FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S HANDBALL - 2018 RESULTS

Latest Women's Results

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
30.08 Cibubur (Indonesia) Japan 43-14 Thailand Asian Games 3rd Place Match
30.08 Cibubur (Indonesia) South Korea 29-23 China Asian Games Final
29.08 Cibubur (Indonesia) Indonesia 16-30 Hong Kong Asian Games 7th Place Match
29.08 Cibubur (Indonesia) North Korea 32-30 Kazakhstan Asian Games 5th Place Match
27.08 Cibubur (Indonesia) China 32-31 Japan Asian Games Semi-Final
27.08 Cibubur (Indonesia) South Korea 40-13 Thailand Asian Games Semi-Final
25.08Cibubur (Indonesia)India 54-19 Malaysia Asian Games9th Place Match
25.08Cibubur (Indonesia)Kazakhstan 35-23 Hong Kong Asian Games5th-8th Place Semi-Final
25.08CibuburIndonesia 15-59 North Korea Asian Games5th-8th Place Semi-Final
23.08 Cibubur (Indonesia) China 34-31 North Korea Asian Games Group A
23.08 Cibubur (Indonesia) South Korea 34-22 Kazakhstan Asian Games Group A
23.08 Cibubur (Indonesia) Hong Kong 40-15 Malaysia Asian Games Group B
23.08 Cibubur Indonesia 6-62 Japan Asian Games Group B
21.08 Cibubur (Indonesia) North Korea 49-19 India Asian Games Group A
21.08 Cibubur (Indonesia) South Korea 33-24 China Asian Games Group A
21.08 Cibubur Indonesia 11-35 Hong Kong Asian Games Group B
21.08 Cibubur (Indonesia) Thailand 40-12 Malaysia Asian Games Group B
19.08Cibubur (Indonesia)China 36-21 India Asian GamesGroup A
19.08 Cibubur (Indonesia) North Korea 37-33 Kazakhstan Asian Games Group A
19.08Cibubur (Indonesia)Japan 64-3 Malaysia Asian GamesGroup B
19.08Cibubur (Indonesia)Thailand 30-24 Hong Kong Asian GamesGroup B
16.08 Cibubur (Indonesia) Kazakhstan 27-26 China Asian Games Group A
16.08 Cibubur (Indonesia) South Korea 45-18 India Asian Games Group A
16.08 Cibubur Indonesia 16-34 Thailand Asian Games Group B
16.08 Cibubur (Indonesia) Japan 41-13 Hong Kong Asian Games Group B
14.08 Cibubur (Indonesia) Kazakhstan 36-19 India Asian Games Group A
14.08 Cibubur (Indonesia) South Korea 39-22 North Korea Asian Games Group A
14.08 Cibubur Indonesia 23-15 Malaysia Asian Games Group B
14.08 Cibubur (Indonesia) Japan 41-16 Thailand Asian Games Group B
25.07 Barranquilla (Colombia) Costa Rica 26-22 Nicaragua Central American & Caribbean Games 7th Place Match
25.07 Barranquilla Colombia 17-18 Guatemala Central American & Caribbean Games 5th Place Match
25.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 29-21 Mexico Central American & Caribbean Games 3rd Place Match
25.07 Barranquilla (Colombia) Dominican Republic 29-25 Puerto Rico Central American & Caribbean Games Final
24.07 Barranquilla Colombia 27-21 Costa Rica Central American & Caribbean Games 5th-8th Place Semi-Final
24.07 Barranquilla (Colombia) Guatemala 34-27 Nicaragua Central American & Caribbean Games 5th-8th Place Semi-Final
24.07 Barranquilla (Colombia) Dominican Republic 33-29 Mexico
After extra time
Central American & Caribbean Games Semi-Final
24.07 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 28-25 Cuba Central American & Caribbean Games Semi-Final
22.07 Barranquilla (Colombia) Nicaragua 20-16 Costa Rica Central American & Caribbean Games Group A
22.07 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 29-26 Mexico Central American & Caribbean Games Group A
22.07 Barranquilla Colombia 19-18 Guatemala Central American & Caribbean Games Group B
22.07 Barranquilla (Colombia) Dominican Republic 28-25 Cuba Central American & Caribbean Games Group B
21.07 Barranquilla (Colombia) Mexico 46-26 Nicaragua Central American & Caribbean Games Group A
21.07 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 31-22 Costa Rica Central American & Caribbean Games Group A
21.07 Barranquilla Colombia 19-26 Dominican Republic Central American & Caribbean Games Group B
21.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 35-11 Guatemala Central American & Caribbean Games Group B
20.07 Barranquilla (Colombia) Mexico 46-23 Costa Rica Central American & Caribbean GamesGroup A
20.07 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 39-21 Nicaragua Central American & Caribbean GamesGroup A
20.07 Barranquilla Colombia 11-34 Cuba Central American & Caribbean Games Group B
20.07 Barranquilla (Colombia) Dominican Republic 42-13 Guatemala Central American & Caribbean GamesGroup B
30.06Tarragona (Spain)Slovenia 30-29 Macedonia Mediterranean Games3rd Place Match
30.06TarragonaSpain 27-23 Montenegro Mediterranean GamesFinal
29.06 El Vendrell (Spain) Portugal 31-30 Serbia
After extra time
Mediterranean Games 7th Place Match
29.06 El Vendrell (Spain) Turkey 27-22 Italy Mediterranean Games 5th Place Match
29.06 Tarragona (Spain) Montenegro 26-23 Slovenia Mediterranean Games Semi-Final
29.06 Tarragona Spain 28-24 Macedonia Mediterranean Games Semi-Final
28.06 El Vendrell (Spain) Portugal 31-28 Italy Mediterranean Games Group A
28.06 El Vendrell (Spain) Slovenia 29-24 Greece Mediterranean Games Group A
28.06 El Vendrell (Spain) Macedonia 26-21 Egypt Mediterranean Games Group B
28.06 El Vendrell (Spain) Turkey 33-32 Serbia Mediterranean Games Group B
27.06 El Vendrell (Spain) Greece 28-25 Portugal Mediterranean Games Group A
27.06 El Vendrell Spain 28-21 Italy Mediterranean Games Group A
27.06 El Vendrell (Spain) Montenegro 28-23 Macedonia Mediterranean Games Group B
27.06 El Vendrell (Spain) Turkey 41-30 Egypt Mediterranean Games Group B
25.06 El Vendrell (Spain) Slovenia 33-23 Italy Mediterranean Games Group A
25.06 El Vendrell Spain 32-15 Portugal Mediterranean Games Group A
25.06 El Vendrell (Spain) Macedonia 28-21 Serbia Mediterranean Games Group B
25.06 El Vendrell (Spain) Montenegro 34-19 Egypt Mediterranean Games Group B
24.06El Vendrell (Spain)Slovenia 29-24 Portugal Mediterranean GamesGroup A
24.06El VendrellSpain 27-12 Greece Mediterranean GamesGroup A
24.06El Vendrell (Spain) Montenegro 34-21 Turkey Mediterranean GamesGroup B
24.06El Vendrell (Spain)Serbia 33-21 Egypt Mediterranean GamesGroup B
23.06 El Vendrell (Spain) Italy 31-26 Greece Mediterranean Games Group A
23.06 El Vendrell Spain 29-17 Slovenia Mediterranean Games Group A
23.06El Vendrell (Spain)Macedonia 31-26 Turkey Mediterranean GamesGroup B
23.06El Vendrell (Spain)Montenegro 36-22 Serbia Mediterranean GamesGroup B
03.06 Koszalin Poland 26-21 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
03.06 Niš Serbia 35-30 Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
03.06 Buzău Romania 32-28 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
03.06 Astrakhan Russia 26-25 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
03.06 Most Czechia 30-30 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
02.06 Vukovar Croatia 28-25 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
02.06 Larvik Norway 41-18 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
02.06 Nikšić Montenegro 28-22 Italy European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
02.06 Örebro Sweden 32-13 Faroe Islands European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
02.06 Horsens Denmark 24-17 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
02.06 Gummersbach Germany 40-17 Turkey European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
02.06 Ciudad Real Spain 29-17 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
02.06 Kecskemét Hungary 30-22 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
02.06 Almere Netherlands 42-16 Kosovo European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
31.05 Montesilvano Italy 25-33 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
31.05 Michalovce Slovakia 24-27 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
31.05 Innsbruck Austria 25-28 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
31.05 Sines Portugal 24-30 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
31.05 Alytus Lithuania 11-25 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
31.05 Minsk Belarus 28-29 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
31.05 Sacaba (Bolivia) Uruguay 50-8 Peru South American Games 5th-7th Place Group
31.05 Sacaba (Bolivia) Chile 31-25 Paraguay South American Games 3rd Place Match
31.05 Sacaba (Bolivia) Brazil 26-12 Argentina South American Games Final
30.05 Sursee Switzerland 16-33 Croatia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
30.05 Kiev Ukraine 21-26 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
30.05 Tórshavn Faroe Islands 17-33 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
30.05 Skopje Macedonia 20-32 Sweden European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
30.05 Reykjavík Iceland 24-26 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
30.05 Celje Slovenia 23-25 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
30.05 Amasya Turkey 17-22 Spain European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
30.05 Prishtina Kosovo 15-37 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
30.05 Sacaba Bolivia 7-41 Uruguay South American Games 5th-7th Place Group
30.05 Sacaba (Bolivia) Argentina 23-21 Paraguay South American Games Semi-Final
30.05 Sacaba (Bolivia) Brazil 30-16 Chile South American Games Semi-Final
29.05 Sacaba (Bolivia) Brazil 25-15 Uruguay South American Games Group A
29.05 Sacaba (Bolivia) Argentina 29-20 Chile South American Games Group B
29.05 Sacaba Bolivia 19-23 Peru South American Games Group B
28.05 Sacaba (Bolivia) Paraguay 27-22 Uruguay South American Games Group A
28.05 Sacaba Bolivia 4-49 Argentina South American Games Group B
28.05 Sacaba (Bolivia) Chile 38-9 Peru South American Games Group B
27.05 Sacaba (Bolivia) Brazil 33-16 Paraguay South American Games Group A
27.05 Sacaba (Bolivia) Argentina 50-8 Peru South American Games Group B
27.05 Sacaba Bolivia 6-41 Chile South American Games Group B
03.04 Lucknow India 24-9 Afghanistan South Asian Championship  
03.04 Lucknow (India) Nepal 28-3 Bhutan South Asian Championship  
03.04 Lucknow India 27-11 Bangladesh South Asian Championship  
02.04 Lucknow (India) Bangladesh 35-9 Afghanistan South Asian Championship  
02.04 Lucknow India 17-4 Bhutan South Asian Championship  
02.04 Lucknow (India) Nepal 26-17 Bangladesh South Asian Championship  
01.04 Lucknow (India) Bangladesh 44-3 Bhutan South Asian Championship  
01.04 Lucknow (India) Nepal 23-4 Afghanistan South Asian Championship  
31.03 Lucknow (India) Afghanistan 7-3 Bhutan South Asian Championship  
31.03 Lucknow India 20-5 Nepal South Asian Championship  
25.03 Bekkestua Norway 33-27 Croatia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
25.03 Kiev Ukraine 21-22 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
25.03 Skopje Macedonia 28-24 Faroe Islands European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
25.03 Cluj-Napoca Romania 26-25 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
25.03 Celje Slovenia 28-18 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
25.03 Aksaray Turkey 30-24 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
25.03 Minsk Belarus 41-18 Kosovo European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
25.03 Eindhoven Netherlands 22-23 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
24.03 Pljevlja Montenegro 33-24 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
24.03 Šal'a Slovakia 20-17 Italy European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
24.03 Skövde Sweden 31-30 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
24.03 Bregenz Austria 29-24 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
24.03 Aarhus Denmark 21-20 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
24.03 San Sebastián Spain 27-23 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
22.03 Tondela Portugal 30-32 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
22.03 Kaunas Lithuania 22-22 Turkey European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
22.03 Győr Hungary 18-19 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
21.03 Zagreb Croatia 25-32 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
21.03 Siggenthal Station Switzerland 21-15 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
21.03 Follonica Italy 20-21 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
21.03 Gdynia Poland 20-26 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
21.03 Tórshavn Faroe Islands 15-22 Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
21.03 Niš Serbia 30-23 Sweden European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
21.03 Tolyatti Russia 30-25 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
21.03 Plzeň Czechia 21-26 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
21.03 Reykjavík Iceland 30-30 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
21.03 Stuttgart Germany 33-24 Spain European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
21.03 Prishtina Kosovo 22-31 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
21.02 Amman (Jordan) Iran 23-8 Syria West Asian Championship  
21.02 Amman (Jordan) Lebanon 25-18 Iraq West Asian Championship  
21.02 Amman Jordan 32-17 Qatar West Asian Championship  
19.02 Amman Jordan 15-28 Iran West Asian Championship  
19.02 Amman (Jordan) Lebanon 30-30 Qatar West Asian Championship  
19.02 Amman (Jordan) Syria 33-15 Iraq West Asian Championship  
18.02 Amman (Jordan) Iran 38-16 Qatar West Asian Championship  
18.02 Amman Jordan 29-14 Iraq West Asian Championship  
18.02 Amman (Jordan) Syria 26-18 Lebanon West Asian Championship  
16.02 Amman (Jordan) Iran 29-19 Lebanon West Asian Championship  
16.02 Amman Jordan 27-19 Syria West Asian Championship  
16.02 Amman (Jordan) Qatar 33-4 Iraq West Asian Championship  
15.02 Amman (Jordan) Iran 43-8 Iraq West Asian Championship  
15.02 Amman Jordan 34-23 Lebanon West Asian Championship  
15.02 Amman (Jordan) Syria 27-24 Qatar West Asian Championship