MEN                      WOMEN
FOOTBALLFOOTBALL
FUTSALFUTSAL
BEACH SOCCERBEACH SOCCER
 


 
WOMEN'S FOOTBALL - 2011 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSNON-FIFAArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
30.12 Vieux-HabitantsGuadeloupe 2-2 Martinique Friendly
22.12 HarareZimbabwe 3-0 South Africa Friendly
19.12 CairoEgypt 1-0 Uganda Friendly
18.12 São Paulo (Brazil)Italy 3-2 Chile São Paulo Tournament3rd Place Match
18.12 São PauloBrazil 2-1 Denmark São Paulo TournamentFinal
16.12 CairoEgypt 4-1 Uganda Friendly
15.12 São Paulo (Brazil)Italy 6-0 Chile São Paulo TournamentGroup Stage
15.12 São PauloBrazil 0-1 Denmark São Paulo TournamentGroup Stage
11.12 São Paulo (Brazil)Denmark 2-2 Italy São Paulo TournamentGroup Stage
11.12 São PauloBrazil 4-0 Chile São Paulo TournamentGroup Stage
08.12 São Paulo (Brazil)Denmark 4-0 Chile São Paulo TournamentGroup Stage
08.12 São Paulo (Brazil)Brazil 5-1 Italy São Paulo TournamentGroup Stage
25.11 Sheikh Zayed CityEgypt 1-0 Tunisia Arab Invitational Cup
24.11 Ta' QaliMalta 3-1 Luxembourg Friendly
24.11 The HagueNetherlands 2-0 Croatia European Championship QualifierGroup 6
24.11 YaltaUkraine 0-1 Belarus European Championship QualifierGroup 5
24.11 AarauSwitzerland 8-1 Kazakhstan European Championship QualifierGroup 2
24.11 MotrilSpain 2-2 Germany European Championship QualifierGroup 2
23.11 Sheikh Zayed City (Egypt)Zimbabwe 1-0 Tunisia Arab Invitational Cup
23.11 VejleDenmark 11-0 Armenia European Championship QualifierGroup 7
23.11 DoncasterEngland 2-0 Serbia European Championship QualifierGroup 6
23.11 SopronHungary 2-2 Northern Ireland European Championship QualifierGroup 3
23.11 LovechBulgaria 0-1 Belgium European Championship QualifierGroup 3
23.11 İzmirTurkey 1-2 Romania European Championship QualifierGroup 2
23.11 PrilepMacedonia 0-3 Poland European Championship QualifierGroup 1
23.11 TraniItaly 2-0 Greece European Championship QualifierGroup 1
22.11 Phoenix (USA)Canada 2-1 Sweden Friendly
21.11 Sheikh Zayed CityEgypt 2-2 Zimbabwe Arab Invitational Cup
20.11 Fort-de-France (Martinique)France 5-0 Mexico Friendly
20.11 Roudnice nad LabemCzechia 5-0 Armenia European Championship QualifierGroup 7
20.11 Ness ZionaIsrael 0-2 Wales European Championship QualifierGroup 4
20.11 BufteaRomania 0-4 Spain European Championship QualifierGroup 2
19.11 GlendaleUSA 1-1 Sweden Friendly
19.11 PombalPortugal 0-1 Austria European Championship QualifierGroup 7
19.11 Ivančna GoricaSlovenia 0-2 Netherlands European Championship QualifierGroup 6
19.11 JakovoSerbia 4-2 Croatia European Championship QualifierGroup 6
19.11 SenecSlovakia 3-0 Belarus European Championship QualifierGroup 5
19.11 LurganNorthern Ireland 3-1 Norway European Championship QualifierGroup 3
19.11 DesselBelgium 5-0 Bulgaria European Championship QualifierGroup 3
19.11 WiesbadenGermany 17-0 Kazakhstan European Championship QualifierGroup 2
19.11 PruszkówPoland 0-5 Italy European Championship QualifierGroup 1
19.11 PrilepMacedonia 2-6 Bosnia & Herzegovina European Championship QualifierGroup 1
19.11 AthensGreece 0-4 Russia European Championship QualifierGroup 1
16.11 Les Abymes (Guadeloupe)France 8-0 Uruguay Friendly
10.11 StrugaMacedonia 1-4 Albania Friendly
27.10 GuadalajaraMexico 1-0 Colombia
After extra time
Pan American Games3rd Place Match
27.10 Guadalajara (Mexico)Brazil 1-1 Canada
After extra time, 3-4 pens
Pan American GamesFinal
27.10 ZwolleNetherlands 0-0 England European Championship QualifierGroup 6
27.10 VrbovecCroatia 3-3 Slovenia European Championship QualifierGroup 6
27.10 MolodechnoBelarus 2-2 Finland European Championship QualifierGroup 5
27.10 EdinburghScotland 2-2 Wales European Championship QualifierGroup 4
27.10 LovechBulgaria 0-4 Hungary European Championship QualifierGroup 3
27.10 MogoşoaiaRomania 7-1 Turkey European Championship QualifierGroup 2
27.10 ShymkentKazakhstan 0-4 Spain European Championship QualifierGroup 2
26.10 HamburgGermany 1-0 Sweden Friendly
26.10 BarcelosPortugal 0-3 Denmark European Championship QualifierGroup 7
26.10 Bruck an der MurAustria 3-0 Armenia European Championship QualifierGroup 7
26.10 SenecSlovakia 3-1 Estonia European Championship QualifierGroup 5
26.10 TroyesFrance 5-0 Israel European Championship QualifierGroup 4
26.10 BelfastNorthern Ireland 0-2 Iceland European Championship QualifierGroup 3
26.10 DesselBelgium 0-1 Norway European Championship QualifierGroup 3
26.10 SosnowiecPoland 4-0 Bosnia & Herzegovina European Championship QualifierGroup 1
26.10 PrilepMacedonia 1-1 Greece European Championship QualifierGroup 1
26.10 TrevisoItaly 2-0 Russia European Championship QualifierGroup 1
25.10 VientianeLaos 0-6 Vietnam ASEAN Championship3rd Place Match
25.10 Vientiane (Laos)Thailand 2-1 Myanmar ASEAN ChampionshipFinal
25.10 GuadalajaraMexico 0-1 Brazil Pan American GamesSemi-Final
25.10 Guadalajara (Mexico)Canada 2-1 Colombia Pan American GamesSemi-Final
23.10 Vientiane (Laos)Myanmar 2-1 Vietnam ASEAN ChampionshipSemi-Final
23.10 VientianeLaos 0-4 Thailand ASEAN ChampionshipSemi-Final
23.10 MadridSpain 3-2 Switzerland European Championship QualifierGroup 2
22.10 Guadalajara (Mexico)Brazil 0-0 Canada Pan American GamesGroup B
22.10 Guadalajara (Mexico)Argentina 3-3 Costa Rica Pan American GamesGroup B
22.10 GuadalajaraMexico 1-0 Colombia Pan American GamesGroup A
22.10 Guadalajara (Mexico)Chile 3-0 Trinidad & Tobago Pan American GamesGroup A
22.10 VejleDenmark 3-0 Austria European Championship QualifierGroup 7
22.10 PisekCzechia 1-0 Portugal European Championship QualifierGroup 7
22.10 LendavaSlovenia 1-2 Serbia European Championship QualifierGroup 6
22.10 VrbovecCroatia 0-3 Netherlands European Championship QualifierGroup 6
22.10 ChernihivUkraine 0-0 Slovakia European Championship QualifierGroup 5
22.10 VantaaFinland 6-0 Estonia European Championship QualifierGroup 5
22.10 LlanelliWales 1-4 France European Championship QualifierGroup 4
22.10 DublinIreland 2-0 Israel European Championship QualifierGroup 4
22.10 PápaHungary 0-1 Iceland European Championship QualifierGroup 3
22.10 LovechBulgaria 0-1 Northern Ireland European Championship QualifierGroup 3
22.10 TarsusTurkey 0-0 Kazakhstan European Championship QualifierGroup 2
22.10 MogoşoaiaRomania 0-3 Germany European Championship QualifierGroup 2
22.10 Krasnoarmeysk [Moscow Oblast]Russia 4-1 Bosnia & HerzegovinaEuropean Championship Qualifier Group 1
22.10 Nowy SączPoland 2-0 Greece European Championship QualifierGroup 1
22.10 PrilepMacedonia 0-9 Italy European Championship QualifierGroup 1
22.10 YaoundéCameroon 2-1 Nigeria
After extra time, 4-3 pens
Olympic Games Qualifier Africa, 3rd Round, 2nd Leg
21.10 Vientiane (Laos)Thailand 3-1 Myanmar ASEAN ChampionshipGroup B
21.10 Vientiane (Laos)Malaysia 2-2 Philippines ASEAN ChampionshipGroup B
20.10 Vientiane (Laos)Vietnam 14-0 Indonesia ASEAN ChampionshipGroup A
20.10 VientianeLaos 5-0 Singapore ASEAN ChampionshipGroup A
20.10 Guadalajara (Mexico)Canada 1-0 Argentina Pan American GamesGroup B
20.10 Guadalajara (Mexico)Brazil 2-1 Costa Rica Pan American GamesGroup B
20.10 GuadalajaraMexico 1-1 Trinidad & Tobago Pan American GamesGroup A
20.10 Guadalajara (Mexico)Colombia 1-0 Chile Pan American GamesGroup A
19.10 Vientiane (Laos)Thailand 5-1 Philippines ASEAN ChampionshipGroup B
19.10 Vientiane (Laos)Myanmar 8-0 Malaysia ASEAN ChampionshipGroup B
18.10 VientianeLaos 0-4 Vietnam ASEAN ChampionshipGroup A
18.10 Vientiane (Laos)Indonesia 3-1 Singapore ASEAN ChampionshipGroup A
18.10 Guadalajara (Mexico)Canada 3-1 Costa Rica Pan American GamesGroup B
18.10 Guadalajara (Mexico)Brazil 2-0 Argentina Pan American GamesGroup B
18.10 GuadalajaraMexico 0-0 Chile Pan American GamesGroup A
18.10 Guadalajara (Mexico)Colombia 1-0 Trinidad & TobagoPan American GamesGroup A
17.10 Vientiane (Laos)Thailand 8-1 Malaysia ASEAN ChampionshipGroup B
17.10 Vientiane (Laos)Myanmar 2-0 Philippines ASEAN ChampionshipGroup B
16.10 Vientiane (Laos)Vietnam 9-1 Singapore ASEAN ChampionshipGroup A
16.10 VientianeLaos 11-0 Indonesia ASEAN ChampionshipGroup A
13.10 BlagoevgradBulgaria 2-3 Macedonia Friendly
12.10 BlagoevgradBulgaria 4-4 Macedonia Friendly
12.10 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Bahrain 0-0 Jordan
4-3 pens
West Asian Championship 3rd Place Match
12.10 Abu DhabiUnited Arab Emirates 2-2 Iran
6-5 pens
West Asian ChampionshipFinal
12.10 Ness ZionaIsrael 1-6 Scotland European Championship QualifierGroup 4
10.10 Abu DhabiUnited Arab Emirates 4-0 Bahrain West Asian ChampionshipSemi-Final
10.10 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Iran 3-2 Jordan West Asian ChampionshipSemi-Final
08.10 Abu DhabiUnited Arab Emirates 5-0 Lebanon West Asian ChampionshipGroup B
08.10 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Iran 4-1 Syria West Asian ChampionshipGroup B
08.10 Guatemala City (Guatemala)Honduras 1-0 NicaraguaOlympic Games QualifierCentral America
08.10 Guatemala CityGuatemala 2-1 El Salvador Olympic Games QualifierCentral America
07.10 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Jordan 4-0 Iraq West Asian ChampionshipGroup A
07.10 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Bahrain 8-0 PalestineWest Asian ChampionshipGroup A
06.10 Abu DhabiUnited Arab Emirates 1-4 Iran West Asian ChampionshipGroup B
06.10 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Lebanon 1-0 SyriaWest Asian ChampionshipGroup B
06.10 Guatemala CityGuatemala 2-5 Costa Rica Olympic Games QualifierCentral America
06.10 Guatemala City (Guatemala)El Salvador 6-1 HondurasOlympic Games QualifierCentral America
05.10 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Palestine 3-0 IraqWest Asian ChampionshipGroup A
05.10 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Bahrain 2-2 JordanWest Asian ChampionshipGroup A
04.10 Abu DhabiUnited Arab Emirates 6-0 Syria West Asian ChampionshipGroup B
04.10 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Iran 8-1 LebanonWest Asian ChampionshipGroup B
04.10 Guatemala City (Guatemala)El Salvador 3-1 NicaraguaOlympic Games QualifierCentral America
04.10 Guatemala City (Guatemala)Costa Rica 4-0 HondurasOlympic Games QualifierCentral America
03.10 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Jordan 8-1 PalestineWest Asian ChampionshipGroup A
03.10 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Bahrain 12-0 IraqWest Asian ChampionshipGroup A
02.10 Guatemala CityGuatemala 4-0 Nicaragua Olympic Games QualifierCentral America
02.10 Guatemala City (Guatemala)Costa Rica 6-2 El SalvadorOlympic Games QualifierCentral America
30.09 Guatemala CityGuatemala 3-1 Honduras Olympic Games QualifierCentral America
30.09 Guatemala City (Guatemala)Costa Rica 5-0 NicaraguaOlympic Games QualifierCentral America
26.09 CairoEgypt 2-1 Jordan Friendly
24.09 LerwickShetland 2-0 Orkney Mitchell Shield
24.09 SingaporeSingapore 0-2 Malaysia Friendly
24.09 CairoEgypt 0-0 Jordan Friendly
23.09 RiffaBahrain 1-3 India Friendly
22.09 PortlandUSA 3-0 Canada Friendly
22.09 SwindonEngland 4-0 Slovenia European Championship QualifierGroup 6
22.09 CorkIreland 1-3 France European Championship QualifierGroup 4
22.09 ShymkentKazakhstan 2-0 Turkey European Championship QualifierGroup 2
21.09 EdinburghScotland 7-2 Finland Friendly
21.09 EzeizaArgentina 1-1 Chile Friendly
21.09 YerevanArmenia 0-5 Denmark European Championship QualifierGroup 7
21.09 Velsen-ZuidNetherlands 6-0 Serbia European Championship QualifierGroup 6
21.09 OsloNorway 6-0 Hungary European Championship QualifierGroup 3
21.09 ReykjavíkIceland 0-0 Belgium European Championship QualifierGroup 3
21.09 AarauSwitzerland 4-1 Romania European Championship QualifierGroup 2
21.09 RacibórzPoland 0-2 Russia
Russia awarded 3-0 win
European Championship Qualifier Group 1
20.09 ManamaBahrain 2-0 India Friendly
18.09 HelsinkiFinland 1-0 Scotland Friendly
18.09 TallinnEstonia 1-4 Ukraine European Championship QualifierGroup 5
17.09 Kansas City [Kansas]USA 1-1 Canada Friendly
17.09 AmmanJordan 2-0 Lebanon Friendly
17.09 ManamaBahrain 1-2 India Friendly
17.09 Maputo (Mozambique)Cameroon 1-0 Ghana African GamesFinal
17.09 VöcklabruckAustria 1-1 Czechia European Championship QualifierGroup 7
17.09 YerevanArmenia 0-8 Portugal European Championship QualifierGroup 7
17.09 BelgradeSerbia 2-2 England European Championship QualifierGroup 6
17.09 NewportWales 0-2 Ireland European Championship QualifierGroup 4
17.09 ReykjavíkIceland 3-1 Norway European Championship QualifierGroup 3
17.09 DesselBelgium 2-1 Hungary European Championship QualifierGroup 3
17.09 İstanbulTurkey 1-10 Spain European Championship QualifierGroup 2
17.09 ShymkentKazakhstan 0-3 Romania European Championship QualifierGroup 2
17.09 AugsburgGermany 4-1 Switzerland European Championship QualifierGroup 2
17.09 SarajevoBosnia & Herzegovina 0-1 Italy European Championship QualifierGroup 1
16.09 MontevideoUruguay U-20 0-7 Argentina Friendly
16.09 Maputo (Mozambique)Algeria 3-0 South Africa 'B' African Games3rd Place Match
15.09 AmmanJordan 10-1 Lebanon Friendly
14.09 Maputo (Mozambique)Ghana 3-0 Algeria African GamesSemi-Final
14.09 Ness ZionaIsrael 0-5 France European Championship QualifierGroup 4
13.09 Maputo (Mozambique)Cameroon 2-0 South Africa 'B'African GamesSemi-Final
11.09 Maputo (Mozambique)Tanzania 2-2 Zimbabwe African GamesGroup B
11.09 Maputo (Mozambique)Ghana 2-2 South Africa 'B' African GamesGroup B
11.09 Addis AbabaEthiopia 1-1 South Africa Olympic Games QualifierAfrica, 3rd Round, 2nd Leg
11.09 Jinan (China)North Korea 5-0 Thailand Olympic Games QualifierAsia, Final Group
11.09 JinanChina 0-1 Japan Olympic Games QualifierAsia, Final Group
11.09 Jinan (China)Australia 2-1 South Korea Olympic Games QualifierAsia, Final Group
10.09 MaputoMozambique 1-7 Algeria African GamesGroup A
10.09 Maputo (Mozambique)Cameroon w/o Guinea African GamesGroup A
09.09 Hnassé (New Caledonia)Fiji 1-0 Tonga Pacific Games3rd Place Match
09.09 NouméaNew Caledonia 1-2 Papua New Guinea Pacific GamesFinal
08.09 Maputo (Mozambique)South Africa 'B' 2-2 TanzaniaAfrican GamesGroup B
08.09 Maputo (Mozambique)Ghana 2-1 Zimbabwe African GamesGroup B
08.09 Jinan (China)South Korea 3-0 Thailand Olympic Games QualifierAsia, Final Group
08.09 Jinan (China)Japan 1-1 North Korea Olympic Games QualifierAsia, Final Group
08.09 JinanChina 0-1 Australia Olympic Games QualifierAsia, Final Group
07.09 SantiagoChile 3-0 Argentina Friendly
07.09 Hnassé (New Caledonia)Papua New Guinea 4-0 Fiji Pacific GamesSemi-Final
07.09 KonéNew Caledonia 3-2 Tonga Pacific GamesSemi-Final
07.09 MaputoMozambique w/o Guinea African GamesGroup A
07.09 Maputo (Mozambique)Cameroon 3-0 Algeria African GamesGroup A
05.09 Nouméa (New Caledonia)Guam 0-0 Tonga Pacific GamesGroup B
05.09 Nouméa (New Caledonia)Fiji 1-0 Cook Islands Pacific GamesGroup B
05.09 Nouméa (New Caledonia)Tahiti 4-0 American Samoa Pacific GamesGroup A
05.09 Nouméa (New Caledonia)Papua New Guinea 1-0 Solomon IslandsPacific GamesGroup A
05.09 Maputo (Mozambique)South Africa 'B' 4-1 ZimbabweAfrican GamesGroup B
05.09 Maputo (Mozambique)Ghana 2-1 Tanzania African GamesGroup B
05.09 Jinan (China)North Korea 3-2 South Korea Olympic Games QualifierAsia, Final Group
05.09 Jinan (China)Japan 1-0 Australia Olympic Games QualifierAsia, Final Group
05.09 JinanChina 2-0 Thailand Olympic Games QualifierAsia, Final Group
04.09 MaputoMozambique 0-1 Cameroon African GamesGroup A
04.09 Maputo (Mozambique)Algeria w/o Guinea African GamesGroup A
03.09 Jinan (China)Japan 2-1 South Korea Olympic Games QualifierAsia, Final Group
03.09 JinanChina 0-0 North Korea Olympic Games QualifierAsia, Final Group
03.09 Jinan (China)Australia 5-1 Thailand Olympic Games QualifierAsia, Final Group
02.09 Nouméa (New Caledonia)Fiji 2-1 Guam Pacific GamesGroup B
02.09 Nouméa (New Caledonia)Cook Islands 1-0 Tonga Pacific GamesGroup B
02.09 Nouméa (New Caledonia)Solomon Islands 4-0 American SamoaPacific GamesGroup A
02.09 NouméaNew Caledonia 2-1 Papua New Guinea Pacific GamesGroup A
01.09 Jinan (China)North Korea 1-0 Australia Olympic Games QualifierAsia, Final Group
01.09 Jinan (China)Japan 3-0 Thailand Olympic Games QualifierAsia, Final Group
01.09 JinanChina 0-0 South Korea Olympic Games QualifierAsia, Final Group
31.08 Nouméa (New Caledonia)Tonga 4-1 Fiji Pacific GamesGroup B
31.08 Nouméa (New Caledonia)Cook Islands 1-1 Guam Pacific GamesGroup B
31.08 Nouméa (New Caledonia)Tahiti 2-0 Solomon IslandsPacific GamesGroup A
31.08 NouméaNew Caledonia 7-0 American Samoa Pacific GamesGroup A
29.08 Nouméa (New Caledonia)Papua New Guinea 8-0 American SamoaPacific GamesGroup A
29.08 NouméaNew Caledonia 0-0 Tahiti Pacific GamesGroup A
27.08 Nouméa (New Caledonia)Papua New Guinea 1-0 TahitiPacific GamesGroup A
27.08 NouméaNew Caledonia 3-0 Solomon Islands Pacific GamesGroup A
27.08 NasrecSouth Africa 3-0 Ethiopia Olympic Games QualifierAfrica, 3rd Round, 1st Leg
27.08 AbujaNigeria 2-1 Cameroon Olympic Games QualifierAfrica, 3rd Round, 1st Leg
25.08 Stara PazovaSerbia 7-4 Serbia U-19 Friendly
25.08 PecicaRomania 2-0 Hungary Friendly
25.08 Rio MaiorPortugal 2-1 Turkey Friendly
25.08 MolodechnoBelarus 2-1 Estonia European Championship QualifierGroup 5
24.08 DublinIreland 0-1 Switzerland Friendly
24.08 LensFrance 2-0 Poland Friendly
24.08 HohhotChina 0-1 Netherlands Friendly Closed door match
24.08 Laa an der ThayaAustria 0-4 Slovakia Friendly
23.08 FalkirkScotland 1-0 Belgium Friendly
23.08 AradRomania 4-2 Hungary Friendly
23.08 BelfastNorthern Ireland 0-2 Wales Friendly
23.08 Caldas da RainhaPortugal 2-0 Turkey Friendly
23.08 GračanicaBosnia & Herzegovina 1-4 Croatia Friendly
22.08 HohhotChina 1-1 Netherlands Friendly
21.08 SenecSlovakia 1-0 Czechia Friendly
21.08 FalkirkScotland 5-0 Switzerland Friendly
20.08 AtteridgevilleSouth Africa 5-0 Mozambique Friendly
20.08 ŽupanjaCroatia 1-1 Bosnia & Herzegovina Friendly
20.08 DesselBelgium 1-0 Russia Friendly
18.08 SuvaFiji 2-1 SamoaFriendly
17.08 MaseruLesotho 0-4 Mozambique Friendly
17.08 NavuaFiji 2-0 Samoa Friendly
11.08 Port VilaVanuatu 1-5 New Caledonia Friendly
09.08 Port VilaVanuatu 0-3 New Caledonia Friendly
28.07 Slovenske KonjiceSlovenia 1-3 Slovakia Friendly
26.07 ChangchunChina 2-2 Russia Friendly
22.07 ChangchunChina 2-0 Russia Friendly
17.07 Frankfurt am Main (Germany)Japan 2-2 USA
After extra time, 3-1 pens
World CupFinal
16.07 Sinsheim (Germany)Sweden 2-1 France World Cup3rd Place Match
13.07 Mönchengladbach (Germany)USA 3-1 France World CupSemi-Final
13.07 Frankfurt am Main (Germany)Japan 3-1 Sweden World CupSemi-Final
10.07 Augsburg (Germany)Sweden 3-1 Australia World CupQuarter-Final
10.07 Dresden (Germany)Brazil 2-2 USA
After extra time, 3-5 pens
World CupQuarter-Final
09.07 Harare (Zimbabwe)Tanzania 3-0 Malawi COSAFA Cup3rd Place Match
09.07 HarareZimbabwe 1-0 South Africa COSAFA CupFinal
09.07 San Cristóbal (Dominican Republic) Bermuda 5-0 DominicaOlympic Games QualifierCaribbean, Group B
09.07 San CristóbalDominican Republic 1-0 Trinidad & TobagoOlympic Games QualifierCaribbean, Group B
09.07 Leverkusen (Germany)England 1-1 France
After extra time, 3-4 pens
World CupQuarter-Final
09.07 WolfsburgGermany 0-1 Japan
After extra time
World CupQuarter-Final
07.07 Harare (Zimbabwe)South Africa 5-1 Malawi COSAFA CupSemi-Final
07.07 HarareZimbabwe 0-0 Tanzania
4-2 pens
COSAFA CupSemi-Final
07.07 San Cristóbal (Dominican Republic) Trinidad & Tobago 14-1 DominicaOlympic Games Qualifier Caribbean, Group B
07.07 San CristóbalDominican Republic 1-0 Bermuda Olympic Games QualifierCaribbean, Group B
06.07 Frankfurt am Main (Germany)Brazil 3-0 Equatorial GuineaWorld CupGroup D
06.07 Leverkusen (Germany)Australia 2-1 Norway World CupGroup D
06.07 Wolfsburg (Germany)Sweden 2-1 USA World CupGroup C
06.07 Bochum (Germany)Colombia 0-0 North Korea World CupGroup C
05.07 Harare (Zimbabwe)Zambia 4-1 Botswana COSAFA CupGroup B
05.07 Harare (Zimbabwe)South Africa 1-0 Tanzania COSAFA CupGroup B
05.07 HarareZimbabwe 3-0 Mozambique COSAFA CupGroup A
05.07 Harare (Zimbabwe)Malawi 5-2 Lesotho COSAFA CupGroup A
05.07 San Cristóbal (Dominican Republic) Trinidad & Tobago 5-1 BermudaOlympic Games Qualifier Caribbean, Group B
05.07 San CristóbalDominican Republic 3-0 Dominica Olympic Games QualifierCaribbean, Group B
05.07 Sinsheim (Germany)Mexico 2-2 New Zealand World CupGroup B
05.07 Augsburg (Germany)England 2-0 Japan World CupGroup B
05.07 Dresden (Germany)Nigeria 1-0 Canada World CupGroup A
05.07 MönchengladbachGermany 4-2 France World CupGroup A
04.07 HarareZimbabwe 8-2 Malawi COSAFA Cup Group A
03.07 Harare (Zimbabwe)Tanzania 2-0 Zambia COSAFA CupGroup B
03.07 Harare (Zimbabwe)South Africa 4-0 Botswana COSAFA CupGroup B
03.07 Harare (Zimbabwe)Lesotho 3-2 Mozambique COSAFA CupGroup A
03.07 Oranjestad (Aruba)Cuba 3-0 Suriname Olympic Games QualifierCaribbean, Group A
03.07 OranjestadAruba 0-8 Haiti Olympic Games QualifierCaribbean, Group A
03.07 Wolfsburg (Germany)Brazil 3-0 Norway World CupGroup D
03.07 Bochum (Germany)Australia 3-2 Equatorial Guinea World CupGroup D
02.07 Harare (Zimbabwe)Tanzania 3-1 Botswana COSAFA CupGroup B
02.07 Harare (Zimbabwe)South Africa 4-1 Zambia COSAFA CupGroup B
02.07 HarareZimbabwe 4-0 Lesotho COSAFA Cup Group A
02.07 Harare (Zimbabwe)Malawi 1-1 Mozambique COSAFA CupGroup A
02.07 Sinsheim (Germany)USA 3-0 Colombia World CupGroup C
02.07 Augsburg (Germany)Sweden 1-0 North Korea World CupGroup C
01.07 East Cowes (Isle of Wight, England) Greenland 1-0 Western IslesIsland Games3rd Place Match
01.07 Cowes (Isle of Wight, England)Åland 5-1 Isle of ManIsland GamesFinal
01.07 Oranjestad (Aruba)Cuba 1-1 Haiti Olympic Games QualifierCaribbean, Group A
01.07 OranjestadAruba 0-3 Suriname Olympic Games QualifierCaribbean, Group A
01.07 Leverkusen (Germany)Japan 4-0 Mexico World CupGroup B
01.07 Dresden (Germany)England 2-1 New Zealand World CupGroup B
30.06 Cowes (Isle of Wight, England)Hitra 5-0 GibraltarIsland Games9th Place Match
30.06 Ryde (Isle of Wight, England) Gotland 2-1 Jersey Island Games7th Place Match
30.06 CowesIsle of Wight 2-0 Saaremaa Island Games5th Place Match
30.06 Newport (Isle of Wight, England) Isle of Man 4-0 Western IslesIsland GamesSemi-Final
30.06 East Cowes (Isle of Wight, England) Åland 6-1 GreenlandIsland GamesSemi-Final
30.06 Frankfurt am MainGermany 1-0 Nigeria World CupGroup A
30.06 Bochum (Germany)France 4-0 Canada World CupGroup A
29.06 Oranjestad (Aruba)Haiti 4-0 Suriname Olympic Games QualifierCaribbean, Group A
29.06 OranjestadAruba 0-6 Cuba Olympic Games QualifierCaribbean, Group A
29.06 Augsburg (Germany)Norway 1-0 Equatorial Guinea World CupGroup D
29.06 Mönchengladbach (Germany)Brazil 1-0 Australia World CupGroup D
28.06 Brading (Isle of Wight, England) Gotland 0-0 Western IslesIsland GamesGroup C
28.06 Cowes (Isle of Wight, England) Greenland 8-0 GibraltarIsland GamesGroup B
28.06 CowesIsle of Wight 2-2 Jersey Island GamesGroup A
28.06 Cowes (Isle of Wight, England)Åland 6-0 Hitra Island GamesGroup A
28.06 Dresden (Germany)USA 2-0 North Korea World CupGroup C
28.06 Leverkusen (Germany)Sweden 1-0 Colombia World CupGroup C
27.06 Shanklin (Isle of Wight, England) Western Isles 2-0 SaaremaaIsland GamesGroup C
27.06 Ryde (Isle of Wight, England)Isle of Man 3-1 GreenlandIsland GamesGroup B
27.06 Ryde (Isle of Wight, England)Jersey 6-1 Hitra Island GamesGroup A
27.06 BradingIsle of Wight 1-1 Åland Island GamesGroup A
27.06 Wolfsburg (Germany)England 1-1 Mexico World CupGroup B
27.06 Bochum (Germany)Japan 2-1 New Zealand World CupGroup B
26.06 San CristóbalDominican Republic 0-5 Haiti Friendly
26.06 Ryde (Isle of Wight, England) Saaremaa 1-0 GotlandIsland GamesGroup C
26.06 Shanklin (Isle of Wight, England) Isle of Man 9-0 GibraltarIsland GamesGroup B
26.06 East CowesIsle of Wight 3-0 Hitra Island GamesGroup A
26.06 Shanklin (Isle of Wight, England) Åland 5-0 JerseyIsland GamesGroup A
26.06 BerlinGermany 2-1 Canada World Cup Group A
26.06 Sinsheim (Germany)France 1-0 Nigeria World CupGroup A
25.06 San CristóbalDominican Republic U-17 1-5 Haiti Friendly
25.06 MaputoMozambique 1-0 Swaziland Friendly
23.06 Bochum (Germany)Japan 1-1 Sweden Friendly
23.06 Wolfsburg (Germany)Australia 2-0 England Friendly
21.06 Halle an der Saale (Germany)North Korea 3-0 EnglandFriendlyClosed door match
20.06 Leogang (Austria)Norway 3-1 USA FriendlyClosed door match
20.06 Göttingen (Germany)Australia 3-2 Mexico Friendly
20.06 Naters (Switzerland)Denmark 1-0 New Zealand Matchworld Women's Cup
20.06 Naters (Switzerland)Colombia 3-1 Wales Matchworld Women's Cup
18.06 HostertLuxembourg 0-8 Equatorial Guinea Friendly
18.06 MatsuyamaJapan 1-1 South Korea Friendly
18.06 CalaisFrance 7-0 Belgium Friendly
18.06 Apples (Switzerland)New Zealand 1-0 Colombia Matchworld Women's Cup
18.06 Apples (Switzerland)Denmark 3-0 Wales Matchworld Women's Cup
16.06 GothenburgSweden 2-0 Mexico Friendly
16.06 RecifePernambuco 1-4 Brazil Friendly
16.06 Eugendorf (Austria)Nigeria 2-2 Slovakia Friendly
16.06 MainzGermany 3-0 Norway Friendly
15.06 NieuwpoortBelgium 1-2 France Friendly
15.06 Savièse (Switzerland)New Zealand 2-0 Wales Matchworld Women's Cup
15.06 Savièse (Switzerland)Colombia 1-1 Denmark
3-1 pens
Matchworld Women's Cup
14.06 Rome (Italy)Canada 2-0 North Korea FriendlyClosed door match
12.06 Amman (Jordan)Uzbekistan w/o Iran
Uzbekistan awarded 3-0 win
Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round Group
12.06 Amman (Jordan)Thailand 3-3 Vietnam Olympic Games QualifierAsia, 2nd Round Group
10.06 Amman (Jordan)Uzbekistan 2-1 Vietnam Olympic Games QualifierAsia, 2nd Round Group
10.06 AmmanJordan 0-7 Thailand Olympic Games QualifierAsia, 2nd Round Group
08.06 LeogangAustria 1-1 Nigeria Friendly
07.06 TelkiHungary 0-1 Canada Friendly
07.06 AachenGermany 5-0 Netherlands Friendly
07.06 Amman (Jordan)Thailand w/o Iran
Thailand awarded 3-0 win
Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round Group
07.06 AmmanJordan 0-1 Vietnam Olympic Games QualifierAsia, 2nd Round Group
05.06 HarrisonUSA 1-0 Mexico Friendly
05.06 Amman (Jordan)Vietnam w/o Iran
Vietnam awarded 3-0 win
Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round Group
05.06 AmmanJordan 0-3 Uzbekistan Olympic Games QualifierAsia, 2nd Round Group
03.06 Kössen (Austria)Nigeria 1-0 Czechia Friendly
03.06 OsnabrückGermany 5-0 Italy Friendly
03.06 Amman (Jordan)Thailand 5-1 Uzbekistan Olympic Games QualifierAsia, 2nd Round Group
03.06 AmmanJordan w/o Iran
Jordan awarded 3-0 win
Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round Group
28.05 Rome (Italy)Canada 2-0 Netherlands Friendly
24.05 VeldwezeltBelgium 1-0 North Korea Friendly
21.05 IngolstadtGermany 2-0 North Korea Friendly
20.05 CancúnMexico 4-1 Costa Rica Friendly
20.05 WeifangChina 1-0 New Zealand Friendly
19.05 TimişoaraRomania 3-3 Serbia Friendly
19.05 BekkestuaNorway 5-1 Finland Friendly
19.05 ReykjavíkIceland 6-0 Bulgaria European Championship QualifierGroup 3
18.05 CaryUSA 2-0 JapanFriendly
18.05 NiederhasliSwitzerland 1-2 Canada Friendly
18.05 Krasnoarmeysk [Moscow Oblast]Russia 2-2 Ukraine Friendly
18.05 VenloNetherlands 1-1 North Korea Friendly
18.05 CozumelMexico 3-0 Costa Rica Friendly
18.05 BrestFrance 1-1 Scotland Friendly
18.05 Weifang China 3-0 New Zealand
3 x 25 mins
FriendlyClosed door Match
17.05 AndráshidaHungary 1-0 Croatia Friendly
17.05 OxfordEngland 2-0 Sweden Friendly
15.05 PoortugaalNetherlands U-19 9-0 Jordan Friendly
15.05 ThameEngland 0-1 Sweden Friendly Training Match
15.05 LudbregCroatia 1-1 Hungary Friendly
15.05 Rome (Italy)Canada 1-1 Switzerland Friendly
15.05 GosfordAustralia 2-1 New Zealand Friendly
15.05 StaiceleLatvia 0-0 Lithuania Baltic Cup
15.05 HarareZimbabwe 2-0 Angola African Games Qualifier2nd Round, 2nd Leg
15.05 AccraGhana 2-1 Nigeria African Games Qualifier2nd Round, 2nd Leg
15.05 GaboroneBotswana 0-4 South Africa African Games Qualifier2nd Round, 2nd Leg
14.05 ColumbusUSA 2-0 Japan Friendly
14.05 MaceióBrazil 3-0 Chile Friendly
14.05 Staicele (Latvia)Estonia 3-0 Lithuania Baltic Cup
13.05 StaiceleLatvia 2-0 Estonia Baltic Cup
12.05 GosfordAustralia 3-0 New Zealand FriendlyClosed door Match
10.05 Abu DhabiUnited Arab Emirates 4-0 Iraq Friendly
07.05 Abu DhabiUnited Arab Emirates 6-1 Iraq Friendly
07.05 Saint MartinGuernsey 2-6 Jersey Muratti Vase
05.05 PogradecAlbania 1-0 Macedonia U-19 Friendly
01.05 AbujaNigeria 1-1 Ghana African Games Qualifier2nd Round, 1st Leg
01.05 DundoAngola 1-1 Zimbabwe African Games Qualifier2nd Round, 1st Leg
30.04 PolokwaneSouth Africa 0-1 Botswana African Games Qualifier2nd Round, 1st Leg
29.04 BoluTurkey 4-1 Greece Friendly
27.04 BoluTurkey 1-1 Greece Friendly
27.04 Strojnci pri PtujuSlovenia 0-5 Austria Friendly
24.04 ChíaColombia 2-4 Mexico Friendly
22.04 ChíaColombia 2-3 Mexico Friendly
20.04 Port TalbotWales 5-1 Luxembourg Friendly
19.04 QingdaoChina 2-0 North Korea Friendly Closed door Match
17.04 QingdaoChina 0-1 North Korea Friendly
17.04 PinskBelarus 1-5 Poland Friendly
17.04 Tunis                                                Tunisia 1-0 South Africa
After extra time, 5-6 pens
Olympic Games QualifierAfrica, 2nd Round, 2nd Leg
17.04 MalaboEquatorial Guinea 2-0 Cameroon Olympic Games QualifierAfrica, 2nd Round, 2nd Leg
16.04 WindhoekNamibia 0-2 Nigeria Olympic Games QualifierAfrica, 2nd Round, 2nd Leg
16.04 Accra               Ghana 2-1 EthiopiaOlympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 2nd Leg
13.04 SenecSlovakia 2-4 Hungary Friendly
06.04 FalkirkScotland 0-5 USA Friendly Training Match
03.04 VolendamNetherlands 6-2 Scotland Friendly
03.04 BambousMauritius 3-0 Rodrigues Friendly
03.04 AbujaNigeria 7-0 Namibia Olympic Games QualifierAfrica, 2nd Round, 1st Leg
03.04 Addis AbabaEthiopia 1-0 Ghana Olympic Games QualifierAfrica, 2nd Round, 1st Leg
02.04 Palestrina (Italy)Sweden 1-0 Canada Friendly
02.04 LondonEngland 2-1 USA Friendly
02.04 YaoundéCameroon 0-0 Equatorial Guinea Olympic Games QualifierAfrica, 2nd Round, 1st Leg
02.04 UmlaziSouth Africa 1-0 Tunisia Olympic Games QualifierAfrica, 2nd Round, 1st Leg
27.03 Kaohsiung (Taiwan)Thailand 4-0 Hong Kong Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group A
27.03 KaohsiungTaiwan 1-1 Vietnam Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group A
26.03 WindhoekNamibia 1-0 Botswana Friendly
25.03 Kaohsiung (Taiwan)Vietnam 2-1 Thailand Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group A
25.03 Kaohsiung (Taiwan)Myanmar 1-0 Hong Kong Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group A
23.03 VirtonBelgium U-19 7-0 Luxembourg Friendly
23.03 Dhaka (Bangladesh)Uzbekistan 5-1 India Olympic Games QualifierAsia, 1st Round Play-Off
22.03 Dhaka (Bangladesh)India 1-1 Uzbekistan Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group B
22.03 Kaohsiung (Taiwan)Thailand 2-0 Myanmar Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group A
22.03 KaohsiungTaiwan 5-0 Hong Kong Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group A
21.03 AccraGhana 0-0 Cameroon Friendly
20.03 DhakaBangladesh 0-3 Uzbekistan Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group B
20.03 Kaohsiung (Taiwan)Vietnam 2-0 Myanmar Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group A
20.03 KaohsiungTaiwan 0-3 Thailand Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group A
19.03 UpingtonSouth Africa 2-1 Namibia Friendly
18.03 DhakaBangladesh 0-3 India Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group B
18.03 Kaohsiung (Taiwan)Vietnam 4-0 Hong Kong Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group A
18.03 KaohsiungTaiwan 1-1 Myanmar Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group A
12.03 ZarqaJordan 6-0 Palestine Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group C
12.03 Zarqa (Jordan)Iran 2-0 Bahrain Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group C
10.03 ZarqaJordan 1-1 Iran Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group C
10.03 Zarqa (Jordan)Bahrain 1-1 Palestine Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group C
09.03 Larnaca (Cyprus)Switzerland 2-1 Northern IrelandCyprus Cup11th Place Match
09.03 Strovolos (Cyprus)Italy 2-0 RussiaCyprus Cup 9th Place Match
09.03 Paralimni (Cyprus)Mexico 5-0 New Zealand Cyprus Cup7th Place Match
09.03 Larnaca (Cyprus)England 2-0 South Korea Cyprus Cup5th Place Match
09.03 Strovolos (Cyprus)France 3-0 ScotlandCyprus Cup3rd Place Match
09.03 Paralimni (Cyprus)Canada 2-1 Netherlands
After extra time
Cyprus CupFinal
09.03 Parchal (Portugal)Chile 1-1 Romania
6-5 pens
Algarve Cup11th Place Match
09.03 LouléPortugal 2-1 Finland Algarve Cup 9th Place Match
09.03 Albufeira (Portugal)China 2-1 Wales Algarve Cup7th Place Match
09.03 Ferreiras (Portugal)Norway 0-0 Denmark
5-4 pens
Algarve Cup5th Place Match
09.03 Parchal (Portugal)Japan 2-1 Sweden Algarve Cup3rd Place Match
09.03 Faro/Loulé (Portugal)USA 4-2 Iceland Algarve CupFinal
08.03 Ta' QaliMalta 1-1 Armenia European Championship QualifierPreliminary Group 2
08.03 Ta' Qali (Malta)Georgia 1-0 Faroe Islands European Championship QualifierPreliminary Group 2
08.03 StrumicaMacedonia 1-0 Latvia European Championship QualifierPreliminary Group 1
08.03 Strumica (Macedonia)Lithuania 4-1 Luxembourg European Championship QualifierPreliminary Group 1
08.03 ZarqaJordan 1-1 Bahrain Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group C
08.03 Zarqa (Jordan)Iran 4-0 Palestine Olympic Games QualifierAsia, 1st Round, Group C
07.03 Paralimni (Cyprus)South Korea 2-1 Russia Cyprus CupGroup C
07.03 Paralimni (Cyprus)Mexico 3-1 Northern Ireland Cyprus CupGroup C
07.03 Larnaca (Cyprus)Netherlands 6-0 Switzerland Cyprus CupGroup B
07.03 Strovolos (Cyprus)France 5-2 New ZealandCyprus CupGroup B
07.03 Larnaca (Cyprus)Italy 0-0 Scotland Cyprus CupGroup A
07.03 Strovolos (Cyprus)Canada 2-0 EnglandCyprus Cup Group A
07.03 Faro/Loulé (Portugal)Wales 2-1 Chile Algarve CupGroup C
07.03 ParchalPortugal 1-1 Romania Algarve Cup Group C
07.03 Olhão (Portugal)Sweden 1-0 China Algarve CupGroup B
07.03 Lagos (Portugal)Iceland 1-0 Denmark Algarve CupGroup B
07.03 Quarteira (Portugal)USA 4-0 Finland Algarve CupGroup A
07.03 Parchal (Portugal)Japan 1-0 Norway Algarve CupGroup A
05.03 Ta' QaliMalta 0-2 Faroe Islands European Championship QualifierPreliminary Group 2
05.03 Ta' Qali (Malta)Armenia 0-0 Georgia European Championship QualifierPreliminary Group 2
05.03 StrumicaMacedonia 5-1 Luxembourg European Championship QualifierPreliminary Group 1
05.03 Strumica (Macedonia)Latvia 1-0 Lithuania European Championship QualifierPreliminary Group 1
04.03 Paralimni (Cyprus)Russia 2-1 Northern Ireland Cyprus CupGroup C
04.03 Paralimni (Cyprus)Mexico 1-1 South Korea Cyprus CupGroup C
04.03 Larnaca (Cyprus)New Zealand 2-1 Switzerland Cyprus CupGroup B
04.03 Larnaca (Cyprus)Netherlands 2-1 France Cyprus CupGroup B
04.03 Strovolos (Cyprus)Scotland 2-0 EnglandCyprus CupGroup A
04.03 Strovolos (Cyprus)Canada 1-0 ItalyCyprus CupGroup A
04.03 Lagos (Portugal)Wales 2-1 Romania Algarve CupGroup C
04.03 Vila Real de Santo AntónioPortugal 0-0 Chile Algarve CupGroup C
04.03 Olhão (Portugal)Sweden 3-1 Denmark Algarve CupGroup B
04.03 Albufeira (Portugal)Iceland 2-1 China Algarve CupGroup B
04.03 Vila Real de Santo António (Portugal) USA 2-0 NorwayAlgarve CupGroup A
04.03 Lagos (Portugal)Japan 5-0 Finland Algarve CupGroup A
03.03 Ta' QaliMalta 1-0 Georgia European Championship QualifierPreliminary Group 2
03.03 Ta' Qali (Malta)Armenia 1-0 Faroe Islands European Championship QualifierPreliminary Group 2
03.03 StrumicaMacedonia 1-1 Lithuania European Championship QualifierPreliminary Group 1
03.03 Strumica (Macedonia)Luxembourg 2-0 Latvia European Championship QualifierPreliminary Group 1
02.03 Paralimni (Cyprus)South Korea 3-1 Northern IrelandCyprus CupGroup C
02.03 Paralimni (Cyprus)Mexico 0-0 Russia Cyprus CupGroup C
02.03 Strovolos (Cyprus)Netherlands 4-1 New Zealand Cyprus CupGroup B
02.03 Strovolos (Cyprus)France 2-0 Switzerland Cyprus CupGroup B
02.03 Larnaca (Cyprus)England 2-0 Italy Cyprus CupGroup A
02.03 Larnaca (Cyprus)Canada 1-0 Scotland Cyprus CupGroup A
02.03 Vila Real de Santo AntónioPortugal 3-1 Wales Algarve CupGroup C
02.03 Lagos (Portugal)Romania 2-0 Chile Algarve CupGroup C
02.03 Loulé (Portugal)Iceland 2-1 Sweden Algarve CupGroup B
02.03 Ferreiras (Portugal)Denmark 1-0 China Algarve CupGroup B
02.03 Vila Real de Santo António (Portugal) USA 2-1 JapanAlgarve CupGroup A
02.03 Lagos (Portugal)Norway 2-1 Finland Algarve CupGroup A
02.03 Katowice Poland 3-1 Slovakia Friendly 
27.02Larnaca (Cyprus) Russia 3-1 New ZealandFriendly
27.02 LusakaZambia 1-3 ZimbabweAfrican Games Qualifier1st Round, 2nd Leg
27.02 AccraGhana 7-0 Liberia African Games Qualifier1st Round, 2nd Leg
26.02 Larnaca (Cyprus)Canada 2-1 South Korea Friendly
20.02 Alanya (Turkey)Belarus 3-1 Belarus U-19 Friendly
16.02 EerikkiläFinland 5-4 Russia Friendly
14.02 BelgradeSerbia 1-2 Serbia U-19 Friendly
13.02 HaverfordwestWales 2-4 Scotland Friendly
13.02 RigaLatvia 0-5 Estonia Friendly
13.02 HarareZimbabwe 1-0 Zambia African Games Qualifier1st Round, 1st Leg
13.02 MonroviaLiberia 0-4 Ghana African Games Qualifier1st Round, 1st Leg
09.02 Menzel BouzelfaTunisia 0-1 Morocco Olympic Games QualifierAfrica, 1st Round, 2nd Leg
30.01 Addis AbabaEthiopia 3-0 DR Congo Olympic Games QualifierAfrica, 1st Round, 2nd Leg
29.01 UmlaziSouth Africa 3-0 Zambia Olympic Games QualifierAfrica, 1st Round, 2nd Leg
29.01 WindhoekNamibia 0-0 Angola Olympic Games QualifierAfrica, 1st Round, 2nd Leg
29.01 BamakoMali 0-1 Cameroon Olympic Games QualifierAfrica, 1st Round, 2nd Leg
29.01 AccraGhana 5-1 Guinea Olympic Games QualifierAfrica, 1st Round, 2nd Leg
25.01 ChongqingChina 0-2 USA4 Nations Tournament
25.01 Chongqing (China)Canada 1-0 Sweden 4 Nations Tournament
23.01 Chongqing (China)USA 2-1 Canada 4 Nations Tournament
23.01 ChongqingChina 2-1 Sweden4 Nations Tournament
21.01 Atamaría (Spain)England 0-0 Norway FriendlyTraining match
21.01 Atamaría (Spain)England 2-2 Netherlands FriendlyTraining match
21.01 Chongqing (China)Sweden 2-1 USA 4 Nations Tournament
21.01 ChongqingChina 2-3 Canada4 Nations Tournament
20.01 Atamaría (Spain)Norway 4-0 Netherlands FriendlyTraining match
16.01 ConakryGuinea 0-2 Ghana Olympic Games QualifierAfrica, 1st Round, 1st Leg
15.01 LusakaZambia 1-2 South Africa Olympic Games QualifierAfrica, 1st Round, 1st Leg
15.01 El JadidaMorocco 0-3 Tunisia Olympic Games QualifierAfrica, 1st Round, 1st Leg
15.01 KinshasaDR Congo 0-0 Ethiopia Olympic Games QualifierAfrica, 1st Round, 1st Leg
15.01 YaoundéCameroon 5-0 Mali Olympic Games QualifierAfrica, 1st Round, 1st Leg
15.01 LuandaAngola 2-2 Namibia Olympic Games QualifierAfrica, 1st Round, 1st Leg
04.01 CairoEgypt 1-2 Morocco Friendly