MEN                      WOMEN
FOOTBALLFOOTBALL
FUTSALFUTSAL
BEACH SOCCERBEACH SOCCER
 


 
WOMEN'S FOOTBALL - 2014 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSNON-FIFAArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
27.12 Barakaldo Basque Country 1-1 Catalonia Friendly  
23.12 Cave Hill Barbados 1-1 Grenada Friendly  
21.12 Brasília Argentina 0-0 China
China finished 3rd on group stage points
Copa Caixa 3rd Place Match
21.12 Brasília Brazil 0-0 USA
Brazil finished 1st on group stage points
Copa Caixa Final
21.12 Kingstown Saint Vincent & the Grenadines 0-0 Grenada Friendly  
19.12 Kingstown Saint Vincent & the Grenadines 1-1 Grenada Friendly  
18.12 Brasília Brazil 4-1 China Copa Caixa Group Stage
18.12 Brasília (Brazil) USA 7-0 Argentina Copa Caixa Group Stage
14.12 Brasília Brazil 3-2 USA Copa Caixa Group Stage
14.12 Brasília (Brazil) China 6-0 Argentina Copa Caixa Group Stage
11.12 Engomi Cyprus 3-2 Luxembourg Friendly  
10.12 Brasília Brazil 4-0 Argentina Copa Caixa Group Stage
10.12 Brasília (Brazil) China 1-1 USA Copa Caixa Group Stage
02.12 Port of Spain Trinidad & Tobago 0-1 Ecuador World Cup Qualifier South America/CONCACAF Play-Off, 2nd Leg
27.11 Verona Italy 1-2 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Final, 2nd Leg
27.11 Boca del Río (Mexico) Costa Rica 3-2 Venezuela Central American & Caribbean Games 3rd Place Match
27.11 Boca del Río Mexico 2-0 Colombia Central American & Caribbean Games Final
27.11 Randaberg Norway 2-0 New Zealand Friendly  
26.11 Los Angeles (USA) Canada 1-1 Sweden Friendly  
26.11 Lyon France 2-0 Brazil Friendly  
26.11 Telki Hungary 8-0 Macedonia Friendly  
25.11 Boca del Río (Mexico) Colombia 1-0 Venezuela Central American & Caribbean Games Semi-Final
25.11 Boca del Río Mexico 1-0 Costa Rica Central American & Caribbean Games Semi-Final
25.11 Randaberg Norway 1-1 New Zealand Friendly  
24.11 Los Angeles (USA) Canada 1-0 Sweden Friendly  
23.11 London England 0-3 Germany Friendly  
23.11 Stara Pazova Serbia 1-0 Bosnia & Herzegovina Friendly  
22.11 The Hague Netherlands 1-1 Italy World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Final, 1st Leg
22.11 Boca del Río (Mexico) Costa Rica 6-1 Dominican Republic Central American & Caribbean Games Group B
22.11 Boca del Río (Mexico) Venezuela 3-0 Nicaragua Central American & Caribbean Games Group B
22.11 Laval France 2-1 New Zealand Friendly  
22.11 Sosnowiec Poland 1-4 Belgium Friendly  
21.11 Boca del Río (Mexico) Colombia 7-0 Trinidad & Tobago 'B' Central American & Caribbean Games Group A
21.11 Boca del Río Mexico 1-0 Haiti Central American & Caribbean Games Group A
21.11 Islamabad (Pakistan) India 6-0 Nepal SAFF Championship Final
20.11 Boca del Río (Mexico) Costa Rica 3-0 Nicaragua Central American & Caribbean Games Group B
20.11 Boca del Río (Mexico) Venezuela 6-2 Dominican Republic Central American & Caribbean Games Group B
19.11 Boca del Río (Mexico) Colombia 3-0 Haiti Central American & Caribbean Games Group A
19.11 Boca del Río Mexico 6-0 Trinidad & Tobago 'B' Central American & Caribbean Games Group A
19.11 Islamabad (Pakistan) India 5-0 Sri Lanka SAFF Championship Semi-Final
19.11 Islamabad (Pakistan) Nepal 1-0 Bangladesh SAFF Championship Semi-Final
18.11 Taipei (Taiwan) Hong Kong 3-0 Guam East Asian Cup Qualifier 2nd Round
18.11 Taipei Taiwan 0-2 South Korea East Asian Cup Qualifier 2nd Round
18.11 Boca del Río (Mexico) Costa Rica 2-1 Venezuela Central American & Caribbean Games Group B
18.11 Boca del Río (Mexico) Nicaragua 1-0 Dominican Republic Central American & Caribbean Games Group B
17.11 Boca del Río (Mexico) Haiti 1-1 Trinidad & Tobago 'B' Central American & Caribbean Games Group A
17.11 Boca del Río Mexico 1-1 Colombia Central American & Caribbean Games Group A
17.11 Islamabad (Pakistan) Bangladesh 3-1 Maldives SAFF Championship Group A
17.11 Islamabad (Pakistan) India 12-0 Afghanistan SAFF Championship Group A
16.11 Islamabad (Pakistan) Nepal 3-0 Sri Lanka SAFF Championship Group B
16.11 Islamabad Pakistan 4-1 Bhutan SAFF Championship Group B
15.11 Zhubei (Taiwan) South Korea 9-0 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 2nd Round
15.11 Zhubei Taiwan 4-0 Guam East Asian Cup Qualifier 2nd Round
15.11 Islamabad (Pakistan) India 5-1 Bangladesh SAFF Championship Group A
15.11 Islamabad (Pakistan) Maldives 1-0 Afghanistan SAFF Championship Group A
14.11 Islamabad Pakistan 0-2 Nepal SAFF Championship Group B
14.11 Islamabad (Pakistan) Sri Lanka 3-0 Bhutan SAFF Championship Group B
13.11 Islamabad (Pakistan) Bangladesh 6-1 Afghanistan SAFF Championship Group A
13.11 Islamabad (Pakistan) India 8-0 Maldives SAFF Championship Group A
13.11 Havana Cuba 1-1 Dominican Republic Friendly  
12.11 Zhubei (Taiwan) South Korea 15-0 Guam East Asian Cup Qualifier 2nd Round
12.11 Zhubei Taiwan 2-0 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 2nd Round
12.11 Islamabad (Pakistan) Nepal 8-0 Bhutan SAFF Championship Group B
11.11 Islamabad Pakistan 1-2 Sri Lanka SAFF Championship Group B
11.11 Havana Cuba 0-1 Dominican Republic Friendly  
08.11 Quito Ecuador 0-0 Trinidad & Tobago World Cup Qualifier South America/CONCACAF Play-Off, 1st Leg
05.11 Burton-upon-Trent England U-23 3-2 Poland Friendly  
30.10 Rotterdam Netherlands 2-0 Scotland World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Semi-Final, 2nd Leg
30.10 Nieciecza Poland 4-1 Slovakia Friendly  
29.10 Lviv Ukraine 2-2 Italy World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Semi-Final, 2nd Leg
29.10 Kokopo (Papua New Guinea) New Zealand 11-0 Cook Islands World Cup Qualifier Oceania
29.10 Kokopo Papua New Guinea 3-0 Tonga World Cup Qualifier Oceania
29.10 Riffa Bahrain 10-1 Pakistan Friendly  
29.10 Koerich Luxembourg 1-0 Lithuania Friendly  
29.10 Örebro Sweden 1-2 Germany Friendly  
28.10 Vancouver Canada 2-3 Japan Friendly  
28.10 Náchod Czechia 1-1 Poland Friendly  
27.10 Kokopo (Papua New Guinea) Cook Islands 1-1 Tonga World Cup Qualifier Oceania
27.10 Kokopo Papua New Guinea 0-3 New Zealand World Cup Qualifier Oceania
26.10 Chester (USA) Mexico 4-2 Trinidad & Tobago
After extra time
CONCACAF Championship 3rd Place Match
26.10 Chester USA 6-0 Costa Rica CONCACAF Championship Final
26.10 Riffa Bahrain 5-1 Pakistan Friendly  
26.10 Curepipe Mauritius 1-0 Rodrigues Friendly  
25.10 Rieti Italy 2-1 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Semi-Final, 1st Leg
25.10 Edinburgh Scotland 1-2 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Semi-Final, 1st Leg
25.10 Windhoek (Namibia) Côte d'Ivoire 1-0 South Africa African Championship 3rd Place Match
25.10 Windhoek (Namibia) Nigeria 2-0 Cameroon African Championship Final
25.10 Kokopo (Papua New Guinea) New Zealand 16-0 Tonga World Cup Qualifier Oceania
25.10 Kokopo Papua New Guinea 4-1 Cook Islands World Cup Qualifier Oceania
25.10 Edmonton Canada 0-3 Japan Friendly  
25.10 Offenbach Germany 0-2 France Friendly  
24.10 Chester (USA) Costa Rica 1-1 Trinidad & Tobago
After extra time, 3-0 pens
CONCACAF Championship Semi-Final
24.10 Chester USA 3-0 Mexico CONCACAF Championship Semi-Final
23.10 Riffa Bahrain 5-0 Pakistan Friendly  
22.10 Windhoek (Namibia) Cameroon 2-1 Côte d'Ivoire
After extra time
African Championship Semi-Final
22.10 Windhoek (Namibia) Nigeria 2-1 South Africa African Championship Semi-Final
21.10 Washington (USA) Costa Rica 6-1 Martinique CONCACAF Championship Group B
21.10 Washington (USA) Mexico 3-1 Jamaica CONCACAF Championship Group B
20.10 Washington (USA) Trinidad & Tobago 2-1 Guatemala CONCACAF Championship Group A
20.10 Washington USA 6-0 Haiti CONCACAF Championship Group A
18.10 Bridgeview (USA) Costa Rica 2-1 Jamaica CONCACAF Championship Group B
18.10 Bridgeview (USA) Mexico 10-0 Martinique CONCACAF Championship Group B
18.10 Windhoek (Namibia) Ghana 1-0 Cameroon African Championship Group B
18.10 Windhoek (Namibia) South Africa 5-1 Algeria African Championship Group B
17.10 Bridgeview (USA) Trinidad & Tobago 1-0 Haiti CONCACAF Championship Group A
17.10 Bridgeview USA 5-0 Guatemala CONCACAF Championship Group A
17.10 Windhoek (Namibia) Côte d'Ivoire 1-1 Zambia African Championship Group A
17.10 Windhoek Namibia 0-2 Nigeria African Championship Group A
16.10 Kansas City [Kansas] (USA) Costa Rica 1-0 Mexico CONCACAF Championship Group B
16.10 Kansas City [Kansas] (USA) Jamaica 6-0 Martinique CONCACAF Championship Group B
15.10 Kansas City [Kansas] (USA) Haiti 1-0 Guatemala CONCACAF Championship Group A
15.10 Kansas City [Kansas] USA 1-0 Trinidad & Tobago CONCACAF Championship Group A
15.10 Windhoek (Namibia) Cameroon 2-0 Algeria African Championship Group B
15.10 Windhoek (Namibia) Ghana 1-1 South Africa African Championship Group B
14.10 Windhoek Namibia 1-3 Côte d'Ivoire African Championship Group A
14.10 Windhoek (Namibia) Nigeria 6-0 Zambia African Championship Group A
12.10 Windhoek (Namibia) Algeria 1-0 Ghana African Championship Group B
12.10 Windhoek (Namibia) Cameroon 1-0 South Africa African Championship Group B
11.10 Windhoek Namibia 2-0 Zambia African Championship Group A
11.10 Windhoek (Namibia) Nigeria 4-2 Côte d'Ivoire African Championship Group A
04.10 Windhoek Namibia 3-1 Algeria Friendly  
04.10 Lusaka Zambia 0-0 Cameroon Friendly  
01.10 Incheon South Korea 3-0 Vietnam Asian Games 3rd Place Match
01.10 Incheon (South Korea) North Korea 3-1 Japan Asian Games Final
01.10 Windhoek Namibia 2-1 Algeria Friendly Closed door match
01.10 Lusaka Zambia 0-2 Cameroon Friendly  
29.09 Incheon (South Korea) Japan 3-0 Vietnam Asian Games Semi-Final
29.09 Incheon South Korea 1-2 North Korea Asian Games Semi-Final
28.09 Riobamba Ecuador 3-2 Argentina World Cup Qualifier South America, Final Group
28.09 Riobamba (Ecuador) Brazil 0-0 Colombia World Cup Qualifier South America, Final Group
26.09 Riobamba Ecuador 1-2 Colombia World Cup Qualifier South America, Final Group
26.09 Riobamba (Ecuador) Brazil 6-0 Argentina World Cup Qualifier South America, Final Group
26.09 Incheon (South Korea) Japan 9-0 Hong Kong Asian Games Quarter-Final
26.09 Incheon (South Korea) North Korea 1-0 China Asian Games Quarter-Final
26.09 Incheon South Korea 1-0 Taiwan Asian Games Quarter-Final
26.09 Incheon (South Korea) Vietnam 2-1 Thailand Asian Games Quarter-Final
24.09 Riobamba (Ecuador) Argentina 0-0 Colombia World Cup Qualifier South America, Final Group
24.09 Riobamba Ecuador 0-4 Brazil World Cup Qualifier South America, Final Group
24.09 Moruleng South Africa 2-1 Côte d'Ivoire Friendly  
23.09 Incheon (South Korea) Vietnam 5-0 Hong Kong Asian Games Group C
22.09 Incheon (South Korea) China 5-0 Jordan Asian Games Group B
22.09 Incheon (South Korea) Japan 3-0 Taiwan Asian Games Group B
21.09 Incheon South Korea 13-0 Maldives Asian Games Group A
21.09 Incheon (South Korea) Thailand 10-0 India Asian Games Group A
20.09 Azogues (Ecuador) Argentina 2-0 Brazil World Cup Qualifier South America, Group B
20.09 Azogues (Ecuador) Paraguay 3-2 Chile World Cup Qualifier South America, Group B
20.09 Incheon (South Korea) North Korea 5-0 Hong Kong Asian Games Group C
19.09 Latacunga (Ecuador) Colombia 1-0 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
19.09 Latacunga Ecuador 1-2 Uruguay World Cup Qualifier South America, Group A
18.09 Cuenca (Ecuador) Brazil 2-0 Chile World Cup Qualifier South America, Group B
18.09 Cuenca (Ecuador) Paraguay 10-2 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group B
18.09 Incheon (South Korea) China 4-0 Taiwan Asian Games Group B
18.09 Incheon (South Korea) Japan 12-0 Jordan Asian Games Group B
18.09 Rochester USA 4-0 Mexico Friendly  
17.09 Zagreb Croatia 1-3 Russia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
17.09 Heidenheim an der Brenz Germany 2-0 Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
17.09 Dravograd Slovenia 2-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
17.09 Písek Czechia 0-1 Spain World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
17.09 Vercelli Italy 15-0 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
17.09 Iași Romania 2-0 Estonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
17.09 Vejle Denmark 0-1 Israel World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
17.09 Reykjavík Iceland 9-1 Serbia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
17.09 Ħamrun Malta 0-5 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
17.09 Lurgan Northern Ireland 3-0 Faroe Islands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
17.09 Włocławek Poland 3-1 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
17.09 Gothenburg Sweden 2-0 Scotland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
17.09 Veria Greece 4-0 Albania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
17.09 Bekkestua Norway 0-2 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
17.09 Abrantes Portugal 0-1 Belgium World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
17.09 Petrovac Montenegro 0-10 England World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
17.09 Bursa Turkey 3-0 Belarus World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
17.09 Lviv Ukraine 1-0 Wales World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
17.09 Pasching Austria 5-1 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
17.09 Lovech Bulgaria 0-7 Hungary World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
17.09 Calais France 3-1 Finland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
17.09 Ambato Ecuador 0-1 Colombia World Cup Qualifier South America, Group A
17.09 Ambato (Ecuador) Peru 0-0 Venezuela World Cup Qualifier South America, Group A
17.09 Incheon South Korea 10-0 India Asian Games Group A
17.09 Incheon (South Korea) Thailand 10-0 Maldives Asian Games Group A
16.09 Cuenca (Ecuador) Argentina 1-0 Paraguay World Cup Qualifier South America, Group B
16.09 Cuenca (Ecuador) Chile 3-0 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group B
16.09 Incheon (South Korea) North Korea 5-0 Vietnam Asian Games Group C
15.09 Riobamba (Ecuador) Colombia 4-1 Venezuela World Cup Qualifier South America, Group A
15.09 Riobamba (Ecuador) Uruguay 2-1 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
15.09 Incheon (South Korea) China 0-0 Japan Asian Games Group B
15.09 Incheon (South Korea) Jordan 2-2 Taiwan Asian Games Group B
14.09 Loja (Ecuador) Argentina 6-0 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group B
14.09 Loja (Ecuador) Brazil 4-1 Paraguay World Cup Qualifier South America, Group B
14.09 Incheon (South Korea) India 15-0 Maldives Asian Games Group A
14.09 Incheon South Korea 5-0 Thailand Asian Games Group A
14.09 Road Town British Virgin Islands 0-3 US Virgin Islands Friendly  
13.09 Zagreb Croatia 1-0 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
13.09 Moscow Russia 1-4 Germany World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
13.09 Senec Slovakia 0-1 Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
13.09 Vercelli Italy 4-0 Estonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
13.09 Iași Romania 0-2 Spain World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
13.09 Vejle Denmark 8-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
13.09 Reykjavík Iceland 3-0 Israel World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
13.09 Toruń Poland 4-0 Northern Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
13.09 Motherwell Scotland 9-0 Faroe Islands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
13.09 Gothenburg Sweden 3-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
13.09 Durrës Albania 0-11 Norway World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
13.09 Leuven Belgium 11-0 Greece World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
13.09 Venlo Netherlands 3-2 Portugal World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
13.09 Lviv Ukraine 8-0 Turkey World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
13.09 Saint Pölten Austria 4-3 Hungary World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
13.09 Vantaa Finland 0-2 France World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
13.09 Tendō Japan 5-0 Ghana Friendly  
13.09 Phokeng South Africa 10-0 Botswana Friendly  
13.09 Sandy USA 8-0 Mexico Friendly  
13.09 Ambato (Ecuador) Colombia 4-0 Uruguay World Cup Qualifier South America, Group A
13.09 Ambato (Ecuador) Ecuador 1-0 Venezuela World Cup Qualifier South America, Group A
12.09 Loja (Ecuador) Brazil 6-0 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group B
12.09 Loja (Ecuador) Chile 1-0 Argentina World Cup Qualifier South America, Group B
11.09 Riobamba Ecuador 1-0 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
11.09 Riobamba (Ecuador) Venezuela 3-1 Uruguay World Cup Qualifier South America, Group A
10.09 Tendō Japan U-23 0-0 Ghana Friendly  
09.09 Beijing China 2-2 Thailand Friendly  
08.09 Quito (Ecuador) Venezuela 4-0 Bolivia Friendly  
07.09 Quito Ecuador 3-2 Bolivia Friendly  
05.09 Beijing China 5-0 Vietnam Friendly  
31.08 Alexandria Egypt 0-2 Jordan Friendly  
31.08 Polokwane South Africa 6-1 Tanzania Friendly  
30.08 Kirkwall Orkney 3-5 Shetland
After extra time
Mitchell Shield  
30.08 Zhubei Taiwan 2-0 Hong Kong Friendly  
28.08 Alexandria Egypt 2-0 Jordan Friendly  
26.08 Port of Spain (Trinidad & Tobago) Haiti 5-1 Martinique Caribbean Cup 3rd Place Match
26.08 Port of Spain Trinidad & Tobago 1-0 Jamaica Caribbean Cup Final
24.08 Port of Spain (Trinidad & Tobago) Saint Kitts & Nevis 2-1 Antigua & Barbuda Caribbean Cup Group B
24.08 Port of Spain Trinidad & Tobago 7-0 Martinique Caribbean Cup Group B
24.08 Lusaka Zambia 0-4 South Africa Friendly  
23.08 Couva (Trinidad & Tobago) Jamaica 2-0 Haiti Caribbean Cup Group A
23.08 Couva (Trinidad & Tobago) Puerto Rico 5-1 Bermuda Caribbean Cup Group A
22.08 Port of Spain (Trinidad & Tobago) Martinique 1-0 Saint Kitts & Nevis Caribbean Cup Group B
22.08 Port of Spain Trinidad & Tobago 3-0 Antigua & Barbuda Caribbean Cup Group B
21.08 Moscow Russia 3-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
21.08 Mogoşoaia Romania 6-1 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
21.08 Reykjavík Iceland 0-1 Denmark World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
21.08 Inđija Serbia 3-0 Israel World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
21.08 Starogard Gdański Poland 0-4 Sweden World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
21.08 Cardiff Wales 0-4 England World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
21.08 Lovech Bulgaria 0-8 Finland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
21.08 Couva (Trinidad & Tobago) Haiti 4-0 Puerto Rico Caribbean Cup Group A
21.08 Couva (Trinidad & Tobago) Jamaica 9-1 Bermuda Caribbean Cup Group A
20.08 Tallaght Ireland 2-0 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
20.08 Tallinn Estonia 1-4 Czechia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
20.08 Zenica Bosnia & Herzegovina 2-0 Faroe Islands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
20.08 Minsk Belarus 1-3 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
20.08 Budapest Hungary 0-4 France World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
20.08 Port of Spain (Trinidad & Tobago) Martinique 2-0 Antigua & Barbuda Caribbean Cup Group B
20.08 Port of Spain Trinidad & Tobago 10-0 Saint Kitts & Nevis Caribbean Cup Group B
20.08 Windhoek Namibia 5-2 Botswana Friendly  
20.08 Nijmegen Netherlands 0-0 Brazil Friendly  
20.08 Viana do Castelo Portugal 1-1 Scotland Friendly  
20.08 Cary USA 4-1 Switzerland Friendly  
19.08 Couva (Trinidad & Tobago) Jamaica 4-1 Puerto Rico Caribbean Cup Group A
19.08 Couva (Trinidad & Tobago) Haiti 5-1 Bermuda Caribbean Cup Group A
10.08 Soweto South Africa 2-0 Namibia Friendly  
05.08 Balatonfüred Hungary 3-1 Croatia Balaton Cup 3rd Place Match
05.08 Balatonfüred (Hungary) Romania 1-1 Slovakia
4-5 pens
Balaton Cup Final
03.08 Balatonfüred Hungary 1-2 Romania Balaton Cup Semi-Final
03.08 Balatonfüred (Hungary) Slovakia 2-1 Croatia Balaton Cup Semi-Final
03.08 Hartlepool England 4-0 Sweden Friendly  
02.08 Kiev Ukraine 8-0 Belarus World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
02.08 Dumfries Scotland 1-1 Wales Friendly  
27.07 Yangon Myanmar 1-0 Thailand Friendly  
25.07 Odorheiu Secuiesc Székely Land 0-5 Hungary Friendly  
24.07 Dededo (Guam) Northern Mariana Islands 7-0 Macau East Asian Cup Qualifier 1st Round
23.07 Târgu Mureș Romania 5-1 Hungary Friendly  
22.07 Dededo Guam 11-0 Macau East Asian Cup Qualifier 1st Round
20.07 Dededo Guam 7-0 Northern Mariana Islands East Asian Cup Qualifier 1st Round
16.07 Pruszków Poland 5-1 Estonia Friendly  
11.07 Harare Zimbabwe 0-0 South Africa Friendly  
08.07 Couva Trinidad & Tobago 0-2 Venezuela Friendly  
06.07 Couva Trinidad & Tobago 5-0 Venezuela Friendly  
05.07 Windhoek Namibia 1-2 South Africa Friendly  
04.07 Gibraltar (Gibraltar) Andorra 2-0 Algarve FA (Portugal) UEFA Development Tournament  
04.07 Gibraltar Gibraltar 0-3 Luxembourg UEFA Development Tournament  
02.07 Gibraltar Gibraltar 0-2 Algarve FA (Portugal) UEFA Development Tournament  
02.07 Gibraltar (Gibraltar) Luxembourg 4-0 Andorra UEFA Development Tournament  
01.07 Gibraltar (Gibraltar) Algarve FA (Portugal) 3-0 Luxembourg UEFA Development Tournament  
01.07 Gibraltar Gibraltar 0-1 Andorra UEFA Development Tournament  
27.06 Kuressaare Saaremaa 7-0 Hiiumaa Friendly
22.06 San Cristóbal Dominican Republic 0-7 Jamaica Caribbean Cup Qualifier Group 5
20.06 San Cristóbal (Dominican Republic) Jamaica 14-0 Saint Lucia Caribbean Cup Qualifier Group 5
19.06 Krasnoarmeysk [Moscow Oblast] Russia 0-0 Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
19.06 Senec Slovakia 1-1 Croatia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
19.06 Haapsalu Estonia 0-2 Romania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
19.06 Reykjavík Iceland 5-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
19.06 Ramat Gan Israel 0-5 Denmark World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
19.06 Inđija Serbia 0-7 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
19.06 Tórshavn Faroe Islands 0-5 Sweden World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
19.06 Belfast Northern Ireland 0-2 Scotland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
19.06 Minsk Belarus 0-3 Wales World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
19.06 Petrovac Montenegro 2-3 Turkey World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
19.06 Lviv Ukraine 1-2 England World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
19.06 Almaty Kazakhstan 0-3 Austria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
19.06 Taupo New Zealand 0-0 Brazil Friendly  
19.06 East Hartford USA 2-2 France Friendly  
18.06 Prague Czechia 5-2 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
18.06 Zenica Bosnia & Herzegovina 1-1 Poland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
18.06 Santa Maria da Feira Portugal 0-2 Norway World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
18.06 Helsinki Finland 4-0 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
18.06 San Cristóbal Dominican Republic 7-0 Saint Lucia Caribbean Cup Qualifier Group 5
18.06 Vancouver Canada 1-2 Germany Friendly  
16.06 Auckland New Zealand 1-1 Brazil Friendly  
15.06 Haapsalu Estonia 1-1 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
15.06 Vejle Denmark 1-1 Iceland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
14.06 Tallaght Ireland 1-0 Croatia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
14.06 Domžale Slovenia 1-2 Russia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
14.06 Prague Czechia 0-4 Italy World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
14.06 Inđija Serbia 5-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
14.06 Wohlen Switzerland 9-0 Israel World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
14.06 Zenica Bosnia & Herzegovina 1-0 Northern Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
14.06 Motherwell Scotland 1-3 Sweden World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
14.06 Fier Albania 0-3 Portugal World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
14.06 Bergen Norway 6-0 Greece World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
14.06 Minsk Belarus 0-3 England World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
14.06 Lviv Ukraine 7-0 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
14.06 Haverfordwest Wales 1-0 Turkey World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
14.06 Wiener Neustadt Austria 3-1 Finland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
14.06 Almaty Kazakhstan 1-2 Hungary World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
14.06 Tampa USA 1-0 France Friendly  
11.06 Rémire-Montjoly (French Guiana) Brazil 0-0 France Friendly  
08.06 Yaoundé Cameroon 1-0 Senegal African Championship Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
08.06 Tamale Ghana 3-0 Ethiopia African Championship Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
08.06 Bizerte Tunisia 2-3 Algeria African Championship Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
08.06 Lusaka Zambia 1-0 Zimbabwe African Championship Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
08.06 Šiauliai Lithuania 0-3 Estonia Baltic Cup  
07.06 Malabo Equatorial Guinea 2-2 Côte d'Ivoire African Championship Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
07.06 Kaduna Nigeria 8-0 Rwanda African Championship Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
07.06 Šiauliai (Lithuania) Estonia 4-0 Latvia Baltic Cup  
07.06 Vanderbijlpark South Africa 4-0 Botswana Friendly  
06.06 Šiauliai Lithuania 1-0 Latvia Baltic Cup  
03.06 Mirebalais Haiti 1-0 Cuba Caribbean Cup Qualifier Group 4
01.06 Mirebalais Haiti 3-0 Suriname Caribbean Cup Qualifier Group 4
30.05 Mirebalais (Haiti) Cuba 2-0 Suriname Caribbean Cup Qualifier Group 4
27.05 Saint John's Antigua & Barbuda 1-0 Saint Vincent & the Grenadines Caribbean Cup Qualifier Group 1
27.05 Saint John's (Antigua & Barbuda) US Virgin Islands 1-0 Aruba Caribbean Cup Qualifier Group 1
27.05 Bayamón Puerto Rico 1-1 Martinique Caribbean Cup Qualifier Group 2
27.05 Venetian Road Settlement (Turks & Caicos Islands) Bermuda 3-1 Saint Kitts & Nevis Caribbean Cup Qualifier Group 3
27.05 Venetian Road Settlement Turks & Caicos Islands 0-3 Cayman Islands Caribbean Cup Qualifier Group 3
26.05 Guatemala City Guatemala 0-3 Costa Rica Copa Centroamericana Final
25.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) China 2-1 South Korea Asian Cup 3rd Place Match
25.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Japan 1-0 Australia Asian Cup Final
25.05 Addis Ababa Ethiopia 0-2 Ghana African Championship Qualifier 2nd Round, 1st Leg
25.05 Harare Zimbabwe 0-1 Zambia African Championship Qualifier 2nd Round, 1st Leg
25.05 Saint John's Antigua & Barbuda 1-0 Aruba Caribbean Cup Qualifier Group 1
25.05 Saint John's (Antigua & Barbuda) Saint Vincent & the Grenadines 0-0 US Virgin Islands Caribbean Cup Qualifier Group 1
25.05 Bayamón Puerto Rico 1-0 Barbados Caribbean Cup Qualifier Group 2
25.05 Venetian Road Settlement (Turks & Caicos Islands) Bermuda 2-2 Cayman Islands Caribbean Cup Qualifier Group 3
25.05 Venetian Road Settlement Turks & Caicos Islands 0-4 Saint Kitts & Nevis Caribbean Cup Qualifier Group 3
24.05 Gisenyi Rwanda 1-4 Nigeria African Championship Qualifier 2nd Round, 1st Leg
24.05 M'Bour Senegal 1-1 Cameroon African Championship Qualifier 2nd Round, 1st Leg
24.05 Guatemala City Guatemala 5-0 Belize Copa Centroamericana Group A
24.05 Guatemala City (Guatemala) Panama 4-1 Honduras Copa Centroamericana Group A
24.05 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 3-0 Nicaragua Copa Centroamericana Group B
23.05 Bologhine Algeria 2-1 Tunisia African Championship Qualifier 2nd Round, 1st Leg
23.05 Mitsamiouli Comoros 0-13 South Africa African Championship Qualifier 2nd Round, 1st Leg
23.05 Abidjan Côte d'Ivoire 1-1 Equatorial Guinea African Championship Qualifier 2nd Round, 1st Leg
23.05 Saint John's Antigua & Barbuda 1-0 US Virgin Islands Caribbean Cup Qualifier Group 1
23.05 Saint John's (Antigua & Barbuda) Saint Vincent & the Grenadines 2-0 Aruba Caribbean Cup Qualifier Group 1
23.05 Bayamón (Puerto Rico) Martinique 3-1 Barbados Caribbean Cup Qualifier Group 2
23.05 Venetian Road Settlement (Turks & Caicos Islands) Saint Kitts & Nevis 5-0 Cayman Islands Caribbean Cup Qualifier Group 3
23.05 Venetian Road Settlement Turks & Caicos Islands 0-5 Bermuda Caribbean Cup Qualifier Group 3
22.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Japan 2-1 China
After extra time
Asian Cup Semi-Final
22.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Australia 2-1 South Korea Asian Cup Semi-Final
22.05 Guatemala City Guatemala 3-2 Honduras Copa Centroamericana Group A
22.05 Guatemala City (Guatemala) Panama 13-1 Belize Copa Centroamericana Group A
22.05 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 4-0 El Salvador Copa Centroamericana Group B
21.05 Ho Chi Minh City Vietnam 1-2 Thailand Asian Cup 5th Place Match
20.05 Guatemala City Guatemala 1-0 Panama Copa Centroamericana Group A
20.05 Guatemala City (Guatemala) Honduras 8-0 Belize Copa Centroamericana Group A
20.05 Guatemala City (Guatemala) El Salvador 2-0 Nicaragua Copa Centroamericana Group B
19.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) China 0-0 South Korea Asian Cup Group B
19.05 Thu Dau Mot (Vietnam) Thailand 2-1 Myanmar Asian Cup Group B
18.05 Thu Dau Mot (Vietnam) Japan 7-0 Jordan Asian Cup Group A
18.05 Ho Chi Minh City Vietnam 0-2 Australia Asian Cup Group A
18.05 Soweto South Africa 0-1 Ghana Friendly  
17.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) China 3-0 Myanmar Asian Cup Group B
17.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) South Korea 4-0 Thailand Asian Cup Group B
17.05 Guatemala City Guatemala 2-1 El Salvador Friendly  
17.05 Paramaribo Suriname 9-2 French Guiana Friendly  
16.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Australia 3-1 Jordan Asian Cup Group A
16.05 Ho Chi Minh City Vietnam 0-4 Japan Asian Cup Group A
15.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) China 7-0 Thailand Asian Cup Group B
15.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) South Korea 12-0 Myanmar Asian Cup Group B
14.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Australia 2-2 Japan Asian Cup Group A
14.05 Ho Chi Minh City Vietnam 3-1 Jordan Asian Cup Group A
13.05 Lusaka Zambia 3-0 Rwanda Friendly  
10.05 Saint Helier Jersey 5-1 Guernsey Ladies Muratti  
10.05 Azpeitia Basque Country 2-0 Ireland Friendly  
10.05 San Salvador El Salvador 2-1 Guatemala Friendly  
09.05 Guangzhou China 4-0 Taiwan Friendly  
09.05 David Panama 1-3 Costa Rica Friendly  
08.05 Osnabrück Germany 9-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
08.05 Ptuj Slovenia 0-3 Croatia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
08.05 Tallinn Estonia 0-5 Spain World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
08.05 Skopje Macedonia 0-11 Italy World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
08.05 Vejle Denmark 3-1 Serbia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
08.05 Nyon Switzerland 3-0 Iceland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
08.05 Toftir Faroe Islands 0-3 Poland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
08.05 Växjö Sweden 3-0 Northern Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
08.05 Shrewsbury England 4-0 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
08.05 Bangor Wales 4-0 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
08.05 Winnipeg Canada 1-1 USA Friendly  
08.05 Osaka Japan 2-1 New Zealand Friendly  
08.05 Paju South Korea 5-0 Vietnam Friendly  
07.05 Tallaght Ireland 1-3 Russia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
07.05 Uherské Hradiště Czechia 0-0 Romania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
07.05 Ta' Qali Malta 0-2 Israel World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
07.05 Leuven Belgium 0-2 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
07.05 Tønsberg Norway 2-0 Portugal World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
07.05 Mogilev Belarus 1-2 Turkey World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
07.05 Besançon France 4-0 Hungary World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
07.05 Astana Kazakhstan 4-1 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
07.05 David Panama 0-1 Costa Rica Friendly  
05.05 Guangzhou China 6-0 Hong Kong Friendly  
03.05 Sidi Moussa Algeria 1-2 Côte d'Ivoire Friendly  
30.04 Algiers Algeria 1-3 Côte d'Ivoire Friendly  
29.04 Abuja Nigeria 1-0 Cameroon Friendly  
26.04 Opava Czechia 6-0 Estonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
24.04 Abuja Nigeria U-15 (Men) 1-0 Nigeria Friendly  
19.04 Amman (Jordan) Bahrain 8-2 Qatar WAFF Championship  
19.04 Amman Jordan 10-0 Palestine WAFF Championship  
17.04 Amman Jordan 7-0 Qatar WAFF Championship  
17.04 Amman (Jordan) Palestine 4-0 Bahrain WAFF Championship  
15.04 Amman Jordan 5-0 Bahrain WAFF Championship  
15.04 Amman (Jordan) Palestine 4-0 Qatar WAFF Championship  
12.04 Soweto South Africa 2-2 Zimbabwe Friendly  
10.04 Mannheim Germany 4-0 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
10.04 Skopje Macedonia 0-10 Spain World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
10.04 Cluj-Napoca Romania 1-2 Italy World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
10.04 Ta' Qal Malta 0-8 Iceland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
10.04 Aarau Switzerland 1-1 Denmark World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
10.04 Zenica Bosnia & Herzegovina 1-3 Scotland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
10.04 Tórshavn Faroe Islands 0-0 Northern Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
10.04 Leuven Belgium 1-2 Norway World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
10.04 Helmond Netherlands 10-1 Albania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
10.04 Niksić Montenegro 1-7 Belarus World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
10.04 Helsinki Finland 4-0 Hungary World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
10.04 San Diego USA 3-0 China Friendly  
09.04 Khimki Russia 1-0 Croatia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
09.04 Serta Portugal 1-0 Greece World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
09.04 Llanelli Wales 1-1 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
09.04 Le Mans France 3-1 Austria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
09.04 Brisbane Australia 2-1 Brazil Friendly  
08.04 Mensdorf Luxembourg 0-4 Cyprus Friendly  
06.04 Brisbane Australia 0-1 Brazil Friendly  
06.04 Addis Ababa Ethiopia 0-0 Cameroon Friendly  
06.04 Commerce City USA 2-0 China Friendly  
05.04 Dublin Ireland 2-3 Germany World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
05.04 Khimki Russia 4-1 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
05.04 Vicenza Italy 0-0 Spain World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
05.04 Ramat Gan Israel 0-1 Iceland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
05.04 Zug Switzerland 11-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
05.04 Tórshavn Faroe Islands 1-1 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
05.04 Portadown Northern Ireland 0-4 Sweden World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
05.04 Motherwell Scotland 2-0 Poland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
05.04 Durrës Albania 0-6 Belgium World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
05.04 Heraklion Greece 0-6 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
05.04 Falmer England 9-0 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
05.04 Lovech Bulgaria 1-6 Austria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
05.04 Angers France 7-0 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
05.04 Győr Hungary 0-4 Finland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
05.04 Saint Helier Jersey 2-2 Isle of Man
3-2 on pens
Inter-Island Tournament Final
05.04 Saint Helier (Jersey) Jersey Caesarean Select 3-2 Guernsey Inter-Island Tournament 3rd Place Match
04.04 Eskişehir Turkey 1-5 Wales World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
04.04 Saint Helier (Jersey) Isle of Man 5-1 Guernsey Inter-Island Tournament Semi-Final
04.04 Saint Helier Jersey 5-1 Jersey Caesarean Select Inter-Island Tournament Semi-Final
02.04 Mogoșoaia Romania 1-2 France 'B' Friendly  
30.03 Windhoek Namibia 1-0 Ethiopia Friendly  
25.03 Windhoek Namibia 0-3 Ghana Friendly  
22.03 Pärnu Lithuania 1-0 Latvia U-19 Pärnu Tournament Group A
21.03 Windhoek Namibia 1-3 Ghana Friendly  
16.03 Santiago (Chile) Brazil 2-0 Venezuela ODESUR Games 3rd Place Match
16.03 Santiago Chile 1-2 Argentina ODESUR Games Final
14.03 Santiago (Chile) Argentina 0-0 Brazil
5-3 pens
ODESUR Games Semi-Final
14.03 Santiago Chile 0-0 Venezuela
3-1 pens
ODESUR Games Semi-Final
12.03 Santiago Chile 2-0 Bolivia ODESUR Games Group A
12.03 Santiago (Chile) Brazil 2-1 Colombia ODESUR Games Group B
12.03 Santiago (Chile) Venezuela 4-0 Uruguay ODESUR Games Group B
12.03 Faro/Loulé Portugal 1-2 Austria Algarve Cup 11th Place Match
12.03 Parchal (Portugal) Russia 1-0 Norway Algarve Cup 9th Place Match
12.03 Parchal (Portugal) USA 3-0 North Korea Algarve Cup 7th Place Match
12.03 Albufeira (Portugal) China 1-1 Denmark
5-4 pens
Algarve Cup 5th Place Match
12.03 Albufeira (Portugal) Iceland 2-1 Sweden Algarve Cup 3rd Place Match
12.03 Faro/Loulé (Portugal) Germany 3-0 Japan Algarve Cup Final
12.03 Paralimni (Cyprus) New Zealand 1-0 Finland Cyprus Cup 11th Place Match
12.03 Larnaca (Cyprus) Netherlands 4-1 Switzerland Cyprus Cup 9th Place Match
12.03 Paralimni (Cyprus) Australia 5-2 Italy Cyprus Cup 7th Place Match
12.03 Strovolos (Cyprus) Canada 2-1 Ireland Cyprus Cup 5th Place Match
12.03 Larnaca (Cyprus) Scotland 1-1 South Korea
1-3 pens
Cyprus Cup 3rd Place Match
12.03 Strovolos (Cyprus) France 2-0 England Cyprus Cup Final
12.03 Agios Kosmas Greece 3-0 Cyprus Friendly  
11.03 Umag Croatia 2-0 USA U-17 Region 1 Select Istria Cup Group B
11.03 Umag (Croatia) Hungary 4-1 Poland Istria Cup Group B
10.03 Santiago (Chile) Argentina 4-0 Bolivia ODESUR Games Group A
10.03 Santiago (Chile) Brazil 5-0 Venezuela ODESUR Games Group B
10.03 Santiago (Chile) Colombia 2-0 Uruguay ODESUR Games Group B
10.03 Albufeira (Portugal) Germany 3-1 Norway Algarve Cup Group A
10.03 Lagos (Portugal) Iceland 1-0 China Algarve Cup Group A
10.03 Albufeira (Portugal) Denmark 5-3 USA Algarve Cup Group B
10.03 Faro/Loulé (Portugal) Japan 2-1 Sweden Algarve Cup Group B
10.03 Vila Real de Santo António (Portugal) Austria 3-2 Russia Algarve Cup Group C
10.03 Faro/Loulé Portugal 0-2 North Korea Algarve Cup Group C
10.03 Strovolos (Cyprus) England 2-0 Canada Cyprus Cup Group A
10.03 Larnaca (Cyprus) Finland 1-1 Italy Cyprus Cup Group A
10.03 Strovolos (Cyprus) France 3-0 Netherlands Cyprus Cup Group B
10.03 Larnaca (Cyprus) Scotland 4-2 Australia Cyprus Cup Group B
10.03 Paralimni (Cyprus) South Korea 4-0 New Zealand Cyprus Cup Group C
10.03 Paralimni (Cyprus) Ireland 2-1 Switzerland Cyprus Cup Group C
10.03 Umag (Croatia) Slovakia 3-0 Serbia U-19 Istria Cup Group A
10.03 Umag (Croatia) Taiwan 2-0 Belarus Istria Cup Group A
09.03 Umag Croatia 1-3 Poland Istria Cup Group B
09.03 Umag (Croatia) Hungary 4-0 USA U-17 Region 1 Select Istria Cup Group B
09.03 Llanelli Wales 0-0 Romania Friendly  
08.03 Santiago Chile 1-0 Argentina ODESUR Games Group A
08.03 Santiago (Chile) Brazil 0-0 Uruguay ODESUR Games Group B
08.03 Santiago (Chile) Venezuela 1-0 Colombia ODESUR Games Group B
08.03 Umag (Croatia) Belarus 2-2 Slovakia Istria Cup Group A
08.03 Umag (Croatia) Serbia U-19 3-0 Taiwan Istria Cup Group A
08.03 Cayenne French Guiana 1-4 Suriname Friendly  
08.03 Les Abymes Guadeloupe 2-0 Martinique Friendly  
08.03 Makeni Sierra Leone 0-0 Liberia Friendly  
07.03 Albufeira (Portugal) Germany 1-0 China Algarve Cup Group A
07.03 Lagos (Portugal) Iceland 2-1 Norway Algarve Cup Group A
07.03 Parchal (Portugal) Japan 1-0 Denmark Algarve Cup Group B
07.03 Albufeira (Portugal) Sweden 1-0 USA Algarve Cup Group B
07.03 Lagos (Portugal) North Korea 2-0 Austria Algarve Cup Group C
07.03 Parchal Portugal 1-3 Russia Algarve Cup Group C
07.03 Larnaca (Cyprus) Canada 3-1 Italy Cyprus Cup Group A
07.03 Larnaca (Cyprus) England 3-0 Finland Cyprus Cup Group A
07.03 Strovolos (Cyprus) France 3-2 Australia Cyprus Cup Group B
07.03 Strovolos (Cyprus) Scotland 4-3 Netherlands Cyprus Cup Group B
07.03 Paralimni (Cyprus) Ireland 1-1 South Korea Cyprus Cup Group C
07.03 Paralimni (Cyprus) Switzerland 2-1 New Zealand Cyprus Cup Group C
07.03 Umag Croatia 2-2 Hungary Istria Cup Group B
07.03 Umag (Croatia) Poland 2-0 USA U-17 Region 1 Select Istria Cup Group B
07.03 Port Talbot Wales 1-1 Romania Friendly  
06.03 Umag (Croatia) Belarus 6-1 Serbia U-19 Istria Cup Group A
06.03 Umag (Croatia) Taiwan 5-4 Slovakia Istria Cup Group A
06.03 Stanišići Bosnia & Herzegovina 1-2 Slovenia Friendly  
05.03 Albufeira (Portugal) Germany 5-0 Iceland Algarve Cup Group A
05.03 Vila Real de Santo António (Portugal) China 1-0 Norway Algarve Cup Group A
05.03 Parchal (Portugal) Japan 1-1 USA Algarve Cup Group B
05.03 Albufeira (Portugal) Sweden 2-0 Denmark Algarve Cup Group B
05.03 Parchal Portugal 3-2 Austria Algarve Cup Group C
05.03 Lagos (Portugal) North Korea 2-1 Russia Algarve Cup Group C
05.03 Strovolos (Cyprus) Canada 3-0 Finland Cyprus Cup Group A
05.03 Larnaca (Cyprus) England 2-0 Italy Cyprus Cup Group A
05.03 Larnaca (Cyprus) Australia 2-2 Netherlands Cyprus Cup Group B
05.03 Larnaca (Cyprus) France 1-1 Scotland Cyprus Cup Group B
05.03 Paralimni (Cyprus) Ireland 1-1 New Zealand Cyprus Cup Group C
05.03 Paralimni (Cyprus) South Korea 1-1 Switzerland Cyprus Cup Group C
05.03 Bangor Northern Ireland 1-0 Estonia Friendly  
03.03 Belfast Northern Ireland 1-0 Estonia Friendly  
02.03 Machakos Kenya 2-1 Rwanda African Championship Qualifier 1st Round, 2nd Leg
02.03 Harare Zimbabwe 2-1 Botswana African Championship Qualifier 1st Round, 2nd Leg
01.03 Accra Ghana 3-0 Burkina Faso African Championship Qualifier 1st Round, 2nd Leg
01.03 Rabat Morocco 0-0 Algeria African Championship Qualifier 1st Round, 2nd Leg
01.03 Bizerte Tunisia 2-2 Egypt African Championship Qualifier 1st Round, 2nd Leg
01.03 Tallinn Estonia 8-2 Latvia Friendly  
28.02 Bamako Mali 0-1 Côte d'Ivoire African Championship Qualifier 1st Round, 2nd Leg
28.02 Dar es Salaam Tanzania 1-1 Zambia African Championship Qualifier 1st Round, 2nd Leg
28.02 Santiago Chile 0-0 Venezuela Friendly 3 x 30 mins
16.02 Ouagadougou Burkina Faso 0-3 Ghana African Championship Qualifier 1st Round, 1st Leg
16.02 6th of October City Egypt 0-3 Tunisia African Championship Qualifier 1st Round, 1st Leg
16.02 Kigali Rwanda 1-0 Kenya African Championship Qualifier 1st Round, 1st Leg
15.02 Abidjan Côte d'Ivoire 4-0 Mali African Championship Qualifier 1st Round, 1st Leg
15.02 Yongchuan China 1-0 North Korea 4 Nations Tournament  
15.02 Yongchuan (China) Mexico 2-1 New Zealand 4 Nations Tournament  
14.02 Algiers Algeria 2-0 Morocco African Championship Qualifier 1st Round, 1st Leg
14.02 Gaborone Botswana 0-1 Zimbabwe African Championship Qualifier 1st Round, 1st Leg
14.02 Lusaka Zambia 2-1 Tanzania African Championship Qualifier 1st Round, 1st Leg
13.02 Novara Italy 6-1 Czechia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
13.02 Logroño Spain 12-0 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
13.02 Ta' Qali Malta 0-3 Serbia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
13.02 Komotini Greece 0-5 Norway World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
13.02 Adana Turkey 0-1 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
13.02 Yongchuan China 3-1 Mexico 4 Nations Tournament  
13.02 Yongchuan (China) North Korea 1-0 New Zealand 4 Nations Tournament  
13.02 Eerikkilä Finland 3-1 Scotland Friendly  
13.02 Atlanta USA 8-0 Russia Friendly  
12.02 Petah Tikva Israel 0-5 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
12.02 Zwolle Netherlands 1-1 Belgium World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
12.02 Abrantes Portugal 7-1 Albania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
12.02 Koetschette Luxembourg 0-12 Poland Friendly  
11.02 Yongchuan China 1-0 New Zealand 4 Nations Tournament  
11.02 Yongchuan (China) North Korea 2-0 Mexico 4 Nations Tournament  
08.02 Amiens France 3-0 Sweden Friendly  
08.02 Ghent Belgium 1-0 Poland Friendly  
08.02 Manzini Swaziland 1-3 Botswana Friendly  
08.02 Boca Raton USA 7-0 Russia Friendly  
07.02 Manzini Swaziland 0-3 Botswana Friendly  
02.02 Fort-de-France Martinique 2-1 Dominica Friendly 70 mins
31.01 Frisco USA 1-0 Canada Friendly  
25.01 6th of October City Egypt 1-2 Zimbabwe Friendly  
22.01 6th of October City Egypt 3-2 Zimbabwe Friendly  
17.01 Algiers Algeria 3-0 Senegal Friendly  
17.01 Atamaría (Spain) England 1-1 Norway Friendly  
16.01 Atamaría (Spain) England 1-0 Ireland Friendly Training Match
16.01 Machico Portugal 1-2 Switzerland Friendly  
15.01 Agios Kosmas Greece 0-4 Romania Friendly  
14.01 Sidi Moussa Algeria 1-2 Senegal Friendly  
14.01 Atamaría (Spain) Netherlands 3-0 Ireland Friendly Training Match (4 x 20 mins)
14.01 Funchal Portugal 1-2 Switzerland Friendly  
14.01 Atamaría Spain 1-2 Norway Friendly  
12.01 Guangzhou China 4-0 Hong Kong Friendly