FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S RUGBY SEVENS - 2015 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
13.12 Cape Town (South Africa) Scotland 26-14 Samoa World Series 9th-16th Place Quarter-Final
13.12 Cape Town (South Africa) Wales 21-12 Zimbabwe World Series 9th-16th Place Quarter-Final
13.12 Cape Town (South Africa) Canada 55-0 Russia World Series 9th-16th Place Quarter-Final
13.12 Cape Town (South Africa) England 49-7 Portugal World Series 9th-16th Place Quarter-Final
13.12 Cape Town (South Africa) France 17-14 Fiji World Series Quarter-Final
13.12 Cape Town South Africa 25-5 Australia World Series Quarter-Final
13.12 Cape Town (South Africa) Argentina 22-19 New Zealand
After extra time
World Series Quarter-Final
13.12 Cape Town (South Africa) Kenya 26-10 USA World Series Quarter-Final
13.12 Cape Town (South Africa) Samoa 33-0 Zimbabwe World Series 13th-16th Place Semi-Final
13.12 Cape Town (South Africa) Russia 38-5 Portugal World Series 13th-16th Place Semi-Final
13.12 Cape Town (South Africa) Scotland 29-14 Wales World Series 9th-12th Place Semi-Final
13.12 Cape Town (South Africa) England 21-14 Canada World Series 9th-12th Place Semi-Final
13.12 Cape Town (South Africa) Fiji 38-19 Australia World Series 5th-8th Place Semi-Final
13.12 Cape Town (South Africa) USA 28-14 New Zealand World Series 5th-8th Place Semi-Final
13.12 Cape Town South Africa 21-12 France World Series Semi-Final
13.12 Cape Town (South Africa) Argentina 24-22 Kenya World Series Semi-Final
13.12 Cape Town (South Africa) Samoa 40-5 Russia World Series 13th Place Match
13.12 Cape Town (South Africa) Scotland 19-0 England World Series 9th Place Match
13.12 Cape Town (South Africa) Fiji 29-19 USA World Series 5th Place Match
13.12 Cape Town (South Africa) France 28-26 Kenya World Series 3rd Place Match
13.12 Cape Town South Africa 29-14 Argentina World Series Final
12.12 Cape Town (South Africa) USA 26-19 Wales World Series Pool C
12.12 Cape Town (South Africa) Australia 45-0 Portugal World Series Pool C
12.12 Cape Town (South Africa) Fiji 34-19 Scotland World Series Pool A
12.12 Cape Town (South Africa) Argentina 33-5 Russia World Series Pool A
12.12 Cape Town (South Africa) New Zealand 19-14 France World Series Pool D
12.12 Cape Town (South Africa) Samoa 24-10 Canada World Series Pool D
12.12 Cape Town (South Africa) England 19-19 Kenya World Series Pool B
12.12 Cape Town South Africa 26-5 Zimbabwe World Series Pool B
12.12 Cape Town (South Africa) USA 52-7 Portugal World Series Pool C
12.12 Cape Town (South Africa) Australia 21-14 Wales World Series Pool C
12.12 Cape Town (South Africa) Fiji 52-0 Russia World Series Pool A
12.12 Cape Town (South Africa) Argentina 19-14 Scotland World Series Pool A
12.12 Cape Town (South Africa) Canada 24-12 New Zealand World Series Pool D
12.12 Cape Town (South Africa) France 22-19 Samoa World Series Pool D
12.12 Cape Town (South Africa) England 43-0 Zimbabwe World Series Pool B
12.12 Cape Town South Africa 12-14 Kenya World Series Pool B
12.12 Cape Town (South Africa) Wales 40-5 Portugal World Series Pool C
12.12 Cape Town (South Africa) Australia 26-21 USA World Series Pool C
12.12 Cape Town (South Africa) Scotland 33-10 Russia World Series Pool A
12.12 Cape Town (South Africa) Fiji 43-0 Argentina World Series Pool A
12.12 Cape Town (South Africa) Canada 26-26 France World Series Pool D
12.12 Cape Town (South Africa) New Zealand 19-10 Samoa World Series Pool D
12.12 Cape Town (South Africa) Kenya 36-0 Zimbabwe World Series Pool B
12.12 Cape Town South Africa 10-0 England World Series Pool B
05.12 Dubai (United Arab Emirates) Kenya 17-12 Japan
After extra time
World Series 9th-16th Place Quarter-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) France 38-5 Russia World Series 9th-16th Place Quarter-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) Wales 24-14 Canada World Series 9th-16th Place Quarter-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) Scotland 21-14 Portugal World Series 9th-16th Place Quarter-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) Fiji 19-12 Australia World Series Quarter-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) New Zealand 24-21 Samoa World Series Quarter-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) England 14-7 Argentina World Series Quarter-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) USA 21-19 South Africa World Series Quarter-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) Japan 21-19 Russia World Series 13th-16th Place Semi-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) Canada 21-14 Portugal World Series 13th-16th Place Semi-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) France 33-7 France World Series 9th-12th Place Semi-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) Scotland 17-14 Wales World Series 9th-12th Place Semi-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) Australia 28-10 Samoa World Series 5th-8th Place Semi-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) South Africa 26-5 Argentina World Series 5th-8th Place Semi-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) Fiji 19-5 New Zealand World Series Semi-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) England 24-19 USA World Series Semi-Final
05.12 Dubai (United Arab Emirates) Canada 19-17 Japan World Series 13th Place Match
05.12 Dubai (United Arab Emirates) France 24-14 Scotland World Series 9th Place Match
05.12 Dubai (United Arab Emirates) South Africa 19-14 Australia
After extra time
World Series 5th Place Match
05.12 Dubai (United Arab Emirates) USA 31-12 New Zealand World Series 3rd Place Match
05.12 Dubai (United Arab Emirates) Fiji 28-17 England World Series Final
04.12 Dubai (United Arab Emirates) Fiji 63-14 Canada World Series Pool A
04.12 Dubai (United Arab Emirates) Argentina 31-19 Japan World Series Pool A
04.12 Dubai (United Arab Emirates) South Africa 33-7 Samoa World Series Pool B
04.12 Dubai (United Arab Emirates) Scotland 17-14 Russia World Series Pool B
04.12 Dubai (United Arab Emirates) New Zealand 21-14 France World Series Pool C
04.12 Dubai (United Arab Emirates) USA 45-14 Portugal World Series Pool C
04.12 Dubai (United Arab Emirates) England 26-5 Wales World Series Pool D
04.12 Dubai (United Arab Emirates) Australia 14-12 Kenya World Series Pool D
04.12 Dubai (United Arab Emirates) Fiji 21-17 Japan World Series Pool A
04.12 Dubai (United Arab Emirates) Argentina 19-14 Canada World Series Pool A
04.12 Dubai (United Arab Emirates) South Africa 45-0 Russia World Series Pool B
04.12 Dubai (United Arab Emirates) Samoa 17-12 Scotland World Series Pool B
04.12 Dubai (United Arab Emirates) New Zealand 47-5 Portugal World Series Pool C
04.12 Dubai (United Arab Emirates) France 26-21 USA World Series Pool C
04.12 Dubai (United Arab Emirates) England 19-12 Kenya World Series Pool D
04.12 Dubai (United Arab Emirates) Australia 43-0 Wales World Series Pool D
04.12 Dubai (United Arab Emirates) Japan 21-7 Canada World Series Pool A
04.12 Dubai (United Arab Emirates) Fiji 28-0 Argentina World Series Pool A
04.12 Dubai (United Arab Emirates) Samoa 19-10 Russia World Series Pool B
04.12 Dubai (United Arab Emirates) South Africa 26-12 Scotland World Series Pool B
04.12 Dubai (United Arab Emirates) France 35-7 Portugal World Series Pool C
04.12 Dubai (United Arab Emirates) USA 14-12 New Zealand World Series Pool C
04.12 Dubai (United Arab Emirates) Wales 12-10 Kenya World Series Pool D
04.12 Dubai (United Arab Emirates) England 21-5 Australia World Series Pool D
15.11 Kempton Park (South Africa) Zambia 40-10 Senegal Olympic Games Qualifier Africa, 9th-12th Place Group
15.11 Kempton Park (South Africa) Botswana 17-14 Mauritius Olympic Games Qualifier Africa, 9th-12th Place Group
15.11 Kempton Park (South Africa) Kenya 41-0 Madagascar Olympic Games Qualifier Africa, Quarter-Final
15.11 Kempton Park (South Africa) Tunisia 19-14 Uganda Olympic Games Qualifier Africa, Quarter-Final
15.11 Kempton Park (South Africa) Morocco 22-15 Namibia Olympic Games Qualifier Africa, Quarter-Final
15.11 Kempton Park (South Africa) Zimbabwe 29-10 Nigeria Olympic Games Qualifier Africa, Quarter-Final
15.11 Kempton Park (South Africa) Botswana 24-14 Senegal Olympic Games Qualifier Africa, 9th-12th Place Group
15.11 Kempton Park (South Africa) Zambia 21-17 Mauritius Olympic Games Qualifier Africa, 9th-12th Place Group
15.11 Kempton Park (South Africa) Madagascar 24-7 Uganda Olympic Games Qualifier Africa, 5th-8th Place Semi-Final
15.11 Kempton Park (South Africa) Namibia 39-5 Nigeria Olympic Games Qualifier Africa, 5th-8th Place Semi-Final
15.11 Kempton Park (South Africa) Kenya 42-12 Tunisia Olympic Games Qualifier Africa, Semi-Final
15.11 Kempton Park (South Africa) Zimbabwe 26-0 Morocco Olympic Games Qualifier Africa, Semi-Final
15.11 Kempton Park (South Africa) Botswana 26-14 Zambia Olympic Games Qualifier Africa, 9th-12th Place Group
15.11 Kempton Park (South Africa) Mauritius 40-5 Senegal Olympic Games Qualifier Africa, 9th-12th Place Group
15.11 Kempton Park (South Africa) Uganda 27-7 Nigeria Olympic Games Qualifier Africa, 7th Place Match
15.11 Kempton Park (South Africa) Namibia 24-17 Madagascar Olympic Games Qualifier Africa, 5th Place Match
15.11 Kempton Park (South Africa) Morocco 19-12 Tunisia Olympic Games Qualifier Africa, 3rd Place Match
15.11 Kempton Park (South Africa) Kenya 21-17 Zimbabwe Olympic Games Qualifier Africa, Final
15.11 Waitakere (New Zealand) Tonga 47-0 Solomon Islands Olympic Games Qualifier Oceania, Quarter-Final
15.11 Waitakere (New Zealand) Samoa 59-0 Nauru Olympic Games Qualifier Oceania, Quarter-Final
15.11 Waitakere (New Zealand) Papua New Guinea 19-7 Cook Islands Olympic Games Qualifier Oceania, Quarter-Final
15.11 Waitakere (New Zealand) Australia 52-0 American Samoa Olympic Games Qualifier Oceania, Quarter-Final
15.11 Waitakere (New Zealand) Solomon Islands 31-5 Nauru Olympic Games Qualifier Oceania, 5th-8th Place Semi-Final
15.11 Waitakere (New Zealand) Cook Islands 24-19 American Samoa Olympic Games Qualifier Oceania, 5th-8th Place Semi-Final
15.11 Waitakere (New Zealand) Tonga 41-5 Samoa Olympic Games Qualifier Oceania, Semi-Final
15.11 Waitakere (New Zealand) Australia 36-0 Papua New Guinea Olympic Games Qualifier Oceania, Semi-Final
15.11 Waitakere (New Zealand) American Samoa 33-12 Nauru Olympic Games Qualifier Oceania, 7th Place Match
15.11 Waitakere (New Zealand) Cook Islands 17-14 Solomon Islands Olympic Games Qualifier Oceania, 5th Place Match
15.11 Waitakere (New Zealand) Samoa 54-0 Papua New Guinea Olympic Games Qualifier Oceania, 3rd Place Match
15.11 Waitakere (New Zealand) Australia 50-0 Tonga Olympic Games Qualifier Oceania, Final
14.11 Kempton Park (South Africa) Kenya 50-5 Mauritius Olympic Games Qualifier Africa, Pool A
14.11 Kempton Park (South Africa) Madagascar 33-17 Senegal Olympic Games Qualifier Africa, Pool A
14.11 Kempton Park (South Africa) Zimbabwe 31-12 Nigeria Olympic Games Qualifier Africa, Pool B
14.11 Kempton Park (South Africa) Uganda 47-5 Zambia Olympic Games Qualifier Africa, Pool B
14.11 Kempton Park (South Africa) Tunisia 24-7 Botswana Olympic Games Qualifier Africa, Pool C
14.11 Kempton Park (South Africa) Namibia 24-21 Morocco Olympic Games Qualifier Africa, Pool C
14.11 Kempton Park (South Africa) Kenya 27-0 Senegal Olympic Games Qualifier Africa, Pool A
14.11 Kempton Park (South Africa) Mauritius 29-27 Madagascar Olympic Games Qualifier Africa, Pool A
14.11 Kempton Park (South Africa) Zimbabwe 48-0 Zambia Olympic Games Qualifier Africa, Pool B
14.11 Kempton Park (South Africa) Uganda 19-12 Nigeria Olympic Games Qualifier Africa, Pool B
14.11 Kempton Park (South Africa) Tunisia 21-17 Morocco Olympic Games Qualifier Africa, Pool C
14.11 Kempton Park (South Africa) Namibia 33-0 Botswana Olympic Games Qualifier Africa, Pool C
14.11 Kempton Park (South Africa) Kenya 46-0 Madagascar Olympic Games Qualifier Africa, Pool A
14.11 Kempton Park (South Africa) Senegal 19-17 Mauritius Olympic Games Qualifier Africa, Pool A
14.11 Kempton Park (South Africa) Zimbabwe 43-0 Uganda Olympic Games Qualifier Africa, Pool B
14.11 Kempton Park (South Africa) Nigeria 19-14 Zambia Olympic Games Qualifier Africa, Pool B
14.11 Kempton Park (South Africa) Namibia 45-10 Tunisia Olympic Games Qualifier Africa, Pool C
14.11 Kempton Park (South Africa) Morocco 45-5 Botswana Olympic Games Qualifier Africa, Pool C
14.11 Waitakere (New Zealand) Papua New Guinea 47-0 American Samoa Olympic Games Qualifier Oceania, Pool B
14.11 Waitakere (New Zealand) Samoa 48-0 Solomon Islands Olympic Games Qualifier Oceania, Pool B
14.11 Waitakere (New Zealand) Tonga 29-0 Cook Islands Olympic Games Qualifier Oceania, Pool A
14.11 Waitakere (New Zealand) Australia 62-0 Nauru Olympic Games Qualifier Oceania, Pool A
14.11 Waitakere (New Zealand) Papua New Guinea 52-0 Solomon Islands Olympic Games Qualifier Oceania, Pool B
14.11 Waitakere (New Zealand) Samoa 50-0 American Samoa Olympic Games Qualifier Oceania, Pool B
14.11 Waitakere (New Zealand) Tonga 45-0 Nauru Olympic Games Qualifier Oceania, Pool A
14.11 Waitakere (New Zealand) Australia 46-7 Cook Islands Olympic Games Qualifier Oceania, Pool A
14.11 Waitakere (New Zealand) Solomon Islands 17-7 American Samoa Olympic Games Qualifier Oceania, Pool B
14.11 Waitakere (New Zealand) Samoa 41-7 Papua New Guinea Olympic Games Qualifier Oceania, Pool B
14.11 Waitakere (New Zealand) Cook Islands 45-0 Nauru Olympic Games Qualifier Oceania, Pool A
14.11 Waitakere (New Zealand) Australia 49-0 Tonga Olympic Games Qualifier Oceania, Pool A
08.11 Hong Kong (Hong Kong) South Korea 38-0 Singapore Olympic Games Qualifier Asia, Pool A
08.11 Hong Kong (Hong Kong) Japan 34-0 China Olympic Games Qualifier Asia, Pool A
08.11 Hong Kong Hong Kong 52-0 Malaysia Olympic Games Qualifier Asia, Pool B
08.11 Hong Kong (Hong Kong) Sri Lanka 50-5 Philippines Olympic Games Qualifier Asia, Pool B
08.11 Hong Kong (Hong Kong) China 26-15 Philippines Olympic Games Qualifier Asia, 5th-8th Place Semi-Final
08.11 Hong Kong (Hong Kong) Malaysia 31-10 Singapore Olympic Games Qualifier Asia, 5th-8th Place Semi-Final
08.11 Hong Kong (Hong Kong) Japan 43-0 Sri Lanka Olympic Games Qualifier Asia, Semi-Final
08.11 Hong Kong Hong Kong 19-10 South Korea Olympic Games Qualifier Asia, Semi-Final
08.11 Hong Kong (Hong Kong) Taiwan 22-5 Iran Olympic Games Qualifier Asia, 9th Place Match
08.11 Hong Kong (Hong Kong) Philippines 22-12 Singapore Olympic Games Qualifier Asia, 7th Place Match
08.11 Hong Kong (Hong Kong) China 38-5 Malaysia Olympic Games Qualifier Asia, 5th Place Match
08.11 Hong Kong (Hong Kong) South Korea 26-21 Sri Lanka Olympic Games Qualifier Asia, 3rd Place Match
08.11 Hong Kong Hong Kong 10-24 Japan Olympic Games Qualifier Asia, Final
07.11 Hong Kong (Hong Kong) China 22-0 Singapore Olympic Games Qualifier Asia, Pool A
07.11 Hong Kong (Hong Kong) South Korea 31-10 Taiwan Olympic Games Qualifier Asia, Pool A
07.11 Hong Kong (Hong Kong) Malaysia 15-10 Philippines Olympic Games Qualifier Asia, Pool B
07.11 Hong Kong (Hong Kong) Sri Lanka 31-10 Iran Olympic Games Qualifier Asia, Pool B
07.11 Hong Kong (Hong Kong) Japan 38-0 Taiwan Olympic Games Qualifier Asia, Pool A
07.11 Hong Kong (Hong Kong) South Korea 19-14 China Olympic Games Qualifier Asia, Pool A
07.11 Hong Kong Hong Kong 46-0 Iran Olympic Games Qualifier Asia, Pool B
07.11 Hong Kong (Hong Kong) Sri Lanka 24-10 Malaysia Olympic Games Qualifier Asia, Pool B
07.11 Hong Kong (Hong Kong) China 50-0 Taiwan Olympic Games Qualifier Asia, Pool A
07.11 Hong Kong (Hong Kong) Japan 66-0 Singapore Olympic Games Qualifier Asia, Pool A
07.11 Hong Kong Hong Kong 29-0 Philippines Olympic Games Qualifier Asia, Pool B
07.11 Hong Kong (Hong Kong) Malaysia 29-12 Iran Olympic Games Qualifier Asia, Pool B
07.11 Hong Kong (Hong Kong) Singapore 19-15 Taiwan Olympic Games Qualifier Asia, Pool A
07.11 Hong Kong (Hong Kong) Japan 47-0 South Korea Olympic Games Qualifier Asia, Pool A
07.11 Hong Kong (Hong Kong) Philippines 38-10 Iran Olympic Games Qualifier Asia, Pool B
07.11 Hong Kong Hong Kong 27-12 Sri Lanka Olympic Games Qualifier Asia, Pool B
11.10 Colombo (Sri Lanka) United Arab Emirates 19-12 Philippines Asian Sevens 9th-11th Place Group
11.10 Colombo Sri Lanka 19-12 South Korea Asian Sevens Quarter-Final
11.10 Colombo (Sri Lanka) Japan 31-5 China Asian Sevens Quarter-Final
11.10 Colombo (Sri Lanka) Malaysia 43-0 Thailand Asian Sevens Quarter-Final
11.10 Colombo (Sri Lanka) Hong Kong 33-5 Taiwan Asian Sevens Quarter-Final
11.10 Colombo (Sri Lanka) Singapore 21-19 Philippines Asian Sevens 9th-11th Place Group
11.10 Colombo (Sri Lanka) South Korea 7-5 China Asian Sevens 5th-8th Place Semi-Final
11.10 Colombo (Sri Lanka) Taiwan 21-0 Thailand Asian Sevens 5th-8th Place Semi-Final
11.10 Colombo Sri Lanka 19-26 Japan Asian Sevens Semi-Final
11.10 Colombo (Sri Lanka) Hong Kong 38-7 Malaysia Asian Sevens Semi-Final
11.10 Colombo (Sri Lanka) United Arab Emirates 29-0 Singapore Asian Sevens 9th-11th Place Group
11.10 Colombo (Sri Lanka) China 26-19 Thailand Asian Sevens 7th Place Match
11.10 Colombo (Sri Lanka) South Korea 17-10 Taiwan Asian Sevens 5th Place Match
11.10 Colombo Sri Lanka 45-12 Malaysia Asian Sevens 3rd Place Match
11.10 Colombo (Sri Lanka) Japan 29-22 Hong Kong Asian Sevens Final
10.10 Colombo (Sri Lanka) Taiwan 19-14 United Arab Emirates Asian Sevens Pool A
10.10 Colombo (Sri Lanka) Malaysia 21-19 Philippines Asian Sevens Pool B
10.10 Colombo (Sri Lanka) Thailand 22-0 Singapore Asian Sevens Pool D
10.10 Colombo (Sri Lanka) Japan 35-7 Taiwan Asian Sevens Pool A
10.10 Colombo Sri Lanka 38-7 Philippines Asian Sevens Pool B
10.10 Colombo (Sri Lanka) Hong Kong 29-14 China Asian Sevens Pool C
10.10 Colombo (Sri Lanka) Thailand 21-14 South Korea Asian Sevens Pool D
10.10 Colombo (Sri Lanka) Japan 36-7 United Arab Emirates Asian Sevens Pool A
10.10 Colombo Sri Lanka 40-0 Malaysia Asian Sevens Pool B
10.10 Colombo (Sri Lanka) Hong Kong 24-0 China Asian Sevens Pool C
10.10 Colombo (Sri Lanka) South Korea 19-0 Singapore Asian Sevens Pool D
04.10 Nairobi (Kenya) Namibia 47-7 Italy Safari Sevens 9th-16th Place Quarter-Final
04.10 Nairobi Kenya 'B' 31-0 Zambia Safari Sevens 9th-16th Place Quarter-Final
04.10 Nairobi (Kenya) Portugal 50-0 Burundi Safari Sevens 9th-16th Place Quarter-Final
04.10 Nairobi (Kenya) Uganda 21-12 Brazil Safari Sevens 9th-16th Place Quarter-Final
04.10 Nairobi (Kenya) Zimbabwe 14-10 Spain Safari Sevens Quarter-Final
04.10 Nairobi (Kenya) Zambia 14-5 Italy Safari Sevens 13th-16th Place Semi-Final
04.10 Nairobi (Kenya) Uganda 55-0 Burundi Safari Sevens 13th-16th Place Semi-Final
04.10 Nairobi Kenya 'B' 33-12 Namibia Safari Sevens 9th-12th Place Semi-Final
04.10 Nairobi (Kenya) Portugal 10-5 Brazil
After extra time
Safari Sevens 9th-12th Place Semi-Final
04.10 Nairobi Kenya 24-0 Zimbabwe Safari Sevens Semi-Final
04.10 Nairobi (Kenya) Zambia 14-10 Uganda Safari Sevens 13th Place Match
04.10 Nairobi Kenya 'B' 26-12 Portugal Safari Sevens 9th Place Match
04.10 Nairobi England 'B' 24-19 Spain Safari Sevens 5th Place Match
03.10 Nairobi (Kenya) Portugal 19-17 Namibia Safari Sevens Pool D
03.10 Nairobi Kenya 'B' 12-10 Zimbabwe Safari Sevens Pool C
03.10 Nairobi (Kenya) England 'B' 36-14 Zambia Safari Sevens Pool B
03.10 Nairobi (Kenya) Spain 12-5 Brazil Safari Sevens Pool B
03.10 Nairobi Kenya 58-0 Burundi Safari Sevens Pool A
03.10 Nairobi (Kenya) Zimbabwe 26-10 Uganda Safari Sevens Pool C
03.10 Nairobi (Kenya) England 'B' 31-5 Brazil Safari Sevens Pool B
03.10 Nairobi (Kenya) Spain 41-7 Zambia Safari Sevens Pool B
03.10 Nairobi Kenya 37-0 Italy Safari Sevens Pool A
03.10 Nairobi Kenya 'B' 34-0 Uganda Safari Sevens Pool C
03.10 Nairobi (Kenya) Brazil 38-0 Zambia Safari Sevens Pool B
03.10 Nairobi (Kenya) Italy 46-0 Burundi Safari Sevens Pool A
03.10 Nairobi (Kenya) Spain 17-12 England 'B' Safari Sevens Pool B
27.09 Bangkok (Thailand) Hong Kong 33-0 Malaysia Asian Sevens Quarter-Final
27.09 Bangkok (Thailand) Japan 39-0 United Arab Emirates Asian Sevens Quarter-Final
27.09 Bangkok (Thailand) Sri Lanka 14-7 China Asian Sevens Quarter-Final
27.09 Bangkok (Thailand) South Korea 17-0 Singapore Asian Sevens Quarter-Final
27.09 Bangkok (Thailand) Philippines 21-12 Kazakhstan Asian Sevens 9th-12th Place Semi-Final
27.09 Bangkok Thailand 17-7 Taiwan Asian Sevens 9th-12th Place Semi-Final
27.09 Bangkok (Thailand) United Arab Emirates 27-14 Malaysia Asian Sevens 5th-8th Place Semi-Final
27.09 Bangkok (Thailand) China 26-7 Singapore Asian Sevens 5th-8th Place Semi-Final
27.09 Bangkok (Thailand) Japan 24-19 Hong Kong
After extra time
Asian Sevens Semi-Final
27.09 Bangkok (Thailand) South Korea 27-0 Sri Lanka Asian Sevens Semi-Final
27.09 Bangkok (Thailand) Kazakhstan 15-12 Taiwan Asian Sevens 11th Place Match
27.09 Bangkok Thailand 24-19 Philippines Asian Sevens 9th Place Match
27.09 Bangkok (Thailand) Singapore 21-19 Malaysia Asian Sevens 7th Place Match
27.09 Bangkok (Thailand) China 26-5 United Arab Emirates Asian Sevens 5th Place Match
27.09 Bangkok (Thailand) Hong Kong 33-7 Sri Lanka Asian Sevens 3rd Place Match
27.09 Bangkok (Thailand) Japan 45-7 South Korea Asian Sevens Final
26.09 Bangkok (Thailand) Singapore 19-14 Kazakhstan Asian Sevens Pool A
26.09 Bangkok (Thailand) Hong Kong 34-0 Taiwan Asian Sevens Pool B
26.09 Bangkok (Thailand) United Arab Emirates 12-7 Philippines Asian Sevens Pool C
26.09 Bangkok Thailand 15-21 Malaysia Asian Sevens Pool D
26.09 Bangkok (Thailand) Japan 33-5 Singapore Asian Sevens Pool A
26.09 Bangkok (Thailand) Sri Lanka 36-0 Taiwan Asian Sevens Pool B
26.09 Bangkok (Thailand) South Korea 33-10 United Arab Emirates Asian Sevens Pool C
26.09 Bangkok Thailand 5-31 China Asian Sevens Pool D
26.09 Bangkok (Thailand) Japan 54-0 Kazakhstan Asian Sevens Pool A
26.09 Bangkok (Thailand) Hong Kong 33-14 Sri Lanka Asian Sevens Pool B
26.09 Bangkok (Thailand) South Korea 42-7 Philippines Asian Sevens Pool C
26.09 Bangkok (Thailand) China 42-5 Malaysia Asian Sevens Pool D
06.09 Qingdao (China) Sri Lanka 31-10 Malaysia Asian Sevens Quarter-Final
06.09 Qingdao China 21-17 Hong Kong Asian Sevens Quarter-Final
06.09 Qingdao (China) South Korea 19-17 Kazakhstan Asian Sevens Quarter-Final
06.09 Qingdao (China) Japan 26-5 Philippines Asian Sevens Quarter-Final
06.09 Qingdao (China) United Arab Emirates 24-12 Taiwan Asian Sevens 9th-12th Place Semi-Final
06.09 Qingdao (China) Singapore 24-19 Thailand Asian Sevens 9th-12th Place Semi-Final
06.09 Qingdao (China) Hong Kong 29-0 Malaysia Asian Sevens 5th-8th Place Semi-Final
06.09 Qingdao (China) Kazakhstan 19-5 Philippines Asian Sevens 5th-8th Place Semi-Final
06.09 Qingdao China 22-12 Sri Lanka Asian Sevens Semi-Final
06.09 Qingdao (China) Japan 21-5 South Korea Asian Sevens Semi-Final
06.09 Qingdao (China) Thailand 21-7 Taiwan Asian Sevens 11th Place Match
06.09 Qingdao (China) United Arab Emirates 15-7 Singapore Asian Sevens 9th Place Match
06.09 Qingdao (China) Philippines 19-17 Malaysia Asian Sevens 7th Place Match
06.09 Qingdao (China) Hong Kong 27-0 Kazakhstan Asian Sevens 5th Place Match
06.09 Qingdao (China) South Korea 24-7 Sri Lanka Asian Sevens 3rd Place Match
06.09 Qingdao China 12-28 Japan Asian Sevens Final
05.09 Qingdao (China) Philippines 20-0 United Arab Emirates Asian Sevens Pool A
05.09 Qingdao (China) Kazakhstan 22-7 Singapore Asian Sevens Pool B
05.09 Qingdao China 7-21 Japan Asian Sevens Pool C
05.09 Qingdao (China) Malaysia 26-12 Thailand Asian Sevens Pool D
05.09 Qingdao (China) Hong Kong 24-0 United Arab Emirates Asian Sevens Pool A
05.09 Qingdao (China) Sri Lanka 24-12 Kazakhstan Asian Sevens Pool B
05.09 Qingdao (China) Japan 50-0 Taiwan Asian Sevens Pool C
05.09 Qingdao (China) South Korea 27-7 Malaysia Asian Sevens Pool D
05.09 Qingdao (China) Hong Kong 45-0 Philippines Asian Sevens Pool A
05.09 Qingdao (China) Sri Lanka 43-0 Singapore Asian Sevens Pool B
05.09 Qingdao China 37-5 Taiwan Asian Sevens Pool C
05.09 Qingdao (China) South Korea 40-0 Thailand Asian Sevens Pool D
27.07 Kigali (Rwanda) Zambia 40-7 DR Congo Olympic Games Pre-Qualifier Africa, South, Semi-Final
27.07 Kigali (Rwanda) Mauritius 35-26 Botswana Olympic Games Pre-Qualifier Africa, South, Semi-Final
27.07 Kigali Rwanda 19-0 Burundi Olympic Games Pre-Qualifier Africa, South, 5th Place Match
27.07 Kigali (Rwanda) Botswana 24-17 DR Congo Olympic Games Pre-Qualifier Africa, South, 3rd Place Match
27.07 Kigali (Rwanda) Zambia 38-21 Mauritius Olympic Games Pre-Qualifier Africa, South, Final
26.07 Kigali (Rwanda) Zambia 21-12 Botswana Olympic Games Pre-Qualifier Africa, South, Pool A
26.07 Kigali (Rwanda) Mauritius 24-12 DR Congo Olympic Games Pre-Qualifier Africa, South, Pool B
26.07 Kigali (Rwanda) Zambia 25-7 Burundi Olympic Games Pre-Qualifier Africa, South, Pool A
26.07 Kigali Rwanda 21-33 DR Congo Olympic Games Pre-Qualifier Africa, South, Pool B
26.07 Kigali (Rwanda) Botswana 33-0 Burundi Olympic Games Pre-Qualifier Africa, South, Pool A
26.07 Kigali Rwanda 0-14 Mauritius Olympic Games Pre-Qualifier Africa, South, Pool B
19.07 Lisbon (Portugal) Germany 26-5 Romania Olympic Games Repechage Tournament Europe, Quarter-Final
19.07 Lisbon Portugal 0-24 Russia Olympic Games Repechage Tournament Europe, Quarter-Final
19.07 Lisbon (Portugal) Ireland 17-0 Lithuania Olympic Games Repechage Tournament Europe, Quarter-Final
19.07 Lisbon (Portugal) Georgia 21-5 Belgium Olympic Games Repechage Tournament Europe, Quarter-Final
19.07 Lisbon (Portugal) Ukraine 21-14 Poland Olympic Games Repechage Tournament Europe, 9th-12th Place Semi-Final
19.07 Lisbon (Portugal) Italy 12-5 Latvia Olympic Games Repechage Tournament Europe, 9th-12th Place Semi-Final
19.07 Lisbon (Portugal) Romania 24-19 Belgium Olympic Games Repechage Tournament Europe, 5th-8th Place Semi-Final
19.07 Lisbon Portugal 12-21 Lithuania Olympic Games Repechage Tournament Europe, 5th-8th Place Semi-Final
19.07 Lisbon (Portugal) Germany 26-5 Georgia Olympic Games Repechage Tournament Europe, Semi-Final
19.07 Lisbon (Portugal) Russia 24-10 Ireland Olympic Games Repechage Tournament Europe, Semi-Final
19.07 Lisbon (Portugal) Poland 19-12 Latvia Olympic Games Repechage Tournament Europe, 11th Place Match
19.07 Lisbon (Portugal) Italy 19-12 Ukraine Olympic Games Repechage Tournament Europe, 9th Place Match
19.07 Lisbon Portugal 22-26 Belgium Olympic Games Repechage Tournament Europe, 7th Place Match
19.07 Lisbon (Portugal) Romania 22-0 Lithuania Olympic Games Repechage Tournament Europe, 5th Place Match
19.07 Lisbon (Portugal) Ireland 15-7 Georgia Olympic Games Repechage Tournament Europe, 3rd Place Match
19.07 Lisbon (Portugal) Russia 38-12 Germany Olympic Games Repechage Tournament Europe, Final
18.07 Lisbon (Portugal) Ireland 19-19 Russia Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool A
18.07 Lisbon (Portugal) Germany 31-5 Latvia Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool B
18.07 Lisbon Portugal 40-14 Ukraine Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool C
18.07 Lisbon (Portugal) Georgia 12-7 Italy Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool A
18.07 Lisbon (Portugal) Lithuania 29-7 Romania Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool B
18.07 Lisbon (Portugal) Belgium 33-7 Poland Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool C
18.07 Lisbon (Portugal) Russia 31-7 Italy Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool A
18.07 Lisbon (Portugal) Germany 45-0 Romania Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool B
18.07 Lisbon Portugal 41-7 Poland Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool C
18.07 Lisbon (Portugal) Ireland 21-17 Georgia Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool A
18.07 Lisbon (Portugal) Lithuania 21-17 Latvia Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool B
18.07 Lisbon (Portugal) Belgium 38-7 Ukraine Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool C
18.07 Lisbon (Portugal) Ireland 33-17 Italy Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool A
18.07 Lisbon (Portugal) Romania 17-0 Latvia Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool B
18.07 Lisbon (Portugal) Ukraine 12-10 Poland Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool C
18.07 Lisbon (Portugal) Georgia 10-7 Russia Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool A
18.07 Lisbon (Portugal) Germany 36-7 Lithuania Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool B
18.07 Lisbon Portugal 35-0 Belgium Olympic Games Repechage Tournament Europe, Pool C
12.07 Exeter (England) France 31-5 Wales Grand Prix Series Quarter-Final
12.07 Exeter England 32-0 Lithuania Grand Prix Series Quarter-Final
12.07 Exeter (England) Spain 14-5 Russia Grand Prix Series Quarter-Final
12.07 Exeter (England) Germany 15-5 Georgia Grand Prix Series Quarter-Final
12.07 Exeter (England) Portugal 22-17 Romania Grand Prix Series 9th-12th Place Semi-Final
12.07 Exeter (England) Italy 14-5 Belgium Grand Prix Series 9th-12th Place Semi-Final
12.07 Exeter (England) Wales 17-14 Georgia Grand Prix Series 5th-8th Place Semi-Final
12.07 Exeter (England) Russia 26-5 Lithuania Grand Prix Series 5th-8th Place Semi-Final
12.07 Exeter (England) France 24-5 Germany Grand Prix Series Semi-Final
12.07 Exeter England 19-0 Spain Grand Prix Series Semi-Final
12.07 Exeter (England) Romania 8-0 Belgium Grand Prix Series 11th Place Match
12.07 Exeter (England) Portugal 26-12 Italy Grand Prix Series 9th Place Match
12.07 Exeter (England) Lithuania 24-0 Georgia Grand Prix Series 7th Place Match
12.07 Exeter (England) Wales 14-10 Russia Grand Prix Series 5th Place Match
12.07 Exeter (England) Spain 17-0 Germany Grand Prix Series 3rd Place Match
12.07 Exeter England 5-14 France Grand Prix Series Final
12.07 Toronto (Canada) USA 31-0 Guyana Pan American Games Quarter-Final
12.07 Toronto Canada 17-12 Chile
After extra time
Pan American Games Quarter-Final
12.07 Toronto (Canada) Uruguay 12-5 Brazil Pan American Games Quarter-Final
12.07 Toronto (Canada) Argentina 53-0 Mexico Pan American Games Quarter-Final
12.07 Toronto (Canada) Chile 31-0 Guyana Pan American Games 5th-8th Place Semi-Final
12.07 Toronto (Canada) Brazil 14-7 Mexico Pan American Games 5th-8th Place Semi-Final
12.07 Toronto Canada 26-19 USA Pan American Games Semi-Final
12.07 Toronto (Canada) Argentina 43-7 Uruguay Pan American Games Semi-Final
12.07 Toronto (Canada) Guyana 26-22 Mexico Pan American Games 7th Place Match
12.07 Toronto (Canada) Chile 12-7 Brazil Pan American Games 5th Place Match
12.07 Toronto (Canada) USA 40-12 Uruguay Pan American Games 3rd Place Match
12.07 Toronto Canada 22-19 Argentina Pan American Games Final
11.07 Exeter (England) France 38-5 Romania Grand Prix Series Pool A
11.07 Exeter (England) Germany 28-5 Portugal Grand Prix Series Pool A
11.07 Exeter (England) Wales 19-10 Belgium Grand Prix Series Pool B
11.07 Exeter (England) Russia 17-7 Georgia Grand Prix Series Pool B
11.07 Exeter England 17-5 Italy Grand Prix Series Pool C
11.07 Exeter (England) Spain 21-12 Lithuania Grand Prix Series Pool C
11.07 Exeter (England) France 38-5 Portugal Grand Prix Series Pool A
11.07 Exeter (England) Germany 45-0 Romania Grand Prix Series Pool A
11.07 Exeter (England) Georgia 27-5 Belgium Grand Prix Series Pool B
11.07 Exeter (England) Russia 26-5 Wales Grand Prix Series Pool B
11.07 Exeter (England) Spain 17-0 Italy Grand Prix Series Pool C
11.07 Exeter England 26-10 Lithuania Grand Prix Series Pool C
11.07 Exeter (England) France 28-5 Germany Grand Prix Series Pool A
11.07 Exeter (England) Portugal 27-21 Romania Grand Prix Series Pool A
11.07 Exeter (England) Russia 22-0 Belgium Grand Prix Series Pool B
11.07 Exeter (England) Georgia 19-7 Wales Grand Prix Series Pool B
11.07 Exeter (England) Lithuania 19-14 Italy Grand Prix Series Pool C
11.07 Exeter England 48-0 Spain Grand Prix Series Pool C
11.07 Toronto (Canada) USA 26-7 Chile Pan American Games Pool A
11.07 Toronto (Canada) Uruguay 34-0 Mexico Pan American Games Pool A
11.07 Toronto (Canada) Argentina 19-7 Brazil Pan American Games Pool B
11.07 Toronto Canada 45-0 Guyana Pan American Games Pool B
11.07 Toronto (Canada) USA 48-0 Mexico Pan American Games Pool A
11.07 Toronto (Canada) Uruguay 20-17 Chile Pan American Games Pool A
11.07 Toronto (Canada) Argentina 41-0 Guyana Pan American Games Pool B
11.07 Toronto Canada 26-14 Brazil Pan American Games Pool B
11.07 Toronto (Canada) Chile 38-0 Mexico Pan American Games Pool A
11.07 Toronto (Canada) USA 52-0 Uruguay Pan American Games Pool A
11.07 Toronto (Canada) Brazil 31-5 Guyana Pan American Games Pool B
11.07 Toronto Canada 7-21 Argentina Pan American Games Pool B
10.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Fiji 54-5 Vanuatu Pacific Games Quarter-Final
10.07 Port Moresby Papua New Guinea 17-0 New Caledonia Pacific Games Quarter-Final
10.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Samoa 48-0 Tahiti Pacific Games Quarter-Final
10.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Tonga 19-12 Solomon Islands Pacific Games Quarter-Final
10.07 Port Moresby (Papua New Guinea) New Caledonia 21-5 Vanuatu Pacific Games 5th-8th Place Semi-Final
10.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Solomon Islands 15-14 Tahiti Pacific Games 5th-8th Place Semi-Final
10.07 Port Moresby Papua New Guinea 5-24 Fiji Pacific Games Semi-Final
10.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Samoa 35-5 Tonga Pacific Games Semi-Final
10.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Guam 31-0 Nauru Pacific Games 9th Place Match
10.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Tahiti 21-10 Vanuatu Pacific Games 7th Place Match
10.07 Port Moresby (Papua New Guinea) New Caledonia 24-0 Solomon Islands Pacific Games 5th Place Match
10.07 Port Moresby Papua New Guinea 12-19 Tonga Pacific Games 3rd Place Match
10.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Fiji 33-7 Samoa Pacific Games Final
09.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Samoa 45-0 Vanuatu Pacific Games Pool B
09.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Tonga 59-0 Nauru Pacific Games Pool B
09.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Fiji 50-0 Tahiti Pacific Games Pool A
09.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Solomon Islands 21-12 Guam Pacific Games Pool A
09.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Samoa 24-7 New Caledonia Pacific Games Pool B
09.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Vanuatu 47-7 Nauru Pacific Games Pool B
09.07 Port Moresby Papua New Guinea 22-7 Solomon Islands Pacific Games Pool A
09.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Tahiti 29-0 Guam Pacific Games Pool A
09.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Tonga 43-7 Vanuatu Pacific Games Pool B
09.07 Port Moresby (Papua New Guinea) New Caledonia 50-0 Nauru Pacific Games Pool B
08.07 Port Moresby Papua New Guinea 0-17 Fiji Pacific Games Pool A
08.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Solomon Islands 12-0 Tahiti Pacific Games Pool A
08.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Samoa 45-5 Tonga Pacific Games Pool B
08.07 Port Moresby (Papua New Guinea) New Caledonia 17-7 Vanuatu Pacific Games Pool B
08.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Fiji 59-0 Guam Pacific Games Pool A
08.07 Port Moresby Papua New Guinea 24-12 Tahiti Pacific Games Pool A
08.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Samoa 69-0 Nauru Pacific Games Pool B
08.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Tonga 27-7 New Caledonia Pacific Games Pool B
08.07 Port Moresby (Papua New Guinea) Fiji 59-0 Solomon Islands Pacific Games Pool A
08.07 Port Moresby Papua New Guinea 53-0 Guam Pacific Games Pool A
21.06 Gdańsk (Poland) Moldova 12-10 Denmark European Sevens Division A, Stage 2, 5th-8th Place Semi-Final
21.06 Gdańsk (Poland) Israel 17-12 Sweden European Sevens Division A, Stage 2, 5th-8th Place Semi-Final
21.06 Gdańsk Poland 20-0 Ukraine European Sevens Division A, Stage 2, Semi-Final
21.06 Gdańsk (Poland) Cyprus 29-0 Latvia European Sevens Division A, Stage 2, Semi-Final
21.06 Gdańsk (Poland) Czech Republic 38-0 Hungary European Sevens Division A, Stage 2, 9th Place Match
21.06 Gdańsk (Poland) Sweden 19-14 Denmark European Sevens Division A, Stage 2, 7th Place Match
21.06 Gdańsk (Poland) Israel 29-7 Moldova European Sevens Division A, Stage 2, 5th Place Match
21.06 Gdańsk (Poland) Ukraine 36-0 Latvia European Sevens Division A, Stage 2, 3rd Place Match
21.06 Gdańsk Poland 34-19 Cyprus European Sevens Division A, Stage 2, Final
21.06 Zagreb (Croatia) Ireland 76-0 Malta European Sevens Division B, Quarter-Final
21.06 Zagreb Croatia 21-12 Switzerland European Sevens Division B, Quarter-Final
21.06 Zagreb (Croatia) Serbia 26-10 Slovakia European Sevens Division B, Quarter-Final
21.06 Zagreb (Croatia) Slovenia 22-14 Norway European Sevens Division B, Quarter-Final
21.06 Zagreb (Croatia) Bulgaria 38-0 Austria European Sevens Division B, 9th-12th Place Semi-Final
21.06 Zagreb (Croatia) Bosnia & Herzegovina 19-7 Greece European Sevens Division B, 9th-12th Place Semi-Final
21.06 Zagreb (Croatia) Norway 33-12 Malta European Sevens Division B, 5th-8th Place Semi-Final
21.06 Zagreb (Croatia) Switzerland 55-5 Slovakia European Sevens Division B, 5th-8th Place Semi-Final
21.06 Zagreb (Croatia) Ireland 59-0 Slovenia European Sevens Division B, Semi-Final
21.06 Zagreb Croatia 10-15 Serbia
After extra time
European Sevens Division B, Semi-Final
21.06 Zagreb (Croatia) Austria 49-14 Greece European Sevens Division B, 11th Place Match
21.06 Zagreb (Croatia) Bulgaria 33-17 Bosnia & Herzegovina European Sevens Division B, 9th Place Match
21.06 Zagreb (Croatia) Slovakia 19-15 Malta European Sevens Division B, 7th Place Match
21.06 Zagreb (Croatia) Norway 21-12 Switzerland European Sevens Division B, 5th Place Match
21.06 Zagreb Croatia 5-7 Slovenia European Sevens Division B, 3rd Place Match
21.06 Zagreb (Croatia) Ireland 74-0 Serbia European Sevens Division B, Final
20.06 Gdańsk Poland 50-0 Hungary European Sevens Division A, Stage 2, Pool A
20.06 Gdańsk (Poland) Cyprus 5-0 Ukraine European Sevens Division A, Stage 2, Pool B
20.06 Gdańsk (Poland) Latvia 29-0 Moldova European Sevens Division A, Stage 2, Pool A
20.06 Gdańsk (Poland) Israel 17-7 Czech Republic European Sevens Division A, Stage 2, Pool B
20.06 Gdańsk Poland 31-0 Sweden European Sevens Division A, Stage 2, Pool A
20.06 Gdańsk (Poland) Ukraine 17-10 Denmark European Sevens Division A, Stage 2, Pool B
20.06 Gdańsk (Poland) Latvia 33-0 Hungary European Sevens Division A, Stage 2, Pool A
20.06 Gdańsk (Poland) Cyprus 29-14 Czech Republic European Sevens Division A, Stage 2, Pool B
20.06 Gdańsk (Poland) Moldova 26-10 Sweden European Sevens Division A, Stage 2, Pool A
20.06 Gdańsk (Poland) Israel 29-7 Denmark European Sevens Division A, Stage 2, Pool B
20.06 Gdańsk Poland 33-10 Latvia European Sevens Division A, Stage 2, Pool A
20.06 Gdańsk (Poland) Ukraine 36-0 Czech Republic European Sevens Division A, Stage 2, Pool B
20.06 Gdańsk (Poland) Moldova 33-5 Hungary European Sevens Division A, Stage 2, Pool A
20.06 Gdańsk (Poland) Israel 24-19 Cyprus European Sevens Division A, Stage 2, Pool B
20.06 Gdańsk (Poland) Latvia 12-7 Sweden European Sevens Division A, Stage 2, Pool A
20.06 Gdańsk (Poland) Denmark 19-7 Czech Republic European Sevens Division A, Stage 2, Pool B
20.06 Gdańsk Poland 17-14 Moldova European Sevens Division A, Stage 2, Pool A
20.06 Gdańsk (Poland) Ukraine 19-7 Israel European Sevens Division A, Stage 2, Pool B
20.06 Gdańsk (Poland) Sweden 40-12 Hungary European Sevens Division A, Stage 2, Pool A
20.06 Gdańsk (Poland) Cyprus 40-5 Denmark European Sevens Division A, Stage 2, Pool B
20.06 Zagreb Croatia 34-0 Malta European Sevens Division B, Pool A
20.06 Zagreb (Croatia) Bulgaria 29-21 Austria European Sevens Division B, Pool B
20.06 Zagreb (Croatia) Serbia 21-19 Switzerland European Sevens Division B, Pool C
20.06 Zagreb (Croatia) Slovakia 35-19 Greece European Sevens Division B, Pool A
20.06 Zagreb (Croatia) Ireland 54-0 Slovenia European Sevens Division B, Pool B
20.06 Zagreb (Croatia) Norway 27-12 Bosnia & Herzegovina European Sevens Division B, Pool C
20.06 Zagreb Croatia 28-0 Greece European Sevens Division B, Pool A
20.06 Zagreb (Croatia) Ireland 64-0 Bulgaria European Sevens Division B, Pool B
20.06 Zagreb (Croatia) Switzerland 38-0 Bosnia & Herzegovina European Sevens Division B, Pool C
20.06 Zagreb (Croatia) Slovakia 27-12 Malta European Sevens Division B, Pool A
20.06 Zagreb (Croatia) Slovenia 28-12 Austria European Sevens Division B, Pool B
20.06 Zagreb (Croatia) Serbia 29-26 Norway European Sevens Division B, Pool C
20.06 Zagreb (Croatia) Malta 26-5 Greece European Sevens Division B, Pool A
20.06 Zagreb (Croatia) Ireland 57-0 Austria European Sevens Division B, Pool B
20.06 Zagreb (Croatia) Bosnia & Herzegovina 17-17 Serbia European Sevens Division B, Pool C
20.06 Zagreb Croatia 46-0 Slovakia European Sevens Division B, Pool A
20.06 Zagreb (Croatia) Slovenia 40-5 Bulgaria European Sevens Division B, Pool B
20.06 Zagreb (Croatia) Norway 19-17 Switzerland European Sevens Division B, Pool C
14.06 Cary (USA) Mexico 33-0 Bahamas NACRA 7s Pool A
14.06 Cary USA 40-5 Jamaica NACRA 7s Pool A
14.06 Cary (USA) Guyana 29-5 Trinidad & Tobago NACRA 7s Pool B
14.06 Cary (USA) Canada 36-0 Cayman Islands NACRA 7s Pool B
14.06 Cary (USA) Guyana 29-5 Barbados NACRA 7s 5th-8th Place Semi-Final
14.06 Cary USA 64-0 Cayman Islands NACRA 7s Semi-Final
14.06 Cary (USA) Jamaica 17-0 Bahamas NACRA 7s 5th-8th Place Semi-Final
14.06 Cary (USA) Canada 36-0 Mexico NACRA 7s Semi-Final
14.06 Cary (USA) Barbados 36-5 Bahamas NACRA 7s 7th Place Match
14.06 Cary (USA) Guyana 19-5 Jamaica NACRA 7s 5th Place Match
14.06 Cary (USA) Mexico 26-19 Cayman Islands NACRA 7s 3rd Place Match
14.06 Cary USA 21-5 Canada NACRA 7s Final
14.06 Lyon France 40-7 Portugal Grand Prix Series Quarter-Final
14.06 Lyon (France) Spain 26-5 England Grand Prix Series Quarter-Final
14.06 Lyon (France) Belgium 12-0 Italy Grand Prix Series Quarter-Final
14.06 Lyon (France) Germany 17-10 Russia Grand Prix Series Quarter-Final
14.06 Lyon (France) Lithuania 31-5 Wales Grand Prix Series 9th-12th Place Semi-Final
14.06 Lyon (France) Georgia 12-7 Romania Grand Prix Series 9th-12th Place Semi-Final
14.06 Lyon (France) Russia 17-10 Portugal Grand Prix Series 5th-8th Place Semi-Final
14.06 Lyon (France) England 26-0 Italy Grand Prix Series 5th-8th Place Semi-Final
14.06 Lyon France 28-14 Germany Grand Prix Series Semi-Final
14.06 Lyon (France) Spain 24-5 Belgium Grand Prix Series Semi-Final
14.06 Lyon (France) Wales 36-7 Romania Grand Prix Series 11th Place Match
14.06 Lyon (France) Georgia 20-17 Lithuania Grand Prix Series 9th Place Match
14.06 Lyon (France) Portugal 21-5 Italy Grand Prix Series 7th Place Match
14.06 Lyon (France) England 26-14 Russia Grand Prix Series 5th Place Match
14.06 Lyon (France) Belgium 26-21 Germany
After extra time
Grand Prix Series 3rd Place Match
14.06 Lyon France 20-7 Spain Grand Prix Series Final
13.06 Cary (USA) Jamaica 28-26 Barbados NACRA 7s Pool A
13.06 Cary (USA) Cayman Islands 15-0 Trinidad & Tobago NACRA 7s Pool B
13.06 Cary (USA) Guyana 38-19 Bahamas NACRA 7s Pool B
13.06 Cary (USA) Mexico 24-5 Jamaica NACRA 7s Pool A
13.06 Cary (USA) Cayman Islands 14-12 Guyana NACRA 7s Pool B
13.06 Cary (USA) Canada 45-0 Bahamas NACRA 7s Pool B
13.06 Cary USA 54-0 Barbados NACRA 7s Pool A
13.06 Cary (USA) Cayman Islands 28-19 Bahamas NACRA 7s Pool B
13.06 Cary (USA) Canada 38-7 Trinidad & Tobago NACRA 7s Pool B
13.06 Cary USA 50-0 Mexico NACRA 7s Pool A
13.06 Cary (USA) Bahamas 14-12 Trinidad & Tobago NACRA 7s Pool B
13.06 Cary (USA) Canada 51-0 Guyana NACRA 7s Pool B
13.06 Lyon France 21-0 Italy Grand Prix Series Group A
13.06 Lyon (France) Belgium 24-19 Russia Grand Prix Series Group B
13.06 Lyon (France) Spain 19-5 Romania Grand Prix Series Group C
13.06 Lyon (France) Portugal 26-5 Georgia Grand Prix Series Group A
13.06 Lyon (France) England 17-5 Wales Grand Prix Series Group B
13.06 Lyon (France) Germany 28-10 Lithuania Grand Prix Series Group C
13.06 Lyon France 38-5 Georgia Grand Prix Series Group A
13.06 Lyon (France) Russia 55-0 Wales Grand Prix Series Group B
13.06 Lyon (France) Spain 33-7 Lithuania Grand Prix Series Group C
13.06 Lyon (France) Italy 17-10 Portugal Grand Prix Series Group A
13.06 Lyon (France) Belgium 19-19 England Grand Prix Series Group B
13.06 Lyon (France) Germany 26-12 Romania Grand Prix Series Group C
13.06 Lyon (France) Italy 19-0 Georgia Grand Prix Series Group A
13.06 Lyon (France) Belgium 40-14 Wales Grand Prix Series Group B
13.06 Lyon (France) Lithuania 31-18 Romania Grand Prix Series Group C
13.06 Lyon France 19-12 Portugal Grand Prix Series Group A
13.06 Lyon (France) Russia 24-21 England Grand Prix Series Group B
13.06 Lyon (France) Spain 26-7 Germany Grand Prix Series Group C
07.06 Santa Fe (Argentina) Paraguay 26-5 Venezuela CONSUR 7s  
07.06 Santa Fe (Argentina) Paraguay 19-15 Peru CONSUR 7s  
07.06 Santa Fe (Argentina) Chile 17-5 Colombia CONSUR 7s  
07.06 Santa Fe Argentina 45-0 Uruguay CONSUR 7s  
07.06 Moscow (Russia) France 40-0 Lithuania Grand Prix Series Quarter-Final
07.06 Moscow (Russia) Spain 15-14 Portugal Grand Prix Series Quarter-Final
07.06 Moscow Russia 24-0 Wales Grand Prix Series Quarter-Final
07.06 Moscow (Russia) England 29-12 Germany Grand Prix Series Quarter-Final
07.06 Moscow (Russia) Georgia 15-7 Romania Grand Prix Series 9th-12th Place Semi-Final
07.06 Moscow (Russia) Belgium 26-12 Italy Grand Prix Series 9th-12th Place Semi-Final
07.06 Moscow (Russia) Germany 21-5 Lithuania Grand Prix Series 5th-8th Place Semi-Final
07.06 Moscow (Russia) Portugal 42-7 Wales Grand Prix Series 5th-8th Place Semi-Final
07.06 Moscow (Russia) France 22-0 England Grand Prix Series Semi-Final
07.06 Moscow Russia 19-12 Spain Grand Prix Series Semi-Final
07.06 Moscow (Russia) Italy 21-14 Romania Grand Prix Series 11th Place Match
07.06 Moscow (Russia) Georgia 14-12 Belgium Grand Prix Series 9th Place Match
07.06 Moscow (Russia) Wales 26-21 Lithuania
After extra time
Grand Prix Series 7th Place Match
07.06 Moscow (Russia) Portugal 35-7 Germany Grand Prix Series 5th Place Match
07.06 Moscow (Russia) Spain 19-7 England Grand Prix Series 3rd Place Match
07.06 Moscow Russia 17-40 France Grand Prix Series Final
07.06 Esztergom (Hungary) Israel 22-0 Sweden European Sevens Division A, Stage 1, 5th-8th Place Semi-Final
07.06 Esztergom (Hungary) Moldova 28-26 Denmark European Sevens Division A, Stage 1, 5th-8th Place Semi-Final
07.06 Esztergom (Hungary) Ukraine 12-0 Latvia European Sevens Division A, Stage 1, Semi-Final
07.06 Esztergom (Hungary) Poland 36-0 Czech Republic European Sevens Division A, Stage 1, Semi-Final
07.06 Esztergom Hungary 14-10 Cyprus European Sevens Division A, Stage 1, 9th Place Match
07.06 Esztergom (Hungary) Denmark 33-0 Sweden European Sevens Division A, Stage 1, 7th Place Match
07.06 Esztergom (Hungary) Moldova 21-19 Israel European Sevens Division A, Stage 1, 5th Place Match
07.06 Esztergom (Hungary) Czech Republic 17-5 Latvia European Sevens Division A, Stage 1, 3rd Place Match
07.06 Esztergom (Hungary) Poland 14-10 Ukraine European Sevens Division A, Stage 1, Final
07.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Ireland 38-10 Austria European Sevens Division C, Quarter-Final
07.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Serbia 33-7 San Marino European Sevens Division C, Quarter-Final
07.06 Zenica Bosnia & Herzegovina 26-17 Malta European Sevens Division C, Quarter-Final
07.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Turkey 45-10 Estonia European Sevens Division C, Quarter-Final
07.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Belarus 24-14 Montenegro European Sevens Division C, 9th-12th Place Semi-Final
07.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Iceland 40-5 Liechtenstein European Sevens Division C, 9th-12th Place Semi-Final
07.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Austria 24-21 Estonia European Sevens Division C, 5th-8th Place Semi-Final
07.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Malta 24-0 San Marino European Sevens Division C, 5th-8th Place Semi-Final
07.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Ireland 41-0 Turkey European Sevens Division C, Semi-Final
07.06 Zenica Bosnia & Herzegovina 29-10 Serbia European Sevens Division C, Semi-Final
07.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Montenegro 57-0 Liechtenstein European Sevens Division C, 11th Place Match
07.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Iceland 28-17 Belarus European Sevens Division C, 9th Place Match
07.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Estonia 33-21 San Marino European Sevens Division C, 7th Place Match
07.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Austria 24-14 Malta European Sevens Division C, 5th Place Match
07.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Serbia 21-5 Turkey European Sevens Division C, 3rd Place Match
07.06 Zenica Bosnia & Herzegovina 0-50 Ireland European Sevens Division C, Final
07.06 Singapore (Singapore) Philippines 43-0 Laos Southeast Asian Games Group Stage
07.06 Singapore (Singapore) Malaysia 52-0 Cambodia Southeast Asian Games Group Stage
07.06 Singapore Singapore 10-14 Thailand Southeast Asian Games Group Stage
07.06 Singapore Singapore 66-0 Laos Southeast Asian Games Group Stage
07.06 Singapore (Singapore) Thailand 76-0 Cambodia Southeast Asian Games Group Stage
07.06 Singapore (Singapore) Philippines 14-10 Malaysia Southeast Asian Games Group Stage
07.06 Singapore (Singapore) Laos 26-10 Cambodia Southeast Asian Games 5th Place Match
07.06 Singapore Singapore 21-0 Thailand Southeast Asian Games 3rd Place Match
07.06 Singapore (Singapore) Philippines 24-7 Malaysia Southeast Asian Games Final
06.06 Lomé (Togo) Ivory Coast 15-10 Ghana Olympic Games Pre-Qualifier Africa, North, Pool A
06.06 Lomé (Togo) Nigeria 36-0 Mali Olympic Games Pre-Qualifier Africa, North, Pool B
06.06 Lomé Togo 24-12 Ghana Olympic Games Pre-Qualifier Africa, North, Pool A
06.06 Lomé (Togo) Morocco 47-0 Mali Olympic Games Pre-Qualifier Africa, North, Pool B
06.06 Lomé Togo 0-12 Ivory Coast Olympic Games Pre-Qualifier Africa, North, Pool A
06.06 Lomé (Togo) Morocco 21-7 Nigeria Olympic Games Pre-Qualifier Africa, North, Pool B
06.06 Lomé (Togo) Nigeria 14-5 Ivory Coast Olympic Games Pre-Qualifier Africa, North, Semi-Final
06.06 Lomé Togo 0-29 Morocco Olympic Games Pre-Qualifier Africa, North, Semi-Final
06.06 Lomé (Togo) Ghana 27-7 Mali Olympic Games Pre-Qualifier Africa, North, 5th Place Match
06.06 Lomé Togo 5-26 Ivory Coast Olympic Games Pre-Qualifier Africa, North, 3rd Place Match
06.06 Lomé (Togo) Morocco 34-7 Nigeria Olympic Games Pre-Qualifier Africa, North, Final
06.06 Santa Fe (Argentina) Peru 14-14 Venezuela CONSUR 7s  
06.06 Santa Fe (Argentina) Colombia 5-0 Paraguay CONSUR 7s  
06.06 Santa Fe (Argentina) Uruguay 12-7 Chile CONSUR 7s  
06.06 Santa Fe (Argentina) Uruguay 31-0 Venezuela CONSUR 7s  
06.06 Santa Fe (Argentina) Chile 31-0 Paraguay CONSUR 7s  
06.06 Santa Fe Argentina 64-0 Peru CONSUR 7s  
06.06 Santa Fe (Argentina) Uruguay 40-0 Peru CONSUR 7s  
06.06 Santa Fe Argentina 61-0 Colombia CONSUR 7s  
06.06 Moscow (Russia) France 38-0 Romania Grand Prix Series Group A
06.06 Moscow (Russia) England 28-17 Lithuania Grand Prix Series Group B
06.06 Moscow Russia 24-21 Italy Grand Prix Series Group C
06.06 Moscow (Russia) Wales 19-7 Georgia Grand Prix Series Group A
06.06 Moscow (Russia) Portugal 38-10 Belgium Grand Prix Series Group B
06.06 Moscow (Russia) Germany 12-7 Spain Grand Prix Series Group C
06.06 Moscow (Russia) France 49-0 Georgia Grand Prix Series Group A
06.06 Moscow (Russia) Portugal 24-21 England Grand Prix Series Group B
06.06 Moscow Russia 26-12 Germany Grand Prix Series Group C
06.06 Moscow (Russia) Wales 24-21 Romania Grand Prix Series Group A
06.06 Moscow (Russia) Lithuania 21-19 Belgium Grand Prix Series Group B
06.06 Moscow (Russia) Spain 28-0 Italy Grand Prix Series Group C
06.06 Moscow (Russia) Georgia 24-14 Romania Grand Prix Series Group A
06.06 Moscow (Russia) Portugal 31-12 Lithuania Grand Prix Series Group B
06.06 Moscow (Russia) Germany 24-5 Italy Grand Prix Series Group C
06.06 Moscow (Russia) France 42-0 Wales Grand Prix Series Group A
06.06 Moscow (Russia) England 26-12 Belgium Grand Prix Series Group B
06.06 Moscow Russia 24-5 Spain Grand Prix Series Group C
06.06 Esztergom Hungary 0-45 Poland European Sevens Division A, Stage 1, Pool A
06.06 Esztergom (Hungary) Czech Republic 33-7 Cyprus European Sevens Division A, Stage 1, Pool B
06.06 Esztergom (Hungary) Ukraine 10-5 Israel European Sevens Division A, Stage 1, Pool A
06.06 Esztergom (Hungary) Latvia 14-5 Sweden European Sevens Division A, Stage 1, Pool B
06.06 Esztergom (Hungary) Poland 38-7 Moldova European Sevens Division A, Stage 1, Pool A
06.06 Esztergom (Hungary) Denmark 26-12 Cyprus European Sevens Division A, Stage 1, Pool B
06.06 Esztergom Hungary 0-38 Ukraine European Sevens Division A, Stage 1, Pool A
06.06 Esztergom (Hungary) Czech Republic 19-17 Sweden European Sevens Division A, Stage 1, Pool B
06.06 Esztergom (Hungary) Israel 27-0 Moldova European Sevens Division A, Stage 1, Pool A
06.06 Esztergom (Hungary) Latvia 27-14 Denmark European Sevens Division A, Stage 1, Pool B
06.06 Esztergom (Hungary) Poland 17-14 Ukraine European Sevens Division A, Stage 1, Pool A
06.06 Esztergom (Hungary) Sweden 15-0 Cyprus European Sevens Division A, Stage 1, Pool B
06.06 Esztergom Hungary 0-38 Israel European Sevens Division A, Stage 1, Pool A
06.06 Esztergom (Hungary) Czech Republic 28-12 Latvia European Sevens Division A, Stage 1, Pool B
06.06 Esztergom (Hungary) Ukraine 57-0 Moldova European Sevens Division A, Stage 1, Pool A
06.06 Esztergom (Hungary) Denmark 31-15 Sweden European Sevens Division A, Stage 1, Pool B
06.06 Esztergom (Hungary) Israel 19-14 Poland European Sevens Division A, Stage 1, Pool A
06.06 Esztergom (Hungary) Latvia 43-0 Cyprus European Sevens Division A, Stage 1, Pool B
06.06 Esztergom Hungary 7-26 Moldova European Sevens Division A, Stage 1, Pool A
06.06 Esztergom (Hungary) Czech Republic 31-19 Denmark European Sevens Division A, Stage 1, Pool B
06.06 Zenica Bosnia & Herzegovina 26-12 Malta European Sevens Division C, Group A
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Ireland 43-5 Turkey European Sevens Division C, Group B
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Estonia 24-5 San Marino European Sevens Division C, Group C
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Austria 19-19 Iceland European Sevens Division C, Group A
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Montenegro 28-14 Belarus European Sevens Division C, Group B
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Serbia 33-12 Liechtenstein European Sevens Division C, Group C
06.06 Zenica Bosnia & Herzegovina 27-0 Iceland European Sevens Division C, Group A
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Turkey 21-17 Montenegro European Sevens Division C, Group B
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Estonia 33-12 Liechtenstein European Sevens Division C, Group C
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Austria 10-10 Malta European Sevens Division C, Group A
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Ireland 60-0 Belarus European Sevens Division C, Group B
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Serbia 36-0 San Marino European Sevens Division C, Group C
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Malta 25-5 Iceland European Sevens Division C, Group A
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Ireland 59-5 Montenegro European Sevens Division C, Group B
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) San Marino 43-0 Liechtenstein European Sevens Division C, Group C
06.06 Zenica Bosnia & Herzegovina 26-5 Austria European Sevens Division C, Group A
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Turkey 24-0 Belarus European Sevens Division C, Group B
06.06 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Serbia 25-0 Estonia European Sevens Division C, Group C
06.06 Singapore (Singapore) Malaysia 40-0 Laos Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore Singapore 36-0 Cambodia Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore (Singapore) Philippines 24-10 Thailand Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore (Singapore) Cambodia 14-14 Laos Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore (Singapore) Malaysia 29-7 Thailand Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore Singapore 0-17 Philippines Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore (Singapore) Thailand 57-0 Laos Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore (Singapore) Philippines 55-0 Cambodia Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore Singapore 14-5 Malaysia Southeast Asian Games Group Stage
05.06 Santa Fe (Argentina) Chile 27-0 Venezuela CONSUR 7s  
05.06 Santa Fe (Argentina) Colombia 35-0 Peru CONSUR 7s  
05.06 Santa Fe Argentina 57-0 Paraguay CONSUR 7s  
05.06 Santa Fe (Argentina) Uruguay 40-5 Paraguay CONSUR 7s  
05.06 Santa Fe (Argentina) Colombia 24-12 Venezuela CONSUR 7s  
05.06 Santa Fe Argentina 17-10 Chile CONSUR 7s  
05.06 Santa Fe (Argentina) Chile 41-0 Peru CONSUR 7s  
05.06 Santa Fe (Argentina) Uruguay 24-12 Colombia CONSUR 7s  
05.06 Santa Fe Argentina 64-0 Venezuela CONSUR 7s  
17.05 London (England) Samoa 33-14 Portugal World Series 9th-16th Place Quarter-Final
17.05 London (England) Kenya 24-12 Japan World Series 9th-16th Place Quarter-Final
17.05 London (England) Argentina 17-14 France World Series 9th-16th Place Quarter-Final
17.05 London (England) Wales 29-0 Brazil World Series 9th-16th Place Quarter-Final
17.05 London (England) Fiji 19-7 South Africa World Series Quarter-Final
17.05 London (England) Australia 31-19 Scotland World Series Quarter-Final
17.05 London (England) USA 29-10 Canada World Series Quarter-Final
17.05 London England 21-17 New Zealand World Series Quarter-Final
17.05 London (England) Japan 26-21 Portugal World Series 13th-16th Place Semi-Final
17.05 London (England) France 35-12 Brazil World Series 13th-16th Place Semi-Final
17.05 London (England) Kenya 38-7 Samoa World Series 9th-12th Place Semi-Final
17.05 London (England) Argentina 26-14 Wales World Series 9th-12th Place Semi-Final
17.05 London (England) South Africa 31-7 Scotland World Series 5th-8th Place Semi-Final
17.05 London (England) New Zealand 33-15 Canada World Series 5th-8th Place Semi-Final
17.05 London (England) Australia 33-7 Fiji World Series Semi-Final
17.05 London England 12-43 USA World Series Semi-Final
17.05 London (England) Japan 21-19 France World Series 13th Place Match
17.05 London (England) Kenya 26-12 Argentina World Series 9th Place Match
17.05 London (England) New Zealand 26-14 South Africa World Series 5th Place Match
17.05 London England 12-26 Fiji World Series 3rd Place Match
17.05 London (England) USA 45-22 Australia World Series Final
16.05 London (England) South Africa 19-0 Portugal World Series Pool D
16.05 London (England) USA 24-19 France World Series Pool D
16.05 London (England) Canada 17-14 Samoa World Series Pool A
16.05 London (England) Fiji 24-19 Argentina World Series Pool A
16.05 London (England) Australia 41-0 Japan World Series Pool B
16.05 London (England) New Zealand 38-0 Wales World Series Pool B
16.05 London (England) Scotland 19-14 Brazil World Series Pool C
16.05 London England 40-0 Kenya World Series Pool C
16.05 London (England) South Africa 28-7 France World Series Pool D
16.05 London (England) USA 28-12 Portugal World Series Pool D
16.05 London (England) Canada 26-5 Argentina World Series Pool A
16.05 London (England) Fiji 26-12 Samoa World Series Pool A
16.05 London (England) Australia 19-14 Wales World Series Pool B
16.05 London (England) New Zealand 26-14 Japan World Series Pool B
16.05 London (England) Scotland 26-12 Kenya World Series Pool C
16.05 London England 56-7 Brazil World Series Pool C
16.05 London (England) France 26-19 Portugal World Series Pool D
16.05 London (England) USA 21-12 South Africa World Series Pool D
16.05 London (England) Samoa 19-10 Argentina World Series Pool A
16.05 London (England) Fiji 31-14 Canada World Series Pool A
16.05 London (England) Wales 24-21 Japan World Series Pool B
16.05 London (England) New Zealand 24-10 Australia World Series Pool B
16.05 London (England) Kenya 19-14 Brazil World Series Pool C
16.05 London England 19-22 Scotland World Series Pool C
10.05 Glasgow (Scotland) France 19-0 Japan World Series 9th-16th Place Quarter-Final
10.05 Glasgow (Scotland) Wales 5-0 Samoa World Series 9th-16th Place Quarter-Final
10.05 Glasgow (Scotland) Argentina 14-0 Russia World Series 9th-16th Place Quarter-Final
10.05 Glasgow (Scotland) Kenya 12-0 Portugal World Series 9th-16th Place Quarter-Final
10.05 Glasgow (Scotland) USA 14-7 Australia World Series Quarter-Final
10.05 Glasgow (Scotland) Fiji 15-0 South Africa World Series Quarter-Final
10.05 Glasgow (Scotland) England 14-7 Canada World Series Quarter-Final
10.05 Glasgow Scotland 7-17 New Zealand World Series Quarter-Final
10.05 Glasgow (Scotland) Samoa 24-14 Japan World Series 13th-16th Place Semi-Final
10.05 Glasgow (Scotland) Portugal 10-7 Russia World Series 13th-16th Place Semi-Final
10.05 Glasgow (Scotland) Wales 12-5 France World Series 9th-12th Place Semi-Final
10.05 Glasgow (Scotland) Argentina 24-7 Kenya World Series 9th-12th Place Semi-Final
10.05 Glasgow (Scotland) South Africa 21-12 Australia World Series 5th-8th Place Semi-Final
10.05 Glasgow Scotland 14-12 Canada World Series 5th-8th Place Semi-Final
10.05 Glasgow (Scotland) Fiji 19-5 USA World Series Semi-Final
10.05 Glasgow (Scotland) New Zealand 5-0 England World Series Semi-Final
10.05 Glasgow (Scotland) Samoa 22-12 Portugal World Series 13th Place Match
10.05 Glasgow (Scotland) Wales 12-7 Argentina World Series 9th Place Match
10.05 Glasgow Scotland 10-12 South Africa World Series 5th Place Match
10.05 Glasgow (Scotland) England 24-19 USA World Series 3rd Place Match
10.05 Glasgow (Scotland) Fiji 24-17 New Zealand World Series Final
09.05 Glasgow (Scotland) Canada 40-0 USA World Series Pool D
09.05 Glasgow (Scotland) Argentina 12-12 Japan World Series Pool D
09.05 Glasgow (Scotland) Australia 17-17 England World Series Pool A
09.05 Glasgow (Scotland) France 21-19 Russia World Series Pool A
09.05 Glasgow (Scotland) South Africa 19-12 Samoa World Series Pool B
09.05 Glasgow (Scotland) New Zealand 22-7 Kenya World Series Pool B
09.05 Glasgow (Scotland) Fiji 40-17 Wales World Series Pool C
09.05 Glasgow Scotland 19-14 Portugal World Series Pool C
09.05 Glasgow (Scotland) Argentina 21-12 Canada World Series Pool D
09.05 Glasgow (Scotland) USA 38-7 Japan World Series Pool D
09.05 Glasgow (Scotland) England 43-7 Russia World Series Pool A
09.05 Glasgow (Scotland) Australia 38-7 France World Series Pool A
09.05 Glasgow (Scotland) South Africa 22-5 Kenya World Series Pool B
09.05 Glasgow (Scotland) New Zealand 26-19 Samoa World Series Pool B
09.05 Glasgow (Scotland) Fiji 40-12 Portugal World Series Pool C
09.05 Glasgow Scotland 12-7 Wales World Series Pool C
09.05 Glasgow (Scotland) USA 21-14 Argentina World Series Pool D
09.05 Glasgow (Scotland) Canada 38-0 Japan World Series Pool D
09.05 Glasgow (Scotland) Australia 31-5 Russia World Series Pool A
09.05 Glasgow (Scotland) England 26-7 France World Series Pool A
09.05 Glasgow (Scotland) Kenya 29-22 Samoa World Series Pool B
09.05 Glasgow (Scotland) New Zealand 24-19 South Africa World Series Pool B
09.05 Glasgow (Scotland) Wales 42-7 Portugal World Series Pool C
09.05 Glasgow Scotland 5-45 Fiji World Series Pool C
05.04 Tokyo (Japan) Wales 14-7 Argentina World Series 9th-16th Place Quarter-Final
05.04 Tokyo (Japan) Australia 14-5 Kenya World Series 9th-16th Place Quarter-Final
05.04 Tokyo (Japan) Samoa 21-0 Hong Kong World Series 9th-16th Place Quarter-Final
05.04 Tokyo (Japan) USA 39-0 Portugal World Series 9th-16th Place Quarter-Final
05.04 Tokyo Japan 5-41 Fiji World Series Quarter-Final
05.04 Tokyo (Japan) South Africa 22-0 Scotland World Series Quarter-Final
05.04 Tokyo (Japan) England 10-0 France World Series Quarter-Final
05.04 Tokyo (Japan) Canada 19-15 New Zealand World Series Quarter-Final
05.04 Tokyo (Japan) Argentina 17-12 Kenya World Series 13th-16th Place Semi-Final
05.04 Tokyo (Japan) Portugal 19-17 Hong Kong World Series 13th-16th Place Semi-Final
05.04 Tokyo (Japan) Australia 17-12 Wales World Series 9th-12th Place Semi-Final
05.04 Tokyo (Japan) USA 22-5 Samoa World Series 9th-12th Place Semi-Final
05.04 Tokyo Japan 5-14 Scotland World Series 5th-8th Place Semi-Final
05.04 Tokyo (Japan) New Zealand 19-12 France World Series 5th-8th Place Semi-Final
05.04 Tokyo (Japan) South Africa 7-5 Fiji World Series Semi-Final
05.04 Tokyo (Japan) England 14-5 Canada World Series Semi-Final
05.04 Tokyo (Japan) Portugal 12-7 Argentina World Series 13th Place Match
05.04 Tokyo (Japan) USA 17-12 Australia
After extra time
World Series 9th Place Match
05.04 Tokyo (Japan) New Zealand 21-14 Scotland World Series 5th Place Match
05.04 Tokyo (Japan) Fiji 21-19 Canada World Series 3rd Place Match
05.04 Tokyo (Japan) England 21-14 South Africa World Series Final
04.04 Tokyo (Japan) Fiji 19-10 Wales World Series Pool A
04.04 Tokyo (Japan) England 33-0 Hong Kong World Series Pool A
04.04 Tokyo (Japan) New Zealand 38-0 Scotland World Series Pool B
04.04 Tokyo (Japan) Portugal 12-10 Australia World Series Pool B
04.04 Tokyo (Japan) South Africa 29-7 Canada World Series Pool C
04.04 Tokyo (Japan) Kenya 27-5 USA World Series Pool C
04.04 Tokyo (Japan) Samoa 14-12 France World Series Pool D
04.04 Tokyo Japan 14-14 Argentina World Series Pool D
04.04 Tokyo (Japan) Fiji 35-14 Hong Kong World Series Pool A
04.04 Tokyo (Japan) England 10-7 Wales World Series Pool A
04.04 Tokyo (Japan) New Zealand 26-7 Portugal World Series Pool B
04.04 Tokyo (Japan) Scotland 17-14 Australia World Series Pool B
04.04 Tokyo (Japan) South Africa 26-0 Kenya World Series Pool C
04.04 Tokyo (Japan) USA 22-14 Canada World Series Pool C
04.04 Tokyo Japan 26-12 Samoa World Series Pool D
04.04 Tokyo (Japan) France 17-7 Argentina World Series Pool D
04.04 Tokyo (Japan) Fiji 33-19 England World Series Pool A
04.04 Tokyo (Japan) Wales 31-5 Hong Kong World Series Pool A
04.04 Tokyo (Japan) Australia 19-14 New Zealand World Series Pool B
04.04 Tokyo (Japan) Scotland 17-12 Portugal World Series Pool B
04.04 Tokyo (Japan) South Africa 24-15 USA World Series Pool C
04.04 Tokyo (Japan) Canada 26-10 Kenya World Series Pool C
04.04 Tokyo (Japan) Argentina 26-26 Samoa World Series Pool D
04.04 Tokyo Japan 19-24 France World Series Pool D
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Canada 21-10 Kenya World Series 9th-16th Place Quarter-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) France 26-14 Portugal World Series 9th-16th Place Quarter-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Wales 38-7 Belgium World Series 9th-16th Place Quarter-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Scotland 28-7 Japan World Series 9th-16th Place Quarter-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Fiji 14-12 England World Series Quarter-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) South Africa 7-5 Australia World Series Quarter-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Samoa 26-15 USA World Series Quarter-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) New Zealand 31-21 Argentina World Series Quarter-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Kenya 21-0 Portugal World Series 13th-16th Place Semi-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Japan 42-7 Belgium World Series 13th-16th Place Semi-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) France 38-19 Canada World Series 9th-12th Place Semi-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Scotland 34-0 Wales World Series 9th-12th Place Semi-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Australia 12-7 England World Series 5th-8th Place Semi-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) USA 28-14 Argentina World Series 5th-8th Place Semi-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Fiji 21-15 South Africa World Series Semi-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) New Zealand 15-14 Samoa World Series Semi-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Kenya 26-7 Japan World Series 13th Place Match
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Scotland 26-5 France World Series 9th Place Match
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Australia 21-17 USA World Series 5th Place Match
29.03 Hong Kong (Hong Kong) South Africa 26-5 Samoa World Series 3rd Place Match
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Fiji 33-19 New Zealand World Series Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Russia 26-7 Papua New Guinea World Series Qualifier Semi-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Zimbabwe 24-14 Spain World Series Qualifier Semi-Final
29.03 Hong Kong (Hong Kong) Russia 22-19 Zimbabwe World Series Qualifier Final
28.03 Hong Kong (Hong Kong) England 17-7 Kenya World Series Pool D
28.03 Hong Kong (Hong Kong) USA 40-12 Wales World Series Pool D
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Argentina 26-5 France World Series Pool C
28.03 Hong Kong (Hong Kong) South Africa 27-0 Japan World Series Pool C
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Australia 21-5 Scotland World Series Pool B
28.03 Hong Kong (Hong Kong) New Zealand 24-24 Portugal World Series Pool B
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Samoa 24-19 Canada World Series Pool A
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Fiji 38-7 Belgium World Series Pool A
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Wales 19-12 Kenya World Series Pool D
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Argentina 19-14 Japan World Series Pool C
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Scotland 14-12 Portugal World Series Pool B
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Samoa 29-5 Belgium World Series Pool A
28.03 Hong Kong (Hong Kong) England 21-21 USA World Series Pool D
28.03 Hong Kong (Hong Kong) South Africa 29-7 France World Series Pool C
28.03 Hong Kong (Hong Kong) New Zealand 14-5 Australia World Series Pool B
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Fiji 45-0 Canada World Series Pool A
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Tonga 36-24 Guyana World Series Qualifier Pool C
28.03 Hong Kong (Hong Kong) South Korea 21-7 Tunisia World Series Qualifier Pool B
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Brazil 33-10 Mexico World Series Qualifier Pool A
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Spain 10-0 Zimbabwe World Series Qualifier Pool C
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Papua New Guinea 26-17 Russia World Series Qualifier Pool B
28.03 Hong Kong Hong Kong 19-7 Uruguay World Series Qualifier Pool A
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Papua New Guinea 38-10 Uruguay World Series Qualifier Quarter-Final
28.03 Hong Kong Hong Kong 0-24 Russia World Series Qualifier Quarter-Final
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Zimbabwe 21-14 Brazil World Series Qualifier Quarter-Final
28.03 Hong Kong (Hong Kong) Spain 47-7 South Korea World Series Qualifier Quarter-Final
27.03 Hong Kong (Hong Kong) England 26-19 Wales World Series Pool D
27.03 Hong Kong (Hong Kong) France 24-7 Japan World Series Pool C
27.03 Hong Kong (Hong Kong) Australia 33-5 Portugal World Series Pool B
27.03 Hong Kong (Hong Kong) Canada 28-12 Belgium World Series Pool A
27.03 Hong Kong (Hong Kong) USA 21-14 Kenya World Series Pool D
27.03 Hong Kong (Hong Kong) South Africa 24-0 Argentina World Series Pool C
27.03 Hong Kong (Hong Kong) New Zealand 26-7 Scotland World Series Pool B
27.03 Hong Kong (Hong Kong) Fiji 38-12 Samoa World Series Pool A
27.03 Hong Kong (Hong Kong) Zimbabwe 36-0 Guyana World Series Qualifier Pool C
27.03 Hong Kong (Hong Kong) Spain 27-5 Tonga World Series Qualifier Pool C
27.03 Hong Kong (Hong Kong) Papua New Guinea 19-0 Tunisia World Series Qualifier Pool B
27.03 Hong Kong (Hong Kong) Russia 14-7 South Korea World Series Qualifier Pool B
27.03 Hong Kong (Hong Kong) Uruguay 21-0 Mexico World Series Qualifier Pool A
27.03 Hong Kong Hong Kong 12-17 Brazil World Series Qualifier Pool A
27.03 Hong Kong (Hong Kong) Zimbabwe 41-0 Tonga World Series Qualifier Pool C
27.03 Hong Kong (Hong Kong) Spain 50-5 Guyana World Series Qualifier Pool C
27.03 Hong Kong (Hong Kong) Papua New Guinea 21-19 South Korea World Series Qualifier Pool B
27.03 Hong Kong (Hong Kong) Russia 21-5 Tunisia World Series Qualifier Pool B
27.03 Hong Kong (Hong Kong) Uruguay 14-7 Brazil World Series Qualifier Pool A
27.03 Hong Kong Hong Kong 38-5 Mexico World Series Qualifier Pool A
08.03 Chennai (India) Iran 28-5 Uzbekistan Olympic Games Pre-Qualifier Asia, Group Stage
08.03 Chennai (India) United Arab Emirates 31-12 Laos Olympic Games Pre-Qualifier Asia, Group Stage
08.03 Chennai India 17-5 United Arab Emirates Olympic Games Pre-Qualifier Asia, Semi-Final
08.03 Chennai (India) Iran 19-0 Uzbekistan Olympic Games Pre-Qualifier Asia, Semi-Final
08.03 Chennai (India) Uzbekistan 10-7 United Arab Emirates Olympic Games Pre-Qualifier Asia, 3rd Place Match
08.03 Chennai India 12-17 Iran
After extra time
Olympic Games Pre-Qualifier Asia, Final
08.03 Chennai (India) Bangladesh 32-0 Nepal Asian Development 7s Semi-Final Play-Off
08.03 Chennai India 'B' 37-0 United Arab Emirates 'B' Asian Development 7s Semi-Final
08.03 Chennai (India) Laos 34-10 Bangladesh Asian Development 7s Semi-Final
08.03 Chennai (India) United Arab Emirates 'B' 12-0 Bangladesh Asian Development 7s 3rd Place Match
08.03 Chennai India 'B' 12-26 Laos Asian Development 7s Final
07.03 Chennai India 17-15 Iran Olympic Games Pre-Qualifier Asia, Group Stage
07.03 Chennai (India) Uzbekistan 24-7 United Arab Emirates Olympic Games Pre-Qualifier Asia, Group Stage
07.03 Chennai India 24-14 Laos Olympic Games Pre-Qualifier Asia, Group Stage
07.03 Chennai (India) Iran 24-0 United Arab Emirates Olympic Games Pre-Qualifier Asia, Group Stage
07.03 Chennai India 32-0 United Arab Emirates Olympic Games Pre-Qualifier Asia, Group Stage
07.03 Chennai (India) Uzbekistan 34-7 Laos Olympic Games Pre-Qualifier Asia, Group Stage
07.03 Chennai India 12-5 Uzbekistan Olympic Games Pre-Qualifier Asia, Group Stage
07.03 Chennai (India) Iran 31-0 Laos Olympic Games Pre-Qualifier Asia, Group Stage
07.03 Chennai India 'B' 39-0 Bangladesh Asian Development 7s Group Stage
07.03 Chennai (India) United Arab Emirates 'B' 27-0 Nepal Asian Development 7s Group Stage
07.03 Chennai (India) Bangladesh 36-0 Nepal Asian Development 7s Group Stage
07.03 Chennai India 'B' 38-0 United Arab Emirates 'B' Asian Development 7s Group Stage
07.03 Chennai (India) Bangladesh 17-0 Nepal Asian Development 7s Group Stage
07.03 Chennai (India) United Arab Emirates 'B' 15-5 Bangladesh Asian Development 7s Group Stage
07.03 Chennai India 'B' 50-0 Nepal Asian Development 7s Group Stage
01.03 Sandakan (Malaysia) Tonga 26-17 Sri Lanka Asia-Pacific Cross-Regional 7s Semi-Final
01.03 Sandakan (Malaysia) Hong Kong 24-12 Papua New Guinea Asia-Pacific Cross-Regional 7s Semi-Final
01.03 Sandakan (Malaysia) China 31-7 Singapore Asia-Pacific Cross-Regional 7s 5th Place Match
01.03 Sandakan (Malaysia) Papua New Guinea 33-7 Sri Lanka Asia-Pacific Cross-Regional 7s 3rd Place Match
01.03 Sandakan (Malaysia) Hong Kong 24-0 Tonga Asia-Pacific Cross-Regional 7s Final
28.02 Sandakan (Malaysia) Papua New Guinea 35-0 China Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
28.02 Sandakan (Malaysia) Tonga 34-0 Singapore Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
28.02 Sandakan (Malaysia) Hong Kong 38-0 Sri Lanka Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
28.02 Sandakan (Malaysia) Papua New Guinea 7-7 Tonga Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
28.02 Sandakan (Malaysia) Hong Kong 24-19 China Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
28.02 Sandakan (Malaysia) Sri Lanka 47-0 Singapore Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
28.02 Sandakan (Malaysia) Hong Kong 19-14 Papua New Guinea Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
28.02 Sandakan (Malaysia) Tonga 31-5 Sri Lanka Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
28.02 Sandakan (Malaysia) China 12-5 Singapore Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
27.02 Sandakan (Malaysia) Papua New Guinea 29-12 Sri Lanka Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
27.02 Sandakan (Malaysia) Hong Kong 47-0 Singapore Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
27.02 Sandakan (Malaysia) Tonga 49-7 China Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
27.02 Sandakan (Malaysia) Papua New Guinea 29-7 Singapore Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
27.02 Sandakan (Malaysia) Sri Lanka 40-0 China Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
27.02 Sandakan (Malaysia) Tonga 21-19 Hong Kong Asia-Pacific Cross-Regional 7s Group Stage
15.02 Las Vegas (USA) Portugal 26-19 Brazil World Series 13th-16th Place Semi-Final
15.02 Las Vegas (USA) Wales 47-33 Japan World Series 13th-16th Place Semi-Final
15.02 Las Vegas (USA) Kenya 19-5 Samoa World Series 9th-12th Place Semi-Final
15.02 Las Vegas (USA) Argentina 21-19 Scotland World Series 9th-12th Place Semi-Final
15.02 Las Vegas (USA) England 26-5 France World Series 5th-8th Place Semi-Final
15.02 Las Vegas (USA) Australia 17-0 Canada World Series 5th-8th Place Semi-Final
15.02 Las Vegas (USA) Fiji 24-19 South Africa World Series Semi-Final
15.02 Las Vegas USA 12-26 New Zealand World Series Semi-Final
15.02 Las Vegas (USA) Portugal 19-12 Wales World Series 13th Place Match
15.02 Las Vegas (USA) Kenya 24-21 Argentina World Series 9th Place Match
15.02 Las Vegas (USA) Australia 21-14 England World Series 5th Place Match
15.02 Las Vegas USA 0-31 South Africa World Series 3rd Place Match
15.02 Las Vegas (USA) Fiji 35-19 New Zealand World Series Final
14.02 Las Vegas (USA) Portugal 21-19 Japan World Series Pool C
14.02 Las Vegas (USA) Samoa 26-19 Wales World Series Pool A
14.02 Las Vegas (USA) Canada 24-7 Argentina World Series Pool B
14.02 Las Vegas (USA) France 26-7 Brazil World Series Pool D
14.02 Las Vegas USA 19-19 South Africa World Series Pool C
14.02 Las Vegas (USA) Fiji 14-12 New Zealand World Series Pool A
14.02 Las Vegas (USA) England 21-14 Kenya World Series Pool B
14.02 Las Vegas (USA) Australia 40-14 Scotland World Series Pool D
14.02 Las Vegas (USA) Samoa 26-7 Brazil World Series 9th-16th Place Quarter-Final
14.02 Las Vegas (USA) Kenya 17-7 Portugal World Series 9th-16th Place Quarter-Final
14.02 Las Vegas (USA) Scotland 19-14 Wales World Series 9th-16th Place Quarter-Final
14.02 Las Vegas (USA) Argentina 15-12 Japan World Series 9th-16th Place Quarter-Final
14.02 Las Vegas (USA) Fiji 31-12 France World Series Quarter-Final
14.02 Las Vegas (USA) South Africa 21-14 England World Series Quarter-Final
14.02 Las Vegas (USA) New Zealand 28-7 Australia World Series Quarter-Final
14.02 Las Vegas USA 20-0 Canada World Series Quarter-Final
13.02 Las Vegas (USA) South Africa 19-0 Portugal World Series Pool C
13.02 Las Vegas USA 52-12 Japan World Series Pool C
13.02 Las Vegas (USA) New Zealand 40-7 Wales World Series Pool A
13.02 Las Vegas (USA) Fiji 36-0 Samoa World Series Pool A
13.02 Las Vegas (USA) England 19-17 Argentina World Series Pool B
13.02 Las Vegas (USA) Kenya 22-21 Canada World Series Pool B
13.02 Las Vegas (USA) France 19-7 Scotland World Series Pool D
13.02 Las Vegas (USA) Australia 45-0 Brazil World Series Pool D
13.02 Las Vegas (USA) South Africa 42-5 Japan World Series Pool C
13.02 Las Vegas USA 19-7 Portugal World Series Pool C
13.02 Las Vegas (USA) New Zealand 15-5 Samoa World Series Pool A
13.02 Las Vegas (USA) Fiji 28-24 Wales World Series Pool A
13.02 Las Vegas (USA) Canada 15-12 England World Series Pool B
13.02 Las Vegas (USA) Argentina 19-14 Kenya World Series Pool B
13.02 Las Vegas (USA) Scotland 38-14 Brazil World Series Pool D
13.02 Las Vegas (USA) Australia 31-14 France World Series Pool D
07.02 Wellington (New Zealand) France 26-19 Samoa World Series 9th-16th Place Quarter-Final
07.02 Wellington (New Zealand) Wales 41-0 Papua New Guinea World Series 9th-16th Place Quarter-Final
07.02 Wellington (New Zealand) Argentina 38-5 Japan World Series 9th-16th Place Quarter-Final
07.02 Wellington (New Zealand) Portugal 26-0 Canada World Series 9th-16th Place Quarter-Final
07.02 Wellington (New Zealand) Scotland 19-15 USA World Series Quarter-Final
07.02 Wellington (New Zealand) England 26-21 Fiji
After extra time
World Series Quarter-Final
07.02 Wellington (New Zealand) South Africa 19-5 Kenya World Series Quarter-Final
07.02 Wellington New Zealand 26-7 Australia World Series Quarter-Final
07.02 Wellington (New Zealand) Samoa 47-5 Papua New Guinea World Series 13th-16th Place Semi-Final
07.02 Wellington (New Zealand) Canada 28-21 Japan World Series 13th-16th Place Semi-Final
07.02 Wellington (New Zealand) France 43-0 Wales World Series 9th-12th Place Semi-Final
07.02 Wellington (New Zealand) Argentina 47-12 Portugal World Series 9th-12th Place Semi-Final
07.02 Wellington (New Zealand) Fiji 12-10 USA World Series 5th-8th Place Semi-Final
07.02 Wellington (New Zealand) Australia 21-5 Kenya World Series 5th-8th Place Semi-Final
07.02 Wellington (New Zealand) England 24-19 Scotland World Series Semi-Final
07.02 Wellington New Zealand 17-7 South Africa World Series Semi-Final
07.02 Wellington (New Zealand) Canada 26-10 Samoa World Series 13th Place Match
07.02 Wellington (New Zealand) France 29-5 Argentina World Series 9th Place Match
07.02 Wellington (New Zealand) Fiji 24-0 Australia World Series 5th Place Match
07.02 Wellington (New Zealand) South Africa 40-7 Scotland World Series 3rd Place Match
07.02 Wellington New Zealand 27-21 England World Series Final
06.02 Wellington (New Zealand) France 22-5 South Africa World Series Pool A
06.02 Wellington (New Zealand) USA 40-5 Japan World Series Pool A
06.02 Wellington (New Zealand) Australia 36-5 Wales World Series Pool C
06.02 Wellington (New Zealand) Fiji 31-19 Portugal World Series Pool C
06.02 Wellington (New Zealand) Argentina 31-7 Kenya World Series Pool D
06.02 Wellington (New Zealand) Scotland 14-12 Samoa World Series Pool D
06.02 Wellington New Zealand 26-5 Canada World Series Pool B
06.02 Wellington (New Zealand) England 29-0 Papua New Guinea World Series Pool B
06.02 Wellington (New Zealand) South Africa 24-7 Japan World Series Pool A
06.02 Wellington (New Zealand) USA 38-7 France World Series Pool A
06.02 Wellington (New Zealand) Australia 29-0 Portugal World Series Pool C
06.02 Wellington (New Zealand) Fiji 42-19 Wales World Series Pool C
06.02 Wellington (New Zealand) Argentina 21-21 Samoa World Series Pool D
06.02 Wellington (New Zealand) Kenya 19-14 Scotland World Series Pool D
06.02 Wellington New Zealand 38-7 Papua New Guinea World Series Pool B
06.02 Wellington (New Zealand) England 27-5 Canada World Series Pool B
06.02 Wellington (New Zealand) France 35-17 Japan World Series Pool A
06.02 Wellington (New Zealand) South Africa 26-14 USA World Series Pool A
06.02 Wellington (New Zealand) Wales 20-12 Portugal World Series Pool C
06.02 Wellington (New Zealand) Fiji 14-5 Australia World Series Pool C
06.02 Wellington (New Zealand) Kenya 28-14 Samoa World Series Pool D
06.02 Wellington (New Zealand) Scotland 21-14 Argentina World Series Pool D
06.02 Wellington (New Zealand) Canada 41-0 Papua New Guinea World Series Pool B
06.02 Wellington New Zealand 24-5 England World Series Pool B
17.01 Viña del Mar Chile 61-0 Peru Hong Kong 7s Qualifier  
17.01 Viña del Mar (Chile) Uruguay 5-0 Brazil Hong Kong 7s Qualifier  
17.01 Viña del Mar (Chile) Uruguay 76-0 Peru Hong Kong 7s Qualifier  
17.01 Viña del Mar Chile 0-7 Brazil Hong Kong 7s Qualifier  
17.01 Viña del Mar (Chile) Brazil 61-0 Peru Hong Kong 7s Qualifier  
17.01 Viña del Mar Chile 5-5 Uruguay Hong Kong 7s Qualifier  
11.01 Mar del Plata (Argentina) Paraguay 17-12 Colombia Pan American Games Qualifier Group Stage
11.01 Mar del Plata (Argentina) Brazil 26-5 Peru Pan American Games Qualifier Group Stage
11.01 Mar del Plata (Argentina) Chile 19-0 Paraguay Pan American Games Qualifier Group Stage
11.01 Mar del Plata (Argentina) Colombia 21-0 Peru Pan American Games Qualifier Group Stage
11.01 Mar del Plata (Argentina) Colombia 21-14 Paraguay Pan American Games Qualifier 3rd Place Match
11.01 Mar del Plata (Argentina) Chile 7-0 Brazil Pan American Games Qualifier Final
10.01 Mar del Plata (Argentina) Chile 33-5 Colombia Pan American Games Qualifier Group Stage
10.01 Mar del Plata (Argentina) Brazil 19-15 Paraguay Pan American Games Qualifier Group Stage
10.01 Mar del Plata (Argentina) Chile 47-5 Peru Pan American Games Qualifier Group Stage
10.01 Mar del Plata (Argentina) Brazil 31-5 Colombia Pan American Games Qualifier Group Stage
10.01 Mar del Plata (Argentina) Paraguay 24-0 Peru Pan American Games Qualifier Group Stage
10.01 Mar del Plata (Argentina) Brazil 7-7 Chile Pan American Games Qualifier Group Stage