FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S HANDBALL - FIXTURES

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
12.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Albania - IrelandEmerging Nations ChampionshipGroup A
12.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Turkey - KosovoEmerging Nations ChampionshipGroup A
12.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Georgia - LuxembourgEmerging Nations ChampionshipGroup B
12.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Great Britain - MaltaEmerging Nations Championship Group B
12.06Gabrovo (Bulgaria) Azerbaijan - AndorraEmerging Nations ChampionshipGroup C
12.06Gabrovo Bulgaria - CyprusEmerging Nations ChampionshipGroup C
12.06Gabrovo (Bulgaria) Armenia - MoldovaEmerging Nations ChampionshipGroup D
12.06Gabrovo (Bulgaria) Faroe Islands - ChinaEmerging Nations Championship Group D
13.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Kosovo - IrelandEmerging Nations ChampionshipGroup A
13.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Turkey - AlbaniaEmerging Nations ChampionshipGroup A
13.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Georgia - Great BritainEmerging Nations Championship Group B
13.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Luxembourg - MaltaEmerging Nations ChampionshipGroup B
13.06Gabrovo Bulgaria - AzerbaijanEmerging Nations Championship Group C
13.06Gabrovo (Bulgaria) Cyprus - AndorraEmerging Nations ChampionshipGroup C
13.06Gabrovo (Bulgaria) Armenia - ChinaEmerging Nations ChampionshipGroup D
13.06Gabrovo (Bulgaria) Faroe Islands - MoldovaEmerging Nations Championship Group D
14.06 AlmereNetherlands - DenmarkEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 1
14.06 NišSerbia - PolandEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 2
14.06TBDBosnia & Herzegovina - SpainEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 3
14.06 VantaaFinland - AustriaEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 3
14.06 BrnoCzech Republic - IcelandEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 4
14.06 GondomarPortugal - GermanyEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 5
14.06 SchaffhausenSwitzerland - SloveniaEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 5
14.06 NikšićMontenegro - SwedenEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 6
14.06 BratislavaSlovakia - RussiaEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 6
14.06 LeuvenBelgium - NorwayEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 7
14.06 KlaipėdaLithuania - FranceEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 7
14.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Kosovo - AlbaniaEmerging Nations ChampionshipGroup A
14.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Turkey - IrelandEmerging Nations ChampionshipGroup A
14.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Georgia - MaltaEmerging Nations ChampionshipGroup B
14.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Luxembourg - Great BritainEmerging Nations Championship Group B
14.06Gabrovo Bulgaria - AndorraEmerging Nations ChampionshipGroup C
14.06Gabrovo (Bulgaria) Azerbaijan - CyprusEmerging Nations ChampionshipGroup C
14.06Gabrovo (Bulgaria) Faroe Islands - ArmeniaEmerging Nations Championship Group D
14.06Gabrovo (Bulgaria) Moldova - ChinaEmerging Nations ChampionshipGroup D
15.06 ValmieraLatvia - HungaryEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 1
15.06 BucharestRomania - BelarusEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 2
15.06 SumyUkraine - MacedoniaEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 4
16.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) 3rd Group A - 4th Group BEmerging Nations Championship 9th-16th Place Quarter-Final
16.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) 3rd Group B - 4th Group AEmerging Nations Championship 9th-16th Place Quarter-Final
16.06Gabrovo (Bulgaria) 3rd Group C - 4th Group DEmerging Nations Championship 9th-16th Place Quarter-Final
16.06Gabrovo (Bulgaria) 3rd Group D - 4th Group CEmerging Nations Championship 9th-16th Place Quarter-Final
16.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) 1st Group A - 2nd Group BEmerging Nations Championship Quarter-Final
16.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) 1st Group B - 2nd Group AEmerging Nations Championship Quarter-Final
16.06Gabrovo (Bulgaria) 1st Group C - 2nd Group DEmerging Nations Championship Quarter-Final
16.06Gabrovo (Bulgaria) 1st Group D - 2nd Group CEmerging Nations Championship Quarter-Final
17.06 ViennaAustria - Bosnia & HerzegovinaEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 3
17.06 AlicanteSpain - FinlandEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 3
17.06 KoperSlovenia - PortugalEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 5
17.06 MoscowRussia - MontenegroEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 6
17.06 LidköpingSweden - SlovakiaEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 6
17.06 MontbéliardFrance - BelgiumEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 7
17.06 OsloNorway - LithuaniaEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 7
17.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Loser 3A/4B - Loser 3C/4DEmerging Nations Championship 13th-16th Place Semi-Final
17.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Loser 3B/4A - Loser 3D/4CEmerging Nations Championship 13th-16th Place Semi-Final
17.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Winner 3A/4B - Winner 3C/4DEmerging Nations Championship9th-12th Place Semi-Final
17.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Winner 3B/4A - Winner 3D/4CEmerging Nations Championship9th-12th Place Semi-Final
17.06Gabrovo (Bulgaria) Loser 1A/2B - Loser 1C/2DEmerging Nations Championship 5th-8th Place Semi-Final
17.06Gabrovo (Bulgaria) Loser 1B/2A - Loser 1D/2CEmerging Nations Championship 5th-8th Place Semi-Final
17.06Gabrovo (Bulgaria) Winner 1A/2B - Winner 1C/2DEmerging Nations ChampionshipSemi-Final
17.06Gabrovo (Bulgaria) Winner 1B/2A - Winner 1D/2CEmerging Nations ChampionshipSemi-Final
18.06 KoldingDenmark - LatviaEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 1
18.06 VeszprémHungary - NetherlandsEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 1
18.06 MinskBelarus - SerbiaEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 2
18.06 Gdańsk/SopotPoland - RomaniaEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 2
18.06 ReykjavíkIceland - UkraineEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 4
18.06 SkopjeMacedonia - Czech RepublicEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 4
18.06 BremenGermany - SwitzerlandEuropean Championship QualifierPhase 2, Group 5
18.06Gabrovo (Bulgaria) Loser 13-16 SF1 - Loser 13-16 SF2Emerging Nations Championship 15th Place Match
18.06Gabrovo (Bulgaria) Winner 13-16 SF1 - Winner 13-16 SF2Emerging Nations Championship 13th Place Match
18.06Gabrovo (Bulgaria) Loser 9-12 SF1 - Loser 9-12 SF2Emerging Nations Championship 11th Place Match
18.06Gabrovo (Bulgaria) Winner 9-12 SF1 - Winner 9-12 SF2Emerging Nations Championship 9th Place Match
18.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Loser 5-8 SF1 - Loser 5-8 SF2Emerging Nations Championship7th Place Match
18.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Winner 5-8 SF1 - Winner 5-8 SF2Emerging Nations Championship5th Place Match
18.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Loser SF1 - Loser SF2Emerging Nations Championship3rd Place Match
18.06Veliko Tarnovo (Bulgaria) Winner SF1 - Winner SF2Emerging Nations Championship Final
??.10-
??.10
Ciénaga (Colombia)Teams to be decidedCopa Caribe 
??.11-
??.11
Santa Marta (Colombia)Teams to be decidedBolivarian Games 
03.12-
17.12
Managua (Nicaragua)Teams to be decidedCentral American Games