LAST UPDATE: Monday, 22 October 2018, 17:31:31

FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
IntercrosseRingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor CricketBaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts

VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
TODAY'S MATCHES
DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
FOOTBALL (WOMEN)
22.10 Kenitra Morocco - Algeria Friendly 
FIELD HOCKEY (MEN)
22.10 Muscat (Oman) Malaysia 4-2 South Korea Asian Champions Trophy Group Stage
22.10 Muscat Oman - Pakistan Asian Champions Trophy Group Stage
CRICKET (MEN)
22.10 Abu Dhabi (United Arab Emirates) United Arab Emirates 117-6 (20.0) Australia 119-3 (16.1)
Australia by 7 wickets
Twenty20 International  
CRICKET (WOMEN)
22.10 Puchong (Malaysia) Australia 324-7 (50.0) Pakistan 235-7 (50.0)
Australia by 89 runs
One Day International  

TOMORROW'S MATCHES
DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
FIFA FUTSAL (MEN)
23.10Bangkok (Thailand)England - Malaysia Thailand 5 
23.10BangkokThailand - Uzbekistan Thailand 5 
FIFA FUTSAL (WOMEN)
23.10FunchalPortugal - Slovenia Friendly 
23.10ArchenaSpain - Italy Friendly 
FIELD HOCKEY (MEN)
23.10Muscat (Oman)India - Malaysia Asian Champions TrophyGroup Stage
23.10MuscatOman - South Korea Asian Champions TrophyGroup Stage
WATER POLO (MEN)
23.10SzolnokHungary - Germany Europa Cup QualifierGroup A
23.10GżiraMalta - Russia Europa Cup QualifierGroup A
23.10UtrechtNetherlands - Ukraine Europa Cup QualifierGroup B
23.10BarcelonaSpain - Greece Europa Cup QualifierGroup B
23.10PodgoricaMontenegro - Italy Europa Cup QualifierGroup C
23.10ŠibenikCroatia - Romania Europa Cup QualifierGroup D
CRICKET (MEN)
23.10Colombo (Sri Lanka) Sri Lanka - EnglandOne Day International 
23.10Hong Kong (Hong Kong) Hong Kong - Hong Kong 'B'West Pacific Cup 
23.10Hong Kong (Hong Kong) Hong Kong 'B' - Papua New GuineaWest Pacific Cup 

YESTERDAY'S MATCHES
DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
FOOTBALL (MEN)
21.10 Saint Peter Parishes of Jersey 2-1 Yorkshire Friendly 
FIFA FUTSAL (MEN)
21.10 Bangkok (Thailand) England 1-1 Uzbekistan Thailand 5 
21.10 Bangkok Thailand 7-1 Malaysia Thailand 5 
BEACH SOCCER (MEN)
21.10 Santa Marta Colombia 5-13 Brazil Liga Sudamericana North Zone
21.10 Santa Marta (Colombia) Venezuela 7-5 Ecuador
After extra time
Liga Sudamericana North Zone
21.10 Industry (USA) El Salvador 6-4 Guatemala Friendly 
RUGBY SEVENS (WOMEN)
21.10 Glendale (USA) New Zealand 34-7 Ireland World Series Quarter-Final
21.10 Glendale (USA) Canada 21-17 Russia World Series Quarter-Final
21.10 Glendale (USA) France 22-7 England World Series Quarter-Final
21.10 Glendale USA 26-5 Australia World Series Quarter-Final
21.10 Glendale (USA) Spain 46-0 Mexico World Series 9th-12th Place Semi-Final
21.10 Glendale (USA) Fiji 17-14 China World Series 9th-12th Place Semi-Final
21.10 Glendale (USA) Ireland 21-10 Russia World Series 5th-8th Place Semi-Final
21.10 Glendale (USA) Australia 26-12 England World Series 5th-8th Place Semi-Final
21.10 Glendale (USA) New Zealand 28-19 Canada World Series Semi-Final
21.10 Glendale USA 21-19 France World Series Semi-Final
21.10 Glendale (USA) China 47-0 Mexico World Series 11th Place Match
21.10 Glendale (USA) Spain 20-14 Fiji World Series 9th Place Match
21.10 Glendale (USA) Russia 17-12 England World Series 7th Place Match
21.10 Glendale (USA) Australia 21-19 Ireland World Series 5th Place Match
21.10 Glendale (USA) Canada 28-0 France World Series 3rd Place Match
21.10 Glendale USA 7-33 New Zealand World Series Final
21.10 San José Costa Rica 36-10 Barbarians (Costa Rica) Central American Championship Group Stage
21.10 San José (Costa Rica) Guatemala 27-14 Panama Central American Championship Group Stage
21.10 San José Barbarians (Costa Rica) 10-10 Panama Central American Championship 3rd Place Match
21.10 San José Costa Rica 15-12 Guatemala Central American Championship Final
21.10 Seria Brunei 0-46 Malaysia Asian Trophy Pool A
21.10 Seria (Brunei) Laos 12-10 Indonesia Asian Trophy Pool A
21.10 Seria (Brunei) India 43-0 Pakistan Asian Trophy Pool B
21.10 Seria (Brunei) Philippines 43-0 Nepal Asian Trophy Pool B
21.10 Seria (Brunei) Laos 22-0 Nepal Asian Trophy 5th-8th Place Semi-Final
21.10 Seria (Brunei) India 30-0 Indonesia Asian Trophy 5th-8th Place Semi-Final
21.10 Seria (Brunei) Malaysia 5-0 Uzbekistan Asian Trophy Semi-Final
21.10 Seria (Brunei) Philippines 10-7 Guam Asian Trophy Semi-Final
21.10 Seria Brunei 10-15 Pakistan Asian Trophy 9th Place Match
21.10 Seria (Brunei) Indonesia 22-5 Nepal Asian Trophy 7th Place Match
21.10 Seria (Brunei) India 31-10 Laos Asian Trophy 5th Place Match
21.10 Seria (Brunei) Guam 31-12 Uzbekistan Asian Trophy 3rd Place Match
21.10 Seria (Brunei) Malaysia 10-7 Philippines Asian Trophy Final
FIELD HOCKEY (MEN)
21.10 Muscat (Oman) India 9-0 Japan Asian Champions Trophy Group Stage
FLOORBALL (MEN)
21.10 Uppsala (Sweden) Czechia 6-5 Switzerland
After shootout
Euro Floorball Tour  
21.10 Uppsala Sweden 5-1 Finland Euro Floorball Tour  
21.10 Prešov (Slovakia) Poland 4-3 Denmark
After shootout
6 Nations Challenge 5th Place Match
21.10 Prešov (Slovakia) Latvia 6-5 Norway 6 Nations Challenge 3rd Place Match
21.10 Prešov Slovakia 4-6 Germany 6 Nations Challenge Final
21.10 Érd Hungary 16-4 Great Britain Friendly 
CRICKET (MEN)
21.10 Dhaka (Bangladesh) Bangladesh 271-8 (50.0) Zimbabwe 243-9 (50.0)
Bangladesh by 28 runs
One Day International  
21.10 Guwahati (India) West Indies 322-8 (50.0) India 326-2 (42.1)
India by 8 wickets
One Day International 
KORFBALL (MIXED)
21.10 Heerenveen (Netherlands) England 19-11 Hungary European Championship 7th Place Match (4 x 10 mins)
21.10 Heerenveen (Netherlands) Czechia 20-17 Catalonia European Championship 5th Place Match (4 x 10 mins)
21.10 Heerenveen (Netherlands) Portugal 20-19 Belgium European Championship 3rd Place Match (4 x 10 mins)
21.10 Heerenveen Netherlands 21-8 Germany European Championship Final (4 x 10 mins)