FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S RUGBY SEVENS - 2018 RESULTS

Results  Men Women
Fixtures  Men Women
Rankings  Men Women

Men's Archive 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010
Women's Archive 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
11.11 Nairobi Kenya 50-0 Uganda 'B' Safari 7s Semi-Final
11.11 Nairobi Kenya Club Select 7-12 Uganda Safari 7s Semi-Final
11.11 Nairobi Kenya Club Select 20-0 Uganda 'B' Safari 7s 3rd Place Match
11.11 Nairobi Kenya 47-0 Uganda Safari 7s Final
10.11 Suva (Fiji) New Zealand 31-0 Papua New Guinea Oceania Sevens Semi-Final
10.11 Suva Fiji 0-29 Australia Oceania Sevens Semi-Final
10.11 Suva (Fiji) Cook Islands 19-0 Nauru Oceania Sevens 5th-8th Place Semi-Final
10.11 Suva (Fiji) Samoa 45-5 New Caledonia Oceania Sevens 5th-8th Place Semi-Final
10.11 Suva (Fiji) New Caledonia 21-7 Nauru Oceania Sevens 7th Place Match
10.11 Suva (Fiji) Samoa 10-5 Cook Islands Oceania Sevens 5th Place Match
10.11 Suva Fiji 33-5 Papua New Guinea Oceania Sevens 3rd Place Match
10.11 Suva (Fiji) Australia 14-10 New Zealand Oceania Sevens Final
10.11 Montevideo (Uruguay) Argentina 42-0 Costa Rica South American 7s Quarter-Final
10.11 Montevideo (Uruguay) Colombia 36-0 Chile South American 7s Quarter-Final
10.11 Montevideo Uruguay 0-31 Brazil South American 7s Quarter-Final
10.11 Montevideo (Uruguay) Peru 15-5 Paraguay South American 7s Quarter-Final
10.11 Montevideo (Uruguay) Chile 24-0 Costa Rica South American 7s 5th-8th Place Semi-Final
10.11 Montevideo Uruguay 0-28 Paraguay South American 7s 5th-8th Place Semi-Final
10.11 Montevideo (Uruguay) Argentina 22-17 Colombia
After extra time
South American 7s Semi-Final
10.11 Montevideo (Uruguay) Brazil 31-5 Peru South American 7s Semi-Final
10.11 Montevideo (Uruguay) Uruguay 31-0 Costa Rica South American 7s 7th Place Match
10.11 Montevideo (Uruguay) Chile 22-5 Paraguay South American 7s 5th Place Match
10.11 Montevideo (Uruguay) Colombia 10-5 Peru South American 7s 3rd Place Match
10.11 Montevideo (Uruguay) Brazil 17-10 Argentina South American 7s Final
10.11 Nairobi Kenya 40-5 Uganda 'B' Safari 7s Group Stage
10.11 Nairobi Kenya Club Select 5-21 Uganda Safari 7s Group Stage
10.11 Nairobi Kenya Club Select 17-5 Uganda 'B' Safari 7s Group Stage
10.11 Nairobi Kenya 27-0 Uganda Safari 7s Group Stage
10.11 Nairobi (Kenya) Uganda 34-0 Uganda 'B' Safari 7s Group Stage
10.11 Nairobi Kenya 50-0 Kenya Club Select Safari 7s Group Stage
09.11 Suva Fiji 26-7 Cook Islands Oceania Sevens Pool B
09.11 Suva (Fiji) New Zealand 45-8 New Caledonia Oceania Sevens Pool B
09.11 Suva (Fiji) Papua New Guinea 19-17 Samoa Oceania Sevens Pool A
09.11 Suva (Fiji) Australia 58-0 Nauru Oceania Sevens Pool A
09.11 Suva Fiji 46-0 New Caledonia Oceania Sevens Pool B
09.11 Suva (Fiji) New Zealand 31-0 Cook Islands Oceania Sevens Pool B
09.11 Suva (Fiji) Papua New Guinea 36-0 Nauru Oceania Sevens Pool A
09.11 Suva (Fiji) Australia 45-0 Samoa Oceania Sevens Pool A
09.11 Suva (Fiji) Cook Islands 31-7 New Caledonia Oceania Sevens Pool B
09.11 Suva Fiji 0-37 New Zealand Oceania Sevens Pool B
09.11 Suva (Fiji) Samoa 55-0 Nauru Oceania Sevens Pool A
09.11 Suva (Fiji) Australia 31-0 Papua New Guinea Oceania Sevens Pool A
09.11 Montevideo (Uruguay) Colombia 19-0 Peru South American 7s Group A
09.11 Montevideo (Uruguay) Brazil 47-0 Costa Rica South American 7s Group A
09.11 Montevideo Uruguay 7-26 Paraguay South American 7s Group B
09.11 Montevideo (Uruguay) Argentina 38-0 Chile South American 7s Group B
09.11 Montevideo (Uruguay) Brazil 38-7 Peru South American 7s Group A
09.11 Montevideo (Uruguay) Colombia 37-0 Costa Rica South American 7s Group A
09.11 Montevideo Uruguay 0-58 Argentina South American 7s Group B
09.11 Montevideo (Uruguay) Paraguay 24-12 Chile South American 7s Group B
09.11 Montevideo (Uruguay) Peru 36-0 Costa Rica South American 7s Group A
09.11 Montevideo (Uruguay) Brazil 40-0 Colombia South American 7s Group A
09.11 Montevideo Uruguay 12-12 Chile South American 7s Group B
09.11 Montevideo (Uruguay) Argentina 28-17 Paraguay South American 7s Group B
21.10 Glendale (USA) New Zealand 34-7 Ireland World Series Quarter-Final
21.10 Glendale (USA) Canada 21-17 Russia World Series Quarter-Final
21.10 Glendale (USA) France 22-7 England World Series Quarter-Final
21.10 Glendale USA 26-5 Australia World Series Quarter-Final
21.10 Glendale (USA) Spain 46-0 Mexico World Series 9th-12th Place Semi-Final
21.10 Glendale (USA) Fiji 17-14 China World Series 9th-12th Place Semi-Final
21.10 Glendale (USA) Ireland 21-10 Russia World Series 5th-8th Place Semi-Final
21.10 Glendale (USA) Australia 26-12 England World Series 5th-8th Place Semi-Final
21.10 Glendale (USA) New Zealand 28-19 Canada World Series Semi-Final
21.10 Glendale USA 21-19 France World Series Semi-Final
21.10 Glendale (USA) China 47-0 Mexico World Series 11th Place Match
21.10 Glendale (USA) Spain 20-14 Fiji World Series 9th Place Match
21.10 Glendale (USA) Russia 17-12 England World Series 7th Place Match
21.10 Glendale (USA) Australia 21-19 Ireland World Series 5th Place Match
21.10 Glendale (USA) Canada 28-0 France World Series 3rd Place Match
21.10 Glendale USA 7-33 New Zealand World Series Final
21.10 San José Costa Rica 36-10 Barbarians (Costa Rica) Central American Championship Group Stage
21.10 San José (Costa Rica) Guatemala 27-14 Panama Central American Championship Group Stage
21.10 San José Barbarians (Costa Rica) 10-10 Panama Central American Championship 3rd Place Match
21.10 San José Costa Rica 15-12 Guatemala Central American Championship Final
21.10 Seria Brunei 0-46 Malaysia Asian Trophy Pool A
21.10 Seria (Brunei) Laos 12-10 Indonesia Asian Trophy Pool A
21.10 Seria (Brunei) India 43-0 Pakistan Asian Trophy Pool B
21.10 Seria (Brunei) Philippines 43-0 Nepal Asian Trophy Pool B
21.10 Seria (Brunei) Laos 22-0 Nepal Asian Trophy 5th-8th Place Semi-Final
21.10 Seria (Brunei) India 30-0 Indonesia Asian Trophy 5th-8th Place Semi-Final
21.10 Seria (Brunei) Malaysia 5-0 Uzbekistan Asian Trophy Semi-Final
21.10 Seria (Brunei) Philippines 10-7 Guam Asian Trophy Semi-Final
21.10 Seria Brunei 10-15 Pakistan Asian Trophy 9th Place Match
21.10 Seria (Brunei) Indonesia 22-5 Nepal Asian Trophy 7th Place Match
21.10 Seria (Brunei) India 31-10 Laos Asian Trophy 5th Place Match
21.10 Seria (Brunei) Guam 31-12 Uzbekistan Asian Trophy 3rd Place Match
21.10 Seria (Brunei) Malaysia 10-7 Philippines Asian Trophy Final
20.10Glendale (USA) Canada 26-7 Fiji World Series Pool C
20.10Glendale (USA) France 21-12 Ireland World Series Pool C
20.10Glendale USA 10-12 England World Series Pool B
20.10Glendale (USA) New Zealand 45-0 China World Series Pool B
20.10Glendale (USA) Russia 34-5 Spain World Series Pool A
20.10Glendale (USA) Australia 53-0 Mexico World Series Pool A
20.10Glendale (USA) Canada 24-12 Ireland World Series Pool C
20.10Glendale (USA) France 45-12 Fiji World Series Pool C
20.10Glendale USA 24-21 China World Series Pool B
20.10Glendale (USA) New Zealand 28-7 England World Series Pool B
20.10Glendale (USA) Russia 58-0 Mexico World Series Pool A
20.10Glendale (USA) Australia 40-0 Spain World Series Pool A
20.10Glendale (USA) Ireland 59-7 Fiji World Series Pool C
20.10Glendale (USA) Canada 24-10 France World Series Pool C
20.10Glendale (USA) England 35-12 China World Series Pool B
20.10Glendale USA 12-35 New Zealand World Series Pool B
20.10 Glendale (USA) Spain 46-0 Mexico World Series Pool A
20.10Glendale (USA) Australia 21-15 Russia World Series Pool A
20.10San José Barbarians (Costa Rica) 17-12 Guatemala Central American Championship Group Stage
20.10San José Costa Rica 25-7 Panama Central American Championship Group Stage
20.10San José Barbarians (Costa Rica) 17-24 Panama Central American Championship Group Stage
20.10San José Costa Rica 0-10 Guatemala Central American Championship Group Stage
20.10Seria Brunei 0-24 Laos Asian Trophy Pool A
20.10Seria (Brunei) Guam 17-12 Malaysia Asian Trophy Pool A
20.10Seria (Brunei) Nepal 20-5 Pakistan Asian Trophy Pool B
20.10Seria (Brunei) Philippines 12-5 Uzbekistan Asian Trophy Pool B
20.10Seria (Brunei) Guam 7-5 Indonesia Asian Trophy Pool A
20.10Seria (Brunei) Malaysia 22-0 Laos Asian Trophy Pool A
20.10Seria (Brunei) Uzbekistan 10-5 India Asian Trophy Pool B
20.10Seria (Brunei) Philippines 31-0 Pakistan Asian Trophy Pool B
20.10Seria (Brunei) Laos 12-10 Guam Asian Trophy Pool A
20.10Seria Brunei 5-25 Indonesia Asian Trophy Pool A
20.10Seria (Brunei) Uzbekistan 35-0 Pakistan Asian Trophy Pool B
20.10Seria (Brunei) India 43-0 Nepal Asian Trophy Pool B
20.10Seria Brunei 0-38 Guam Asian Trophy Pool A
20.10Seria (Brunei) Malaysia 29-0 Indonesia Asian Trophy Pool A
20.10Seria (Brunei) Philippines 17-12 India Asian Trophy Pool B
20.10Seria (Brunei) Uzbekistan 10-7 Nepal Asian Trophy Pool B
14.10 Colombo (Sri Lanka) Kazakhstan 36-5 Thailand Asian Sevens Pool D
14.10 Colombo (Sri Lanka) China 52-0 Singapore Asian Sevens Pool D
14.10 Colombo Sri Lanka 0-29 Japan Asian Sevens Pool C
14.10 Colombo (Sri Lanka) Hong Kong 27-0 South Korea Asian Sevens Pool C
14.10 Colombo (Sri Lanka) Thailand 26-10 South Korea Asian Sevens 5th-8th Place Semi-Final
14.10 Colombo Sri Lanka 40-0 Singapore Asian Sevens 5th-8th Place Semi-Final
14.10 Colombo (Sri Lanka) Japan 26-12 Kazakhstan Asian Sevens Semi-Final
14.10 Colombo (Sri Lanka) Hong Kong 17-7 China Asian Sevens Semi-Final
14.10 Colombo (Sri Lanka) South Korea 19-15 Singapore Asian Sevens 7th Place Match
14.10 Colombo Sri Lanka 7-5 Thailand Asian Sevens 5th Place Match
14.10 Colombo (Sri Lanka) China 17-12 Kazakhstan
After extra time
Asian Sevens 3rd Place Match
14.10 Colombo (Sri Lanka) Japan 31-0 Hong Kong Asian Sevens Final
13.10 Colombo (Sri Lanka) China 35-0 Thailand Asian Sevens Pool D
13.10 Colombo (Sri Lanka) Kazakhstan 41-0 Singapore Asian Sevens Pool D
13.10 Colombo Sri Lanka 0-29 Hong Kong Asian Sevens Pool C
13.10 Colombo (Sri Lanka) Japan 46-0 South Korea Asian Sevens Pool C
13.10 Colombo (Sri Lanka) Thailand 14-0 Singapore Asian Sevens Pool D
13.10 Colombo (Sri Lanka) China 0-0 Kazakhstan Asian Sevens Pool D
13.10 Colombo Sri Lanka 26-10 South Korea Asian Sevens Pool C
13.10 Colombo (Sri Lanka) Japan 31-7 Hong Kong Asian Sevens Pool C
30.09Incheon (South Korea) China 19-0 Thailand Asian Sevens Pool D
30.09Incheon (South Korea) Kazakhstan 48-0 Singapore Asian Sevens Pool D
30.09Incheon (South Korea) Japan 41-0 Sri Lanka Asian Sevens Pool C
30.09Incheon South Korea 10-15 Hong Kong Asian Sevens Pool C
30.09Incheon South Korea 12-20 Thailand Asian Sevens 5th-8th Place Semi-Final
30.09Incheon (South Korea) Sri Lanka 15-10 Singapore Asian Sevens 5th-8th Place Semi-Final
30.09Incheon (South Korea) Japan 10-5 China Asian Sevens Semi-Final
30.09Incheon (South Korea) Kazakhstan 26-14 Hong Kong Asian Sevens Semi-Final
30.09Incheon South Korea 7-19 Singapore Asian Sevens 7th Place Match
30.09Incheon (South Korea) Sri Lanka 22-5 Thailand Asian Sevens 5th Place Match
30.09Incheon (South Korea) China 31-10 Hong Kong Asian Sevens 3rd Place Match
30.09Incheon (South Korea) Japan 17-12 Kazakhstan Asian Sevens Final
29.09 Incheon (South Korea) Kazakhstan 17-0 Thailand Asian Sevens Pool D
29.09 Incheon (South Korea) China 43-0 Singapore Asian Sevens Pool D
29.09 Incheon (South Korea) Hong Kong 41-0 Sri Lanka Asian Sevens Pool C
29.09 Incheon South Korea 0-48 Japan Asian Sevens Pool C
29.09 Incheon (South Korea) Thailand 36-7 Singapore Asian Sevens Pool D
29.09 Incheon (South Korea) Kazakhstan 27-5 China Asian Sevens Pool D
29.09 Incheon South Korea 5-22 Sri Lanka Asian Sevens Pool C
29.09 Incheon (South Korea) Japan 24-12 Hong Kong Asian Sevens Pool C
23.09 Holders Hill (Barbados) Mexico 27-7 Guyana Americas North Sevens Pool A
23.09 Holders Hill (Barbados) Saint Lucia 12-7 Dominican Republic Americas North Sevens Pool A
23.09 Holders Hill (Barbados) Jamaica 12-12 Trinidad & Tobago Americas North Sevens Pool B
23.09 Holders Hill (Barbados) Bahamas 24-10 Bermuda Americas North Sevens Pool B
23.09 Holders Hill (Barbados) Dominican Republic 41-0 Bermuda Americas North Sevens 5th-8th Place Semi-Final
23.09 Holders Hill (Barbados) Bahamas 20-5 Guyana Americas North Sevens 5th-8th Place Semi-Final
23.09 Holders Hill Barbados 53-0 Curaçao Americas North Sevens 9th Place Match
23.09 Holders Hill (Barbados) Mexico 19-5 Jamaica Americas North Sevens Semi-Final
23.09 Holders Hill (Barbados) Trinidad & Tobago 22-5 Saint Lucia Americas North Sevens Semi-Final
23.09 Holders Hill (Barbados) Guyana 32-0 Bermuda Americas North Sevens 7th Place Match
23.09 Holders Hill (Barbados) Dominican Republic 14-5 Bahamas Americas North Sevens 5th Place Match
23.09 Holders Hill (Barbados) Jamaica 5-0 Saint Lucia Americas North Sevens 3rd Place Match
23.09 Holders Hill (Barbados) Mexico 15-10 Trinidad & Tobago
After extra time
Americas North Sevens Final
22.09 Holders Hill Barbados 0-50 Mexico Americas North Sevens Pool A
22.09 Holders Hill (Barbados) Saint Lucia 25-0 Guyana Americas North Sevens Pool A
22.09 Holders Hill (Barbados) Jamaica 78-0 Curaçao Americas North Sevens Pool B
22.09 Holders Hill (Barbados) Trinidad & Tobago 42-0 Bahamas Americas North Sevens Pool B
22.09 Holders Hill Barbados 0-10 Dominican Republic Americas North Sevens Pool A
22.09 Holders Hill (Barbados) Mexico 20-5 Saint Lucia Americas North Sevens Pool A
22.09 Holders Hill (Barbados) Jamaica 17-7 Bahamas Americas North Sevens Pool B
22.09 Holders Hill (Barbados) Bermuda 49-0 Curaçao Americas North Sevens Pool B
22.09 Holders Hill (Barbados) Dominican Republic 14-5 Mexico Americas North Sevens Pool A
22.09 Holders Hill Barbados 0-42 Guyana Americas North Sevens Pool A
22.09 Holders Hill (Barbados) Jamaica 40-0 Bermuda Americas North Sevens Pool B
22.09 Holders Hill (Barbados) Trinidad & Tobago 78-0 Curaçao Americas North Sevens Pool B
22.09 Holders Hill Barbados 5-29 Saint Lucia Americas North Sevens Pool A
22.09 Holders Hill (Barbados) Dominican Republic 7-7 Guyana Americas North Sevens Pool A
22.09 Holders Hill (Barbados) Trinidad & Tobago 34-0 Bermuda Americas North Sevens Pool B
22.09 Holders Hill (Barbados) Bahamas 51-0 Curaçao Americas North Sevens Pool B
15.09 Hong Kong (Hong Kong) China 36-0 Sri Lanka Asian Sevens Pool D
15.09 Hong Kong (Hong Kong) Kazakhstan 24-10 Singapore Asian Sevens Pool D
15.09 Hong Kong (Hong Kong) Japan 31-0 Thailand Asian Sevens Pool C
15.09 Hong Kong Hong Kong 34-0 South Korea Asian Sevens Pool C
15.09 Hong Kong (Hong Kong) Sri Lanka 21-15 South Korea Asian Sevens 5th-8th Place Semi-Final
15.09 Hong Kong (Hong Kong) Thailand 19-5 Singapore Asian Sevens 5th-8th Place Semi-Final
15.09 Hong Kong (Hong Kong) Japan 21-15 Kazakhstan Asian Sevens Semi-Final
15.09 Hong Kong Hong Kong 14-19 China Asian Sevens Semi-Final
15.09 Hong Kong (Hong Kong) Singapore 27-0 South Korea Asian Sevens 7th Place Match
15.09 Hong Kong (Hong Kong) Sri Lanka 22-10 Thailand Asian Sevens 5th Place Match
15.09 Hong Kong Hong Kong 5-14 Kazakhstan Asian Sevens 3rd Place Match
15.09 Hong Kong (Hong Kong) Japan 12-7 China Asian Sevens Final
14.09 Hong Kong (Hong Kong) Kazakhstan 36-0 Sri Lanka Asian Sevens Pool D
14.09 Hong Kong (Hong Kong) China 36-0 Singapore Asian Sevens Pool D
14.09 Hong Kong Hong Kong 22-7 Thailand Asian Sevens Pool C
14.09 Hong Kong (Hong Kong) Japan 48-0 South Korea Asian Sevens Pool C
14.09 Hong Kong (Hong Kong) Sri Lanka 17-5 Singapore Asian Sevens Pool D
14.09 Hong Kong (Hong Kong) China 21-14 Kazakhstan Asian Sevens Pool D
14.09 Hong Kong (Hong Kong) Thailand 24-12 South Korea Asian Sevens Pool C
14.09 Hong Kong Hong Kong 7-31 Japan Asian Sevens Pool C
02.09 Kazan (Russia) France 'B' 31-0 Spain Grand Prix SeriesQuarter-Final
02.09 Kazan Russia 37-0 Italy Grand Prix SeriesQuarter-Final
02.09 Kazan (Russia) Poland 22-12 Belgium Grand Prix SeriesQuarter-Final
02.09 Kazan (Russia) Scotland 17-15 Ireland Grand Prix SeriesQuarter-Final
02.09 Kazan (Russia) Wales 40-7 Germany Grand Prix Series9th-12th Place Semi-Final
02.09 Kazan (Russia) England 'B' 57-0 Portugal Grand Prix Series9th-12th Place Semi-Final
02.09 Kazan (Russia) Ireland 14-5 Spain Grand Prix Series5th-8th Place Semi-Final
02.09 Kazan (Russia) Italy 17-7 Belgium Grand Prix Series5th-8th Place Semi-Final
02.09 Kazan (Russia) France 'B' 24-22 Scotland Grand Prix SeriesSemi-Final
02.09 Kazan Russia 39-0 Poland Grand Prix SeriesSemi-Final
02.09 Kazan (Russia) Germany 10-0 Portugal Grand Prix Series11th Place Match
02.09 Kazan (Russia) Wales 12-5 England 'B' Grand Prix Series9th Place Match
02.09 Kazan (Russia) Belgium 12-5 SpainGrand Prix Series7th Place Match
02.09 Kazan (Russia) Ireland 28-10 ItalyGrand Prix Series5th Place Match
02.09 Kazan (Russia) Scotland 19-12 Poland Grand Prix Series3rd Place Match
02.09 Kazan Russia 34-5 France 'B' Grand Prix SeriesFinal
01.09 Jakarta Indonesia 0-51 Hong Kong Asian Games 5th-8th Place Semi-Final
01.09 Jakarta (Indonesia) Singapore 17-7 South Korea Asian Games 5th-8th Place Semi-Final
01.09 Jakarta (Indonesia) China 29-5 Thailand Asian Games Semi-Final
01.09 Jakarta (Indonesia) Japan 26-12 Kazakhstan Asian Games Semi-Final
01.09 Jakarta Indonesia 0-27 South Korea Asian Games 7th Place Match
01.09 Jakarta (Indonesia) Hong Kong 45-0 Singapore Asian Games 5th Place Match
01.09 Jakarta (Indonesia) Kazakhstan 29-7 Thailand Asian Games 3rd Place Match
01.09 Jakarta (Indonesia) Japan 7-5 China Asian Games Final
01.09 Kazan (Russia) France 'B' 22-0 Germany Grand Prix SeriesPool A
01.09 Kazan (Russia) Belgium 12-0 Spain Grand Prix SeriesPool A
01.09 Kazan (Russia) Poland 17-14 Ireland Grand Prix SeriesPool B
01.09 Kazan (Russia) England 'B' 17-17 Italy Grand Prix SeriesPool B
01.09 Kazan (Russia) Scotland 29-14 Wales Grand Prix SeriesPool C
01.09 Kazan Russia 38-0 Portugal Grand Prix SeriesPool C
01.09 Kazan (Russia) France 'B' 17-5 Spain Grand Prix SeriesPool A
01.09 Kazan (Russia) Belgium 40-0 Germany Grand Prix SeriesPool A
01.09 Kazan (Russia) Ireland 12-7 Italy Grand Prix SeriesPool B
01.09 Kazan (Russia) Poland 24-14 England 'B' Grand Prix SeriesPool B
01.09 Kazan (Russia) Wales 26-12 Portugal Grand Prix SeriesPool C
01.09 Kazan Russia 47-0 Scotland Grand Prix SeriesPool C
01.09 Kazan (Russia) France 'B' 17-14 Belgium Grand Prix SeriesPool A
01.09 Kazan (Russia) Spain 26-0 Germany Grand Prix SeriesPool A
01.09 Kazan (Russia) Ireland 27-0 England 'B' Grand Prix SeriesPool B
01.09 Kazan (Russia) Italy 19-14 Poland Grand Prix SeriesPool B
01.09 Kazan (Russia) Scotland 21-10 Portugal Grand Prix SeriesPool C
01.09 Kazan Russia 41-7 Wales Grand Prix SeriesPool C
31.08 Jakarta (Indonesia) China 41-0 Singapore Asian Games Pool A
31.08 Jakarta (Indonesia) Hong Kong 38-0 South Korea Asian Games Pool A
31.08 Jakarta (Indonesia) Japan 26-0 Thailand Asian Games Pool B
31.08 Jakarta Indonesia 0-54 Kazakhstan Asian Games Pool B
31.08 Jakarta Indonesia 7-43 China Asian Games Quarter-Final
31.08 Jakarta (Indonesia) Kazakhstan 34-0 Singapore Asian Games Quarter-Final
31.08 Jakarta (Indonesia) Thailand 17-5 Hong Kong Asian Games Quarter-Final
31.08 Jakarta (Indonesia) Japan 35-7 South Korea Asian Games Quarter-Final
30.08 Jakarta (Indonesia) China 69-0 South Korea Asian Games Pool A
30.08 Jakarta (Indonesia) Hong Kong 26-7 Singapore Asian Games Pool A
30.08 Jakarta Indonesia 0-65 Japan Asian Games Pool B
30.08 Jakarta (Indonesia) Kazakhstan 20-5 Thailand Asian Games Pool B
30.08 Jakarta (Indonesia) Singapore 22-17 South Korea Asian Games Pool A
30.08 Jakarta (Indonesia) China 32-7 Hong Kong Asian Games Pool A
30.08 Jakarta Indonesia 5-53 Thailand Asian Games Pool B
30.08 Jakarta (Indonesia) Japan 31-21 Kazakhstan Asian Games Pool B
02.08 Barranquilla (Colombia) Mexico 48-0 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Stage
02.08 Barranquilla Colombia 5-5 French Guiana Central American & Caribbean Games Group Stage
02.08 Barranquilla (Colombia) Venezuela 19-10 Jamaica Central American & Caribbean Games Group Stage
02.08 Barranquilla (Colombia) Mexico 24-5 French Guiana Central American & Caribbean Games Group Stage
02.08 Barranquilla Colombia 19-12 Venezuela Central American & Caribbean Games Group Stage
02.08 Barranquilla (Colombia) Jamaica 24-0 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Stage
02.08 Barranquilla (Colombia) Jamaica 41-5 Guatemala Central American & Caribbean Games 5th Place Match
02.08 Barranquilla (Colombia) Mexico 12-0 French Guiana Central American & Caribbean Games 3rd Place Match
02.08 Barranquilla Colombia 20-0 Venezuela Central American & Caribbean Games Final
01.08 Barranquilla Colombia 30-0 Jamaica Central American & Caribbean Games Group Stage
01.08 Barranquilla (Colombia) Venezuela 17-0 Mexico Central American & Caribbean Games Group Stage
01.08 Barranquilla (Colombia) French Guiana 38-0 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Stage
01.08 Barranquilla (Colombia) Mexico 32-5 Jamaica Central American & Caribbean Games Group Stage
01.08 Barranquilla (Colombia) Venezuela 17-0 French Guiana Central American & Caribbean Games Group Stage
01.08 Barranquilla Colombia 41-0 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Stage
01.08 Barranquilla (Colombia) French Guiana 36-5 Jamaica Central American & Caribbean Games Group Stage
01.08 Barranquilla (Colombia) Venezuela 27-5 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Stage
01.08 Barranquilla Colombia 24-7 Mexico Central American & Caribbean Games Group Stage
21.07 San Francisco (USA) South Africa 34-0 MexicoWorld Cup 13th-16th Place Semi-Final
21.07 San Francisco (USA) Brazil 15-12 Papua New GuineaWorld Cup 13th-16th Place Semi-Final
21.07 San Francisco (USA) England 38-0 ChinaWorld Cup 9th-12th Place Semi-Final
21.07 San Francisco (USA) Japan 15-14 FijiWorld Cup 9th-12th Place Semi-Final
21.07 San Francisco (USA) Ireland 20-15 RussiaWorld Cup 5th-8th Place Semi-Final
21.07 San Francisco (USA) Spain 26-14 CanadaWorld Cup 5th-8th Place Semi-Final
21.07 San Francisco (USA) France 19-12 AustraliaWorld Cup Semi-Final
21.07 San Francisco USA 21-26 New ZealandWorld Cup Semi-Final
21.07 San Francisco (USA) Papua New Guinea 32-0 Mexico World Cup 15th Place Match
21.07 San Francisco (USA) Brazil 22-0 South Africa World Cup 13th Place Match
21.07 San Francisco (USA) Fiji 38-0 China World Cup 11th Place Match
21.07 San Francisco (USA) England 31-5 Japan World Cup 9th Place Match
21.07 San Francisco (USA) Canada 22-10 Russia World Cup 7th Place Match
21.07 San Francisco (USA) Spain 12-7 Ireland World Cup 5th Place Match
21.07 San Francisco USA 14-24 Australia World Cup 3rd Place Match
21.07 San Francisco (USA) New Zealand 29-0 France World Cup Final
20.07San Francisco (USA)Spain 19-12 FijiWorld Cup 1st Round
20.07San Francisco (USA)France 33-7 JapanWorld Cup 1st Round
20.07San Francisco (USA)Russia 24-14 South AfricaWorld Cup1st Round
20.07San Francisco (USA)Canada 43-19 BrazilWorld Cup 1st Round
20.07San Francisco (USA)Australia 34-5 Papua New GuineaWorld Cup1st Round
20.07San Francisco (USA)New Zealand 57-0 MexicoWorld Cup1st Round
20.07San Francisco (USA)Ireland 19-14 EnglandWorld Cup 1st Round
20.07San FranciscoUSA 38-7 ChinaWorld Cup 1st Round
20.07San Francisco (USA)England 59-0 MexicoWorld Cup 9th-16th Place Quarter-Final
20.07San Francisco (USA)Fiji 43-0 Papua New GuineaWorld Cup9th-16th Place Quarter-Final
20.07San Francisco (USA)Japan 19-14 BrazilWorld Cup9th-16th Place Quarter-Final
20.07San Francisco (USA)China 29-5 South AfricaWorld Cup9th-16th Place Quarter-Final
20.07San Francisco (USA)New Zealand 45-0 IrelandWorld Cup Quarter-Final
20.07San Francisco (USA)Australia 34-0 SpainWorld Cup Quarter-Final
20.07 San Francisco (USA) France 24-19 Canada World Cup Quarter-Final
20.07 San Francisco USA 33-17 Russia World Cup Quarter-Final
08.07 Szeged Hungary 5-57 Netherlands Rugby Europe TrophyQuarter-Final
08.07 Szeged (Hungary) Ukraine 31-5 Czechia Rugby Europe TrophyQuarter-Final
08.07 Szeged (Hungary) Romania 36-0 Norway Rugby Europe TrophyQuarter-Final
08.07 Szeged (Hungary) Sweden 20-5 Finland Rugby Europe TrophyQuarter-Final
08.07 Szeged (Hungary) Switzerland 31-5 LatviaRugby Europe Trophy9th-12th Place Semi-Final
08.07 Szeged (Hungary) Israel 24-5 Austria Rugby Europe Trophy9th-12th Place Semi-Final
08.07 Szeged Hungary 19-7 FinlandRugby Europe Trophy5th-8th Place Semi-Final
08.07 Szeged (Hungary) Czechia 27-5 Norway Rugby Europe Trophy5th-8th Place Semi-Final
08.07 Szeged (Hungary) Netherlands 24-7 SwedenRugby Europe TrophySemi-Final
08.07 Szeged (Hungary) Ukraine 50-5 RomaniaRugby Europe TrophySemi-Final
08.07 Szeged (Hungary) Austria 19-17 Latvia Rugby Europe Trophy11th Place Match
08.07 Szeged (Hungary) Switzerland 24-5 Israel Rugby Europe Trophy9th Place Match
08.07 Szeged (Hungary) Finland 5-0 NorwayRugby Europe Trophy7th Place Match
08.07 Szeged Hungary 0-24 CzechiaRugby Europe Trophy5th Place Match
08.07 Szeged (Hungary) Sweden 19-7 RomaniaRugby Europe Trophy3rd Place Match
08.07 Szeged (Hungary) Netherlands 19-12 UkraineRugby Europe TrophyFinal
07.07Szeged (Hungary)Netherlands 64-0 LatviaRugby Europe TrophyPool A
07.07Szeged (Hungary)Norway 17-12 SwitzerlandRugby Europe TrophyPool A
07.07Szeged (Hungary)Sweden 27-0 AustriaRugby Europe TrophyPool C
07.07Szeged (Hungary)Romania 17-5 CzechiaRugby Europe TrophyPool C
07.07Szeged (Hungary)Ukraine 52-0 IsraelRugby Europe TrophyPool B
07.07SzegedHungary 5-15 FinlandRugby Europe TrophyPool B
07.07 Szeged (Hungary) Netherlands 46-0 NorwayRugby Europe TrophyPool A
07.07 Szeged (Hungary) Switzerland 33-12 LatviaRugby Europe TrophyPool A
07.07 Szeged (Hungary) Sweden 40-0 Czechia Rugby Europe TrophyPool C
07.07 Szeged (Hungary) Romania 19-5 Austria Rugby Europe TrophyPool C
07.07 Szeged (Hungary) Ukraine 29-12 Finland Rugby Europe TrophyPool B
07.07 Szeged Hungary 17-7 Israel Rugby Europe TrophyPool B
07.07 Szeged (Hungary) Netherlands 46-0 SwitzerlandRugby Europe TrophyPool A
07.07 Szeged (Hungary) Norway 28-19 Latvia Rugby Europe TrophyPool A
07.07 Szeged (Hungary) Romania 12-10 Sweden Rugby Europe TrophyPool C
07.07 Szeged (Hungary) Czechia 36-5 Austria Rugby Europe TrophyPool C
07.07 Szeged (Hungary) Israel 5-0 Finland Rugby Europe TrophyPool B
07.07 Szeged Hungary 5-29 Ukraine Rugby Europe TrophyPool B
30.06Marcoussis (France)Russia 34-0 ScotlandGrand Prix SeriesQuarter-Final
30.06Marcoussis (France)Ireland 38-7 SpainGrand Prix SeriesQuarter-Final
30.06MarcoussisFrance 33-7 BelgiumGrand Prix SeriesQuarter-Final
30.06Marcoussis (France)England 26-14 WalesGrand Prix SeriesQuarter-Final
30.06Marcoussis (France)Italy 15-0 PortugalGrand Prix Series9th-12th Place Semi-Final
30.06Marcoussis (France)Poland 19-0 GermanyGrand Prix Series9th-12th Place Semi-Final
30.06Marcoussis (France)Wales 26-24 ScotlandGrand Prix Series5th-8th Place Semi-Final
30.06Marcoussis (France)Belgium 14-12 SpainGrand Prix Series5th-8th Place Semi-Final
30.06Marcoussis (France)Russia 36-14 EnglandGrand Prix SeriesSemi-Final
30.06MarcoussisFrance 22-0 IrelandGrand Prix SeriesSemi-Final
30.06Marcoussis (France)Portugal 12-10 GermanyGrand Prix Series11th Place Match
30.06Marcoussis (France)Italy 19-5 PolandGrand Prix Series9th Place Match
30.06Marcoussis (France)Spain 21-14 ScotlandGrand Prix Series7th Place Match
30.06Marcoussis (France)Wales 29-0 BelgiumGrand Prix Series5th Place Match
30.06Marcoussis (France)Ireland 39-7 EnglandGrand Prix Series3rd Place Match
30.06MarcoussisFrance 19-12 RussiaGrand Prix SeriesFinal
29.06 Marcoussis (France) Russia 43-0 Germany Grand Prix SeriesPool A
29.06 Marcoussis (France) Belgium 7-7 Spain Grand Prix SeriesPool A
29.06 Marcoussis (France) Ireland 41-7 Scotland Grand Prix SeriesPool B
29.06 Marcoussis (France) Wales 15-14 Poland Grand Prix SeriesPool B
29.06 Marcoussis (France) England 31-0 Italy Grand Prix SeriesPool C
29.06 Marcoussis France 52-0 Portugal Grand Prix SeriesPool C
29.06 Marcoussis (France) Russia 41-0 Belgium Grand Prix SeriesPool A
29.06 Marcoussis (France) Spain 15-5 Germany Grand Prix SeriesPool A
29.06 Marcoussis (France) Ireland 44-0 Poland Grand Prix SeriesPool B
29.06 Marcoussis (France) Wales 25-12 Scotland Grand Prix SeriesPool B
29.06 Marcoussis (France) England 35-0 Portugal Grand Prix SeriesPool C
29.06 Marcoussis France 38-12 Italy Grand Prix SeriesPool C
29.06 Marcoussis (France) Russia 39-0 Spain Grand Prix SeriesPool A
29.06 Marcoussis (France) Belgium 22-0 Germany Grand Prix SeriesPool A
29.06 Marcoussis (France) Ireland 45-0 Wales Grand Prix SeriesPool B
29.06 Marcoussis (France) Scotland 21-7 Poland Grand Prix SeriesPool B
29.06 Marcoussis (France) Italy 26-12 Portugal Grand Prix SeriesPool C
29.06 Marcoussis France 26-14 England Grand Prix SeriesPool C
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Sweden 39-0 NorwayRugby Europe Trophy Quarter-Final
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Netherlands 57-0 FinlandRugby Europe Trophy Quarter-Final
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Romania 31-15 HungaryRugby Europe Trophy Quarter-Final
24.06Dnipropetrovsk Ukraine 39-0 SwitzerlandRugby Europe Trophy Quarter-Final
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Austria 41-5 LatviaRugby Europe Trophy 9th-12th Place Semi-Final
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Czechia 24-0 IsraelRugby Europe Trophy 9th-12th Place Semi-Final
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Switzerland 27-5 NorwayRugby Europe Trophy 5th-8th Place Semi-Final
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Hungary 12-7 FinlandRugby Europe Trophy 5th-8th Place Semi-Final
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Ukraine 15-12 SwedenRugby Europe Trophy Semi-Final
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Netherlands 33-0 RomaniaRugby Europe Trophy Semi-Final
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Israel 31-0 LatviaRugby Europe Trophy 11th Place Match
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Czechia 36-5 AustriaRugby Europe Trophy 9th Place Match
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Norway 22-12 FinlandRugby Europe Trophy 7th Place Match
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Hungary 27-7 SwitzerlandRugby Europe Trophy 5th Place Match
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Sweden 19-12 RomaniaRugby Europe Trophy3rd Place Match
24.06Dnipropetrovsk (Ukraine) Netherlands 33-0 UkraineRugby Europe TrophyFinal
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Sweden 34-0 AustriaRugby Europe TrophyPool A
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Hungary 17-0 FinlandRugby Europe TrophyPool A
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Netherlands 38-5 NorwayRugby Europe TrophyPool B
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Switzerland 21-14 CzechiaRugby Europe TrophyPool B
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Romania 17-7 LatviaRugby Europe TrophyPool C
23.06DnipropetrovskUkraine 34-0 Israel Rugby Europe TrophyPool C
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Sweden 17-0 FinlandRugby Europe TrophyPool A
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Hungary 31-5 AustriaRugby Europe TrophyPool A
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Netherlands 54-0 SwitzerlandRugby Europe TrophyPool B
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Norway 26-22 CzechiaRugby Europe TrophyPool B
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Romania 41-0 IsraelRugby Europe TrophyPool C
23.06DnipropetrovskUkraine 45-5 Latvia Rugby Europe TrophyPool C
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Sweden 31-0 HungaryRugby Europe TrophyPool A
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Finland 20-0 AustriaRugby Europe TrophyPool A
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Netherlands 34-10 CzechiaRugby Europe TrophyPool B
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Switzerland 22-14 NorwayRugby Europe TrophyPool B
23.06Dnipropetrovsk (Ukraine)Israel 19-19 LatviaRugby Europe TrophyPool C
23.06 Dnipropetrovsk Ukraine 10-24 Romania Rugby Europe Trophy Pool C
10.06 Paris (France) Spain 20-7 England World Series 7th Place Match
10.06 Paris (France) USA 28-7 Fiji World Series 5th Place Match
10.06 Paris France 10-17 Canada World Series 3rd Place Match
10.06 Paris (France) New Zealand 33-7 Australia World Series Final
09.06 Paris (France) Ireland 17-7 Wales World Series 9th-12th Place Semi-Final
09.06 Paris (France) Russia 38-0 Japan World Series 9th-12th Place Semi-Final
09.06 Paris (France) New Zealand 38-0 Spain World Series Quarter-Final
09.06 Paris (France) Canada 26-24 USA World Series Quarter-Final
09.06 Paris (France) Australia 22-19 Fiji World Series Quarter-Final
09.06 Paris France 48-7 England World Series Quarter-Final
09.06 Paris (France) USA 33-5 SpainWorld Series 5th-8th Place Semi-Final
09.06 Paris (France) Fiji 19-14 England World Series 5th-8th Place Semi-Final
09.06 Paris (France) New Zealand 34-7 Canada World Series Semi-Final
09.06 Paris France 17-21 Australia World Series Semi-Final
09.06 Paris (France) Japan 17-12 WalesWorld Series 11th Place Match
09.06 Paris (France) Ireland 10-5 Russia World Series 9th Place Match
09.06 Zagreb (Croatia) Bulgaria 19-7 Moldova Rugby Europe Trophy Quarter-Final
09.06 Zagreb Croatia 17-12 Malta
After extra time
Rugby Europe Trophy Quarter-Final
09.06 Zagreb (Croatia) Turkey 19-14 Denmark Rugby Europe Trophy Quarter-Final
09.06 Zagreb (Croatia) Georgia 7-5 Slovakia Rugby Europe Trophy Quarter-Final
09.06 Zagreb (Croatia) Luxembourg 17-5 Slovenia Rugby Europe Trophy 9th-12th Place Semi-Final
09.06 Zagreb (Croatia) Andorra 17-5 Lithuania Rugby Europe Trophy 9th-12th Place Semi-Final
09.06 Zagreb (Croatia) Moldova 12-5 Slovakia Rugby Europe Trophy 5th-8th Place Semi-Final
09.06 Zagreb (Croatia) Denmark 40-0 Malta Rugby Europe Trophy 5th-8th Place Semi-Final
09.06 Zagreb (Croatia) Georgia 19-5 Bulgaria Rugby Europe Trophy Semi-Final
09.06 Zagreb Croatia 10-12 Turkey Rugby Europe Trophy Semi-Final
09.06 Zagreb (Croatia) Lithuania 17-5 Slovenia Rugby Europe Trophy 11th Place Match
09.06 Zagreb (Croatia) Andorra 12-5 Luxembourg Rugby Europe Trophy 9th Place Match
09.06 Zagreb (Croatia) Malta 17-14 SlovakiaRugby Europe Trophy 7th Place Match
09.06 Zagreb (Croatia) Denmark 22-0 MoldovaRugby Europe Trophy 5th Place Match
09.06 Zagreb Croatia 38-7 Bulgaria Rugby Europe Trophy 3rd Place Match
09.06 Zagreb (Croatia) Georgia 17-12 TurkeyRugby Europe Trophy Final
08.06 Paris (France) New Zealand 24-12 England World Series Pool A
08.06 Paris (France) Ireland 24-5 Wales World Series Pool A
08.06 Paris (France) Australia 24-10 Fiji World Series Pool B
08.06 Paris (France) Canada 31-5 Russia World Series Pool B
08.06 Paris (France) USA 24-19 Japan World Series Pool C
08.06 Paris France 20-0 Spain World Series Pool C
08.06 Paris (France) New Zealand 54-7 Wales World Series Pool A
08.06 Paris (France) England 31-12 Ireland World Series Pool A
08.06 Paris (France) Australia 24-20 Russia World Series Pool B
08.06 Paris (France) Canada 21-12 Fiji World Series Pool B
08.06 Paris (France) USA 21-14 Spain World Series Pool C
08.06 Paris France 26-17 Japan World Series Pool C
08.06 Paris (France) New Zealand 17-0 Ireland World Series Pool A
08.06 Paris (France) England 45-12 Wales World Series Pool A
08.06 Paris (France) Australia 31-14 Canada World Series Pool B
08.06 Paris (France) Fiji 20-12 Russia World Series Pool B
08.06 Paris (France) Spain 21-10 Japan World Series Pool C
08.06 Paris France 14-5 USA World Series Pool C
08.06 Zagreb (Croatia) Turkey 17-7 Malta Rugby Europe Conference Pool A
08.06 Zagreb (Croatia) Andorra 22-19 Bulgaria Rugby Europe Conference Pool A
08.06 Zagreb (Croatia) Georgia 50-10 Slovenia Rugby Europe Conference Pool C
08.06 Zagreb (Croatia) Denmark 29-0 Luxembourg Rugby Europe Conference Pool C
08.06 Zagreb (Croatia) Lithuania 21-5 Moldova Rugby Europe Conference Pool B
08.06 Zagreb Croatia 31-0 Slovakia Rugby Europe Conference Pool B
08.06 Zagreb (Croatia) Malta 17-12 Andorra Rugby Europe Conference Pool A
08.06 Zagreb (Croatia) Bulgaria 27-12 Turkey Rugby Europe Conference Pool A
08.06 Zagreb (Croatia) Georgia 24-0 Luxembourg Rugby Europe Conference Pool C
08.06 Zagreb (Croatia) Denmark 40-0 Slovenia Rugby Europe Conference Pool C
08.06 Zagreb (Croatia) Moldova 19-10 Slovakia Rugby Europe Conference Pool B
08.06 Zagreb Croatia 26-0 Lithuania Rugby Europe Conference Pool B
08.06 Zagreb (Croatia) Bulgaria 17-14 Malta Rugby Europe Conference Pool A
08.06 Zagreb (Croatia) Turkey 22-7 Andorra Rugby Europe Conference Pool A
08.06 Zagreb (Croatia) Denmark 17-0 Georgia Rugby Europe Conference Pool C
08.06 Zagreb (Croatia) Slovenia 17-12 Luxembourg Rugby Europe Conference Pool C
08.06 Zagreb (Croatia) Slovakia 31-0 Lithuania Rugby Europe Conference Pool B
08.06 Zagreb Croatia 31-0 Moldova Rugby Europe Conference Pool B
29.05 Colcapirhua (Bolivia) Peru 24-5 Uruguay South American Games  
29.05 Colcapirhua Bolivia 0-65 Brazil South American Games  
29.05 Colcapirhua (Bolivia) Argentina 38-0 ColombiaSouth American Games  
29.05 Colcapirhua (Bolivia) Colombia 45-5 UruguaySouth American Games  
29.05 Colcapirhua Bolivia 5-68 Paraguay South American Games  
29.05 Colcapirhua (Bolivia) Paraguay 17-12 Peru South American Games  
29.05 Colcapirhua (Bolivia) Brazil 34-5 ArgentinaSouth American Games  
28.05 Colcapirhua Bolivia 0-53 Argentina South American Games  
28.05 Colcapirhua (Bolivia) Colombia 19-19 ParaguaySouth American Games  
28.05Colcapirhua (Bolivia)Brazil 47-0 UruguaySouth American Games  
28.05ColcapirhuaBolivia 5-47 ColombiaSouth American Games  
28.05Colcapirhua (Bolivia)Paraguay 29-7 UruguaySouth American Games 
28.05Colcapirhua (Bolivia)Argentina 29-0 PeruSouth American Games  
28.05 Colcapirhua (Bolivia) Brazil 43-0 Peru South American Games  
27.05 Gaborone (Botswana) Kenya 43-7 Zambia African 7s Quarter-Final
27.05 Gaborone Botswana 0-36 Tunisia African 7s Quarter-Final
27.05 Gaborone (Botswana) Uganda 12-5 Senegal African 7s Quarter-Final
27.05 Gaborone (Botswana) Madagascar 24-5 Zimbabwe African 7s Quarter-Final
27.05 Gaborone (Botswana) Morocco 17-7 Mauritius African 7s 9th Place Match (Game 2)
27.05 Gaborone (Botswana) Zimbabwe 17-15 Zambia African 7s 5th-8th Place Semi-Final
27.05 Gaborone Botswana 10-22 Senegal African 7s 5th-8th Place Semi-Final
27.05 Gaborone (Botswana) Kenya 27-0 MadagascarAfrican 7s Semi-Final
27.05 Gaborone (Botswana) Uganda 10-5 TunisiaAfrican 7s Semi-Final
27.05 Gaborone Botswana 12-5 Zambia African 7s 7th Place Match
27.05 Gaborone (Botswana) Zimbabwe 19-5 Senegal African 7s 5th Place Match
27.05 Gaborone (Botswana) Morocco 26-5 Mauritius African 7s 9th Place Match (Game 3)
27.05 Gaborone (Botswana) Tunisia 22-5 Madagascar African 7s 3rd Place Match
27.05 Gaborone (Botswana) Kenya 29-7 Uganda African 7s Final
27.05Colcapirhua (Bolivia)Argentina 38-0 ParaguaySouth American Games 
27.05Colcapirhua (Bolivia) Brazil 34-0 Colombia South American Games  
27.05Colcapirhua Bolivia 0-34 Peru South American Games  
27.05 Colcapirhua Bolivia 0-41 Uruguay South American Games  
27.05 Colcapirhua (Bolivia) Colombia 15-14 Peru South American Games  
27.05 Colcapirhua (Bolivia) Brazil 42-12 Paraguay South American Games  
27.05 Colcapirhua (Bolivia) Argentina 38-0 UruguaySouth American Games  
26.05 Gaborone (Botswana) Madagascar 40-0 Senegal African 7s Pool A
26.05 Gaborone (Botswana) Uganda 20-7 Zimbabwe African 7s Pool B
26.05 Gaborone (Botswana) Zambia 26-22 Morocco African 7s Pool C, Semi-Final
26.05 Gaborone (Botswana) Kenya 41-0 Senegal African 7s Pool A
26.05 Gaborone (Botswana) Tunisia 31-7 Zimbabwe African 7s Pool B
26.05 Gaborone Botswana 15-10 Mauritius African 7s Pool C, Semi-Final
26.05 Gaborone (Botswana) Kenya 42-0 Madagascar African 7s Pool A
26.05 Gaborone (Botswana) Tunisia 10-10 Uganda African 7s Pool B
26.05 Gaborone Botswana 5-5 Zambia African 7s Pool C, Final
26.05 Gaborone (Botswana) Morocco 24-5 Mauritius African 7s 9th Place Match (Game 1)
13.05 Langford (Canada) France 27-0 IrelandWorld Series Quarter-Final
13.05 Langford (Canada) Australia 21-5 FijiWorld Series Quarter-Final
13.05 Langford Canada 26-28 USAWorld Series Quarter-Final
13.05 Langford (Canada) New Zealand 17-12 EnglandWorld Series Quarter-Final
13.05 Langford (Canada) Japan 31-21 Brazil World Series 9th-12th Place Semi-Final
13.05 Langford (Canada) Spain 14-7 RussiaWorld Series 9th-12th Place Semi-Final
13.05 Langford (Canada) Ireland 19-7 FijiWorld Series 5th-8th Place Semi-Final
13.05 Langford Canada 35-12 EnglandWorld Series 5th-8th Place Semi-Final
13.05 Langford (Canada) Australia 17-12 FranceWorld Series Semi-Final
13.05 Langford (Canada) New Zealand 33-10 USAWorld Series Semi-Final
13.05 Langford (Canada) Brazil 24-19 Russia
After extra time
World Series 11th Place Match
13.05 Langford (Canada) Japan 26-21 Spain World Series 9th Place Match
13.05 Langford (Canada) England 29-24 FijiWorld Series 7th Place Match
13.05 Langford Canada 29-12 IrelandWorld Series 5th Place Match
13.05 Langford (Canada) USA 21-5 France World Series 3rd Place Match
13.05 Langford (Canada) New Zealand 46-0 AustraliaWorld Series Final
12.05 Langford (Canada) USA 35-14 Russia World Series Pool B
12.05 Langford (Canada) France 33-7 Japan World Series Pool B
12.05 Langford (Canada) Ireland 7-0 Spain World Series Pool C
12.05 Langford Canada 7-22 Australia World Series Pool C
12.05 Langford (Canada) Fiji 24-14 England World Series Pool A
12.05 Langford (Canada) New Zealand 51-0 Brazil World Series Pool A
12.05 Langford (Canada) Japan 24-7 Russia World Series Pool B
12.05 Langford (Canada) France 22-19 USA World Series Pool B
12.05 Langford Canada 24-10 Spain World Series Pool C
12.05 Langford (Canada) Australia 31-19 Ireland World Series Pool C
12.05 Langford (Canada) Fiji 47-14 Brazil World Series Pool A
12.05 Langford (Canada) New Zealand 22-0 England World Series Pool A
12.05 Langford (Canada) USA 28-7 Japan World Series Pool B
12.05 Langford (Canada) France 45-0 Russia World Series Pool B
12.05 Langford Canada 19-17 Ireland World Series Pool C
12.05 Langford (Canada) Australia 43-10 Spain World Series Pool C
12.05 Langford (Canada) England 31-17 Brazil World Series Pool A
12.05 Langford (Canada) New Zealand 12-7 FijiWorld Series Pool A
26.04 Jounieh Lebanon 30-0 Lebanon 'B' West Asian 7s Semi-Final
26.04 Jounieh (Lebanon) Qatar 29-5 Syria West Asian 7s Semi-Final
26.04 Jounieh Lebanon 'B' 12-17 Syria West Asian 7s 3rd Place Match
26.04 Jounieh Lebanon 7-10 Qatar West Asian 7s Final
25.04 Jounieh Lebanon 5-15 Qatar West Asian 7s Group Stage
25.04 Jounieh Lebanon 'B' 5-5 Syria West Asian 7s Group Stage
25.04 Jounieh Lebanon 29-0 Lebanon 'B' West Asian 7s Group Stage
25.04 Jounieh (Lebanon) Qatar 17-7 Syria West Asian 7s Group Stage
25.04 Jounieh Lebanon 'B' 0-29 Qatar West Asian 7s Group Stage
25.04 Jounieh Lebanon 22-0 Syria West Asian 7s Group Stage
22.04 Kitakyushu (Japan) New Zealand 50-0 China World Series Quarter-Final
22.04 Kitakyushu (Japan) Australia 31-7 Fiji World Series Quarter-Final
22.04 Kitakyushu (Japan) France 29-5 Russia World Series Quarter-Final
22.04 Kitakyushu (Japan) Spain 7-5 England World Series Quarter-Final
22.04 Kitakyushu Japan 14-34 USA World Series 9th-12th Place Semi-Final
22.04 Kitakyushu (Japan) Ireland 24-19 Canada
After extra time
World Series 9th-12th Place Semi-Final
22.04 Kitakyushu (Japan) Fiji 24-19 China World Series 5th-8th Place Semi-Final
22.04 Kitakyushu (Japan) Russia 41-0 EnglandWorld Series 5th-8th Place Semi-Final
22.04 Kitakyushu (Japan) New Zealand 17-12 Australia World Series Semi-Final
22.04 Kitakyushu (Japan) France 21-0 Spain World Series Semi-Final
22.04 Kitakyushu Japan 14-33 Canada World Series 11th Place Match
22.04 Kitakyushu (Japan) USA 24-19 Ireland
After extra time
World Series 9th Place Match
22.04 Kitakyushu (Japan) England 36-5 ChinaWorld Series 7th Place Match
22.04 Kitakyushu (Japan) Russia 30-7 FijiWorld Series 5th Place Match
22.04 Kitakyushu (Japan) Australia 19-5 SpainWorld Series 3rd Place Match
22.04 Kitakyushu (Japan) New Zealand 24-12 FranceWorld Series Final
21.04Kitakyushu (Japan)Russia 17-10 EnglandWorld Series Pool C
21.04Kitakyushu (Japan)Canada 38-14 FijiWorld Series Pool C
21.04Kitakyushu (Japan)Ireland 17-14 SpainWorld Series Pool A
21.04Kitakyushu (Japan)Australia 33-5 ChinaWorld Series Pool A
21.04Kitakyushu (Japan)France 36-0 USAWorld Series Pool B
21.04KitakyushuJapan 5-38 New ZealandWorld Series Pool B
21.04Kitakyushu (Japan)Fiji 29-5 RussiaWorld Series Pool C
21.04Kitakyushu (Japan)England 21-19 CanadaWorld Series Pool C
21.04Kitakyushu (Japan)Spain 19-17 ChinaWorld Series Pool A
21.04Kitakyushu (Japan)Australia 31-0 IrelandWorld Series Pool A
21.04KitakyushuJapan 5-33 FranceWorld Series Pool B
21.04Kitakyushu (Japan)New Zealand 31-12 USAWorld Series Pool B
21.04Kitakyushu (Japan)Fiji 31-12 EnglandWorld Series Pool C
21.04 Kitakyushu (Japan) Russia 19-5 Canada World Series Pool C
21.04 Kitakyushu (Japan) China 24-12 Ireland World Series Pool A
21.04Kitakyushu (Japan)Spain 17-14 AustraliaWorld Series Pool A
21.04KitakyushuJapan 17-45 USAWorld Series Pool B
21.04 Kitakyushu (Japan) New Zealand 38-7 France World Series Pool B
15.04Gold Coast (Australia) Fiji 40-12 South AfricaCommonwealth Games5th-8th Place Semi-Final
15.04Gold Coast (Australia) Kenya 14-12 WalesCommonwealth Games5th-8th Place Semi-Final
15.04Gold Coast Australia 33-7 CanadaCommonwealth GamesSemi-Final
15.04Gold Coast (Australia) New Zealand 26-5 EnglandCommonwealth GamesSemi-Final
15.04Gold Coast (Australia) Wales 19-14 South AfricaCommonwealth Games7th Place Match
15.04Gold Coast (Australia) Fiji 40-5 KenyaCommonwealth Games5th Place Match
15.04Gold Coast (Australia) England 24-19 CanadaCommonwealth Games3rd Place Match
15.04Gold Coast Australia 12-17 New Zealand
After overtime
Commonwealth GamesFinal
14.04 Gold Coast (Australia) Kenya 19-10 South Africa Commonwealth Games Pool A
14.04 Gold Coast (Australia) New Zealand 24-7 Canada Commonwealth Games Pool A
14.04 Gold Coast (Australia) England 45-0 Wales Commonwealth Games Pool B
14.04 Gold Coast Australia 17-10 Fiji Commonwealth Games Pool B
13.04 Gold Coast (Australia) Canada 29-0 South Africa Commonwealth Games Pool A
13.04 Gold Coast (Australia) New Zealand 45-0 Kenya Commonwealth Games Pool A
13.04 Gold Coast (Australia) England 17-5 Fiji Commonwealth Games Pool B
13.04 Gold Coast Australia 34-5 Wales Commonwealth Games Pool B
13.04 Gold Coast (Australia) Canada 24-12 Kenya Commonwealth Games Pool A
13.04 Gold Coast (Australia) New Zealand 41-0 South Africa Commonwealth Games Pool A
13.04 Gold Coast (Australia) Fiji 29-7 Wales Commonwealth Games Pool B
13.04 Gold Coast Australia 29-12 England Commonwealth Games Pool B
06.04Hong Kong (Hong Kong) China 31-10 Papua New GuineaWorld Series Qualifier Quarter-Final
06.04Hong Kong (Hong Kong) Belgium 17-12 BrazilWorld Series Qualifier Quarter-Final
06.04Hong Kong (Hong Kong) South Africa 26-0 WalesWorld Series Qualifier Quarter-Final
06.04Hong Kong (Hong Kong) Kenya 17-12 Argentina
After extra time
World Series Qualifier Quarter-Final
06.04Hong Kong (Hong Kong) China 22-5 Belgium World Series QualifierSemi-Final
06.04Hong Kong (Hong Kong) South Africa 12-7 Kenya
After extra time
World Series QualifierSemi-Final
06.04Hong Kong (Hong Kong) China 31-14 South AfricaWorld Series QualifierFinal
05.04 Hong Kong (Hong Kong) Kenya 12-5 Papua New Guinea World Series Qualifier Pool X
05.04 Hong Kong (Hong Kong) South Africa 31-0 Mexico World Series Qualifier Pool X
05.04 Hong Kong (Hong Kong) China 14-7 Kazakhstan World Series Qualifier Pool Y
05.04 Hong Kong Hong Kong 0-38 Brazil World Series Qualifier Pool Y
05.04 Hong Kong (Hong Kong) Belgium 12-0 Argentina World Series Qualifier Pool Z
05.04 Hong Kong (Hong Kong) Wales 19-17 Poland World Series Qualifier Pool Z
05.04 Hong Kong (Hong Kong) Kenya 40-0 Mexico World Series Qualifier Pool X
05.04 Hong Kong (Hong Kong) South Africa 26-17 Papua New Guinea World Series Qualifier Pool X
05.04 Hong Kong Hong Kong 7-19 China World Series Qualifier Pool Y
05.04 Hong Kong (Hong Kong) Brazil 22-10 Kazakhstan World Series Qualifier Pool Y
05.04 Hong Kong (Hong Kong) Belgium 19-0 Poland World Series Qualifier Pool Z
05.04 Hong Kong (Hong Kong) Wales 47-5 Argentina World Series Qualifier Pool Z
05.04 Hong Kong (Hong Kong) Papua New Guinea 27-5 Mexico World Series Qualifier Pool X
05.04 Hong Kong (Hong Kong) Kenya 24-12 South Africa World Series Qualifier Pool X
05.04 Hong Kong Hong Kong 17-12 Kazakhstan World Series Qualifier Pool Y
05.04 Hong Kong (Hong Kong) China 31-5 Brazil World Series Qualifier Pool Y
05.04 Hong Kong (Hong Kong) Argentina 21-5 Poland World Series Qualifier Pool Z
05.04 Hong Kong (Hong Kong) Belgium 12-5 Wales World Series Qualifier Pool Z
17.03 Saint-Denis Réunion 21-12 Mauritius Indian Ocean Island Tournament  
17.03 Saint-Denis (Réunion) Madagascar 33-0 Barbarians (Mayotte, Rodrigues, Réunion) Indian Ocean Island Tournament  
17.03 Saint-Denis Réunion 91-0 Barbarians (Mayotte, Rodrigues, Réunion) Indian Ocean Island Tournament  
17.03 Saint-Denis (Réunion) Madagascar 31-5 Mauritius Indian Ocean Island Tournament  
17.03 Saint-Denis (Réunion) Mauritius 7-0 Barbarians (Mayotte, Rodrigues, Réunion) Indian Ocean Island Tournament  
17.03 Saint-Denis Réunion 12-19 Madagascar Indian Ocean Island Tournament  
28.01 Sydney (Australia) Ireland 19-10 USA World Series 7th Place Match
28.01 Sydney (Australia) France 19-5 Spain World Series 5th Place Match
28.01 Sydney (Australia) Canada 40-12 Russia World Series 3rd Place Match
28.01 Sydney Australia 31-0 New Zealand World Series Final
27.01 Sydney (Australia) England 52-0 Papua New GuineaWorld Series 9th-12th Place Semi-Final
27.01 Sydney (Australia) Fiji 19-10 Japan World Series 9th-12th Place Semi-Final
27.01 Sydney Australia 29-0 Spain World Series Quarter-Final
27.01 Sydney (Australia) Russia 19-14 USA World Series Quarter-Final
27.01 Sydney (Australia) New Zealand 36-0 IrelandWorld Series Quarter-Final
27.01 Sydney (Australia) Canada 28-12 France World Series Quarter-Final
27.01 Sydney (Australia) Japan 41-5 Papua New Guinea World Series 11th Place Match
27.01 Sydney (Australia) England 29-10 Fiji World Series 9th Place Match
27.01 Sydney (Australia) Spain 24-19 USA World Series 5th-8th Place Semi-Final
27.01 Sydney (Australia) France 17-7 Ireland World Series 5th-8th Place Semi-Final
27.01 Sydney Australia 31-0 Russia World Series Semi-Final
27.01 Sydney (Australia) New Zealand 26-0 Canada World Series Semi-Final
26.01 Sydney (Australia) Russia 19-7 Ireland World Series Pool C
26.01 Sydney (Australia) Canada 24-12 Fiji World Series Pool C
26.01 Sydney (Australia) England 28-24 USA World Series Pool B
26.01 Sydney (Australia) New Zealand 48-7 Japan World Series Pool B
26.01 Sydney (Australia) France 50-0 Papua New GuineaWorld Series Pool A
26.01 Sydney Australia 29-0 Spain World Series Pool A
26.01 Sydney (Australia) Russia 19-12 Fiji World Series Pool C
26.01 Sydney (Australia) Canada 24-12 Ireland World Series Pool C
26.01 Sydney (Australia) USA 38-0 Japan World Series Pool B
26.01 Sydney (Australia) New Zealand 33-12 EnglandWorld Series Pool B
26.01 Sydney (Australia) France 22-0 Spain World Series Pool A
26.01 Sydney Australia 50-0 Papua New Guinea World Series Pool A
26.01 Sydney (Australia) Canada 19-5 Russia World Series Pool C
26.01 Sydney (Australia) Ireland 17-14 Fiji World Series Pool C
26.01 Sydney (Australia) New Zealand 31-0 USA World Series Pool B
26.01 Sydney (Australia) Japan 17-10 England World Series Pool B
26.01 Sydney (Australia) Spain 29-0 Papua New GuineaWorld Series Pool A
26.01 Sydney Australia 43-0 France World Series Pool A