|
MEN
WOMEN |
MEN'S FUTSAL - 2024 RESULTS |
RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive20232022202120202019201820172016201520142013201220112010 |
DATE | VENUE | MATCH | COMPETITION | STAGE |
28.04 | Bangkok (Thailand) | Afghanistan 5-3 Kyrgyzstan | Asian Cup | 5th Place Match |
28.04 | Bangkok (Thailand) | Tajikistan 5-5 Uzbekistan 1-3 pens | Asian Cup | 3rd Place Match |
28.04 | Bangkok | Thailand 1-4 Iran | Asian Cup | Final |
26.04 | Bangkok (Thailand) | Afghanistan 5-3 Iraq | Asian Cup | 5th-8th Place Semi-Final |
26.04 | Bangkok (Thailand) | Kyrgyzstan 3-2 Vietnam | Asian Cup | 5th-8th Place Semi-Final |
26.04 | Bangkok (Thailand) | Iran 3-3 Uzbekistan After extra time, 5-4 pens |
Asian Cup | Semi-Final |
26.04 | Bangkok | Thailand 3-3 Tajikistan After extra time, 6-5 pens |
Asian Cup | Semi-Final |
24.04 | Bangkok (Thailand) | Iran 6-1 Kyrgyzstan | Asian Cup | Quarter-Final |
24.04 | Bangkok (Thailand) | Tajikistan 2-1 Afghanistan After extra time | Asian Cup | Quarter-Final |
24.04 | Bangkok | Thailand 3-2 Iraq | Asian Cup | Quarter-Final |
24.04 | Bangkok (Thailand) | Uzbekistan 2-1 Vietnam | Asian Cup | Quarter-Final |
22.04 | Bangkok (Thailand) | Japan 1-1 Tajikistan | Asian Cup | Group C |
22.04 | Bangkok (Thailand) | Kyrgyzstan 5-5 South Korea | Asian Cup | Group C |
22.04 | Bangkok (Thailand) | Afghanistan 3-2 Bahrain | Asian Cup | Group D |
22.04 | Bangkok (Thailand) | Iran 4-0 Kuwait | Asian Cup | Group D |
21.04 | Bangkok (Thailand) | Myanmar 3-1 China | Asian Cup | Group A |
21.04 | Bangkok (Thailand) | Thailand 2-1 Vietnam | Asian Cup | Group A |
21.04 | Bangkok (Thailand) | Iraq 6-2 Australia | Asian Cup | Group B |
21.04 | Bangkok (Thailand) | Uzbekistan 3-1 Saudi Arabia | Asian Cup | Group B |
21.04 | Rabat (Morocco) |
Egypt 2-2 Libya 1-3 pens |
Africa Cup of Nations | 3rd Place Match |
21.04 | Rabat | Morocco 5-1 Angola | Africa Cup of Nations | Final |
20.04 | Bangkok (Thailand) | Japan 5-0 South Korea | Asian Cup | Group C |
20.04 | Bangkok (Thailand) | Kyrgyzstan 2-2 Tajikistan | Asian Cup | Group C |
20.04 | Bangkok (Thailand) | Afghanistan 3-3 Kuwait | Asian Cup | Group D |
20.04 | Bangkok (Thailand) | Iran 5-3 Bahrain | Asian Cup | Group D |
20.04 | Managua (Nicaragua) | Guatemala 3-0 Costa Rica | CONCACAF Championship | 3rd Place Match |
20.04 | Managua (Nicaragua) | Panama 4-3 Cuba | CONCACAF Championship | Final |
19.04 | Bangkok | Thailand 5-0 Myanmar | Asian Cup | Group A |
19.04 | Bangkok (Thailand) | Vietnam 1-0 China | Asian Cup | Group A |
19.04 | Bangkok (Thailand) | Saudi Arabia 4-2 Australia | Asian Cup | Group B |
19.04 | Bangkok (Thailand) | Uzbekistan 4-1 Iraq | Asian Cup | Group B |
19.04 | Rabat (Morocco) | Angola 7-3 Egypt | Africa Cup of Nations | Semi-Final |
19.04 | Rabat | Morocco 6-0 Libya | Africa Cup of Nations | Semi-Final |
18.04 | Bangkok (Thailand) | Kyrgyzstan 3-2 Japan | Asian Cup | Group C |
18.04 | Bangkok (Thailand) | Tajikistan 2-0 South Korea | Asian Cup | Group C |
18.04 | Bangkok (Thailand) | Iran 3-1 Afghanistan | Asian Cup | Group D |
18.04 | Bangkok (Thailand) | Kuwait 2-1 Bahrain | Asian Cup | Group D |
18.04 | Managua (Nicaragua) | Costa Rica 3-3 Cuba After extra time, 6-7 pens |
CONCACAF Championship | Semi-Final |
18.04 | Managua (Nicaragua) | Panama 6-3 Guatemala After extra time |
CONCACAF Championship | Semi-Final |
17.04 | Vantaa | Finland 4-4 Netherlands After extra time, 4-5 pens |
World Cup Qualifier | Europe, Elite Round, Play-Offs, 2nd Leg |
17.04 | Bangkok (Thailand) | Myanmar 1-1 Vietnam | Asian Cup | Group A |
17.04 | Bangkok | Thailand 3-1 China | Asian Cup | Group A |
17.04 | Bangkok (Thailand) | Iraq 5-1 Saudi Arabia | Asian Cup | Group B |
17.04 | Bangkok (Thailand) | Uzbekistan 3-2 Australia | Asian Cup | Group B |
17.04 | Managua (Nicaragua) | Costa Rica 3-2 Canada | CONCACAF Championship | Quarter-Final |
17.04 | Managua (Nicaragua) | Dominican Republic 1-2 Cuba | CONCACAF Championship | Quarter-Final |
17.04 | Managua (Nicaragua) | Guatemala 9-4 Mexico | CONCACAF Championship | Quarter-Final |
17.04 | Managua (Nicaragua) | Panama 2-1 USA | CONCACAF Championship | Quarter-Final |
16.04 | Zagreb | Croatia 2-2 Poland | World Cup Qualifier | Europe, Elite Round, Play-Offs, 2nd Leg |
16.04 | Rabat (Morocco) | Egypt 7-6 Mauritania | Africa Cup of Nations | Group B |
16.04 | Rabat (Morocco) | Libya 11-5 Namibia | Africa Cup of Nations | Group B |
16.04 | Jonava (Lithuania) | France 4-4 Ukraine | Global Futsal Cup | |
16.04 | Jonava | Lithuania 0-8 Brazil | Global Futsal Cup | |
16.04 | Šamorín (Slovakia) | Czechia 3-1 Hungary | Futsal Fever Days | |
16.04 | Tbilisi | Georgia 2-1 Azerbaijan | Friendly | |
15.04 | Managua (Nicaragua) | Costa Rica 4-2 Mexico | CONCACAF Championship | Group A |
15.04 | Managua (Nicaragua) | Suriname 4-0 Haiti | CONCACAF Championship | Group A |
15.04 | Managua (Nicaragua) | Cuba 3-2 Panama | CONCACAF Championship | Group B |
15.04 | Managua | Nicaragua 3-6 Canada | CONCACAF Championship | Group B |
15.04 | Managua (Nicaragua) | Dominican Republic 11-1 Trinidad & Tobago | CONCACAF Championship | Group C |
15.04 | Managua (Nicaragua) | Guatemala 3-3 USA | CONCACAF Championship | Group C |
15.04 | Rabat (Morocco) | Angola 11-3 Ghana | Africa Cup of Nations | Group A |
15.04 | Rabat | Morocco 13-0 Zambia | Africa Cup of Nations | Group A |
15.04 | Jonava (Lithuania) | Brazil 7-2 Ukraine | Global Futsal Cup | |
15.04 | Jonava | Lithuania 0-5 France | Global Futsal Cup | |
15.04 | Šamorín (Slovakia) | Czechia 10-1 Sweden | Futsal Fever Days | |
15.04 | Saint Petersburg | Russia 5-0 Serbia | Friendly | |
14.04 | Eisenstadt | Austria 3-2 Israel | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group B |
14.04 | Eisenstadt (Austria) | Bulgaria 4-1 San Marino | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group B |
14.04 | Managua (Nicaragua) | Costa Rica 3-1 Suriname | CONCACAF Championship | Group A |
14.04 | Managua (Nicaragua) | Mexico 9-4 Haiti | CONCACAF Championship | Group A |
14.04 | Managua | Nicaragua 2-2 Cuba | CONCACAF Championship | Group B |
14.04 | Managua (Nicaragua) | Panama 7-3 Canada | CONCACAF Championship | Group B |
14.04 | Managua (Nicaragua) | Dominican Republic 7-6 USA | CONCACAF Championship | Group C |
14.04 | Managua (Nicaragua) | Guatemala 5-3 Trinidad & Tobago | CONCACAF Championship | Group C |
14.04 | Rabat (Morocco) | Egypt 10-3 Namibia | Africa Cup of Nations | Group B |
14.04 | Rabat (Morocco) | Libya 5-4 Mauritania | Africa Cup of Nations | Group B |
14.04 | Poreč (Croatia) | Bosnia & Herzegovina 4-4 Türkiye | Futsal Week April Cup | |
14.04 | Poreč (Croatia) | Italy 5-2 Venezuela | Futsal Week April Cup | |
14.04 | Šamorín (Slovakia) | Hungary 2-2 Sweden | Futsal Fever Days | |
14.04 | Tbilisi | Georgia 3-2 Azerbaijan | Friendly | |
14.04 | Chiajna | Romania 3-2 Albania | Friendly | |
14.04 | Valdepeñas | Spain 2-1 Paraguay | Friendly | |
13.04 | Almere | Netherlands 1-1 Finland | World Cup Qualifier | Europe, Elite Round, Play-Offs, 1st Leg |
13.04 | Muri bei Bern (Switzerland) | Gibraltar 4-1 Scotland | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group C |
13.04 | Muri bei Bern | Switzerland 1-2 Malta | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group C |
13.04 | Managua (Nicaragua) | Costa Rica 8-3 Haiti Abandoned at 21:01 - Haiti did not have enough players to continue after faking injuries | CONCACAF Championship | Group A |
13.04 | Managua (Nicaragua) | Mexico 7-3 Suriname | CONCACAF Championship | Group A |
13.04 | Managua (Nicaragua) | Canada 5-5 Cuba | CONCACAF Championship | Group B |
13.04 | Managua | Nicaragua 3-6 Panama | CONCACAF Championship | Group B |
13.04 | Managua (Nicaragua) | Guatemala 7-5 Dominican Republic | CONCACAF Championship | Group C |
13.04 | Managua (Nicaragua) | USA 7-4 Trinidad & Tobago | CONCACAF Championship | Group C |
13.04 | Rabat (Morocco) | Angola 8-5 Zambia | Africa Cup of Nations | Group A |
13.04 | Rabat | Morocco 8-3 Ghana | Africa Cup of Nations | Group A |
13.04 | Jonava (Lithuania) | France 3-2 Brazil | Global Futsal Cup | |
13.04 | Jonava | Lithuania 2-5 Ukraine | Global Futsal Cup | |
13.04 | Bratislava | Slovakia 4-1 Hungary | Futsal Fever Days | |
13.04 | Bangkok (Thailand) | Australia 3-3 Japan | Friendly | |
13.04 | Odivelas | Portugal 4-0 Slovenia | Friendly | |
13.04 | Chiajna | Romania 3-1 Albania | Friendly | |
13.04 | Saint Petersburg | Russia 5-5 Serbia | Friendly | |
13.04 | Bangkok (Thailand) | Tajikistan 9-2 China | Friendly | |
12.04 | Koszalin | Poland 2-3 Croatia | World Cup Qualifier | Europe, Elite Round, Play-Offs, 1st Leg |
12.04 | Eisenstadt | Austria 3-1 San Marino | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group B |
12.04 | Eisenstadt (Austria) | Bulgaria 0-0 Israel | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group B |
12.04 | Engomi | Cyprus 2-2 Andorra | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group A |
12.04 | Engomi (Cyprus) | Estonia 2-1 Northern Ireland | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group A |
12.04 | Rabat (Morocco) | Egypt 4-0 Libya | Africa Cup of Nations | Group B |
12.04 | Rabat (Morocco) | Mauritania 5-4 Namibia | Africa Cup of Nations | Group B |
12.04 | Poreč (Croatia) | Italy 2-1 Bosnia & Herzegovina | Futsal Week April Cup | |
12.04 | Poreč (Croatia) | Venezuela 5-0 Türkiye | Futsal Week April Cup | |
12.04 | Bratislava | Slovakia 2-3 Sweden | Futsal Fever Days | |
12.04 | Bangkok (Thailand) | Afghanistan 2-2 China | Friendly | |
12.04 | Bangkok (Thailand) | Bahrain 1-1 Iraq | Friendly | |
12.04 | Manzanares | Spain 5-0 Paraguay | Friendly | |
11.04 | Eisenstadt | Austria 1-0 Bulgaria | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group B |
11.04 | Eisenstadt (Austria) | Israel 1-1 San Marino | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group B |
11.04 | Muri bei Bern (Switzerland) | Malta 8-0 Gibraltar | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group C |
11.04 | Muri bei Bern | Switzerland 3-1 Scotland | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group C |
11.04 | Rabat | Morocco 5-2 Angola | Africa Cup of Nations | Group A |
11.04 | Rabat (Morocco) | Zambia 5-2 Ghana | Africa Cup of Nations | Group A |
11.04 | Bangkok (Thailand) | Afghanistan 2-2 Saudi Arabia | Friendly | |
11.04 | Bangkok (Thailand) | Australia 5-2 South Korea | Friendly | |
11.04 | Odivelas | Portugal 4-0 Slovenia | Friendly | |
11.04 | Bangkok | Thailand 2-1 Japan | Friendly | |
10.04 | Engomi (Cyprus) | Andorra 2-1 Estonia | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group A |
10.04 | Engomi | Cyprus 3-2 Northern Ireland | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group A |
10.04 | Muri bei Bern (Switzerland) | Malta 4-1 Scotland | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group C |
10.04 | Muri bei Bern | Switzerland 7-0 Gibraltar | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group C |
10.04 | Poreč (Croatia) | Italy 10-1 Türkiye | Futsal Week April Cup | |
10.04 | Poreč (Croatia) | Venezuela 7-1 Bosnia & Herzegovina | Futsal Week April Cup | |
10.04 | Bangkok (Thailand) | China 4-3 Kuwait | Friendly | |
10.04 | Bangkok (Thailand) | Kyrgyzstan 3-1 Myanmar | Friendly | |
10.04 | Igalo | Montenegro 2-4 France U23 | Friendly | |
09.04 | Engomi (Cyprus) | Andorra 3-2 Northern Ireland | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group A |
09.04 | Engomi | Cyprus 2-1 Estonia | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group A |
09.04 | Bangkok (Thailand) | Afghanistan 4-3 Tajikistan | Friendly | |
09.04 | Taraz | Kazakhstan 5-6 Uzbekistan | Friendly | |
09.04 | Bangkok (Thailand) | Saudi Arabia 4-2 China | Friendly | |
09.04 | Igalo | Montenegro 7-4 France U23 | Friendly | |
08.04 | Bangkok | Thailand 2-3 Kuwait | Friendly | |
08.04 | Ho Chi Minh City | Vietnam 1-3 Malaysia | Friendly | |
07.04 | Taraz | Kazakhstan 2-2 Uzbekistan | Friendly | |
06.04 | Bangkok (Thailand) | Myanmar 4-2 Kuwait | Friendly | |
06.04 | Ho Chi Minh City | Vietnam 3-0 Malaysia | Friendly | |
05.04 | Bangkok | Thailand 3-5 Afghanistan | Friendly | |
04.04 | Taraz | Kazakhstan 3-2 Kyrgyzstan | Friendly | |
03.04 | Rabat | Morocco 8-1 Comoros | Friendly | |
01.04 | Salé | Morocco 11-0 Comoros | Friendly | |
31.03 | Ho Chi Minh City (Vietnam) | Morocco 'B' 6-2 New Zealand | Vietnam 4-Nations Tournament | |
31.03 | Ho Chi Minh City | Vietnam 1-3 Iran | Vietnam 4-Nations Tournament | |
31.03 | Yangon | Myanmar 4-2 Afghanistan | Friendly | |
30.03 | Ho Chi Minh City (Vietnam) | Iran 5-1 New Zealand | Vietnam 4-Nations Tournament | |
30.03 | Ho Chi Minh City | Vietnam 3-3 Morocco 'B' | Vietnam 4-Nations Tournament | |
30.03 | Yangon | Myanmar 1-6 Afghanistan | Friendly | |
28.03 | Nonthaburi (Thailand) | Afghanistan 3-2 Malaysia | NSDF Championship | 3rd Place Match |
28.03 | Nonthaburi | Thailand 9-2 Australia | NSDF Championship | Final |
28.03 | Ho Chi Minh City (Vietnam) | Morocco 'B' 5-4 Iran | Vietnam 4-Nations Tournament | |
28.03 | Ho Chi Minh City | Vietnam 2-2 New Zealand | Vietnam 4-Nations Tournament | |
28.03 | Dammam | Saudi Arabia 4-1 Kuwait | Friendly | |
28.03 | Tashkent | Uzbekistan 6-2 Kyrgyzstan | Friendly | |
27.03 | Nonthaburi (Thailand) | Australia 4-3 Malaysia | NSDF Championship | Group Stage |
27.03 | Nonthaburi | Thailand 3-2 Afghanistan | NSDF Championship | Group Stage |
26.03 | Dammam | Saudi Arabia 6-4 Kuwait | Friendly | |
26.03 | Tashkent | Uzbekistan 2-2 Kyrgyzstan | Friendly | |
25.03 | Nonthaburi (Thailand) | Afghanistan 5-4 Australia | NSDF Championship | Group Stage |
25.03 | Nonthaburi | Thailand 2-1 Malaysia | NSDF Championship | Group Stage |
24.03 | Nonthaburi (Thailand) | Afghanistan 3-3 Malaysia | NSDF Championship | Group Stage |
24.03 | Nonthaburi | Thailand 3-4 Australia | NSDF Championship | Group Stage |
24.03 | Newry | Northern Ireland 2-2 San Marino | Friendly | |
24.03 | Dammam | Saudi Arabia 7-3 Bahrain | Friendly | |
23.03 | Newry | Northern Ireland 3-2 San Marino | Friendly | |
22.03 | Tashkent | Uzbekistan 5-2 Libya | Friendly | |
22.03 | Caracas | Venezuela 4-0 Cuba | Friendly | |
20.03 | Rabat | Morocco 'B' 7-1 Iraq | Friendly | |
20.03 | Tashkent | Uzbekistan 3-1 Libya | Friendly | |
20.03 | Caracas | Venezuela 5-1 Cuba | Friendly | |
14.03 | Rabat | Morocco 5-1 Iraq | Friendly | |
12.03 | Rabat | Morocco 7-4 Iraq | Friendly | |
05.03 | Tashkent | Uzbekistan 3-2 Tajikistan | Friendly | |
04.03 | Tashkent | Uzbekistan 5-2 Tajikistan | Friendly | |
28.02 | Jeddah | Saudi Arabia 4-2 Tajikistan | Friendly | |
26.02 | Jeddah | Saudi Arabia 2-1 Tajikistan | Friendly | |
25.02 | Honiara | Solomon Islands 2-8 Australia | Friendly | |
23.02 | Honiara | Solomon Islands 2-6 Australia | Friendly | |
21.02 | Honiara | Solomon Islands 1-2 Australia | Friendly | |
11.02 | Cairo | Egypt 3-2 Saudi Arabia | Friendly | |
11.02 | Sabah Al Salem | Kuwait 3-2 Hungary | Friendly | |
10.02 | Luque (Paraguay) | Uruguay 2-0 Chile | Copa América | 5th Place Match |
10.02 | Luque | Paraguay 1-4 Venezuela | Copa América | 3rd Place Match |
10.02 | Luque (Paraguay) | Brazil 2-0 Argentina | Copa América | Final |
10.02 | Algiers | Algeria 1-2 Libya | Africa Cup of Nations Qualifier | 2nd Leg |
10.02 | Lusaka | Zambia 2-0 Mozambique | Africa Cup of Nations Qualifier | 2nd Leg |
10.02 | Ogre | Latvia 3-3 Kosovo | Friendly | |
09.02 | Luque (Paraguay) | Bolivia 0-0 Ecuador 7-6 pens |
Copa América | 9th Place Match |
09.02 | Luque (Paraguay) | Peru 4-1 Colombia | Copa América | 7th Place Match |
09.02 | Luque (Paraguay) | Brazil 3-0 Venezuela | Copa América | Semi-Final |
09.02 | Luque | Paraguay 0-1 Argentina | Copa América | Semi-Final |
09.02 | Abidjan | Côte d'Ivoire 2-6 Ghana | Africa Cup of Nations Qualifier | 2nd Leg |
09.02 | Dar es Salaam | Tanzania 3-6 Namibia | Africa Cup of Nations Qualifier | 2nd Leg |
09.02 | Sabah Al Salem | Kuwait 1-2 Hungary | Friendly | |
09.02 | Ogre | Latvia 4-5 Kosovo | Friendly | |
09.02 | Tashkent | Uzbekistan 0-2 Belarus | Friendly | |
07.02 | Luque | Paraguay 4-0 Colombia | Copa América | Group A |
07.02 | Luque (Paraguay) | Venezuela 8-0 Ecuador | Copa América | Group A |
07.02 | Luque (Paraguay) | Brazil 4-1 Argentina | Copa América | Group B |
07.02 | Luque (Paraguay) | Uruguay 1-0 Bolivia | Copa América | Group B |
07.02 | Tbilisi | Georgia 4-2 Romania | Friendly | |
07.02 | Tashkent | Uzbekistan 2-3 Belarus | Friendly | |
06.02 | Luque (Paraguay) | Chile 3-2 Colombia | Copa América | Group A |
06.02 | Luque | Paraguay 0-0 Venezuela | Copa América | Group A |
06.02 | Luque (Paraguay) | Argentina 2-0 Uruguay | Copa América | Group B |
06.02 | Luque (Paraguay) | Brazil 6-0 Peru | Copa América | Group B |
06.02 | Tbilisi | Georgia 4-2 Romania | Friendly | |
06.02 | Wetzlar | Germany 0-9 Spain | Friendly | |
06.02 | Salé | Morocco 0-0 Serbia | Friendly | |
06.02 | Podčetrtek | Slovenia 2-2 Croatia | Friendly | |
05.02 | Caen | France 6-3 Netherlands | 3-Nations Tournament | |
05.02 | Senhora da Hora | Portugal 2-1 Japan | Friendly | |
04.02 | Luque (Paraguay) | Colombia 2-1 Venezuela | Copa América | Group A |
04.02 | Luque (Paraguay) | Chile 4-3 Ecuador | Copa América | Group A |
04.02 | Luque (Paraguay) | Brazil 4-1 Uruguay | Copa América | Group B |
04.02 | Luque (Paraguay) | Peru 3-2 Bolivia | Copa América | Group B |
04.02 | Yulin | China 1-6 Czechia | CFA International Tournament | |
04.02 | Yulin (China) | Finland 5-4 Slovakia | CFA International Tournament | |
04.02 | Caen | France 6-4 Belgium | 3-Nations Tournament | |
04.02 | Labin (Croatia) | Denmark 2-2 Switzerland | Futsal Week February Cup | |
04.02 | Labin (Croatia) | San Marino 3-2 Greenland | Futsal Week February Cup | |
04.02 | Tallinn | Estonia 3-11 Moldova | Friendly | |
04.02 | Aschaffenburg | Germany 3-2 Spain | Friendly | |
04.02 | Salé (Morocco) | Italy 3-3 Serbia | Friendly | |
04.02 | Sabah Al Salem | Kuwait 4-2 Tajikistan | Friendly | |
04.02 | Kołobrzeg | Poland 11-0 Saudi Arabia | Friendly | |
03.02 | Luque (Paraguay) | Colombia 5-1 Ecuador | Copa América | Group A |
03.02 | Luque | Paraguay 2-2 Chile | Copa América | Group A |
03.02 | Luque (Paraguay) | Argentina 4-1 Peru | Copa América | Group B |
03.02 | Luque (Paraguay) | Brazil 7-1 Bolivia | Copa América | Group B |
03.02 | Misrata | Libya 4-4 Algeria | Africa Cup of Nations Qualifier | 1st Leg |
03.02 | Maputo | Mozambique 3-2 Zambia | Africa Cup of Nations Qualifier | 1st Leg |
03.02 | Windhoek | Namibia 2-5 Tanzania | Africa Cup of Nations Qualifier | 1st Leg |
03.02 | Yulin | China 1-4 Finland | CFA International Tournament | |
03.02 | Yulin (China) | Czechia 2-2 Slovakia | CFA International Tournament | |
03.02 | Caen (France) | Belgium 6-4 Netherlands | 3-Nations Tournament | |
03.02 | Labin (Croatia) | Denmark 5-0 San Marino | Futsal Week February Cup | |
03.02 | Labin (Croatia) | Greenland 5-1 Malta | Futsal Week February Cup | |
03.02 | Kiili | Estonia 4-2 Moldova | Friendly | |
03.02 | Salé | Morocco 3-2 Italy | Friendly | |
03.02 | Senhora da Hora | Portugal 4-1 Japan | Friendly | |
03.02 | Nizhny Novgorod | Russia 5-1 Uzbekistan | Friendly | |
03.02 | Štore | Slovenia 1-2 Croatia | Friendly | |
02.02 | Luque | Paraguay 2-1 Ecuador | Copa América | Group A |
02.02 | Luque (Paraguay) | Venezuela 2-1 Chile | Copa América | Group A |
02.02 | Luque (Paraguay) | Argentina 4-0 Bolivia | Copa América | Group B |
02.02 | Luque (Paraguay) | Uruguay 5-1 Peru | Copa América | Group B |
02.02 | Cape Coast | Ghana 0-4 Côte d'Ivoire | Africa Cup of Nations Qualifier | 1st Leg |
02.02 | Yulin | China 3-5 Slovakia | CFA International Tournament | |
02.02 | Yulin (China) | Finland 2-1 Czechia | CFA International Tournament | |
02.02 | Labin (Croatia) | Denmark 3-1 Malta | Futsal Week February Cup | |
02.02 | Labin (Croatia) | San Marino 4-2 Switzerland | Futsal Week February Cup | |
02.02 | Sabah Al Salem | Kuwait 3-3 Tajikistan | Friendly | |
02.02 | Salé | Morocco U23 4-1 Italy U23 | Friendly | |
02.02 | Koszalin | Poland 4-1 Saudi Arabia | Friendly | |
02.02 | İzmit | Türkiye 5-3 Andorra | Friendly | |
01.02 | Labin (Croatia) | Greenland 8-2 Switzerland | Futsal Week February Cup | |
01.02 | Labin (Croatia) | Malta 4-4 San Marino | Futsal Week February Cup | |
01.02 | Salé | Morocco 4-0 Italy | Friendly | |
01.02 | Nizhny Novgorod | Russia 4-2 Uzbekistan | Friendly | |
01.02 | İzmit | Türkiye 0-0 Andorra | Friendly | |
31.01 | Labin (Croatia) | Malta 5-3 Switzerland | Futsal Week February Cup | |
31.01 | Clairefontaine-en-Yvelines | France 7-2 France U23 | Friendly | |
31.01 | Salé | Morocco U23 5-3 Italy U23 | Friendly | |
27.01 | Ezeiza | Argentina 2-0 Peru | Friendly | |
27.01 | Havana | Cuba 3-8 Venezuela | Friendly | |
27.01 | Montevideo | Uruguay 4-3 Guatemala | Friendly | |
26.01 | Montevideo | Uruguay 5-2 Guatemala | Friendly | |
25.01 | Ezeiza | Argentina 2-1 Peru | Friendly | |
25.01 | Havana | Cuba 1-4 Venezuela | Friendly | |
22.01 | Havana | Cuba 1-6 Venezuela | Friendly |