FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S HANDBALL - 2012 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
16.12 Belgrade (Serbia) Montenegro 34-31 Norway
After extra time
European Championship Final
16.12 Belgrade Serbia 38-41 Hungary
After extra time
European Championship 3rd Place Match
16.12 Yogyakarta (Indonesia) South Korea 40-22 China Asian Championship Final
16.12 Yogyakarta (Indonesia) Japan 21-20 Kazakhstan Asian Championship 3rd Place Match
15.12 Belgrade (Serbia) Norway 30-19 Hungary European Championship Semi-Final
15.12 Belgrade Serbia 26-27 Montenegro European Championship Semi-Final
15.12 Belgrade (Serbia) Denmark 32-30 Russia European Championship 5th Place Match
15.12 Yogyakarta (Indonesia) North Korea 41-28 Uzbekistan Asian Championship 5th Place Match
15.12 Yogyakarta (Indonesia) Taiwan 40-24 India Asian Championship 7th Place Match
15.12 Yogyakarta (Indonesia) Iran 23-18 Turkmenistan Asian Championship 9th Place Match
15.12 Yogyakarta Indonesia 26-21 Kuwait Asian Championship 11th Place Match
14.12 Yogyakarta (Indonesia) China 28-25 Japan Asian Championship Semi-Final
14.12 Yogyakarta (Indonesia) South Korea 34-21 Kazakhstan Asian Championship Semi-Final
14.12 Yogyakarta (Indonesia) North Korea 46-24 India Asian Championship 5th-8th Place Semi-Final
14.12 Yogyakarta (Indonesia) Uzbekistan 32-23 Taiwan Asian Championship 5th-8th Place Semi-Final
14.12 Yogyakarta Indonesia 9-40 Turkmenistan Asian Championship 9th-12th Place Semi-Final
14.12 Yogyakarta (Indonesia) Iran 53-5 Kuwait Asian Championship 9th-12th Place Semi-Final
13.12 Belgrade (Serbia) Denmark 35-33 Norway European Championship Main Round, Group I
13.12 Belgrade Serbia 18-17 France European Championship Main Round, Group I
13.12 Belgrade (Serbia) Sweden 35-26 Czech Republic European Championship Main Round, Group I
13.12 Novi Sad (Serbia) Germany 25-23 Romania European Championship Main Round, Group II
13.12 Novi Sad (Serbia) Montenegro 27-23 Spain European Championship Main Round, Group II
13.12 Novi Sad (Serbia) Russia 31-25 Hungary European Championship Main Round, Group II
12.12 Yogyakarta Indonesia 2-73 North Korea Asian Championship Group A
12.12 Yogyakarta (Indonesia) South Korea 30-28 China Asian Championship Group A
12.12 Yogyakarta (Indonesia) Taiwan 29-25 Iran Asian Championship Group A
12.12 Yogyakarta (Indonesia) Japan 27-23 Kazakhstan Asian Championship Group B
12.12 Yogyakarta (Indonesia) Turkmenistan 42-5 Kuwait Asian Championship Group B
12.12 Yogyakarta (Indonesia) Uzbekistan 36-23 India Asian Championship Group B
11.12 Belgrade (Serbia) France 24-22 Czech Republic European Championship Main Round, Group I
11.12 Belgrade (Serbia) Norway 28-25 Sweden European Championship Main Round, Group I
11.12 Belgrade Serbia 29-26 Denmark European Championship Main Round, Group I
11.12 Novi Sad (Serbia) Germany 27-20 Montenegro European Championship Main Round, Group II
11.12 Novi Sad (Serbia) Hungary 25-19 Romania European Championship Main Round, Group II
11.12 Novi Sad (Serbia) Russia 25-25 Spain European Championship Main Round, Group II
11.12 Yogyakarta (Indonesia) China 37-15 Iran Asian Championship Group A
11.12 Yogyakarta Indonesia 4-44 Taiwan Asian Championship Group A
11.12 Yogyakarta (Indonesia) South Korea 33-18 North Korea Asian Championship Group A
11.12 Yogyakarta (Indonesia) India 63-6 Kuwait Asian Championship Group B
11.12 Yogyakarta (Indonesia) Japan 37-8 Turkmenistan Asian Championship Group B
11.12 Yogyakarta (Indonesia) Kazakhstan 39-30 Uzbekistan Asian Championship Group B
10.12 Belgrade (Serbia) Denmark 33-30 Czech Republic European Championship Main Round, Group I
10.12 Belgrade (Serbia) Norway 30-19 France European Championship Main Round, Group I
10.12 Belgrade Serbia 23-23 Sweden European Championship Main Round, Group I
10.12 Yogyakarta (Indonesia) Uzbekistan 26-14 Turkmenistan Asian Championship Group B
09.12 Novi Sad (Serbia) Germany 26-26 Russia European Championship Main Round, Group II
09.12 Novi Sad (Serbia) Montenegro 28-26 Hungary European Championship Main Round, Group II
09.12 Novi Sad (Serbia) Romania 31-26 Spain European Championship Main Round, Group II
09.12 Yogyakarta Indonesia 2-66 China Asian Championship Group A
09.12 Yogyakarta (Indonesia) North Korea 41-23 Taiwan Asian Championship Group A
09.12 Yogyakarta (Indonesia) South Korea 41-16 Iran Asian Championship Group A
09.12 Yogyakarta (Indonesia) Japan 48-18 India Asian Championship Group B
09.12 Yogyakarta (Indonesia) Kazakhstan 34-15 Turkmenistan Asian Championship Group B
09.12 Yogyakarta (Indonesia) Uzbekistan 64-7 Kuwait Asian Championship Group B
08.12 Belgrade (Serbia) Norway 18-17 Ukraine European Championship Preliminary Round, Group A
08.12 Belgrade Serbia 28-24 Czech Republic European Championship Preliminary Round, Group A
08.12 Niš (Serbia) Denmark 37-30 Macedonia European Championship Preliminary Round, Group B
08.12 Niš (Serbia) France 24-17 Sweden European Championship Preliminary Round, Group B
08.12 Yogyakarta (Indonesia) China 31-14 Taiwan Asian Championship Group A
08.12 Yogyakarta Indonesia 3-63 South Korea Asian Championship Group A
08.12 Yogyakarta (Indonesia) North Korea 36-20 Iran Asian Championship Group A
08.12 Yogyakarta (Indonesia) India 26-25 Turkmenistan Asian Championship Group B
08.12 Yogyakarta (Indonesia) Japan 31-27 Uzbekistan Asian Championship Group B
08.12 Yogyakarta (Indonesia) Kazakhstan 70-1 Kuwait Asian Championship Group B
07.12 Novi Sad (Serbia) Germany 17-16 Croatia European Championship Preliminary Round, Group C
07.12 Novi Sad (Serbia) Hungary 32-31 Spain European Championship Preliminary Round, Group C
07.12 Vršac (Serbia) Russia 30-21 Iceland European Championship Preliminary Round, Group D
07.12 Vršac (Serbia) Montenegro 23-20 Romania European Championship Preliminary Round, Group D
07.12 Yogyakarta (Indonesia) China 29-20 North Korea Asian Championship Group A
07.12 Yogyakarta Indonesia 4-53 Iran Asian Championship Group A
07.12 Yogyakarta (Indonesia) South Korea 40-7 Taiwan Asian Championship Group A
07.12 Yogyakarta (Indonesia) Japan 69-1 Kuwait Asian Championship Group B
07.12 Yogyakarta (Indonesia) Kazakhstan 42-17 India Asian Championship Group B
06.12 Belgrade (Serbia) Norway 21-19 Czech Republic European Championship Preliminary Round, Group A
06.12 Belgrade Serbia 25-23 Ukraine European Championship Preliminary Round, Group A
06.12 Niš (Serbia) Denmark 28-27 France European Championship Preliminary Round, Group B
06.12 Niš (Serbia) Sweden 26-15 Macedonia European Championship Preliminary Round, Group B
05.12 Novi Sad (Serbia) Spain 25-21 Croatia European Championship Preliminary Round, Group C
05.12 Novi Sad (Serbia) Hungary 24-21 Germany European Championship Preliminary Round, Group C
05.12 Vršac (Serbia) Romania 22-19 Iceland European Championship Preliminary Round, Group D
05.12 Vršac (Serbia) Montenegro 30-27 Russia European Championship Preliminary Round, Group D
04.12 Belgrade (Serbia) Czech Republic 25-22 Ukraine European Championship Preliminary Round, Group A
04.12 Belgrade Serbia 26-28 Norway European Championship Preliminary Round, Group A
04.12 Niš (Serbia) Sweden 27-26 Denmark European Championship Preliminary Round, Group B
04.12 Niš (Serbia) France 29-16 Macedonia European Championship Preliminary Round, Group B
04.12 Novi Sad (Serbia) Croatia 28-27 Hungary European Championship Preliminary Round, Group C
04.12 Novi Sad (Serbia) Spain 23-20 Germany European Championship Preliminary Round, Group C
04.12 Vršac (Serbia) Montenegro 26-16 Iceland European Championship Preliminary Round, Group D
04.12 Vršac (Serbia) Romania 21-21 Russia European Championship Preliminary Round, Group D
02.12 Partizánske (Slovakia) Greece 24-23 Finland World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 1
02.12 Partizánske Slovakia 26-24 Switzerland World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 1
02.12 Apeldoorn Netherlands 30-18 Austria World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 2
02.12 Apeldoorn (Netherlands) Slovenia 38-19 Israel World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 2
02.12 Mogilev Belarus 22-30 Poland World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 3
01.12 Partizánske Slovakia 38-18 Finland World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 1
01.12 Partizánske (Slovakia) Switzerland 35-23 Greece World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 1
01.12 Rovereto Italy 32-30 Lithuania World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 3
01.12 Ankara Turkey 35-26 Portugal World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 4
30.11 Partizánske (Slovakia) Switzerland 37-27 Finland World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 1
30.11 Partizánske Slovakia 30-16 Greece World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 1
30.11 Apeldoorn (Netherlands) Austria 40-22 Israel World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 2
30.11 Apeldoorn Netherlands 24-23 Slovenia World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 2
29.11 Apeldoorn Netherlands 47-20 Israel World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 2
29.11 Apeldoorn (Netherlands) Slovenia 26-22 Austria World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 2
28.11 Kaunas Lithuania 26-47 Belarus World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 3
28.11 Kwidzyn Poland 39-12 Italy World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 3
28.11 Seixal Portugal 31-26 Azerbaijan World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 4
25.11 Mogilev Belarus 29-16 Italy World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 3
24.11 Panevėžys Lithuania 19-32 Poland World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 3
24.11 Baku Azerbaijan 26-30 Turkey World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 4
22.11 Rovereto Italy 16-30 Belarus World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 3
21.11 Elbląg Poland 48-18 Lithuania World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 3
21.11 Baku Azerbaijan 27-23 Portugal World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 4
07.10 Panevėžys Lithuania 27-29 Italy World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 3
07.10 Legionowo Poland 29-19 Belarus World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 3
06.10 Anadia Portugal 38-36 Turkey World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 4
04.10 Oderzo Italy 11-32 Poland World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 3
03.10 Mogilev Belarus 42-22 Lithuania World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 3
03.10 Ankara Turkey 35-19 Azerbaijan World Championship Qualifier Europe, 1st Round, Group 4
29.09 Suphanburi Thailand 29-34 Vietnam Southeast Asian Championship  
27.09 Suphanburi Thailand 36-31 Thailand 'B' Southeast Asian Championship  
26.09 Suphanburi Thailand 'B' 21-36 Vietnam Southeast Asian Championship  
25.09 Suphanburi Thailand 31-35 Vietnam Southeast Asian Championship  
24.09 Suphanburi Thailand 38-36 Thailand 'B' Southeast Asian Championship  
23.09 Suphanburi Thailand 'B' 26-30 Vietnam Southeast Asian Championship  
09.09 Taipa Macau 7-33 Hong Kong Interport  
11.08 London (England) Norway 26-23 Montenegro Olympic Games Final
11.08 London (England) Spain 31-29 South Korea
After extra time
Olympic Games 3rd Place Match
09.08 London (England) Montenegro 27-26 Spain Olympic Games Semi-Final
09.08 London (England) Norway 31-25 South Korea Olympic Games Semi-Final
07.08 London (England) Montenegro 23-22 France Olympic Games Quarter-Final
07.08 London (England) Norway 21-19 Brazil Olympic Games Quarter-Final
07.08 London (England) South Korea 24-23 Russia Olympic Games Quarter-Final
07.08 London (England) Spain 25-22 Croatia Olympic Games Quarter-Final
05.08 London (England) Brazil 29-26 Angola Olympic Games Group A
05.08 London (England) Great Britain 14-37 Croatia Olympic Games Group A
05.08 London (England) Montenegro 25-25 Russia Olympic Games Group A
05.08 London (England) France 30-24 Denmark Olympic Games Group B
05.08 London (England) South Korea 32-28 Sweden Olympic Games Group B
05.08 London (England) Spain 25-20 Norway Olympic Games Group B
03.08 London (England) Croatia 27-26 Montenegro Olympic Games Group A
03.08 London (England) Great Britain 25-31 Angola Olympic Games Group A
03.08 London (England) Russia 31-27 Brazil Olympic Games Group A
03.08 London (England) France 24-21 South Korea Olympic Games Group B
03.08 London (England) Norway 24-23 Denmark Olympic Games Group B
03.08 London (England) Spain 25-24 Sweden Olympic Games Group B
01.08 London (England) Croatia 30-28 Russia Olympic Games Group A
01.08 London (England) Great Britain 17-30 Brazil Olympic Games Group A
01.08 London (England) Montenegro 30-25 Angola Olympic Games Group A
01.08 London (England) France 29-17 Sweden Olympic Games Group B
01.08 London (England) Norway 27-27 South Korea Olympic Games Group B
01.08 London (England) Spain 24-21 Denmark Olympic Games Group B
30.07 London (England) Brazil 27-25 Montenegro Olympic Games Group A
30.07 London (England) Croatia 28-23 Angola Olympic Games Group A
30.07 London (England) Great Britain 16-37 Russia Olympic Games Group A
30.07 London (England) France 18-18 Spain Olympic Games Group B
30.07 London (England) Norway 24-21 Sweden Olympic Games Group B
30.07 London (England) South Korea 25-24 Denmark Olympic Games Group B
28.07 London (England) Brazil 24-23 Croatia Olympic Games Group A
28.07 London (England) Great Britain 19-31 Montenegro Olympic Games Group A
28.07 London (England) Russia 30-27 Angola Olympic Games Group A
28.07 London (England) Denmark 21-18 Sweden Olympic Games Group B
28.07 London (England) France 24-23 Norway Olympic Games Group B
28.07 London (England) South Korea 31-27 Spain Olympic Games Group B
03.06 Rotenburg an der Fulda Germany 35-21 Azerbaijan European Championship Qualifier Group 1
03.06 Dabas Hungary 28-21 Belarus European Championship Qualifier Group 1
03.06 Podgorica Montenegro 32-23 Poland European Championship Qualifier Group 3
03.06 Tolyatti Russia 31-22 Great Britain European Championship Qualifier Group 3
03.06 Nantes France 38-26 Lithuania European Championship Qualifier Group 4
03.06 Skopje Macedonia 27-24 Turkey European Championship Qualifier Group 4
03.06 Novigrad Croatia 26-20 Slovakia European Championship Qualifier Group 6
03.06 Zaporizhia Ukraine 22-20 Iceland European Championship Qualifier Group 7
02.06 Piatra Neamţ Romania 31-14 Greece European Championship Qualifier Group 2
02.06 Novi Sad Serbia 37-21 Portugal European Championship Qualifier Group 2
02.06 Maria Enzersdorf Austria 29-26 Slovenia European Championship Qualifier Group 5
02.06 Kristianstad Sweden 34-24 Czech Republic European Championship Qualifier Group 5
02.06 Roskilde Denmark 38-21 Italy European Championship Qualifier Group 6
02.06 Guadalajara Spain 29-19 Switzerland European Championship Qualifier Group 7
31.05 Velenje Slovenia 23-26 Sweden European Championship Qualifier Group 5
31.05 Kloten Switzerland 25-27 Ukraine European Championship Qualifier Group 7
30.05 Baku Azerbaijan 24-34 Hungary European Championship Qualifier Group 1
30.05 Minsk Belarus 26-33 Germany European Championship Qualifier Group 1
30.05 Amyntaio Greece 21-26 Serbia European Championship Qualifier Group 2
30.05 Moimenta da Beira Portugal 24-35 Romania European Championship Qualifier Group 2
30.05 London (England) Great Britain 22-37 Montenegro European Championship Qualifier Group 3
30.05 Kwidzyn Poland 30-22 Russia European Championship Qualifier Group 3
30.05 Panevėžys Lithuania 24-32 Macedonia European Championship Qualifier Group 4
30.05 Antalya Turkey 23-36 France European Championship Qualifier Group 4
30.05 Zlín Czech Republic 28-22 Austria European Championship Qualifier Group 5
30.05 Oderzo Italy 12-34 Croatia European Championship Qualifier Group 6
30.05 Považská Bystrica Slovakia 18-24 Denmark European Championship Qualifier Group 6
30.05 Reykjavík Iceland 21-18 Spain European Championship Qualifier Group 7
27.05 Lyon France 20-22 Montenegro Olympic Games Qualifier Tournament 1
27.05 Lyon (France) Romania 28-26 Japan Olympic Games Qualifier Tournament 1
27.05 Guadalajara (Spain) Netherlands 30-21 Argentina Olympic Games Qualifier Tournament 2
27.05 Guadalajara Spain 22-23 Croatia Olympic Games Qualifier Tournament 2
27.05 Herning Denmark 20-27 Russia Olympic Games Qualifier Tournament 3
27.05 Herning (Denmark) Tunisia 29-20 Dominican Republic Olympic Games Qualifier Tournament 3
26.05 Lyon France 30-17 Japan Olympic Games Qualifier Tournament 1
26.05 Lyon (France) Montenegro 34-23 Romania Olympic Games Qualifier Tournament 1
26.05 Guadalajara (Spain) Croatia 31-21 Argentina Olympic Games Qualifier Tournament 2
26.05 Guadalajara Spain 28-24 Netherlands Olympic Games Qualifier Tournament 2
26.05 Herning Denmark 38-21 Dominican Republic Olympic Games Qualifier Tournament 3
26.05 Herning (Denmark) Russia 33-20 Tunisia Olympic Games Qualifier Tournament 3
25.05 Lyon France 24-19 Romania Olympic Games Qualifier Tournament 1
25.05 Lyon (France) Montenegro 30-24 Japan Olympic Games Qualifier Tournament 1
25.05 Guadalajara (Spain) Netherlands 29-28 Croatia Olympic Games Qualifier Tournament 2
25.05 Guadalajara Spain 31-15 Argentina Olympic Games Qualifier Tournament 2
25.05 Herning Denmark 28-24 Tunisia Olympic Games Qualifier Tournament 3
25.05 Herning (Denmark) Russia 41-17 Dominican Republic Olympic Games Qualifier Tournament 3
25.03 Estella-Lizarra Spain 27-28 Ukraine European Championship Qualifier Group 7
25.03 Reykjavík Iceland 31-16 Switzerland European Championship Qualifier Group 7
25.03 Hlohovec Slovakia 23-15 Italy European Championship Qualifier Group 6
25.03 Ljubljana Slovenia 21-29 Czech Republic European Championship Qualifier Group 5
25.03 Antalya Turkey 36-31 Lithuania European Championship Qualifier Group 4
25.03 Clermont-Ferrand France 40-20 Macedonia European Championship Qualifier Group 4
25.03 Rostov-on-Don Russia 24-23 Montenegro European Championship Qualifier Group 3
25.03 Elbląg Poland 29-20 Great Britain European Championship Qualifier Group 3
25.03 Trier Germany 26-18 Hungary European Championship Qualifier Group 1
25.03 Mogilev Belarus 33-25 Azerbaijan European Championship Qualifier Group 1
24.03 Randers Denmark 27-31 Croatia European Championship Qualifier Group 6
24.03 Norrköping Sweden 39-17 Austria European Championship Qualifier Group 5
24.03 Drobeta-Turnu Severin Romania 21-19 Serbia European Championship Qualifier Group 2
24.03 Moimenta da Beira Portugal 31-23 Greece European Championship Qualifier Group 2
22.03 Sankt Gallen Switzerland 19-26 Iceland European Championship Qualifier Group 7
22.03 Krems an der Donau Austria 26-26 Sweden European Championship Qualifier Group 5
22.03 Skopje Macedonia 30-27 France European Championship Qualifier Group 4
22.03 Loughborough Great Britain 20-33 Poland European Championship Qualifier Group 3
22.03 Zaječar Serbia 29-27 Romania European Championship Qualifier Group 2
22.03 Debrecen Hungary 25-23 Germany European Championship Qualifier Group 1
21.03 Zaporizhia Ukraine 22-23 Spain European Championship Qualifier Group 7
21.03 Salerno Italy 19-25 Slovakia European Championship Qualifier Group 6
21.03 Rijeka Croatia 21-19 Denmark European Championship Qualifier Group 6
21.03 Most Czech Republic 31-19 Slovenia European Championship Qualifier Group 5
21.03 Panevėžys Lithuania 35-31 Turkey European Championship Qualifier Group 4
21.03 Podgorica Montenegro 23-22 Russia European Championship Qualifier Group 3
21.03 Thessaloniki Greece 18-30 Portugal European Championship Qualifier Group 2
21.03 Baku Azerbaijan 21-31 Belarus European Championship Qualifier Group 1
20.01 Salé (Morocco) Ivory Coast 28-21 Senegal African Championship 7th Place Match
20.01 Salé (Morocco) Cameroon 22-19 Congo African Championship 5th Place Match
20.01 Rabat (Morocco) DR Congo 33-24 Algeria African Championship 3rd Place Match
20.01 Rabat (Morocco) Angola 26-24 Tunisia African Championship Final
19.01 Salé (Morocco) Congo 25-22 Senegal African Championship 5th-8th Place Semi-Final
19.01 Salé (Morocco) Cameroon 19-18 Ivory Coast African Championship 5th-8th Place Semi-Final
19.01 Rabat (Morocco) Angola 39-19 DR Congo African Championship Semi-Final
19.01 Rabat (Morocco) Tunisia 27-24 Algeria African Championship Semi-Final
18.01 Rabat (Morocco) Tunisia 24-19 Ivory Coast African Championship Quarter-Final
18.01 Rabat (Morocco) DR Congo 29-19 Congo African Championship Quarter-Final
18.01 Rabat (Morocco) Angola 41-20 Senegal African Championship Quarter-Final
18.01 Rabat (Morocco) Algeria 23-22 Cameroon African Championship Quarter-Final
17.01 Rabat Morocco 12-32 Egypt African Championship 9th Place Match
16.01 Salé (Morocco) Tunisia 33-30 Senegal African Championship Group B
16.01 Rabat (Morocco) Algeria 23-20 Congo African Championship Group B
16.01 Rabat (Morocco) Ivory Coast 28-28 DR Congo African Championship Group A
16.01 Salé (Morocco) Angola 36-23 Egypt African Championship Group A
15.01 Rabat (Morocco) Tunisia 26-22 Congo African Championship Group B
15.01 Salé Morocco 7-31 Algeria African Championship Group B
15.01 Salé (Morocco) Cameroon 26-19 Ivory Coast African Championship Group A
15.01 Rabat (Morocco) Angola 40-15 DR Congo African Championship Group A
13.01 Salé Morocco 8-35 Tunisia African Championship Group B
13.01 Salé (Morocco) Congo 28-23 Senegal African Championship Group B
13.01 Salé (Morocco) DR Congo 23-23 Egypt African Championship Group A
13.01 Rabat (Morocco) Angola 24-18 Cameroon African Championship Group A
12.01 Salé Morocco 16-34 Congo African Championship Group B
12.01 Salé (Morocco) Algeria 25-17 Senegal African Championship Group B
12.01 Rabat (Morocco) Cameroon 27-24 Egypt African Championship Group A
12.01 Salé (Morocco) Angola 25-23 Ivory Coast African Championship Group A
11.01 Salé (Morocco) Tunisia 30-18 Algeria African Championship Group B
11.01 Salé Morocco 15-25 Senegal African Championship Group B
11.01 Rabat (Morocco) DR Congo 26-24 Cameroon African Championship Group A
11.01 Rabat (Morocco) Ivory Coast 28-16 Egypt African Championship Group A