MEN
FOOTBALLRUGBY UNIONFUTSALCRICKET
BEACH SOCCERICE HOCKEY
WOMEN
FOOTBALLRUGBY UNIONFUTSALCRICKET
BEACH SOCCERICE HOCKEY

SCOT SCORES
 
80 SPORTS ARCHIVE

BUY ME A COFFEE

MEN'S BEACH SOCCER - 2022 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
12.06 Minsk Belarus 3-5 Russia Friendly 
11.06 Minsk Belarus 4-6 Russia Friendly 
29.05 Luque (Paraguay) Peru 4-1 Argentina Copa América5th Place Match
29.05 Luque (Paraguay) Chile 3-2 Venezuela
After extra time
Copa América3rd Place Match
29.05 Luque Paraguay 3-2 Brazil Copa AméricaFinal
29.05 Prague Czechia 3-6 Poland Friendly 
28.05 Luque (Paraguay) Ecuador 4-3 Bolivia Copa América9th Place Match
28.05 Luque (Paraguay) Uruguay 4-2 Colombia
After extra time
Copa América7th Place Match
28.05 Luque (Paraguay) Brazil 4-1 Chile Copa AméricaSemi-Final
28.05 Luque Paraguay 6-1 Venezuela Copa AméricaSemi-Final
28.05 Prague Czechia 1-5 Poland Friendly 
26.05 Luque (Paraguay) Argentina 5-2 Chile Copa AméricaGroup A
26.05 Luque Paraguay 5-3 Ecuador Copa AméricaGroup A
26.05 Luque (Paraguay) Brazil 6-4 Uruguay Copa AméricaGroup B
26.05 Luque (Paraguay) Peru 5-2 Bolivia Copa AméricaGroup B
25.05 Luque (Paraguay) Colombia 4-4 Ecuador
After extra time, 3-1 pens
Copa AméricaGroup A
25.05 Luque Paraguay 5-4 Argentina Copa AméricaGroup A
25.05 Luque (Paraguay) Brazil 9-1 Bolivia Copa AméricaGroup B
25.05 Luque (Paraguay) Venezuela 4-3 Uruguay Copa AméricaGroup B
23.05 Luque (Paraguay) Argentina 3-3 Ecuador
After extra time, 3-4 pens
Copa AméricaGroup A
23.05 Luque (Paraguay) Chile 6-2 Colombia Copa AméricaGroup A
23.05 Luque (Paraguay) Uruguay 5-2 Bolivia Copa AméricaGroup B
23.05 Luque (Paraguay) Venezuela 3-2 Peru Copa AméricaGroup B
23.05Jazan Saudi Arabia 5-3 Lebanon WAFF Championship5th-7th Place Group
23.05Jazan (Saudi Arabia) Bahrain 5-2 Palestine
After extra time
WAFF Championship3rd Place Match
23.05Jazan (Saudi Arabia) United Arab Emirates 3-2 Oman WAFF ChampionshipFinal
22.05 Luque (Paraguay) Chile 6-5 Ecuador Copa AméricaGroup A
22.05 Luque Paraguay 7-2 Colombia Copa AméricaGroup A
22.05 Luque (Paraguay) Brazil 5-2 Venezuela Copa AméricaGroup B
22.05 Luque (Paraguay) Peru 4-2 Uruguay Copa AméricaGroup B
22.05Jazan (Saudi Arabia) Kuwait 3-2 Lebanon WAFF Championship5th-7th Place Group
22.05Jazan (Saudi Arabia) Oman 6-3 Palestine WAFF ChampionshipSemi-Final
22.05Jazan (Saudi Arabia) United Arab Emirates 4-2 Bahrain WAFF ChampionshipSemi-Final
22.05Pärnu (Estonia) Denmark 5-4 Czechia Spring Cup 
22.05Pärnu Estonia 3-2 Latvia Spring Cup 
22.05 Châteauroux France 7-8 Switzerland Friendly 
21.05 Luque (Paraguay) Argentina 2-2 Colombia
After extra time, 1-4 pens
Copa AméricaGroup A
21.05 Luque Paraguay 2-1 Chile Copa AméricaGroup A
21.05 Luque (Paraguay) Brazil 5-3 Peru Copa AméricaGroup B
21.05 Luque (Paraguay) Venezuela 4-2 Bolivia Copa AméricaGroup B
21.05Jazan Saudi Arabia 4-3 Kuwait
After extra time
WAFF Championship5th-7th Place Group
21.05Pärnu (Estonia) Latvia 5-4 Czechia Spring Cup 
21.05Pärnu Estonia 3-5 Denmark Spring Cup 
21.05Pärnu (Estonia) Denmark 5-3 Latvia Spring Cup 
21.05Baku Azerbaijan 2-2 Lithuania
After extra time, 5-3 pens
Friendly 
21.05 Châteauroux France 10-6 Switzerland Friendly 
20.05Jazan (Saudi Arabia) Lebanon 4-3 Oman WAFF ChampionshipGroup A
20.05Jazan (Saudi Arabia) United Arab Emirates 2-1 Kuwait WAFF ChampionshipGroup A
20.05Jazan Saudi Arabia 1-3 Bahrain WAFF ChampionshipGroup B
20.05Pärnu Estonia 9-7 Czechia Spring Cup 
20.05Baku Azerbaijan 4-2 Lithuania Friendly 
19.05Jazan (Saudi Arabia) Oman 3-1 Kuwait WAFF ChampionshipGroup A
19.05Jazan (Saudi Arabia) United Arab Emirates 5-4 Lebanon WAFF ChampionshipGroup A
19.05Jazan (Saudi Arabia) Bahrain 4-2 Palestine WAFF ChampionshipGroup B
19.05Baku Azerbaijan 1-1 Lithuania
After extra time, 5-4 pens
Friendly 
18.05Jazan (Saudi Arabia) Kuwait 4-4 Lebanon
After extra time, 4-1 pens
WAFF ChampionshipGroup A
18.05Jazan (Saudi Arabia) Oman 4-2 United Arab Emirates WAFF ChampionshipGroup A
18.05Jazan Saudi Arabia 4-6 Palestine WAFF ChampionshipGroup B
12.05 Alexandria Egypt 3-3 United Arab Emirates
After extra time, 3-2 pens
Friendly 
11.05 Baku Azerbaijan 3-2 Kuwait Friendly 
10.05 Alexandria Egypt 5-2 United Arab Emirates Friendly 
08.05 Playas Ecuador 4-13 Brazil Liga Sudamericana 2019Final, 2nd Leg
08.05 Baku Azerbaijan 6-2 Kuwait Friendly 
08.05 Tirrenia Italy 5-4 Switzerland
After extra time
Friendly 
08.05 Antalya Turkey 2-9 Moldova Friendly 
07.05 Playas Ecuador 5-11 Brazil Liga Sudamericana 2019Final, 1st Leg
07.05 Baku Azerbaijan 0-2 Kuwait Friendly 
07.05 Tirrenia Italy 3-5 Switzerland Friendly 
07.05 Antalya Turkey 4-5 Moldova Friendly 
06.05 Baku Azerbaijan 5-0 Kuwait Friendly 
29.04 Muscat Oman 5-1 Bahrain Friendly 
28.04 Muscat Oman 7-3 Bahrain Friendly 
27.04 Muscat Oman 4-0 Bahrain Friendly 
21.04Torrox Spain 3-7 Portugal Friendly 
20.04Torrox Spain 3-4 Portugal Friendly 
17.04Dubai United Arab Emirates 4-1 Switzerland Friendly 
16.04San Luis La Herradura El Salvador 3-2 Mexico El Salvador Beach Soccer Cup 
16.04San Luis La Herradura (El Salvador) Uruguay 4-2 Germany El Salvador Beach Soccer Cup 
16.04Dubai United Arab Emirates 4-7 Switzerland Friendly 
15.04San Luis La Herradura El Salvador 5-5 Uruguay
After extra time, 4-3 pens
El Salvador Beach Soccer Cup 
15.04San Luis La Herradura (El Salvador) Germany 6-3 Mexico El Salvador Beach Soccer Cup 
15.04Dubai United Arab Emirates 6-7 Switzerland Friendly 
14.04San Luis La Herradura El Salvador 4-1 Germany El Salvador Beach Soccer Cup 
14.04San Luis La Herradura (El Salvador) Mexico 4-3 Uruguay El Salvador Beach Soccer Cup 
12.04 Dubai United Arab Emirates 4-7 Lebanon Friendly 
11.04Dubai United Arab Emirates 4-5 Lebanon Friendly 
10.04Santa Fe Argentina 2-2 Paraguay
After extra time, 6-5 pens
Liga Evolución (South) 
10.04Santa Fe (Argentina) Bolivia 4-1 Chile Liga Evolución (South) 
10.04Dubai United Arab Emirates 4-3 Lebanon Friendly 
09.04Santa Fe Argentina 4-2 Uruguay Liga Evolución (South) 
09.04Santa Fe (Argentina) Paraguay 9-5 Chile Liga Evolución (South) 
08.04Santa Fe (Argentina) Paraguay 8-2 Bolivia Liga Evolución (South) 
08.04Santa Fe (Argentina) Chile 6-6 Uruguay
After extra time, 3-5 pens
Liga Evolución (South) 
07.04Santa Fe Argentina 2-1 Chile Liga Evolución (South) 
07.04Santa Fe (Argentina) Bolivia 3-2 Uruguay Liga Evolución (South) 
06.04Santa FeArgentina 3-1 Bolivia Liga Evolución (South) 
06.04Santa Fe (Argentina)Paraguay 7-3 Uruguay Liga Evolución (South) 
03.04Vesseaux France 4-2 Comoros Friendly 
02.04VesseauxFrance 7-3 Comoros Friendly 
27.03Side (Turkey)Belarus 3-2 Moldova Friendly 
26.03Side (Turkey)Belarus 4-1 Moldova Friendly 
23.03RiffaBahrain 3-1 Saudi Arabia Friendly 
22.03RiffaBahrain 5-4 Saudi Arabia Friendly 
20.03Riffa Bahrain 1-1 Saudi Arabia Friendly 
19.03Benidorm Spain 6-5 France Friendly 
18.03Riffa Bahrain 2-3 Saudi Arabia Friendly 
18.03Benidorm Spain 5-1 France Friendly 
16.03Sesimbra Portugal 6-2 Estonia Friendly 
15.03Sesimbra Portugal 10-0 Estonia Friendly