FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S BEACH SOCCER - 2010 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
16.12 Muscat (Oman) Iran 6-1 China Asian Beach Games 3rd Place Match
16.12 Muscat Oman 2-2 United Arab Emirates
After extra time, 0-1 pens
Asian Beach Games Final
15.12 Muscat (Oman) United Arab Emirates 5-1 China Asian Beach Games Semi-Final
15.12 Muscat Oman 4-1 Iran Asian Beach Games Semi-Final
14.12 Muscat Oman 6-1 Bahrain Asian Beach Games Quarter-Final
14.12 Muscat (Oman) Japan 2-2 United Arab Emirates
After extra time, 1-2 pens
Asian Beach Games Quarter-Final
14.12 Muscat (Oman) Iran 8-3 Yemen Asian Beach Games Quarter-Final
14.12 Muscat (Oman) China 6-5 Syria Asian Beach Games Quarter-Final
13.12 Muscat (Oman) Syria 7-5 Kuwait Asian Beach Games Group B
13.12 Muscat Oman 9-4 Indonesia Asian Beach Games Group B
13.12 Muscat (Oman) Yemen 6-3 Qatar Asian Beach Games Group A
13.12 Muscat (Oman) United Arab Emirates 3-3 Uzbekistan
After extra time, 1-0 pens
Asian Beach Games Group A
12.12 Muscat (Oman) Palestine 7-3 Vietnam Asian Beach Games Group D
12.12 Muscat (Oman) China 2-1 Bahrain Asian Beach Games Group D
12.12 Muscat (Oman) Lebanon 7-4 Thailand Asian Beach Games Group C
12.12 Muscat (Oman) Iran 2-1 Japan Asian Beach Games Group C
11.12 Muscat (Oman) Syria 4-0 Indonesia Asian Beach Games Group B
11.12 Muscat Oman 6-4 Kuwait Asian Beach Games Group B
11.12 Muscat (Oman) Yemen 6-4 Uzbekistan Asian Beach Games Group A
11.12 Muscat (Oman) United Arab Emirates 4-1 Qatar Asian Beach Games Group A
10.12 Muscat (Oman) China 5-4 Palestine Asian Beach Games Group D
10.12 Muscat (Oman) Bahrain 5-4 Vietnam
After extra time
Asian Beach Games Group D
10.12 Muscat (Oman) Japan 3-1 Lebanon Asian Beach Games Group C
10.12 Muscat (Oman) Iran 14-2 Thailand Asian Beach Games Group C
09.12 Muscat Oman 7-2 Syria Asian Beach Games Group B
09.12 Muscat (Oman) Indonesia 5-2 Kuwait Asian Beach Games Group B
09.12 Muscat (Oman) Uzbekistan 5-3 Qatar Asian Beach Games Group A
09.12 Muscat (Oman) United Arab Emirates 7-4 Yemen Asian Beach Games Group A
08.12 Muscat (Oman) China 5-2 Vietnam Asian Beach Games Group D
08.12 Muscat (Oman) Bahrain 2-0 Palestine Asian Beach Games Group D
08.12 Muscat (Oman) Iran 9-4 Lebanon Asian Beach Games Group C
08.12 Muscat (Oman) Japan 8-2 Thailand Asian Beach Games Group C
05.12 Puerto Vallarta (Mexico) USA 7-5 Costa Rica CONCACAF Championship 3rd Place Match
05.12 Puerto Vallarta Mexico 5-3 El Salvador CONCACAF Championship Final
04.12 Puerto Vallarta Mexico 1-1 USA
After extra time, 1-0 pens
CONCACAF Championship Semi-Final
04.12 Puerto Vallarta (Mexico) Costa Rica 3-3 El Salvador
After extra time, 1-2 pens
CONCACAF Championship Semi-Final
03.12 Puerto Vallarta (Mexico) Costa Rica 3-3 USA
After extra time, 0-1 pens
CONCACAF Championship Group B
03.12 Puerto Vallarta (Mexico) Guatemala 7-5 Bahamas CONCACAF Championship Group B
03.12 Puerto Vallarta Mexico 3-3 El Salvador
After extra time, 0-1 pens
CONCACAF Championship Group A
03.12 Puerto Vallarta (Mexico) Canada 4-3 Jamaica CONCACAF Championship Group A
02.12 Puerto Vallarta (Mexico) USA 6-3 Bahamas CONCACAF Championship Group B
02.12 Puerto Vallarta (Mexico) Costa Rica 5-2 Guatemala CONCACAF Championship Group B
02.12 Puerto Vallarta Mexico 3-1 Canada CONCACAF Championship Group A
02.12 Puerto Vallarta (Mexico) El Salvador 10-8 Jamaica CONCACAF Championship Group A
01.12 Puerto Vallarta (Mexico) USA 6-2 Guatemala CONCACAF Championship Group B
01.12 Puerto Vallarta (Mexico) Costa Rica 5-2 Bahamas CONCACAF Championship Group B
01.12 Puerto Vallarta Mexico 3-2 Jamaica CONCACAF Championship Group A
01.12 Puerto Vallarta (Mexico) El Salvador 6-3 Canada CONCACAF Championship Group A
17.11 San Luis La Herradura El Salvador 6-2 Guatemala Friendly
07.11 Ginowan Japan 0-0 Iran Friendly
06.11 Ginowan Japan 1-7 Iran Friendly
05.11 Muscat Oman 5-4 Nigeria BSWW Tour Oman
05.11 Muscat (Oman) Egypt 4-3 Morocco BSWW Tour Oman
04.11 Muscat Oman 4-4 Egypt
After extra time, 2-3 pens
BSWW Tour Oman
04.11 Muscat (Oman) Nigeria 9-5 Morocco BSWW Tour Oman
03.11 Muscat Oman 5-5 Morocco
After extra time, 1-2 pens
BSWW Tour Oman
03.11 Muscat (Oman) Egypt 5-3 Nigeria BSWW Tour Oman
17.10 Manama (Bahrain) Saudi Arabia 5-2 Kuwait Gulf Beach Games
17.10 Manama (Bahrain) Oman 3-2 United Arab Emirates Gulf Beach Games
17.10 Manama Bahrain 4-0 Qatar Gulf Beach Games
16.10 Manama (Bahrain) United Arab Emirates 5-4 Saudi Arabia Gulf Beach Games
16.10 Manama (Bahrain) Kuwait 3-0 Qatar Gulf Beach Games
16.10 Manama Bahrain 2-5 Oman Gulf Beach Games
14.10 Manama (Bahrain) Qatar 4-2 Saudi Arabia Gulf Beach Games
14.10 Manama (Bahrain) Oman 8-2 Kuwait Gulf Beach Games
14.10 Manama Bahrain 4-4 United Arab Emirates
After extra time, 1-0 pens
Gulf Beach Games
13.10 Manama (Bahrain) United Arab Emirates 9-6 Kuwait Gulf Beach Games
13.10 Manama (Bahrain) Oman 5-0 Qatar Gulf Beach Games
13.10 Manama Bahrain 4-3 Saudi Arabia Gulf Beach Games
12.10 Manama (Bahrain) United Arab Emirates 8-3 Qatar Gulf Beach Games
12.10 Manama (Bahrain) Oman 8-1 Saudi Arabia Gulf Beach Games
12.10 Manama Bahrain 4-3 Kuwait Gulf Beach Games
09.10 Muscat Oman 7-2 Qatar Friendly
08.10 Muscat Oman 7-3 Qatar Friendly
03.10 Valparaíso Chile 4-5 Brazil
After extra time
Friendly
02.10 Kuwait City Kuwait 2-0 United Arab Emirates Friendly
10.09 Rio de Janeiro Brazil 2-0 Argentina Friendly
29.08 Lisbon (Portugal) Azerbaijan 4-2 England Euro Beach Soccer League Promotion, 5th Place
29.08 Lisbon (Portugal) Israel 8-4 Hungary Euro Beach Soccer League Promotion, 3rd Place
29.08 Lisbon (Portugal) Turkey 4-3 France Euro Beach Soccer League Promotion, Final
29.08 Lisbon (Portugal) Spain 7-1 Romania Euro Beach Soccer League Superfinal, 5th Place
29.08 Lisbon (Portugal) Russia 7-3 Switzerland Euro Beach Soccer League Superfinal, 3rd Place
29.08 Lisbon Portugal 3-2 Italy Euro Beach Soccer League Superfinal, Final
28.08 Lisbon (Portugal) Israel 3-1 Azerbaijan Euro Beach Soccer League Promotion, Group B
28.08 Lisbon (Portugal) France 7-2 Hungary Euro Beach Soccer League Promotion, Group A
28.08 Lisbon (Portugal) Switzerland 6-3 Spain Euro Beach Soccer League Superfinal, Group B
28.08 Lisbon Portugal 4-2 Russia Euro Beach Soccer League Superfinal, Group A
27.08 Lisbon (Portugal) Turkey 5-4 Azerbaijan Euro Beach Soccer League Promotion, Group B
27.08 Lisbon (Portugal) Hungary 5-3 England Euro Beach Soccer League Promotion, Group A
27.08 Lisbon (Portugal) Italy 6-5 Spain Euro Beach Soccer League Superfinal, Group B
27.08 Lisbon Portugal 6-1 Romania Euro Beach Soccer League Superfinal, Group A
26.08 Lisbon (Portugal) Israel 3-3 Turkey
After extra time, Turkey won on penalties
Euro Beach Soccer League Promotion, Group B
26.08 Lisbon (Portugal) France 10-4 England Euro Beach Soccer League Promotion, Group A
26.08 Lisbon (Portugal) Italy 8-6 Switzerland Euro Beach Soccer League Superfinal, Group B
26.08 Lisbon (Portugal) Russia 6-4 Romania Euro Beach Soccer League Superfinal, Group A
22.08 Vitebsk Belarus 5-4 Latvia Friendship Cup
22.08 Vitebsk (Belarus) Lithuania 4-3 Moldova Friendship Cup
22.08 Vitebsk (Belarus) Latvia 5-2 Kaliningrad Friendship Cup
21.08 Vitebsk Belarus 2-1 Moldova Friendship Cup
21.08 Vitebsk Belarus 5-3 Lithuania Friendship Cup
21.08 Vitebsk (Belarus) Latvia 5-3 Moldova Friendship Cup
21.08 Vitebsk (Belarus) Lithuania 6-1 Kaliningrad Friendship Cup
20.08 Vitebsk (Belarus) Kaliningrad 3-2 Moldova Friendship Cup
20.08 Vitebsk (Belarus) Latvia 5-4 Lithuania Friendship Cup
20.08 Vitebsk Belarus 1-5 Kaliningrad Friendship Cup
15.08 Knokke-Heist Belgium 4-5 Netherlands Friendly
15.08 Yantarny Kaliningrad 1-6 Russia Amber Sands Tournament
15.08 Yantarny (Russia) Belarus 8-1 Lithuania Amber Sands Tournament
15.08 Linz (Austria) Czech Republic 6-2 Slovakia Euro Nations Cup 3rd Place Match
15.08 Linz Austria 3-9 Hungary Euro Nations Cup Final
14.08 Baltiysk Russia 13-0 Lithuania Amber Sands Tournament
14.08 Baltiysk Kaliningrad 3-3 Belarus
After extra time, 2-1 pens
Amber Sands Tournament
14.08 Linz (Austria) Hungary 6-3 Czech Republic Euro Nations Cup Semi-Final
14.08 Linz Austria 3-2 Slovakia Euro Nations Cup Semi-Final
13.08 Yantarny Russia 3-1 Belarus Amber Sands Tournament
13.08 Yantarny Kaliningrad 9-4 Lithuania Amber Sands Tournament
08.08 Portimão Portugal 0-4 Brazil Mundialito
08.08 Portimão (Portugal) Argentina 6-3 USA Mundialito
07.08 Portimão Portugal 3-0 Argentina Mundialito
07.08 Portimão (Portugal) Brazil 9-1 USA Mundialito
06.08 Zürich Switzerland 9-4 Italy Friendly
06.08 Portimão Portugal 5-1 USA Mundialito
06.08 Portimão (Portugal) Brazil 3-2 Argentina Mundialito
05.08 Latakia Syria 4-6 Libya Love Festival Final
04.08 Latakia (Syria) Libya 8-4 Jordan Love Festival Semi-Final
04.08 Latakia Syria 6-3 Libya Love Festival Group A
03.08 Latakia Syria 7-2 Palestine Love Festival Group A
03.08 Latakia (Syria) Libya 9-4 Palestine Love Festival Group A
01.08 Cervia Italy 5-0 Hungary Friendly
01.08 Sunderland (England) Greece 4-2 Germany BSWW Tour England
01.08 Sunderland England 3-3 Mexico
After extra time, 0-1 pens
BSWW Tour England
31.07 Sunderland (England) Mexico 3-2 Greece BSWW Tour England
31.07 Sunderland England 6-4 Germany BSWW Tour England
30.07 Sunderland (England) Mexico 4-3 Germany BSWW Tour England
30.07 Sunderland England 4-2 Greece BSWW Tour England
25.07 Lausanne Switzerland 6-2 Portugal Friendly
25.07 Casablanca (Morocco) United Arab Emirates 4-1 Oman BSWW Tour Morocco
25.07 Casablanca Morocco 5-5 Switzerland League
After extra time, 1-2 pens
BSWW Tour Morocco
25.07 Scheveningen (Netherlands) Andorra 6-5 Norway Crocs Challenge Cup 7th Place Match
25.07 Scheveningen (Netherlands) Czech Republic 5-4 Germany Crocs Challenge Cup 5th Place Match
25.07 Scheveningen (Netherlands) Azerbaijan 5-2 England Crocs Challenge Cup 3rd Place Match
25.07 Scheveningen Netherlands 4-5 Turkey Crocs Challenge Cup Final
25.07 Scheveningen (Netherlands) Romania 7-6 Spain Euro Beach Soccer League Division A, Stage 4
24.07 Casablanca (Morocco) Oman 6-2 Switzerland League BSWW Tour Morocco
24.07 Casablanca Morocco 7-3 United Arab Emirates BSWW Tour Morocco
24.07 Scheveningen (Netherlands) Germany 10-3 Andorra Crocs Challenge Cup 5th-8th Place Semi-Final
24.07 Scheveningen (Netherlands) Czech Republic 5-4 Norway Crocs Challenge Cup 5th-8th Place Semi-Final
24.07 Scheveningen (Netherlands) Turkey 8-5 Azerbaijan Crocs Challenge Cup Semi-Final
24.07 Scheveningen Netherlands 4-3 England Crocs Challenge Cup Semi-Final
24.07 Scheveningen (Netherlands) Russia 6-4 Spain Euro Beach Soccer League Division A, Stage 4
24.07 Scheveningen (Netherlands) Switzerland 5-4 Romania Euro Beach Soccer League Division A, Stage 4
23.07 Casablanca (Morocco) Switzerland League 2-2 United Arab Emirates
After extra time, 1-0 pens
BSWW Tour Morocco
23.07 Casablanca Morocco 6-7 Oman BSWW Tour Morocco
23.07 Scheveningen (Netherlands) Norway 3-3 Turkey
After extra time, 2-3 pens
Crocs Challenge Cup 1st Round
23.07 Scheveningen Netherlands 11-3 Andorra Crocs Challenge Cup 1st Round
23.07 Scheveningen (Netherlands) England 7-5 Germany Crocs Challenge Cup 1st Round
23.07 Scheveningen (Netherlands) Azerbaijan 6-5 Czech Republic Crocs Challenge Cup 1st Round
23.07 Scheveningen (Netherlands) Spain 6-6 Switzerland
After extra time, 3-4  pens
Euro Beach Soccer League Division A, Stage 4
23.07 Scheveningen (Netherlands) Russia 11-1 Romania Euro Beach Soccer League Division A, Stage 4
22.07 Scheveningen (Netherlands) Switzerland 6-4 Russia Euro Beach Soccer League Division A, Stage 4
18.07 Bibione (Italy) Russia 5-2 Switzerland World Cup Qualifier Europe, 3rd Place Match
18.07 Bibione (Italy) Ukraine 4-2 Portugal World Cup Qualifier Europe, Final
17.07 Bibione Italy 3-5 Brazil Friendly
17.07 Bibione (Italy) Norway 5-4 Turkey Euro Beach Soccer League Division B, Stage 4
17.07 Bibione (Italy) Switzerland 3-3 Ukraine
After extra time, 4-5 pens
World Cup Qualifier Europe, Semi-Final
17.07 Bibione (Italy) Portugal 6-5 Russia World Cup Qualifier Europe, Semi-Final
16.07 Bibione (Italy) Turkey 7-4 Norway Euro Beach Soccer League Division B, Stage 4
16.07 Bibione (Italy) Ukraine 6-3 Romania World Cup Qualifier Europe, Quarter-Final
16.07 Bibione (Italy) Switzerland 3-2 Hungary World Cup Qualifier Europe, Quarter-Final
16.07 Bibione (Italy) Russia 8-4 Spain World Cup Qualifier Europe, Quarter-Final
16.07 Bibione (Italy) Poland 5-5 Portugal
After extra time, 0-1 pens
World Cup Qualifier Europe, Quarter-Final
15.07 Bibione (Italy) Ukraine 6-0 Netherlands World Cup Qualifier Europe, 2nd Round
15.07 Bibione (Italy) Switzerland 6-4 France World Cup Qualifier Europe, 2nd Round
15.07 Bibione (Italy) Spain 5-1 Moldova World Cup Qualifier Europe, 2nd Round
15.07 Bibione (Italy) Russia 11-2 Turkey World Cup Qualifier Europe, 2nd Round
15.07 Bibione (Italy) Romania 6-2 Estonia World Cup Qualifier Europe, 2nd Round
15.07 Bibione (Italy) Portugal 5-2 Azerbaijan World Cup Qualifier Europe, 2nd Round
15.07 Bibione Italy 3-4 Poland World Cup Qualifier Europe, 2nd Round
15.07 Bibione (Italy) Hungary 8-5 Greece World Cup Qualifier Europe, 2nd Round
13.07 Bibione (Italy) Poland 8-5 Norway World Cup Qualifier Europe, Group G
13.07 Bibione (Italy) Moldova 3-1 Austria World Cup Qualifier Europe, Group G
13.07 Bibione (Italy) France 11-2 Czech Republic World Cup Qualifier Europe, Group F
13.07 Bibione (Italy) Azerbaijan 9-2 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Group F
13.07 Bibione (Italy) Ukraine 6-2 Belarus World Cup Qualifier Europe, Group E
13.07 Bibione (Italy) Switzerland 10-4 Hungary World Cup Qualifier Europe, Group E
13.07 Bibione (Italy) Portugal 6-3 England World Cup Qualifier Europe, Group D
13.07 Bibione (Italy) Estonia 6-3 Israel World Cup Qualifier Europe, Group D
13.07 Bibione (Italy) Slovakia 4-1 Andorra World Cup Qualifier Europe, Group C
13.07 Bibione (Italy) Romania 5-3 Russia World Cup Qualifier Europe, Group C
13.07 Bibione (Italy) Spain 6-5 Greece World Cup Qualifier Europe, Group B
13.07 Bibione (Italy) Netherlands 4-3 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Group B
13.07 Bibione Italy 5-2 Germany World Cup Qualifier Europe, Group A
12.07 Bibione (Italy) Poland 9-4 Austria World Cup Qualifier Europe, Group G
12.07 Bibione (Italy) Moldova 3-1 Norway World Cup Qualifier Europe, Group G
12.07 Bibione (Italy) France 10-8 Azerbaijan World Cup Qualifier Europe, Group F
12.07 Bibione (Italy) Czech Republic 8-2 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Group F
12.07 Bibione (Italy) Ukraine 6-5 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Group E
12.07 Bibione (Italy) Belarus 5-5 Hungary
After extra time, 3-4 pens
World Cup Qualifier Europe, Group E
12.07 Bibione (Italy) Israel 5-2 England World Cup Qualifier Europe, Group D
12.07 Bibione (Italy) Turkey 6-3 Germany World Cup Qualifier Europe, Group D
12.07 Bibione (Italy) Russia 11-1 Andorra World Cup Qualifier Europe, Group C
12.07 Bibione (Italy) Romania 5-3 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Group C
12.07 Bibione (Italy) Netherlands 3-2 Spain World Cup Qualifier Europe, Group B
12.07 Bibione (Italy) Greece 6-2 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Group B
12.07 Bibione (Italy) Turkey 6-3 Germany World Cup Qualifier Europe, Group A
11.07 Bibione (Italy) Moldova 1-1 Poland
After extra time, 1-0 pens
World Cup Qualifier Europe, Group G
11.07 Bibione (Italy) Austria 3-2 Norway World Cup Qualifier Europe, Group G
11.07 Bibione (Italy) France 5-1 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Group F
11.07 Bibione (Italy) Azerbaijan 5-4 Czech Republic World Cup Qualifier Europe, Group F
11.07 Bibione (Italy) Switzerland 7-3 Belarus World Cup Qualifier Europe, Group E
11.07 Bibione (Italy) Hungary 7-6 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Group E
11.07 Bibione (Italy) Portugal 7-3 Israel World Cup Qualifier Europe, Group D
11.07 Bibione (Italy) England 1-0 Estonia World Cup Qualifier Europe, Group D
11.07 Bibione (Italy) Russia 11-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Group C
11.07 Bibione (Italy) Romania 8-2 Andorra World Cup Qualifier Europe, Group C
11.07 Bibione (Italy) Spain 7-0 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Group B
11.07 Bibione (Italy) Greece 6-5 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Group B
11.07 Bibione Italy 2-1 Turkey World Cup Qualifier Europe, Group A
04.07 Ermioni Greece 8-10 Romania Friendly
04.07 Lignano Sabbiadoro (Italy) Azerbaijan 7-4 Netherlands Euro Beach Soccer League Division B, Stage 3
04.07 Lignano Sabbiadoro (Italy) Switzerland 6-5 Portugal Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3
04.07 Lignano Sabbiadoro Italy 5-3 France Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3
03.07 Ermioni Greece 3-6 Romania Friendly
03.07 Lignano Sabbiadoro (Italy) Czech Republic 5-4 Netherlands Euro Beach Soccer League Division B, Stage 3
03.07 Lignano Sabbiadoro (Italy) Portugal 8-5 France Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3
03.07 Lignano Sabbiadoro Italy 5-6 Switzerland Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3
02.07 Lignano Sabbiadoro (Italy) Azerbaijan 5-4 Czech Republic Euro Beach Soccer League Division B, Stage 3
02.07 Lignano Sabbiadoro (Italy) Switzerland 5-1 France Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3
02.07 Lignano Sabbiadoro Italy 2-6 Portugal Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3
27.06 Tubize Belgium 3-5 Netherlands Friendly
27.06 Marseille (France) England 3-1 Belarus Euro Beach Soccer League Division B - Stage 2
27.06 Marseille France 3-6 Portugal Euro Beach Soccer League Division A - Stage 2
27.06 Marseille (France) Spain 7-3 Poland Euro Beach Soccer League Division A - Stage 2
26.06 Marseille (France) Hungary 5-2 England Euro Beach Soccer League Division B - Stage 2
26.06 Marseille France 4-5 Spain
After extra time
Euro Beach Soccer League Division A - Stage 2
26.06 Marseille (France) Poland 4-4 Portugal
After extra time, 1-0 pens
Euro Beach Soccer League Division A - Stage 2
25.06 Marseille (France) Hungary 8-5 Belarus
After extra time
Euro Beach Soccer League Division B - Stage 2
25.06 Marseille France 2-3 Poland Euro Beach Soccer League Division A - Stage 2
25.06 Marseille (France) Spain 6-3 Portugal Euro Beach Soccer League Division A - Stage 2
23.06 Baku Azerbaijan 5-4 Turkey Friendly
22.06 Baku Azerbaijan 2-2 Turkey
12-11 pens
Friendly
18.06 Kiev Ukraine 3-1 Moldova Friendly
12.06 Leukerbad Switzerland 7-1 Germany Friendly
06.06 Rome (Italy) France 7-5 Hungary Euro Beach Soccer Cup 7th Place Match
06.06 Rome (Italy) Switzerland 6-5 Poland Euro Beach Soccer Cup 5th Place Match
06.06 Rome Italy 5-4 Spain Euro Beach Soccer Cup 3rd Place Match
06.06 Rome (Italy) Russia 6-4 Portugal Euro Beach Soccer Cup Final
05.06 Rome Italy 7-10 Portugal Euro Beach Soccer Cup Semi-Final
05.06 Rome (Italy) Russia 7-5 Spain Euro Beach Soccer Cup Semi-Final
05.06 Rome (Italy) Poland 7-5 France Euro Beach Soccer Cup 5th-8th Place Semi-Final
05.06 Rome (Italy) Switzerland 7-1 Hungary Euro Beach Soccer Cup 5th-8th Place Semi-Final
04.06 Rome (Italy) Russia 8-2 France Euro Beach Soccer Cup 1st Round
04.06 Rome Italy 8-3 Hungary Euro Beach Soccer Cup 1st Round
04.06 Rome (Italy) Spain 8-3 Poland Euro Beach Soccer Cup 1st Round
04.06 Rome (Italy) Portugal 2-1 Switzerland Euro Beach Soccer Cup 1st Round
30.05 Moscow (Russia) Germany 7-5 Greece Euro Beach Soccer League Division B - Stage 1
30.05 Moscow Russia 4-3 Italy Euro Beach Soccer League Division A - Stage 1
30.05 Moscow (Russia) Romania 8-6 Poland Euro Beach Soccer League Division A - Stage 1
30.05 Tallinn Estonia 3-2 Norway Friendly
29.05 Moscow (Russia) Israel 6-3 Germany Euro Beach Soccer League Division B - Stage 1
29.05 Moscow Russia 7-2 Poland Euro Beach Soccer League Division A - Stage 1
29.05 Moscow (Russia) Italy 8-7 Romania Euro Beach Soccer League Division A - Stage 1
28.05 Moscow (Russia) Israel 9-5 Greece Euro Beach Soccer League Division B - Stage 1
28.05 Moscow Russia 9-3 Romania Euro Beach Soccer League Division A - Stage 1
28.05 Moscow (Russia) Italy 7-6 Poland
After extra time
Euro Beach Soccer League Division A - Stage 1
28.05 Tallinn Estonia 2-5 Norway Friendly
23.05 Recke Germany 4-8 Netherlands Friendly
22.05 Recke Germany 4-5 Netherlands Friendly
16.05 Le Tampon (Réunion) Spain 5-3 France Tampon Festisable
16.05 Le Tampon Réunion 6-7 Madagascar Tampon Festisable
15.05 Cologne Germany 2-3 Estonia Friendly
15.05 Alanya (Turkey) Azerbaijan 6-2 Ukraine Alanya Cup
15.05 Alanya Turkey 3-6 Russia Alanya Cup
15.05 Le Tampon Réunion 3-6 France Tampon Festisable
15.05 Le Tampon (Réunion) Spain 5-2 Madagascar Tampon Festisable
14.05 Alanya Turkey 2-3 Ukraine Alanya Cup
14.05 Alanya (Turkey) Russia 4-3 Azerbaijan Alanya Cup
14.05 Le Tampon (Réunion) France 6-5 Madagascar Tampon Festisable
14.05 Le Tampon Réunion 2-8 Spain Tampon Festisable
13.05 Alanya (Turkey) Russia 2-0 Ukraine Alanya Cup
13.05 Alanya Turkey 5-3 Azerbaijan Alanya Cup
13.05 Le Tampon Réunion 5-8 France Friendly
28.04 Zwolle Netherlands 3-3 Germany Friendly
11.04 Viseu (Portugal) Portugal 3-4 Switzerland Spring Cup
11.04 Viseu (Portugal) Russia 4-2 England Spring Cup
10.04 Viseu (Portugal) Portugal 3-3 Russia
3-2 pens
Spring Cup
10.04 Viseu (Portugal) Switzerland 4-2 England Spring Cup
09.04 Viseu (Portugal) Portugal 3-0 England Spring Cup
09.04 Viseu (Portugal) Russia 5-4 Switzerland Spring Cup
08.04 Dammam (Saudi Arabia) Bahrain 3-1 Egypt Arab Championship 3rd Place Match
08.04 Dammam Saudi Arabia 6-4 United Arab Emirates
After extra time
Arab Championship Final
07.04 Dammam (Saudi Arabia) United Arab Emirates 1-0 Egypt Arab Championship Semi-Final
07.04 Dammam Saudi Arabia 6-3 Bahrain Arab Championship Semi-Final
05.04 Dammam (Saudi Arabia) Libya 9-7 Yemen Arab Championship Group B
05.04 Dammam (Saudi Arabia) Bahrain 5-0 Kuwait Arab Championship Group B
05.04 Dammam Saudi Arabia 9-6 Syria Arab Championship Group A
05.04 Dammam (Saudi Arabia) United Arab Emirates 5-4 Qatar Arab Championship Group A
04.04 Dammam (Saudi Arabia) Egypt 7-2 Kuwait Arab Championship Group B
04.04 Dammam (Saudi Arabia) Bahrain 2-1 Libya Arab Championship Group B
04.04 Dammam (Saudi Arabia) Oman 4-1 Qatar Arab Championship Group A
04.04 Dammam Saudi Arabia 2-5 United Arab Emirates Arab Championship Group A
03.04 Dammam (Saudi Arabia) Yemen 9-4 Kuwait Arab Championship Group B
03.04 Dammam (Saudi Arabia) Bahrain 4-4 Egypt
Bahrain on pens
Arab Championship Group B
03.04 Dammam (Saudi Arabia) Qatar 6-3 Syria Arab Championship Group A
03.04 Dammam (Saudi Arabia) United Arab Emirates 3-1 Oman Arab Championship Group A
02.04 Dammam (Saudi Arabia) Libya 4-4 Egypt
Libya on pens
Arab Championship Group B
02.04 Dammam (Saudi Arabia) Bahrain 2-1 Yemen Arab Championship Group B
02.04 Dammam Saudi Arabia 5-1 Oman Arab Championship Group A
02.04 Dammam (Saudi Arabia) United Arab Emirates 8-2 Syria Arab Championship Group A
01.04 Dammam (Saudi Arabia) Kuwait 6-4 Libya Arab Championship Group B
01.04 Dammam (Saudi Arabia) Egypt 6-4 Yemen Arab Championship Group B
01.04 Dammam Saudi Arabia 11-5 Qatar Arab Championship Group A
01.04 Dammam (Saudi Arabia) Oman 13-5 Syria Arab Championship Group A
29.03 Manama (Bahrain) Oman 4-2 Qatar Friendly
27.03 Manama Bahrain 4-4 Oman Friendly
24.03 Dubai United Arab Emirates 5-2 Azerbaijan Friendly
18.03 Dubai United Arab Emirates 3-3 Azerbaijan
4-5 pens
Friendly
07.03 Nuevo Vallarta Mexico 1-4 Brazil Copa México
07.03 Nuevo Vallarta (Mexico) Spain 9-5 Argentina Copa México
06.03 Nuevo Vallarta Mexico 3-1 Spain Copa México
06.03 Nuevo Vallarta (Mexico) Brazil 4-2 Argentina Copa México
05.03 Nuevo Vallarta Mexico 2-1 Argentina Copa México
05.03 Nuevo Vallarta (Mexico) Brazil 7-4 Spain Copa México
28.02 Santa Teresinha Brazil 7-2 Argentina Friendly
15.02 Costa do Sauípe Brazil 7-5 Switzerland Friendly
31.01 Rio Quente Brazil 7-2 Uruguay Copa Latina
31.01 Rio Quente (Brazil) Chile 6-5 Argentina Copa Latina
30.01 Rio Quente Brazil 8-11 Chile Copa Latina
30.01 Rio Quente (Brazil) Argentina 3-2 Uruguay Copa Latina
29.01 Rio Quente (Brazil) Uruguay 7-5 Chile Copa Latina
29.01 Rio Quente Brazil 5-1 Argentina Copa Latina
24.01 Coquimbo Chile 2-6 Mexico ANFP Tournament Final
21.01 Coquimbo Chile 2-2 Mexico
3-2 pens
Friendly
16.01 Dubai (United Arab Emirates) Kuwait 5-2 Qatar Dubai Shopping Festival 3rd Place Match
16.01 Dubai United Arab Emirates 3-5 Oman Dubai Shopping Festival Final
15.01 Dubai United Arab Emirates 12-1 Kuwait Dubai Shopping Festival Semi-Final
15.01 Dubai (United Arab Emirates) Oman 5-2 Qatar Dubai Shopping Festival Semi-Final