FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S HANDBALL - 2014 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
26.11 Veracruz (Mexico) Nicaragua 24-23 Costa Rica Central American & Caribbean Games 7th Place Match
26.11 Veracruz (Mexico) Colombia 26-25 Guatemala Central American & Caribbean Games 5th Place Match
26.11 Veracruz Mexico 22-32 Cuba Central American & Caribbean Games 3rd Place Match
26.11 Veracruz (Mexico) Puerto Rico 37-27 Dominican Republic Central American & Caribbean Games Final
25.11 Veracruz (Mexico) Colombia 37-28 Nicaragua Central American & Caribbean Games 5th-8th Place Semi-Final
25.11 Veracruz (Mexico) Guatemala 26-24 Costa Rica Central American & Caribbean Games 5th-8th Place Semi-Final
25.11 Veracruz Mexico 23-28 Dominican Republic Central American & Caribbean Games Semi-Final
25.11 Veracruz (Mexico) Puerto Rico 31-30 Cuba Central American & Caribbean Games Semi-Final
23.11 Veracruz (Mexico) Colombia 23-17 Costa Rica Central American & Caribbean Games Group A
23.11 Veracruz (Mexico) Dominican Republic 26-25 Puerto Rico Central American & Caribbean Games Group A
23.11 Veracruz (Mexico) Cuba 59-20 Nicaragua Central American & Caribbean Games Group B
23.11 Veracruz Mexico 28-21 Guatemala Central American & Caribbean Games Group B
22.11 Veracruz (Mexico) Colombia 33-20 Puerto Rico Central American & Caribbean Games Group A
22.11 Veracruz (Mexico) Dominican Republic 30-10 Costa Rica Central American & Caribbean Games Group A
22.11 Veracruz (Mexico) Guatemala 45-22 Nicaragua Central American & Caribbean Games Group B
22.11 Veracruz Mexico 26-27 Cuba Central American & Caribbean Games Group B
21.11 Veracruz (Mexico) Dominican Republic 22-20 Colombia Central American & Caribbean Games Group A
21.11 Veracruz (Mexico) Puerto Rico 32-19 Costa Rica Central American & Caribbean Games Group A
21.11 Veracruz (Mexico) Cuba 34-20 Guatemala Central American & Caribbean Games Group B
21.11 Veracruz Mexico 50-18 Nicaragua Central American & Caribbean Games Group B
02.11 Almere Netherlands 22-30 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
02.11 Ankara Turkey 22-32 Croatia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
02.11 Tuzla Bosnia & Herzegovina 23-25 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
02.11 Šiauliai Lithuania 28-30 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
02.11 Rishon LeZion Israel 22-26 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
02.11 Bar Montenegro 25-24 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
02.11 Vila Nova de Gaia Portugal 29-34 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
02.11 Kiev Ukraine 20-33 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
02.11 Zlín Czech Republic 27-27 Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
02.11 Basel Switzerland 24-33 France European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
02.11 Vienna Austria 24-28 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
02.11 Nicosia Cyprus 17-23 Greece European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group A
02.11 Tbilisi Georgia 29-27 Estonia European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group B
01.11 Dobele Latvia 28-39 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
01.11 Bratislava Slovakia 23-33 Sweden European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
01.11 Vantaa Finland 27-34 Spain European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
01.11 Pristina Kosovo 16-30 Romania European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group C
30.10 Zagreb Croatia 35-24 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
30.10 Brøndbyvester Denmark 31-21 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
30.10 Nyköping Sweden 33-23 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
30.10 Chambéry France 41-25 Czech Republic European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
30.10 Patras Greece 27-25 Cyprus European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group A
29.10 Kristiansund Norway 36-27 Turkey European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
29.10 Minsk Belarus 25-25 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
29.10 Koper Slovenia 31-25 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
29.10 Reykjavík Iceland 36-19 Israel European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
29.10 Belgrade Serbia 25-21 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
29.10 Miskolc Hungary 31-30 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
29.10 Skopje Macedonia 27-20 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
29.10 Gummersbach Germany 30-18 Finland European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
29.10 Cangas Spain 27-16 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
29.10 Tallinn Estonia 28-26 Georgia European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group B
29.10 Bucharest Romania 36-24 Kosovo European Championship (2018) Qualifier Phase 1, Group C
02.10 Incheon (South Korea) Bahrain 28-25 Iran Asian Games 3rd Place Match
02.10 Incheon South Korea 21-24 Qatar Asian Games Final
29.09 Incheon (South Korea) Saudi Arabia 27-21 Taiwan Asian Games 7th Place Match
29.09 Incheon (South Korea) Kuwait 30-28 Oman Asian Games 5th Place Match
29.09 Incheon (South Korea) Qatar 29-21 Iran Asian Games Semi-Final
29.09 Incheon South Korea 27-23 Bahrain Asian Games Semi-Final
28.09 Incheon (South Korea) United Arab Emirates 32-25 India Asian Games 13th Place Match
26.09 Incheon (South Korea) Hong Kong 32-19 Mongolia Asian Games 9th-12th Place Group
26.09 Incheon (South Korea) Japan 32-31 China Asian Games 9th-12th Place Group
26.09 Incheon (South Korea) Bahrain 26-22 Kuwait Asian Games Quarter-Finals, Group 1
26.09 Incheon (South Korea) Qatar 29-19 Taiwan Asian Games Quarter-Finals, Group 1
26.09 Incheon (South Korea) Iran 26-21 Saudi Arabia Asian Games Quarter-Finals, Group 2
26.09 Incheon South Korea 30-24 Oman Asian Games Quarter-Finals, Group 2
25.09 Incheon (South Korea) China 43-12 Mongolia Asian Games 9th-12th Place Group
25.09 Incheon (South Korea) Japan 41-17 Hong Kong Asian Games 9th-12th Place Group
25.09 Incheon (South Korea) Kuwait 29-23 Taiwan Asian Games Quarter-Finals, Group 1
25.09 Incheon (South Korea) Qatar 28-19 Bahrain Asian Games Quarter-Finals, Group 1
25.09 Incheon (South Korea) Saudi Arabia 31-29 Oman Asian Games Quarter-Finals, Group 2
25.09 Incheon South Korea 25-21 Iran Asian Games Quarter-Finals, Group 2
24.09 Incheon (South Korea) China 30-23 Hong Kong Asian Games 9th-12th Place Group
24.09 Incheon (South Korea) Japan 50-6 Mongolia Asian Games 9th-12th Place Group
24.09 Incheon (South Korea) Bahrain 34-25 Taiwan Asian Games Quarter-Finals, Group 1
24.09 Incheon (South Korea) Qatar 25-21 Kuwait Asian Games Quarter-Finals, Group 1
24.09 Incheon (South Korea) Oman 26-25 Iran Asian Games Quarter-Finals, Group 2
24.09 Incheon South Korea 22-18 Saudi Arabia Asian Games Quarter-Finals, Group 2
22.09 Incheon (South Korea) Bahrain 26-20 Saudi Arabia Asian Games Group A
22.09 Incheon (South Korea) Iran 29-25 Kuwait Asian Games Group B
22.09 Incheon (South Korea) Qatar 35-16 China Asian Games Group C
22.09 Incheon (South Korea) Oman 28-18 United Arab Emirates Asian Games Group C
22.09 Incheon (South Korea) Japan 47-12 India Asian Games Group D
22.09 Incheon South Korea 27-14 Taiwan Asian Games Group D
21.09 Incheon (South Korea) Saudi Arabia 51-12 Mongolia Asian Games Group A
21.09 Incheon (South Korea) Iran 41-10 Hong Kong Asian Games Group B
21.09 Incheon (South Korea) Qatar 27-15 United Arab Emirates Asian Games Group C
21.09 Incheon (South Korea) Oman 32-25 China Asian Games Group C
21.09 Incheon (South Korea) Taiwan 31-28 Japan Asian Games Group D
21.09 Incheon South Korea 39-19 India Asian Games Group D
20.09 Incheon (South Korea) Bahrain 56-14 Mongolia Asian Games Group A
20.09 Incheon (South Korea) Kuwait 40-20 Hong Kong Asian Games Group B
20.09 Incheon (South Korea) Qatar 31-19 Oman Asian Games Group C
20.09 Incheon (South Korea) China 25-22 United Arab Emirates Asian Games Group C
20.09 Incheon (South Korea) South Korea 31-24 Japan Asian Games Group D
20.09 Incheon Taiwan 39-20 India Asian Games Group D
31.08 Macau Macau 23-29 Hong Kong Interport  
29.06 Canelones (Uruguay) Mexico 37-16 Guatemala Pan American Championship 7th Place Match
29.06 Canelones (Uruguay) Greenland 43-32 USA Pan American Championship 5th Place Match
29.06 Canelones Uruguay 24-25 Chile Pan American Championship 3rd Place Match
29.06 Canelones (Uruguay) Argentina 30-19 Brazil Pan American Championship Final
28.06 Canelones (Uruguay) Greenland 44-22 Guatemala Pan American Championship 5th-8th Place Semi-Final
28.06 Canelones (Uruguay) USA 41-28 Mexico Pan American Championship 5th-8th Place Semi-Final
28.06 Canelones (Uruguay) Brazil 36-28 Chile Pan American Championship Semi-Final
28.06 Canelones Uruguay 16-30 Argentina Pan American Championship Semi-Final
26.06 Canelones (Uruguay) USA 34-28 Guatemala Pan American Championship Group A
26.06 Canelones Uruguay 15-32 Brazil Pan American Championship Group A
26.06 Canelones (Uruguay) Argentina 34-19 Chile Pan American Championship Group B
26.06 Canelones (Uruguay) Greenland 33-24 Mexico Pan American Championship Group B
25.06 Canelones (Uruguay) Brazil 54-12 Guatemala Pan American Championship Group A
25.06 Canelones Uruguay 27-23 USA Pan American Championship Group A
25.06 Canelones (Uruguay) Argentina 33-16 Mexico Pan American Championship Group B
25.06 Canelones (Uruguay) Chile 29-24 Greenland Pan American Championship Group B
24.06 Canelones (Uruguay) Brazil 28-17 USA Pan American Championship Group A
24.06 Canelones Uruguay 36-19 Guatemala Pan American Championship Group A
23.06 Canelones (Uruguay) Argentina 33-20 Greenland Pan American Championship Group B
23.06 Canelones (Uruguay) Chile 34-18 Mexico Pan American Championship Group B
15.06 Minsk Belarus 30-24 Montenegro World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
15.06 Reykjavík Iceland 29-29 Bosnia & Herzegovina World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
15.06 Skopje Macedonia 35-23 Greece World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
15.06 Velenje Slovenia 32-26 Hungary World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
15.06 Gothenburg Sweden 27-21 Romania World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
14.06 Brno Czech Republic 33-21 Serbia World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
14.06 Magdeburg Germany 28-29 Poland World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
14.06 Kaunas Lithuania 22-33 Russia World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
14.06 Bergen Norway 28-28 Austria World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 2nd Leg
08.06 Veszprém Hungary 25-22 Slovenia World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
08.06 Podgorica Montenegro 28-27 Belarus World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
07.06 Vienna Austria 28-26 Norway World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
07.06 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 33-32 Iceland World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
07.06 Athens Greece 25-27 Macedonia World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
07.06 Gdańsk Poland 25-24 Germany World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
07.06 Bucharest Romania 24-25 Sweden World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
07.06 Perm Russia 30-22 Lithuania World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
07.06 Niš Serbia 23-15 Czech Republic World Championship Qualifier Europe, Play-Off, 1st Leg
26.04 Auckland New Zealand 18-32 Australia Oceania Championship Match 2
25.04 Auckland New Zealand 18-22 Australia Oceania Championship Match 1
05.04 Cazin Bosnia & Herzegovina 27-22 Greece European Championship Qualifier Phase 1, Play-Off, 1st Leg
05.04 Raseborg Finland 32-29 Romania European Championship Qualifier Phase 1, Play-Off, 1st Leg
04.04 Sankt Gallen Switzerland 31-32 Estonia European Championship Qualifier Phase 1, Play-Off, 1st Leg
02.04 Tallinn Estonia 26-34 Switzerland European Championship Qualifier Phase 1, Play-Off, 1st Leg
02.04 Thessaloniki Greece 23-28 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 1, Play-Off, 1st Leg
02.04 Chiajna Romania 32-30 Finland European Championship Qualifier Phase 1, Play-Off, 1st Leg
26.03 Noida (India) Bangladesh 39-27 Nepal South Asian Championship Group Stage
26.03 Noida (India) Bangladesh 28-22 Afghanistan South Asian Championship 3rd Place Match
26.03 Noida India 36-31 Pakistan South Asian Championship Final
25.03 Noida (India) India 48-27 Afghanistan South Asian Championship Group Stage
25.03 Noida (India) Pakistan 31-22 Bangladesh South Asian Championship Group Stage
24.03 Noida India 46-20 Nepal South Asian Championship Group Stage
24.03 Noida (India) Pakistan 42-24 Afghanistan South Asian Championship Group Stage
24.03 Noida (India) Bangladesh 28-20 Afghanistan South Asian Championship Group Stage
24.03 Noida India 33-30 Pakistan South Asian Championship Group Stage
23.03 Noida (India) Pakistan 38-23 Nepal South Asian Championship Group Stage
23.03 Noida (India) Afghanistan 34-30 Nepal South Asian Championship Group Stage
23.03 Noida India 44-22 Bangladesh South Asian Championship Group Stage
16.03 Viña del Mar (Chile) Venezuela 26-19 Colombia ODESUR Games 5th-7th Place Group
16.03 Viña del Mar Chile 27-21 Uruguay ODESUR Games 3rd Place Match
16.03 Viña del Mar (Chile) Brazil 25-23 Argentina
After extra time
ODESUR Games Final
14.03 Viña del Mar (Chile) Paraguay 34-24 Colombia ODESUR Games 5th-7th Place Group
14.03 Viña del Mar (Chile) Argentina 23-14 Uruguay ODESUR Games Semi-Final
14.03 Viña del Mar Chile 22-33 Brazil ODESUR Games Semi-Final
12.03 Viña del Mar (Chile) Argentina 39-15 Colombia ODESUR Games Group A
12.03 Viña del Mar (Chile) Brazil 41-14 Paraguay ODESUR Games Group B
12.03 Viña del Mar (Chile) Uruguay 20-18 Venezuela ODESUR Games Group B
10.03 Viña del Mar Chile 31-23 Colombia ODESUR Games Group A
10.03 Viña del Mar (Chile) Brazil 37-19 Uruguay ODESUR Games Group B
10.03 Viña del Mar (Chile) Venezuela 30-17 Paraguay ODESUR Games Group B
08.03 Viña del Mar Chile 24-26 Argentina ODESUR Games Group A
08.03 Viña del Mar (Chile) Brazil 36-19 Venezuela ODESUR Games Group B
08.03 Viña del Mar (Chile) Uruguay 29-20 Paraguay ODESUR Games Group B
01.03 Mexico City (Mexico) Cuba 30-26 Puerto Rico North American & Caribbean Championship  
01.03 Mexico City Mexico 20-29 USA North American & Caribbean Championship  
28.02 Mexico City (Mexico) Greenland 30-27 USA North American & Caribbean Championship  
28.02 Mexico City Mexico 21-31 Cuba North American & Caribbean Championship  
27.02 Mexico City Mexico 26-31 Greenland North American & Caribbean Championship  
27.02 Mexico City (Mexico) USA 29-26 Puerto Rico North American & Caribbean Championship  
26.02 Mexico City (Mexico) Cuba 21-15 USA North American & Caribbean Championship  
26.02 Mexico City (Mexico) Greenland 39-29 Puerto Rico North American & Caribbean Championship  
25.02 Mexico City (Mexico) Greenland 31-27 Cuba North American & Caribbean Championship  
25.02 Mexico City Mexico 33-21 Puerto Rico North American & Caribbean Championship  
06.02 Isa Town (Bahrain) Iran 29-23 United Arab Emirates Asian Championship 3rd Place Match
06.02 Isa Town Bahrain 26-27 Qatar Asian Championship Final
05.02 Isa Town (Bahrain) China n/p Uzbekistan
China by walkover
Asian Championship 11th Place Match
05.02 Isa Town (Bahrain) Japan 28-20 Iraq Asian Championship 9th Place Match
05.02 Isa Town (Bahrain) Kuwait 35-26 Oman Asian Championship 7th Place Match
05.02 Isa Town (Bahrain) South Korea 30-25 Saudi Arabia Asian Championship 5th Place Match
04.02 Isa Town (Bahrain) Iraq 30-25 China Asian Championship 9th-12th Place Semi-Final
04.02 Isa Town (Bahrain) Japan 41-12 Uzbekistan Asian Championship 9th-12th Place Semi-Final
04.02 Isa Town (Bahrain) Saudi Arabia 36-30 Kuwait Asian Championship 5th-8th Place Semi-Final
04.02 Isa Town (Bahrain) South Korea 32-18 Oman Asian Championship 5th-8th Place Semi-Final
04.02 Isa Town Bahrain 27-20 United Arab Emirates Asian Championship Semi-Final
04.02 Isa Town (Bahrain) Qatar 23-22 Iran Asian Championship Semi-Final
03.02 Isa Town (Bahrain) Kuwait 29-28 Iraq Asian Championship Group B
03.02 Isa Town (Bahrain) Qatar 33-26 Japan Asian Championship Group B
03.02 Isa Town (Bahrain) United Arab Emirates 27-26 Oman Asian Championship Group B
02.02 Isa Town Bahrain 30-30 Iran Asian Championship Group A
02.02 Isa Town (Bahrain) China 39-22 Uzbekistan Asian Championship Group A
02.02 Isa Town (Bahrain) South Korea 28-24 Saudi Arabia Asian Championship Group A
01.02 Isa Town (Bahrain) Japan 31-22 Iraq Asian Championship Group B
01.02 Isa Town (Bahrain) Qatar 29-13 Oman Asian Championship Group B
01.02 Isa Town (Bahrain) United Arab Emirates 23-22 Kuwait Asian Championship Group B
31.01 Isa Town Bahrain 26-25 South Korea Asian Championship Group A
31.01 Isa Town (Bahrain) Iran 54-22 Uzbekistan Asian Championship Group A
31.01 Isa Town (Bahrain) Saudi Arabia 27-20 China Asian Championship Group A
30.01 Isa Town (Bahrain) Oman 23-22 Japan Asian Championship Group B
30.01 Isa Town (Bahrain) Qatar 31-23 Kuwait Asian Championship Group B
30.01 Isa Town (Bahrain) United Arab Emirates 26-17 Iraq Asian Championship Group B
29.01 Isa Town Bahrain 22-14 Saudi Arabia Asian Championship Group A
29.01 Isa Town (Bahrain) Iran 34-27 China Asian Championship Group A
29.01 Isa Town (Bahrain) South Korea 32-19 Uzbekistan Asian Championship Group A
28.01 Isa Town (Bahrain) Japan 35-26 United Arab Emirates Asian Championship Group B
28.01 Isa Town (Bahrain) Kuwait 40-31 Oman Asian Championship Group B
28.01 Isa Town (Bahrain) Qatar 40-11 Iraq Asian Championship Group B
27.01 Isa Town Bahrain 47-22 Uzbekistan Asian Championship Group A
27.01 Isa Town (Bahrain) Iran 22-22 Saudi Arabia Asian Championship Group A
27.01 Isa Town (Bahrain) South Korea 28-17 China Asian Championship Group A
26.01 Herning (Denmark) Spain 29-28 Croatia European Championship 3rd Place Match
26.01 Herning Denmark 32-41 France European Championship Final
26.01 Isa Town (Bahrain) Kuwait 28-26 Japan Asian Championship Group B
26.01 Isa Town (Bahrain) Oman 33-24 Iraq Asian Championship Group B
26.01 Isa Town (Bahrain) Qatar 31-14 United Arab Emirates Asian Championship Group B
25.01 Isa Town Bahrain 32-22 China Asian Championship Group A
25.01 Isa Town (Bahrain) Iran 24-24 South Korea Asian Championship Group A
25.01 Isa Town (Bahrain) Saudi Arabia 43-21 Uzbekistan Asian Championship Group A
25.01 Algiers (Algeria) Egypt 31-24 Angola African Championship 3rd Place Match
25.01 Algiers Algeria 25-21 Tunisia African Championship Final
24.01 Herning (Denmark) Iceland 28-27 Poland European Championship 5th Place Match
24.01 Herning Denmark 29-27 Croatia European Championship Semi-Final
24.01 Herning (Denmark) France 30-27 Spain European Championship Semi-Final
24.01 Algiers (Algeria) Congo 36-35 Senegal African Championship 7th Place Match
24.01 Algiers (Algeria) Cameroon 29-25 Morocco African Championship 5th Place Match
24.01 Algiers Algeria 27-23 Angola African Championship Semi-Final
24.01 Algiers (Algeria) Tunisia 22-20 Egypt African Championship Semi-Final
23.01 Chéraga (Algeria) Nigeria 26-25 Libya African Championship 11th Place Match
23.01 Chéraga (Algeria) Gabon 23-22 DR Congo African Championship 9th Place Match
23.01 Algiers (Algeria) Cameroon 33-24 Senegal African Championship 5th-8th Place Semi-Final
23.01 Algiers (Algeria) Morocco 34-20 Congo African Championship 5th-8th Place Semi-Final
22.01 Herning (Denmark) Austria 25-24 Hungary European Championship 2nd Round, Group I
22.01 Herning (Denmark) Denmark 32-23 Iceland European Championship 2nd Round, Group I
22.01 Herning (Denmark) Spain 33-22 Macedonia European Championship 2nd Round, Group I
22.01 Aarhus (Denmark) Croatia 31-28 Poland European Championship 2nd Round, Group II
22.01 Aarhus (Denmark) Russia 39-33 Belarus European Championship 2nd Round, Group II
22.01 Aarhus (Denmark) Sweden 30-28 France European Championship 2nd Round, Group II
22.01 Algiers Algeria 44-29 Senegal African Championship Quarter-Final
22.01 Algiers (Algeria) Angola 24-21 Cameroon African Championship Quarter-Final
22.01 Algiers (Algeria) Egypt 24-15 Morocco African Championship Quarter-Final
22.01 Algiers (Algeria) Tunisia 44-21 Congo African Championship Quarter-Final
21.01 Aarhus (Denmark) Croatia 33-25 Russia European Championship 2nd Round, Group II
21.01 Aarhus (Denmark) France 39-30 Belarus European Championship 2nd Round, Group II
21.01 Aarhus (Denmark) Poland 35-25 Sweden European Championship 2nd Round, Group II
21.01 Algiers (Algeria) Cameroon 37-30 Senegal African Championship Group A
21.01 Algiers (Algeria) Gabon 28-26 Libya African Championship Group A
21.01 Algiers (Algeria) Tunisia 26-20 Egypt African Championship Group A
21.01 Algiers Algeria 26-19 Morocco African Championship Group B
21.01 Algiers (Algeria) Angola 38-29 Congo African Championship Group B
21.01 Algiers (Algeria) DR Congo 35-28 Nigeria African Championship Group B
20.01 Herning Denmark 28-24 Hungary European Championship 2nd Round, Group I
20.01 Herning (Denmark) Iceland 29-27 Macedonia European Championship 2nd Round, Group I
20.01 Herning (Denmark) Spain 28-27 Austria European Championship 2nd Round, Group I
20.01 Algiers (Algeria) Egypt 27-15 Libya African Championship Group A
20.01 Algiers (Algeria) Senegal 30-23 Gabon African Championship Group A
20.01 Algiers (Algeria) Tunisia 34-20 Cameroon African Championship Group A
20.01 Algiers Algeria 35-16 Congo African Championship Group B
20.01 Algiers (Algeria) DR Congo 28-26 Angola African Championship Group B
20.01 Algiers (Algeria) Morocco 32-27 Nigeria African Championship Group B
19.01 Aarhus (Denmark) France 27-25 Croatia European Championship 2nd Round, Group II
19.01 Aarhus (Denmark) Poland 31-30 Belarus European Championship 2nd Round, Group II
19.01 Aarhus (Denmark) Sweden 29-27 Russia European Championship 2nd Round, Group II
18.01 Herning Denmark 31-28 Spain European Championship 2nd Round, Group I
18.01 Herning (Denmark) Hungary 31-25 Macedonia European Championship 2nd Round, Group I
18.01 Herning (Denmark) Iceland 33-27 Austria European Championship 2nd Round, Group I
18.01 Algiers (Algeria) Cameroon 21-21 Libya African Championship Group A
18.01 Algiers (Algeria) Egypt 30-21 Gabon African Championship Group A
18.01 Algiers (Algeria) Tunisia 37-22 Senegal African Championship Group A
18.01 Algiers Algeria 23-19 Angola African Championship Group B
18.01 Algiers (Algeria) Congo 32-28 Nigeria African Championship Group B
18.01 Algiers (Algeria) Morocco 25-24 DR Congo African Championship Group B
17.01 Aarhus (Denmark) France 31-28 Serbia European Championship 1st Round, Group C
17.01 Aarhus (Denmark) Poland 24-22 Russia European Championship 1st Round, Group C
17.01 Ballerup (Denmark) Belarus 29-23 Montenegro European Championship 1st Round, Group D
17.01 Ballerup (Denmark) Croatia 25-24 Sweden European Championship 1st Round, Group D
17.01 Algiers (Algeria) Egypt 33-22 Cameroon African Championship Group A
17.01 Algiers (Algeria) Senegal 35-23 Libya African Championship Group A
17.01 Algiers (Algeria) Tunisia 33-23 Gabon African Championship Group A
17.01 Algiers Algeria 26-22 DR Congo African Championship Group B
17.01 Algiers (Algeria) Angola 27-19 Nigeria African Championship Group B
17.01 Algiers (Algeria) Morocco 36-23 Congo African Championship Group B
16.01 Herning Denmark 33-29 Czech Republic European Championship 1st Round, Group A
16.01 Herning (Denmark) Macedonia 22-21 Austria European Championship 1st Round, Group A
16.01 Aalborg (Denmark) Hungary 26-26 Norway European Championship 1st Round, Group B
16.01 Aalborg (Denmark) Spain 33-28 Iceland European Championship 1st Round, Group B
16.01 Chéraga (Algeria) Cameroon 28-26 Gabon African Championship Group A
16.01 Algiers (Algeria) Egypt 32-21 Senegal African Championship Group A
16.01 Algiers (Algeria) Tunisia 27-18 Libya African Championship Group A
16.01 Algiers Algeria 34-16 Nigeria African Championship Group B
16.01 Algiers (Algeria) Angola 29-23 Morocco African Championship Group B
16.01 Chéraga (Algeria) DR Congo 36-33 Congo African Championship Group B
15.01 Aarhus (Denmark) France 28-27 Poland European Championship 1st Round, Group C
15.01 Aarhus (Denmark) Russia 27-25 Serbia European Championship 1st Round, Group C
15.01 Ballerup (Denmark) Croatia 27-22 Montenegro European Championship 1st Round, Group D
15.01 Ballerup (Denmark) Sweden 30-22 Belarus European Championship 1st Round, Group D
14.01 Herning (Denmark) Czech Republic 24-24 Macedonia European Championship 1st Round, Group A
14.01 Herning Denmark 33-29 Austria European Championship 1st Round, Group A
14.01 Aalborg (Denmark) Hungary 27-27 Iceland European Championship 1st Round, Group B
14.01 Aalborg (Denmark) Spain 27-25 Norway European Championship 1st Round, Group B
13.01 Aarhus (Denmark) France 35-28 Russia European Championship 1st Round, Group C
13.01 Aarhus (Denmark) Serbia 20-19 Poland European Championship 1st Round, Group C
13.01 Ballerup (Denmark) Croatia 33-22 Belarus European Championship 1st Round, Group D
13.01 Ballerup (Denmark) Sweden 28-21 Montenegro European Championship 1st Round, Group D
12.01 Vilnius Lithuania 32-26 Turkey World Championship Qualifier Europe, Group 1
12.01 Andria Italy 34-28 Cyprus World Championship Qualifier Europe, Group 2
12.01 Luxembourg Luxembourg 23-28 Switzerland World Championship Qualifier Europe, Group 3
12.01 Velenje Slovenia 35-23 Ukraine World Championship Qualifier Europe, Group 3
12.01 Sittard Netherlands 34-24 Israel World Championship Qualifier Europe, Group 4
12.01 Mafra Portugal 27-26 Bosnia & Herzegovina World Championship Qualifier Europe, Group 5
12.01 Herning (Denmark) Austria 30-20 Czech Republic European Championship 1st Round, Group A
12.01 Herning Denmark 29-21 Macedonia European Championship 1st Round, Group A
12.01 Aalborg (Denmark) Iceland 31-26 Norway European Championship 1st Round, Group B
12.01 Aalborg (Denmark) Spain 34-27 Hungary European Championship 1st Round, Group B
11.01 Raseborg Finland 36-24 Georgia World Championship Qualifier Europe, Group 1
11.01 Šaľa Slovakia 27-25 Romania World Championship Qualifier Europe, Group 2
11.01 Herstal Belgium 30-30 Greece World Championship Qualifier Europe, Group 4
11.01 Põlva Estonia 32-30 Latvia World Championship Qualifier Europe, Group 5
09.01 Schaffhausen Switzerland 23-31 Slovenia World Championship Qualifier Europe, Group 3
09.01 Zaporizhia Ukraine 34-22 Luxembourg World Championship Qualifier Europe, Group 3
08.01 Tbilisi Georgia 26-23 Lithuania World Championship Qualifier Europe, Group 1
08.01 Ankara Turkey 25-19 Finland World Championship Qualifier Europe, Group 1
08.01 Nicosia Cyprus 18-20 Slovakia World Championship Qualifier Europe, Group 2
08.01 Bucharest Romania 34-29 Italy World Championship Qualifier Europe, Group 2
08.01 Thessaloníki Greece 24-19 Netherlands World Championship Qualifier Europe, Group 4
08.01 Rishon LeZion Israel 27-25 Belgium World Championship Qualifier Europe, Group 4
08.01 Vitez Bosnia & Herzegovina 28-26 Estonia World Championship Qualifier Europe, Group 5
08.01 Dobele Latvia 24-26 Portugal World Championship Qualifier Europe, Group 5
05.01 Tbilisi Georgia 33-26 Turkey World Championship Qualifier Europe, Group 1
05.01 Nicosia Cyprus 30-31 Romania World Championship Qualifier Europe, Group 2
05.01 Velenje Slovenia 37-26 Luxembourg World Championship Qualifier Europe, Group 3
05.01 Schaffhausen Switzerland 31-32 Ukraine World Championship Qualifier Europe, Group 3
05.01 Thessaloníki Greece 31-28 Israel World Championship Qualifier Europe, Group 4
05.01 Sittard Netherlands 27-21 Belgium World Championship Qualifier Europe, Group 4
05.01 Dobele Latvia 21-23 Bosnia & Herzegovina World Championship Qualifier Europe, Group 5
05.01 São João da Madeira Portugal 35-27 Estonia World Championship Qualifier Europe, Group 5
04.01 Vilnius Lithuania 24-23 Finland World Championship Qualifier Europe, Group 1
04.01 Hlohovec Slovakia 28-21 Italy World Championship Qualifier Europe, Group 2
02.01 Vantaa Finland 20-20 Lithuania World Championship Qualifier Europe, Group 1
02.01 Ankara Turkey 29-23 Georgia World Championship Qualifier Europe, Group 1
02.01 Chieti Italy 26-34 Slovakia World Championship Qualifier Europe, Group 2
02.01 Bucharest Romania 36-19 Cyprus World Championship Qualifier Europe, Group 2
02.01 Differdange Luxembourg 16-36 Slovenia World Championship Qualifier Europe, Group 3
02.01 Zaporizhia Ukraine 34-34 Switzerland World Championship Qualifier Europe, Group 3
02.01 Hasselt Belgium 28-22 Netherlands World Championship Qualifier Europe, Group 4
02.01 Rishon LeZion Israel 31-24 Greece World Championship Qualifier Europe, Group 4
02.01 Vitez Bosnia & Herzegovina 27-26 Latvia World Championship Qualifier Europe, Group 5
02.01 Põlva Estonia 17-25 Portugal World Championship Qualifier Europe, Group 5