MEN                      WOMEN
FOOTBALLFOOTBALL
FUTSALFUTSAL
BEACH SOCCERBEACH SOCCER
 


 
WOMEN'S FOOTBALL - 2012 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSNON-FIFAArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
22.12 Harare Zimbabwe 5-0 Botswana Friendly
19.12 São Paulo Brazil 2-2 Denmark São Paulo Tournament Final
19.12 São Paulo (Brazil) Mexico 2-0 Portugal São Paulo Tournament 3rd Place Match
16.12 São Paulo Brazil 2-1 Denmark São Paulo Tournament Group Stage
16.12 São Paulo (Brazil) Portugal 1-0 Mexico São Paulo Tournament Group Stage
15.12 Boca Raton USA 4-1 China Friendly
13.12 São Paulo Brazil 1-2 Mexico São Paulo Tournament Group Stage
13.12 São Paulo (Brazil) Denmark 0-0 Portugal São Paulo Tournament Group Stage
12.12 Houston USA 4-0 China Friendly
10.12 Moruleng South Africa 3-0 Botswana Friendly
09.12 São Paulo Brazil 4-0 Portugal São Paulo Tournament Group Stage
09.12 São Paulo (Brazil) Denmark 5-0 Mexico São Paulo Tournament Group Stage
08.12 Detroit USA 2-0 China Friendly
03.12 Alajuela Costa Rica 0-4 Trinidad & Tobago Friendly
01.12 Glendale USA 2-0 Ireland Friendly
29.11 Halle an der Saale Germany 1-1 France Friendly  
28.11 Alajuela Costa Rica 1-0 Trinidad & Tobago Friendly
28.11 Niederkorn Luxembourg 0-6 Faroe Islands Friendly
28.11 Portland USA 5-0 Ireland Friendly
27.11 Kuwait City Kuwait 1-3 Maldives Friendly
25.11 Bambous Mauritius 1-2 Réunion Friendly
25.11 Velsen-Zuid Netherlands 2-0 Wales Friendly
24.11 Shenzhen (China) Taiwan 2-1 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 2nd Round
24.11 Shenzhen China 2-1 Australia East Asian Cup Qualifier 2nd Round
24.11 Kuwait City Kuwait 1-1 Maldives Friendly
22.11 Shenzhen (China) Australia 4-0 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 2nd Round
22.11 Shenzhen China 2-0 Taiwan East Asian Cup Qualifier 2nd Round
20.11 Shenzhen (China) Australia 7-0 Taiwan East Asian Cup Qualifier 2nd Round
20.11 Shenzhen China 6-0 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 2nd Round
11.11 Malabo Equatorial Guinea 4-0 South Africa African Championship Final
11.11 Malabo (Equatorial Guinea) Cameroon 1-0 Nigeria African Championship 3rd Place Match
11.11 Ta' Qali Malta 2-0 Estonia Friendly  
09.11 Ta' Qali Malta 2-0 Estonia Friendly  
07.11 Malabo Equatorial Guinea 2-0 Cameroon African Championship Semi-Final
07.11 Malabo (Equatorial Guinea) South Africa 1-0 Nigeria African Championship Semi-Final
04.11 Bata (Equatorial Guinea) Cameroon 0-0 Ethiopia African Championship Group B
04.11 Malabo (Equatorial Guinea) Nigeria 3-1 Côte d'Ivoire African Championship Group B
03.11 Malabo Equatorial Guinea 5-0 Senegal African Championship Group A
03.11 Bata (Equatorial Guinea) South Africa 4-1 DR Congo African Championship Group A
01.11 Bata (Equatorial Guinea) Cameroon 4-1 Côte d'Ivoire African Championship Group B
01.11 Bata (Equatorial Guinea) Nigeria 3-0 Ethiopia African Championship Group B
31.10 Malabo Equatorial Guinea 6-0 DR Congo African Championship Group A
31.10 Bata (Equatorial Guinea) South Africa 1-0 Senegal African Championship Group A
29.10 Bata (Equatorial Guinea) Côte d'Ivoire 5-0 Ethiopia African Championship Group B
29.10 Malabo (Equatorial Guinea) Nigeria 2-1 Cameroon African Championship Group B
28.10 Malabo Equatorial Guinea 1-0 South Africa African Championship Group A
28.10 Malabo (Equatorial Guinea) DR Congo 1-0 Senegal African Championship Group A
28.10 Bethlehem Palestine 2-4 United Arab Emirates Friendly  
25.10 Reykjavík Iceland 3-2 Ukraine European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
25.10 Rostov-on-Don Russia 1-1 Austria European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
24.10 Las Rozas de Madrid Spain 3-2 Scotland
After extra time
European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
24.10 Eindhoven Netherlands 1-1 France Friendly  
23.10 Växjö Sweden 3-0 Switzerland Friendly  
23.10 East Hartford USA 2-2 Germany Friendly  
22.10 Yaoundé Cameroon 1-1 South Africa Friendly  
21.10 Saint Pölten Austria 0-2 Russia European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
20.10 Glasgow Scotland 1-1 Spain European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
20.10 Sevastopol Ukraine 2-3 Iceland European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
20.10 Paris France 2-2 England Friendly  
20.10 Bridgeview USA 1-1 Germany Friendly  
18.10 Kinshasa DR Congo 0-0 Cameroon Friendly  
16.10 Daveyton South Africa 1-1 Zimbabwe Friendly  
14.10 Bingerville Côte d'Ivoire 2-1 Senegal Friendly  
13.10 Nasrec South Africa 1-0 Zimbabwe Friendly  
12.10 Abidjan Côte d'Ivoire 6-0 Senegal Friendly  
29.09 Addis Ababa Ethiopia 5-0 Kenya Friendly  
27.09 Junglinster Luxembourg 0-10 Equatorial Guinea Friendly  
22.09 Ho Chi Minh City Vietnam 0-0 Myanmar
After extra time, 4-3 pens
Southeast Asian Cup Final
22.09 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 14-1 Laos Southeast Asian Cup 3rd Place Match
20.09 Ho Chi Minh City (Vietnam) Myanmar 1-0 Thailand Southeast Asian Cup Semi-Final
20.09 Ho Chi Minh City Vietnam 7-0 Laos Southeast Asian Cup Semi-Final
19.09 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 1-0 Macedonia European Championship Qualifier Group 1
19.09 Athens Greece 0-0 Italy European Championship Qualifier Group 1
19.09 Khimki Russia 1-1 Poland European Championship Qualifier Group 1
19.09 Duisburg Germany 10-0 Turkey European Championship Qualifier Group 2
19.09 Karagandy Kazakhstan 1-0 Switzerland European Championship Qualifier Group 2
19.09 Madrid Spain 0-0 Romania European Championship Qualifier Group 2
19.09 Sopron Hungary 9-0 Bulgaria European Championship Qualifier Group 3
19.09 Belfast Northern Ireland 0-2 Belgium European Championship Qualifier Group 3
19.09 Oslo Norway 2-1 Iceland European Championship Qualifier Group 3
19.09 Ramat Gan Israel 0-2 Ireland European Championship Qualifier Group 4
19.09 Edinburgh Scotland 0-5 France European Championship Qualifier Group 4
19.09 Mogilev Belarus 1-0 Slovakia European Championship Qualifier Group 5
19.09 Helsinki Finland 0-1 Ukraine European Championship Qualifier Group 5
19.09 Walsall England 3-0 Croatia European Championship Qualifier Group 6
19.09 Inđija Serbia 3-0 Slovenia European Championship Qualifier Group 6
19.09 Yerevan Armenia 0-2 Czechia European Championship Qualifier Group 7
19.09 Vejle Denmark 2-0 Portugal European Championship Qualifier Group 7
19.09 Commerce City USA 6-2 Australia Friendly  
18.09  Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 3-0 Laos Southeast Asian Cup Group B
17.09  Ho Chi Minh City (Vietnam) Philippines 7-2 Singapore Southeast Asian Cup Group A
17.09  Ho Chi Minh City Vietnam 2-1 Myanmar Southeast Asian Cup Group A
16.09 San Benedetto del Tronto Italy 1-0 Poland European Championship Qualifier Group 1
16.09  Ho Chi Minh City (Vietnam) Laos 3-2 Malaysia Southeast Asian Cup Group B
16.09 Colombo (Sri Lanka) India 3-1 Nepal SAFF Championship Final
16.09 Carson USA 2-1 Australia Friendly  
15.09 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 1-1 Greece European Championship Qualifier Group 1
15.09 Prilep Macedonia 0-6 Russia European Championship Qualifier Group 1
15.09 Karagandy Kazakhstan 0-7 Germany European Championship Qualifier Group 2
15.09 İstanbul Turkey 1-3 Switzerland European Championship Qualifier Group 2
15.09 Reykjavík Iceland 2-0 Northern Ireland European Championship Qualifier Group 3
15.09 Oslo Norway 3-2 Belgium European Championship Qualifier Group 3
15.09 Guingamp France 4-0 Ireland European Championship Qualifier Group 4
15.09 Llanelli Wales 1-2 Scotland European Championship Qualifier Group 4
15.09 Mogilev Belarus 0-5 Ukraine European Championship Qualifier Group 5
15.09 Tallinn Estonia 0-5 Finland European Championship Qualifier Group 5
15.09 Lendava Slovenia 1-0 Croatia European Championship Qualifier Group 6
15.09 Saint Pölten Austria 3-1 Denmark European Championship Qualifier Group 7
15.09  Ho Chi Minh City (Vietnam) Myanmar 11-0 Singapore Southeast Asian Cup Group A
15.09  Ho Chi Minh City Vietnam 4-2 Philippines Southeast Asian Cup Group A
15.09 Kirkwall Orkney 3-8 Shetland Mitchell Shield  
15.09 Gothenburg Sweden 2-1 Netherlands Friendly  
14.09  Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 4-0 Malaysia Southeast Asian Cup Group B
14.09 Colombo (Sri Lanka) India 11-0 Afghanistan SAFF Championship Semi-Final
14.09 Colombo Sri Lanka 0-3 Nepal SAFF Championship Semi-Final
13.09  Ho Chi Minh City (Vietnam) Myanmar 3-0 Philippines Southeast Asian Cup Group A
13.09  Ho Chi Minh City Vietnam 10-0 Singapore Southeast Asian Cup Group A
13.09 Indianapolis (USA) Australia 4-0 Haiti Friendly  
12.09 Colombo (Sri Lanka) Nepal 7-1 Afghanistan SAFF Championship Group B
12.09 Colombo (Sri Lanka) Pakistan 3-0 Maldives SAFF Championship Group B
11.09 Colombo (Sri Lanka) India 11-0 Bhutan SAFF Championship Group A
11.09 Colombo Sri Lanka 2-1 Bangladesh SAFF Championship Group A
10.09 Colombo (Sri Lanka) Afghanistan 4-0 Pakistan SAFF Championship Group B
10.09 Colombo (Sri Lanka) Nepal 5-0 Maldives SAFF Championship Group B
09.09 Colombo (Sri Lanka) Bangladesh 1-0 Bhutan SAFF Championship Group A
09.09 Colombo Sri Lanka 0-5 India SAFF Championship Group A
08.09 Colombo (Sri Lanka) Afghanistan 1-1 Maldives SAFF Championship Group B
08.09 Colombo (Sri Lanka) Nepal 8-0 Pakistan SAFF Championship Group B
07.09 Colombo (Sri Lanka) India 3-0 Bangladesh SAFF Championship Group A
07.09 Colombo Sri Lanka 4-0 Bhutan SAFF Championship Group A
02.09 Singapore Singapore 1-5 Malaysia Friendly
01.09 Rochester USA 8-0 Costa Rica Friendly
30.08 Dunfermline Scotland 2-2 Norway Friendly
28.08 Radlje ob Dravi Slovenia 1-2 Romania Friendly
25.08 Haapsalu Estonia 0-2 Slovakia European Championship Qualifier Group 5
24.08 Shklov Belarus 3-2 Latvia Friendly
24.08 Stara Pazova Serbia 2-3 Hungary Friendly
22.08 Altach Austria 1-2 Switzerland Friendly
22.08 Mogilev Belarus 3-0 Latvia Friendly
09.08 Coventry (England) Canada 1-0 France Olympic Games 3rd Place Match
09.08 London (England) USA 2-1 Japan Olympic Games Final
08.08 Verviers Belgium 3-5 Wales Friendly  
08.08 Ndola Zambia 0-5 Zimbabwe Friendly  
06.08 London (England) Japan 2-1 France Olympic Games Semi-Final
06.08 Manchester (England) USA 4-3 Canada
After extra time
Olympic Games Semi-Final
05.08 Beringen Belgium 1-1 Wales Friendly  
04.08 Greenock Scotland 1-1 Iceland Friendly  
03.08 Glasgow (Scotland) France 2-1 Sweden Olympic Games Quarter-Final
03.08 Coventry (England) Great Britain 0-2 Canada Olympic Games Quarter-Final
03.08 Cardiff (Wales) Japan 2-0 Brazil Olympic Games Quarter-Final
03.08 Newcastle upon Tyne (England) USA 2-0 New Zealand Olympic Games Quarter-Final
31.07 London (England) Great Britain 1-0 Brazil Olympic Games Group E
31.07 Coventry (England) New Zealand 3-1 Cameroon Olympic Games Group E
31.07 Newcastle upon Tyne (England) Canada 2-2 Sweden Olympic Games Group F
31.07 Cardiff (Wales) Japan 0-0 South Africa Olympic Games Group F
31.07 Newcastle upon Tyne (England) France 1-0 Colombia Olympic Games Group G
31.07 Manchester (England) USA 1-0 North Korea Olympic Games Group G
28.07 Cardiff (Wales) Great Britain 3-0 Cameroon Olympic Games Group E
28.07 Cardiff (Wales) Brazil 1-0 New Zealand Olympic Games Group E
28.07 Coventry (England) Canada 3-0 South Africa Olympic Games Group F
28.07 Coventry (England) Japan 0-0 Sweden Olympic Games Group F
28.07 Glasgow (Scotland) France 5-0 North Korea Olympic Games Group G
28.07 Glasgow (Scotland) USA 3-0 Colombia Olympic Games Group G
25.07 Cardiff (Wales) Brazil 5-0 Cameroon Olympic Games Group E
25.07 Cardiff (Wales) Great Britain 1-0 New Zealand Olympic Games Group E
25.07 Coventry (England) Japan 2-1 Canada Olympic Games Group F
25.07 Coventry (England) Sweden 4-1 South Africa Olympic Games Group F
25.07 Glasgow (Scotland) North Korea 2-0 Colombia Olympic Games Group G
25.07 Glasgow (Scotland) USA 4-2 France Olympic Games Group G
21.07 Yona Guam 3-4 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 1st Round
20.07 Middlesbrough (England) Great Britain 0-0 Sweden Friendly  
19.07 Yona (Guam) Hong Kong 11-0 Northern Mariana Islands East Asian Cup Qualifier 1st Round
19.07 Paris France 2-0 Japan Friendly  
19.07 Llanelli Wales 2-4 North Korea Friendly  
17.07 Yona Guam 6-0 Northern Mariana Islands East Asian Cup Qualifier 1st Round
17.07 Savièse (Switzerland) Brazil 2-1 Canada Matchworld Women's Cup
17.07 Savièse (Switzerland) New Zealand 2-1 Colombia Matchworld Women's Cup
15.07 Birmingham (England) Great Britain 3-1 South Africa Friendly
15.07 Aberdeen Scotland 2-0 Cameroon Friendly
15.07 Middlesbrough (England) USA 2-0 Norway Friendly Closed door match
14.07 Châtel-Saint-Denis (Switzerland) Brazil 2-1 Colombia Matchworld Women's Cup
14.07 Châtel-Saint-Denis (Switzerland) Canada 2-0 New Zealand Matchworld Women's Cup
11.07 Beauvais France 3-0 Russia Friendly
11.07 Tokyo Japan 3-0 Australia Kirin Cup
09.07 Vevey (Switzerland) Canada 1-0 Colombia Friendly
08.07 Turriff (Scotland) Cameroon 2-0 Northern Ireland Friendly
04.07 Orléans France 6-0 Romania Friendly  
01.07 Le Moule Guadeloupe 4-0 Dominica Foot Fam Fò Tournament
01.07 Le Moule (Guadeloupe) Martinique 1-0 Antigua & Barbuda Foot Fam Fò Tournament
01.07 Le Moule (Guadeloupe) Antigua & Barbuda 0-0 Dominica
2-3 pens
Foot Fam Fò Tournament
01.07 Le Moule Guadeloupe 0-0 Martinique
3-2 pens
Foot Fam Fò Tournament
30.06 Saint-François Guadeloupe 1-0 Antigua & Barbuda Foot Fam Fò Tournament
30.06 Saint-François (Guadeloupe) Martinique 2-0 Dominica Foot Fam Fò Tournament
30.06 Sandy USA 2-1 Canada Friendly
29.06 Teresópolis Brazil 3-0 Brazil U-20 Friendly
27.06 Wollongong Australia 2-0 New Zealand Friendly
26.06 Malabo Equatorial Guinea 2-1 DR Congo Friendly
24.06 Wollongong Australia 1-1 New Zealand Friendly
24.06 Malabo Equatorial Guinea 3-0 DR Congo Friendly
23.06 San Sebastián Basque Country 1-0 Slovakia Friendly
23.06 Lagos Nigeria 0-0 South Africa Friendly
21.06 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 0-1 Russia European Championship Qualifier Group 1
21.06 Buftea Romania 4-2 Switzerland European Championship Qualifier Group 2
21.06 Madrid Spain 4-0 Turkey European Championship Qualifier Group 2
21.06 Lovech Bulgaria 0-10 Iceland European Championship Qualifier Group 3
21.06 Cork Ireland 0-1 Scotland European Championship Qualifier Group 4
21.06 Velenje Slovenia 0-4 England European Championship Qualifier Group 6
20.06 Toruń Poland 4-0 Macedonia European Championship Qualifier Group 1
20.06 Szombathely Hungary 1-3 Belgium European Championship Qualifier Group 3
20.06 Sarpsborg Norway 2-0 Northern Ireland European Championship Qualifier Group 3
20.06 Wrexham Wales 5-0 Israel European Championship Qualifier Group 4
20.06 Helsinki Finland 4-0 Belarus European Championship Qualifier Group 5
20.06 Senec Slovakia 0-2 Ukraine European Championship Qualifier Group 5
20.06 Jakovo Serbia 0-4 Netherlands European Championship Qualifier Group 6
20.06 Vejle Denmark 1-0 Czechia European Championship Qualifier Group 7
20.06 Albany New Zealand 1-0 China Friendly  
20.06 Gothenburg Sweden 0-1 Japan 3-Nations Tournament
18.06 Halmstad (Sweden) USA 4-1 Japan 3-Nations Tournament
17.06 Salford England 1-0 Netherlands European Championship Qualifier Group 6
17.06 Yaoundé Cameroon 1-1 Ghana
9-8 pens
African Championship Qualifying Round, 2nd Leg
17.06 Mangere New Zealand 3-1 China Friendly  
16.06 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 0-2 Poland European Championship Qualifier Group 1
16.06 Turin Italy 9-0 Macedonia European Championship Qualifier Group 1
16.06 Krasnoarmeysk [Moscow Oblast] Russia 4-0 Greece European Championship Qualifier Group 1
16.06 Aarau Switzerland 4-3 Spain European Championship Qualifier Group 2
16.06 Reykjavík Iceland 3-0 Hungary European Championship Qualifier Group 3
16.06 Sarpsborg Norway 11-0 Bulgaria European Championship Qualifier Group 3
16.06 Cork Ireland 0-1 Wales European Championship Qualifier Group 4
16.06 Edinburgh Scotland 8-0 Israel European Championship Qualifier Group 4
16.06 Otepää Estonia 2-4 Belarus European Championship Qualifier Group 5
16.06 Chernihiv Ukraine 1-2 Finland European Championship Qualifier Group 5
16.06 Vrbovec Croatia 1-4 Serbia European Championship Qualifier Group 6
16.06 Prague Czechia 2-3 Austria European Championship Qualifier Group 7
16.06 Maputo Mozambique 0-5 Côte d'Ivoire African Championship Qualifying Round, 2nd Leg
16.06 Lagos Nigeria  4-0 Zimbabwe African Championship Qualifying Round, 2nd Leg
16.06 Dakar Senegal 0-0 Morocco
5-4 pens
African Championship Qualifying Round, 2nd Leg
16.06 KaNyamazane South Africa 2-1 Zambia African Championship Qualifying Round, 2nd Leg
16.06 Dar es Salaam Tanzania 0-1 Ethiopia African Championship Qualifying Round, 2nd Leg
16.06 Halmstad Sweden 1-3 USA 3-Nations Tournament
14.06 Mogoşoaia Romania 1-5 North Korea Friendly  
12.06 Mogoşoaia Romania 2-4 North Korea Friendly  
10.06 Tartu Estonia 6-0 Latvia Baltic Cup
09.06 Tartu (Estonia) Latvia 1-1 Lithuania Baltic Cup
09.06 Koksijde Belgium 2-2 North Korea Friendly
09.06 Addis Ababa Ethiopia 0-0 Ghana Friendly
08.06 Tartu Estonia 3-0 Lithuania Baltic Cup
05.06 Hoenderloo Netherlands 2-0 North Korea Friendly  
03.06 Saint-Denis Réunion 3-0 Mauritius Friendly
03.06 Phokeng South Africa 1-1 Nigeria Friendly
02.06 Klarenbeek (Netherlands) North Korea 2-1 Belgium Friendly  
01.06 Woezik Netherlands 4-1 North Korea Friendly Training match
31.05 Bielefeld Germany 5-0 Romania European Championship Qualifier Group 2
30.05 Moncton Canada 1-0 China Friendly
29.05 Vogošća Bosnia & Herzegovina 5-0 Bosnia & Herzegovina U-19 Friendly
29.05 Senec Slovakia 1-3 North Korea Friendly
27.05 Addis Ababa Ethiopia 2-1 Tanzania African Championship Qualifying Round, 1st Leg
27.05 Harare Zimbabwe 0-2 Nigeria African Championship Qualifying Round, 1st Leg
27.05 Brading Isle of Wight 1-1 Isle of Man
After extra time, 5-6 pens
Appleby Women's Tournament
27.05 Hämeenlinna Finland 1-0 Belgium Friendly
27.05 Senec Slovakia 2-1 Slovenia Friendly
27.05 Chester USA 4-1 China Friendly
26.05 Abidjan Côte d'Ivoire 7-0 Mozambique African Championship Qualifying Round, 1st Leg
26.05 Accra Ghana 1-1 Cameroon African Championship Qualifying Round, 1st Leg
26.05 Rabat Morocco 0-0 Senegal African Championship Qualifying Round, 1st Leg
26.05 Lusaka Zambia 1-4 South Africa African Championship Qualifying Round, 1st Leg
26.05 Brading (Isle of Wight, England) Isle of Man 2-0 Jersey Appleby Women's Tournament
26.05 Purbach am Neusiedlersee Austria 5-0 Serbia Friendly
26.05 Doha Qatar 2-0 Kuwait Friendly
26.05 Kirkcaldy Scotland 1-4 Sweden Friendly
26.05 Wohlen Switzerland 1-0 Ireland Friendly
25.05 Brading Isle of Wight 6-0 Jersey Appleby Women's Tournament
24.05 Ryazan Russia 2-0 Belarus Friendly
23.05 Telki Hungary 0-4 Ukraine Friendly
22.05 Pogradec Albania 2-0 Macedonia Friendly
20.05 Dar es Salaam Tanzania 2-5 South Africa Friendly
19.05 Belfast Northern Ireland 4-1 Bulgaria European Championship Qualifier Group 3
18.05 Shkodër Albania 4-3 Montenegro Friendly
15.05 Bar Montenegro 2-4 Albania Friendly
12.05 Dar es Salaam Tanzania 1-4 Zimbabwe Friendly
09.05 Starogard Gdański Poland 1-3 Scotland Friendly
06.05 Saint Helier Jersey 1-0 Guernsey Ladies Muratti
28.04 Hwange Zimbabwe 3-1 Zambia Friendly
25.04 Lurgan Northern Ireland 0-1 Hungary European Championship Qualifier Group 3
05.04 Bascharage Luxembourg 2-3 Malta Friendly
05.04 Kobe Japan 4-1 Brazil Kirin Cup
05.04 Wiener Neustadt Austria 1-0 Portugal European Championship Qualifier Group 7
05.04 Venlo Netherlands 3-1 Slovenia European Championship Qualifier Group 6
05.04 Sevastopol Ukraine 5-0 Estonia European Championship Qualifier Group 5
05.04 Vantaa Finland 2-0 Slovakia European Championship Qualifier Group 5
05.04 Edinburgh Scotland 2-1 Ireland European Championship Qualifier Group 4
05.04 Aarau Switzerland 0-6 Germany European Championship Qualifier Group 2
05.04 Madrid Spain 13-0 Kazakhstan European Championship Qualifier Group 2
04.04 Prague Czechia 0-2 Denmark European Championship Qualifier Group 7
04.04 Caen France 4-0 Wales European Championship Qualifier Group 4
04.04 Kecskemét Hungary 0-5 Norway European Championship Qualifier Group 3
04.04 Dessel Belgium 1-0 Iceland European Championship Qualifier Group 3
04.04 Krasnoarmeysk [Moscow Oblast] Russia 0-2 Italy European Championship Qualifier Group 1
04.04 Athens Greece 2-2 Macedonia European Championship Qualifier Group 1
04.04 Port Moresby Papua New Guinea 0-7 New Zealand Olympic Games Qualifier Oceania, 2nd Round, 2nd Leg
03.04 Chiba (Japan) USA 3-0 Brazil Kirin Cup
01.04 Sendai Japan 1-1 USA Kirin Cup
01.04 Yerevan Armenia 2-4 Austria European Championship Qualifier Group 7
31.03 Malmö Sweden 3-1 Canada Friendly
31.03 Doha Qatar 4-1 Maldives Friendly
31.03 Tondela Portugal 2-5 Czechia European Championship Qualifier Group 7
31.03 Vrbovec Croatia 0-6 England European Championship Qualifier Group 6
31.03 Senec Slovakia 0-1 Finland European Championship Qualifier Group 5
31.03 Le Havre France 2-0 Scotland European Championship Qualifier Group 4
31.03 Lovech Bulgaria 0-3 Norway European Championship Qualifier Group 3
31.03 Aarau Switzerland 5-0 Turkey European Championship Qualifier Group 2
31.03 Buftea Romania 3-0 Kazakhstan European Championship Qualifier Group 2
31.03 Mannheim Germany 5-0 Spain European Championship Qualifier Group 2
31.03 Krasnoarmeysk [Moscow Oblast] Russia 8-0 Macedonia European Championship Qualifier Group 1
31.03 Ferrara Italy 4-0 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Group 1
31.03 Athens Greece 1-1 Poland European Championship Qualifier Group 1
31.03 Whangarei New Zealand 8-0 Papua New Guinea Olympic Games Qualifier Oceania, 2nd Round, 1st Leg
24.03 Foxborough (USA) Canada 2-1 Brazil Friendly
21.03 Nasrec South Africa 1-1 Ghana
5-4 pens
Friendly
21.03 Mondercange Luxembourg 0-4 Belgium U-19 Friendly
20.03 Ta' Qali Malta 1-4 Northern Ireland U-19 Friendly
18.03 Ta' Qali Malta 3-0 Northern Ireland U-19 Friendly
15.03 Podgorica Montenegro 2-2 Bosnia & Herzegovina Friendly
13.03 Bar Montenegro 2-3 Bosnia & Herzegovina Friendly
11.03 Road Town British Virgin Islands 2-0 US Virgin Islands Friendly
09.03 Road Town British Virgin Islands 0-1 US Virgin Islands Friendly
07.03 Loulé (Portugal) Ireland 2-1 Hungary Algarve Cup 11th Place Match
07.03 Faro/Loulé Portugal 0-1 China Algarve Cup 9th Place Match
07.03 Quarteira (Portugal) Norway 3-0 Wales Algarve Cup 7th Place Match
07.03 Ferreiras (Portugal) Denmark 3-1 Iceland Algarve Cup 5th Place Match
07.03 Parchal (Portugal) USA 4-0 Sweden Algarve Cup 3rd Place Match
07.03 Faro/Loulé (Portugal) Germany 4-3 Japan Algarve Cup Final
07.03 Veitongo (Tonga) Vanuatu 2-0 Samoa Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round, 3rd Place
07.03 Veitongo Tonga 0-2 Papua New Guinea Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round, Final
06.03 Larnaca (Cyprus) Switzerland 5-0 Northern Ireland Cyprus Cup 11th Place Match
06.03 Paralimni (Cyprus) Scotland 2-0 South Africa Cyprus Cup 9th Place Match
06.03 Dasaki Achnas (Akrotiri & Dhekelia) Netherlands 2-2 New Zealand
4-2 pens
Cyprus Cup 7th Place Match
06.03 Larnaca (Cyprus) South Korea 1-1 Finland
7-6 pens
Cyprus Cup 5th Place Match
06.03 Paralimni (Cyprus) Italy 3-1 England Cyprus Cup 3rd Place Match
06.03 Larnaca (Cyprus) France 2-0 Canada Cyprus Cup Final
05.03 Vila Real de Santo António (Portugal) Wales 2-1 Hungary Algarve Cup Group C
05.03 Faro/Loulé Portugal 2-1 Ireland Algarve Cup Group C
05.03 Faro/Loulé (Portugal) Japan 1-0 USA Algarve Cup Group B
05.03 Ferreiras (Portugal) Denmark 1-0 Norway Algarve Cup Group B
05.03 Lagos (Portugal) Iceland 1-0 China Algarve Cup Group A
05.03 Parchal (Portugal) Germany 4-0 Sweden Algarve Cup Group A
05.03 Veitongo Tonga 6-1 Samoa Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round Group
05.03 Veitongo (Tonga) Papua New Guinea 11-1 Vanuatu Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round Group
04.03 Paralimni (Cyprus) South Africa 2-0 Northern Ireland Cyprus Cup Group C
04.03 Paralimni (Cyprus) New Zealand 1-1 South Korea Cyprus Cup Group C
04.03 Larnaca (Cyprus) Italy 2-1 Scotland Cyprus Cup Group B
04.03 Strovolos (Cyprus) Canada 1-0 Netherlands Cyprus Cup Group B
04.03 Dasaki Achnas (Akrotiri & Dhekelia) France 3-0 England Cyprus Cup Group A
04.03 Larnaca (Cyprus) Finland 3-1 Switzerland Cyprus Cup Group A
03.03 Le Lamentin Martinique 1-2 Guadeloupe Friendly
03.03 Veitongo Tonga 0-2 Papua New Guinea Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round Group
03.03 Veitongo (Tonga) Samoa 4-3 Vanuatu Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round Group
02.03 Umag Croatia 0-1 Slovakia Friendly
02.03 Parchal Portugal 4-0 Hungary Algarve Cup Group C
02.03 Ferreiras (Portugal) Ireland 0-0 Wales Algarve Cup Group C
02.03 Lagos (Portugal) USA 2-1 Norway Algarve Cup Group B
02.03 Parchal (Portugal) Japan 2-0 Denmark Algarve Cup Group B
02.03 Ferreiras (Portugal) Sweden 4-1 Iceland Algarve Cup Group A
02.03 Vila Real de Santo António (Portugal) Germany 1-0 China Algarve Cup Group A
01.03 Paralimni (Cyprus) South Korea 1-0 Northern Ireland Cyprus Cup Group C
01.03 Paralimni (Cyprus) New Zealand 0-0 South Africa Cyprus Cup Group C
01.03 Strovolos (Cyprus) Scotland 2-1 Netherlands Cyprus Cup Group B
01.03 Strovolos (Cyprus) Canada 2-1 Italy Cyprus Cup Group B
01.03 Larnaca (Cyprus) France 2-1 Finland Cyprus Cup Group A
01.03 Larnaca (Cyprus) England 1-0 Switzerland Cyprus Cup Group A
01.03 Veitongo Tonga 5-2 Vanuatu Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round Group
01.03 Veitongo (Tonga) Papua New Guinea 7-2 Samoa Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round Group
29.02 Umag Croatia 1-4 Slovakia Friendly
29.02 Parchal Portugal 0-1 Wales Algarve Cup Group C
29.02 Silves (Portugal) Hungary 1-0 Ireland Algarve Cup Group C
29.02 Lagos (Portugal) USA 5-0 Denmark Algarve Cup Group B
29.02 Parchal (Portugal) Japan 2-1 Norway Algarve Cup Group B
29.02 Vila Real de Santo António (Portugal) Sweden 1-0 China Algarve Cup Group A
29.02 Lagos (Portugal) Germany 1-0 Iceland Algarve Cup Group A
28.02 Paralimni (Cyprus) South Korea 2-1 South Africa Cyprus Cup Group C
28.02 Paralimni (Cyprus) New Zealand 2-0 Northern Ireland Cyprus Cup Group C
28.02 Larnaca (Cyprus) Netherlands 2-1 Italy Cyprus Cup Group B
28.02 Larnaca (Cyprus) Canada 5-1 Scotland Cyprus Cup Group B
28.02 Strovolos (Cyprus) France 3-0 Switzerland Cyprus Cup Group A
28.02 Strovolos (Cyprus) England 3-1 Finland Cyprus Cup Group A
25.02 Amendoeira (Portugal) USA 3-0 China Friendly Training Match
25.02 Larnaca (Cyprus) England 2-1 South Korea Friendly Training Match
19.02 Chongqing (China) South Korea 3-2 Mexico Yongchuan Tournament
19.02 Chongqing China 0-0 North Korea Yongchuan Tournament
17.02 Chongqing (China) North Korea 1-0 Mexico Yongchuan Tournament
17.02 Chongqing China 0-0 South Korea Yongchuan Tournament
16.02 Doha Qatar 0-2 Afghanistan Friendly
16.02 Eerikkilä Finland 1-3 Russia Friendly
15.02 Santiago de Compostela Spain 4-1 Austria Friendly
15.02 Nîmes France 2-1 Netherlands Friendly
15.02 Chongqing (China) North Korea 1-0 South Korea Yongchuan Tournament
15.02 Chongqing China 1-0 Mexico Yongchuan Tournament
15.02 Cartaxo Portugal 6-0 Armenia European Championship Qualifier Group 7
15.02 Dessel Belgium 2-2 Northern Ireland European Championship Qualifier Group 3
15.02 İzmir Turkey 0-5 Germany European Championship Qualifier Group 2
15.02 Thessaloniki Greece 2-3 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Group 1
14.02 Belek (Turkey) Poland 1-0 Belarus Friendly
13.02 Frisco USA 0-0 New Zealand Friendly Closed door match
11.02 Frisco USA 2-1 New Zealand Friendly
09.02 Al-Khader Palestine 0-4 Italy U-20 Friendly
07.02 Hebron Palestine 0-7 Italy U-20 Friendly
05.02 Belfast Northern Ireland 1-5 Scotland Friendly
29.01 Harare Zimbabwe 2-1 Botswana African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
29.01 Blantyre Malawi 4-2 Zambia African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
29.01 Dar es Salaam Tanzania 5-2 Namibia African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
29.01 Conakry Guinea 0-5 Côte d'Ivoire African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
29.01 Accra Ghana 5-0 Mali African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
29.01 Addis Ababa Ethiopia 4-0 Egypt African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
29.01 Vancouver Canada 0-4 USA Olympic Games Qualifier CONCACAF, Final
28.01 Soliman Tunisia 2-0 Morocco
3-5 pens
African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
28.01 Kinshasa DR Congo 4-0 Uganda African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
27.01 Vancouver (Canada) USA 3-0 Costa Rica Olympic Games Qualifier CONCACAF, Semi-Final
27.01 Vancouver Canada 3-1 Mexico Olympic Games Qualifier CONCACAF, Semi-Final
24.01 Vancouver (Canada) USA 4-0 Mexico Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group B
24.01 Vancouver (Canada) Guatemala 6-0 Dominican Republic Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group B
23.01 Vancouver (Canada) Haiti 3-0 Cuba Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group A
23.01 Vancouver Canada 5-1 Costa Rica Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group A
22.01 Riga Latvia 7-0 Latvia U-19 Friendly
22.01 Vancouver (Canada) USA 13-0 Guatemala Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group B
22.01 Vancouver (Canada) Mexico 7-0 Dominican Republic Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group B
21.01 Vancouver (Canada) Costa Rica 2-0 Haiti Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group A
21.01 Vancouver Canada 2-0 Cuba Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group A
20.01 Vancouver (Canada) USA 14-0 Dominican Republic Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group B
20.01 Vancouver (Canada) Mexico 5-0 Guatemala Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group B
19.01 Vancouver (Canada) Costa Rica 2-0 Cuba Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group A
19.01 Vancouver Canada 6-0 Haiti Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group A
17.01 Atamaría (Spain) Sweden 2-0 Norway Friendly
16.01 Havana Cuba 1-0 Dominican Republic Friendly
15.01 Bamako Mali 0-3 Ghana African Championship Preliminary Round, 1st Leg
14.01 Riga Latvia 9-0 Latvia U-17 Friendly
14.01 Havana Cuba 4-1 Dominican Republic Friendly
14.01 Lusaka Zambia 7-0 Malawi African Championship Preliminary Round, 1st Leg
14.01 Kampala Uganda 1-1 DR Congo African Championship Preliminary Round, 1st Leg
14.01 Windhoek Namibia 0-2 Tanzania African Championship Preliminary Round, 1st Leg
14.01 Rabat Morocco 2-0 Tunisia African Championship Preliminary Round, 1st Leg
14.01 Cairo Egypt 4-2 Ethiopia African Championship Preliminary Round, 1st Leg
14.01 Abidjan Côte d'Ivoire 5-1 Guinea African Championship Preliminary Round, 1st Leg
14.01 Gaborone Botswana 0-1 Zimbabwe African Championship Preliminary Round, 1st Leg
13.01 Atamaría (Spain) England 2-1 Norway Friendly Training Match