Scot Scores     Archive (80 sports, 2010-2020)      BUY ME A COFFEE

MEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

MEN'S HANDBALL - 2017 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
08.12 Managua (Nicaragua) Costa Rica 34-19 Honduras Central American Games  
08.12 Managua Nicaragua 26-37 Guatemala Central American Games  
07.12 Managua (Nicaragua) Costa Rica 25-19 El SalvadorCentral American Games  
07.12 Managua (Nicaragua) Guatemala 25-22 Honduras Central American Games  
06.12 Managua (Nicaragua) Honduras 29-14 El Salvador Central American Games  
06.12 Managua Nicaragua 22-30 Costa Rica Central American Games  
05.12 Managua (Nicaragua) Guatemala 22-18 Costa Rica Central American Games  
05.12 Managua Nicaragua 29-27 El Salvador Central American Games  
04.12 Managua (Nicaragua) Guatemala 22-18 El Salvador Central American Games  
04.12 Managua Nicaragua 24-35 Honduras Central American Games  
24.11 Santa Marta (Colombia) Chile 29-29 VenezuelaBolivarian Games  
24.11 Santa Marta Colombia 32-16 Peru Bolivarian Games 
23.11 Santa Marta Colombia 23-34 Chile Bolivarian Games 
23.11 Santa Marta (Colombia) Venezuela 69-11 Bolivia Bolivarian Games  
22.11 Santa Marta Colombia 33-31 Venezuela Bolivarian Games  
22.11 Santa Marta (Colombia) Peru 51-14 Bolivia Bolivarian Games 
21.11 Santa Marta (Colombia) Chile 49-8 Bolivia Bolivarian Games 
21.11 Santa Marta (Colombia) Venezuela 45-22 Peru Bolivarian Games 
20.11 Santa Marta (Colombia) Chile 37-14 Peru Bolivarian Games  
20.11 Santa Marta Colombia 51-17 Bolivia Bolivarian Games  
29.10Považská BystricaSlovakia 36-19 Luxembourg World Championship QualifierEurope, Stage 1, Group 1
29.10LeuvenBelgium 25-26 Netherlands World Championship QualifierEurope, Stage 1, Group 5
29.10MarousiGreece 19-25 Turkey World Championship QualifierEurope, Stage 1, Group 5
29.10 Cartagena Colombia 32-28 Venezuela Copa Caribe 5th Place Match
29.10 Cartagena (Colombia) Dominican Republic 28-27 Mexico Copa Caribe 3rd Place Match
29.10 Cartagena (Colombia) Puerto Rico 32-30 CubaCopa Caribe Final
28.10VantaaFinland 22-35 Russia World Championship QualifierEurope, Stage 1, Group 1
28.10TallinnEstonia 29-25 Bosnia & Herzegovina World Championship QualifierEurope, Stage 1, Group 6
28.10 Cartagena Colombia 26-35 Puerto Rico Copa Caribe Group Stage
28.10 Cartagena (Colombia) Cuba 33-31 Dominican RepublicCopa Caribe Group Stage
28.10 Cartagena (Colombia) Mexico 35-33 Venezuela Copa Caribe Group Stage
27.10 Cartagena Colombia 19-27 Venezuela Copa Caribe Group Stage
27.10 Cartagena (Colombia) Cuba 30-27 Mexico Copa Caribe Group Stage
27.10 Cartagena (Colombia) Dominican Republic 25-25 Puerto RicoCopa Caribe Group Stage
26.10Saint PetersburgRussia 32-22 Slovakia World Championship QualifierEurope, Stage 1, Group 1
26.10 Cartagena Colombia 19-29 Mexico Copa Caribe Group Stage
26.10 Cartagena (Colombia) Cuba 32-17 Puerto Rico Copa Caribe Group Stage
26.10 Cartagena (Colombia) Dominican Republic 27-27 Venezuela Copa Caribe Group Stage
25.10LuxembourgLuxembourg 23-23 Finland World Championship QualifierEurope, Stage 1, Group 1
25.10RotterdamNetherlands 29-20 Greece World Championship QualifierEurope, Stage 1, Group 5
25.10EskişehirTurkey 27-27 Belgium World Championship QualifierEurope, Stage 1, Group 5
25.10SarajevoBosnia & Herzegovina 31-24 Estonia World Championship QualifierEurope, Stage 1, Group 6
25.10 Cartagena Colombia 21-35 Cuba Copa Caribe Group Stage
25.10 Cartagena (Colombia) Mexico 32-31 Dominican Republic Copa Caribe Group Stage
25.10 Cartagena (Colombia) Puerto Rico 30-29 Venezuela Copa Caribe Group Stage
24.10 Cartagena Colombia 22-22 Dominican Republic Copa Caribe Group Stage
24.10 Cartagena (Colombia) Cuba 36-22 Venezuela Copa Caribe Group Stage
24.10 Cartagena (Colombia)Puerto Rico 33-29 MexicoCopa Caribe Group Stage
18.06 KoldingDenmark 33-16 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
18.06 VeszprémHungary 35-30 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
18.06 MinskBelarus 27-27 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
18.06 Gdańsk/Sopot Poland 32-31 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
18.06 ReykjavíkIceland 34-26 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
18.06 SkopjeMacedonia 33-20 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
18.06 BremenGermany 29-22 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
18.06 Gabrovo (Bulgaria) Albania 24-23 Armenia Emerging Nations Championship 15th Place Match
18.06 Gabrovo (Bulgaria) Malta 36-25 AndorraEmerging Nations Championship 13th Place Match
18.06 Gabrovo (Bulgaria) Great Britain 39-26 Ireland Emerging Nations Championship 11th Place Match
18.06 Gabrovo (Bulgaria) Moldova 45-31 AzerbaijanEmerging Nations Championship 9th Place Match
18.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Luxembourg 32-25 Georgia Emerging Nations Championship 7th Place Match
18.06 Veliko Tarnovo Bulgaria 38-30 China Emerging Nations Championship 5th Place Match
18.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Kosovo 32-25 Cyprus Emerging Nations Championship 3rd Place Match
18.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Faroe Islands 26-25 Turkey Emerging Nations Championship Final
17.06 ViennaAustria 34-32 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
17.06 Alicante Spain 46-16 Finland European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
17.06 Koper Slovenia 28-18 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
17.06 Moscow Russia 27-27 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
17.06 Lidköping Sweden 31-17 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
17.06 Montbéliard France 32-28 Belgium European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
17.06 Oslo Norway 30-20 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
17.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Andorra 32-23 Albania Emerging Nations Championship 13th-16th Place Semi-Final
17.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Malta 34-23 Armenia Emerging Nations Championship 13th-16th Place Semi-Final
17.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Azerbaijan 41-33 Ireland Emerging Nations Championship 9th-12th Place Semi-Final
17.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Great Britain 33-33 Moldova
1-2 pens
Emerging Nations Championship 9th-12th Place Semi-Final
17.06 Gabrovo Bulgaria 37-31 Luxembourg Emerging Nations Championship 5th-8th Place Semi-Final
17.06 Gabrovo (Bulgaria) China 31-28 Georgia Emerging Nations Championship 5th-8th Place Semi-Final
17.06 Gabrovo (Bulgaria) Faroe Islands 33-30 Kosovo Emerging Nations Championship Semi-Final
17.06 Gabrovo (Bulgaria) Turkey 35-32 Cyprus
After extra time
Emerging Nations Championship Semi-Final
16.06 Gabrovo (Bulgaria) Azerbaijan 39-21 Armenia Emerging Nations Championship 9th-16th Place Quarter-Final
16.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Great Britain 42-15 Albania Emerging Nations Championship 9th-16th Place Quarter-Final
16.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Ireland 31-22 Malta Emerging Nations Championship 9th-16th Place Quarter-Final
16.06 Gabrovo (Bulgaria) Moldova 48-14 Andorra Emerging Nations Championship 9th-16th Place Quarter-Final
16.06 Gabrovo Bulgaria 24-30 Faroe Islands Emerging Nations Championship Quarter-Final
16.06 Gabrovo (Bulgaria) Cyprus 36-26 China Emerging Nations Championship Quarter-Final
16.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Kosovo 34-23 Luxembourg Emerging Nations Championship Quarter-Final
16.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Turkey 32-26 Georgia Emerging Nations Championship Quarter-Final
15.06 ValmieraLatvia 23-35 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
15.06 BucharestRomania 22-32 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
15.06 SumyUkraine 27-27 Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
14.06 AlmereNetherlands 24-36 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
14.06 Niš Serbia 34-34 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
14.06 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 19-25 Spain European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
14.06 Vantaa Finland 36-39 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
14.06 Brno Czechia 27-24 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
14.06 Gondomar Portugal 26-29 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
14.06 Schaffhausen Switzerland 20-33 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
14.06 Nikšić Montenegro 28-24 Sweden European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
14.06 Bratislava Slovakia 24-25 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
14.06 Leuven Belgium 27-43 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
14.06 Klaipėda Lithuania 25-26 France European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
14.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Kosovo 44-17 Albania Emerging Nations Championship Group A
14.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Turkey 41-26 Ireland Emerging Nations Championship Group A
14.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Georgia 28-20 Malta Emerging Nations Championship Group B
14.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Luxembourg 37-30 Great Britain Emerging Nations Championship Group B
14.06 Gabrovo Bulgaria 38-16 Andorra Emerging Nations Championship Group C
14.06 Gabrovo (Bulgaria) Cyprus 32-28 Azerbaijan Emerging Nations Championship Group C
14.06 Gabrovo (Bulgaria) China 29-22 Moldova Emerging Nations Championship Group D
14.06 Gabrovo (Bulgaria) Faroe Islands 44-6 Armenia Emerging Nations Championship Group D
13.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Kosovo 47-30 Ireland Emerging Nations Championship Group A
13.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Turkey 54-12 Albania Emerging Nations Championship Group A
13.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Georgia 34-26 Great Britain Emerging Nations Championship Group B
13.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Luxembourg 39-27 Malta Emerging Nations Championship Group B
13.06 Gabrovo Bulgaria 41-34 Azerbaijan Emerging Nations Championship Group C
13.06 Gabrovo (Bulgaria) Cyprus 39-14 Andorra Emerging Nations Championship Group C
13.06 Gabrovo (Bulgaria) China 43-12 Armenia Emerging Nations Championship Group D
13.06 Gabrovo (Bulgaria) Faroe Islands 40-30 Moldova Emerging Nations Championship Group D
12.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Ireland 50-33 AlbaniaEmerging Nations ChampionshipGroup A
12.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Turkey 25-24 KosovoEmerging Nations ChampionshipGroup A
12.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Great Britain 24-18 MaltaEmerging Nations Championship Group B
12.06 Veliko Tarnovo (Bulgaria) Luxembourg 35-29 GeorgiaEmerging Nations ChampionshipGroup B
12.06 Gabrovo (Bulgaria) Azerbaijan 31-23 AndorraEmerging Nations ChampionshipGroup C
12.06 Gabrovo Bulgaria 22-25 CyprusEmerging Nations ChampionshipGroup C
12.06 Gabrovo (Bulgaria) Faroe Islands 30-23 ChinaEmerging Nations Championship Group D
12.06 Gabrovo (Bulgaria) Moldova 46-13 ArmeniaEmerging Nations ChampionshipGroup D
14.05 Baku (Azerbaijan) Iraq 27-22 Algeria U-21 Islamic Solidarity Games3rd Place Match
14.05 Baku (Azerbaijan) Saudi Arabia 26-21 Turkey Islamic Solidarity GamesFinal
13.05 Baku (Azerbaijan) Saudi Arabia 28-24 Iraq Islamic Solidarity GamesSemi-Final
13.05 Baku (Azerbaijan) Turkey 26-22 Algeria U-21 Islamic Solidarity GamesSemi-Final
12.05 Baku (Azerbaijan) Pakistan 33-31 Jordan Islamic Solidarity Games7th Place Match
12.05 Baku Azerbaijan 31-25 Morocco U-21 Islamic Solidarity Games5th Place Match
11.05 Baku Azerbaijan 22-35 Algeria U-21Islamic Solidarity GamesGroup A
11.05 Baku (Azerbaijan) Saudi Arabia 35-26 Pakistan Islamic Solidarity GamesGroup A
11.05 Baku (Azerbaijan) Iraq 25-22 Morocco U-21 Islamic Solidarity GamesGroup B
11.05 Baku (Azerbaijan) Turkey 26-21 Jordan Islamic Solidarity GamesGroup B
10.05 Baku (Azerbaijan) Algeria U-21 47-24 Pakistan Islamic Solidarity GamesGroup A
10.05 Baku Azerbaijan 31-38 Saudi ArabiaIslamic Solidarity GamesGroup A
10.05 Baku (Azerbaijan) Morocco U-21 27-16 Jordan Islamic Solidarity GamesGroup B
10.05 Baku (Azerbaijan) Turkey 35-33 Iraq Islamic Solidarity GamesGroup B
09.05 Baku Azerbaijan 43-36 PakistanIslamic Solidarity GamesGroup A
09.05 Baku (Azerbaijan) Saudi Arabia 26-13 Algeria U-21 Islamic Solidarity GamesGroup A
09.05 Baku (Azerbaijan) Iraq 37-15 Jordan Islamic Solidarity GamesGroup B
09.05 Baku (Azerbaijan) Turkey 27-24 Morocco U-21 Islamic Solidarity GamesGroup B
07.05 Aarhus Denmark 35-27 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
07.05 Emmen Netherlands 25-24 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
07.05 Płock Poland 27-27 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
07.05 Kragujevac Serbia 27-22 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
07.05 Goražde Bosnia & Herzegovina 34-23 Finland European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
07.05 Reykjavík Iceland 30-29 Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
07.05 Loulé Portugal 27-22 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
07.05 Vilnius Lithuania 33-28 Belgium European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
06.05 León Spain 35-24 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
06.05 Zlín Czechia 32-25 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
06.05 Halle Westfalen Germany 25-20 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
06.05 Bijelo Polje Montenegro 31-30 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
06.05 Linköping Sweden 25-21 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
06.05 Clermont-Ferrand France 28-24 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
04.05 Minsk Belarus 32-23 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
04.05 Baia Mare Romania 22-23 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
04.05 Vantaa Finland 27-32 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
04.05 Skopje Macedonia 30-25 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
04.05 Biel/Bienne Switzerland 25-27 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
04.05 Budapest Hungary 25-25 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
03.05 Valmiera Latvia 27-29 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
03.05 Innsbruck Austria 29-30 Spain European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
03.05 Sumy Ukraine 26-23 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
03.05 Ljubljana Slovenia 23-32 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
03.05 Saint Petersburg Russia 21-29 Sweden European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
03.05 Hlohovec Slovakia 27-27 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
03.05 Leuven Belgium 29-33 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
03.05 Oslo Norway 35-30 France European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
15.04 La Trinité Martinique 35-25 Martinique U-20 Tournoi Antilles-Guyane Final
13.04 La Trinité Martinique 33-31 Guadeloupe Tournoi Antilles-Guyane Group Stage
12.04 Rivière-Saléé Martinique U-20 33-30 Guadeloupe Tournoi Antilles-Guyane Group Stage
11.04 Rivière-Saléé Martinique 32-25 Martinique U-20 Tournoi Antilles-Guyane Group Stage
25.03 Guatemala City (Guatemala) El Salvador 26-23 Honduras Central American Championship  
25.03 Guatemala City Guatemala 31-28 Costa Rica Central American Championship  
24.03 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 19-19 Nicaragua Central American Championship  
24.03 Guatemala City Guatemala 35-16 El Salvador Central American Championship  
23.03 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 20-19 El Salvador Central American Championship  
23.03 Guatemala City (Guatemala) Nicaragua 30-26 Honduras Central American Championship  
22.03 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 26-15 Honduras Central American Championship  
22.03 Guatemala City Guatemala 38-20 Nicaragua Central American Championship  
21.03 Guatemala City Guatemala 47-16 Honduras Central American Championship  
21.03 Guatemala City (Guatemala) Nicaragua 22-21 El Salvador Central American Championship  
29.01 Paris France 33-26 Norway World Championship Final
28.01 Paris (France) Slovenia 31-30 Croatia World Championship 3rd Place Match
27.01 Paris (France) Norway 28-25 Croatia
After extra time
World Championship Semi-Final
26.01 Paris France 31-25 Slovenia World Championship Semi-Final
24.01 Montpellier (France) Croatia 30-29 Spain World Championship Quarter-Final
24.01 Villeneuve-d'Ascq France 33-30 Sweden World Championship Quarter-Final
24.01 Albertville (France) Norway 31-28 Hungary World Championship Quarter-Final
24.01 Paris (France) Slovenia 32-30 Qatar World Championship Quarter-Final
23.01 Brest (France) Bahrain 32-26 Angola World Championship 23rd Place Match
23.01 Brest (France) Chile 35-29 Japan World Championship 21st Place Match
23.01 Brest (France) Tunisia 39-30 Saudi Arabia World Championship 19th Place Match
23.01 Brest (France) Poland 24-22 Argentina World Championship 17th Place Match
22.01 Brest (France) Chile 35-30 Bahrain World Championship 21st-24th Place Semi-Final
22.01 Brest (France) Argentina 24-22 Saudi Arabia World Championship 17th-20th Place Semi-Final
22.01 Montpellier (France) Croatia 21-19 Egypt World Championship 2nd Round
22.01 Albertville (France) Hungary 27-25 Denmark World Championship 2nd Round
22.01 Paris (France) Qatar 22-20 Germany World Championship 2nd Round
22.01 Villeneuve-d'Ascq (France) Sweden 41-22 Belarus World Championship 2nd Round
21.01 Brest (France) Japan 37-26 Angola World Championship 21st-24th Place Semi-Final
21.01 Brest (France) Poland 28-26 Tunisia World Championship 17th-20th Place Semi-Final
21.01 Villeneuve-d'Ascq France 31-25 Iceland World Championship 2nd Round
21.01 Albertville (France) Norway 34-25 Macedonia World Championship 2nd Round
21.01 Paris (France) Slovenia 32-26 Russia World Championship 2nd Round
21.01 Montpellier (France) Spain 28-27 Brazil World Championship 2nd Round
20.01 Rouen (France) Belarus 27-25 Hungary World Championship Preliminary Round, Group C
20.01 Rouen (France) Germany 28-21 Croatia World Championship Preliminary Round, Group C
20.01 Rouen (France) Saudi Arabia 26-25 Chile World Championship Preliminary Round, Group C
20.01 Paris (France) Argentina 26-17 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group D
20.01 Paris (France) Denmark 32-29 Qatar World Championship Preliminary Round, Group D
20.01 Paris (France) Sweden 33-26 Egypt World Championship Preliminary Round, Group D
19.01 Nantes France 26-25 Poland World Championship Preliminary Round, Group A
19.01 Nantes (France) Norway 38-23 Japan World Championship Preliminary Round, Group A
19.01 Nantes (France) Russia 28-24 Brazil World Championship Preliminary Round, Group A
19.01 Metz (France) Iceland 27-27 Macedonia World Championship Preliminary Round, Group B
19.01 Metz (France) Spain 36-26 Slovenia World Championship Preliminary Round, Group B
19.01 Metz (France) Tunisia 43-34 Angola World Championship Preliminary Round, Group B
18.01 Metz (France) Spain 29-25 Macedonia World Championship Preliminary Round, Group B
18.01 Rouen (France) Croatia 37-22 Chile World Championship Preliminary Round, Group C
18.01 Rouen (France) Germany 31-25 Belarus World Championship Preliminary Round, Group C
18.01 Rouen (France) Hungary 37-24 Saudi Arabia World Championship Preliminary Round, Group C
18.01 Paris (France) Denmark 30-26 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group D
18.01 Paris (France) Egypt 31-26 Argentina World Championship Preliminary Round, Group D
18.01 Paris (France) Sweden 36-25 Qatar World Championship Preliminary Round, Group D
17.01 Nantes France 35-24 Russia World Championship Preliminary Round, Group A
17.01 Nantes (France) Norway 39-26 Brazil World Championship Preliminary Round, Group A
17.01 Nantes (France) Poland 26-25 Japan World Championship Preliminary Round, Group A
17.01 Metz (France) Iceland 33-19 Angola World Championship Preliminary Round, Group B
17.01 Metz (France) Slovenia 28-28 Tunisia World Championship Preliminary Round, Group B
17.01 Rouen (France) Germany 38-24 Saudi Arabia World Championship Preliminary Round, Group C
17.01 Paris (France) Qatar 21-17 Argentina World Championship Preliminary Round, Group D
16.01 Nantes (France) Russia 24-20 Poland World Championship Preliminary Round, Group A
16.01 Metz (France) Slovenia 29-22 Macedonia World Championship Preliminary Round, Group B
16.01 Metz (France) Spain 42-22 Angola World Championship Preliminary Round, Group B
16.01 Rouen (France) Croatia 31-25 Belarus World Championship Preliminary Round, Group C
16.01 Rouen (France) Hungary 34-29 Chile World Championship Preliminary Round, Group C
16.01 Paris (France) Denmark 27-25 Sweden World Championship Preliminary Round, Group D
16.01 Paris (France) Egypt 31-29 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group D
15.01 Nantes (France) Brazil 27-24 Japan World Championship Preliminary Round, Group A
15.01 Nantes France 31-28 Norway World Championship Preliminary Round, Group A
15.01 Metz (France) Iceland 22-22 Tunisia World Championship Preliminary Round, Group B
15.01 Rouen (France) Belarus 29-26 Saudi Arabia World Championship Preliminary Round, Group C
15.01 Rouen (France) Germany 35-14 Chile World Championship Preliminary Round, Group C
15.01 Paris (France) Qatar 32-22 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group D
15.01 Paris (France) Sweden 35-17 Argentina World Championship Preliminary Round, Group D
15.01 Tórshavn Faroe Islands 24-26 GreeceEuropean Championship (2020) Qualifier Phase 1, Group A
15.01 Ankara Turkey 18-20 EstoniaEuropean Championship (2020) Qualifier Phase 1, Group B
15.01 Syracuse Italy 26-24 Luxembourg European Championship (2020) Qualifier Phase 1, Group C
14.01 Nantes (France) Brazil 28-24 Poland World Championship Preliminary Round, Group A
14.01 Nantes (France) Norway 28-24 Russia World Championship Preliminary Round, Group A
14.01 Metz (France) Macedonia 31-22 Angola World Championship Preliminary Round, Group B
14.01 Metz (France) Slovenia 26-25 Iceland World Championship Preliminary Round, Group B
14.01 Metz (France) Spain 26-21 Tunisia World Championship Preliminary Round, Group B
14.01 Rouen (France) Croatia 31-28 Hungary World Championship Preliminary Round, Group C
14.01 Paris (France) Denmark 35-28 Egypt World Championship Preliminary Round, Group D
14.01 Tórshavn (Faroe Islands) Greece 24-17 Cyprus European Championship (2020) Qualifier Phase 1, Group A
13.01 Nantes France 31-19 Japan World Championship Preliminary Round, Group A
13.01 Rouen (France) Chile 32-28 Belarus World Championship Preliminary Round, Group C
13.01 Rouen (France) Croatia 28-23 Saudi Arabia World Championship Preliminary Round, Group C
13.01 Rouen (France) Germany 27-23 Hungary World Championship Preliminary Round, Group C
13.01 Paris (France) Denmark 33-22 Argentina World Championship Preliminary Round, Group D
13.01 Paris (France) Egypt 22-20 Qatar World Championship Preliminary Round, Group D
13.01 Paris (France) Sweden 33-16 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group D
13.01 Tórshavn Faroe Islands 19-20 CyprusEuropean Championship (2020) Qualifier Phase 1, Group A
12.01 Nantes (France) Norway 22-20 Poland World Championship Preliminary Round, Group A
12.01 Nantes (France) Russia 39-29 Japan World Championship Preliminary Round, Group A
12.01 Metz (France) Macedonia 34-30 Tunisia World Championship Preliminary Round, Group B
12.01 Metz (France) Slovenia 42-25 Angola World Championship Preliminary Round, Group B
12.01 Metz (France) Spain 27-21 Iceland World Championship Preliminary Round, Group B
11.01 Paris France 31-16 Brazil World Championship Preliminary Round, Group A
11.01 Põlva Estonia 18-28 Turkey European Championship (2020) Qualifier Phase 1, Group B
11.01 Luxembourg Luxembourg 24-23 ItalyEuropean Championship (2020) Qualifier Phase 1, Group C
08.01 Põlva Estonia 27-23 Kosovo European Championship (2020) Qualifier Phase 1, Group B
07.01 Luxembourg Luxembourg 35-29 GeorgiaEuropean Championship (2020) Qualifier Phase 1, Group C
04.01 Pristina Kosovo 17-31 EstoniaEuropean Championship (2020) Qualifier Phase 1, Group B
04.01 Tbilisi Georgia 24-31 LuxembourgEuropean Championship (2020) Qualifier Phase 1, Group C