FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyFIRS Inline HockeyIIHF Inline HockeySkater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPes├ĄpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S RUGBY SEVENS - FIXTURES

Latest Women's Results

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
26.05Gaborone (Botswana) Madagascar - SenegalAfrican 7sPool A
26.05Gaborone (Botswana) Uganda - ZimbabweAfrican 7sPool B
26.05Gaborone (Botswana) Morocco - ZambiaAfrican 7sPool C, Semi-Final
26.05Gaborone (Botswana) Kenya - SenegalAfrican 7sPool A
26.05Gaborone (Botswana) Tunisia - ZimbabweAfrican 7sPool B
26.05Gaborone Botswana - MauritiusAfrican 7sPool C, Semi-Final
26.05Gaborone (Botswana) Kenya - MadagascarAfrican 7sPool A
26.05Gaborone (Botswana) Tunisia - UgandaAfrican 7sPool B
26.05Gaborone (Botswana) Winner Botswana/Mauritius - Winner Morocco/ZambiaAfrican 7s Pool C, Final
26.05Gaborone (Botswana) Loser Botswana/Mauritius - Loser Morocco/ZambiaAfrican 7s 9th Place Match
27.05Gaborone (Botswana)  African 7sQuarter-Final
27.05Gaborone (Botswana)  African 7sQuarter-Final
27.05Gaborone (Botswana)  African 7sQuarter-Final
27.05Gaborone (Botswana)  African 7sQuarter-Final
27.05Gaborone (Botswana)  African 7s5th-8th Place Semi-Final
27.05Gaborone (Botswana)  African 7s5th-8th Place Semi-Final
27.05Gaborone (Botswana)  African 7sSemi-Final
27.05Gaborone (Botswana)  African 7sSemi-Final
27.05Gaborone (Botswana) Loser 5-8 SF1 - Loser 5-8 SF2African 7s7th Place Match
27.05Gaborone (Botswana) Winner 5-8 SF1 - Winner 5-8 SF2African 7s5th Place Match
27.05Gaborone (Botswana) Loser SF1 - Loser SF2African 7s3rd Place Match
27.05Gaborone (Botswana) Winner SF1 - Winner SF2African 7sFinal
27.05-
29.05
Colcapirhua (Bolivia)Argentina, Bolivia, Brazil, Colombia, Paraguay, Peru, UruguaySouth American Games 
08.06-
10.06
Paris (France)Teams to be decidedWorld Series 
08.06Zagreb (Croatia)Malta - TurkeyRugby Europe Conference Pool A
08.06Zagreb (Croatia)Bulgaria - AndorraRugby Europe Conference Pool A
08.06Zagreb (Croatia)Georgia - SloveniaRugby Europe Conference Pool C
08.06Zagreb (Croatia)Denmark - LuxembourgRugby Europe Conference Pool C
08.06Zagreb (Croatia)Moldova - LithuaniaRugby Europe Conference Pool B
08.06ZagrebCroatia - SlovakiaRugby Europe Conference Pool B
08.06Zagreb (Croatia)Malta - AndorraRugby Europe Conference Pool A
08.06Zagreb (Croatia)Bulgaria - TurkeyRugby Europe Conference Pool A
08.06Zagreb (Croatia)Georgia - LuxembourgRugby Europe Conference Pool C
08.06Zagreb (Croatia)Denmark - SloveniaRugby Europe Conference Pool C
08.06Zagreb (Croatia)Moldova - SlovakiaRugby Europe Conference Pool B
08.06ZagrebCroatia - LithuaniaRugby Europe Conference Pool B
08.06Zagreb (Croatia)Andorra - TurkeyRugby Europe Conference Pool A
08.06Zagreb (Croatia)Malta - BulgariaRugby Europe Conference Pool A
08.06Zagreb (Croatia)Luxembourg - SloveniaRugby Europe Conference Pool C
08.06Zagreb (Croatia)Georgia - DenmarkRugby Europe Conference Pool C
08.06Zagreb (Croatia)Lithuania - SlovakiaRugby Europe Conference Pool B
08.06ZagrebCroatia - MoldovaRugby Europe Conference Pool B
09.06Zagreb (Croatia)1st Pool A - 2nd best 3rd PlaceRugby Europe TrophyQuarter-Final
09.06Zagreb (Croatia)1st Pool B - Best 3rd PlaceRugby Europe TrophyQuarter-Final
09.06Zagreb (Croatia)1st Pool C - 2nd Pool ARugby Europe TrophyQuarter-Final
09.06Zagreb (Croatia)2nd Pool B - 2nd Pool CRugby Europe TrophyQuarter-Final
09.06Zagreb (Croatia)3rd best 3rd Place - 3rd best 4th PlaceRugby Europe Trophy9th-12th Place Semi-Final
09.06Zagreb (Croatia)Best 4th Place - 2nd best 4th PlaceRugby Europe Trophy9th-12th Place Semi-Final
09.06Zagreb (Croatia)Loser 1A/2nd best 3rd - Loser 2B/2CRugby Europe Trophy5th-8th Place Semi-Final
09.06Zagreb (Croatia)Loser 1B/Best 3rd - Loser 1C/2ARugby Europe Trophy5th-8th Place Semi-Final
09.06Zagreb (Croatia)Winner 1A/2nd best 3rd - Winner 2B/2CRugby Europe TrophySemi-Final
09.06Zagreb (Croatia)Winner 1B/Best 3rd - Winner 1C/2ARugby Europe TrophySemi-Final
09.06Zagreb (Croatia)Loser 9-12 SF1 - Loser 9-12 SF2Rugby Europe Trophy11th Place Match
09.06Zagreb (Croatia)Winner 9-12 SF1 - Winner 9-12 SF2Rugby Europe Trophy9th Place Match
09.06Zagreb (Croatia)Loser 5-8 SF1 - Loser 5-8 SF2Rugby Europe Trophy7th Place Match
09.06Zagreb (Croatia)Winner 5-8 SF1 - Winner 5-8 SF2Rugby Europe Trophy5th Place Match
09.06Zagreb (Croatia)Loser SF1 - Loser SF2Rugby Europe Trophy 3rd Place Match
09.06Zagreb (Croatia)Winner SF1 - Winner SF2Rugby Europe TrophyFinal
23.06-
24.06
Dnipropetrovsk (Ukraine) Pool A: Austria, Finland, Hungary, Sweden
Pool B: Czechia, Netherlands, Norway, Switzerland
Pool C: Israel, Latvia, Romania, Ukraine
Rugby Europe Trophy 
30.06-
01.07
TBD (France)Pool A: Belgium, Germany, Russia, Spain
Pool B: Ireland, Poland, Scotland, Wales
Pool C: England, France, Italy, Portugal
Grand Prix Series 
07.07-
08.07
Esztergom (Hungary)Austria, Finland, Hungary, Sweden,
Czechia, Netherlands, Norway, Switzerland,
Israel, Latvia, Romania, Ukraine
Rugby Europe Trophy 
20.07San Francisco (USA)Fiji - SpainWorld Cup 1st Round
20.07San Francisco (USA)France - JapanWorld Cup 1st Round
20.07San Francisco (USA)Russia - South AfricaWorld Cup1st Round
20.07San Francisco (USA)Canada - BrazilWorld Cup 1st Round
20.07San Francisco (USA)Australia - Papua New GuineaWorld Cup1st Round
20.07San Francisco (USA)New Zealand - MexicoWorld Cup1st Round
20.07San Francisco (USA)England - IrelandWorld Cup 1st Round
20.07San FranciscoUSA - ChinaWorld Cup 1st Round
20.07San Francisco (USA)Loser England/Ireland - Loser New Zealand/MexicoWorld Cup 9th-16th Place Quarter-Final
20.07San Francisco (USA)Loser Fiji/Spain - Loser Australia/Papua New GuineaWorld Cup9th-16th Place Quarter-Final
20.07San Francisco (USA)Loser France/Japan - Loser Canada/BrazilWorld Cup9th-16th Place Quarter-Final
20.07San Francisco (USA)Loser USA/China - Loser Russia/South AfricaWorld Cup9th-16th Place Quarter-Final
20.07San Francisco (USA)Winner England/Ireland - Winner New Zealand/MexicoWorld Cup Quarter-Final
20.07San Francisco (USA)Winner Fiji/Spain - Winner Australia/Papua New GuineaWorld Cup Quarter-Final
20.07San Francisco (USA)Winner France/Japan - Winner Canada/BrazilWorld CupQuarter-Final
20.07San Francisco (USA)Winner USA/China - Winner Russia/South AfricaWorld CupQuarter-Final
21.07San Francisco (USA)Loser 9-16 QF1 - Loser 9-16 QF4World Cup13th-16th Place Semi-Final
21.07San Francisco (USA)Loser 9-16 QF2 - Loser 9-16 QF3World Cup13th-16th Place Semi-Final
21.07San Francisco (USA)Winner 9-16 QF1 - Winner 9-16 QF4World Cup9th-12th Place Semi-Final
21.07San Francisco (USA)Winner 9-16 QF2 - Winner 9-16 QF3World Cup9th-12th Place Semi-Final
21.07San Francisco (USA)Loser QF1 - Loser QF4World Cup5th-8th Place Semi-Final
21.07San Francisco (USA)Loser QF2 - Loser QF3World Cup5th-8th Place Semi-Final
21.07San Francisco (USA)Winner QF1 - Winner QF4World CupSemi-Final
21.07San Francisco (USA)Winner QF2 - Winner QF3World CupSemi-Final
21.07San Francisco (USA)Loser 13-16 SF1 - Loser 13-16 SF2World Cup15th Place Match
21.07San Francisco (USA)Winner 13-16 SF1 - Winner 13-16 SF2World Cup13th Place Match
21.07San Francisco (USA)Loser 9-12 SF1 - Loser 9-12 SF2World Cup11th Place Match
21.07San Francisco (USA)Winner 9-12 SF1 - Winner 9-12 SF2World Cup9th Place Match
21.07San Francisco (USA)Loser 5-8 SF1 - Loser 5-8 SF2World Cup7th Place Match
21.07San Francisco (USA)Winner 5-8 SF1 - Winner 5-8 SF2World Cup5th Place Match
21.07San Francisco (USA)Loser SF1 - Loser SF2World Cup3rd Place Match
21.07San Francisco (USA)Winner SF1 - Winner SF2World CupFinal
01.08-
02.08
Barranquilla (Colombia)Colombia, French Guiana, Guatemala,
Jamaica, Mexico, Venezuela
Central American & Caribbean Games 
18.08-
02.09
TBD (Indonesia)Teams to be decided Asian Games 
01.09-
02.09
Kazan (Russia)Belgium, England, France, Georgia, Germany, Ireland,
Poland, Portugal, Russia, Scotland, Spain, Wales
Grand Prix Series 
??.09-
??.09
TBD (TBD) Teams to be decided Asian Trophy  
14.09-
15.09
Hong Kong (Hong Kong) Teams to be decided Asian Sevens  
22.09-
23.09
Holders Hill (Barbados) Teams to be decided Americas North Sevens  
29.09-
30.09
Incheon (South Korea) Teams to be decided Asian Sevens  
??.10-
??.10
Beirut (Lebanon) Teams to be decided Arab Sevens  
13.10-
14.10
Colombo (Sri Lanka) Teams to be decided Asian Sevens