|
MEN
WOMEN |
MEN'S BEACH SOCCER - 2024 RESULTS |
RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive20232022202120202019201820172016201520142013201220112010 |
DATE | VENUE | MATCH | COMPETITION | STAGE |
24.07 | Matosinhos | Portugal - Japan | Friendly | |
23.07 | Matosinhos | Portugal 6-2 Japan | Friendly | |
22.07 | Bujumbura | Burundi 6-7 Malawi | Africa Cup of Nations Qualifier | 1st Leg |
21.07 | Keta | Ghana 5-3 Côte d'Ivoire | Africa Cup of Nations Qualifier | 1st Leg |
21.07 | Conakry | Guinea 3-9 Senegal | Africa Cup of Nations Qualifier | 1st Leg |
21.07 | Batumi (Georgia) | Saudi Arabia 5-3 Lebanon | Batumi International Cup | 5th Place Match |
21.07 | Batumi | Georgia 5-2 Latvia | Batumi International Cup | 3rd Place Match |
21.07 | Batumi (Georgia) | Ukraine 4-2 United Arab Emirates | Batumi International Cup | Final |
20.07 | Nouakchott | Mauritania 4-5 Nigeria | Africa Cup of Nations Qualifier | 1st Leg |
20.07 | Roche Caïman | Seychelles 3-7 Mozambique | Africa Cup of Nations Qualifier | 1st Leg |
20.07 | Batumi (Georgia) | Saudi Arabia 7-5 Hungary | Batumi International Cup | 5th-7th Place Semi-Final |
20.07 | Batumi | Georgia 5-6 United Arab Emirates | Batumi International Cup | Semi-Final |
20.07 | Batumi (Georgia) | Ukraine 4-0 Latvia | Batumi International Cup | Semi-Final |
19.07 | Batumi | Georgia 4-5 Hungary | Euro Beach Soccer League | Division B |
19.07 | Batumi (Georgia) | Lebanon 6-4 Saudi Arabia | Batumi International Cup | Group Stage |
19.07 | Batumi (Georgia) | Ukraine 5-2 United Arab Emirates | Batumi International Cup | Group Stage |
18.07 | Batumi (Georgia) | Latvia 8-4 Hungary | Euro Beach Soccer League | Division B |
18.07 | Batumi (Georgia) | Ukraine 6-1 Saudi Arabia | Batumi International Cup | Group Stage |
18.07 | Batumi (Georgia) | United Arab Emirates 6-3 Lebanon | Batumi International Cup | Group Stage |
17.07 | Batumi | Georgia 6-1 Latvia | Euro Beach Soccer League | Division B |
17.07 | Batumi (Georgia) | Ukraine 6-1 Lebanon | Batumi International Cup | Group Stage |
17.07 | Batumi (Georgia) | United Arab Emirates 4-2 Saudi Arabia | Batumi International Cup | Group Stage |
14.07 | Saint Petersburg | Russia 2-3 Belarus | Friendly | |
12.07 | Saint Petersburg | Russia 5-4 Belarus | Friendly | |
11.07 | Salé | Morocco 4-4 Côte d'Ivoire After extra time, 7-6 pens |
Friendly | |
10.07 | Salé | Morocco 6-1 Côte d'Ivoire | Friendly | |
07.07 | Tirrenia (Italy) | Czechia 3-1 Lithuania | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, 7th Place Match |
07.07 | Tirrenia (Italy) | France 6-2 Estonia | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, 5th Place Match |
07.07 | Tirrenia (Italy) | Denmark 10-3 Romania | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, 3rd Place Match |
07.07 | Tirrenia | Italy 3-2 Switzerland | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Final |
06.07 | Tirrenia (Italy) | Estonia 2-1 Lithuania | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, 5th-8th Place Semi-Final |
06.07 | Tirrenia (Italy) | France 3-1 Czechia | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, 5th-8th Place Semi-Final |
06.07 | Tirrenia | Italy 11-3 Romania | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Semi-Final |
06.07 | Tirrenia (Italy) | Switzerland 4-3 Denmark | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Semi-Final |
06.07 | Tirrenia (Italy) | Greece 7-4 Malta | Euro Beach Soccer League | Division B |
06.07 | Dakar | Senegal 5-2 Mauritania | Friendly | |
05.07 | Tirrenia (Italy) | Estonia 6-3 Czechia | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Group 1 |
05.07 | Tirrenia | Italy 3-1 Denmark | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Group 1 |
05.07 | Tirrenia (Italy) | Romania 4-3 France | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Group 2 |
05.07 | Tirrenia (Italy) | Switzerland 6-1 Lithuania | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Group 2 |
05.07 | Dakar | Senegal 4-6 Mauritania | Friendly | |
04.07 | Tirrenia (Italy) | Denmark 6-2 Estonia | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Group 1 |
04.07 | Tirrenia | Italy 10-0 Czechia | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Group 1 |
04.07 | Tirrenia (Italy) | Romania 3-2 Lithuania | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Group 2 |
04.07 | Tirrenia (Italy) | Switzerland 4-3 France | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Group 2 |
04.07 | Tirrenia (Italy) | Norway 3-2 Malta | Euro Beach Soccer League | Division B |
03.07 | Tirrenia (Italy) | Denmark 4-1 Czechia | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Group 1 |
03.07 | Tirrenia | Italy 5-5 Estonia After extra time, 3-4 pens |
Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Group 1 |
03.07 | Tirrenia (Italy) | France 4-2 Lithuania | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Group 2 |
03.07 | Tirrenia (Italy) | Switzerland 9-3 Romania | Euro Beach Soccer League | Division A, Stage 1, Group 2 |
03.07 | Tirrenia (Italy) | Greece 4-0 Norway | Euro Beach Soccer League | Division B |
30.06 | Birštonas | Lithuania 2-4 Poland | Friendly | |
29.06 | Birštonas | Lithuania 4-8 Poland | Friendly | |
30.05 | Pärnu | Estonia 1-2 France | Friendly | |
29.05 | Pärnu | Estonia 3-6 France | Friendly | |
12.05 | Luque (Paraguay) | Chile 4-2 Bolivia | Liga Evolución | South Zone |
12.05 | Luque | Paraguay 4-3 Uruguay | Liga Evolución | South Zone |
11.05 | Luque | Paraguay 4-3 Argentina After extra time |
Liga Evolución | South Zone |
11.05 | Luque (Paraguay) | Uruguay 2-1 Chile | Liga Evolución | South Zone |
10.05 | Luque (Paraguay) | Argentina 4-2 Chile | Liga Evolución | South Zone |
10.05 | Luque (Paraguay) | Uruguay 5-1 Bolivia | Liga Evolución | South Zone |
09.05 | Luque (Paraguay) | Argentina 3-2 Bolivia | Liga Evolución | South Zone |
09.05 | Luque | Paraguay 7-3 Chile | Liga Evolución | South Zone |
08.05 | Luque | Paraguay 5-1 Bolivia | Liga Evolución | South Zone |
08.05 | Luque (Paraguay) | Uruguay 5-3 Argentina | Liga Evolución | South Zone |
02.05 | Tirrenia | Italy 5-2 France | Friendly | |
01.05 | Tirrenia | Italy 5-3 France | Friendly | |
28.04 | São Luís | Brazil 4-5 Paraguay | Liga Evolución | Final |
13.04 | Leina | Estonia 1-9 Switzerland | Friendly | |
12.04 | Leina | Estonia 3-9 Switzerland | Friendly | |
30.03 | San Luis La Herradura | El Salvador 4-3 Switzerland | El Salvador Cup | |
30.03 | San Luis La Herradura (El Salvador) | Morocco 5-4 USA | El Salvador Cup | |
29.03 | San Luis La Herradura | El Salvador 4-5 USA | El Salvador Cup | |
29.03 | San Luis La Herradura (El Salvador) |
Morocco 3-3 Switzerland After extra time, 4-5 pens | El Salvador Cup | |
28.03 | San Luis La Herradura | El Salvador 2-3 Morocco | El Salvador Cup | |
28.03 | San Luis La Herradura (El Salvador) | Switzerland 5-0 USA | El Salvador Cup | |
23.03 | Durban (South Africa) | Malawi 5-4 Saudi Arabia | COSAFA Cup | 3rd Place Match |
23.03 | Durban (South Africa) | Morocco 4-4 Mozambique After extra time, 4-3 pens | COSAFA Cup | Final |
22.03 | Durban (South Africa) | Morocco 9-6 Malawi | COSAFA Cup | Semi-Final |
22.03 | Durban (South Africa) | Mozambique 8-1 Saudi Arabia | COSAFA Cup | Semi-Final |
20.03 | Durban (South Africa) | Malawi 7-2 Seychelles | COSAFA Cup | Group A |
20.03 | Durban | South Africa 1-3 Saudi Arabia | COSAFA Cup | Group A |
20.03 | Durban (South Africa) | Morocco 2-1 Tanzania | COSAFA Cup | Group B |
20.03 | Durban (South Africa) | Mozambique 8-4 Angola | COSAFA Cup | Group B |
18.03 | Durban (South Africa) | Saudi Arabia 5-1 Malawi | COSAFA Cup | Group A |
18.03 | Durban | South Africa 3-2 Seychelles | COSAFA Cup | Group A |
18.03 | Durban (South Africa) | Angola 3-2 Morocco | COSAFA Cup | Group B |
18.03 | Durban (South Africa) | Mozambique 5-4 Tanzania | COSAFA Cup | Group B |
17.03 | Durban (South Africa) | Seychelles 3-1 Saudi Arabia | COSAFA Cup | Group A |
17.03 | Durban | South Africa 2-4 Malawi | COSAFA Cup | Group A |
17.03 | Durban (South Africa) | Angola 3-2 Tanzania After extra time | COSAFA Cup | Group B |
17.03 | Durban (South Africa) | Morocco 5-2 Mozambique | COSAFA Cup | Group B |
17.03 | Leina | Estonia 3-1 Lithuania | Friendly | |
16.03 | Leina | Estonia 2-1 Lithuania | Friendly | |
25.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Iran 6-1 Belarus | World Cup | 3rd Place Match |
25.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Brazil 6-4 Italy | World Cup | Final |
24.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Belarus
3-3 Italy After extra time, 4-5 pens | World Cup | Semi-Final |
24.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Brazil 3-2 Iran | World Cup | Semi-Final |
22.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Belarus
4-3 Portugal After extra time | World Cup | Quarter-Final |
22.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Brazil 8-4 Japan | World Cup | Quarter-Final |
22.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Italy 5-2 Tahiti | World Cup | Quarter-Final |
22.02 | Dubai | United Arab Emirates 1-2 Iran | World Cup | Quarter-Final |
20.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Belarus 4-1 Colombia | World Cup | Group C |
20.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Japan 6-4 Senegal | World Cup | Group C |
20.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Brazil 4-3
Mexico After extra time | World Cup | Group D |
20.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Portugal 3-2 Oman | World Cup | Group D |
19.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Egypt 5-4
USA After extra time | World Cup | Group A |
19.02 | Dubai | United Arab Emirates 0-0 Italy After extra time, 3-1 pens |
World Cup | Group A |
19.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Argentina 5-4 Spain | World Cup | Group B |
19.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Iran 5-3 Tahiti | World Cup | Group B |
18.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Belarus 3-1 Japan | World Cup | Group C |
18.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Senegal 5-3 Colombia | World Cup | Group C |
18.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Brazil 3-2
Portugal After extra time | World Cup | Group D |
18.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Oman 5-2 Mexico | World Cup | Group D |
17.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Italy 6-2 Egypt | World Cup | Group A |
17.02 | Dubai | United Arab Emirates 3-2 USA After extra time | World Cup | Group A |
17.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Iran 6-3 Argentina | World Cup | Group B |
17.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Tahiti 5-3 Spain | World Cup | Group B |
16.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Belarus 6-4 Senegal | World Cup | Group C |
16.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Japan 3-2 Colombia | World Cup | Group C |
16.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Brazil 5-3 Oman | World Cup | Group D |
16.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Portugal 8-2 Mexico | World Cup | Group D |
15.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Italy 3-1 USA | World Cup | Group A |
15.02 | Dubai | United Arab Emirates 2-1 Egypt | World Cup | Group A |
15.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Iran 6-6
Spain After extra time, 3-1 pens | World Cup | Group B |
15.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Tahiti 4-3 Argentina | World Cup | Group B |
13.02 | Dubai | United Arab Emirates 'B' 4-2 Seychelles | Friendly | |
12.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Italy 7-1 Seychelles | Friendly | |
11.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Oman 7-3 Belarus | Friendly | |
11.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Tahiti 10-2 Mexico | Friendly | |
10.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Egypt 4-4 Spain | Friendly | |
10.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Japan 5-4 Mexico | Friendly | |
10.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Senegal 4-1 Seychelles | Friendly | |
09.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Egypt 3-3 Japan | Friendly | |
09.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Iran 3-2 Colombia | Friendly | |
09.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Italy 7-2 Mexico | Friendly | |
08.02 | Dubai (United Arab Emirates) |
Japan 3-3 Spain After extra time | Friendly | |
08.02 | Dubai |
United Arab Emirates 4-5 Belarus After extra time | Friendly | |
07.02 | Dubai (United Arab Emirates) | Italy 3-2 Senegal | Friendly | |
06.02 | Dubai (United Arab Emirates) |
Colombia 3-3 Italy After extra time, 5-4 pens |
Friendly | |
06.02 | Muscat (Oman) |
Portugal 3-2 Egypt After extra time | Friendly | |
06.02 | Dubai | United Arab Emirates 4-3 Mexico | Friendly | |
05.02 | Muscat | Oman 6-4 Saudi Arabia | 3 Nation Tournament | |
03.02 | Muscat (Oman) |
Egypt 7-7 Saudi Arabia After extra time, 3-2 pens |
3 Nation Tournament | |
03.02 | Muscat | Oman 3-2 Italy | Friendly | |
02.02 | Muscat | Oman 5-4 Italy | Friendly | |
02.02 | Dubai | United Arab Emirates 4-10 Russia | Friendly | |
01.02 | Muscat | Oman 4-1 Egypt | 3 Nation Tournament | |
31.01 | Muscat (Oman) | Italy 5-3 Saudi Arabia | Friendly | |
31.01 | Dubai | United Arab Emirates 2-7 Russia | Friendly | |
28.01 | São Paulo | Brazil 4-2 Paraguay | Friendly | |
27.01 | São Paulo | Brazil 8-5 Paraguay | Friendly | |
27.01 | Salé | Morocco 3-7 Portugal | Friendly | |
25.01 | Salé |
Morocco 2-3 Portugal After extra time | Friendly | |
22.01 | Bandar Abbas | Iran 7-2 Belarus | Friendly | |
20.01 | Bandar Abbas | Iran 3-4 Belarus | Friendly | |
18.01 | Bandar Abbas | Iran 4-3 Belarus | Friendly | |
14.01 | São Luís | Brazil 3-1 United Arab Emirates | Maranhão International Cup | |
14.01 | São Luís (Brazil) | Morocco 4-1 USA | Maranhão International Cup | |
13.01 | São Luís | Brazil 7-4 Morocco | Maranhão International Cup | |
13.01 | São Luís (Brazil) | USA 3-1 United Arab Emirates | Maranhão International Cup | |
12.01 | São Luís | Brazil 6-3 USA | Maranhão International Cup | |
12.01 | São Luís (Brazil) | United Arab Emirates 7-5 Morocco | Maranhão International Cup |