LAST UPDATE: Wednesday, 06 November 2019, 02:35:57

FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag Football
Beach Flag FootballRugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandy
Field HockeyIndoor HockeyFloorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater Hockey
Ball HockeyWBHF Ball HockeyShintyLacrosseBox LacrosseIntercrosseRingette
Water PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballCricketIndoor CricketBaseball
SoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGutsVolleyballFistball
Basketball3x3 BasketballNetballKorfballBeach KorfballHandballBeach Handball
RollballTchoukballBeach TchoukballUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingQuidditch
Sepak TakrawBeach Sepak TakrawKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosse
HorseballFutnetRoller DerbyPétanqueIce StockSnow PoloUnderwater Ice Hockey
MEN'S HANDBALL - 2019 RESULTS

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive201820172016201520142013201220112010
Women's Archive201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
27.10 Riihimäki Finland 30-20 Cyprus World Championship Qualifier Europe, Phase 1, Group 2
27.10 Kozani Greece 26-25 Israel World Championship Qualifier Europe, Phase 1, Group 2
27.10 Eskişehir Turkey 33-24 Belgium World Championship Qualifier Europe, Phase 1, Group 4
26.10 Eskişehir (Turkey) Belgium 25-20 Estonia World Championship Qualifier Europe, Phase 1, Group 4
26.10 Doha Qatar 31-21 Saudi Arabia Olympic Games Qualifier Asia, 3rd Place Match
26.10 Doha (Qatar) Bahrain 34-29 South Korea Olympic Games Qualifier Asia, Final
25.10 Eskişehir Turkey 33-29 Estonia World Championship Qualifier Europe, Phase 1, Group 4
25.10 Doha (Qatar) Hong Kong 30-26 India Olympic Games Qualifier Asia, 7th Place Match
25.10 Doha (Qatar) Iran 27-25 Kuwait Olympic Games Qualifier Asia, 5th Place Match
24.10 Doha (Qatar) Iran 48-16 Hong Kong Olympic Games Qualifier Asia, 5th-8th Place Semi-Final
24.10 Doha (Qatar) Kuwait 34-21 India Olympic Games Qualifier Asia, 5th-8th Place Semi-Final
24.10 Doha Qatar 26-28 Bahrain Olympic Games Qualifier Asia, Semi-Final
24.10 Doha (Qatar) South Korea 29-26 Saudi Arabia Olympic Games Qualifier Asia, Semi-Final
23.10 Engomi Cyprus 18-31 Greece World Championship Qualifier Europe, Phase 1, Group 2
23.10 Tel Aviv Israel 33-32 Finland World Championship Qualifier Europe, Phase 1, Group 2
22.10 Doha (Qatar) Iran 36-36 Kuwait Olympic Games Qualifier Asia, Group B
22.10 Doha (Qatar) South Korea 31-30 Bahrain Olympic Games Qualifier Asia, Group B
21.10 Doha (Qatar) India 32-29 Hong Kong Olympic Games Qualifier Asia, Group A
21.10 Doha Qatar 29-20 Saudi Arabia Olympic Games Qualifier Asia, Group A
20.10 Doha (Qatar) Bahrain 29-26 Iran Olympic Games Qualifier Asia, Group B
20.10 Doha (Qatar) South Korea 36-32 Kuwait Olympic Games Qualifier Asia, Group B
19.10 Doha Qatar 40-10 India Olympic Games Qualifier Asia, Group A
19.10 Doha (Qatar) Saudi Arabia 41-16 Hong Kong Olympic Games Qualifier Asia, Group A
18.10 Doha (Qatar) Bahrain 26-21 Kuwait Olympic Games Qualifier Asia, Group B
18.10 Doha (Qatar) Iran 28-27 South Korea Olympic Games Qualifier Asia, Group B
17.10 Doha Qatar 49-14 Hong Kong Olympic Games Qualifier Asia, Group A
17.10 Doha (Qatar) Saudi Arabia 35-24 India Olympic Games Qualifier Asia, Group A
27.09 San Salvador (El Salvador) El Salvador 16-16 Honduras
Suspended at 36 mins due to leaks caused by rain
Central American Championship  
26.09 San Salvador (El Salvador) Costa Rica 32-20 Honduras Central American Championship  
26.09 San Salvador El Salvador 18-25 Costa Rica Central American Championship  
25.09 San Salvador (El Salvador) Costa Rica 26-22 Honduras Central American Championship  
24.09 San Salvador El Salvador 19-32 Costa Rica Central American Championship  
23.09 San Salvador El Salvador 17-32 Honduras Central American Championship  
29.08 Casablanca (Morocco) Guinea 39-19 Zambia African Games 7th Place Match
29.08 Casablanca (Morocco) DR Congo 19-18 Nigeria African Games 5th Place Match
29.08 Casablanca Morocco 25-22 Algeria African Games 3rd Place Match
29.08 Casablanca (Morocco) Angola 31-25 Egypt African Games Final
28.08 Casablanca (Morocco) DR Congo 42-20 Zambia African Games 5th-8th Place Semi-Final
28.08 Casablanca (Morocco) Nigeria 23-17 Guinea African Games 5th-8th Place Semi-Final
28.08 Casablanca (Morocco) Egypt 40-23 Algeria African Games Semi-Final
28.08 Casablanca Morocco 24-27 Angola African Games Semi-Final
26.08 Casablanca (Morocco) Algeria 33-18 Guinea African GamesQuarter-Final
26.08 Casablanca (Morocco) Angola 41-20 Zambia African GamesQuarter-Final
26.08 Casablanca (Morocco) Egypt 27-26 Nigeria African GamesQuarter-Final
26.08 Casablanca Morocco 26-23 DR Congo
After extra time
African Games Quarter-Final
25.08 Casablanca (Morocco) Guinea 41-33 Zambia African Games Group A
25.08 Casablanca Morocco 27-32 Egypt African Games Group A
25.08 Casablanca (Morocco) Algeria 26-26 Angola African Games Group B
25.08 Casablanca (Morocco) DR Congo 21-21 Nigeria African Games Group B
24.08 Casablanca (Morocco) Egypt 42-23 Zambia African Games Group A
24.08 Casablanca (Morocco) Angola 25-19 DR Congo African Games Group B
24.08 Casablanca (Morocco) Nigeria 28-17 Burkina Faso African Games Group B
22.08 Casablanca Morocco 37-18 Guinea African Games Group A
22.08 Casablanca (Morocco) Algeria 20-20 DR Congo African Games Group B
22.08 Casablanca (Morocco) Angola 27-21 Burkina Faso African Games Group B
21.08 Casablanca (Morocco) Egypt 42-22 Guinea African Games Group A
21.08 Casablanca (Morocco) Algeria 24-22 Nigeria African Games Group B
21.08 Casablanca (Morocco) DR Congo 29-28 Burkina Faso African Games Group B
20.08 Casablanca Morocco 51-14 Zambia African Games Group A
20.08 Casablanca (Morocco) Algeria 31-26 Burkina Faso African Games Group B
20.08 Casablanca (Morocco) Angola 31-20 Nigeria African Games Group B
05.08 Lima Peru 19-27 Puerto Rico Pan American Games 7th Place Match
05.08 Lima (Peru) Cuba 32-24 USA Pan American Games 5th Place Match
05.08 Lima (Peru) Brazil 32-20 Mexico Pan American Games 3rd Place Match
05.08 Lima (Peru) Argentina 31-27 Chile Pan American Games Final
04.08 Lima (Peru) Cuba 36-12 Puerto Rico Pan American Games5th-8th Place Semi-Final
04.08 Lima Peru 16-22 USA Pan American Games5th-8th Place Semi-Final
04.08 Lima (Peru) Argentina 34-14 Mexico Pan American GamesSemi-Final
04.08 Lima (Peru) Chile 32-29 Brazil Pan American GamesSemi-Final
02.08 Lima (Peru) Argentina 23-21 Cuba Pan American GamesGroup A
02.08 Lima (Peru) Chile 34-26 USA Pan American GamesGroup A
02.08 Lima (Peru) Brazil 35-26 Puerto Rico Pan American GamesGroup B
02.08 Lima Peru 17-34 Mexico Pan American GamesGroup B
01.08 Lima (Peru) Argentina 31-29 Chile Pan American GamesGroup A
01.08 Lima (Peru) USA 26-25 Cuba Pan American GamesGroup A
01.08 Lima (Peru) Mexico 24-19 Puerto Rico Pan American GamesGroup B
01.08 Lima Peru 16-40 Brazil Pan American GamesGroup B
31.07 Lima (Peru) Argentina 38-25 USA Pan American GamesGroup A
31.07 Lima (Peru) Chile 38-28 Cuba Pan American GamesGroup A
31.07 Lima (Peru) Brazil 33-23 Mexico Pan American GamesGroup B
31.07 Lima Peru 23-27 Puerto Rico Pan American GamesGroup B
16.06 Stockholm Sweden 33-32 Austria EHF Euro Cup 
16.06 Nuremberg Germany 28-17 Kosovo European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
16.06 Płock Poland 26-23 Israel European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
16.06 Poreč Croatia 28-19 Belgium European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
16.06 Novi Sad Serbia 32-31 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
16.06 Reykjavík Iceland 32-22 Turkey European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
16.06 Skopje North Macedonia 27-23 Greece European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
16.06 Almere Netherlands 25-21 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
16.06 Koper Slovenia 32-28 Estonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
16.06 Brest Belarus 40-15 Finland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
16.06 Ostrava Czechia 23-24 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
16.06 Nantes France 34-25 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
16.06 Porto Portugal 28-28 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
16.06 Kecskemét Hungary 32-29 Italy European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
16.06 Saint Petersburg Russia 30-20 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
16.06 Aalborg Denmark 31-24 Faroe Islands European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
16.06 Podgorica Montenegro 27-21 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
16.06 Tbilisi (Georgia) Ireland 39-18 Malta Emerging Nations Championship 11th Place Match
16.06 Tbilisi (Georgia) India 46-28 Azerbaijan Emerging Nations Championship 9th Place Match
16.06 Tbilisi (Georgia) Nigeria 33-31 Colombia Emerging Nations Championship 7th Place Match
16.06 Tbilisi (Georgia) USA 35-27 China Emerging Nations Championship 5th Place Match
16.06 Tbilisi (Georgia) Bulgaria 47-31 Great Britain Emerging Nations Championship 3rd Place Match
16.06 Tbilisi Georgia 31-21 Cuba Emerging Nations Championship Final
15.06 Bodø Norway 30-31 Spain EHF Euro Cup 
15.06 Tbilisi (Georgia) Azerbaijan 37-22 Malta Emerging Nations Championship 9th-12th Place Semi-Final
15.06 Tbilisi (Georgia) India 32-32 Ireland
7-6 pens
Emerging Nations Championship 9th-12th Place Semi-Final
15.06 Tbilisi (Georgia) China 28-24 Nigeria Emerging Nations Championship 5th-8th Place Semi-Final
15.06 Tbilisi (Georgia) USA 42-32 Colombia Emerging Nations Championship 5th-8th Place Semi-Final
15.06 Tbilisi (Georgia) Cuba 39-36 Bulgaria
After extra time
Emerging Nations Championship Semi-Final
15.06 Tbilisi Georgia 28-21 Great Britain Emerging Nations Championship Semi-Final
13.06 Klagenfurt Austria 28-34 Norway EHF Euro Cup 
13.06 Tallinn Estonia 27-33 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
13.06 Klaipėda Lithuania 17-37 France European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
13.06 Bucharest Romania 19-24 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
13.06 Busto Arsizio Italy 23-30 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
13.06 Farum (Denmark) Faroe Islands 21-24 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
13.06 Tbilisi (Georgia) China 35-26 Azerbaijan Emerging Nations Championship Group A
13.06 Tbilisi (Georgia) Colombia 27-23 Great Britain Emerging Nations Championship Group A
13.06 Tbilisi (Georgia) Cuba 40-29 India Emerging Nations Championship Group A
13.06 Tbilisi Georgia 35-19 Bulgaria Emerging Nations Championship Group B
13.06 Tbilisi (Georgia) Ireland 41-23 Malta Emerging Nations Championship Group B
13.06 Tbilisi (Georgia) USA 38-24 Nigeria Emerging Nations Championship Group B
12.06 Almería Spain 33-25 Sweden EHF Euro Cup 
12.06 Tel Aviv Israel 25-40 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
12.06 Pristina Kosovo 23-23 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
12.06 Leuven Belgium 26-37 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
12.06 Zug Switzerland 28-33 Croatia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
12.06 Kozani Greece 28-28 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
12.06 Eskişehir Turkey 25-26 North Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
12.06 Valmiera Latvia 25-24 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
12.06 Tuzla Bosnia & Herzegovina 25-31 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
12.06 Vantaa Finland 24-26 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
12.06 Prešov Slovakia 20-21 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
12.06 Kiev Ukraine 30-33 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
12.06 Tbilisi (Georgia) Cuba 31-26 Azerbaijan Emerging Nations Championship Group A
12.06 Tbilisi (Georgia) Great Britain 28-23 China Emerging Nations Championship Group A
12.06 Tbilisi (Georgia) Colombia 41-36 India Emerging Nations Championship Group A
12.06 Tbilisi (Georgia) Bulgaria 37-22 Ireland Emerging Nations Championship Group B
12.06 Tbilisi Georgia 28-22 USA Emerging Nations Championship Group B
12.06 Tbilisi (Georgia) Nigeria 40-13 Malta Emerging Nations Championship Group B
10.06 Tbilisi (Georgia) China 40-29 India Emerging Nations Championship Group A
10.06 Tbilisi (Georgia) Great Britain 36-35 Azerbaijan Emerging Nations Championship Group A
10.06 Tbilisi (Georgia) Cuba 31-24 Colombia Emerging Nations Championship Group A
10.06 Tbilisi (Georgia) Bulgaria 27-19 Nigeria Emerging Nations Championship Group B
10.06 Tbilisi Georgia 37-17 Ireland Emerging Nations Championship Group B
10.06 Tbilisi (Georgia) USA 44-10 Malta Emerging Nations Championship Group B
09.06 Tbilisi (Georgia) Colombia 35-30 Azerbaijan Emerging Nations Championship Group A
09.06 Tbilisi (Georgia) Cuba 30-24 China Emerging Nations Championship Group A
09.06 Tbilisi (Georgia) Great Britain 38-28 India Emerging Nations Championship Group A
09.06 Tbilisi (Georgia) Bulgaria 38-35 USA Emerging Nations Championship Group B
09.06 Tbilisi Georgia 39-13 Malta Emerging Nations Championship Group B
09.06 Tbilisi (Georgia) Ireland 31-31 Nigeria Emerging Nations Championship Group B
08.06 Tbilisi (Georgia) Azerbaijan 45-29 India Emerging Nations Championship Group A
08.06 Tbilisi (Georgia) China 28-25 Colombia Emerging Nations Championship Group A
08.06 Tbilisi (Georgia) Cuba 35-27 Great Britain Emerging Nations Championship Group A
08.06 Tbilisi (Georgia) Bulgaria 38-13 Malta Emerging Nations Championship Group B
08.06 Tbilisi Georgia 27-14 Nigeria Emerging Nations Championship Group B
08.06 Tbilisi (Georgia) USA 37-32 Ireland Emerging Nations Championship Group B
01.05 Ouagadougou (Burkina Faso) Nigeria 35-29 Benin African Games Qualifier Zone 3
30.04 Ouagadougou Burkina Faso 21-25 Nigeria African Games Qualifier Zone 3
29.04 Ouagadougou Burkina Faso 34-28 Benin African Games Qualifier Zone 3
25.04 Kinshasa DR Congo 26-22 Cameroon African Games Qualifier Zone 4
24.04 Kinshasa DR Congo 29-32 Cameroon African Games Qualifier Zone 4
14.04 Melilla Spain 35-31 Austria EHF Euro Cup 
14.04 Tel Aviv Israel 30-24 Kosovo European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
14.04 Zadar Croatia 27-23 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
14.04 Schaffhausen Switzerland 36-22 Belgium European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
14.04 Skopje North Macedonia 24-24 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
14.04 Eskişehir Turkey 26-23 Greece European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
14.04 Valmiera Latvia 30-24 Estonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
14.04 Celje Slovenia 30-23 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
14.04 Minsk Belarus 24-26 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
14.04 Tuzla Bosnia & Herzegovina 31-19 Finland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
14.04 Strasbourg France 33-24 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
14.04 Klaipėda Lithuania 24-23 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
14.04 Érd Hungary 23-23 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
14.04 Považská Bystrica Slovakia 23-26 Italy European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
14.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Dominica 22-17 Trinidad & Tobago North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
9th-12th Place Group
14.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Saint Kitts & Nevis 38-26 Barbados North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
9th-12th Place Group
14.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Canada 56-16 Haiti North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
7th Place Match
14.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Mexico 27-26 Martinique North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
5th Place Match
14.04 Santo Domingo Dominican Republic 40-39 Puerto Rico
After extra time
North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
3rd Place Match
14.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Cuba 37-36 USA
After extra time
North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Final
13.04 Partille Sweden 27-33 Norway EHF Euro Cup 
13.04 Halle Westfalen Germany 29-24 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
13.04 Copenhagen Denmark 37-26 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
13.04 Copenhagen (Denmark) Faroe Islands 26-27 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
13.04 Ñuñoa Chile 40-23 Colombia Pan American Games Qualifier Match 2
13.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Dominica 39-30 Barbados North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
9th-12th Place Group
13.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Trinidad & Tobago 33-25 Saint Kitts & Nevis North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
9th-12th Place Group
13.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Martinique 48-17 Haiti North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
5th-8th Place Semi-Final
13.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Mexico 27-23 Canada North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
5th-8th Place Semi-Final
13.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Cuba 27-23 Puerto Rico North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Semi-Final
13.04 Santo Domingo Dominican Republic 39-41 USA
After extra time
North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Semi-Final
12.04 Ñuñoa Chile 36-25 Colombia Pan American Games Qualifier Match 1
11.04 Dornbirn Austria 29-28 Spain EHF Euro Cup 
11.04 Arendal Norway 35-26 Sweden EHF Euro Cup 
11.04 Belgrade Serbia 25-25 Croatia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
11.04 Tallinn Estonia 18-24 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
11.04 Almere Netherlands 26-27 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
11.04 Vantaa Finland 26-30 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
11.04 Guimarães Portugal 33-27 France European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
11.04 Târgoviște Romania 28-23 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
11.04 Astrakhan Russia 19-25 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
11.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Dominica 31-28 Saint Kitts & Nevis North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
9th-12th Place Group
11.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Trinidad & Tobago 44-23 Barbados North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
9th-12th Place Group
11.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Cuba 32-16 Martinique North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Quarter-Final
11.04 Santo Domingo Dominican Republic 28-16 Canada North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Quarter-Final
11.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Puerto Rico 41-19 Haiti North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Quarter-Final
11.04 Santo Domingo (Dominican Republic) USA 35-25 Mexico North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Quarter-Final
10.04 Pristina Kosovo 27-24 Israel European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
10.04 Gliwice Poland 18-26 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
10.04 Leuven Belgium 25-28 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
10.04 Kozani Greece 22-26 Turkey European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
10.04 Reykjavík Iceland 33-34 North Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
10.04 Plzeň Czechia 30-31 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
10.04 Faenza Italy 26-23 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
10.04 Podgorica Montenegro 32-31 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
10.04 Kiev Ukraine 30-18 Faroe Islands European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
10.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Puerto Rico 26-21 Canada North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group A
10.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Martinique 27-26 Mexico North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group B
10.04 Santo Domingo Dominican Republic 57-16 Haiti North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group C
10.04 Santo Domingo (Dominican Republic) USA 26-23 Cuba North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group D
09.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Puerto Rico 51-19 Dominica North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group A
09.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Martinique 55-9 Trinidad & Tobago North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group B
09.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Haiti 36-32 Saint Kitts & Nevis North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group C
09.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Cuba 45-7 Barbados North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group D
08.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Canada 48-15 Dominica North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group A
08.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Mexico 44-11 Trinidad & Tobago North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group B
08.04 Santo Domingo Dominican Republic 55-8 Saint Kitts & Nevis North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group C
08.04 Santo Domingo (Dominican Republic) USA 68-12 Barbados North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group D
23.03 Lusaka Zambia 32-21 South Africa African Games Qualifier Zone 6, Final
22.03 Conakry Guinea 23-23 Senegal African Games Qualifier Zone 2
22.03 Lusaka Zambia 27-19 Zimbabwe African Games Qualifier Zone 6, Group Stage
21.03 Lusaka (Zambia) South Africa 20-16 Zimbabwe African Games Qualifier Zone 6, Group Stage
20.03 Conakry Guinea 21-18 Senegal African Games Qualifier Zone 2
20.03 Lusaka Zambia 26-20 South Africa African Games Qualifier Zone 6, Group Stage
27.01 Herning (Denmark) France 26- 25 Germany World Championship 3rd Place Match
27.01 Herning Denmark 31-22 Norway World Championship Final
26.01 Herning (Denmark) Spain 36-31 Egypt World Championship 7th Place Match
26.01 Herning (Denmark) Sweden 34-28 Croatia World Championship 5th Place Match
25.01 Hamburg (Germany) Denmark 38-30 France World Championship Semi-Final
25.01 Hamburg Germany 25-31 Norway World Championship Semi-Final
23.01 Cologne (Germany) Brazil 32-29 Iceland World Championship Main Round, Group I
23.01 Cologne (Germany) Croatia 23-20 France World Championship Main Round, Group I
23.01 Cologne Germany 31-30 Spain World Championship Main Round, Group I
23.01 Herning Denmark 30-26 Sweden World Championship Main Round, Group II
23.01 Herning (Denmark) Egypt 30-23 Tunisia World Championship Main Round, Group II
23.01 Herning (Denmark) Norway 35-26 Hungary World Championship Main Round, Group II
21.01 Cologne Germany 22-21 Croatia World Championship Main Round, Group I
21.01 Cologne (Germany) Spain 36-24 Brazil World Championship Main Round, Group I
21.01 Herning Denmark 26-20 Egypt World Championship Main Round, Group II
21.01 Herning (Denmark) Norway 30-27 Sweden World Championship Main Round, Group II
20.01 Copenhagen (Denmark) Angola 32-29 Japan World Championship 23rd Place Match
20.01 Copenhagen (Denmark) Saudi Arabia 27-26 Korea (unified team) World Championship 21st Place Match
20.01 Copenhagen (Denmark) Austria 29-27 Bahrain World Championship 19th Place Match
20.01 Copenhagen (Denmark) Argentina 30-28 Serbia World Championship 17th Place Match
20.01 Cologne (Germany) Macedonia 32-30 Chile World Championship 15th Place Match
20.01 Cologne (Germany) Qatar 34-28 Russia World Championship 13th Place Match
20.01 Cologne (Germany) Brazil 29-26 Croatia World Championship Main Round, Group I
20.01 Cologne (Germany) France 31-22 Iceland World Championship Main Round, Group I
20.01 Herning (Denmark) Hungary 26-21 Tunisia World Championship Main Round, Group II
20.01 Herning (Denmark) Norway 32-28 Egypt World Championship Main Round, Group II
19.01 Copenhagen (Denmark) Korea (unified team) 27-25 Japan World Championship 21st-24th Place Semi-Final
19.01 Copenhagen (Denmark) Saudi Arabia 34-29 Angola World Championship 21st-24th Place Semi-Final
19.01 Copenhagen (Denmark) Argentina 24-22 Austria World Championship 17th-20th Place Semi-Final
19.01 Copenhagen (Denmark) Serbia 32-27 Bahrain World Championship 17th-20th Place Semi-Final
19.01 Cologne (Germany) Qatar 37-27 Chile World Championship 13th-16th Place Semi-Final
19.01 Cologne (Germany) Russia 30-28 Macedonia World Championship 13th-16th Place Semi-Final
19.01 Cologne (Germany) France 33-30 Spain World Championship Main Round, Group I
19.01 Cologne Germany 24-19 Iceland World Championship Main Round, Group I
19.01 Herning Denmark 25-22 Hungary World Championship Main Round, Group II
19.01 Herning (Denmark) Sweden 35-23 Tunisia World Championship Main Round, Group II
17.01 Berlin (Germany) Brazil 35-26 Korea (unified team) World Championship Preliminary Round, Group A
17.01 Berlin (Germany) France 23-22 Russia World Championship Preliminary Round, Group A
17.01 Berlin Germany 31-23 Serbia World Championship Preliminary Round, Group A
17.01 Munich (Germany) Bahrain 23-22 Japan World Championship Preliminary Round, Group B
17.01 Munich (Germany) Croatia 23-19 Spain World Championship Preliminary Round, Group B
17.01 Munich (Germany) Iceland 24-22 Macedonia World Championship Preliminary Round, Group B
17.01 Herning (Denmark) Chile 32-27 Saudi Arabia World Championship Preliminary Round, Group C
17.01 Herning Denmark 30-26 Norway World Championship Preliminary Round, Group C
17.01 Herning (Denmark) Tunisia 32-27 Austria World Championship Preliminary Round, Group C
17.01 Copenhagen (Denmark) Egypt 33-28 Angola World Championship Preliminary Round, Group D
17.01 Copenhagen (Denmark) Qatar 26-25 Argentina World Championship Preliminary Round, Group D
17.01 Copenhagen (Denmark) Sweden 33-30 Hungary World Championship Preliminary Round, Group D
16.01 Munich (Germany) Croatia 32-20 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group B
16.01 Munich (Germany) Iceland 25-21 Japan World Championship Preliminary Round, Group B
16.01 Munich (Germany) Spain 32-21 Macedonia World Championship Preliminary Round, Group B
16.01 Copenhagen (Denmark) Argentina 33-26 Angola World Championship Preliminary Round, Group D
16.01 Copenhagen (Denmark) Egypt 30-30 Hungary World Championship Preliminary Round, Group D
16.01 Copenhagen (Denmark) Sweden 23-22 Qatar World Championship Preliminary Round, Group D
15.01 Berlin (Germany) Brazil 25-23 Russia World Championship Preliminary Round, Group A
15.01 Berlin Germany 25-25 France World Championship Preliminary Round, Group A
15.01 Berlin (Germany) Serbia 31-29 Korea (unified team) World Championship Preliminary Round, Group A
15.01 Herning Denmark 28-17 Austria World Championship Preliminary Round, Group C
15.01 Herning (Denmark) Norway 41-20 Chile World Championship Preliminary Round, Group C
15.01 Herning (Denmark) Tunisia 24-20 Saudi Arabia World Championship Preliminary Round, Group C
14.01 Berlin (Germany) Brazil 24-22 Serbia World Championship Preliminary Round, Group A
14.01 Berlin (Germany) France 34-23 Korea (unified team) World Championship Preliminary Round, Group A
14.01 Berlin Germany 22-22 Russia World Championship Preliminary Round, Group A
14.01 Munich (Germany) Croatia 31-22 Macedonia World Championship Preliminary Round, Group B
14.01 Munich (Germany) Iceland 36-18 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group B
14.01 Munich (Germany) Spain 26-22 Japan World Championship Preliminary Round, Group B
14.01 Herning Denmark 34-22 Saudi Arabia World Championship Preliminary Round, Group C
14.01 Herning (Denmark) Norway 34-24 Austria World Championship Preliminary Round, Group C
14.01 Herning (Denmark) Tunisia 36-30 Chile World Championship Preliminary Round, Group C
14.01 Copenhagen (Denmark) Egypt 22-20 Argentina World Championship Preliminary Round, Group D
14.01 Copenhagen (Denmark) Hungary 32-26 Qatar World Championship Preliminary Round, Group D
14.01 Copenhagen (Denmark) Sweden 37-19 Angola World Championship Preliminary Round, Group D
13.01 Munich (Germany) Croatia 35-27 Japan World Championship Preliminary Round, Group B
13.01 Munich (Germany) Macedonia 28-23 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group B
13.01 Munich (Germany) Spain 32-25 Iceland World Championship Preliminary Round, Group B
13.01 Copenhagen (Denmark) Hungary 34-24 Angola World Championship Preliminary Round, Group D
13.01 Copenhagen (Denmark) Qatar 28-23 Egypt World Championship Preliminary Round, Group D
13.01 Copenhagen (Denmark) Sweden 31-16 Argentina World Championship Preliminary Round, Group D
13.01 Luxembourg (Luxembourg) Bulgaria 35-28 Ireland European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group A
13.01 Luxembourg Luxembourg 29-19 Great Britain European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group A
13.01 Cospicua (Malta) Cyprus 25-24 Georgia European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group B
13.01 Cospicua Malta 24-27 Azerbaijan European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group B
12.01 Berlin (Germany) France 32-21 Serbia World Championship Preliminary Round, Group A
12.01 Berlin Germany 34-21 Brazil World Championship Preliminary Round, Group A
12.01 Berlin (Germany) Russia 34-27 Korea (unified team) World Championship Preliminary Round, Group A
12.01 Herning (Denmark) Chile 32-24 Austria World Championship Preliminary Round, Group C
12.01 Herning Denmark 36-22 Tunisia World Championship Preliminary Round, Group C
12.01 Herning (Denmark) Norway 40-21 Saudi Arabia World Championship Preliminary Round, Group C
12.01 Luxembourg (Luxembourg) Great Britain 32-26 Ireland European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group A
12.01 Luxembourg Luxembourg 36-17 Bulgaria European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group A
12.01 Cospicua (Malta) Georgia 30-25 Azerbaijan European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group B
12.01 Cospicua Malta 20-38 Cyprus European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group B
11.01 Berlin (Germany) France 24-22 Brazil World Championship Preliminary Round, Group A
11.01 Berlin (Germany) Russia 30-30 Serbia World Championship Preliminary Round, Group A
11.01 Munich (Germany) Croatia 31-27 Iceland World Championship Preliminary Round, Group B
11.01 Munich (Germany) Macedonia 38-29 Japan World Championship Preliminary Round, Group B
11.01 Munich (Germany) Spain 33-23 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group B
11.01 Herning (Denmark) Austria 29-22 Saudi Arabia World Championship Preliminary Round, Group C
11.01 Herning (Denmark) Norway 34-24 Tunisia World Championship Preliminary Round, Group C
11.01 Copenhagen (Denmark) Angola 24-23 Qatar World Championship Preliminary Round, Group D
11.01 Copenhagen (Denmark) Argentina 25-25 Hungary World Championship Preliminary Round, Group D
11.01 Copenhagen (Denmark) Sweden 27-24 Egypt World Championship Preliminary Round, Group D
11.01 Luxembourg (Luxembourg) Bulgaria 24-20 Great Britain European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group A
11.01 Luxembourg Luxembourg 35-18 Ireland European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group A
11.01 Cospicua (Malta) Cyprus 25-17 Azerbaijan European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group B
11.01 Cospicua Malta 21-48 Georgia European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group B
10.01 Berlin Germany 30-19 Korea (unified team) World Championship Preliminary Round, Group A
10.01 Copenhagen Denmark 39-16 Chile World Championship Preliminary Round, Group C