Scot Scores     Archive (80 sports, 2010-2020)      BUY ME A COFFEE

MEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

MEN'S HANDBALL - 2013 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
14.12 San Salvador (El Salvador) Costa Rica 26-20 Honduras Central American Championship  
14.12 San Salvador El Salvador 29-37 Nicaragua Central American Championship  
13.12 San Salvador El Salvador 29-37 Costa Rica Central American Championship  
13.12 San Salvador (El Salvador) Guatemala 41-22 Nicaragua Central American Championship  
12.12 San Salvador (El Salvador) Costa Rica 26-24 Nicaragua Central American Championship  
12.12 San Salvador (El Salvador) Guatemala 41-16 Honduras Central American Championship  
11.12 San Salvador El Salvador 24-44 Guatemala Central American Championship  
11.12 San Salvador (El Salvador) Nicaragua 43-24 Honduras Central American Championship  
10.12 San Salvador El Salvador 31-20 Honduras Central American Championship  
10.12 San Salvador (El Salvador) Guatemala 39-24 Costa Rica Central American Championship  
08.12 Ubon Ratchathani Thailand 35-34 Vietnam Southeast Asian Championship ASEAN League, Final
08.12 Ubon Ratchathani Thailand 36-23 Hong Kong Southeast Asian Championship Premier League
07.12 Ubon Ratchathani (Thailand) Malaysia 31-21 Indonesia Southeast Asian Championship ASEAN League, 3rd Place Match
07.12 Ubon Ratchathani Thailand 38-51 Uzbekistan Southeast Asian Championship Premier League
06.12 Ubon Ratchathani (Thailand) Uzbekistan 41-21 Hong Kong Southeast Asian Championship Premier League
05.12 Ubon Ratchathani Thailand 42-27 Indonesia Southeast Asian Championship ASEAN League, Group Stage
05.12 Ubon Ratchathani (Thailand) Vietnam 41-28 Malaysia Southeast Asian Championship ASEAN League, Group Stage
05.12 Ubon Ratchathani Thailand 48-35 Hong Kong Southeast Asian Championship Premier League
04.12 Ubon Ratchathani (Thailand) Indonesia 28-24 Malaysia Southeast Asian Championship ASEAN League, Group Stage
04.12 Ubon Ratchathani Thailand 29-27 Vietnam Southeast Asian Championship ASEAN League, Group Stage
04.12 Ubon Ratchathani Thailand 36-41 Uzbekistan Southeast Asian Championship Premier League
03.12 Ubon Ratchathani Thailand 44-23 Malaysia Southeast Asian Championship ASEAN League, Group Stage
03.12 Ubon Ratchathani (Thailand) Vietnam 52-23 Indonesia Southeast Asian Championship ASEAN League, Group Stage
03.12 Ubon Ratchathani (Thailand) Uzbekistan 46-13 Hong Kong Southeast Asian Championship Premier League
21.11 Chiclayo (Peru) Colombia 38-27 Guatemala Bolivarian Games  
21.11 Chiclayo Peru 11-48 Venezuela Bolivarian Games  
20.11 Chiclayo (Peru) Guatemala 41-21 Ecuador Bolivarian Games  
20.11 Chiclayo (Peru) Venezuela 35-23 Colombia Bolivarian Games  
19.11 Chiclayo Peru 15-35 Colombia Bolivarian Games  
19.11 Chiclayo (Peru) Venezuela 43-18 Ecuador Bolivarian Games  
18.11 Chiclayo (Peru) Colombia 38-23 Ecuador Bolivarian Games  
18.11 Chiclayo Peru 18-40 Guatemala Bolivarian Games  
17.11 Chiclayo Peru 26-27 Ecuador Bolivarian Games  
17.11 Chiclayo (Peru) Venezuela 41-26 Guatemala Bolivarian Games  
09.11 Santo Domingo Dominican Republic 31-29 Cuba Copa Caribe  
09.11 Santo Domingo (Dominican Republic) Puerto Rico 33-25 Colombia Copa Caribe  
08.11 Santo Domingo Dominican Republic 23-29 Puerto Rico
Continued from 05.11
Copa Caribe  
08.11 Santo Domingo (Dominican Republic) Cuba 36-23 Colombia Copa Caribe  
08.11 Santo Domingo Dominican Republic 36-30 Mexico Copa Caribe  
07.11 Santo Domingo Dominican Republic 26-23 Colombia Copa Caribe  
07.11 Santo Domingo (Dominican Republic) Mexico 30-29 Puerto Rico Copa Caribe  
06.11 Santo Domingo (Dominican Republic) Colombia 24-16 Mexico Copa Caribe  
06.11 Santo Domingo (Dominican Republic) Cuba 37-19 Puerto Rico Copa Caribe  
05.11 Santo Domingo (Dominican Republic) Cuba 31-22 Mexico Copa Caribe  
05.11 Santo Domingo Dominican Republic 5-3 Puerto Rico
Match suspended - will be continued on 08.11
Copa Caribe  
03.11 Tbilisi Georgia 26-19 Finland World Championship Qualifier Europe, Group 1
03.11 Ankara Turkey 20-23 Lithuania World Championship Qualifier Europe, Group 1
03.11 Nicosia Cyprus 29-36 Italy World Championship Qualifier Europe, Group 2
03.11 Bucharest Romania 32-24 Slovakia World Championship Qualifier Europe, Group 2
03.11 Zürich Switzerland 32-23 Luxembourg World Championship Qualifier Europe, Group 3
03.11 Zaporizhia Ukraine 32-28 Slovenia World Championship Qualifier Europe, Group 3
03.11 Athens Greece 31-25 Belgium World Championship Qualifier Europe, Group 4
03.11 Rishon LeZion Israel 28-26 Netherlands World Championship Qualifier Europe, Group 4
03.11 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 31-29 Portugal World Championship Qualifier Europe, Group 5
03.11 Dobele Latvia 35-25 Estonia World Championship Qualifier Europe, Group 5
03.11 Hong Kong Hong Kong 29-16 Macau Interport  
31.10 Pescara Italy 22-23 Romania World Championship Qualifier Europe, Group 2
31.10 Tallinn Estonia 26-29 Bosnia & Herzegovina World Championship Qualifier Europe, Group 5
30.10 Vantaa Finland 26-20 Turkey World Championship Qualifier Europe, Group 1
30.10 Panevėžys Lithuania 23-17 Georgia World Championship Qualifier Europe, Group 1
30.10 Považská Bystrica Slovakia 35-14 Cyprus World Championship Qualifier Europe, Group 2
30.10 Luxembourg Luxembourg 34-38 Ukraine World Championship Qualifier Europe, Group 3
30.10 Velenje Slovenia 33-30 Switzerland World Championship Qualifier Europe, Group 3
30.10 Ghent Belgium 29-28 Israel World Championship Qualifier Europe, Group 4
30.10 Sittard Netherlands 25-20 Greece World Championship Qualifier Europe, Group 4
30.10 Nazaré Portugal 26-29 Latvia World Championship Qualifier Europe, Group 5
30.06 Adana Turkey 32-26 Italy Mediterranean Games 3rd Place Match
30.06 Adana (Turkey) Egypt 28-23 Croatia Mediterranean Games Final
29.06 Adana (Turkey) Algeria 27-23 Greece Mediterranean Games 9th Place Match
29.06 Adana (Turkey) Tunisia 35-19 Macedonia Mediterranean Games 7th Place Match
29.06 Adana (Turkey) Slovenia 29-26 Serbia Mediterranean Games 5th Place Match
29.06 Adana (Turkey) Croatia 23-21 Italy Mediterranean Games Semi-Final
29.06 Adana Turkey 22-25 Egypt Mediterranean Games Semi-Final
27.06 Adana (Turkey) Italy 23-22 Serbia Mediterranean Games Group A
27.06 Adana Turkey 23-24 Macedonia Mediterranean Games Group A
27.06 Adana (Turkey) Croatia 28-24 Greece Mediterranean Games Group B
27.06 Adana (Turkey) Egypt 27-22 Tunisia Mediterranean Games Group B
26.06 Adana (Turkey) Serbia 27-19 Macedonia Mediterranean Games Group A
26.06 Adana Turkey 26-24 Algeria Mediterranean Games Group A
26.06 Adana (Turkey) Croatia 28-25 Egypt Mediterranean Games Group B
26.06 Adana (Turkey) Slovenia 32-32 Tunisia Mediterranean Games Group B
25.06 Adana (Turkey) Italy 33-20 Macedonia Mediterranean Games Group A
25.06 Adana (Turkey) Serbia 34-21 Algeria Mediterranean Games Group A
25.06 Adana (Turkey) Slovenia 34-32 Croatia Mediterranean Games Group B
25.06 Adana (Turkey) Egypt 26-16 Greece Mediterranean Games Group B
24.06 Adana (Turkey) Algeria 24-23 Italy Mediterranean Games Group A
24.06 Adana Turkey 30-29 Serbia Mediterranean Games Group A
24.06 Adana (Turkey) Croatia 32-26 Tunisia Mediterranean Games Group B
24.06 Adana (Turkey) Slovenia 40-20 Greece Mediterranean Games Group B
23.06 Adana (Turkey) Macedonia 27-26 Algeria Mediterranean Games Group A
23.06 Adana Turkey 34-30 Italy Mediterranean Games Group A
23.06 Adana (Turkey) Egypt 33-28 Slovenia Mediterranean Games Group B
23.06 Adana (Turkey) Tunisia 27-18 Greece Mediterranean Games Group B
16.06 Skopje Macedonia 26-19 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
16.06 León Spain 29-16 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
16.06 Zielona Góra Poland 27-22 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
16.06 Alingsås Sweden 34-23 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
16.06 Reykjavík Iceland 37-27 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
16.06 Ljubljana Slovenia 33-35 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
16.06 Innsbruck Austria 30-25 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
16.06 Niš Serbia 30-23 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
16.06 Viljandi Estonia 32-23 Belgium European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group C
15.06 Pardubice Czechia 30-25 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
15.06 Aschaffenburg Germany 38-19 Israel European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
15.06 Clermont-Ferrand France 31-23 Turkey European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
15.06 Arendal Norway 34-29 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
15.06 Umag Croatia 26-24 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
15.06 Szeged Hungary 30-31 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
15.06 Kirkkonummi Finland 35-17 Cyprus European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group A
15.06 Larissa Greece 29-27 Italy European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group B
13.06 Visoko Bosnia & Herzegovina 28-28 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
12.06 Guimarães Portugal 23-30 Spain European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
12.06 Zürich Switzerland 22-27 Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
12.06 Rishon LeZion Israel 24-30 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
12.06 Podgorica Montenegro 27-25 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
12.06 Vilnius Lithuania 23-25 France European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
12.06 Adana Turkey 20-32 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
12.06 Dobele Latvia 25-25 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
12.06 Bratislava Slovakia 21-32 Croatia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
12.06 Almere Netherlands 23-30 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
12.06 Kiev Ukraine 21-34 Sweden European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
12.06 Minsk Belarus 29-23 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
12.06 Piatra Nea Romania 22-31 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
12.06 Astrakhan Russia 28-29 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
12.06 Nicosia Cyprus 22-36 Luxembourg European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group A
12.06 Lavis Italy 37-26 Great Britain European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group B
12.06 Tournai Belgium 36-12 Ireland European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group C
07.04 Santo Tirso Portugal 27-25 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
07.04 Guadalajara Spain 29-17 Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
07.04 Halle Westfalen Germany 28-23 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
07.04 Vilnius Lithuania 28-23 Turkey European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
07.04 Považská Bystrica Slovakia 27-25 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
07.04 Emmen Netherlands 27-23 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
07.04 Gdańsk Poland 22-18 Sweden European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
07.04 Minsk Belarus 31-25 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
07.04 Reykjavík Iceland 35-34 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
07.04 Krasnodar Russia 26-24 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
07.04 Niš Serbia 30-30 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
07.04 London (England) Great Britain 20-32 Greece European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group B
06.04 Rishon LeZion Israel 28-25 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
06.04 Nancy France 32-28 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
06.04 Zagreb Croatia 30-26 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
06.04 Luxembourg Luxembourg 24-24 Finland European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group A
06.04 Dublin Ireland 15-45 Estonia European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group C
06.04 Rivière-Salée Martinique 29-29 French Guiana Tournoi Antilles-Guyane  
05.04 Rivière-Salée Martinique 28-26 Guadeloupe Tournoi Antilles-Guyane  
04.04 Sankt Gallen Switzerland 26-26 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
04.04 Brno Czechia 24-22 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
04.04 Veszprém Hungary 20-18 Croatia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
04.04 Malmö Sweden 28-21 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
04.04 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 23-32 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
04.04 Motherwell (Scotland) Great Britain 23-47 Italy European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group B
04.04 Dublin Ireland 12-28 Belgium European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group C
04.04 Rivière-Salée (Martinique) French Guiana 29-21 Guadeloupe Tournoi Antilles-Guyane  
03.04 Skopje Macedonia 17-24 Spain European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
03.04 Podgorica Montenegro 29-28 Israel European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
03.04 Stavanger Norway 22-29 France European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
03.04 Ankara Turkey 27-26 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
03.04 Dobele Latvia 28-24 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
03.04 Piatra Neamţ Romania 31-34 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
03.04 Maribor Slovenia 28-29 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
03.04 Graz Austria 31-28 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
03.04 Luxembourg Luxembourg 16-17 Cyprus European Championship Qualifier (2016) Phase 1, Group A
02.04 Kiev Ukraine 28-24 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
08.03 San José Costa Rica 16-26 Guatemala Central American Games  
08.03 San José (Costa Rica) Honduras 30-21 El Salvador Central American Games  
07.03 San José (Costa Rica) Guatemala 41-32 El Salvador Central American Games  
07.03 San José (Costa Rica) Nicaragua 30-29 Honduras Central American Games  
06.03 San José Costa Rica 29-29 El Salvador Central American Games  
06.03 San José (Costa Rica) Nicaragua 38-35 Guatemala Central American Games  
05.03 San José Costa Rica 29-24 Nicaragua Central American Games  
05.03 San José (Costa Rica) Guatemala 32-22 Honduras Central American Games  
04.03 San José Costa Rica 24-19 Honduras Central American Games  
04.03 San José (Costa Rica) Nicaragua 36-28 El Salvador Central American Games  
27.01 Barcelona Spain 35-19 Denmark World Championship Final
26.01 Barcelona (Spain) Croatia 31-26 Slovenia World Championship 3rd Place Match
25.01 Barcelona (Spain) Denmark 30-24 Croatia World Championship Semi-Final
25.01 Barcelona Spain 26-22 Slovenia World Championship Semi-Final
23.01 Zaragoza (Spain) Croatia 30-23 France World Championship Quarter-Final
23.01 Barcelona (Spain) Denmark 28-26 Hungary World Championship Quarter-Final
23.01 Barcelona (Spain) Slovenia 28-27 Russia World Championship Quarter-Final
23.01 Zaragoza Spain 28-24 Germany World Championship Quarter-Final
22.01 Guadalajara (Spain) Algeria 29-23 Argentina World Championship 17th Place Match
22.01 Guadalajara (Spain) Qatar 29-29 Saudi Arabia
1-4 pens
World Championship 19th Place Match
22.01 Guadalajara (Spain) South Korea 30-27 Montenegro World Championship 21st Place Match
22.01 Guadalajara (Spain) Chile 32-23 Australia World Championship 23rd Place Match
21.01 Barcelona (Spain) Slovenia 31-26 Egypt World Championship 2nd Round
21.01 Zaragoza (Spain) Croatia 33-24 Belarus World Championship 2nd Round
21.01 Barcelona (Spain) Hungary 27-19 Poland World Championship 2nd Round
21.01 Zaragoza Spain 31-20 Serbia World Championship 2nd Round
21.01 Guadalajara (Spain) Algeria 28-24 Saudi Arabia World Championship 17th-20th Place Semi-Final
21.01 Guadalajara (Spain) Argentina 30-26 Qatar World Championship 17th-20th Place Semi-Final
21.01 Guadalajara (Spain) Montenegro 35-31 Chile World Championship 21st-24th Place Semi-Final
21.01 Guadalajara (Spain) South Korea 36-14 Australia World Championship 21st-24th Place Semi-Final
20.01 Barcelona (Spain) Germany 28-23 Macedonia World Championship 2nd Round
20.01 Zaragoza (Spain) Denmark 30-23 Tunisia World Championship 2nd Round
20.01 Barcelona (Spain) France 30-28 Iceland World Championship 2nd Round
20.01 Zaragoza (Spain) Russia 27-26 Brazil World Championship 2nd Round
19.01 Zaragoza (Spain) Belarus 33-15 Saudi Arabia World Championship Group C
19.01 Zaragoza (Spain) Poland 33-25 South Korea World Championship Group C
19.01 Zaragoza (Spain) Slovenia 33-31 Serbia World Championship Group C
19.01 Madrid (Spain) Egypt 39-14 Australia World Championship Group D
19.01 Madrid (Spain) Hungary 29-26 Algeria World Championship Group D
19.01 Madrid Spain 25-27 Croatia World Championship Group D
18.01 Barcelona (Spain) Brazil 26-25 Montenegro World Championship Group A
18.01 Barcelona (Spain) Germany 32-30 France World Championship Group A
18.01 Barcelona (Spain) Tunisia 22-18 Argentina World Championship Group A
18.01 Seville (Spain) Denmark 33-30 Macedonia World Championship Group B
18.01 Seville (Spain) Iceland 39-29 Qatar World Championship Group B
18.01 Seville (Spain) Russia 36-24 Chile World Championship Group B
17.01 Zaragoza (Spain) Poland 25-24 Serbia World Championship Group C
17.01 Zaragoza (Spain) Saudi Arabia 24-22 South Korea World Championship Group C
17.01 Zaragoza (Spain) Slovenia 27-26 Belarus World Championship Group C
17.01 Madrid (Spain) Algeria 39-15 Australia World Championship Group D
17.01 Madrid (Spain) Croatia 24-20 Egypt World Championship Group D
17.01 Madrid Spain 28-22 Hungary World Championship Group D
16.01 Granollers (Spain) Brazil 27-22 Tunisia World Championship Group A
16.01 Granollers (Spain) France 35-23 Argentina World Championship Group A
16.01 Granollers (Spain) Germany 29-21 Montenegro World Championship Group A
16.01 Seville (Spain) Denmark 36-28 Iceland World Championship Group B
16.01 Seville (Spain) Macedonia 29-29 Russia World Championship Group B
16.01 Seville (Spain) Qatar 31-23 Chile World Championship Group B
15.01 Granollers (Spain) France 27-22 Brazil World Championship Group A
15.01 Granollers (Spain) Germany 31-27 Argentina World Championship Group A
15.01 Granollers (Spain) Tunisia 27-25 Montenegro World Championship Group A
15.01 Seville (Spain) Denmark 43-24 Chile World Championship Group B
15.01 Seville (Spain) Iceland 23-19 Macedonia World Championship Group B
15.01 Seville (Spain) Russia 29-22 Qatar World Championship Group B
15.01 Zaragoza (Spain) Belarus 26-20 South Korea World Championship Group C
15.01 Zaragoza (Spain) Serbia 30-20 Saudi Arabia World Championship Group C
15.01 Zaragoza (Spain) Slovenia 26-24 Poland World Championship Group C
15.01 Madrid (Spain) Algeria 24-24 Egypt World Championship Group D
15.01 Madrid (Spain) Croatia 30-21 Hungary World Championship Group D
15.01 Madrid Spain 51-11 Australia World Championship Group D
14.01 Zaragoza (Spain) Poland 28-14 Saudi Arabia World Championship Group C
14.01 Zaragoza (Spain) Serbia 34-28 Belarus World Championship Group C
14.01 Zaragoza (Spain) Slovenia 34-27 South Korea World Championship Group C
14.01 Madrid (Spain) Croatia 31-20 Algeria World Championship Group D
14.01 Madrid (Spain) Hungary 43-13 Australia World Championship Group D
14.01 Madrid Spain 29-24 Egypt World Championship Group D
13.01 Granollers (Spain) Brazil 24-20 Argentina World Championship Group A
13.01 Granollers (Spain) France 32-20 Montenegro World Championship Group A
13.01 Granollers (Spain) Tunisia 25-23 Germany World Championship Group A
13.01 Seville (Spain) Denmark 31-27 Russia World Championship Group B
13.01 Seville (Spain) Iceland 38-22 Chile World Championship Group B
13.01 Seville (Spain) Macedonia 34-30 Qatar World Championship Group B
12.01 Granollers (Spain) Argentina 28-26 Montenegro World Championship Group A
12.01 Granollers (Spain) Germany 33-23 Brazil World Championship Group A
12.01 Granollers (Spain) France 30-27 Tunisia World Championship Group A
12.01 Seville (Spain) Denmark 41-27 Qatar World Championship Group B
12.01 Seville (Spain) Macedonia 30-28 Chile World Championship Group B
12.01 Seville (Spain) Russia 30-25 Iceland World Championship Group B
12.01 Zaragoza (Spain) Poland 24-22 Belarus World Championship Group C
12.01 Zaragoza (Spain) Serbia 31-22 South Korea World Championship Group C
12.01 Zaragoza (Spain) Slovenia 32-22 Saudi Arabia World Championship Group C
12.01 Madrid (Spain) Croatia 36-13 Australia World Championship Group D
12.01 Madrid (Spain) Hungary 32-23 Egypt World Championship Group D
11.01 Madrid Spain 27-14 Algeria World Championship Group D