Scot Scores     Archive (80 sports, 2010-2020)      BUY ME A COFFEE

MEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN'S RUGBY SEVENS - 2021 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive20202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
27.11 Dubai (United Arab Emirates) USA 17-12 Spain World Series Pool A
27.11 Dubai (United Arab Emirates) Australia 38-5 Brazil World Series Pool A
27.11 Dubai (United Arab Emirates) Russia 14-5 Ireland World Series Pool B
27.11 Dubai (United Arab Emirates) Great Britain 24-7 Canada World Series Pool B
27.11 Dubai (United Arab Emirates) Brazil 12-10 USA World Series Pool A
27.11 Dubai (United Arab Emirates) Australia 24-22 France World Series Pool A
27.11 Dubai (United Arab Emirates) Russia 17-10 Canada World Series Pool B
27.11 Dubai (United Arab Emirates) Fiji 28-5 Great Britain World Series Pool B
27.11 Dubai (United Arab Emirates) Ireland 31-14 Spain World Series 9th Place Match
27.11 Dubai (United Arab Emirates) USA 17-7 Canada World Series 7th Place Match
27.11 Dubai (United Arab Emirates) Great Britain 22-21 Brazil World Series 5th Place Match
27.11 Dubai (United Arab Emirates) France 40-0 Russia World Series 3rd Place Match
27.11 Dubai (United Arab Emirates) Australia 22-7 Fiji World Series Final
26.11 Dubai (United Arab Emirates) Australia 45-5 USA World Series Pool A
26.11 Dubai (United Arab Emirates) France 31-0 Spain World Series Pool A
26.11 Dubai (United Arab Emirates) Great Britain 12-7 Russia World Series Pool B
26.11 Dubai (United Arab Emirates) Fiji 28-12 Ireland World Series Pool B
26.11 Dubai (United Arab Emirates) Australia 34-0 Spain World Series Pool A
26.11 Dubai (United Arab Emirates) France 26-21 Brazil World Series Pool A
26.11 Dubai (United Arab Emirates) Great Britain 26-15 Ireland World Series Pool B
26.11 Dubai (United Arab Emirates) Fiji 28-26 Canada World Series Pool B
26.11 Dubai (United Arab Emirates) Brazil 26-12 Spain World Series Pool A
26.11 Dubai (United Arab Emirates) USA 24-19 France World Series Pool A
26.11 Dubai (United Arab Emirates) Canada 21-17 Ireland World Series Pool B
26.11 Dubai (United Arab Emirates) Russia 27-19 Fiji World Series Pool B
20.11 Dubai (United Arab Emirates) Thailand 22-0 Malaysia Asian 7s 5th-8th Place Semi-Final
20.11 Dubai (United Arab Emirates) Sri Lanka 19-15 Philippines Asian 7s 5th-8th Place Semi-Final
20.11 Dubai (United Arab Emirates) Japan 29-0 Hong Kong Asian 7s Semi-Final
20.11 Dubai (United Arab Emirates) China 24-19 Kazakhstan Asian 7s Semi-Final
20.11 Dubai (United Arab Emirates) Malaysia 12-5 Philippines Asian 7s 7th Place Match
20.11 Dubai (United Arab Emirates) Thailand 45-0 Sri Lanka Asian 7s 5th Place Match
20.11 Dubai (United Arab Emirates) Hong Kong 12-10 Kazakhstan Asian 7s 3rd Place Match
20.11 Dubai (United Arab Emirates) Japan 14-12 China Asian 7s Final
19.11 Dubai (United Arab Emirates) Japan 19-7 Kazakhstan Asian 7s Pool A
19.11 Dubai (United Arab Emirates) Thailand 35-5 Philippines Asian 7s Pool A
19.11 Dubai (United Arab Emirates) China 22-5 Hong Kong Asian 7s Pool B
19.11 Dubai (United Arab Emirates) Sri Lanka 12-10 Malaysia Asian 7s Pool B
19.11 Dubai (United Arab Emirates) Japan 17-5 Thailand Asian 7s Pool A
19.11 Dubai (United Arab Emirates) Kazakhstan 48-0 Philippines Asian 7s Pool A
19.11 Dubai (United Arab Emirates) China 47-0 Sri Lanka Asian 7s Pool B
19.11 Dubai (United Arab Emirates) Hong Kong 54-5 Malaysia Asian 7s Pool B
19.11 Dubai (United Arab Emirates) Japan 61-0 Philippines Asian 7s Pool A
19.11 Dubai (United Arab Emirates) Kazakhstan 5-5 Thailand Asian 7s Pool A
19.11 Dubai (United Arab Emirates) China 45-10 Malaysia Asian 7s Pool B
19.11 Dubai (United Arab Emirates) Hong Kong 38-5 Sri Lanka Asian 7s Pool B
13.11 Montevideo (Uruguay) Argentina 45-0 Guatemala South American 7s Pool A
13.11 Montevideo Uruguay 12-28 Brazil South American 7s Pool A
13.11 Montevideo (Uruguay) Chile 60-0 Panama South American 7s Pool B
13.11 Montevideo (Uruguay) Colombia 10-5 Paraguay South American 7s Pool B
13.11 Montevideo (Uruguay) Costa Rica 19-17 Guatemala South American 7s Pool A
13.11 Montevideo (Uruguay) Peru 44-0 Panama South American 7s Pool B
13.11 Montevideo (Uruguay) Brazil 57-0 Paraguay South American 7s Semi-Final
13.11 Montevideo (Uruguay) Colombia 15-14 Argentina South American 7s Semi-Final
13.11 Montevideo (Uruguay) Guatemala 37-0 Panama South American 7s 9th Place Match
13.11 Montevideo (Uruguay) Peru 38-5 Costa Rica South American 7s 7th Place Match
13.11 Montevideo Uruguay 17-12 Chile South American 7s 5th Place Match
13.11 Montevideo (Uruguay) Argentina 24-5 Paraguay South American 7s 3rd Place Match
13.11 Montevideo (Uruguay) Brazil 36-5 Colombia South American 7s Final
12.11 Montevideo Uruguay 14-19 Argentina South American 7s Pool A
12.11 Montevideo (Uruguay) Brazil 59-0 Costa Rica South American 7s Pool A
12.11 Montevideo (Uruguay) Colombia 15-10 Chile South American 7s Pool B
12.11 Montevideo (Uruguay) Paraguay 19-0 Peru South American 7s Pool B
12.11 Montevideo (Uruguay) Brazil 55-0 Guatemala South American 7s Pool A
12.11 Montevideo Uruguay 38-0 Costa Rica South American 7s Pool A
12.11 Montevideo (Uruguay) Paraguay 48-0 Panama South American 7s Pool B
12.11 Montevideo (Uruguay) Colombia 17-0 Peru South American 7s Pool B
12.11 Montevideo (Uruguay) Brazil 29-12 Argentina South American 7s Pool A
12.11 Montevideo Uruguay 36-12 Guatemala South American 7s Pool A
12.11 Montevideo (Uruguay) Paraguay 29-7 Chile South American 7s Pool B
12.11 Montevideo (Uruguay) Colombia 63-0 Panama South American 7s Pool B
12.11 Montevideo (Uruguay) Argentina 57-7 Costa Rica South American 7s Pool A
12.11 Montevideo (Uruguay) Chile 12-0 Peru South American 7s Pool B
09.10 Doha (Qatar) Iran w/o Iraq
Iran awarded match 20-0
Asian 7s Trophy West Asia, Group Stage
09.10 Doha Qatar 7-27 United Arab Emirates Asian 7s Trophy West Asia, Group Stage
09.10 Doha (Qatar) United Arab Emirates 19-7 Iran Asian 7s Trophy West Asia, Semi-Final
09.10 Doha Qatar 20-17 Syria Asian 7s Trophy West Asia, Semi-Final
09.10 Doha (Qatar) Iran 5-0 Syria Asian 7s Trophy West Asia, 3rd Place Match
09.10 Doha Qatar 0-41 United Arab Emirates Asian 7s Trophy West Asia, Final
08.10 Doha (Qatar) United Arab Emirates 40-7 Syria Asian 7s Trophy West Asia, Group Stage
08.10 Doha Qatar 54-7 Iraq Asian 7s Trophy West Asia, Group Stage
08.10 Doha (Qatar) Syria 14-7 Iran Asian 7s Trophy West Asia, Group Stage
08.10 Doha (Qatar) United Arab Emirates 59-0 Iraq Asian 7s Trophy West Asia, Group Stage
08.10 Doha Qatar 12-5 Syria Asian 7s Trophy West Asia, Group Stage
08.10 Doha (Qatar) Iran 5-5 United Arab Emirates Asian 7s Trophy West Asia, Group Stage
08.10 Doha (Qatar) Syria 43-0 Iraq Asian 7s Trophy West Asia, Group Stage
08.10 Doha Qatar 12-5 Iran Asian 7s Trophy West Asia, Group Stage
26.09 Edmonton (Canada) Great Britain 50-5 Mexico Edmonton 7s (Fast Four) Semi-Final
26.09 Edmonton Canada 12-22 USA Edmonton 7s (Fast Four) Semi-Final
26.09 Edmonton Canada 63-5 Mexico Edmonton 7s (Fast Four) 3rd Place Match
26.09 Edmonton (Canada) Great Britain 22-5 USA Edmonton 7s (Fast Four) Final
25.09 Edmonton Canada 26-26 USA Edmonton 7s (Fast Four) Group Stage
25.09 Edmonton (Canada) Great Britain 43-0 Mexico Edmonton 7s (Fast Four) Group Stage
25.09 Edmonton (Canada) USA 37-0 Mexico Edmonton 7s (Fast Four) Group Stage
25.09 Edmonton Canada 7-7 Great Britain Edmonton 7s (Fast Four) Group Stage
25.09 Edmonton Canada 40-12 Mexico Edmonton 7s (Fast Four) Group Stage
25.09 Edmonton (Canada) Great Britain 29-19 USA Edmonton 7s (Fast Four) Group Stage
19.09 Vancouver (Canada) Great Britain 43-0 Mexico Vancouver Sevens (Fast Four) Group Stage
19.09 Vancouver Canada 12-22 USA Vancouver Sevens (Fast Four) Group Stage
19.09 Vancouver Canada 48-0 Mexico Vancouver Sevens (Fast Four) Group Stage
19.09 Vancouver (Canada) Great Britain 34-12 USA Vancouver Sevens (Fast Four) Group Stage
18.09 Vancouver Canada 12-22 USA Vancouver Sevens (Fast Four) Group Stage
18.09 Vancouver (Canada) Great Britain 39-0 Mexico Vancouver Sevens (Fast Four) Group Stage
18.09 Vancouver (Canada) USA 62-0 Mexico Vancouver Sevens (Fast Four) Group Stage
18.09 Vancouver Canada 5-19 Great Britain Vancouver Sevens (Fast Four) Group Stage
18.09 Vancouver Canada 39-0 Mexico Vancouver Sevens (Fast Four) Group Stage
18.09 Vancouver (Canada) Great Britain 41-12 USA Vancouver Sevens (Fast Four) Group Stage
31.07 Tokyo Japan 12-21 Brazil Olympic Games 11th Place Match
31.07 Tokyo (Japan) Canada 24-10 Kenya Olympic Games 9th Place Match
31.07 Tokyo (Japan) Australia 35-7 Russia Olympic Games 5th-8th Place Semi-Final
31.07 Tokyo (Japan) USA 33-14 China Olympic Games 5th-8th Place Semi-Final
31.07 Tokyo (Japan) New Zealand 22-17 Fiji
After extra time
Olympic Games Semi-Final
31.07 Tokyo (Japan) France 26-19 Great Britain Olympic Games Semi-Final
31.07 Tokyo (Japan) China 22-10 Russia Olympic Games 7th Place Match
31.07 Tokyo (Japan) Australia 17-7 USA Olympic Games 5th Place Match
31.07 Tokyo (Japan) Fiji 21-12 Great Britain Olympic Games 3rd Place Match
31.07 Tokyo (Japan) New Zealand 26-12 France Olympic Games Final
30.07 Tokyo (Japan) Fiji 41-5 Brazil Olympic Games Pool B
30.07 Tokyo (Japan) France 31-0 Canada Olympic Games Pool B
30.07 Tokyo Japan 0-29 China Olympic Games Pool C
30.07 Tokyo (Japan) USA 14-12 Australia Olympic Games Pool C
30.07 Tokyo (Japan) Great Britain 31-0 Kenya Olympic Games Pool A
30.07 Tokyo (Japan) New Zealand 33-0 Russia Olympic Games Pool A
30.07 Tokyo (Japan) Canada 45-0 Brazil Olympic Games 9th-12th Place Semi-Final
30.07 Tokyo Japan 17-21 Kenya Olympic Games 9th-12th Place Semi-Final
30.07 Tokyo (Japan) New Zealand 36-0 Russia Olympic Games Quarter-Final
30.07 Tokyo (Japan) Fiji 14-12 Australia Olympic Games Quarter-Final
30.07 Tokyo (Japan) Great Britain 21-12 USA Olympic Games Quarter-Final
30.07 Tokyo (Japan) France 24-10 China Olympic Games Quarter-Final
29.07 Tokyo (Japan) France 12-5 Fiji Olympic Games Pool B
29.07 Tokyo (Japan) Canada 33-0 Brazil Olympic Games Pool B
29.07 Tokyo (Japan) USA 28-14 China Olympic Games Pool C
29.07 Tokyo Japan 0-48 Australia Olympic Games Pool C
29.07 Tokyo (Japan) Great Britain 14-12 Russia Olympic Games Pool A
29.07 Tokyo (Japan) New Zealand 29-7 Kenya Olympic Games Pool A
29.07 Tokyo (Japan) Fiji 26-12 Canada Olympic Games Pool B
29.07 Tokyo (Japan) France 40-5 Brazil Olympic Games Pool B
29.07 Tokyo (Japan) Australia 26-10 China Olympic Games Pool C
29.07 Tokyo Japan 7-17 USA Olympic Games Pool C
29.07 Tokyo (Japan) New Zealand 26-21 Great Britain Olympic Games Pool A
29.07 Tokyo (Japan) Russia 35-12 Kenya Olympic Games Pool A
10.07 Budapest Hungary 5-32 Czechia Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool A
10.07 Budapest (Hungary) Ukraine 42-0 Turkey Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool B
10.07 Budapest (Hungary) Norway 34-0 Moldova Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool A
10.07 Budapest (Hungary) Georgia 17-0 Denmark Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool B
10.07 Budapest (Hungary) Norway 19-0 Denmark Rugby Europe Trophy 5th-8th Place Semi-Final
10.07 Budapest Hungary 17-7 Georgia Rugby Europe Trophy 5th-8th Place Semi-Final
10.07 Budapest (Hungary) Ukraine 36-0 Finland Rugby Europe Trophy Semi-Final
10.07 Budapest (Hungary) Czechia 26-0 Sweden Rugby Europe Trophy Semi-Final
10.07 Budapest (Hungary) Turkey 41-0 Moldova Rugby Europe Trophy 9th Place Match
10.07 Budapest (Hungary) Denmark 19-7 Georgia Rugby Europe Trophy 7th Place Match
10.07 Budapest Hungary 17-12 Norway Rugby Europe Trophy 5th Place Match
10.07 Budapest (Hungary) Sweden 10-5 Finland Rugby Europe Trophy 3rd Place Match
10.07 Budapest (Hungary) Ukraine 14-5 Czechia Rugby Europe Trophy Final
09.07 Budapest (Hungary) Czechia 22-0 Norway Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool A
09.07 Budapest (Hungary) Ukraine 28-0 Denmark Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool B
09.07 Budapest Hungary 0-20 Finland Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool A
09.07 Budapest (Hungary) Sweden 24-0 Turkey Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool B
09.07 Budapest (Hungary) Czechia 37-0 Moldova Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool A
09.07 Budapest (Hungary) Ukraine 17-5 Georgia Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool B
09.07 Budapest (Hungary) Finland 17-0 Norway Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool A
09.07 Budapest (Hungary) Sweden 31-7 Denmark Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool B
09.07 Budapest Hungary 47-0 Moldova Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool A
09.07 Budapest (Hungary) Turkey 12-5 Georgia Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool B
09.07 Budapest (Hungary) Finland 12-7 Czechia Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool A
09.07 Budapest (Hungary) Sweden 12-0 Ukraine Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool B
09.07 Budapest Hungary 0-14 Norway Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool A
09.07 Budapest (Hungary) Denmark 29-0 Turkey Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool B
09.07 Budapest (Hungary) Finland 35-0 Moldova Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool A
09.07 Budapest (Hungary) Sweden 24-5 Georgia Rugby Europe Trophy 1st Phase, Pool B
27.06 Townsville (Australia) New Zealand 27-12 Fiji Oceania 7s  
27.06 Townsville Australia 32-7 Oceania Barbarians Oceania 7s  
27.06 Townsville (Australia) Fiji 14-12 Oceania Barbarians Oceania 7s  
27.06 Townsville Australia 5-26 New Zealand Oceania 7s  
26.06 Moscow Russia 36-0 Belgium Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool D
26.06 Moscow (Russia) Scotland w/o Portugal
Awarded 28-0 to Scotland
Inconclusive COVID test (Portugal)
Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool E
26.06 Moscow (Russia) Poland 19-19 Spain Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool F
26.06 Moscow (Russia) Wales 31-12 Romania Rugby Europe Championship Pool I (7th-9th Place)
26.06 Moscow (Russia) Spain 29-14 Portugal Rugby Europe Championship Pool H (4th-6th Place)
26.06 Moscow Russia 33-5 Poland Rugby Europe Championship Pool G (1st-3rd Place)
26.06 Moscow (Russia) Wales 19-7 Germany Rugby Europe Championship Pool I (7th-9th Place)
26.06 Moscow (Russia) Portugal 19-17 Belgium Rugby Europe Championship Pool H (4th-6th Place)
26.06 Moscow (Russia) Poland 29-14 Scotland Rugby Europe Championship Pool G (1st-3rd Place)
26.06 Moscow (Russia) Germany 25-0 Romania Rugby Europe Championship Pool I (7th-9th Place)
26.06 Moscow (Russia) Belgium 14-12 Spain Rugby Europe Championship Pool H (4th-6th Place)
26.06 Moscow Russia 22-5 Scotland Rugby Europe Championship Pool G (1st-3rd Place)
26.06 Townsville (Australia) Fiji 21-12 Oceania Barbarians Oceania 7s  
26.06 Townsville Australia 5-34 New Zealand Oceania 7s  
26.06 Townsville (Australia) New Zealand 34-7 Oceania Barbarians Oceania 7s  
26.06 Townsville Australia 12-19 Fiji Oceania 7s  
25.06 Moscow Russia 38-0 Germany Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool A
25.06 Moscow (Russia) Spain 19-17 Wales Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool B
25.06 Moscow (Russia) Belgium 21-10 Romania Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool C
25.06 Moscow (Russia) Germany 19-19 Portugal Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool A
25.06 Moscow (Russia) Scotland 24-5 Wales Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool B
25.06 Moscow (Russia) Poland 57-0 Romania Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool C
25.06 Moscow Russia 24-14 Portugal Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool A
25.06 Moscow (Russia) Scotland 29-14 Spain Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool B
25.06 Moscow (Russia) Poland 19-0 Belgium Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool C
25.06 Moscow Russia 52-0 Wales Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool D
25.06 Moscow (Russia) Scotland 33-5 Romania Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool E
25.06 Moscow (Russia) Poland 33-12 Germany Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool F
25.06 Moscow (Russia) Belgium 31-10 Wales Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool D
25.06 Moscow (Russia) Portugal 12-12 Romania Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool E
25.06 Moscow (Russia) Spain 38-0 Germany Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool F
25.06 Townsville (Australia) New Zealand 51-0 Oceania Barbarians Oceania 7s  
25.06 Townsville Australia 31-17 Fiji Oceania 7s  
25.06 Townsville Australia 38-7 Oceania Barbarians Oceania 7s  
25.06 Townsville (Australia) New Zealand 33-14 Fiji Oceania 7s  
20.06 Fontvieille (Monaco) Samoa 20-17 Mexico Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool A
20.06 Fontvieille (Monaco) Russia 41-7 Argentina Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool A
20.06 Fontvieille (Monaco) Tunisia w/o Jamaica Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool B
20.06 Fontvieille (Monaco) Kazakhstan 17-10 Papua New Guinea Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool B
20.06 Fontvieille (Monaco) Colombia 12-7 Madagascar Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool C
20.06 Fontvieille (Monaco) France 55-0 Hong Kong Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool C
20.06 Fontvieille (Monaco) Hong Kong 24-5 Argentina Olympic Games Qualifier Final Tournament, Semi-Final 1
20.06 Fontvieille (Monaco) Kazakhstan 29-21 Tunisia Olympic Games Qualifier Final Tournament, Semi-Final 2
20.06 Fontvieille (Monaco) Russia 29-0 Samoa Olympic Games Qualifier Final Tournament, Semi-Final 3
20.06 Fontvieille (Monaco) France 52-0 Colombia Olympic Games Qualifier Final Tournament, Semi-Final 4
20.06 Fontvieille (Monaco) Russia 38-0 Kazakhstan Olympic Games Qualifier Final Tournament, Final 1
20.06 Fontvieille (Monaco) France 51-0 Hong Kong Olympic Games Qualifier Final Tournament, Final 2
20.06 Zagreb (Croatia) Ukraine 37-0 Turkey Rugby Europe Trophy Quarter-Final
20.06 Zagreb (Croatia) Czechia 34-0 Moldova Rugby Europe Trophy Quarter-Final
20.06 Zagreb (Croatia) Sweden 31-7 Hungary Rugby Europe Trophy Quarter-Final
20.06 Zagreb (Croatia) Finland 22-0 Georgia Rugby Europe Trophy Quarter-Final
20.06 Zagreb (Croatia) Hungary 19-5 Moldova Rugby Europe Trophy 5th-8th Place Semi-Final
20.06 Zagreb (Croatia) Turkey 17-0 Georgia Rugby Europe Trophy 5th-8th Place Semi-Final
20.06 Zagreb (Croatia) Czechia 24-0 Sweden Rugby Europe Trophy Semi-Final
20.06 Zagreb (Croatia) Ukraine 12-10 Finland Rugby Europe Trophy Semi-Final
20.06 Zagreb (Croatia) Georgia 31-5 Moldova Rugby Europe Trophy 7th Place Match
20.06 Zagreb (Croatia) Hungary 17-14 Turkey Rugby Europe Trophy 5th Place Match
20.06 Zagreb (Croatia) Sweden 17-12 Finland Rugby Europe Trophy 3rd Place Match
20.06 Zagreb (Croatia) Czechia 12-7 Ukraine Rugby Europe Trophy Final
19.06 Fontvieille (Monaco) Argentina 36-0 Mexico Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool A
19.06 Fontvieille (Monaco) Russia 32-0 Samoa Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool A
19.06 Fontvieille (Monaco) Kazakhstan w/o Jamaica Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool B
19.06 Fontvieille (Monaco) Tunisia 46-5 Papua New Guinea Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool B
19.06 Fontvieille (Monaco) Hong Kong 31-10 Colombia Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool C
19.06 Fontvieille (Monaco) France 49-0 Madagascar Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool C
19.06 Fontvieille (Monaco) Argentina 15-12 Samoa Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool A
19.06 Fontvieille (Monaco) Russia 55-0 Mexico Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool A
19.06 Fontvieille (Monaco) Kazakhstan 12-0 Tunisia Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool B
19.06 Fontvieille (Monaco) Papua New Guinea w/o Jamaica Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool B
19.06 Fontvieille (Monaco) Hong Kong 19-12 Madagascar Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool C
19.06 Fontvieille (Monaco) France 47-0 Colombia Olympic Games Qualifier Final Tournament, Pool C
19.06 Zagreb (Croatia) Ukraine 57-0 Moldova Rugby Europe Trophy Pool A
19.06 Zagreb (Croatia) Sweden 10-5 Georgia Rugby Europe Trophy Pool A
19.06 Zagreb (Croatia) Czechia 55-0 Turkey Rugby Europe Trophy Pool B
19.06 Zagreb (Croatia) Finland 26-0 Hungary Rugby Europe Trophy Pool B
19.06 Zagreb (Croatia) Ukraine 38-0 Georgia Rugby Europe Trophy Pool A
19.06 Zagreb (Croatia) Sweden 22-0 Moldova Rugby Europe Trophy Pool A
19.06 Zagreb (Croatia) Czechia 38-5 Hungary Rugby Europe Trophy Pool B
19.06 Zagreb (Croatia) Finland 22-14 Turkey Rugby Europe Trophy Pool B
19.06 Zagreb (Croatia) Georgia 24-10 Moldova Rugby Europe Trophy Pool A
19.06 Zagreb (Croatia) Ukraine 38-7 Sweden Rugby Europe Trophy Pool A
19.06 Zagreb (Croatia) Hungary 26-21 Turkey Rugby Europe Trophy Pool B
19.06 Zagreb (Croatia) Czechia 24-0 Finland Rugby Europe Trophy Pool B
06.06 Lisbon Portugal 0-49 Russia Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool D
06.06 Lisbon (Portugal) Belgium 46-0 Romania Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool E
06.06 Lisbon (Portugal) Spain 20-14 Poland Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool F
06.06 Lisbon (Portugal) Wales 42-0 Romania Rugby Europe Championship Pool I (7th-9th Place)
06.06 Lisbon Portugal 10-21 Poland Rugby Europe Championship Pool H (4th-6th Place)
06.06 Lisbon (Portugal) Russia 38-0 Belgium Rugby Europe Championship Pool G (1st-3rd Place)
06.06 Lisbon (Portugal) Germany 12-10 Wales Rugby Europe Championship Pool I (7th-9th Place)
06.06 Lisbon Portugal 12-33 Scotland Rugby Europe Championship Pool H (4th-6th Place)
06.06 Lisbon (Portugal) Spain 15-10 Belgium Rugby Europe Championship Pool G (1st-3rd Place)
06.06 Lisbon (Portugal) Germany 25-7 Romania Rugby Europe Championship Pool I (7th-9th Place)
06.06 Lisbon (Portugal) Poland 14-10 Scotland Rugby Europe Championship Pool H (4th-6th Place)
06.06 Lisbon (Portugal) Russia 24-5 Spain Rugby Europe Championship Pool G (1st-3rd Place)
05.06 Lisbon (Portugal) Russia 41-0 Romania Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool A
05.06 Lisbon (Portugal) Poland 36-0 Wales Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool B
05.06 Lisbon Portugal 15-14 Scotland Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool C
05.06 Lisbon (Portugal) Romania 26-12 Germany Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool A
05.06 Lisbon (Portugal) Belgium 34-7 Wales Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool B
05.06 Lisbon Portugal 5-19 Spain Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool C
05.06 Lisbon (Portugal) Russia 39-0 Germany Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool A
05.06 Lisbon (Portugal) Belgium 10-7 Poland Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool B
05.06 Lisbon (Portugal) Spain 24-12 Scotland Rugby Europe Championship 1st Phase, Pool C
05.06 Lisbon (Portugal) Russia 47-5 Wales Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool D
05.06 Lisbon (Portugal) Scotland 17-12 Belgium Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool E
05.06 Lisbon (Portugal) Spain 20-10 Germany Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool F
05.06 Lisbon Portugal 15-12 Wales Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool D
05.06 Lisbon (Portugal) Scotland 31-5 Romania Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool E
05.06 Lisbon (Portugal) Poland 35-7 Germany Rugby Europe Championship 2nd Phase, Pool F
05.06 Belgrade (Serbia) Israel 42-0 Monaco Rugby Europe Conference 2nd Phase, Pool D
05.06 Belgrade (Serbia) Croatia 19-7 Luxembourg Rugby Europe Conference 2nd Phase, Pool E
05.06 Belgrade (Serbia) Austria 39-0 Andorra Rugby Europe Conference 2nd Phase, Pool F
05.06 Belgrade (Serbia) Luxembourg 22-17 Lithuania Rugby Europe Conference Pool I (7th-9th Place)
05.06 Belgrade (Serbia) Latvia 33-0 Bulgaria Rugby Europe Conference Pool H (4th-6th Place)
05.06 Belgrade (Serbia) Israel 29-0 Croatia Rugby Europe Conference Pool G (1st-3rd Place)
05.06 Belgrade (Serbia) Lithuania 32-5 Monaco Rugby Europe Conference Pool I (7th-9th Place)
05.06 Belgrade (Serbia) Andorra 20-7 Bulgaria Rugby Europe Conference Pool H (4th-6th Place)
05.06 Belgrade (Serbia) Austria 27-0 Croatia Rugby Europe Conference Pool G (1st-3rd Place)
05.06 Belgrade (Serbia) Luxembourg 7-0 Monaco Rugby Europe Conference Pool I (7th-9th Place)
05.06 Belgrade (Serbia) Latvia 17-10 Andorra Rugby Europe Conference Pool H (4th-6th Place)
05.06 Belgrade (Serbia) Israel 14-10 Austria Rugby Europe Conference Pool G (1st-3rd Place)
04.06 Belgrade (Serbia) Israel 29-5 Luxembourg Rugby Europe Conference 1st Phase, Pool A
04.06 Belgrade (Serbia) Austria 25-0 Bulgaria Rugby Europe Conference 1st Phase, Pool B
04.06 Belgrade (Serbia) Monaco w/o Latvia
Monaco awarded 28-0 win (Latvia arrived late)
Rugby Europe Conference 1st Phase, Pool C
04.06 Belgrade (Serbia) Luxembourg 27-12 Lithuania Rugby Europe Conference 1st Phase, Pool A
04.06 Belgrade (Serbia) Croatia 17-14 Bulgaria Rugby Europe Conference 1st Phase, Pool B
04.06 Belgrade (Serbia) Andorra 33-0 Monaco Rugby Europe Conference 1st Phase, Pool C
04.06 Belgrade (Serbia) Israel 35-0 Lithuania Rugby Europe Conference 1st Phase, Pool A
04.06 Belgrade (Serbia) Croatia 17-12 Austria Rugby Europe Conference 1st Phase, Pool B
04.06 Belgrade (Serbia) Latvia 20-0 Andorra Rugby Europe Conference 1st Phase, Pool C
04.06 Belgrade (Serbia) Israel 48-0 Bulgaria Rugby Europe Conference 2nd Phase, Pool D
04.06 Belgrade (Serbia) Latvia 26-0 Croatia Rugby Europe Conference 2nd Phase, Pool E
04.06 Belgrade (Serbia) Andorra 20-0 Lithuania Rugby Europe Conference 2nd Phase, Pool F
04.06 Belgrade (Serbia) Bulgaria 26-5 Monaco Rugby Europe Conference 2nd Phase, Pool D
04.06 Belgrade (Serbia) Latvia 41-5 Luxembourg Rugby Europe Conference 2nd Phase, Pool E
04.06 Belgrade (Serbia) Austria 44-0 Lithuania Rugby Europe Conference 2nd Phase, Pool F
23.05 Auckland New Zealand 32-12 Australia Trans Tasman 7sMatch 5
23.05 Auckland New Zealand 24-12 Australia Trans Tasman 7sMatch 6
22.05 Auckland New Zealand 26-19 Australia Trans Tasman 7s Match 3
22.05 Auckland New Zealand 17-12 Australia Trans Tasman 7s Match 4
21.05 Auckland New Zealand 19-0 Australia Trans Tasman 7s Match 1
21.05 Auckland New Zealand 17-19 Australia Trans Tasman 7s Match 2
13.02 Alexandria Egypt 40-7 Lebanon Arab 7s Semi-Final
13.02 Alexandria (Egypt) Syria 12-5 United Arab Emirates Arab 7s Semi-Final
13.02 Alexandria (Egypt) United Arab Emirates 5-0 Lebanon Arab 7s 3rd Place Match
13.02 Alexandria Egypt 31-0 Syria Arab 7s Final
12.02 Alexandria Egypt 29-0 United Arab Emirates Arab 7s Group Stage
12.02 Alexandria (Egypt) Syria 12-7 Lebanon Arab 7s Group Stage
12.02 Alexandria Egypt 31-0 Syria Arab 7s Group Stage
12.02 Alexandria (Egypt) Lebanon 5-5 United Arab Emirates Arab 7s Group Stage
12.02 Alexandria Egypt 27-0 Lebanon Arab 7s Group Stage
12.02 Alexandria (Egypt) Syria 7-5 United Arab Emirates Arab 7s Group Stage