MEN                      WOMEN
FOOTBALLFOOTBALL
FUTSALFUTSAL
BEACH SOCCERBEACH SOCCER
 


 
WOMEN'S FOOTBALL - 2018 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSNON-FIFAArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
23.12 Manama Bahrain 2-1 Sri Lanka Friendly 
21.12 Quatre Bornes Mauritius 3-1 Rodrigues UFFOI Championship  
20.12 Manama Bahrain 2-0 Sri Lanka Friendly 
19.12 Quatre Bornes (Mauritius) Comoros 6-0 Rodrigues UFFOI Championship  
17.12 Quatre Bornes Mauritius 0-3 Comoros UFFOI Championship  
17.12 Manama Bahrain 5-0 Sri Lanka Friendly 
13.12 Quatre Bornes Mauritius 0-5 Mayotte Friendly 
10.12 Quatre Bornes Mauritius U-17 2-4 Mayotte Friendly 
09.12 Manama Bahrain 4-0 Maldives Friendly 
05.12Dededo (Guam)China 2-0 Taiwan East Asian Cup Qualifier2nd Round
05.12Dededo (Guam)Hong Kong 3-0 Mongolia East Asian Cup Qualifier2nd Round
05.12ManamaBahrain 4-0 Maldives Friendly 
03.12 Dededo (Guam) China 6-0 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 2nd Round
03.12 Dededo (Guam) Taiwan 6-0 Mongolia East Asian Cup Qualifier 2nd Round
03.12ManamaBahrain 7-0 Maldives Friendly 
01.12 Accra (Ghana) Nigeria 0-0 South Africa
After extra time, 4-3 pens
Africa Cup of Nations Final
01.12 Nouméa New Caledonia 1-7 Papua New Guinea Oceania Cup 3rd Place Match
01.12 Nouméa (New Caledonia) New Zealand 8-0 Fiji Oceania Cup Final
01.12 Dededo (Guam) China 10-0 Mongolia East Asian Cup Qualifier 2nd Round
01.12 Dededo (Guam) Taiwan 2-0 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 2nd Round
01.12 Tashkent (Uzbekistan) Iran 5-0 Kyrgyzstan CAFA Championship  
01.12 Tashkent (Uzbekistan) Tajikistan 5-0 Afghanistan CAFA Championship  
30.11 Cape Coast (Ghana) Cameroon 4-2 Mali Africa Cup of Nations 3rd Place Match
29.11 Tashkent (Uzbekistan) Iran 4-1 Tajikistan CAFA Championship  
29.11 Tashkent Uzbekistan 10-0 Kyrgyzstan CAFA Championship  
28.11 Maré (New Caledonia) Fiji 5-1 Papua New Guinea Oceania Cup Semi-Final
28.11 Lifou New Caledonia 0-8 New Zealand Oceania Cup Semi-Final
27.11 Accra (Ghana) Cameroon 0-0 Nigeria
After extra time, 2-4 pens
Africa Cup of Nations Semi-Final
27.11 Cape Coast (Ghana) South Africa 2-0 Mali Africa Cup of Nations Semi-Final
27.11 Tashkent (Uzbekistan) Kyrgyzstan 1-0 Afghanistan CAFA Championship  
27.11 Tashkent Uzbekistan 2-1 Iran CAFA Championship  
25.11 Nouméa (New Caledonia) New Zealand 10-0 Fiji Oceania Cup Group B
25.11 Nouméa (New Caledonia) Tonga 1-0 Cook Islands Oceania Cup Group B
25.11 Tashkent (Uzbekistan) Iran 6-0 Afghanistan CAFA Championship  
25.11 Tashkent Uzbekistan 11-0 Tajikistan CAFA Championship  
25.11 Singapore (Singapore) Indonesia 0-0 Maldives
1-2 pens
FAS Quadrangular Tournament 3rd Place Match
25.11 Singapore Singapore 0-4 Luxembourg FAS Quadrangular Tournament Final
24.11Cape Coast (Ghana)Nigeria 6-0 Equatorial Guinea Africa Cup of NationsGroup B
24.11Accra (Ghana)South Africa 1-1 Zambia Africa Cup of NationsGroup B
24.11KonéNew Caledonia 2-0 Samoa Oceania CupGroup A
24.11Koné (New Caledonia)Papua New Guinea 3-1 Tahiti Oceania CupGroup A
23.11 Accra Ghana 1-1 Cameroon Africa Cup of Nations Group A
23.11 Cape Coast (Ghana) Mali 3-2 Algeria Africa Cup of Nations Group A
23.11 Tashkent (Uzbekistan) Tajikistan 1-0 Kyrgyzstan CAFA Championship  
23.11 Tashkent Uzbekistan 20-0 Afghanistan CAFA Championship  
23.11 Singapore (Singapore) Luxembourg 1-0 Indonesia FAS Quadrangular Tournament Semi-Final
23.11 Singapore Singapore 1-0 Maldives FAS Quadrangular Tournament Semi-Final
22.11 Nouméa (New Caledonia) Fiji 12-0 Tonga Oceania Cup Group B
22.11 Nouméa (New Caledonia) New Zealand 6-0 Cook Islands Oceania Cup Group B
21.11 Cape Coast (Ghana) Nigeria 4-0 Zambia Africa Cup of Nations Group B
21.11 Cape Coast (Ghana) South Africa 7-1 Equatorial Guinea Africa Cup of Nations Group B
21.11 Koné New Caledonia 2-6 Papua New Guinea Oceania Cup Group A
21.11 Koné (New Caledonia) Samoa 5-5 Tahiti Oceania Cup Group A
21.11 Dubai United Arab Emirates 0-1 Kazakhstan Friendly  
20.11 Accra (Ghana) Cameroon 3-0 Algeria Africa Cup of Nations Group A
20.11 Accra Ghana 1-2 Mali Africa Cup of Nations Group A
19.11Nouméa (New Caledonia)Fiji 3-0 Cook Islands Oceania CupGroup B
19.11Nouméa (New Caledonia)New Zealand 11-0 Tonga Oceania CupGroup B
18.11 Cape Coast (Ghana) South Africa 1-0 Nigeria Africa Cup of Nations Group B
18.11 Cape Coast (Ghana) Zambia 5-0 Equatorial Guinea Africa Cup of Nations Group B
18.11 Koné New Caledonia 4-2 Tahiti Oceania Cup Group A
18.11 Koné (New Caledonia) Papua New Guinea 5-0 Samoa Oceania Cup Group A
17.11Accra (Ghana)Cameroon 2-1 Mali Africa Cup of NationsGroup A
17.11AccraGhana 1-0 Algeria Africa Cup of NationsGroup A
16.11 Praia Cabo Verde 0-1 Guinea-Bissau Friendly 
14.11 Port Vila Vanuatu 0-4 Papua New Guinea Friendly 
13.11SchaffhausenSwitzerland 1-1 Netherlands World Cup QualifierEurope, Play-Off, Final, 2nd Leg
13.11 Panama City Panama 1-1 Argentina World Cup Qualifier CONMEBOL/CONCACAF Play-Off, 2nd Leg
13.11 Hisor (Tajikistan) Taiwan 5-0 Philippines Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group A
13.11HisorTajikistan 6-0 Singapore Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group A
13.11Chonburi (Thailand)Hong Kong 1-1 Iran Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group B
13.11Yangon (Myanmar)Bangladesh 1-1 Nepal Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group C
13.11YangonMyanmar 2-1 India Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group C
13.11Al Ram (Palestine)Jordan 3-0 Indonesia Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group D
13.11Al RamPalestine 2-1 Maldives Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group D
13.11NewcastleAustralia 5-0 Chile Friendly 
13.11ErfurtGermany 0-0 Spain Friendly 
13.11KluczborkPoland 4-0 Bosnia & Herzegovina Friendly 
13.11Cova de PiedadePortugal 0-0 Wales Friendly 
13.11 Paisley Scotland 0-1 USA Friendly 
12.11 Abidjan (Côte d'Ivoire) Cameroon 7-0 Zambia Friendly 
12.11 Belek (Turkey) Ukraine 4-0 Kosovo Friendly 
11.11 Hisor (Tajikistan) Philippines 5-1 Mongolia Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group A
11.11 Hisor (Tajikistan) Taiwan 10-0 Singapore Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group A
11.11 Chonburi (Thailand) Hong Kong 4-0 Lebanon Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group B
11.11 Yangon (Myanmar) India 7-1 Bangladesh Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group C
11.11 Yangon Myanmar 1-1 Nepal Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group C
11.11 Al Ram (Palestine) Indonesia 3-1 Maldives Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group D
11.11 Al Ram Palestine 0-7 Jordan Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group D
11.11 Tubize Belgium 2-5 France 'B' Friendly 
11.11 Abidjan Côte d'Ivoire 3-0 Algeria Friendly 
11.11 Rotherham England 0-2 Sweden Friendly 
11.11 Tbilisi Georgia 0-5 Turkey Friendly 
11.11 Accra Ghana 1-0 South Africa Friendly 
11.11 Kavala Greece 1-1 Slovakia Friendly 
11.11 Tottori Japan 4-1 Norway Friendly 
10.11 Andorra la Vella Andorra 0-2 Luxembourg Friendly 
10.11 Penrith Australia 2-3 Chile Friendly 
10.11 Nice France 3-1 Brazil Friendly 
10.11 Osnabrück Germany 5-2 Italy Friendly 
10.11 Guatemala City Guatemala 1-0 Puerto Rico Friendly 
10.11 Kyrenia Northern Cyprus 0-4 Sápmi Friendly 
10.11 Rio Maior Portugal 1-0 Wales Friendly 
09.11 Utrecht Netherlands 3-0 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Final, 1st Leg
09.11 Abidjan Côte d'Ivoire 2-1 Algeria Friendly 
09.11 Stara Pazova Serbia 1-2 Russia Friendly 
09.11 Belek (Turkey) Ukraine 4-1 Kosovo Friendly 
08.11 Florida Argentina 4-0 Panama World Cup Qualifier CONMEBOL/CONCACAF Play-Off, 1st Leg
08.11 Hisor (Tajikistan) Taiwan 9-0 Mongolia Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group A
08.11 Hisor Tajikistan 1-3 Philippines Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group A
08.11 Chonburi (Thailand) Iran 8-0 Lebanon Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group B
08.11 Yangon (Myanmar) India 1-1 Nepal Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group C
08.11 Yangon Myanmar 5-0 Bangladesh Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group C
08.11 Al Ram (Palestine) Jordan 6-0 Maldives Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group D
08.11 Al Ram Palestine 1-1 Indonesia Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group D
08.11 Maria Enzersdorf Austria 0-3 England Friendly 
08.11 Tbilisi Georgia 0-2 Turkey Friendly 
08.11 Drama Greece 1-1 Slovakia Friendly 
08.11 Telki Hungary 4-0 Estonia Friendly 
08.11 Estoril Portugal 0-1 USA Friendly 
08.11 Gornja Radgona Slovenia 2-0 Albania Friendly 
08.11 Leganés Spain 3-1 Poland Friendly 
07.11 Santa Catarina Pinula Guatemala 0-2 Puerto Rico Friendly 
07.11 Nairobi Kenya 1-1 Ghana Friendly 
06.11 Hisor (Tajikistan) Mongolia 2-2 Singapore Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group A
06.11 Hisor Tajikistan 0-9 Taiwan Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group A
06.11LazarevacSerbia 0-1 Russia Friendly 
04.11 Hisor (Tajikistan) Philippines 9-0 Singapore Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group A
04.11 Hisor Tajikistan 4-1 Mongolia Olympic Games Qualifier Asia, 1st Round, Group A
03.11 Nairobi Kenya 1-3 Kenya U-15 Men Friendly 
03.11 Lusaka Zambia 3-2 Ghana Friendly 
25.10 Ba Fiji 2-0 Samoa Friendly 
22.10BaFiji 5-0 Samoa Friendly 
22.10 Salé Morocco 0-1 Algeria Friendly 
21.10 Auckland New Zealand Maori 1-0 New Caledonia
Abandoned in 68th minute due to floodlight failure
Friendly 
18.10 Kenitra Morocco 3-1 Algeria Friendly 
17.10 Frisco (USA) Jamaica 2-2 Panama
After extra time, 4-2 pens
CONCACAF Championship 3rd Place Match
17.10 Frisco USA 2-0 Canada CONCACAF Championship Final
14.10 Frisco (USA) Canada 7-0 Panama CONCACAF Championship Semi-Final
14.10 Frisco USA 6-0 Jamaica CONCACAF Championship Semi-Final
11.10 Edinburg (USA) Canada 3-1 Costa Rica CONCACAF Championship Group B
11.10 Edinburg (USA) Jamaica 9-0 Cuba CONCACAF Championship Group B
10.10 Cary (USA) Panama 2-0 Mexico CONCACAF Championship Group A
10.10 Cary USA 7-0 Trinidad & Tobago CONCACAF Championship Group A
09.10 Viborg Denmark 1-2 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Semi-Final, 2nd Leg
09.10 Biel/Bienne Switzerland 1-1 Belgium World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Semi-Final, 2nd Leg
09.10 Independencia Chile 2-2 South Africa Friendly 
09.10 London England 1-1 Australia Friendly 
09.10 Grenoble France 6-0 Cameroon Friendly 
09.10 Cremona Italy 1-0 Sweden Friendly 
09.10 Ostróda Poland 4-0 Ireland Friendly 
08.10 Edinburg (USA) Canada 12-0 Cuba CONCACAF Championship Group B
08.10 Edinburg (USA) Jamaica 1-0 Costa Rica CONCACAF Championship Group B
08.10 Yongchuan China 2-0 Thailand 4-Nation Tournament  
08.10 Yongchuan (China) Finland 0-0 Portugal 4-Nation Tournament  
08.10 Ta' Qali Malta 0-3 Hungary Friendly 
07.10 Cary (USA) Mexico 4-1 Trinidad & Tobago CONCACAF Championship Group A
07.10 Cary USA 5-0 Panama CONCACAF Championship Group A
07.10 Kroměříž Czechia 2-0 Slovakia Friendly 
07.10 Wiltz Luxembourg 0-4 Estonia Friendly 
06.10 Yongchuan China 2-1 Finland 4-Nation Tournament  
06.10 Yongchuan (China) Portugal 4-1 Thailand 4-Nation Tournament  
06.10 Viña del Mar Chile 2-1 South Africa Friendly 
06.10 Nottingham England 1-0 Brazil Friendly 
06.10 Essen Germany 3-1 Austria Friendly 
05.10LeuvenBelgium 2-2 Switzerland World Cup QualifierEurope, Play-Off, Semi-Final, 1st Leg
05.10BredaNetherlands 2-0 Denmark World Cup QualifierEurope, Play-Off, Semi-Final, 1st Leg
05.10 Edinburg (USA) Canada 2-0 Jamaica CONCACAF Championship Group B
05.10 Edinburg (USA) Costa Rica 8-0 Cuba CONCACAF Championship Group B
05.10Saint-ÉtienneFrance 2-0 Australia Friendly 
05.10Ta' QaliMalta 0-1 Hungary Friendly 
04.10 Cary (USA) Panama 3-0 Trinidad & Tobago CONCACAF Championship Group A
04.10 Cary USA 6-0 Mexico CONCACAF Championship Group A
04.10 Yongchuan China 0-0 Portugal 4-Nation Tournament 
04.10 Yongchuan (China) Finland 3-1 Thailand 4-Nation Tournament 
04.10 Kroměříž Czechia 2-0 Slovakia Friendly 
04.10 Tartu Estonia 0-3 Poland Friendly 
04.10 Helsingborg Sweden 2-1 Norway Friendly 
04.10 Barros Blancos Uruguay 1-0 Argentina Friendly 
02.10 Barros Blancos Uruguay 1-3 Argentina Friendly 
22.09 Ibhayi South Africa 2-1 Cameroon COSAFA Cup Final
21.09 Ibhayi (South Africa) Uganda 1-0 Zambia COSAFA Cup 3rd Place Match
20.09 Ibhayi (South Africa) Cameroon 1-0 Zambia COSAFA Cup Semi-Final
20.09 Ibhayi South Africa 2-0 Uganda COSAFA Cup Semi-Final
18.09 Port Elizabeth (South Africa) Cameroon 6-0 Lesotho COSAFA Cup Group B
18.09 Ibhayi (South Africa) Zambia 3-0 Mozambique COSAFA Cup Group B
17.09 Port Elizabeth (South Africa) Botswana 0-0 Madagascar COSAFA Cup Group A
17.09 Ibhayi South Africa 6-0 Malawi COSAFA Cup Group A
17.09 Port Elizabeth (South Africa) Namibia 4-1 Eswatini COSAFA Cup Group C
17.09 Ibhayi (South Africa) Uganda 2-1 Zimbabwe COSAFA Cup Group C
15.09 Ibhayi (South Africa) Mozambique 2-1 Lesotho COSAFA Cup Group B
15.09 Ibhayi (South Africa) Namibia 0-0 Uganda COSAFA Cup Group C
15.09 Ibhayi (South Africa) Zambia 1-0 Cameroon COSAFA Cup Group B
14.09 Ibhayi (South Africa) Malawi 2-0 Madagascar COSAFA Cup Group A
14.09 Ibhayi South Africa 1-0 Botswana COSAFA Cup Group A
14.09 Ibhayi (South Africa) Zimbabwe 3-0 Eswatini COSAFA Cup Group C
13.09 Ibhayi (South Africa) Cameroon 8-1 Mozambique COSAFA Cup Group B
13.09 Ibhayi (South Africa) Zambia 2-0 Lesotho COSAFA Cup Group B
13.09 Ibhayi (South Africa) Zimbabwe 1-0 Namibia COSAFA Cup Group C
12.09 Ibhayi (South Africa) Botswana 2-0 Malawi COSAFA Cup Group A
12.09 Ibhayi South Africa 2-1 Madagascar COSAFA Cup Group A
12.09 Ibhayi (South Africa) Uganda 4-3 Eswatini COSAFA Cup Group C
07.09 Ulaanbaatar (Mongolia) Guam 0-0 Northern Mariana Islands East Asian Cup Qualifier 1st Round
07.09 Ulaanbaatar Mongolia 0-0 Macau East Asian Cup Qualifier 1st Round
05.09 Ulaanbaatar (Mongolia) Macau 0-0 Northern Mariana Islands East Asian Cup Qualifier 1st Round
05.09 Ulaanbaatar Mongolia 1-0 Guam East Asian Cup Qualifier 1st Round
04.09 Pavlodar Kazakhstan 0-6 England World Cup Qualifier Europe, Group 1
04.09 Moscow Russia 3-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Group 1
04.09 Shkodër Albania 1-2 Scotland World Cup Qualifier Europe, Group 2
04.09 Mielec Poland 0-0 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Group 2
04.09 Portadown Northern Ireland 0-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Group 3
04.09 Oslo Norway 2-1 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Group 3
04.09 Viborg Denmark 0-1 Sweden World Cup Qualifier Europe, Group 4
04.09 Ternopil Ukraine 2-0 Hungary World Cup Qualifier Europe, Group 4
04.09 Tórshavn Faroe Islands 0-8 Germany World Cup Qualifier Europe, Group 5
04.09 Reykjavík Iceland 1-1 Czechia World Cup Qualifier Europe, Group 5
04.09 Leuven Belgium 2-1 Italy World Cup Qualifier Europe, Group 6
04.09 Felgueiras Portugal 5-1 Romania World Cup Qualifier Europe, Group 6
04.09 Wiener Neustadt Austria 4-1 Finland World Cup Qualifier Europe, Group 7
04.09 Logroño Spain 3-0 Serbia World Cup Qualifier Europe, Group 7
04.09 San Jose USA 4-0 Chile Friendly 
03.09 Ulaanbaatar (Mongolia) Guam 5-0 Macau East Asian Cup Qualifier 1st Round
03.09 Ulaanbaatar Mongolia 3-2 Northern Mariana Islands East Asian Cup Qualifier 1st Round
02.09 Kingston Jamaica 6-1 Cuba CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Final Group
02.09 Kingston (Jamaica) Trinidad & Tobago 3-0 Bermuda CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Final Group
02.09 Tallinn Estonia 0-2 Latvia Baltic Cup 
02.09 Ottawa Canada 1-0 Brazil Friendly 
02.09 Skopje Macedonia 0-2 Kosovo Friendly 
02.09 Bayamón Puerto Rico 1-1 Argentina Friendly 
01.09 Reykjavík Iceland 0-2 Germany World Cup Qualifier Europe, Group 5
01.09 Tallinn (Estonia) Latvia 4-0 Lithuania Baltic Cup 
01.09 Amiens France 4-0 Mexico Friendly 
31.08 Newport Wales 0-3 England World Cup Qualifier Europe, Group 1
31.08 Minsk Belarus 1-4 Poland World Cup Qualifier Europe, Group 2
31.08 Tallaght Ireland 4-0 Northern Ireland World Cup Qualifier Europe, Group 3
31.08 Senec Slovakia 0-4 Norway World Cup Qualifier Europe, Group 3
31.08 Jablonec nad Nisou Czechia 2-0 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Group 5
31.08 Botoșani Romania 0-1 Belgium World Cup Qualifier Europe, Group 6
31.08 Santander Spain 5-1 Finland World Cup Qualifier Europe, Group 7
31.08 Tallinn Estonia 0-0 Lithuania Baltic Cup 
31.08 Carson USA 3-0 Chile Friendly 
31.08 Bradenton (USA) Costa Rica 3-1 Panama CONCACAF Championship Qualifier Central American Zone
31.08 Bradenton (USA) El Salvador 2-2 Nicaragua CONCACAF Championship Qualifier Central American Zone
31.08 Kingston (Jamaica) Bermuda 5-0 Antigua & Barbuda CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Final Group
31.08 Kingston Jamaica 4-1 Trinidad & Tobago CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Final Group
31.08 Palembang (Indonesia) South Korea 4-0 Taiwan Asian Games 3rd Place Match
31.08 Palembang (Indonesia) Japan 1-0 China Asian Games Final
30.08 Moscow Russia 3-0 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Group 1
30.08 Paisley Scotland 2-1 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Group 2
30.08 Viborg Denmark 1-1 Croatia World Cup Qualifier Europe, Group 4
30.08 Gothenburg Sweden 3-0 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Group 4
30.08 Chișinău Moldova 0-7 Portugal World Cup Qualifier Europe, Group 6
30.08 Lautoka Fiji 2-0 American Samoa Oceania Cup Qualifier  
30.08 Lautoka (Fiji) Vanuatu 1-0 Solomon Islands Oceania Cup Qualifier  
30.08 Skopje Macedonia 0-0 Kosovo Friendly 
30.08 Mayagüez Puerto Rico 0-3 Argentina Friendly 
29.08 Bradenton (USA) Costa Rica 4-1 Nicaragua CONCACAF Championship Qualifier Central American Zone
29.08 Bradenton (USA) Panama 6-2 El Salvador CONCACAF Championship Qualifier Central American Zone
29.08 Kingston (Jamaica) Cuba 2-0 Bermuda CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Final Group
29.08 Kingston (Jamaica) Trinidad & Tobago 5-0 Antigua & Barbuda CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Final Group
28.08 Palembang (Indonesia) China 1-0 Taiwan Asian Games Semi-Final
28.08 Palembang (Indonesia) Japan 2-1 South Korea Asian Games Semi-Final
27.08 Bradenton (USA) Costa Rica 11-0 El Salvador CONCACAF Championship Qualifier Central American Zone
27.08 Bradenton (USA) Panama 4-0 Nicaragua CONCACAF Championship Qualifier Central American Zone
27.08 Kingston (Jamaica) Cuba 7-0 Antigua & Barbuda CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Final Group
27.08 Kingston Jamaica 4-0 Bermuda CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Final Group
27.08 Lautoka Fiji 0-0 Solomon Islands Oceania Cup Qualifier  
27.08 Lautoka (Fiji) Vanuatu 1-0 American Samoa Oceania Cup Qualifier  
26.08GaboroneBotswana 2-0 Lesotho Friendly 
25.08 Kingston Jamaica 9-0 Antigua & Barbuda CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Final Group
25.08 Kingston (Jamaica) Trinidad & Tobago 3-2 Cuba CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Final Group
25.08Palembang (Indonesia)China 5-0 Thailand Asian GamesQuarter-Final
25.08Palembang (Indonesia)Japan 2-1 North Korea Asian GamesQuarter-Final
25.08GaboroneBotswana 5-0 Lesotho Friendly 
24.08LautokaFiji 5-1 Vanuatu Oceania Cup Qualifier 
24.08Lautoka (Fiji)Solomon Islands 2-0 American Samoa Oceania Cup Qualifier 
24.08 Palembang (Indonesia) South Korea 5-0 Hong Kong Asian Games Quarter-Final
24.08 Palembang (Indonesia) Taiwan 0-0 Vietnam
After extra time, 4-3 pens
Asian Games Quarter-Final
22.08 Palembang (Indonesia) China 2-0 North Korea Asian Games Group B
22.08 Palembang (Indonesia) Hong Kong 6-1 Tajikistan Asian Games Group B
21.08 Palembang Indonesia 0-12 South Korea Asian Games Group A
21.08 Palembang (Indonesia) Taiwan 7-0 Maldives Asian Games Group A
21.08 Palembang (Indonesia) Japan 7-0 Vietnam Asian Games Group C
20.08 Palembang (Indonesia) China 16-0 Tajikistan Asian Games Group B
20.08 Palembang (Indonesia) North Korea 8-0 Hong Kong Asian Games Group B
20.08 Apia Samoa 1-0 American Samoa Friendly  
19.08 Palembang Indonesia 0-4 Taiwan Asian Games Group A
19.08Palembang (Indonesia)South Korea 8-0 Maldives Asian GamesGroup A
19.08 Palembang (Indonesia) Vietnam 3-2 Thailand Asian Games Group C
18.08 Beira Mozambique 2-6 Zimbabwe Friendly  
18.08 Apia Samoa 1-1 American Samoa Friendly  
17.08 Palembang (Indonesia) China 7-0 Hong Kong Asian Games Group B
17.08 Palembang (Indonesia) North Korea 16-0 Tajikistan Asian Games Group B
17.08 San Salvador El Salvador 2-7 Cuba Friendly  
16.08 Palembang Indonesia 6-0 Maldives Asian Games Group A
16.08 Palembang (Indonesia) South Korea 2-1 Taiwan Asian Games Group A
16.08 Palembang (Indonesia) Japan 2-0 Thailand Asian Games Group C
14.08 San Salvador El Salvador 2-1 Cuba Friendly  
05.08 L'Alcúdia (Spain) Morocco 5-1 India COTIF Tournament2 x 35 mins
04.08 Kaohsiung Taiwan 3-1 Hong Kong Friendly 
02.08 Bridgeview (USA) Australia 2-0 Japan Tournament of Nations  
02.08 Bridgeview USA 4-1 Brazil Tournament of Nations  
30.07 Barranquilla (Colombia) Venezuela 1-0 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games 3rd Place Match
30.07 Barranquilla (Colombia) Mexico 3-1 Costa Rica Central American & Caribbean Games Final
29.07 East Hartford (USA) Brazil 2-1 Japan Tournament of Nations  
29.07 East Hartford USA 1-1 Australia Tournament of Nations  
29.07 Balatonfüred Hungary 1-1 Belarus
7-8 pens
Balaton Cup 3rd Place Match
29.07 Balatonfüred (Hungary) Serbia 3-0 Romania Balaton Cup Final
27.07 Barranquilla (Colombia) Costa Rica 2-0 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Semi-Final
27.07 Barranquilla (Colombia) Mexico 3-1 Venezuela Central American & Caribbean Games Semi-Final
27.07 Kigali Rwanda 0-2 Kenya CECAFA Cup 
27.07 Kigali (Rwanda) Tanzania Mainland 4-1 Ethiopia CECAFA Cup 
27.07 Balatonfüred (Hungary) Belarus 1-1 Serbia
1-2 pens
Balaton Cup Semi-Final
27.07 Balatonfüred Hungary 1-4 Romania Balaton Cup Semi-Final
26.07 Kansas City [Kansas] (USA) Australia 3-1 Brazil Tournament of Nations  
26.07 Kansas City [Kansas] USA 4-2 Japan Tournament of Nations  
25.07 Kigali (Rwanda) Ethiopia 1-0 Kenya CECAFA Cup 
25.07 Kigali Rwanda 2-2 Uganda CECAFA Cup 
24.07 Barranquilla (Colombia) Mexico 4-0 Nicaragua Central American & Caribbean Games Group B
23.07 Barranquilla Colombia 1-2 Jamaica Central American & Caribbean Games Group A
23.07 Barranquilla (Colombia) Costa Rica 2-1 Venezuela Central American & Caribbean Games Group A
23.07 Kigali Rwanda 0-3 Ethiopia CECAFA Cup 
23.07 Kigali (Rwanda) Tanzania Mainland 4-1 Uganda CECAFA Cup 
22.07 Barranquilla (Colombia) Mexico w/o Haiti
Mexico awarded 3-0 win
Central American & Caribbean Games Group B
22.07 Barranquilla (Colombia) Nicaragua 2-2 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Group B
22.07 Hanoi Vietnam 4-0 Taiwan Friendly 
21.07 Barranquilla Colombia 3-2 Venezuela Central American & Caribbean Games Group A
21.07 Barranquilla (Colombia) Costa Rica 2-1 Jamaica Central American & Caribbean Games Group A
21.07 Kigali (Rwanda) Kenya 1-1 Tanzania Mainland CECAFA Cup 
21.07 Kigali (Rwanda) Uganda 2-1 Ethiopia CECAFA Cup 
20.07Barranquilla (Colombia) Nicaragua w/o Haiti
Nicaragua awarded 3-0 win
Central American & Caribbean GamesGroup B
20.07 Barranquilla (Colombia) Mexico 5-1 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Group B
19.07 Barranquilla Colombia 0-1 Costa Rica Central American & Caribbean Games Group A
19.07 Barranquilla (Colombia) Venezuela 2-1 Jamaica Central American & Caribbean Games Group A
19.07 Kigali Rwanda 1-0 Tanzania Mainland CECAFA Cup 
19.07 Kigali (Rwanda) Uganda 1-0 Kenya CECAFA Cup 
19.07 Hanoi Vietnam 4-3 Taiwan Friendly 
13.07Palembang (Indonesia)Vietnam 3-0 Myanmar AFF Championship3rd Place Match
13.07Palembang (Indonesia)Thailand 3-2 Australia U-20 AFF ChampionshipFinal
13.07 Pirae Tahiti 2-0 Cook Islands Friendly  
11.07 Palembang (Indonesia) Thailand 3-1 Myanmar AFF Championship Semi-Final
11.07 Palembang (Indonesia) Australia U-20 4-2 Vietnam AFF Championship Semi-Final
10.07 Paea Tahiti 3-1 Cook Islands Friendly  
09.07 Palembang Indonesia 3-3 Philippines AFF Championship Group B
09.07 Palembang (Indonesia) Vietnam 4-3 Myanmar AFF Championship Group B
08.07 Palembang (Indonesia) Thailand 4-2 Australia U-20 AFF Championship Group A
08.07 Palembang (Indonesia) Malaysia 4-0 Timor-Leste AFF Championship Group A
07.07Palembang (Indonesia)Myanmar 7-0 Singapore AFF ChampionshipGroup B
07.07 Palembang (Indonesia) Vietnam 5-0 Philippines AFF Championship Group B
06.07 Palembang (Indonesia) Australia U-20 12-0 Cambodia AFF Championship Group A
06.07 Palembang (Indonesia) Thailand 8-0 Malaysia AFF Championship Group A
06.07 Schluein Romansch 0-5 Sorbia Friendly 
05.07 Palembang Indonesia 1-6 Myanmar AFF Championship Group B
05.07 Palembang (Indonesia) Vietnam 10-0 Singapore AFF Championship Group B
04.07 Palembang (Indonesia) Australia U-20 9-0 Timor-Leste AFF Championship Group A
04.07 Palembang (Indonesia) Thailand 11-0 Cambodia AFF Championship Group A
03.07 Palembang Indonesia 0-6 Vietnam AFF Championship Group B
03.07 Palembang (Indonesia) Philippines 3-0 Singapore AFF Championship Group B
02.07 Palembang (Indonesia) Malaysia 4-0 Cambodia AFF Championship Group A
02.07 Palembang (Indonesia) Thailand 8-0 Timor-Leste AFF Championship Group A
01.07Palembang (Indonesia)Myanmar 4-0 Philippines AFF ChampionshipGroup B
01.07PalembangIndonesia 0-0 Singapore AFF ChampionshipGroup B
30.06Palembang (Indonesia) Australia U-20 7-0 Malaysia AFF ChampionshipGroup A
30.06Palembang (Indonesia) Cambodia 12-0 Timor-Leste AFF ChampionshipGroup A
16.06 Bangkok Thailand 2-1 Myanmar Friendly 
12.06 Zenica Bosnia & Herzegovina 0-2 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Group 1
12.06 Newport Wales 3-0 Russia World Cup Qualifier Europe, Group 1
12.06 Minsk Belarus 0-5 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Group 2
12.06 Kielce Poland 2-3 Scotland World Cup Qualifier Europe, Group 2
12.06 Heerenveen Netherlands 1-0 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Group 3
12.06 Stavanger Norway 1-0 Ireland World Cup Qualifier Europe, Group 3
12.06 Viborg Denmark 5-1 Hungary World Cup Qualifier Europe, Group 4
12.06 Lviv Ukraine 1-0 Sweden World Cup Qualifier Europe, Group 4
12.06 Chomutov Czechia 4-1 Faroe Islands World Cup Qualifier Europe, Group 5
12.06 Botoșani Romania 1-1 Portugal World Cup Qualifier Europe, Group 6
12.06 Ramat Gan Israel 0-6 Austria World Cup Qualifier Europe, Group 7
12.06 Belgrade Serbia 0-2 Finland World Cup Qualifier Europe, Group 7
12.06 Rancagua Chile 2-2 Costa Rica Friendly Closed door match
12.06 Bangkok Thailand 1-1 Myanmar Friendly 
12.06 Cleveland USA 2-1 China Friendly 
11.06 Reykjavík Iceland 2-0 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Group 5
11.06 Calabar Nigeria 6-0 Gambia Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
10.06 Chișinău Moldova 0-7 Belgium World Cup Qualifier Europe, Group 6
10.06 Addis Ababa Ethiopia 2-3 Algeria Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
10.06 Bamako Mali 0-0 Côte d'Ivoire Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
10.06 Bloemfontein South Africa 6-0 Lesotho Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
10.06 Harare Zimbabwe 1-2 Zambia Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
10.06 Hamilton Canada 2-3 Germany Friendly 
10.06 Wellington New Zealand 1-3 Japan Friendly 
10.06 Chonburi Thailand 3-1 Malaysia Friendly 
09.06 Yaoundé Cameroon 5-0 Congo Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
09.06 Bata Equatorial Guinea 2-0 Kenya Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
09.06 Rancagua Chile 4-0 Costa Rica Friendly 
09.06 Podgorica Montenegro 2-2 Albania Friendly 
08.06 Moscow Russia 1-3 England World Cup Qualifier Europe, Group 1
08.06 Tallaght Ireland 0-2 Norway World Cup Qualifier Europe, Group 3
08.06 Portadown Northern Ireland 0-5 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Group 3
08.06 Lviv Ukraine 1-5 Denmark World Cup Qualifier Europe, Group 4
08.06 Florence Italy 3-0 Portugal World Cup Qualifier Europe, Group 6
08.06 Helsinki Finland 0-2 Austria World Cup Qualifier Europe, Group 7
08.06 Chonburi Thailand 3-0 Malaysia Friendly 
07.06 Swansea Wales 1-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Group 1
07.06 Falkirk Scotland 2-1 Belarus World Cup Qualifier Europe, Group 2
07.06 Gothenburg Sweden 4-0 Croatia World Cup Qualifier Europe, Group 4
07.06 Tórshavn Faroe Islands 0-4 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Group 5
07.06 Murcia Spain 2-0 Israel World Cup Qualifier Europe, Group 7
07.06 Panama City Panama 1-1 Nicaragua Friendly 
07.06 Sandy USA 1-0 China Friendly 
06.06 Algiers Algeria 3-1 Ethiopia Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Round, 1st Leg
06.06 Brazzaville Congo 0-5 Cameroon Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Round, 1st Leg
06.06 Abidjan Côte d'Ivoire 2-2 Mali Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Round, 1st Leg
06.06 Bakau Gambia 0-1 Nigeria Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Round, 1st Leg
06.06NairobiKenya 2-1 Equatorial Guinea Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 1st Leg
06.06 Maseru Lesotho 0-1 South Africa Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Round, 1st Leg
06.06 Lusaka Zambia 0-1 Zimbabwe Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Round, 1st Leg
06.06TelkiHungary 0-0 Greece Friendly 
06.06PodgoricaMontenegro 1-0 Albania Friendly 
05.06 Panama City Panama 1-0 Nicaragua Friendly 
30.05 Palembang Indonesia 0-3 Thailand Friendly 
27.05 Couva (Trinidad & Tobago) Saint Kitts & Nevis 7-0 US Virgin Islands CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group C
27.05 Couva Trinidad & Tobago 13-0 Grenada CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group C
27.05 Saint John's Antigua & Barbuda 1-0 Saint Lucia CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group D
27.05 Saint John's (Antigua & Barbuda) Curaçao 1-0 Saint Vincent & the Grenadines CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group D
27.05 Leonora (Guyana) Bermuda 1-0 Suriname CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group E
27.05 Leonora Guyana 0-0 Barbados CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group E
27.05 Palembang Indonesia 0-13 Thailand Friendly 
25.05 Couva (Trinidad & Tobago) Dominica 1-1 Grenada CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group C
25.05 Couva Trinidad & Tobago 1-1 Saint Kitts & Nevis CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group C
25.05 Saint John's Antigua & Barbuda 3-0 Curaçao CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group D
25.05 Saint John's (Antigua & Barbuda) Saint Lucia 2-1 Saint Vincent & the Grenadines CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group D
25.05 Leonora (Guyana) Bermuda 3-2 Barbados CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group E
25.05 Leonora Guyana 6-1 Suriname CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group E
23.05 Couva (Trinidad & Tobago) Dominica 3-0 US Virgin Islands CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group C
23.05 Couva (Trinidad & Tobago) Saint Kitts & Nevis 10-0 Grenada CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group C
23.05 Saint John's Antigua & Barbuda 1-0 Saint Vincent & the Grenadines CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group D
23.05 Saint John's (Antigua & Barbuda) Saint Lucia 2-1 Curaçao CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group D
23.05 Leonora (Guyana) Barbados 2-1 Suriname CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group E
23.05 Leonora Guyana 2-2 Bermuda CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group E
21.05 Couva Trinidad & Tobago 3-0 Dominica CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group C
21.05 Couva (Trinidad & Tobago) US Virgin Islands 3-0 Grenada CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group C
20.05 Bakau Gambia 0-2 Mali Friendly 
19.05 Couva (Trinidad & Tobago) Saint Kitts & Nevis 2-1 Dominica CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group C
19.05 Couva Trinidad & Tobago 10-0 US Virgin Islands CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group C
17.05 Bakau Gambia 2-3 Mali Friendly 
17.05 Managua Nicaragua 0-1 El Salvador Friendly 
16.05 Paynters Antigua & Barbuda 0-4 Saint Kitts & Nevis Friendly 
15.05 Managua Nicaragua 2-0 El Salvador Friendly 
13.05 San Cristóbal (Dominican Republic) Cuba 4-0 Anguilla CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group A
13.05 San Cristóbal Dominican Republic 3-0 Aruba CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group A
13.05 Port-au-Prince Haiti 2-2 Jamaica CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group B
13.05 Port-au-Prince (Haiti) Martinique 3-0 Guadeloupe CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group B
11.05 San Cristóbal Dominican Republic 3-0 Anguilla CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group A
11.05 San Cristóbal (Dominican Republic) Puerto Rico 5-0 Aruba CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group A
11.05 Port-au-Prince Haiti 11-0 Guadeloupe CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group B
11.05 Port-au-Prince (Haiti) Jamaica 3-0 Martinique CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group B
09.05 San Cristóbal (Dominican Republic) Aruba 2-1 Anguilla CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group A
09.05 San Cristóbal (Dominican Republic) Cuba 2-2 Puerto Rico CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group A
09.05 Port-au-Prince Haiti 2-0 Martinique CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group B
09.05 Port-au-Prince (Haiti) Jamaica 13-0 Guadeloupe CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group B
07.05 San Cristóbal (Dominican Republic) Cuba 11-0 Aruba CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group A
07.05 San Cristóbal Dominican Republic 0-0 Puerto Rico CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group A
05.05 San Cristóbal Dominican Republic 1-5 Cuba CONCACAF Championship Qualifier Caribbean Zone, Group A
05.05San Cristóbal (Dominican Republic) Puerto Rico 10-0 Anguilla CONCACAF Championship QualifierCaribbean Zone, Group A
29.04 Saint John's Antigua & Barbuda 3-0 Guadeloupe CFU Challenge Series Group D
29.04 Couva (Trinidad & Tobago) Suriname 6-5 Grenada CFU Challenge Series Group E
29.04 Couva Trinidad & Tobago 3-1 Guyana CFU Challenge Series Group E
27.04 Saint John's Antigua & Barbuda 2-1 Curaçao CFU Challenge Series Group D
27.04 Couva (Trinidad & Tobago) Guyana 2-2 Suriname CFU Challenge Series Group E
27.04 Couva Trinidad & Tobago 8-1 Grenada CFU Challenge Series Group E
25.04 Saint John's (Antigua & Barbuda) Curaçao 3-2 Guadeloupe CFU Challenge Series Group D
25.04 Couva (Trinidad & Tobago) Grenada 0-0 Guyana CFU Challenge Series Group E
25.04 Couva Trinidad & Tobago 7-0 Suriname CFU Challenge Series Group E
22.04 La Serena (Chile) Brazil 3-0 Colombia Copa América Final Group
22.04 La Serena Chile 4-0 Argentina Copa América Final Group
22.04 Basseterre (Saint Kitts & Nevis) Dominica 3-0 Saint Vincent & the Grenadines CFU Challenge Series Group A
22.04 Basseterre Saint Kitts & Nevis 0-1 Saint Lucia CFU Challenge Series Group A
22.04 Kingston Jamaica 0-1 Cuba CFU Challenge Series Group B
20.04 Amman (Jordan) China 3-1 Thailand Asian Cup 3rd Place Match
20.04 Amman (Jordan) Japan 1-0 Australia Asian Cup Final
20.04 Basseterre (Saint Kitts & Nevis) Dominica 0-0 Saint Lucia CFU Challenge Series Group A
20.04 Basseterre Saint Kitts & Nevis 2-0 Saint Vincent & the Grenadines CFU Challenge Series Group A
20.04 Kingston Jamaica 3-2 Barbados CFU Challenge Series Group B
20.04 Port-au-Prince Haiti 14-0 US Virgin Islands CFU Challenge Series Group C
19.04 La Serena (Chile) Brazil 3-0 Argentina Copa América Final Group
19.04 La Serena Chile 0-0 Colombia Copa América Final Group
18.04 Basseterre Saint Kitts & Nevis 1-0 Dominica CFU Challenge Series Group A
18.04 Basseterre (Saint Kitts & Nevis) Saint Lucia 1-0 Saint Vincent & the Grenadines CFU Challenge Series Group A
18.04 Kingston (Jamaica) Cuba 7-0 Barbados CFU Challenge Series Group B
18.04 Port-au-Prince Haiti 7-0 US Virgin Islands CFU Challenge Series Group C
17.04 Amman (Jordan) Australia 2-2 Thailand
After extra time, 3-1 pens
Asian Cup Semi-Final
17.04 Amman (Jordan) Japan 3-1 China Asian Cup Semi-Final
16.04 Amman (Jordan) South Korea 5-0 Philippines Asian Cup 5th Place Match
16.04 La Serena (Chile) Argentina 3-1 Colombia Copa América Final Group
16.04 La Serena Chile 1-3 Brazil Copa América Final Group
13.04 Amman (Jordan) Australia 1-1 Japan Asian Cup Group B
13.04 Amman (Jordan) South Korea 4-0 Vietnam Asian Cup Group B
13.04 Coquimbo (Chile) Argentina 2-0 Venezuela Copa América Group B
13.04 Coquimbo (Chile) Brazil 7-0 Bolivia Copa América Group B
12.04 Amman Jordan 1-8 China Asian Cup Group A
12.04 Amman (Jordan) Thailand 3-1 Philippines Asian Cup Group A
12.04 La Serena Chile 5-0 Peru Copa América Group A
12.04 La Serena (Chile) Paraguay 2-1 Uruguay Copa América Group A
12.04 Havana Cuba 1-2 Nicaragua Friendly 
11.04 Coquimbo (Chile) Bolivia 1-0 Ecuador Copa América Group B
11.04 Coquimbo (Chile) Brazil 4-0 Venezuela Copa América Group B
10.04 Zenica Bosnia & Herzegovina 0-2 England World Cup Qualifier Europe, Group 1
10.04 Elbasan Albania 1-0 Belarus World Cup Qualifier Europe, Group 2
10.04 Paisley Scotland 3-0 Poland World Cup Qualifier Europe, Group 2
10.04 Tallaght Ireland 0-2 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Group 3
10.04 Portadown Northern Ireland 0-3 Norway World Cup Qualifier Europe, Group 3
10.04 Tórshavn Faroe Islands 0-5 Iceland World Cup Qualifier Europe, Group 5
10.04 Domžale Slovenia 0-4 Germany World Cup Qualifier Europe, Group 5
10.04 Ferrara Italy 2-1 Belgium World Cup Qualifier Europe, Group 6
10.04 Vadul lui Vodă Moldova 0-0 Romania World Cup Qualifier Europe, Group 6
10.04 Maria Enzersdorf Austria 0-1 Spain World Cup Qualifier Europe, Group 7
10.04 Ramat Gan Israel 0-1 Serbia World Cup Qualifier Europe, Group 7
10.04 Amman (Jordan) Australia 8-0 Vietnam Asian Cup Group B
10.04 Amman (Jordan) Japan 0-0 South Korea Asian Cup Group B
10.04 La Serena Chile 1-0 Uruguay Copa América Group A
10.04 La Serena (Chile) Colombia 3-0 Peru Copa América Group A
10.04 Algiers Algeria 2-0 Senegal Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 2nd Leg
10.04 Addis Ababa Ethiopia 7-0 Libya Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 2nd Leg
10.04 Bakau Gambia 2-1 Burkina Faso
5-3 pens
Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 2nd Leg
10.04 Abidjan Côte d'Ivoire 0-0 Morocco Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 2nd Leg
10.04 Lobamba Swaziland 1-2 Lesotho Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 2nd Leg
10.04 Havana Cuba 4-2 Nicaragua Friendly 
09.04 Astana Kazakhstan 0-3 Russia World Cup Qualifier Europe, Group 1
09.04 Zadar Croatia 1-3 Hungary World Cup Qualifier Europe, Group 4
09.04 Viborg Denmark 1-0 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Group 4
09.04 Amman (Jordan) China 3-0 Philippines Asian Cup Group A
09.04 Amman Jordan 1-6 Thailand Asian Cup Group A
09.04 Coquimbo (Chile) Argentina 6-3 Ecuador Copa América Group B
09.04 Coquimbo (Chile) Venezuela 8-0 Bolivia Copa América Group B
09.04 Rennes France 1-0 Canada Friendly 
08.04 La Serena (Chile) Colombia 5-1 Paraguay Copa América Group A
08.04 La Serena (Chile) Peru 1-1 Uruguay Copa América Group A
08.04 Bangui Central African Republic 1-1 Congo Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 2nd Leg
08.04 Kampala Uganda 0-0 Kenya Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 2nd Leg
08.04 Lusaka Zambia 1-1 Tanzania Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 2nd Leg
08.04 Harare Zimbabwe 2-0 Namibia Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 2nd Leg
08.04 Houston USA 6-2 Mexico Friendly 
07.04 Halle an der Saale Germany 4-0 Czechia World Cup Qualifier Europe, Group 5
07.04 Amman (Jordan) Australia 0-0 South Korea Asian Cup Group B
07.04 Amman (Jordan) Japan 4-0 Vietnam Asian Cup Group B
07.04 Coquimbo (Chile) Argentina 3-0 Bolivia Copa América Group B
07.04 Coquimbo (Chile) Brazil 8-0 Ecuador Copa América Group B
07.04 Ouagadougou Burkina Faso 2-1 Gambia Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 1st Leg
07.04 Riva Turkey 3-0 Estonia Friendly 
06.04 Southampton England 0-0 Wales World Cup Qualifier Europe, Group 1
06.04 Włocławek Poland 1-1 Albania World Cup Qualifier Europe, Group 2
06.04 Tallaght Ireland 2-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Group 3
06.04 Eindhoven Netherlands 7-0 Northern Ireland World Cup Qualifier Europe, Group 3
06.04 Lendava Slovenia 0-2 Iceland World Cup Qualifier Europe, Group 5
06.04 Leuven Belgium 1-1 Portugal World Cup Qualifier Europe, Group 6
06.04 Vadul lui Vodă Moldova 1-3 Italy World Cup Qualifier Europe, Group 6
06.04 Helsinki Finland 0-2 Spain World Cup Qualifier Europe, Group 7
06.04 Amman (Jordan) China 4-0 Thailand Asian Cup Group A
06.04 Amman Jordan 1-2 Philippines Asian Cup Group A
06.04 La Serena Chile 1-1 Colombia Copa América Group A
06.04 La Serena (Chile) Paraguay 3-0 Peru Copa América Group A
06.04 Maseru Lesotho 1-0 Swaziland Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 1st Leg
06.04 Rabat Morocco 1-1 Côte d'Ivoire Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 1st Leg
06.04 Le Mans France 8-0 Nigeria Friendly 
06.04 Rīga Latvia 0-3 Finland 'B' Friendly 
05.04 Zenica Bosnia & Herzegovina 1-6 Russia World Cup Qualifier Europe, Group 1
05.04 Schaffhausen Switzerland 1-0 Scotland World Cup Qualifier Europe, Group 2
05.04 Zadar Croatia 0-3 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Group 4
05.04 Szombathely Hungary 1-4 Sweden World Cup Qualifier Europe, Group 4
05.04 Maria Enzersdorf Austria 1-1 Serbia World Cup Qualifier Europe, Group 7
05.04 Coquimbo (Chile) Brazil 3-1 Argentina Copa América Group B
05.04 Coquimbo (Chile) Venezuela 1-0 Ecuador Copa América Group B
05.04 Windhoek Namibia 0-2 Zimbabwe Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 1st Leg
05.04 Jacksonville USA 4-1 Mexico Friendly 
04.04 La Serena Chile 1-1 Paraguay Copa América Group A
04.04 La Serena (Chile) Colombia 7-0 Uruguay Copa América Group A
04.04 Brazzaville Congo 2-0 Central African Republic Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 1st Leg
04.04 Cairo (Egypt) Libya 0-8 Ethiopia Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 1st Leg
04.04 Machakos Kenya 1-0 Uganda Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 1st Leg
04.04 Pikine Senegal 2-1 Algeria Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 1st Leg
04.04 Dar es Salaam Tanzania 3-3 Zambia Africa Cup of Nations Qualifier 1st Round, 1st Leg
04.04 Rīga Latvia 2-4 Finland 'B' Friendly 
04.04 Riva Turkey 3-2 Estonia Friendly 
02.04 Kénitra Morocco 2-1 Gambia Friendly 
01.04 Isahaya Japan 7-1 Ghana Friendly 
26.03 Perth Australia 5-0 Thailand Friendly 
25.03KitweZambia 0-3 Kenya Friendly 
24.03AmmanJordan 1-1 Taiwan Friendly 
24.03MarabellaTrinidad & Tobago 1-1 Panama Friendly 
22.03 Couva Trinidad & Tobago 1-2 Panama Friendly 
16.03 Pikine Senegal 1-0 Morocco Friendly 
14.03 Toubab Dialaw Senegal 2-3 Morocco Friendly 
07.03 Orlando (USA) France 3-0 Germany SheBelieves Cup 
07.03 Orlando USA 1-0 England SheBelieves Cup 
07.03 Vila Real de Santo António (Portugal) China 2-1 Russia Algarve Cup 11th Place Match
07.03 Vila Real de Santo António (Portugal) Denmark 1-1 Iceland
4-5 pens
Algarve Cup 9th Place Match
07.03 Albufeira (Portugal) Norway 0-0 South Korea
Abandoned at half-time due to rain
Algarve Cup 7th Place Match
07.03 Parchal (Portugal) Canada 2-0 Japan Algarve Cup 5th Place Match
07.03 Albufeira Portugal 2-1 Australia Algarve Cup 3rd Place Match
07.03 Parchal (Portugal) Netherlands n/p Sweden
Match cancelled due to rain
Algarve Cup Final
07.03 Paralimni (Cyprus) Finland 2-0 Hungary Cyprus Cup 11th Place Match
07.03 Larnaca (Cyprus) Czechia 5-2 Slovakia Cyprus Cup 9th Place Match
07.03 Larnaca (Cyprus) Austria 1-1 Wales
3-2 pens
Cyprus Cup 7th Place Match
07.03 Paralimni (Cyprus) Belgium 2-1 South Africa Cyprus Cup 5th Place Match
07.03 Larnaca (Cyprus) North Korea 2-1 Switzerland Cyprus Cup 3rd Place Match
07.03 Larnaca (Cyprus) Spain 2-0 Italy Cyprus Cup Final
06.03 Kızılağaç (Turkey) Latvia 2-1 Kazakhstan Turkish Women's Cup 9th Place Match
06.03 Kargıcak (Turkey) Romania 2-1 Jordan Turkish Women's Cup 7th Place Match
06.03 Kızılağaç (Turkey) Kosovo 1-0 Northern Ireland Turkish Women's Cup 5th Place Match
06.03 Kargıcak (Turkey) Poland 0-0 Ukraine
1-3 pens
Turkish Women's Cup 3rd Place Match
06.03 Alanya (Turkey) France 'B' 2-1 Mexico Turkish Women's Cup Final
06.03 Zadar Croatia 0-0 Bosnia & Herzegovina
Match abandoned at 45' due to rain
3-Nation Tournament  
06.03 Las Condes Chile 0-0 Colombia Friendly 
06.03 San Pedro del Pinatar (Spain) Scotland 2-0 New Zealand Friendly 
06.03 Ajdovščina Slovenia 2-2 Serbia Friendly 
05.03 Albufeira (Portugal) Australia 2-0 China Algarve Cup Group A
05.03 Faro/Loulé Portugal 2-0 Norway Algarve Cup Group A
05.03 Albufeira (Portugal) Canada 3-0 South Korea Algarve Cup Group B
05.03 Lagos (Portugal) Sweden 3-0 Russia Algarve Cup Group B
05.03 Parchal (Portugal) Iceland 0-0 Netherlands Algarve Cup Group C
05.03 Faro/Loulé (Portugal) Japan 2-0 Denmark Algarve Cup Group C
05.03 Larnaca (Cyprus) Finland 2-2 Italy Cyprus Cup Group A
05.03 Larnaca (Cyprus) Switzerland 0-0 Wales Cyprus Cup Group A
05.03 Larnaca (Cyprus) Belgium 2-0 Austria Cyprus Cup Group B
05.03 Larnaca (Cyprus) Spain 2-0 Czechia Cyprus Cup Group B
05.03 Paralimni (Cyprus) Hungary 1-1 Slovakia Cyprus Cup Group C
05.03 Paralimni (Cyprus) North Korea 0-0 South Africa Cyprus Cup Group C
05.03 Singapore Singapore 2-0 Maldives Friendly 
04.03 Harrison (USA) England 2-2 Germany SheBelieves Cup 
04.03 Harrison USA 1-1 France SheBelieves Cup 
04.03 Kızılağaç (Turkey) Jordan 3-2 Latvia Turkish Women's Cup Group A
04.03 Kargıcak (Turkey) Mexico 1-0 Poland Turkish Women's Cup Group A
04.03 Kızılağaç (Turkey) Kazakhstan 1-1 Kosovo Turkish Women's Cup Group B
04.03 Kargıcak (Turkey) Ukraine 3-1 Northern Ireland Turkish Women's Cup Group C
04.03 Kargıcak (Turkey) France 'B' 3-0 Romania Turkish Women's Cup Inter-Group Match
04.03 Macul Chile 1-0 Colombia Friendly Closed door match
04.03 Tiraspol Moldova 1-1 Lithuania Friendly 
03.03 Polača (Croatia) Bosnia & Herzegovina 2-1 Montenegro 3-Nation Tournament  
03.03 Tangier Morocco 7-1 Luxembourg Friendly 
03.03 San Pedro del Pinatar (Spain) Scotland 2-0 New Zealand Friendly 
02.03 Vila Real de Santo António (Portugal) Norway 2-0 China Algarve Cup Group A
02.03 Faro/Loulé Portugal 0-0 Australia Algarve Cup Group A
02.03 Faro/Loulé (Portugal) Canada 1-0 Russia Algarve Cup Group B
02.03 Parchal (Portugal) South Korea 1-1 Sweden Algarve Cup Group B
02.03 Parchal (Portugal) Japan 2-1 Iceland Algarve Cup Group C
02.03 Vila Real de Santo António (Portugal) Netherlands 3-2 Denmark Algarve Cup Group C
02.03 Larnaca (Cyprus) Italy 3-0 Wales Cyprus Cup Group A
02.03 Larnaca (Cyprus) Switzerland 4-0 Finland Cyprus Cup Group A
02.03 Larnaca (Cyprus) Austria 2-0 Czechia Cyprus Cup Group B
02.03 Larnaca (Cyprus) Belgium 0-0 Spain Cyprus Cup Group B
02.03 Paralimni (Cyprus) North Korea 1-0 Slovakia Cyprus Cup Group C
02.03 Paralimni (Cyprus) South Africa 1-0 Hungary Cyprus Cup Group C
02.03 Ypané Paraguay 5-0 Uruguay Friendly 
02.03 Kargıcak (Turkey) Mexico 5-1 Jordan Turkish Women's Cup Group A
02.03 Kızılağaç (Turkey) Poland 2-0 Latvia Turkish Women's Cup Group A
02.03 Kargıcak (Turkey) France 'B' 6-0 Kazakhstan Turkish Women's Cup Group B
02.03 Kargıcak (Turkey) Northern Ireland 1-1 Romania Turkish Women's Cup Group C
02.03 Kızılağaç (Turkey) Ukraine 2-0 Kosovo Turkish Women's Cup Inter-Group Match
01.03 Columbus (USA) England 4-1 France SheBelieves Cup 
01.03 Columbus USA 1-0 Germany SheBelieves Cup 
01.03 Tiraspol Moldova 3-1 Lithuania Friendly 
28.02 Albufeira (Portugal) Australia 4-3 Norway Algarve Cup Group A
28.02 Lagos Portugal 2-1 China Algarve Cup Group A
28.02 Albufeira (Portugal) South Korea 3-1 Russia Algarve Cup Group B
28.02 Parchal (Portugal) Sweden 3-1 Canada Algarve Cup Group B
28.02 Lagos (Portugal) Denmark 0-0 Iceland Algarve Cup Group C
28.02 Parchal (Portugal) Netherlands 6-2 Japan Algarve Cup Group C
28.02 Larnaca (Cyprus) Italy 3-0 Switzerland Cyprus Cup Group A
28.02 Larnaca (Cyprus) Wales 1-0 Finland Cyprus Cup Group A
28.02 Larnaca (Cyprus) Czechia 2-1 Belgium Cyprus Cup Group B
28.02 Larnaca (Cyprus) Spain 2-0 Austria Cyprus Cup Group B
28.02 Paralimni (Cyprus) North Korea 2-0 Hungary Cyprus Cup Group C
28.02 Paralimni (Cyprus) Slovakia 0-0 South Africa Cyprus Cup Group C
28.02 Biograd na Moru Croatia 5-0 Montenegro 3-Nation Tournament  
28.02 Ypané Paraguay 2-0 Uruguay Friendly 
28.02 Kargıcak (Turkey) Mexico 5-0 Latvia Turkish Women's Cup Group A
28.02 Kargıcak (Turkey) Poland 2-0 Jordan Turkish Women's Cup Group A
28.02 Kargıcak (Turkey) France 'B' 6-0 Kosovo Turkish Women's Cup Group B
28.02 Kızılağaç (Turkey) Romania 0-0 Ukraine Turkish Women's Cup Group C
28.02 Kızılağaç (Turkey) Northern Ireland 2-0 Kazakhstan Turkish Women's Cup Inter-Group Match
26.02 Bissau Guinea-Bissau 1-4 Gambia Friendly  
24.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Nigeria 2-1 Mali WAFU Zone B Cup 3rd Place Match
24.02 Abidjan Côte d'Ivoire 0-1 Ghana WAFU Zone B Cup Final
22.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Ghana 1-1 Nigeria
5-4 pens
WAFU Zone B Cup Semi-Final
22.02 Abidjan Côte d'Ivoire 2-0 Mali WAFU Zone B Cup Semi-Final
19.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Mali 1-0 Senegal WAFU Zone B Cup Group B
19.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Nigeria 3-1 Togo WAFU Zone B Cup Group B
18.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Ghana 4-1 Burkina Faso WAFU Zone B Cup Group A
18.02 Abidjan Côte d'Ivoire 7-0 Niger WAFU Zone B Cup Group A
17.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Mali 8-0 Togo WAFU Zone B Cup Group B
17.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Nigeria 3-0 Senegal WAFU Zone B Cup Group B
16.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Ghana 9-0 Niger WAFU Zone B Cup Group A
16.02 Abidjan Côte d'Ivoire 1-1 Burkina Faso WAFU Zone B Cup Group A
15.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Nigeria 1-0 Mali WAFU Zone B Cup Group B
15.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Senegal 6-0 Togo WAFU Zone B Cup Group B
14.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Burkina Faso 5-1 Niger WAFU Zone B Cup Group A
14.02 Abidjan Côte d'Ivoire 1-0 Ghana WAFU Zone B Cup Group A
08.02 Ta' Qali Malta 4-1 Estonia Friendly 
05.02 Amman Jordan 6-0 Afghanistan Friendly 
05.02 Ta' Qali Malta 0-1 Estonia Friendly 
02.02 Amman Jordan 5-0 Afghanistan Friendly 
26.01 Le Lamentin Martinique 1-1 Barbados Friendly 
23.01 Foshan China 2-0 Colombia 4-Nations Tournament  
23.01 Foshan (China) Thailand 2-0 Vietnam 4-Nations Tournament  
23.01 Atamaría (Spain) England 4-1 Netherlands FriendlyClosed door match
23.01 Atamaría (Spain) Norway 2-1 Iceland Friendly 
22.01 Ramat Gan Israel 0-0 Finland World Cup QualifierEurope, Group 7
22.01 San Pedro del Pinatar (Spain) Russia 0-0 Scotland Friendly 
21.01 Foshan China 2-1 Thailand 4-Nations Tournament  
21.01 Foshan (China) Colombia 2-0 Vietnam 4-Nations Tournament  
21.01 Ponta Delgada Portugal 1-3 Ireland Friendly 
21.01 Cape Town South Africa 0-3 Sweden Friendly 
21.01 San Diego USA 5-1 Denmark Friendly 
20.01 Marseille France 1-1 Italy Friendly 
20.01 Podgorica Montenegro 0-1 Bosnia & Herzegovina Friendly 
20.01 Auckland New Zealand Maori 5-0 Australian First Nations Friendly 
20.01 San Pedro del Pinatar Spain 2-0 Netherlands Friendly 
19.01 Foshan China 4-0 Vietnam 4-Nations Tournament  
19.01 Foshan (China) Colombia 1-1 Thailand 4-Nations Tournament  
19.01 Atamaría (Spain) Norway 3-0 Scotland Friendly 
19.01 San Pedro del Pinatar (Spain) Slovakia 1-0 Russia Friendly 
18.01 Ponta Delgada Portugal 1-0 Ireland Friendly 
18.01 Cape Town South Africa 1-4 Sweden Friendly Closed door match (3 x 30 mins)