Fort-de-France (Martinique) Guadeloupe 10-5 French Guiana
After extra time
Tournoi Antilles-Guyane Final