FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S HANDBALL - 2012 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
04.11 Espinho Portugal 32-25 Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
04.11 Schaffhausen Switzerland 22-33 Spain European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
04.11 Ra'anana Israel 27-30 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
04.11 Podgorica Montenegro 23-22 Czech Republic European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
04.11 Kaunas Lithuania 21-28 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
04.11 Mersin Turkey 20-33 France European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
04.11 Prešov Slovakia 24-28 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
04.11 Zaporizhia Ukraine 20-29 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
04.11 Minsk Belarus 32-32 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
04.11 Piatra Neamţ Romania 30-37 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
04.11 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 21-24 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
04.11 Perm Russia 38-31 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
04.11 Nicosia Cyprus 21-26 Finland European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group A
03.11 Dobele Latvia 23-32 Croatia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
03.11 Almere Netherlands 31-33 Sweden European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
03.11 Lavis Italy 25-31 Greece European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group B
03.11 Neerpelt Belgium 24-31 Estonia European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group C
01.11 Sevilla Spain 34-20 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
01.11 Mannheim Germany 27-31 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
01.11 Rouen France 27-18 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
01.11 Lund Sweden 27-23 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
31.10 Skopje Macedonia 30-24 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
31.10 Zlín Czech Republic 27-22 Israel European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
31.10 Trondheim Norway 41-23 Turkey European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
31.10 Osijek Croatia 25-21 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
31.10 Gyöngyös Hungary 32-25 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
31.10 Plock Poland 33-22 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
31.10 Reykjavík Iceland 36-28 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
31.10 Koper Slovenia 34-26 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
31.10 Linz Austria 35-24 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
31.10 Niš Serbia 30-28 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
31.10 Raseborg Finland 28-21 Luxembourg European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group A
31.10 Loutraki Greece 43-14 Great Britain European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group B
31.10 Kehra Estonia 44-13 Ireland European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group C
29.09 Suphanburi Thailand 'B' 36-32 Malaysia Southeast Asian Championship 3rd Place Match
29.09 Suphanburi Thailand 34-29 Vietnam Southeast Asian Championship Final
27.09 Suphanburi (Thailand) Malaysia 29-25 Indonesia Southeast Asian Championship Group Stage
27.09 Suphanburi Thailand 'B' 33-41 Vietnam Southeast Asian Championship Group Stage
26.09 Suphanburi Thailand 35-33 Thailand 'B' Southeast Asian Championship Group Stage
26.09 Suphanburi (Thailand) Vietnam 56-16 Indonesia Southeast Asian Championship Group Stage
25.09 Suphanburi Thailand 38-27 Malaysia Southeast Asian Championship Group Stage
25.09 Suphanburi Thailand 'B' 36-23 Indonesia Southeast Asian Championship Group Stage
24.09 Suphanburi Thailand 28-22 Vietnam Southeast Asian Championship Group Stage
24.09 Suphanburi Thailand 'B' 37-23 Malaysia Southeast Asian Championship Group Stage
23.09 Suphanburi Thailand 36-16 Indonesia Southeast Asian Championship Group Stage
23.09 Suphanburi (Thailand) Vietnam 46-27 Malaysia Southeast Asian Championship Group Stage
09.09 Taipa Macau 18-25 Hong Kong Interport  
12.08 London (England) France 22-21 Sweden Olympic Games Final
12.08 London (England) Croatia 33-26 Hungary Olympic Games 3rd Place Match
10.08 London (England) France 25-22 Croatia Olympic Games Semi-Final
10.08 London (England) Sweden 27-26 Hungary Olympic Games Semi-Final
08.08 London (England) Croatia 25-23 Tunisia Olympic Games Quarter-Final
08.08 London (England) France 23-22 Spain Olympic Games Quarter-Final
08.08 London (England) Hungary 34-33 Iceland
After extra time
Olympic Games Quarter-Final
08.08 London (England) Sweden 24-22 Denmark Olympic Games Quarter-Final
06.08 London (England) France 29-26 Sweden Olympic Games Group A
06.08 London (England) Great Britain 24-41 Iceland Olympic Games Group A
06.08 London (England) Tunisia 25-23 Argentina Olympic Games Group A
06.08 London (England) Croatia 30-25 Spain Olympic Games Group B
06.08 London (England) Denmark 26-24 South Korea Olympic Games Group B
06.08 London (England) Hungary 26-23 Serbia Olympic Games Group B
04.08 London (England) Great Britain 17-34 Tunisia Olympic Games Group A
04.08 London (England) Iceland 30-29 France Olympic Games Group A
04.08 London (England) Sweden 29-13 Argentina Olympic Games Group A
04.08 London (England) Croatia 32-21 Denmark Olympic Games Group B
04.08 London (England) Serbia 28-22 South Korea Olympic Games Group B
04.08 London (England) Spain 33-22 Hungary Olympic Games Group B
02.08 London (England) France 25-19 Tunisia Olympic Games Group A
02.08 London (England) Great Britain 21-32 Argentina Olympic Games Group A
02.08 London (England) Iceland 33-32 Sweden Olympic Games Group A
02.08 London (England) Croatia 26-19 Hungary Olympic Games Group B
02.08 London (England) Denmark 26-25 Serbia Olympic Games Group B
02.08 London (England) Spain 33-29 South Korea Olympic Games Group B
31.07 London (England) France 32-20 Argentina Olympic Games Group A
31.07 London (England) Great Britain 19-41 Sweden Olympic Games Group A
31.07 London (England) Iceland 32-22 Tunisia Olympic Games Group A
31.07 London (England) Croatia 31-23 Serbia Olympic Games Group B
31.07 London (England) Denmark 24-23 Spain Olympic Games Group B
31.07 London (England) Hungary 22-19 South Korea Olympic Games Group B
29.07 London (England) Great Britain 15-44 France Olympic Games Group A
29.07 London (England) Iceland 31-25 Argentina Olympic Games Group A
29.07 London (England) Sweden 28-21 Tunisia Olympic Games Group A
29.07 London (England) Croatia 31-21 South Korea Olympic Games Group B
29.07 London (England) Denmark 27-25 Hungary Olympic Games Group B
29.07 London (England) Spain 26-21 Serbia Olympic Games Group B
24.06 Almirante Brown Argentina 22-21 Brazil World Championship Qualifier Americas, Final
24.06 Almirante Brown (Argentina) Chile 37-27 Uruguay World Championship Qualifier Americas, 3rd Place Match
24.06 Almirante Brown (Argentina) USA 33-17 Mexico World Championship Qualifier Americas, 7th-9th Place Group
23.06 Almirante Brown Argentina 28-13 Uruguay World Championship Qualifier Americas, Semi-Final
23.06 Almirante Brown (Argentina) Brazil 35-33 Chile World Championship Qualifier Americas, Semi-Final
23.06 Almirante Brown (Argentina) Greenland 38-19 Paraguay World Championship Qualifier Americas, 5th Place Match
23.06 Almirante Brown (Argentina) Venezuela 28-23 Mexico World Championship Qualifier Americas, 7th-9th Place Group
23.06 Dural Australia 31-10 New Zealand World Championship Qualifier Oceania, Match 2
22.06 Almirante Brown (Argentina) Chile 35-19 USA World Championship Qualifier Americas, Group A
22.06 Almirante Brown (Argentina) Greenland 41-35 Venezuela World Championship Qualifier Americas, Group A
22.06 Dural Australia 31-10 New Zealand World Championship Qualifier Oceania, Match 1
21.06 Almirante Brown Argentina 47-15 Venezuela World Championship Qualifier Americas, Group A
21.06 Almirante Brown (Argentina) Greenland 36-27 USA World Championship Qualifier Americas, Group A
21.06 Almirante Brown (Argentina) Brazil 42-16 Uruguay World Championship Qualifier Americas, Group B
21.06 Almirante Brown (Argentina) Paraguay 22-16 Mexico World Championship Qualifier Americas, Group B
20.06 Almirante Brown Argentina 23-23 Chile World Championship Qualifier Americas, Group A
20.06 Almirante Brown (Argentina) USA 43-28 Venezuela World Championship Qualifier Americas, Group A
20.06 Almirante Brown (Argentina) Brazil 37-12 Mexico World Championship Qualifier Americas, Group B
20.06 Almirante Brown (Argentina) Uruguay 25-16 Paraguay World Championship Qualifier Americas, Group B
19.06 Almirante Brown Argentina 24-18 Greenland World Championship Qualifier Americas, Group A
19.06 Almirante Brown (Argentina) Chile 34-25 Venezuela World Championship Qualifier Americas, Group A
19.06 Almirante Brown (Argentina) Brazil 39-11 Paraguay World Championship Qualifier Americas, Group B
19.06 Almirante Brown (Argentina) Uruguay 26-13 Mexico World Championship Qualifier Americas, Group B
18.06 Almirante Brown Argentina 33-13 USA World Championship Qualifier Americas, Group A
18.06 Almirante Brown (Argentina) Chile 31-28 Greenland World Championship Qualifier Americas, Group A
17.06 Minsk Belarus 24-25 Slovakia World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
17.06 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 33-24 Germany World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
17.06 Katowice Poland 26-22 Lithuania World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
16.06 Vienna Austria 30-27 Macedonia World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
16.06 Pardubice Czech Republic 27-31 Russia World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
16.06 Podgorica Montenegro 20-18 Sweden World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
16.06 Geleen Netherlands 24-32 Iceland World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
16.06 Oslo Norway 31-27 Hungary World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
16.06 Guimarães Portugal 26-27 Slovenia World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
10.06 Veszprém Hungary 27-21 Norway World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
10.06 Reykjavík Iceland 41-27 Netherlands World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
10.06 Vilnius Lithuania 17-24 Poland World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
10.06 Stockholm Sweden 22-21 Montenegro World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
10.06 Nicosia Cyprus 22-37 Ukraine European Championship Qualifier Phase 1, Group A
10.06 Nicosia (Cyprus) Luxembourg 25-23 Finland European Championship Qualifier Phase 1, Group A
10.06 Bari Italy 29-26 Great Britain European Championship Qualifier Phase 1, Group B
10.06 Bari (Italy) Greece 22-25 Switzerland European Championship Qualifier Phase 1, Group B
10.06 Rishon LeZion Israel 25-26 Romania European Championship Qualifier Phase 1, Group C
10.06 Rishon LeZion (Israel) Belgium 40-11 Ireland European Championship Qualifier Phase 1, Group C
10.06 Mersin Turkey 37-17 Malta European Championship Qualifier Phase 1, Group D
10.06 Mersin (Turkey) Estonia 27-27 Latvia European Championship Qualifier Phase 1, Group D
09.06 Stuttgart Germany 36-24 Bosnia & Herzegovina World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
09.06 Skopje Macedonia 26-21 Austria World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
09.06 Astrakhan Russia 23-22 Czech Republic World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
09.06 Košice Slovakia 24-26 Belarus World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
09.06 Ljubljana Slovenia 31-26 Portugal World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
09.06 Nicosia Cyprus 14-26 Finland European Championship Qualifier Phase 1, Group A
09.06 Nicosia (Cyprus) Ukraine 27-24 Luxembourg European Championship Qualifier Phase 1, Group A
09.06 Bari (Italy) Greece 35-30 Great Britain European Championship Qualifier Phase 1, Group B
09.06 Bari Italy 21-21 Switzerland European Championship Qualifier Phase 1, Group B
09.06 Rishon LeZion Israel 31-28 Belgium European Championship Qualifier Phase 1, Group C
09.06 Rishon LeZion (Israel) Romania 39-11 Ireland European Championship Qualifier Phase 1, Group C
09.06 Mersin Turkey 20-20 Latvia European Championship Qualifier Phase 1, Group D
09.06 Mersin (Turkey) Estonia 56-19 Malta European Championship Qualifier Phase 1, Group D
08.06 Nicosia Cyprus 27-21 Luxembourg European Championship Qualifier Phase 1, Group A
08.06 Nicosia (Cyprus) Ukraine 30-24 Finland European Championship Qualifier Phase 1, Group A
08.06 Bari Italy 31-31 Greece European Championship Qualifier Phase 1, Group B
08.06 Bari (Italy) Switzerland 38-21 Great Britain European Championship Qualifier Phase 1, Group B
08.06 Rishon LeZion Israel 49-10 Ireland European Championship Qualifier Phase 1, Group C
08.06 Rishon LeZion (Israel) Romania 35-19 Belgium European Championship Qualifier Phase 1, Group C
08.06 Mersin Turkey 39-35 Estonia European Championship Qualifier Phase 1, Group D
08.06 Mersin (Turkey) Latvia 36-10 Malta European Championship Qualifier Phase 1, Group D
08.04 Varaždin (Croatia) Japan 33-26 Chile Olympic Games Qualifier Tournament 3
08.04 Varaždin Croatia 31-28 Iceland Olympic Games Qualifier Tournament 3
08.04 Gothenburg Sweden 26-23 Hungary Olympic Games Qualifier Tournament 2
08.04 Gothenburg (Sweden) Brazil 28-27 Macedonia Olympic Games Qualifier Tournament 2
08.04 Alicante Spain 33-22 Poland Olympic Games Qualifier Tournament 1
08.04 Alicante (Spain) Serbia 26-18 Algeria Olympic Games Qualifier Tournament 1
07.04 Varaždin (Croatia) Iceland 41-30 Japan Olympic Games Qualifier Tournament 3
07.04 Varaždin Croatia 35-15 Chile Olympic Games Qualifier Tournament 3
07.04 Gothenburg Sweden 27-23 Macedonia Olympic Games Qualifier Tournament 2
07.04 Gothenburg (Sweden) Hungary 29-27 Brazil Olympic Games Qualifier Tournament 2
07.04 Alicante Spain 28-20 Algeria Olympic Games Qualifier Tournament 1
07.04 Alicante (Spain) Poland 25-25 Serbia Olympic Games Qualifier Tournament 1
06.04 Varaždin (Croatia) Iceland 25-17 Chile Olympic Games Qualifier Tournament 3
06.04 Varaždin Croatia 36-22 Japan Olympic Games Qualifier Tournament 3
06.04 Gothenburg Sweden 25-20 Brazil Olympic Games Qualifier Tournament 2
06.04 Gothenburg (Sweden) Hungary 28-26 Macedonia Olympic Games Qualifier Tournament 2
06.04 Alicante Spain 30-27 Serbia Olympic Games Qualifier Tournament 1
06.04 Alicante (Spain) Poland 28-27 Algeria Olympic Games Qualifier Tournament 1
05.02 Jeddah Saudi Arabia 25-21 Japan Asian Championship 3rd Place Match
05.02 Jeddah (Saudi Arabia) South Korea 23-22 Qatar Asian Championship Final
03.02 Jeddah (Saudi Arabia) United Arab Emirates 31-29 Kuwait Asian Championship 7th Place Match
03.02 Jeddah (Saudi Arabia) Iran 25-20 Bahrain Asian Championship 5th Place Match
03.02 Jeddah (Saudi Arabia) Qatar 33-28 Japan Asian Championship Semi-Final
03.02 Jeddah Saudi Arabia 26-27 South Korea Asian Championship Semi-Final
02.02 Jeddah (Saudi Arabia) Jordan 32-30 Uzbekistan Asian Championship 9th Place Match
01.02 Jeddah (Saudi Arabia) Bahrain 30-29 United Arab Emirates Asian Championship 1st Round, Group B
01.02 Jeddah (Saudi Arabia) South Korea 28-27 Japan Asian Championship 1st Round, Group A
01.02 Jeddah (Saudi Arabia) Kuwait 31-28 Jordan Asian Championship 1st Round, Group A
31.01 Jeddah Saudi Arabia 24-24 Qatar Asian Championship 1st Round, Group B
31.01 Jeddah (Saudi Arabia) Iran 27-25 Japan Asian Championship 1st Round, Group A
30.01 Jeddah (Saudi Arabia) Qatar 28-21 United Arab Emirates Asian Championship 1st Round, Group B
30.01 Jeddah (Saudi Arabia) Bahrain 52-15 Uzbekistan Asian Championship 1st Round, Group B
30.01 Jeddah (Saudi Arabia) South Korea 27-26 Kuwait Asian Championship 1st Round, Group A
30.01 Jeddah (Saudi Arabia) Iran 25-17 Jordan Asian Championship 1st Round, Group A
29.01 Jeddah Saudi Arabia 47-14 Uzbekistan Asian Championship 1st Round, Group B
29.01 Jeddah (Saudi Arabia) Japan 30-27 Kuwait Asian Championship 1st Round, Group A
29.01 Belgrade (Serbia) Croatia 31-27 Spain European Championship 3rd Place Match
29.01 Belgrade Serbia 19-21 Denmark European Championship Final
28.01 Jeddah Saudi Arabia 26-19 United Arab Emirates Asian Championship 1st Round, Group B
28.01 Jeddah (Saudi Arabia) Qatar 27-26 Bahrain Asian Championship 1st Round, Group B
28.01 Jeddah (Saudi Arabia) South Korea 26-21 Iran Asian Championship 1st Round, Group A
28.01 Jeddah (Saudi Arabia) Japan 35-22 Jordan Asian Championship 1st Round, Group A
27.01 Jeddah (Saudi Arabia) Qatar 41-19 Uzbekistan Asian Championship 1st Round, Group B
27.01 Jeddah (Saudi Arabia) South Korea 25-13 Jordan Asian Championship 1st Round, Group A
27.01 Jeddah (Saudi Arabia) Kuwait 27-26 Iran Asian Championship 1st Round, Group A
27.01 Belgrade (Serbia) Macedonia 28-27 Slovenia European Championship 5th Place Match
27.01 Belgrade Serbia 26-22 Croatia European Championship Semi-Final
27.01 Belgrade (Serbia) Denmark 25-24 Spain European Championship Semi-Final
26.01 Jeddah (Saudi Arabia) United Arab Emirates 40-20 Uzbekistan Asian Championship 1st Round, Group B
26.01 Jeddah Saudi Arabia 23-23 Bahrain Asian Championship 1st Round, Group B
25.01 Novi Sad (Serbia) Spain 35-32 Slovenia European Championship Main Round, Group II
25.01 Novi Sad (Serbia) France 29-29 Iceland European Championship Main Round, Group II
25.01 Novi Sad (Serbia) Croatia 24-24 Hungary European Championship Main Round, Group II
25.01 Belgrade Serbia 19-22 Macedonia European Championship Main Round, Group I
25.01 Belgrade (Serbia) Poland 33-32 Germany European Championship Main Round, Group I
25.01 Belgrade (Serbia) Denmark 31-24 Sweden European Championship Main Round, Group I
24.01 Novi Sad (Serbia) Spain 31-26 Iceland European Championship Main Round, Group II
24.01 Novi Sad (Serbia) Slovenia 32-30 Hungary European Championship Main Round, Group II
24.01 Novi Sad (Serbia) Croatia 29-22 France European Championship Main Round, Group II
23.01 Belgrade Serbia 24-21 Sweden European Championship Main Round, Group I
23.01 Belgrade (Serbia) Macedonia 27-25 Poland European Championship Main Round, Group I
23.01 Belgrade (Serbia) Denmark 28-26 Germany European Championship Main Round, Group I
22.01 Novi Sad (Serbia) Spain 24-22 Croatia European Championship Main Round, Group II
22.01 Novi Sad (Serbia) Iceland 27-21 Hungary European Championship Main Round, Group II
22.01 Novi Sad (Serbia) France 28-26 Slovenia European Championship Main Round, Group II
21.01 Belgrade Serbia 21-21 Germany European Championship Main Round, Group I
21.01 Belgrade (Serbia) Poland 29-29 Sweden European Championship Main Round, Group I
21.01 Belgrade (Serbia) Denmark 33-32 Macedonia European Championship Main Round, Group I
20.01 Rabat (Morocco) Morocco 15-29 Egypt African Championship 3rd Place Match
20.01 Rabat (Morocco) Tunisia 23-20 Algeria African Championship Final
20.01 Vršac (Serbia) Slovenia 34-32 Iceland European Championship 1st Round, Group D
20.01 Vršac (Serbia) Croatia 26-20 Norway European Championship 1st Round, Group D
20.01 Novi Sad (Serbia) Spain 30-27 Russia European Championship 1st Round, Group C
20.01 Novi Sad (Serbia) Hungary 26-23 France European Championship 1st Round, Group C
19.01 Salé (Morocco) Cameroon 29-25 DR Congo African Championship 7th Place Match
19.01 Salé (Morocco) Senegal 28-27 Angola African Championship 5th Place Match
19.01 Rabat Morocco 16-28 Tunisia African Championship Semi-Final
19.01 Rabat (Morocco) Algeria 26-25 Egypt African Championship Semi-Final
19.01 Niš (Serbia) Macedonia 27-21 Czech Republic European Championship 1st Round, Group B
19.01 Niš (Serbia) Germany 29-24 Sweden European Championship 1st Round, Group B
19.01 Belgrade Serbia 21-21 Slovakia European Championship 1st Round, Group A
19.01 Belgrade (Serbia) Poland 27-26 Denmark European Championship 1st Round, Group A
18.01 Salé (Morocco) Senegal 33-32 DR Congo African Championship 5th-8th Place Semi-Final
18.01 Salé (Morocco) Angola 24-23 Cameroon African Championship 5th-8th Place Semi-Final
18.01 Vršac (Serbia) Iceland 34-32 Norway European Championship 1st Round, Group D
18.01 Vršac (Serbia) Croatia 31-29 Slovenia European Championship 1st Round, Group D
18.01 Novi Sad (Serbia) Hungary 24-24 Spain European Championship 1st Round, Group C
18.01 Novi Sad (Serbia) France 28-24 Russia European Championship 1st Round, Group C
17.01 Salé (Morocco) Gabon 26-20 Burkina Faso African Championship 11th Place Match
17.01 Salé (Morocco) Congo 31-20 Ivory Coast African Championship 9th Place Match
17.01 Rabat (Morocco) Tunisia 26-17 Cameroon African Championship Quarter-Final
17.01 Rabat Morocco 24-22 Angola African Championship Quarter-Final
17.01 Rabat (Morocco) Egypt 31-19 Senegal African Championship Quarter-Final
17.01 Rabat (Morocco) Algeria 33-31 DR Congo African Championship Quarter-Final
17.01 Niš (Serbia) Sweden 33-29 Czech Republic European Championship 1st Round, Group B
17.01 Niš (Serbia) Germany 24-23 Macedonia European Championship 1st Round, Group B
17.01 Belgrade Serbia 24-22 Denmark European Championship 1st Round, Group A
17.01 Belgrade (Serbia) Poland 41-24 Slovakia European Championship 1st Round, Group A
16.01 Rabat (Morocco) Ivory Coast 35-13 Burkina Faso African Championship Group B
16.01 Salé (Morocco) Angola 32-25 Cameroon African Championship Group B
16.01 Rabat (Morocco) Algeria 34-34 Egypt African Championship Group B
16.01 Rabat (Morocco) Tunisia 32-20 DR Congo African Championship Group A
16.01 Rabat (Morocco) Senegal 33-19 Congo African Championship Group A
16.01 Rabat Morocco 26-24 Gabon African Championship Group A
16.01 Vršac (Serbia) Norway 28-27 Slovenia European Championship 1st Round, Group D
16.01 Vršac (Serbia) Croatia 31-29 Iceland European Championship 1st Round, Group D
16.01 Novi Sad (Serbia) Spain 29-26 France European Championship 1st Round, Group C
16.01 Novi Sad (Serbia) Hungary 31-31 Russia European Championship 1st Round, Group C
15.01 Rabat (Morocco) Egypt 23-14 Angola African Championship Group B
15.01 Salé (Morocco) Cameroon 30-15 Burkina Faso African Championship Group B
15.01 Rabat (Morocco) Algeria 34-20 Ivory Coast African Championship Group B
15.01 Rabat (Morocco) Senegal 33-26 Gabon African Championship Group A
15.01 Rabat Morocco 18-26 Tunisia African Championship Group A
15.01 Rabat (Morocco) DR Congo 35-31 Congo African Championship Group A
15.01 Niš (Serbia) Macedonia 26-26 Sweden European Championship 1st Round, Group B
15.01 Niš (Serbia) Czech Republic 27-24 Germany European Championship 1st Round, Group B
15.01 Belgrade Serbia 22-18 Poland European Championship 1st Round, Group A
15.01 Belgrade (Serbia) Denmark 30-25 Slovakia European Championship 1st Round, Group A
15.01 Minsk Belarus 28-23 Romania World Championship Qualifier Europe, Group 7
15.01 Thessaloniki Greece 22-23 Bosnia & Herzegovina World Championship Qualifier Europe, Group 6
15.01 Vilnius Lithuania 24-24 Switzerland World Championship Qualifier Europe, Group 5
15.01 Espinho Portugal 27-26 Ukraine World Championship Qualifier Europe, Group 2
14.01 Põlva Estonia 28-29 Netherlands World Championship Qualifier Europe, Group 4
14.01 Cetinje Montenegro 32-28 Latvia World Championship Qualifier Europe, Group 3
14.01 Maria Enzersdorf Austria 31-22 Israel World Championship Qualifier Europe, Group 1
13.01 Rabat (Morocco) Cameroon 32-19 Ivory Coast African Championship Group B
13.01 Rabat (Morocco) Egypt 32-18 Burkina Faso African Championship Group B
13.01 Rabat (Morocco) Algeria 21-15 Angola African Championship Group B
13.01 Rabat (Morocco) Tunisia 30-21 Senegal African Championship Group A
13.01 Rabat Morocco 25-17 DR Congo African Championship Group A
13.01 Rabat (Morocco) Congo 21-20 Gabon African Championship Group A
12.01 Rabat (Morocco) Egypt 40-21 Ivory Coast African Championship Group B
12.01 Rabat (Morocco) Angola 30-7 Burkina Faso African Championship Group B
12.01 Rabat (Morocco) Algeria 27-18 Cameroon African Championship Group B
12.01 Rabat Morocco 31-26 Senegal African Championship Group A
12.01 Rabat (Morocco) DR Congo 25-20 Gabon African Championship Group A
12.01 Rabat (Morocco) Tunisia 32-15 Congo African Championship Group A
12.01 Schaffhausen Switzerland 26-28 Lithuania World Championship Qualifier Europe, Group 5
12.01 Zaporizhia Ukraine 21-25 Portugal World Championship Qualifier Europe, Group 2
11.01 Rabat (Morocco) Egypt 25-14 Cameroon African Championship Group B
11.01 Salé (Morocco) Angola 27-17 Ivory Coast African Championship Group B
11.01 Rabat (Morocco) Algeria 33-16 Burkina Faso African Championship Group B
11.01 Rabat (Morocco) Tunisia 35-18 Gabon African Championship Group A
11.01 Rabat Morocco 28-24 Congo African Championship Group A
11.01 Rabat (Morocco) DR Congo 26-21 Senegal African Championship Group A
11.01 Bucharest Romania 25-22 Belarus World Championship Qualifier Europe, Group 7
11.01 Goražde Bosnia & Herzegovina 31-29 Greece World Championship Qualifier Europe, Group 6
11.01 Geleen Netherlands 35-35 Estonia World Championship Qualifier Europe, Group 4
11.01 Dobele Latvia 30-31 Montenegro World Championship Qualifier Europe, Group 3
11.01 Rishon LeZion Israel 31-40 Austria World Championship Qualifier Europe, Group 1
08.01 Nicosia Cyprus 27-30 Greece World Championship Qualifier Europe, Group 6
08.01 Mersin Turkey 26-34 Portugal World Championship Qualifier Europe, Group 2
08.01 London Great Britain 24-40 Austria World Championship Qualifier Europe, Group 1
07.01 Crauthem Luxembourg 32-33 Belarus World Championship Qualifier Europe, Group 7
07.01 Cologne [Italy] Italy 25-25 Lithuania World Championship Qualifier Europe, Group 5
07.01 Raseborg Finland 28-27 Estonia World Championship Qualifier Europe, Group 4
07.01 Tournai Belgium 33-37 Montenegro World Championship Qualifier Europe, Group 3
05.01 Vilnius Lithuania 34-25 Italy World Championship Qualifier Europe, Group 5
05.01 Põlva Estonia 31-27 Finland World Championship Qualifier Europe, Group 4
05.01 Tulln an der Donau Austria 37-22 Great Britain World Championship Qualifier Europe, Group 1
04.01 Mogilev Belarus 37-19 Luxembourg World Championship Qualifier Europe, Group 7
04.01 Thessaloniki Greece 31-13 Cyprus World Championship Qualifier Europe, Group 6
04.01 Cetinje Montenegro 35-27 Belgium World Championship Qualifier Europe, Group 3
04.01 Lamego Portugal 35-22 Turkey World Championship Qualifier Europe, Group 2