FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S BEACH SOCCER - 2016 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
29.12 Bandar Abbas Iran 4-4 Lebanon
After extra time, 3-2 pens
Friendly 
28.12 Bandar Abbas Iran 3-2 Lebanon Friendly 
18.12 Santos (Brazil) Ecuador 11-5 Argentina Copa América 9th Place Match
18.12 Santos (Brazil) Bolivia 6-4 Colombia Copa América 7th Place Match
18.12 Santos (Brazil) Peru 4-3 Chile Copa América 5th Place Match
18.12 Santos (Brazil) Venezuela 7-6 Uruguay Copa América 3rd Place Match
18.12 Santos Brazil 12-2 Paraguay Copa América Final
18.12Lagos (Nigeria) Ghana w/o Libya
Libya withdrew
Africa Cup of Nations7th Place Match
18.12 Lagos (Nigeria) Madagascar 4-3 Ivory Coast Africa Cup of Nations 5th Place Match
18.12 Lagos (Nigeria) Egypt 4-1 Morocco Africa Cup of Nations 3rd Place Match
18.12 Lagos Nigeria 4-8 Senegal Africa Cup of Nations Final
17.12 Santos Brazil 9-2 Argentina Copa América Group A
17.12 Santos (Brazil) Chile 3-3 Uruguay
After extra time. 1-2 pens
Copa América Group A
17.12 Santos (Brazil) Ecuador 4-4 Paraguay
After extra time, 5-4 pens
Copa América Group B
17.12 Santos (Brazil) Peru 5-4 Colombia Copa América Group B
17.12 Lagos (Nigeria) Ivory Coast w/o Libya
Libya withdrew
Africa Cup of Nations 5th-8th Place Semi-Final
17.12 Lagos (Nigeria) Madagascar 8-4 Ghana Africa Cup of Nations 5th-8th Place Semi-Final
17.12 Lagos Nigeria 6-1 Morocco Africa Cup of Nations Semi-Final
17.12 Lagos (Nigeria) Senegal 5-2 Egypt Africa Cup of Nations Semi-Final
16.12 Santos (Brazil) Argentina 6-5 Bolivia Copa América Group A
16.12 Santos Brazil 6-2 Uruguay Copa América Group A
16.12 Santos (Brazil) Ecuador 8-5 Venezuela Copa América Group B
16.12 Santos (Brazil) Paraguay 6-3 Peru Copa América Group B
15.12 Santos Brazil 8-3 Chile Copa América Group A
15.12 Santos (Brazil) Uruguay 6-3 Bolivia Copa América Group A
15.12 Santos (Brazil) Colombia 4-2 Paraguay Copa América Group B
15.12 Santos (Brazil) Venezuela 3-2 Peru Copa América Group B
15.12 Lagos (Nigeria) Egypt 4-2 Ivory Coast Africa Cup of Nations Group A
15.12 Lagos Nigeria 4-3 Ghana Africa Cup of Nations Group A
15.12 Lagos (Nigeria) Morocco 2-1 Madagascar Africa Cup of Nations Group B
15.12 Lagos (Nigeria) Senegal 10-2 Libya Africa Cup of Nations Group B
14.12 Santos (Brazil) Bolivia 3-2 Chile Copa América Group A
14.12 Santos (Brazil) Uruguay 3-1 Argentina Copa América Group A
14.12 Santos (Brazil) Peru 6-3 Ecuador Copa América Group B
14.12 Santos (Brazil) Venezuela 5-1 Colombia Copa América Group B
14.12 Lagos (Nigeria) Egypt 5-4 Ghana Africa Cup of Nations Group A
14.12 Lagos Nigeria 4-4 Ivory Coast
After extra time, 1-3 pens
Africa Cup of Nations Group A
14.12 Lagos (Nigeria) Morocco 9-3 Libya Africa Cup of Nations Group B
14.12 Lagos (Nigeria) Senegal 3-1 Madagascar Africa Cup of Nations Group B
13.12 Santos Brazil 9-1 Bolivia Copa América Group A
13.12 Santos (Brazil) Chile 6-2 Argentina Copa América Group A
13.12 Santos (Brazil) Colombia 3-2 Ecuador Copa América Group B
13.12 Santos (Brazil) Paraguay 5-3 Venezuela Copa América Group B
13.12 Lagos (Nigeria) Ivory Coast 5-0 Ghana Africa Cup of Nations Group A
13.12 Lagos Nigeria 3-2 Egypt Africa Cup of Nations Group A
13.12 Lagos (Nigeria) Madagascar 9-5 Libya Africa Cup of Nations Group B
13.12 Lagos (Nigeria) Senegal 2-1 Morocco Africa Cup of Nations Group B
11.12Lagos Nigeria 3-8 SwitzerlandCopa Lagos 
09.12 Dar es Salaam Tanzania 7-5 Uganda Friendly  
03.12 Iquique (Chile) Venezuela 3-0 Peru Bolivarian Beach Games 5th Place Match
03.12 Iquique Chile 6-4 Ecuador Bolivarian Beach Games 3rd Place Match
03.12 Iquique (Chile) El Salvador 5-3 Paraguay Bolivarian Beach Games Final
03.12 Abidjan Ivory Coast 2-1 Morocco Friendly  
02.12 Iquique (Chile) Peru 3-2 Panama
After extra time
Bolivarian Beach Games 5th-7th Place Semi-Final
02.12 Iquique Chile 2-3 El Salvador Bolivarian Beach Games Semi-Final
02.12 Iquique (Chile) Paraguay 6-4 Ecuador Bolivarian Beach Games Semi-Final
02.12 Abidjan Ivory Coast 4-5 Morocco Friendly  
01.12 Iquique Chile 7-3 Ecuador Bolivarian Beach Games Group A
01.12 Iquique (Chile) Paraguay 5-4 El Salvador
After extra time
Bolivarian Beach Games Group B
01.12 Iquique (Chile) Venezuela 4-3 Panama Bolivarian Beach Games Group B
30.11 Iquique (Chile) Ecuador 4-4 Peru
After extra time, 5-4 pens
Bolivarian Beach Games Group A
30.11 Iquique (Chile) El Salvador 10-1 Panama Bolivarian Beach Games Group B
30.11 Iquique (Chile) Paraguay 4-0 Venezuela Bolivarian Beach Games Group B
30.11 Beirut Lebanon 2-5 Egypt Friendly  
29.11 Iquique Chile 7-7 Peru
After extra time, 1-3 pens
Bolivarian Beach Games Group A
29.11 Iquique (Chile) El Salvador 2-0 Venezuela Bolivarian Beach Games Group B
29.11 Iquique (Chile) Paraguay 6-1 Panama Bolivarian Beach Games Group B
28.11 Beirut Lebanon 4-4 Egypt Friendly  
27.11 Beirut Lebanon 4-5 Egypt Friendly 
26.11 Beirut Lebanon 3-3 Egypt Friendly 
18.11 Beirut Lebanon 9-2 Palestine Friendly 
05.11 Dubai United Arab Emirates 4-3 USA Intercontinental Cup 7th Place Match
05.11 Dubai (United Arab Emirates)Egypt 3-3 Poland
After extra time, 0-2 pens
Intercontinental Cup 5th Place Match
05.11 Dubai (United Arab Emirates)Russia 4-3 Tahiti Intercontinental Cup 3rd Place Match
05.11 Dubai (United Arab Emirates)Brazil 6-2 Iran Intercontinental Cup Final
04.11 Dubai (United Arab Emirates)Poland 6-3 USA Intercontinental Cup 5th-8th Place Semi-Final
04.11 Dubai United Arab Emirates 3-7 EgyptIntercontinental Cup 5th-8th Place Semi-Final
04.11 Dubai (United Arab Emirates)Brazil 7-0 Russia Intercontinental Cup Semi-Final
04.11 Dubai (United Arab Emirates)Iran 8-6 Tahiti Intercontinental Cup Semi-Final
03.11Dubai (United Arab Emirates)Brazil 10-4 TahitiIntercontinental Cup Group A
03.11DubaiUnited Arab Emirates 2-2 Poland
After extra time, 0-2 pens
Intercontinental CupGroup A
03.11Dubai (United Arab Emirates)Egypt 5-3 USAIntercontinental CupGroup B
03.11Dubai (United Arab Emirates)Iran 3-3 Russia
After extra time, 3-1 pens
Intercontinental Cup Group B
02.11 Dubai (United Arab Emirates)Brazil 5-2 Poland Intercontinental Cup Group A
02.11DubaiUnited Arab Emirates 3-7 TahitiIntercontinental CupGroup A
02.11 Dubai (United Arab Emirates)Iran 4-1 Egypt Intercontinental Cup Group B
02.11 Dubai (United Arab Emirates)Russia 9-3 USA Intercontinental Cup Group B
01.11 Dubai (United Arab Emirates)Tahiti 5-4 Poland Intercontinental Cup Group A
01.11 Dubai United Arab Emirates 1-11 BrazilIntercontinental Cup Group A
01.11 Dubai (United Arab Emirates)Iran 6-2 USA Intercontinental Cup Group B
01.11 Dubai (United Arab Emirates)Russia 10-6 Egypt Intercontinental Cup Group B
30.10 Dubai (United Arab Emirates) Iran 6-1 Tahiti Friendly 
29.10 Dubai (United Arab Emirates) Japan 3-3 Russia
After extra time, 2-3 pens
Friendly 
29.10 Dubai United Arab Emirates 2-2 Hungary
After extra time, 3-2 pens
Friendly  
28.10 Dubai (United Arab Emirates) Russia 3-0 Hungary Friendly 
27.10 Dubai (United Arab Emirates) Hungary 4-3 Japan Friendly 
27.10 Dubai United Arab Emirates 3-3 Russia
After extra time, 5-4 pens
Friendly  
23.10 Santos Brazil 8-2 Italy Nations Cup 
23.10 Santos (Brazil) Japan 8-0 Mexico Nations Cup 
22.10 Santos Brazil 5-1 Mexico Nations Cup 
22.10 Santos (Brazil) Japan 3-1 Italy Nations Cup 
21.10 Santos Brazil 4-4 Japan
After extra time, 2-1 pens
Nations Cup 
21.10 Santos (Brazil) Italy 4-0 Mexico Nations Cup 
16.10 Tangshan China 3-4 Chile
After extra time
China-Latin America Championship  
16.10 Tangshan (China) Costa Rica 4-3 Uruguay China-Latin America Championship  
15.10Tangshan (China)Chile 3-3 Uruguay
After extra time, 2-0 pens
China-Latin America Championship 
15.10TangshanChina 2-6 Costa Rica China-Latin America Championship 
14.10 Tangshan (China) Chile 9-4 Costa RicaChina-Latin America Championship  
14.10 Tangshan China 1-4 Uruguay China-Latin America Championship  
02.10Da Nang (Vietnam) Lebanon 9-5 AfghanistanAsian Beach Games3rd Place Match
02.10Da Nang (Vietnam) Japan 4-3 Oman
After extra time
Asian Beach GamesFinal
30.09Da Nang (Vietnam) Japan 6-5 LebanonAsian Beach GamesSemi-Final
30.09Da Nang (Vietnam) Oman 8-2 AfghanistanAsian Beach GamesSemi-Final
29.09Da Nang (Vietnam) Afghanistan 9-4 UzbekistanAsian Beach Games Quarter-Final
29.09Da Nang (Vietnam) Japan 6-2 United Arab EmiratesAsian Beach Games Quarter-Final
29.09Da Nang (Vietnam) Oman 4-1 ThailandAsian Beach Games Quarter-Final
29.09Da Nang Vietnam 3-3 Lebanon
After extra time, 3-4 pens
Asian Beach Games Quarter-Final
27.09 Da Nang Vietnam 0-2 Thailand Asian Beach Games Group A
27.09 Da Nang (Vietnam) Oman 4-2 Qatar Asian Beach Games Group B
27.09 Da Nang (Vietnam) United Arab Emirates 3-3 Uzbekistan
After extra time, 0-2 pens
Asian Beach Games Group C
27.09 Da Nang (Vietnam) Japan 7-2 China Asian Beach Games Group D
26.09 Da Nang Thailand 7-3 Laos Asian Beach Games Group A
26.09 Da Nang (Vietnam) Lebanon 4-1 Qatar Asian Beach Games Group B
26.09 Da Nang (Vietnam) Afghanistan 9-6 China Asian Beach Games Group D
25.09 Da Nang Vietnam 12-3 Laos Asian Beach Games Group A
25.09 Da Nang (Vietnam) Lebanon 3-3 Oman
After extra time, 2-0 pens
Asian Beach Games Group B
25.09 Da Nang (Vietnam) Japan 11-0 Afghanistan Asian Beach Games Group D
22.09 Da Nang Vietnam 1-3 Japan Friendly  
18.09 Accra Ghana 7-1 Kenya Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Leg
18.09 Dakar Senegal 5-2 Cape Verde Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Leg
18.09AkashiJapan 5-1 Tahiti Friendly 
18.09BangkokThailand 4-0 Qatar Friendly 
17.09AbidjanIvory Coast 6-4 Tanzania Africa Cup of Nations Qualifier2nd Leg
17.09MahajangaMadagascar 6-2 Mozambique Africa Cup of Nations Qualifier2nd Leg
17.09AkashiJapan 5-2 Tahiti Friendly 
11.09 Jesolo (Italy) Hungary 4-4 Moldova
After extra time, 3-2 pens
World Cup Qualifier Europe, 15th Place Match
11.09 Jesolo (Italy) Turkey 7-5 Greece World Cup Qualifier Europe, 13th Place Match
11.09 Jesolo (Italy) Belarus 2-1 Germany World Cup Qualifier Europe, 11th Place Match
11.09 Jesolo (Italy) Spain 3-1 Ukraine World Cup Qualifier Europe, 9th Place Match
11.09 Jesolo (Italy) France 4-3 Azerbaijan World Cup Qualifier Europe, 7th Place Match
11.09 Jesolo (Italy) Russia 5-1 Czech Republic World Cup Qualifier Europe, 5th Place Match
11.09 Jesolo Italy 3-8 Portugal World Cup Qualifier Europe, 3rd Place Match
11.09 Jesolo (Italy) Poland 6-3 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Final
10.09Jesolo (Italy)Greece 6-0 HungaryWorld Cup QualifierEurope, 13th-16th Place Semi-Final
10.09Jesolo (Italy)Turkey 7-1 MoldovaWorld Cup QualifierEurope, 13th-16th Place Semi-Final
10.09Jesolo (Italy)Germany 2-2 Ukraine
After extra time, 2-3 pens
World Cup QualifierEurope, 9th-12th Place Semi-Final
10.09Jesolo (Italy)Spain 4-2 BelarusWorld Cup QualifierEurope, 9th-12th Place Semi-Final
10.09Jesolo (Italy)Czech Republic 4-3 AzerbaijanWorld Cup QualifierEurope, 5th-8th Place Semi-Final
10.09Jesolo (Italy)Russia 9-3 FranceWorld Cup QualifierEurope, 5th-8th Place Semi-Final
10.09JesoloItaly 2-3 Poland
After extra time
World Cup QualifierEurope, Semi-Final
10.09Jesolo (Italy)Switzerland 3-1 PortugalWorld Cup QualifierEurope, Semi-Final
09.09 Jesolo (Italy) Czech Republic 6-4 GermanyWorld Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 1
09.09 Jesolo Italy 5-2 Hungary World Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 1
09.09 Jesolo (Italy) France 7-4 GreeceWorld Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 2
09.09 Jesolo (Italy) Portugal 5-4 BelarusWorld Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 2
09.09 Jesolo (Italy) Poland 3-1 MoldovaWorld Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 3
09.09 Jesolo (Italy) Russia 4-3 Ukraine
After extra time
World Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 3
09.09 Jesolo (Italy) Azerbaijan 3-1 TurkeyWorld Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 4
09.09 Jesolo (Italy) Switzerland 8-4 SpainWorld Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 4
08.09 Jesolo (Italy) Hungary 4-2 Czech RepublicWorld Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 1
08.09 Jesolo Italy 5-4 Germany World Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 1
08.09 Jesolo (Italy) Belarus 6-3 GreeceWorld Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 2
08.09 Jesolo (Italy) Portugal 5-3 FranceWorld Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 2
08.09 Jesolo (Italy) Poland 5-3 RussiaWorld Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 3
08.09 Jesolo (Italy) Ukraine 7-2 MoldovaWorld Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 3
08.09 Jesolo (Italy) Spain 8-2 Turkey World Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 4
08.09 Jesolo (Italy) Switzerland 7-6 AzerbaijanWorld Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 4
07.09 Jesolo (Italy) Germany 4-2 Hungary World Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 1
07.09 Jesolo Italy 5-2 Czech Republic World Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 1
07.09 Jesolo (Italy) Belarus 4-4 France
After extra time, 2-3 pens
World Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 2
07.09 Jesolo (Italy) Portugal 8-0 Greece World Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 2
07.09 Jesolo (Italy) Poland 4-3 Ukraine World Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 3
07.09 Jesolo (Italy) Russia 8-3 Moldova World Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 3
07.09 Jesolo (Italy) Azerbaijan 4-2 Spain World Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 4
07.09 Jesolo (Italy) Switzerland 6-5 Turkey
After extra time
World Cup Qualifier Europe, 2nd Round, Group 4
06.09 Jesolo (Italy) Netherlands 3-2 LithuaniaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group D
06.09 Jesolo (Italy) Switzerland 7-0 GreeceWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group D
06.09 Jesolo (Italy) Estonia 7-1 DenmarkWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group E
06.09 Jesolo (Italy) Spain 4-2 Poland World Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group E
06.09 Jesolo (Italy) Ukraine 9-0 Czech RepublicWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group F
06.09 Jesolo (Italy) Azerbaijan 4-1 BulgariaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group G
06.09 Jesolo (Italy) France 8-7 HungaryWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group G
05.09 Jesolo (Italy) Kazakhstan 3-1 NorwayWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group C
05.09 Jesolo (Italy) Russia 7-3 GermanyWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group C
05.09 Jesolo (Italy) Greece 4-1 LithuaniaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group D
05.09 Jesolo (Italy) Switzerland 10-0 NetherlandsWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group D
05.09 Jesolo (Italy) Poland 5-1 DenmarkWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group E
05.09 Jesolo (Italy) Spain 4-0 EstoniaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group E
05.09 Jesolo (Italy) Czech Republic 7-4 GeorgiaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group F
04.09 Jesolo Italy 2-1 Belarus World Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group A
04.09 Jesolo (Italy) Turkey 9-0 SerbiaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group A
04.09 Jesolo (Italy) Moldova 7-3 RomaniaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group B
04.09 Jesolo (Italy) Portugal 8-1 EnglandWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group B
04.09 Jesolo (Italy) Germany 5-2 KazakhstanWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group C
04.09 Jesolo (Italy) Russia 4-2 NorwayWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group C
04.09 Jesolo (Italy) Azerbaijan 7-3 HungaryWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group G
04.09 Jesolo (Italy) France 6-2 BulgariaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group G
03.09 Jesolo (Italy) Belarus 8-1 SerbiaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group A
03.09 Jesolo Italy 9-6 Turkey World Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group A
03.09 Jesolo (Italy) Moldova 3-0 EnglandWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group B
03.09 Jesolo (Italy) Portugal 11-0 RomaniaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group B
03.09 Jesolo (Italy) Greece 5-1 NetherlandsWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group D
03.09 Jesolo (Italy) Switzerland 16-1 LithuaniaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group D
03.09 Jesolo (Italy) Poland 5-3 EstoniaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group E
03.09 Jesolo (Italy) Ukraine 8-5 GeorgiaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group F
02.09 Jesolo Italy 8-4 Serbia World Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group A
02.09 Jesolo (Italy) Turkey 3-2 BelarusWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group A
02.09 Jesolo (Italy) England 6-4 RomaniaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group B
02.09 Jesolo (Italy) Portugal 15-0 MoldovaWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group B
02.09 Jesolo (Italy) Germany 4-3 Norway
After extra time
World Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group C
02.09 Jesolo (Italy) Russia 5-1 KazakhstanWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group C
02.09 Jesolo (Italy) Spain 10-2 DenmarkWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group E
02.09 Jesolo (Italy) Bulgaria 5-5 Hungary
After extra time, 2-3 pens
World Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group G
02.09 Jesolo (Italy) France 3-2 AzerbaijanWorld Cup Qualifier Europe, 1st Round, Group G
28.08 Catania (Italy) Switzerland 8-2 Germany Euro Beach Soccer League Superfinal, 7th Place Match
28.08 Catania Italy 2-5 Belarus Euro Beach Soccer League Superfinal, 5th Place Match
28.08 Catania (Italy) Russia 8-7 Spain Euro Beach Soccer League Superfinal, 3rd Place Match
28.08 Catania (Italy) Ukraine 2-1 Portugal Euro Beach Soccer League Superfinal, Final
28.08 Catania (Italy) Czech Republic 3-2 Moldova Euro Beach Soccer League Promotion Final, 7th Place Match
28.08 Catania (Italy) Turkey 8-4 Romania Euro Beach Soccer League Promotion Final, 5th Place Match
28.08 Catania (Italy) England 4-2 Estonia Euro Beach Soccer League Promotion Final, 3rd Place Match
28.08 Catania (Italy) Azerbaijan 5-5 Hungary
After extra time, 4-3 pens
Euro Beach Soccer League Promotion Final, Final
28.08 Maputo Mozambique 2-3 Madagascar Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
27.08 Catania (Italy) Spain 3-2 Belarus
After extra time
Euro Beach Soccer League Superfinal, Group 1
27.08 Catania (Italy) Ukraine 4-1 Germany Euro Beach Soccer League Superfinal, Group 1
27.08 Catania Italy 4-5 Portugal Euro Beach Soccer League Superfinal, Group 2
27.08 Catania (Italy) Russia 3-3 Switzerland
After extra time, 2-3 pens
Euro Beach Soccer League Superfinal, Group 2
27.08 Catania (Italy) Hungary 5-3 Estonia Euro Beach Soccer League Promotion Final, Group 1
27.08 Catania (Italy) Romania 9-3 Moldova Euro Beach Soccer League Promotion Final, Group 1
27.08 Catania (Italy) Azerbaijan 5-1 Czech Republic Euro Beach Soccer League Promotion Final, Group 2
27.08 Catania (Italy) Turkey 4-3 England Euro Beach Soccer League Promotion Final, Group 2
27.08 Santa Maria Cape Verde 2-7 Senegal Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
27.08 Mombasa Kenya 3-10 Ghana Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
26.08 Catania (Italy) Belarus 7-2 Germany Euro Beach Soccer League Superfinal, Group 1
26.08 Catania (Italy) Ukraine 7-5 Spain Euro Beach Soccer League Superfinal, Group 1
26.08 Catania Italy 7-5 Switzerland Euro Beach Soccer League Superfinal, Group 2
26.08 Catania (Italy) Russia 3-2 Portugal
After extra time
Euro Beach Soccer League Superfinal, Group 2
26.08 Catania (Italy) Estonia 3-3 Romania
After extra time, 3-2 pens
Euro Beach Soccer League Promotion Final, Group 1
26.08 Catania (Italy) Hungary 5-4 Moldova Euro Beach Soccer League Promotion Final, Group 1
26.08 Catania (Italy) Azerbaijan 2-0 England Euro Beach Soccer League Promotion Final, Group 2
26.08 Catania (Italy) Czech Republic 4-3 Turkey Euro Beach Soccer League Promotion Final, Group 2
26.08 Dar es Salaam Tanzania 3-7 Ivory Coast Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
25.08Catania (Italy) Spain 6-2 GermanyEuro Beach Soccer LeagueSuperfinal, Group 1
25.08Catania (Italy) Ukraine 5-4 BelarusEuro Beach Soccer LeagueSuperfinal, Group 1
25.08Catania Italy 3-5 RussiaEuro Beach Soccer LeagueSuperfinal, Group 2
25.08Catania (Italy) Portugal 6-5 SwitzerlandEuro Beach Soccer LeagueSuperfinal, Group 2
25.08Catania (Italy) Estonia 4-2 MoldovaEuro Beach Soccer LeaguePromotion Final, Group 1
25.08Catania (Italy) Hungary 9-4 RomaniaEuro Beach Soccer LeaguePromotion Final, Group 1
25.08Catania (Italy) Azerbaijan 5-3 TurkeyEuro Beach Soccer LeaguePromotion Final, Group 2
25.08Catania (Italy) England 7-1 Czech RepublicEuro Beach Soccer League Promotion Final, Group 2
25.08Ordos (China) Bahrain 4-3 Lebanon Continental Beach Soccer Tournament7th Place Match
25.08Ordos China 1-5 Thailand Continental Beach Soccer Tournament5th Place Match
25.08Ordos (China) Japan 8-4 Vietnam Continental Beach Soccer Tournament3rd Place Match
25.08Ordos (China) Iran 6-3 Oman Continental Beach Soccer TournamentFinal
24.08 Ordos China 2-2 Lebanon
After extra time, 3-1 pens
Continental Beach Soccer Tournament 5th-8th Place Semi-Final
24.08 Ordos (China) Thailand 3-2 Bahrain Continental Beach Soccer Tournament 5th-8th Place Semi-Final
24.08 Ordos (China) Iran 5-1 Japan Continental Beach Soccer Tournament Semi-Final
24.08 Ordos (China) Oman 7-3 Vietnam Continental Beach Soccer Tournament Semi-Final
23.08 Ordos China 2-5 Vietnam Continental Beach Soccer Tournament Quarter-Final
23.08 Ordos (China) Iran 10-1 Bahrain Continental Beach Soccer Tournament Quarter-Final
23.08 Ordos (China) Japan 12-4 Thailand Continental Beach Soccer Tournament Quarter-Final
23.08 Ordos (China) Oman 2-1 Lebanon
After extra time
Continental Beach Soccer Tournament Quarter-Final
21.08 Tazarka (Tunisia) Libya 9-0 Algeria Numeris International TournamentGroup B
21.08 Tazarka Tunisia 4-6 Libya Numeris International Tournament Final
21.08 Ordos (China) Iran 6-1 Vietnam Friendly 
21.08 Ordos (China) Lebanon 9-4 Thailand Friendly 
21.08Spiez Switzerland 10-6 USAFriendly 
20.08 Spiez (Switzerland) Bahamas 5-4 USA Friendly 
20.08 Ordos China 2-5 Lebanon Friendly 
19.08Spiez (Switzerland) USA 7-5 TahitiFriendly 
14.08 Siófok (Hungary) Belarus 8-4 Romania Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3, Group 1
14.08 Siófok (Hungary) Russia 4-3 Portugal Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3, Group 1
14.08 Siófok (Hungary) Germany 6-2 Poland Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3, Group 2
14.08 Siófok (Hungary) Italy 1-1 Ukraine
After extra time, 1-3 pens
Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3, Group 2
14.08 Siófok (Hungary) Bulgaria 5-4 Denmark Euro Beach Soccer League Division B, Stage 3
14.08 Siófok Hungary 0-3 Azerbaijan Euro Beach Soccer League Division B, Stage 3
14.08 El Jadida (Morocco) Egypt 5-4 Bahrain BSWW Tour (Morocco)  
14.08 El Jadida Morocco 3-2 England BSWW Tour (Morocco)  
13.08 Siófok (Hungary) Belarus 4-2 Portugal Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3, Group 1
13.08 Siófok (Hungary) Russia 7-2 Romania Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3, Group 1
13.08 Siófok (Hungary) Italy 7-6 Poland Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3, Group 2
13.08 Siófok (Hungary) Ukraine 5-0 Germany Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3, Group 2
13.08 Siófok (Hungary) Azerbaijan 3-2 Denmark Euro Beach Soccer League Division B, Stage 3
13.08 Siófok Hungary 7-3 Bulgaria Euro Beach Soccer League Division B, Stage 3
13.08 El Jadida (Morocco) Egypt 6-1 England BSWW Tour (Morocco)  
13.08 El Jadida Morocco 3-2 Bahrain BSWW Tour (Morocco)  
12.08 Siófok (Hungary) Belarus 2-0 Russia Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3, Group 1
12.08 Siófok (Hungary) Portugal 7-0 Romania Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3, Group 1
12.08Siófok (Hungary)Italy 5-1 GermanyEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 3, Group 2
12.08 Siófok (Hungary) Poland 3-3 Ukraine
After extra time, 2-0 pens
Euro Beach Soccer League Division A, Stage 3, Group 2
12.08 Siófok (Hungary) Azerbaijan 7-2 Bulgaria Euro Beach Soccer League Division B, Stage 3
12.08 Siófok Hungary 9-5 Denmark Euro Beach Soccer League Division B, Stage 3
12.08 El Jadida (Morocco) Bahrain 4-3 England BSWW Tour (Morocco)  
12.08 El Jadida Morocco 4-4 Egypt
After extra time, 4-3 pens
BSWW Tour (Morocco)  
12.08 Pärnu Estonia 3-4 Bahamas Friendly 
09.08 Basel (Switzerland) Bahamas - Tahiti Friendly Training Match (4 x 12 mins)
08.08 Basel (Switzerland) Bahamas 10-9 Tahiti FriendlyTraining Match (4 x 12 mins)
06.08 San Luis La Herradura El Salvador 5-4 Costa Rica Central American Cup 
06.08 San Luis La Herradura (El Salvador) Panama 4-3 Guatemala Central American Cup  
05.08San Luis La Herradura (El Salvador) Costa Rica 12-8 PanamaCentral American Cup 
05.08San Luis La HerraduraEl Salvador 4-3 GuatemalaCentral American Cup 
05.08MamaiaRomania 5-4 Bulgaria
After extra time
Friendly 
04.08San Luis La Herradura (El Salvador) Costa Rica 5-2 GuatemalaCentral American Cup 
04.08San Luis La HerraduraEl Salvador 11-7 PanamaCentral American Cup 
04.08 Basel (Switzerland) Bahamas 6-6 Tahiti FriendlyTraining Match (4 x 12 mins)
04.08KranevoBulgaria 2-5 Romania Friendly 
02.08 Basel (Switzerland) Bahamas 7-7 Tahiti FriendlyTraining Match (4 x 12 mins)
31.07 Cascais (Portugal) USA 8-2 ChinaMundialito  
31.07 Cascais Portugal 4-6 Brazil Mundialito  
31.07 Neuchâtel (Switzerland) Tahiti 10-9 Bahamas
After extra time
Friendly 
30.07 Cascais (Portugal) Brazil 16-0 ChinaMundialito  
30.07 Mahajanga Madagascar 5-4 Madagascar 'B'Friendly  
30.07 Cascais Portugal 6-5 USA Mundialito  
29.07 Cascais (Portugal) Brazil 8-1 USAMundialito  
29.07 Cascais Portugal 14-0 China Mundialito  
28.07 Basel Switzerland 11-6 Bahamas Friendly  
27.07 Basel (Switzerland) Tahiti 12-6 BahamasFriendly4 x 12 mins
26.07 Basel Switzerland 6-6 BahamasFriendly 
25.07 Sari Iran 7-1 ThailandFriendly 
17.07Linz (Austria) Bahamas 6-4 SlovakiaEuro Nations Cup3rd Place Match
17.07Linz Austria 0-2 Czech RepublicEuro Nations CupFinal
16.07Linz Austria 3-2 SlovakiaEuro Nations CupSemi-Final
16.07Linz (Austria)Czech Republic 3-2 BahamasEuro Nations CupSemi-Final
10.07Sanxenxo (Spain)France 4-3 RomaniaEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 2, Group 1
10.07SanxenxoSpain 2-1 UkraineEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 2, Group 1
10.07Sanxenxo (Spain)Germany 3-1 GreeceEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 2, Group 2
10.07Sanxenxo (Spain)Switzerland 2-1 PortugalEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 2, Group 2
10.07Sanxenxo (Spain)England 1-1 Turkey
After extra time, 3-1 pens
Euro Beach Soccer LeagueDivision B, Stage 2, Group 1
10.07Sanxenxo (Spain)Czech Republic 5-4 NorwayEuro Beach Soccer LeagueDivision B, Stage 2, Group 2
09.07SanxenxoSpain 11-3 FranceEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 2, Group 1
09.07Sanxenxo (Spain)Ukraine 7-5 RomaniaEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 2, Group 1
09.07Sanxenxo (Spain)Portugal 9-1 GermanyEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 2, Group 2
09.07Sanxenxo (Spain)Switzerland 6-4 GreeceEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 2, Group 2
09.07Sanxenxo (Spain)Turkey 5-2 AndorraEuro Beach Soccer LeagueDivision B, Stage 2, Group 1
09.07Sanxenxo (Spain)Norway 4-3 NetherlandsEuro Beach Soccer LeagueDivision B, Stage 2, Group 2
09.07AmbodifotatraMadagascar 3-1 RéunionFestival des BaleinesFinal
08.07SanxenxoSpain 7-2 RomaniaEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 2, Group 1
08.07Sanxenxo (Spain)Ukraine 5-1 FranceEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 2, Group 1
08.07Sanxenxo (Spain)Portugal 6-3 GreeceEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 2, Group 2
08.07Sanxenxo (Spain)Switzerland 10-4 GermanyEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 2, Group 2
08.07Sanxenxo (Spain)England 5-1 AndorraEuro Beach Soccer LeagueDivision B, Stage 2, Group 1
08.07Sanxenxo (Spain)Czech Republic 3-2 NetherlandsEuro Beach Soccer LeagueDivision B, Stage 2, Group 2
03.07Moscow (Russia)Poland 8-2 FranceEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 1, Group 1
03.07MoscowRussia 7-7 Switzerland
After extra time, 4-3 pens
Euro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 1, Group 1
03.07Moscow (Russia)Belarus 6-1 GreeceEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 1, Group 2
03.07Moscow (Russia)Spain 4-2 ItalyEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 1, Group 2
03.07Moscow (Russia)Moldova 4-3 Estonia
After extra time
Euro Beach Soccer League Division B, Stage 1
03.07Moscow (Russia)Serbia 6-5 KazakhstanEuro Beach Soccer League Division B, Stage 1
02.07MoscowRussia 3-0 FranceEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 1, Group 1
02.07Moscow (Russia)Switzerland 8-3 PolandEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 1, Group 1
02.07Moscow (Russia)Italy 7-2 GreeceEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 1, Group 2
02.07Moscow (Russia)Spain 2-1 BelarusEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 1, Group 2
02.07Moscow (Russia)Estonia 7-2 KazakhstanEuro Beach Soccer League Division B, Stage 1
02.07Moscow (Russia)Moldova 6-5 SerbiaEuro Beach Soccer League Division B, Stage 1
02.07 KranevoBulgaria 5-4 Romania
After extra time
Friendly 
01.07MoscowRussia 4-2 PolandEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 1, Group 1
01.07Moscow (Russia)Switzerland 10-4 FranceEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 1, Group 1
01.07Moscow (Russia)Italy 4-3 BelarusEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 1, Group 2
01.07Moscow (Russia)Spain 7-3 GreeceEuro Beach Soccer LeagueDivision A, Stage 1, Group 2
01.07Moscow (Russia)Estonia 6-1 SerbiaEuro Beach Soccer League Division B, Stage 1
01.07Moscow (Russia)Moldova 4-3 KazakhstanEuro Beach Soccer League Division B, Stage 1
01.07 KranevoBulgaria 5-8 RomaniaFriendly 
26.06BelgradeSerbia 1-11 SpainEuro Beach Soccer Cup7th Place Match
26.06Belgrade (Serbia)Ukraine 6-5 SwitzerlandEuro Beach Soccer Cup5th Place Match
26.06Belgrade (Serbia)Russia 8-0 HungaryEuro Beach Soccer Cup3rd Place Match
26.06Belgrade (Serbia)Portugal 6-3 ItalyEuro Beach Soccer CupFinal
26.06PragueCzech Republic 2-5 AustriaCentral European Cup 
26.06Prague (Czech Republic)Slovakia 4-3 DenmarkCentral European Cup 
25.06BelgradeSerbia 1-6 SwitzerlandEuro Beach Soccer Cup5th-8th Place Semi-Final
25.06Belgrade (Serbia)Ukraine 7-3 SpainEuro Beach Soccer Cup5th-8th Place Semi-Final
25.06Belgrade (Serbia)Italy 7-2 HungaryEuro Beach Soccer CupSemi-Final
25.06Belgrade (Serbia)Portugal 4-4 Russia
After extra time, 2-0 pens
Euro Beach Soccer CupSemi-Final
25.06Prague (Czech Republic)Austria 6-5 DenmarkCentral European Cup 
25.06PragueCzech Republic 5-2 SlovakiaCentral European Cup 
24.06Belgrade (Serbia)Italy 3-2 SwitzerlandEuro Beach Soccer CupQuarter-Final
24.06Belgrade (Serbia)Portugal 4-2 SpainEuro Beach Soccer CupQuarter-Final
24.06Belgrade (Serbia)Russia 3-2 UkraineEuro Beach Soccer CupQuarter-Final
24.06BelgradeSerbia 0-6 HungaryEuro Beach Soccer CupQuarter-Final
24.06PragueCzech Republic 5-3 DenmarkCentral European Cup 
24.06Prague (Czech Republic)Slovakia 4-3 Austria
After extra time
Central European Cup 
22.06 Xylokastro Greece 3-3 Romania
After extra time, 1-2 pens
Friendly 
21.06 Xylokastro Greece 5-5 Romania
After extra time, 2-3 pens
Friendly 
19.06PragueCzech Republic 1-4 SlovakiaFriendly 
19.06Balaruc-les-BainsFrance 2-2 Morocco
3-2 pens
Friendly 
18.06PragueCzech Republic 7-3 SlovakiaFriendly 
18.06Balaruc-les-BainsFrance 3-3 Morocco
4-3 pens
Friendly 
05.06PragueCzech Republic 4-4 Germany
After extra time, 1-2 pens
Friendly 
04.06PragueCzech Republic 4-7 GermanyFriendly 
01.06CataniaItaly 5-4 Iran
After extra time
Friendly 
31.05Sharm el-Sheik (Egypt)Iraq 2-1 BahrainArab Championship5th-7th Place Group
31.05Sharm el-SheikEgypt 4-1 OmanArab Championship3rd Place Match
31.05Sharm el-Sheik (Egypt)United Arab Emirates 3-2 MoroccoArab ChampionshipFinal
31.05CataniaItaly 4-3 Iran
After extra time
Friendly 
30.05Sharm el-SheikEgypt 3-4 United Arab EmiratesArab ChampionshipSemi-Final
30.05Sharm el-Sheik (Egypt)Morocco 8-2 OmanArab ChampionshipSemi-Final
30.05Sharm el-Sheik (Egypt)Lebanon 4-3 IraqArab Championship5th-7th Place Group
29.05Sharm el-SheikEgypt 2-1 BahrainArab ChampionshipGroup A
29.05Sharm el-Sheik (Egypt)Oman 4-2 LebanonArab ChampionshipGroup A
29.05Sharm el-Sheik (Egypt)Morocco 2-2 United Arab Emirates
After extra time, 4-3 pens
Arab ChampionshipGroup B
28.05Sharm el-Sheik (Egypt)Bahrain 2-1 OmanArab ChampionshipGroup A
28.05Sharm el-SheikEgypt 4-3 LebanonArab ChampionshipGroup A
28.05Sharm el-Sheik (Egypt)Morocco 3-0 IraqArab ChampionshipGroup B
27.05Sharm el-SheikEgypt 3-2 OmanArab ChampionshipGroup A
27.05Sharm el-Sheik (Egypt)Lebanon 4-2 BahrainArab ChampionshipGroup A
27.05Sharm el-Sheik (Egypt)United Arab Emirates 6-1 IraqArab ChampionshipGroup B
21.05PragueCzech Republic 3-4 HungaryFriendly 
20.05PragueCzech Republic 4-1 HungaryFriendly 
12.05SochiRussia 4-2 HungaryRFU Cup 
12.05SochiRussia 'B' 2-0 PolandRFU Cup 
11.05SochiRussia 4-3 Poland
After extra time
RFU Cup 
11.05SochiRussia 'B' 3-6 HungaryRFU Cup 
10.05Sochi (Russia)Hungary 3-1 PolandRFU Cup 
10.05SochiRussia 4-4 Russia 'B'
After extra time, 3-2 pens
RFU Cup 
01.05Santa MariaCape Verde 1-4 PortugalSal Beach Soccer Cup 
01.05Santa Maria (Cape Verde)Spain 5-2 EnglandSal Beach Soccer Cup 
30.04Santa MariaCape Verde 2-9 SpainSal Beach Soccer Cup 
30.04Santa Maria (Cape Verde)Portugal 5-2 EnglandSal Beach Soccer Cup 
29.04Santa MariaCape Verde 2-7 EnglandSal Beach Soccer Cup 
29.04Santa Maria (Cape Verde)Portugal 3-2 Spain
After extra time
Sal Beach Soccer Cup 
29.04Al RayyanQatar 1-6 United Arab EmiratesFriendly 
28.04RiffaBahrain 4-3 EgyptFriendly 
27.04Al RayyanQatar 1-10 United Arab EmiratesFriendly 
26.04RiffaBahrain 2-4 EgyptFriendly 
18.04DubaiUnited Arab Emirates 5-3 QatarFriendly 
17.04DubaiUnited Arab Emirates 8-1 QatarFriendly 
09.04NassauBahamas 6-9 SwitzerlandFriendly 
08.04NassauBahamas 3-13 SwitzerlandFriendly 
26.03San Luis La Herradura (El Salvador)Argentina 3-3 USA
After extra time, 4-3 pens
Copa Pilsener 
26.03San Luis La HerraduraEl Salvador 3-4 PortugalCopa Pilsener 
26.03São Pedro da AldeiaBrazil 8-4 JapanFriendly 
25.03San Luis La HerraduraEl Salvador 7-3 ArgentinaCopa Pilsener 
25.03San Luis La Herradura (El Salvador)Portugal 4-1 USACopa Pilsener 
25.03Rio de JaneiroBrazil 6-2 JapanFriendly 
25.03Tossa de Mar (Spain)Switzerland 8-6 PolandFriendly 
24.03San Luis La HerraduraEl Salvador 4-2 USACopa Pilsener 
24.03San Luis La Herradura (El Salvador)Portugal 6-0 ArgentinaCopa Pilsener 
24.03CasablancaMorocco 3-1 EgyptFriendly 
24.03Tossa de Mar (Spain)Switzerland 9-5 PolandFriendly 
22.03CasablancaMorocco 2-3 EgyptFriendly 
17.01VitóriaBrazil 8-1 ParaguayCopa Sudamericana 
17.01Vitória (Brazil)Uruguay 5-3 ArgentinaCopa Sudamericana 
16.01VitóriaBrazil 6-1 ArgentinaCopa Sudamericana 
16.01Vitória (Brazil)Paraguay 6-4 UruguayCopa Sudamericana 
15.01VitóriaBrazil 11-1 UruguayCopa Sudamericana 
15.01Vitória (Brazil)Paraguay 2-0 ArgentinaCopa Sudamericana