FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S HANDBALL - 2011 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
21.12 Doha (Qatar) Tunisia 23-21 Saudi Arabia Pan Arab Games 3rd Place Match
21.12 Doha Qatar 21-26 Egypt Pan Arab Games Final
19.12 Doha Qatar 22-20 Tunisia Pan Arab Games Semi-Final
19.12 Doha (Qatar) Egypt 31-21 Saudi Arabia Pan Arab Games Semi-Final
17.12 Doha (Qatar) Saudi Arabia 31-21 Jordan Pan Arab Games Group B
17.12 Doha (Qatar) Bahrain 52-6 Djibouti Pan Arab Games Group B
17.12 Doha Qatar 27-27 Egypt Pan Arab Games Group A
17.12 Doha (Qatar) Morocco 37-6 Sudan Pan Arab Games Group A
15.12 Doha (Qatar) Tunisia 28-16 Saudi Arabia Pan Arab Games Group B
15.12 Doha (Qaar) Jordan 50-14 Djibouti Pan Arab Games Group B
15.12 Doha Qatar 31-21 Morocco Pan Arab Games Group A
13.12 Doha (Qatar) Tunisia 55-9 Djibouti Pan Arab Games Group B
13.12 Doha (Qatar) Bahrain 28-24 Jordan Pan Arab Games Group B
13.12 Doha (Qatar) Egypt 58-5 Sudan Pan Arab Games Group A
12.12 Doha (Qatar) Tunisia 32-23 Bahrain Pan Arab Games Group B
12.12 Doha (Qatar) Saudi Arabia 55-7 Djibouti Pan Arab Games Group B
12.12 Doha (Qatar) Egypt 46-19 Morocco Pan Arab Games Group A
11.12 Doha (Qatar) Tunisia 27-11 Jordan Pan Arab Games Group B
11.12 Doha (Qatar) Saudi Arabia 21-18 Bahrain Pan Arab Games Group B
11.12 Doha Qatar 51-10 Sudan Pan Arab Games Group A
20.11 Hong Kong Hong Kong ?-? Macau Interport  
06.11 Schaffhausen Switzerland 37-29 Italy World Championship Qualifier Europe, Group 5
06.11 Zaporizhia Ukraine 32-20 Turkey World Championship Qualifier Europe, Group 2
06.11 Rishon LeZion Israel 29-20 Great Britain World Championship Qualifier Europe, Group 1
05.11 Buzău Romania 26-22 Luxembourg World Championship Qualifier Europe, Group 7
05.11 Goražde Bosnia & Herzegovina 32-26 Cyprus World Championship Qualifier Europe, Group 6
05.11 Geleen Netherlands 29-26 Finland World Championship Qualifier Europe, Group 4
05.11 Dobele Latvia 32-28 Belgium World Championship Qualifier Europe, Group 3
02.11 Schifflange Luxembourg 20-35 Romania World Championship Qualifier Europe, Group 7
02.11 Nicosia Cyprus 20-38 Bosnia & Herzegovina World Championship Qualifier Europe, Group 6
02.11 Brixen Italy 25-27 Switzerland World Championship Qualifier Europe, Group 5
02.11 Vantaa Finland 23-26 Netherlands World Championship Qualifier Europe, Group 4
02.11 Kortrijk Belgium 29-36 Latvia World Championship Qualifier Europe, Group 3
02.11 Mersin Turkey 24-26 Ukraine World Championship Qualifier Europe, Group 2
02.11 London (England) Great Britain 26-29 Israel World Championship Qualifier Europe, Group 1
02.11 Seoul (South Korea) Iran 21-20 Saudi Arabia Olympic Games Qualifier Asia, 3rd Place Match
02.11 Seoul South Korea 26-21 Japan Olympic Games Qualifier Asia, Final
31.10 Seoul (South Korea) Uzbekistan 32-23 Kazakhstan Olympic Games Qualifier Asia, 9th Place Match
31.10 Seoul (South Korea) Kuwait 36-27 Oman Olympic Games Qualifier Asia, 7th Place Match
31.10 Seoul (South Korea) Qatar 30-21 China Olympic Games Qualifier Asia, 5th Place Match
31.10 Seoul South Korea 33-25 Iran Olympic Games Qualifier Asia, Semi-Final
31.10 Seoul (South Korea) Japan 22-21 Saudi Arabia Olympic Games Qualifier Asia, Semi-Final
29.10 Seoul (South Korea) Japan 46-15 Kazakhstan Olympic Games Qualifier Asia, Group B
29.10 Seoul (South Korea) China 24-23 Oman Olympic Games Qualifier Asia, Group B
29.10 Seoul (South Korea) Qatar 28-27 Saudi Arabia Olympic Games Qualifier Asia, Group A
29.10 Seoul (South Korea) Kuwait 44-26 Uzbekistan Olympic Games Qualifier Asia, Group A
28.10 Seoul South Korea 31-25 China Olympic Games Qualifier Asia, Group B
28.10 Seoul (South Korea) Iran 35-32 Qatar Olympic Games Qualifier Asia, Group A
27.10 Seoul (South Korea) Japan 34-29 Oman Olympic Games Qualifier Asia, Group B
27.10 Seoul (South Korea) China 38-16 Kazakhstan Olympic Games Qualifier Asia, Group B
27.10 Seoul (South Korea) Saudi Arabia 30-21 Kuwait Olympic Games Qualifier Asia, Group A
27.10 Seoul (South Korea) Iran 45-22 Uzbekistan Olympic Games Qualifier Asia, Group A
25.10 Seoul South Korea 31-24 Oman Olympic Games Qualifier Asia, Group B
25.10 Seoul (South Korea) Kuwait 31-31 Qatar Olympic Games Qualifier Asia, Group A
24.10 Guadalajara (Mexico) USA 39-35 Venezuela Pan American Games 7th Place Match
24.10 Guadalajara Mexico 23-26 Canada Pan American Games 5th Place Match
24.10 Guadalajara (Mexico) Chile 27-24 Dominican Republic Pan American Games 3rd Place Match
24.10 Guadalajara (Mexico) Argentina 26-23 Brazil Pan American Games Final
24.10 Seoul South Korea 41-15 Kazakhstan Olympic Games Qualifier Asia, Group B
24.10 Seoul (South Korea) Japan 26-24 China Olympic Games Qualifier Asia, Group B
24.10 Seoul (South Korea) Saudi Arabia 22-21 Iran Olympic Games Qualifier Asia, Group A
24.10 Seoul (South Korea) Qatar 38-32 Uzbekistan Olympic Games Qualifier Asia, Group A
23.10 Seoul South Korea 31-18 Japan Olympic Games Qualifier Asia, Group B
23.10 Seoul (South Korea) Oman 41-27 Kazakhstan Olympic Games Qualifier Asia, Group B
23.10 Seoul (South Korea) Saudi Arabia 41-26 Uzbekistan Olympic Games Qualifier Asia, Group A
23.10 Seoul (South Korea) Iran 27-23 Kuwait Olympic Games Qualifier Asia, Group A
22.10 Guadalajara Mexico 30-25 Venezuela Pan American Games 5th-8th Place Semi-Final
22.10 Guadalajara (Mexico) Canada 26-25 USA Pan American Games 5th-8th Place Semi-Final
22.10 Guadalajara (Mexico) Brazil 41-17 Dominican Republic Pan American Games Semi-Final
22.10 Guadalajara (Mexico) Argentina 26-25 Chile Pan American Games Semi-Final
20.10 Guadalajara Mexico 33-32 USA Pan American Games Group B
20.10 Guadalajara (Mexico) Argentina 28-20 Dominican Republic Pan American Games Group B
20.10 Guadalajara (Mexico) Canada 28-25 Venezuela Pan American Games Group A
20.10 Guadalajara (Mexico) Brazil 36-22 Chile Pan American Games Group A
18.10 Guadalajara Mexico 29-30 Dominican Republic Pan American Games Group B
18.10 Guadalajara (Mexico) Argentina 36-19 USA Pan American Games Group B
18.10 Guadalajara (Mexico) Chile 42-25 Canada Pan American Games Group A
18.10 Guadalajara (Mexico) Brazil 37-15 Venezuela Pan American Games Group A
16.10 Manama (Bahrain) United Arab Emirates 23-19 Oman Gulf Games
16.10 Manama (Bahrain) Saudi Arabia 25-16 Kuwait Gulf Games
16.10 Manama Bahrain 27-24 Qatar Gulf Games
16.10 Guadalajara Mexico 16-31 Argentina Pan American Games Group B
16.10 Guadalajara (Mexico) Dominican Republic 27-22 USA Pan American Games Group B
16.10 Guadalajara (Mexico) Chile 37-28 Venezuela Pan American Games Group A
16.10 Guadalajara (Mexico) Brazil 46-17 Canada Pan American Games Group A
14.10 Manama (Bahrain) Saudi Arabia 21-19 Oman Gulf Games
14.10 Manama (Bahrain) Qatar 32-22 Kuwait Gulf Games
14.10 Manama Bahrain 34-23 United Arab Emirates Gulf Games
13.10 Manama (Bahrain) Qatar 22-21 Saudi Arabia Gulf Games
13.10 Manama (Bahrain) Kuwait 21-19 United Arab Emirates Gulf Games
13.10 Manama Bahrain 25-22 Oman Gulf Games
11.10 Manama (Bahrain) Qatar 31-25 United Arab Emirates Gulf Games
11.10 Manama (Bahrain) Kuwait 24-22 Oman Gulf Games
11.10 Manama Bahrain 27-23 Saudi Arabia Gulf Games
10.10 Manama (Bahrain) Saudi Arabia 25-20 United Arab Emirates Gulf Games
10.10 Manama (Bahrain) Qatar 26-20 Oman Gulf Games
10.10 Manama Bahrain 30-24 Kuwait Gulf Games
17.09 Maputo (Mozambique) Algeria 25-24 Senegal All-Africa Games 3rd Place Match
17.09 Maputo (Mozambique) Egypt 24-20 Angola All-Africa Games Final
16.09 Maputo Mozambique 26-33 Congo All-Africa Games 7th Place Match
16.09 Maputo (Mozambique) Nigeria 26-23 Cameroon All-Africa Games 5th Place Match
15.09 Maputo Mozambique 21-50 Nigeria All-Africa Games 5th-8th Place Semi-Final
15.09 Maputo (Mozambique) Cameroon 20-18 Congo All-Africa Games 5th-8th Place Semi-Final
15.09 Maputo (Mozambique) Egypt 22-17 Algeria All-Africa Games Semi-Final
15.09 Maputo (Mozambique) Angola 28-19 Senegal All-Africa Games Semi-Final
13.09 Maputo (Mozambique) Madagascar 28-23 Ghana All-Africa Games 11th Place Match
13.09 Maputo (Mozambique) Gabon 29-21 Kenya All-Africa Games 9th Place Match
13.09 Maputo (Mozambique) Senegal 25-23 Cameroon All-Africa Games Quarter-Final
13.09 Maputo Mozambique 16-36 Algeria All-Africa Games Quarter-Final
13.09 Maputo (Mozambique) Egypt 34-25 Nigeria All-Africa Games Quarter-Final
13.09 Maputo (Mozambique) Angola 25-21 Congo All-Africa Games Quarter-Final
12.09 Maputo (Mozambique) Kenya 33-31 Ghana All-Africa Games 9th-12th Place Semi-Final
12.09 Maputo (Mozambique) Gabon 41-27 Madagascar All-Africa Games 9th-12th Place Semi-Final
11.09 Maputo (Mozambique) Nigeria 28-19 Kenya All-Africa Games Group D
11.09 Maputo (Mozambique) Congo 30-20 Ghana All-Africa Games Group C
10.09 Maputo (Mozambique) Angola 27-20 Kenya All-Africa Games Group D
10.09 Maputo (Mozambique) Egypt 29-14 Ghana All-Africa Games Group C
10.09 Maputo (Mozambique) Senegal 26-22 Gabon All-Africa Games Group B
10.09 Maputo (Mozambique) Cameroon 35-21 Madagascar All-Africa Games Group A
09.09 Maputo (Mozambique) Gabon 26-25 Algeria All-Africa Games Group B
09.09 Maputo Mozambique 20-30 Cameroon All-Africa Games Group A
08.09 Maputo (Mozambique) Angola 25-21 Nigeria All-Africa Games Group D
08.09 Maputo (Mozambique) Egypt 24-15 Congo All-Africa Games Group C
08.09 Maputo (Mozambique) Algeria 31-24 Senegal All-Africa Games Group B
08.09 Maputo Mozambique 34-21 Madagascar All-Africa Games Group A
12.06 Chekhov Russia 35-27 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
12.06 Ballerup Denmark 34-29 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
12.06 Reykjavík Iceland 44-29 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
12.06 Trier Germany 32-22 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
12.06 Karlskrona Sweden 28-17 Israel European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
12.06 Košice Slovakia 36-21 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
12.06 Ljubljana Slovenia 43-32 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
12.06 Poznań Poland 30-22 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
12.06 Guadalajara Spain 36-23 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
12.06 Poreč Croatia 34-26 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
12.06 Skopje Macedonia 25-19 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
12.06 Gyöngyös Hungary 34-27 Estonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
11.06 Trondheim Norway 31-25 Greece European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
11.06 Prague Czech Republic 38-26 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
09.06 Rishon LeZion Israel 27-31 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
09.06 Vilnius Lithuania 16-25 Spain European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
08.06 Aarau Switzerland 29-32 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
08.06 Minsk Belarus 29-33 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
08.06 Geleen Netherlands 21-36 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
08.06 Thessaloniki Greece 26-24 Czech Republic European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
08.06 Dobele Latvia 25-29 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
08.06 Innsbruck Austria 20-28 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
08.06 Pljevlja Montenegro 28-39 Sweden European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
08.06 Zaporizhia Ukraine 26-32 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
08.06 Espinho Portugal 31-29 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
08.06 Drobeta-Turnu Severin Romania 25-30 Croatia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
08.06 Põlva Estonia 25-31 Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
08.06 Visoko Bosnia & Herzegovina 19-22 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
05.06 Guatemala City Guatemala 24-38 USA Pan American Games Qualifier
04.06 Guatemala City (Guatemala) USA 23-23 Uruguay Pan American Games Qualifier
03.06 Guatemala City Guatemala 12-20 Uruguay Pan American Games Qualifier
30.04 Rivière-Salée Martinique 36-31 Guadeloupe Caribbean Tournament Final
29.04 Rivière-Salée (Martinique) French Guiana 26-23 Guadeloupe Caribbean Tournament Group Stage
28.04 Rivière-Salée Martinique 32-23 French Guiana Caribbean Tournament Group Stage
27.04 Rivière-Salée Martinique 28-37 Guadeloupe Caribbean Tournament Group Stage
18.03 Nairobi Kenya 20-38 Egypt All-Africa Games Qualifier Zone 5
18.03 Nairobi (Kenya) Burundi w/o Somalia All-Africa Games Qualifier Zone 5
16.03 Nairobi (Kenya) Egypt 52-16 Burundi All-Africa Games Qualifier Zone 5
15.03 Nairobi Kenya 50-8 Somalia All-Africa Games Qualifier Zone 5
14.03 Nairobi Kenya 41-22 Burundi All-Africa Games Qualifier Zone 5
14.03 Nairobi (Kenya) Egypt 58-4 Somalia All-Africa Games Qualifier Zone 5
13.03 Minsk Belarus 26-24 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
13.03 Stavanger Norway 24-22 Czech Republic European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
13.03 Halle Germany 39-28 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
13.03 Stockholm Sweden 26-21 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
13.03 Nikšić Montenegro 36-27 Israel European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
13.03 Constanţa Romania 25-27 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
13.03 Split Croatia 23-21 Spain European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
13.03 Veszprém Hungary 29-26 Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
12.03 Horsens Denmark 36-29 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
12.03 Rotterdam Netherlands 30-30 Greece European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
12.03 Schwechat Austria 34-24 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
12.03 Zaporizhia Ukraine 29-25 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
12.03 Zielona Góra Poland 32-27 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
12.03 Visoko Bosnia & Herzegovina 21-23 Estonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
11.03 Phoenix Mauritius 25-25 Madagascar All-Africa Games Qualifier Zone 7
10.03 Ciudad Real Spain 24-26 Croatia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
10.03 Vilnius Lithuania 26-23 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
09.03 Phoenix Mauritius 22-31 Madagascar All-Africa Games Qualifier Zone 7
09.03 Stäfa Switzerland 31-34 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
09.03 Chekhov Russia 31-27 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
09.03 Chania Greece 30-23 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
09.03 Zlín Czech Republic 29-26 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
09.03 Dobele Latvia 25-28 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
09.03 Reykjavík Iceland 36-31 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
09.03 Bratislava Slovakia 23-21 Sweden European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
09.03 Rishon LeZion Israel 29-24 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
09.03 Ljubljana Slovenia 30-28 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
09.03 Moimenta da Beira Portugal 28-16 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
09.03 Skopje Macedonia 22-29 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
09.03 Põlva Estonia 35-30 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
25.02 Brazzaville (Congo) Gabon 34-29 DR Congo All-Africa Games Qualifier Zone 4
25.02 Brazzaville (Congo) Congo 23-31 Cameroon All-Africa Games Qualifier Zone 4
23.02 Nasrec South Africa 15-39 Angola All-Africa Games Qualifier Zone 6
23.02 Brazzaville (Congo) Gabon 29-28 Cameroon All-Africa Games Qualifier Zone 4
23.02 Brazzaville Congo 33-26 DR Congo All-Africa Games Qualifier Zone 4
22.02 Nasrec South Africa 15-38 Angola All-Africa Games Qualifier Zone 6
21.02 Brazzaville Congo 22-20 Gabon All-Africa Games Qualifier Zone 4
21.02 Brazzaville (Congo) Cameroon 31-23 DR Congo All-Africa Games Qualifier Zone 4
30.01 Malmö Sweden 23-24 Spain World Championship 3rd Place Match
30.01 Kristianstad (Sweden) France 37-35 Denmark
After extra time
World Championship Final
28.01 Kristianstad (Sweden) Hungary 31-28 Poland World Championship 7th Place Match
28.01 Malmö (Sweden) Croatia 34-33 Iceland World Championship 5th Place Match
28.01 Malmö Sweden 26-29 France World Championship Semi-Final
28.01 Kristianstad (Sweden) Denmark 28-24 Spain World Championship Semi-Final
27.01 Kristianstad (Sweden) Germany 40-35 Argentina
After extra time
World Championship 11th Place Match
27.01 Kristianstad (Sweden) Norway 32-31 Serbia
After extra time
World Championship 9th Place Match
25.01 Malmö Sweden 24-27 Denmark World Championship 2nd Round, Group F
25.01 Lund (Sweden) Serbia 26-25 Argentina World Championship 2nd Round, Group F
25.01 Malmö (Sweden) Croatia 28-24 Poland World Championship 2nd Round, Group F
25.01 Jönköping (Sweden) Spain 30-24 Hungary World Championship 2nd Round, Group E
25.01 Jönköping (Sweden) Norway 35-25 Germany World Championship 2nd Round, Group E
25.01 Jönköping (Sweden) France 34-28 Iceland World Championship 2nd Round, Group E
24.01 Skövde (Sweden) Algeria 29-24 Japan World Championship 15th Place Match
24.01 Skövde (Sweden) South Korea 26-23 Egypt World Championship 13th Place Match
24.01 Malmö Sweden 29-25 Croatia World Championship 2nd Round, Group F
24.01 Lund (Sweden) Poland 27-26 Serbia World Championship 2nd Round, Group F
24.01 Malmö (Sweden) Denmark 31-24 Argentina World Championship 2nd Round, Group F
24.01 Jönköping (Sweden) Spain 32-24 Iceland World Championship 2nd Round, Group E
24.01 Jönköping (Sweden) Hungary 27-25 Germany World Championship 2nd Round, Group E
24.01 Jönköping (Sweden) France 31-26 Norway World Championship 2nd Round, Group E
23.01 Malmö (Sweden) Bahrain 33-23 Australia World Championship 23rd Place Match
23.01 Lund (Sweden) Brazil 28-18 Chile World Championship 21st Place Match
23.01 Kristianstad (Sweden) Romania 30-29 Tunisia World Championship 19th Place Match
23.01 Kristianstad (Sweden) Slovakia 39-35 Austria World Championship 17th Place Match
22.01 Malmö (Sweden) Chile 29-21 Australia World Championship 21st-24th Place Semi-Final
22.01 Lund (Sweden) Brazil 37-30 Bahrain World Championship 21st-24th Place Semi-Final
22.01 Kristianstad (Sweden) Slovakia 38-33 Romania World Championship 17th-20th Place Semi-Final
22.01 Kristianstad (Sweden) Austria 26-25 Tunisia World Championship 17th-20th Place Semi-Final
22.01 Skövde (Sweden) South Korea 29-24 Algeria
After extra time
World Championship 13th-16th Place Semi-Final
22.01 Skövde (Sweden) Egypt 34-28 Japan World Championship 13th-16th Place Semi-Final
22.01 Malmö Sweden 28-24 Serbia World Championship 2nd Round, Group F
22.01 Malmö (Sweden) Denmark 28-27 Poland World Championship 2nd Round, Group F
22.01 Lund (Sweden) Croatia 36-18 Argentina World Championship 2nd Round, Group F
22.01 Jönköping (Sweden) Spain 32-27 Norway World Championship 2nd Round, Group E
22.01 Jönköping (Sweden) Germany 27-24 Iceland World Championship 2nd Round, Group E
22.01 Jönköping (Sweden) France 37-24 Hungary World Championship 2nd Round, Group E
21.01 Thiès Senegal 21-13 Cape Verde All-Africa Games Qualifier Zone 2
20.01 Thiès Senegal 58-12 Mauritania All-Africa Games Qualifier Zone 2
20.01 Thiès (Senegal) Cape Verde 27-27 Guinea All-Africa Games Qualifier Zone 2
20.01 Gothenburg Sweden 24-21 Poland World Championship 1st Round, Group D
20.01 Gothenburg (Sweden) South Korea 31-26 Slovakia World Championship 1st Round, Group D
20.01 Gothenburg (Sweden) Argentina 35-25 Chile World Championship 1st Round, Group D
20.01 Lund (Sweden) Romania 38-28 Serbia World Championship 1st Round, Group C
20.01 Malmö (Sweden) Denmark 34-29 Croatia World Championship 1st Round, Group C
20.01 Malmö (Sweden) Algeria 27-18 Australia World Championship 1st Round, Group C
20.01 Linköping (Sweden) Japan 33-32 Brazil World Championship 1st Round, Group B
20.01 Linköping (Sweden) Iceland 29-22 Norway World Championship 1st Round, Group B
20.01 Linköping (Sweden) Hungary 32-30 Austria World Championship 1st Round, Group B
20.01 Kristianstad (Sweden) Germany 36-26 Tunisia World Championship 1st Round, Group A
20.01 Kristianstad (Sweden) France 28-28 Spain World Championship 1st Round, Group A
20.01 Lund (Sweden) Bahrain 27-26 Egypt World Championship 1st Round, Group A
19.01 Thiès (Senegal) Guinea 47-10 Mauritania All-Africa Games Qualifier Zone 2
19.01 Lund (Sweden) Romania 29-14 Australia World Championship 1st Round, Group C
19.01 Malmö (Sweden) Denmark 26-19 Algeria World Championship 1st Round, Group C
19.01 Malmö (Sweden) Croatia 24-24 Serbia World Championship 1st Round, Group C
19.01 Lund (Sweden) Tunisia 28-21 Bahrain World Championship 1st Round, Group A
19.01 Kristianstad (Sweden) Spain 31-18 Egypt World Championship 1st Round, Group A
19.01 Kristianstad (Sweden) France 30-23 Germany World Championship 1st Round, Group A
18.01 Thiès Senegal 38-11 Guinea All-Africa Games Qualifier Zone 2
18.01 Thiès (Senegal) Cape Verde 48-28 Mauritania All-Africa Games Qualifier Zone 2
18.01 Gothenburg Sweden 22-27 Argentina World Championship 1st Round, Group D
18.01 Gothenburg (Sweden) Poland 25-20 South Korea World Championship 1st Round, Group D
18.01 Gothenburg (Sweden) Chile 29-29 Slovakia World Championship 1st Round, Group D
18.01 Linköping (Sweden) Norway 26-25 Brazil World Championship 1st Round, Group B
18.01 Linköping (Sweden) Iceland 26-23 Austria World Championship 1st Round, Group B
18.01 Linköping (Sweden) Hungary 28-24 Japan World Championship 1st Round, Group B
17.01 Gothenburg Sweden 30-24 South Korea World Championship 1st Round, Group D
17.01 Gothenburg (Sweden) Poland 38-23 Chile World Championship 1st Round, Group D
17.01 Gothenburg (Sweden) Argentina 23-18 Slovakia World Championship 1st Round, Group D
17.01 Malmö (Sweden) Denmark 35-27 Serbia World Championship 1st Round, Group C
17.01 Malmö (Sweden) Croatia 42-15 Australia World Championship 1st Round, Group C
17.01 Lund (Sweden) Algeria 15-14 Romania World Championship 1st Round, Group C
17.01 Linköping (Sweden) Norway 33-27 Austria World Championship 1st Round, Group B
17.01 Linköping (Sweden) Iceland 36-22 Japan World Championship 1st Round, Group B
17.01 Linköping (Sweden) Hungary 36-24 Brazil World Championship 1st Round, Group B
17.01 Kristianstad (Sweden) Spain 26-24 Germany World Championship 1st Round, Group A
17.01 Lund (Sweden) France 41-17 Bahrain World Championship 1st Round, Group A
17.01 Kristianstad (Sweden) Egypt 27-23 Tunisia World Championship 1st Round, Group A
16.01 Malmö (Sweden) Serbia 35-18 Australia World Championship 1st Round, Group C
16.01 Malmö (Sweden) Denmark 39-30 Romania World Championship 1st Round, Group C
16.01 Lund (Sweden) Croatia 26-15 Algeria World Championship 1st Round, Group C
16.01 Lund (Sweden) Spain 21-18 Tunisia World Championship 1st Round, Group A
16.01 Kristianstad (Sweden) Germany 38-18 Bahrain World Championship 1st Round, Group A
16.01 Kristianstad (Sweden) France 28-19 Egypt World Championship 1st Round, Group A
15.01 Gothenburg Sweden 38-22 Slovakia World Championship 1st Round, Group D
15.01 Gothenburg (Sweden) South Korea 37-22 Chile World Championship 1st Round, Group D
15.01 Gothenburg (Sweden) Poland 24-23 Argentina World Championship 1st Round, Group D
15.01 Norrköping (Sweden) Japan 33-30 Austria World Championship 1st Round, Group B
15.01 Norrköping (Sweden) Iceland 34-26 Brazil World Championship 1st Round, Group B
15.01 Norrköping (Sweden) Hungary 26-23 Norway World Championship 1st Round, Group B
14.01 Gothenburg (Sweden) Poland 35-33 Slovakia World Championship 1st Round, Group D
14.01 Gothenburg (Sweden) Argentina 25-25 South Korea World Championship 1st Round, Group D
14.01 Lund (Sweden) Serbia 25-24 Algeria World Championship 1st Round, Group C
14.01 Malmö (Sweden) Denmark 47-12 Australia World Championship 1st Round, Group C
14.01 Malmö (Sweden) Croatia 27-21 Romania World Championship 1st Round, Group C
14.01 Norrköping (Sweden) Norway 35-29 Japan World Championship 1st Round, Group B
14.01 Norrköping (Sweden) Iceland 32-26 Hungary World Championship 1st Round, Group B
14.01 Norrköping (Sweden) Austria 34-24 Brazil World Championship 1st Round, Group B
14.01 Kristianstad (Sweden) Spain 33-22 Bahrain World Championship 1st Round, Group A
14.01 Lund (Sweden) Germany 30-25 Egypt World Championship 1st Round, Group A
14.01 Kristianstad (Sweden) France 32-19 Tunisia World Championship 1st Round, Group A
13.01 Gothenburg Sweden 28-18 Chile World Championship 1st Round, Group D