Scot Scores     Archive (80 sports, 2010-2020)      BUY ME A COFFEE

MEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

MEN'S HANDBALL - 2015 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
27.11 Doha (Qatar) Bahrain 34-21 South Korea Olympic Games Qualification Asia, 3rd Place Match
27.11 Doha Qatar 28-19 Iran Olympic Games Qualification Asia, Final
26.11 Doha (Qatar) Oman 30-24 Australia Olympic Games Qualification Asia, 9th Place Match
26.11 Doha (Qatar) Iraq 38-27 China Olympic Games Qualification Asia, 7th Place Match
26.11 Doha (Qatar) Japan 38-27 Saudi Arabia Olympic Games Qualification Asia, 5th Place Match
25.11 Doha (Qatar) Australia 30-25 Uzbekistan Olympic Games Qualification Asia, 9th-11th Place Semi-Final
25.11 Doha (Qatar) Japan 40-24 China Olympic Games Qualification Asia, 5th-8th Place Semi-Final
25.11 Doha (Qatar) Saudi Arabia 33-31 Iraq Olympic Games Qualification Asia, 5th-8th Place Semi-Final
25.11 Doha (Qatar) Iran 35-30 Bahrain Olympic Games Qualification Asia, Semi-Final
25.11 Doha Qatar 30-26 South Korea Olympic Games Qualification Asia, Semi-Final
23.11 Doha (Qatar) Bahrain 31-30 South Korea Olympic Games Qualification Asia, Group A
23.11 Doha (Qatar) Iraq 35-25 China Olympic Games Qualification Asia, Group A
22.11 Doha (Qatar) Iran 30-24 Saudi Arabia Olympic Games Qualification Asia, Group B
22.11 Doha (Qatar) Japan 42-15 Uzbekistan Olympic Games Qualification Asia, Group B
22.11 Doha Qatar 31-20 Oman Olympic Games Qualification Asia, Group B
21.11 Doha (Qatar) Bahrain 33-11 Australia Olympic Games Qualification Asia, Group A
21.11 Doha (Qatar) South Korea 33-23 China Olympic Games Qualification Asia, Group A
20.11 Doha (Qatar) Japan 35-27 Oman Olympic Games Qualification Asia, Group B
20.11 Doha Qatar 32-17 Iran Olympic Games Qualification Asia, Group B
20.11 Doha (Qatar) Saudi Arabia 31-26 Uzbekistan Olympic Games Qualification Asia, Group B
20.11 Cartago Costa Rica 14-24 Guatemala Central American Championship  
20.11 Cartago (Costa Rica) El Salvador 28-26 Nicaragua Central American Championship  
19.11 Doha (Qatar) Bahrain 35-16 Iraq Olympic Games Qualification Asia, Group A
19.11 Doha (Qatar) South Korea 35-16 Australia Olympic Games Qualification Asia, Group A
19.11 Cartago (Costa Rica) Guatemala 32-16 El Salvador Central American Championship  
19.11 Cartago (Costa Rica) Honduras 25-25 Nicaragua Central American Championship  
18.11 Doha (Qatar) Iran 31-27 Japan Olympic Games Qualification Asia, Group B
18.11 Doha (Qatar) Oman 39-33 Uzbekistan Olympic Games Qualification Asia, Group B
18.11 Doha Qatar 29-23 Saudi Arabia Olympic Games Qualification Asia, Group B
18.11 Cartago Costa Rica 34-20 Nicaragua Central American Championship  
18.11 Cartago (Costa Rica) Honduras 24-13 El Salvador Central American Championship  
17.11 Doha (Qatar) Bahrain 43-24 China Olympic Games Qualification Asia, Group A
17.11 Doha (Qatar) Iraq 32-19 Australia Olympic Games Qualification Asia, Group A
17.11 Cartago Costa Rica 39-18 El Salvador Central American Championship  
17.11 Cartago (Costa Rica) Guatemala 26-19 Honduras Central American Championship  
16.11 Doha (Qatar) Iran 33-18 Uzbekistan Olympic Games Qualification Asia, Group B
16.11 Doha Qatar 36-19 Japan Olympic Games Qualification Asia, Group B
16.11 Doha (Qatar) Saudi Arabia 29-23 Oman Olympic Games Qualification Asia, Group B
16.11 Cartago Costa Rica 34-16 Honduras Central American Championship  
16.11 Cartago (Costa Rica) Guatemala 43-22 Nicaragua Central American Championship  
15.11 Doha (Qatar) China 29-24 Australia Olympic Games Qualification Asia, Group A
15.11 Doha (Qatar) South Korea 26-20 Iraq Olympic Games Qualification Asia, Group A
14.11 Doha (Qatar) Iran 39-31 Oman Olympic Games Qualification Asia, Group B
14.11 Doha (Qatar) Japan 27-19 Saudi Arabia Olympic Games Qualification Asia, Group B
14.11 Doha Qatar 49-9 Uzbekistan Olympic Games Qualification Asia, Group B
08.11 Kaunas Lithuania 27-27 Bosnia & Herzegovina World Championship Qualification Europe, Group 1
08.11 Călărași Romania 35-22 Italy World Championship Qualification Europe, Group 2
08.11 Patras Greece 31-27 Cyprus World Championship Qualification Europe, Group 3
08.11 Kiev Ukraine 18-23 Latvia World Championship Qualification Europe, Group 3
07.11 Hlohovec Slovakia 38-20 Kosovo World Championship Qualification Europe, Group 1
07.11 Vantaa Finland 29-32 Austria World Championship Qualification Europe, Group 2
07.11 Tel Aviv (Israel) Estonia 25-25 Georgia World Championship Qualification Europe, Group 4
07.11 Tel Aviv Israel 21-36 Portugal World Championship Qualification Europe, Group 4
07.11 Kortrijk Belgium 32-36 Czechia World Championship Qualification Europe, Group 5
07.11 Differdange Luxembourg 30-34 Netherlands World Championship Qualification Europe, Group 6
06.11 Tel Aviv (Israel) Portugal 37-22 Georgia World Championship Qualification Europe, Group 4
06.11 Tel Aviv Israel 28-25 Estonia World Championship Qualification Europe, Group 4
05.11 Tel Aviv (Israel) Estonia 28-28 Portugal World Championship Qualification Europe, Group 4
05.11 Tel Aviv Israel 27-19 Georgia World Championship Qualification Europe, Group 4
04.11 Tuzla Bosnia & Herzegovina 29-25 Slovakia World Championship Qualification Europe, Group 1
04.11 Pristina Kosovo 26-30 Lithuania World Championship Qualification Europe, Group 1
04.11 Maria Enzersdorf Austria 27-24 Romania World Championship Qualification Europe, Group 2
04.11 Lavis Italy 27-19 Finland World Championship Qualification Europe, Group 2
04.11 Nicosia Cyprus 13-27 Ukraine World Championship Qualification Europe, Group 3
04.11 Dobele Latvia 31-22 Greece World Championship Qualification Europe, Group 3
04.11 Prague Czechia 34-32 Belgium World Championship Qualification Europe, Group 5
04.11 Almere Netherlands 26-20 Luxembourg World Championship Qualification Europe, Group 6
22.10 Qatif (Saudi Arabia) Qatar U-21 27-23 United Arab Emirates Gulf Games  
22.10 Qatif Saudi Arabia 30-27 Oman Gulf Games  
20.10 Qatif (Saudi Arabia) Bahrain 29-28 Oman Gulf Games  
20.10 Qatif Saudi Arabia 31-24 Qatar U-21 Gulf Games  
19.10 Qatif (Saudi Arabia) Bahrain 34-23 United Arab Emirates Gulf Games  
19.10 Qatif (Saudi Arabia) Oman 24-23 Qatar U-21 Gulf Games  
17.10 Qatif (Saudi Arabia) Oman 30-26 United Arab Emirates Gulf Games  
17.10 Qatif Saudi Arabia 33-31 Bahrain Gulf Games  
16.10 Qatif (Saudi Arabia) Bahrain 31-25 Qatar U-21 Gulf Games  
16.10 Qatif Saudi Arabia 23-20 United Arab Emirates Gulf Games  
27.09 Ho Chi Minh City Vietnam 37-36 Thailand Southeast Asian Championship  
26.09 Ho Chi Minh City (Vietnam) Singapore 50-29 Indonesia Southeast Asian Championship  
25.09 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 62-22 Indonesia Southeast Asian Championship  
25.09 Ho Chi Minh City Vietnam 37-25 Singapore Southeast Asian Championship  
24.09 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 35-24 Singapore Southeast Asian Championship  
23.09 Ho Chi Minh City Vietnam 48-16 Indonesia Southeast Asian Championship  
19.09 Brazzaville Congo 32-29 Nigeria African Games 3rd Place Match
19.09 Brazzaville (Congo) Egypt 25-23 Angola African Games Final
18.09 Brazzaville (Congo) Angola 19-13 Nigeria African Games Semi-Final
18.09 Brazzaville Congo 15-35 Egypt African Games Semi-Final
17.09 Brazzaville (Congo) Angola 30-18 Libya African Games Quarter-Final
17.09 Brazzaville Congo 25-24 Gabon African Games Quarter-Final
17.09 Brazzaville (Congo) Egypt 27-17 Côte d'Ivoire African Games Quarter-Final
17.09 Brazzaville (Congo) Nigeria 29-18 Senegal African Games Quarter-Final
15.09 Brazzaville (Congo) Nigeria 23-21 Angola African Games Group B
15.09 Brazzaville Congo 29-26 Côte d'Ivoire African Games Group C
15.09 Brazzaville (Congo) Egypt 26-20 DR Congo African Games Group D
13.09 Brazzaville (Congo) Libya 20-16 Senegal African Games Group A
13.09 Brazzaville (Congo) Nigeria 27-19 Kenya African Games Group B
13.09 Brazzaville Congo 26-26 Côte d'Ivoire African Games Group C
13.09 Brazzaville (Congo) DR Congo 30-30 Gabon African Games Group D
11.09 Brazzaville (Congo) Libya 28-24 Senegal African Games Group A
11.09 Brazzaville (Congo) Angola 36-9 Kenya African Games Group B
11.09 Brazzaville (Congo) Egypt 31-25 Gabon African Games Group D
30.08 Hong Kong Hong Kong 20-13 Macau Interport  
07.08 La Possession (Réunion) Madagascar 45-26 Seychelles Indian Ocean Island Games 3rd Place Match
07.08 La Possession (Réunion) Réunion 26-21 Mayotte Indian Ocean Island Games Final
06.08 La Possession (Réunion) Mayotte 28-25 Seychelles Indian Ocean Island Games Semi-Final
06.08 La Possession Réunion 32-20 Madagascar Indian Ocean Island Games Semi-Final
04.08 La Possession (Réunion) Mayotte 35-25 Mauritius Indian Ocean Island Games Group A
04.08 La Possession Réunion 35-14 Seychelles Indian Ocean Island Games Group B
03.08 La Possession (Réunion) Madagascar 34-29 Mauritius Indian Ocean Island Games Group A
03.08 La Possession Réunion 39-7 Seychelles Indian Ocean Island Games Group B
02.08 La Possession (Réunion) Mayotte 40-33 Madagascar Indian Ocean Island Games Group A
25.07 Toronto Canada 27-23 Dominican Republic Pan American Games 7th Place Match
25.07 Toronto (Canada) Puerto Rico 29-28 Cuba
After extra time
Pan American Games 5th Place Match
25.07 Toronto (Canada) Chile 23-17 Uruguay Pan American Games 3rd Place Match
25.07 Toronto (Canada) Brazil 29-27 Argentina
After extra time
Pan American Games Final
23.07 Toronto Canada 24-29 Puerto Rico Pan American Games 5th-8th Place Semi-Final
23.07 Toronto (Canada) Cuba 40-24 Dominican Republic Pan American Games 5th-8th Place Semi-Final
23.07 Toronto (Canada) Argentina 20-12 Uruguay Pan American Games Semi-Final
23.07 Toronto (Canada) Brazil 34-24 Chile Pan American Games Semi-Final
21.07 Toronto (Canada) Brazil 48-18 Dominican Republic Pan American Games Group A
21.07 Toronto Canada 17-26 Uruguay Pan American Games Group A
21.07 Toronto (Canada) Argentina 30-23 Chile Pan American Games Group B
21.07 Toronto (Canada) Cuba 38-23 Puerto Rico Pan American Games Group B
19.07 Toronto (Canada) Brazil 38-18 Uruguay Pan American Games Group A
19.07 Toronto Canada 28-25 Dominican Republic Pan American Games Group A
19.07 Toronto (Canada) Argentina 38-22 Puerto Rico Pan American Games Group B
19.07 Toronto (Canada) Chile 31-31 Cuba Pan American Games Group B
17.07 Toronto Canada 17-34 Brazil Pan American Games Group A
17.07 Toronto (Canada) Uruguay 33-23 Dominican Republic Pan American Games Group A
17.07 Toronto (Canada) Argentina 35-18 Cuba Pan American Games Group B
17.07 Toronto (Canada) Chile 33-23 Puerto Rico Pan American Games Group B
26.06 Gjakova (Kosovo) Andorra 32-15 Armenia Emerging Nations Championship 15th Place Match
26.06 Gjakova (Kosovo) Ireland 33-29 Albania Emerging Nations Championship 13th Place Match
26.06 Gjakova (Kosovo) Australia 32-32 Bulgaria
3-4 pens
Emerging Nations Championship 11th Place Match
26.06 Gjakova (Kosovo) Great Britain 28-22 China Emerging Nations Championship 9th Place Match
26.06 Pristina (Kosovo) Cameroon 39-13 Malta Emerging Nations Championship 7th Place Match
26.06 Pristina (Kosovo) Estonia 37-33 Moldova Emerging Nations Championship 5th Place Match
26.06 Pristina Kosovo 28-16 Uruguay Emerging Nations Championship 3rd Place Match
26.06 Pristina (Kosovo) Faroe Islands 27-24 Latvia Emerging Nations Championship Final
25.06 Gjakova (Kosovo) Albania 37-26 Armenia Emerging Nations Championship 13th-16th Place Semi-Final
25.06 Gjakova (Kosovo) Ireland 36-29 Andorra Emerging Nations Championship 13th-16th Place Semi-Final
25.06 Gjakova (Kosovo) China 28-27 Bulgaria Emerging Nations Championship 9th-12th Place Semi-Final
25.06 Gjakova (Kosovo) Great Britain 32-26 Australia Emerging Nations Championship 9th-12th Place Semi-Final
25.06 Pristina (Kosovo) Estonia 27-26 Cameroon Emerging Nations Championship 5th-8th Place Semi-Final
25.06 Pristina (Kosovo) Moldova 33-19 Malta Emerging Nations Championship 5th-8th Place Semi-Final
25.06 Pristina Kosovo 23-31 Faroe Islands Emerging Nations Championship Semi-Final
25.06 Pristina (Kosovo) Latvia 25-21 Uruguay Emerging Nations Championship Semi-Final
24.06 Gjakova (Kosovo) Australia 30-22 Albania Emerging Nations Championship 9th-16th Place Quarter-Final
24.06 Gjakova (Kosovo) Bulgaria 46-26 Ireland Emerging Nations Championship 9th-16th Place Quarter-Final
24.06 Gjakova (Kosovo) China 39-30 Andorra Emerging Nations Championship 9th-16th Place Quarter-Final
24.06 Gjakova (Kosovo) Great Britain 38-20 Armenia Emerging Nations Championship 9th-16th Place Quarter-Final
24.06 Pristina (Kosovo) Faroe Islands 26-21 Cameroon Emerging Nations Championship Quarter-Final
24.06 Pristina (Kosovo) Kosovo 31-30 Estonia Emerging Nations Championship Quarter-Final
24.06 Pristina (Kosovo) Latvia 35-14 Malta Emerging Nations Championship Quarter-Final
24.06 Pristina (Kosovo) Uruguay 34-23 Moldova Emerging Nations Championship Quarter-Final
22.06 Pristina (Kosovo) Australia 61-20 Armenia Emerging Nations Championship Group A
22.06 Pristina Kosovo 30-36 Faroe Islands Emerging Nations Championship Group A
22.06 Pristina (Kosovo) Estonia 30-26 Cameroon Emerging Nations Championship Group B
22.06 Pristina (Kosovo) Great Britain 67-22 Albania Emerging Nations Championship Group B
22.06 Gjakova (Kosovo) China 30-30 Moldova Emerging Nations Championship Group C
22.06 Gjakova (Kosovo) Malta 29-25 Ireland Emerging Nations Championship Group C
22.06 Gjakova (Kosovo) Bulgaria 47-12 Andorra Emerging Nations Championship Group D
22.06 Gjakova (Kosovo) Latvia 26-24 Uruguay Emerging Nations Championship Group D
21.06 Pristina (Kosovo) Faroe Islands 61-9 Armenia Emerging Nations Championship Group A
21.06 Pristina Kosovo 31-24 Australia Emerging Nations Championship Group A
21.06 Pristina (Kosovo) Cameroon 23-16 Great Britain Emerging Nations Championship Group B
21.06 Pristina (Kosovo) Estonia 46-12 Albania Emerging Nations Championship Group B
21.06 Gjakova (Kosovo) China 35-29 Ireland Emerging Nations Championship Group C
21.06 Gjakova (Kosovo) Moldova 47-23 Malta Emerging Nations Championship Group C
21.06 Gjakova (Kosovo) Latvia 41-13 Andorra Emerging Nations Championship Group D
21.06 Gjakova (Kosovo) Uruguay 28-20 Bulgaria Emerging Nations Championship Group D
20.06 Pristina (Kosovo) Australia 34-34 Faroe Islands Emerging Nations Championship Group A
20.06 Pristina Kosovo 60-17 Armenia Emerging Nations Championship Group A
20.06 Pristina (Kosovo) Cameroon 51-12 Albania Emerging Nations Championship Group B
20.06 Pristina (Kosovo) Great Britain 27-26 Estonia Emerging Nations Championship Group B
20.06 Gjakova (Kosovo) Malta 29-28 China Emerging Nations Championship Group C
20.06 Gjakova (Kosovo) Moldova 43-20 Ireland Emerging Nations Championship Group C
20.06 Gjakova (Kosovo) Latvia 27-25 Bulgaria Emerging Nations Championship Group D
20.06 Gjakova (Kosovo) Uruguay 38-9 Andorra Emerging Nations Championship Group D
14.06 Umag Croatia 40-26 Turkey European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
14.06 Trondheim Norway 38-24 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
14.06 Minsk Belarus 31-24 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
14.06 Brøndby Denmark 26-25 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
14.06 Stockholm Sweden 27-22 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
14.06 Reykjavík Iceland 34-22 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
14.06 Kraljevo Serbia 32-23 Israel European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
14.06 Chekhov Russia 35-33 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
14.06 Skopje Macedonia 32-28 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
14.06 Kiel Germany 31-29 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
14.06 Thessaloníki Greece 29-25 Belgium European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group A
14.06 Reșița Romania 44-25 Italy European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group C
13.06 Velenje Slovenia 37-20 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
13.06 Győr Hungary 32-28 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
13.06 Clermont-Ferrand France 31-23 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
13.06 Logroño Spain 39-16 Finland European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
13.06 Viljandi Estonia 26-29 Luxembourg European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group B
11.06 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 22-22 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
11.06 Minsk (Belarus) Ukraine 28-30 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
10.06 Sittard Netherlands 24-27 Croatia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
10.06 Ankara Turkey 22-26 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
10.06 Kaunas Lithuania 25-31 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
10.06 Dobele Latvia 14-33 Sweden European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
10.06 Prešov Slovakia 20-26 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
10.06 Tel Aviv Israel 24-34 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
10.06 Bar Montenegro 23-23 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
10.06 Santo Tirso Portugal 25-26 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
10.06 Minsk (Belarus) Russia 27-22 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
10.06 Brno Czechia 24-34 France European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
10.06 Sankt Gallen Switzerland 17-26 Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
10.06 Innsbruck Austria 24-30 Spain European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
10.06 Vantaa Finland 20-34 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
10.06 Hasselt Belgium 30-25 Greece European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group A
10.06 Luxembourg Luxembourg 25-31 Estonia European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group B
10.06 Conversano Italy 22-28 Romania European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group C
03.05 Varaždin Croatia 31-25 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
03.05 Almere Netherlands 31-21 Turkey European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
03.05 Kaunas Lithuania 19-15 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
03.05 Celje Slovenia 28-28 Sweden European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
03.05 Podgorica Montenegro 33-27 Israel European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
03.05 Niš Serbia 25-25 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
03.05 Vila Nova de Gaia Portugal 34-24 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
03.05 Toulouse France 35-24 Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
03.05 León Spain 26-20 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
03.05 Luxembourg Luxembourg 29-20 Georgia European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group B
03.05 Follonica Italy 35-26 Kosovo European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group C
02.05 Aarhus Denmark 32-23 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
02.05 Hlohovec Slovakia 22-23 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
02.05 Veszprém Hungary 29-25 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
02.05 Plzeň Czechia 29-25 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
02.05 Hard Austria 29-22 Finland European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
02.05 Herstal Belgium 30-20 Cyprus European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group A
30.04 Minsk Belarus 27-36 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
30.04 Cazin Bosnia & Herzegovina 26-23 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
30.04 Tel Aviv Israel 19-22 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
30.04 Chekhov Russia 23-27 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
30.04 Brovary Ukraine 26-32 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
30.04 Kutaisi Georgia 17-16 Luxembourg European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group B
29.04 Stavanger Norway 27-26 Croatia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
29.04 Ankara Turkey 23-30 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
29.04 Dobele Latvia 25-18 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
29.04 Växjö Sweden 28-24 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
29.04 Reykjavík Iceland 38-22 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
29.04 Skopje Macedonia 25-27 France European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
29.04 Schaffhausen Switzerland 26-30 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
29.04 Vantaa Finland 23-26 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
29.04 Mannheim Germany 29-28 Spain European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
29.04 Nicosia Cyprus 17-26 Belgium European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group A
29.04 Pristina Kosovo 22-29 Italy European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group C
11.04 Baie-Mahault Guadeloupe 22-25 Martinique Tournoi Antilles Match 2
10.04 Baie-Mahault Guadeloupe 30-32 Martinique Tournoi Antilles Match 1
04.04 Niamey (Niger) Burkina Faso 27-25 Ghana All Africa Games Qualifier Zone 3, 5th Place Match
04.04 Niamey Niger 21-19 Benin All Africa Games Qualifier Zone 3, 3rd Place Match
04.04 Niamey (Niger) Côte d'Ivoire 35-32 Nigeria All Africa Games Qualifier Zone 3, Final
03.04 Niamey Niger 28-34 Côte d'Ivoire All Africa Games Qualifier Zone 3, Group A
03.04 Niamey (Niger) Nigeria 25-23 Benin All Africa Games Qualifier Zone 3, Group B
02.04 Niamey (Niger) Côte d'Ivoire 27-22 Burkina Faso All Africa Games Qualifier Zone 3, Group A
02.04 Niamey (Niger) Benin 41-23 Ghana All Africa Games Qualifier Zone 3, Group B
01.04 Niamey Niger 21-20 Burkina Faso All Africa Games Qualifier Zone 3, Group A
01.04 Niamey (Niger) Nigeria n/p Ghana
Ghana late to arrive
All Africa Games Qualifier Zone 3, Group B
28.03 Antananarivo Madagascar 30-28 Mauritius All Africa Games Qualifier Zone 7
15.03 Thiès (Senegal) Guinea 42-16 Guinea-Bissau All Africa Games Qualifier Zone 2
15.03 Thiès Senegal 29-27 Cabo Verde All Africa Games Qualifier Zone 2
14.03 Canelones Uruguay 28-20 USA Pan American Games Qualifier 2nd Leg
14.03 Thiès (Senegal) Cabo Verde 42-22 Guinea-Bissau All Africa Games Qualifier Zone 2
14.03 Thiès Senegal 31-22 Guinea All Africa Games Qualifier Zone 2
13.03 Thiès (Senegal) Cabo Verde 39-25 Guinea All Africa Games Qualifier Zone 2
13.03 Thiès Senegal 46-13 Guinea-Bissau All Africa Games Qualifier Zone 2
13.03 Addis Ababa Ethiopia 28-31 Uganda All Africa Games Qualifier Zone 5, 3rd Place Match
13.03 Addis Ababa (Ethiopia) Kenya 37-18 Burundi All Africa Games Qualifier Zone 5, Final
12.03 Addis Ababa (Ethiopia) Kenya 32-18 Rwanda All Africa Games Qualifier Zone 5, Group A
12.03 Addis Ababa Ethiopia 25-25 Burundi All Africa Games Qualifier Zone 5, Group B
11.03 Addis Ababa (Ethiopia) Uganda 39-22 Rwanda All Africa Games Qualifier Zone 5, Group A
10.03 Addis Ababa (Ethiopia) Kenya 25-18 Uganda All Africa Games Qualifier Zone 5, Group A
10.03 Addis Ababa Ethiopia 23-25 Burundi All Africa Games Qualifier Zone 5, Group B
07.03 Auburn USA 25-21 Uruguay Pan American Games Qualifier 1st Leg
01.02 Lusail (Qatar) Poland 24-24 Spain
5-4 pens
World Championship 3rd Place Match
01.02 Lusail Qatar 22-25 France World Championship Final
31.01 Lusail (Qatar) Germany 30-27 Slovenia World Championship 7th Place Match
31.01 Lusail (Qatar) Denmark 28-24 Croatia World Championship 5th Place Match
30.01 Doha (Qatar) Croatia 28-23 Germany World Championship 5th-8th Place Semi-Final
30.01 Doha (Qatar) Denmark 36-33 Slovenia World Championship 5th-8th Place Semi-Final
30.01 Lusail (Qatar) France 26-22 Spain World Championship Semi-Final
30.01 Lusail Qatar 31-29 Poland World Championship Semi-Final
28.01 Doha (Qatar) France 32-23 Slovenia World Championship Quarter-Final
28.01 Lusail (Qatar) Poland 24-22 Croatia World Championship Quarter-Final
28.01 Lusail Qatar 26-24 Germany World Championship Quarter-Final
28.01 Doha (Qatar) Spain 25-24 Denmark World Championship Quarter-Final
27.01 Doha (Qatar) Algeria 27-27 Chile
1-3 pens
World Championship 23rd Place Match
27.01 Doha (Qatar) Iran 26-22 Saudi Arabia World Championship 21st Place Match
27.01 Doha (Qatar) Russia 42-28 Bosnia & Herzegovina World Championship 19th Place Match
27.01 Doha (Qatar) Belarus 28-28 Czechia
3-4 pens
World Championship 17th Place Match
26.01 Doha (Qatar) Iran 32-31 Chile World Championship 21st-24th Place Semi-Final
26.01 Doha (Qatar) Saudi Arabia 27-25 Algeria World Championship 21st-24th Place Semi-Final
26.01 Doha (Qatar) Belarus 37-29 Bosnia & Herzegovina World Championship 17th-20th Place Semi-Final
26.01 Doha (Qatar) Czechia 32-30 Russia World Championship 17th-20th Place Semi-Final
26.01 Lusail (Qatar) Denmark 30-25 Iceland World Championship 2nd Round
26.01 Doha (Qatar) France 33-20 Argentina World Championship 2nd Round
26.01 Lusail (Qatar) Germany 23-16 Egypt World Championship 2nd Round
26.01 Doha (Qatar) Poland 24-20 Sweden World Championship 2nd Round
25.01 Doha (Qatar) Croatia 26-25 Brazil World Championship 2nd Round
25.01 Lusail Qatar 29-27 Austria World Championship 2nd Round
25.01 Doha (Qatar) Slovenia 30-28 Macedonia World Championship 2nd Round
25.01 Lusail (Qatar) Spain 28-20 Tunisia World Championship 2nd Round
24.01 Doha (Qatar) Czechia 36-20 Algeria World Championship Group C
24.01 Doha (Qatar) France 27-25 Sweden World Championship Group C
24.01 Doha (Qatar) Iceland 28-25 Egypt World Championship Group C
24.01 Doha (Qatar) Argentina 30-27 Russia World Championship Group D
24.01 Lusail (Qatar) Denmark 31-27 Poland World Championship Group D
24.01 Lusail (Qatar) Germany 36-19 Saudi Arabia World Championship Group D
23.01 Lusail (Qatar) Brazil 30-22 Chile World Championship Group A
23.01 Lusail Qatar 26-22 Belarus World Championship Group A
23.01 Doha (Qatar) Spain 30-26 Slovenia World Championship Group A
23.01 Doha (Qatar) Croatia 28-21 Bosnia & Herzegovina World Championship Group B
23.01 Lusail (Qatar) Macedonia 36-31 Austria World Championship Group B
23.01 Lusail (Qatar) Tunisia 30-23 Iran World Championship Group B
22.01 Doha (Qatar) Czechia 36-25 Iceland World Championship Group C
22.01 Doha (Qatar) Egypt 25-25 Sweden World Championship Group C
22.01 Doha (Qatar) France 32-26 Algeria World Championship Group C
22.01 Lusail (Qatar) Denmark 31-28 Russia World Championship Group D
22.01 Lusail (Qatar) Germany 28-23 Argentina World Championship Group D
22.01 Doha (Qatar) Poland 32-13 Saudi Arabia World Championship Group D
21.01 Lusail (Qatar) Belarus 34-23 Chile World Championship Group A
21.01 Doha Qatar 25-28 Spain World Championship Group A
21.01 Doha (Qatar) Slovenia 35-32 Brazil World Championship Group A
21.01 Lusail (Qatar) Austria 38-26 Iran World Championship Group B
21.01 Doha (Qatar) Croatia 29-26 Macedonia World Championship Group B
21.01 Lusail (Qatar) Tunisia 27-24 Bosnia & Herzegovina World Championship Group B
20.01 Doha (Qatar) Egypt 27-24 Czechia World Championship Group C
20.01 Doha (Qatar) France 26-26 Iceland World Championship Group C
20.01 Doha (Qatar) Sweden 27-19 Algeria World Championship Group C
20.01 Doha (Qatar) Argentina 32-20 Saudi Arabia World Championship Group D
20.01 Lusail (Qatar) Denmark 30-30 Germany World Championship Group D
20.01 Lusail (Qatar) Poland 26-25 Russia World Championship Group D
19.01 Lusail (Qatar) Brazil 34-29 Belarus World Championship Group A
19.01 Lusail Qatar 31-29 Slovenia World Championship Group A
19.01 Doha (Qatar) Spain 37-16 Chile World Championship Group A
19.01 Lusail (Qatar) Austria 25-25 Tunisia World Championship Group B
19.01 Doha (Qatar) Croatia 41-22 Iran World Championship Group B
19.01 Lusail (Qatar) Macedonia 25-22 Bosnia & Herzegovina World Championship Group B
18.01 Doha (Qatar) France 28-24 Egypt World Championship Group C
18.01 Doha (Qatar) Iceland 32-24 Algeria World Championship Group C
18.01 Doha (Qatar) Sweden 36-22 Czechia World Championship Group C
18.01 Lusail (Qatar) Denmark 38-18 Saudi Arabia World Championship Group D
18.01 Lusail (Qatar) Germany 27-26 Russia World Championship Group D
18.01 Doha (Qatar) Poland 24-23 Argentina World Championship Group D
17.01 Lusail Qatar 27-20 Chile World Championship Group A
17.01 Lusail (Qatar) Slovenia 34-29 Belarus World Championship Group A
17.01 Doha (Qatar) Spain 29-27 Brazil World Championship Group A
17.01 Lusail (Qatar) Austria 23-21 Bosnia & Herzegovina World Championship Group B
17.01 Doha (Qatar) Croatia 28-25 Tunisia World Championship Group B
17.01 Lusail (Qatar) Macedonia 33-31 Iran World Championship Group B
16.01 Doha (Qatar) Slovenia 36-23 Chile World Championship Group A
16.01 Doha (Qatar) Spain 38-33 Belarus World Championship Group A
16.01 Lusail (Qatar) Bosnia & Herzegovina 30-25 Iran World Championship Group B
16.01 Doha (Qatar) Croatia 32-30 Austria World Championship Group B
16.01 Lusail (Qatar) Macedonia 33-25 Tunisia World Championship Group B
16.01 Doha (Qatar) Egypt 34-20 Algeria World Championship Group C
16.01 Doha (Qatar) France 30-27 Czechia World Championship Group C
16.01 Doha (Qatar) Sweden 24-16 Iceland World Championship Group C
16.01 Lusail (Qatar) Argentina 24-24 Denmark World Championship Group D
16.01 Lusail (Qatar) Germany 29-26 Poland World Championship Group D
16.01 Doha (Qatar) Russia 27-17 Saudi Arabia World Championship Group D
15.01 Lusail Qatar 28-23 Brazil World Championship Group A