MEN                      WOMEN
FOOTBALLFOOTBALL
FUTSALFUTSAL
BEACH SOCCERBEACH SOCCER
 


 
WOMEN'S FOOTBALL - 2013 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSNON-FIFAArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
25.12 Guangzhou China U-17 4-0 Hong Kong Friendly  
22.12 Brasília (Brazil) Canada 1-0 Scotland Brasília Tournament 3rd Place Match
22.12 Brasília Brazil 5-0 Chile Brasília Tournament Final
21.12 Harare Zimbabwe 8-0 Lesotho Friendly  
20.12 Mandalay Myanmar 6-0 Malaysia Southeast Asian Games 3rd Place Match
20.12 Mandalay (Myanmar) Thailand 2-1 Vietnam Southeast Asian Games Final
18.12 Mandalay Myanmar 2-2 Thailand
After extra time, 8-9 pens
Southeast Asian Games Semi-Final
18.12 Mandalay (Myanmar) Vietnam 4-0 Malaysia Southeast Asian Games Semi-Final
18.12 Brasília Brazil 0-0 Canada Brasília Tournament Group Stage
18.12 Brasília (Brazil) Chile 4-3 Scotland Brasília Tournament Group Stage
16.12 Mandalay (Myanmar) Thailand 5-0 Laos Southeast Asian Games Group B
15.12 Mandalay Myanmar 0-1 Vietnam Southeast Asian Games Group A
15.12 Brasília Brazil 3-1 Scotland Brasília Tournament Group Stage
15.12 Brasília (Brazil) Chile 1-0 Canada Brasília Tournament Group Stage
15.12 L'Ajoupa-Bouillon Martinique 2-1 Guadeloupe Friendly  
14.12 Mandalay (Myanmar) Thailand 6-1 Malaysia Southeast Asian Games Group B
13.12 Mandalay (Myanmar) Vietnam 7-0 Philippines Southeast Asian Games Group A
12.12 Mandalay (Myanmar) Malaysia 3-1 Laos Southeast Asian Games Group B
12.12 Brasília Brazil 2-0 Chile Brasília Tournament Group Stage
12.12 Brasília (Brazil) Canada 2-0 Scotland Brasília Tournament Group Stage
10.12 Mandalay Myanmar 2-0 Philippines Southeast Asian Games Group A
09.12 Mandalay (Myanmar) Vietnam 11-0 Laos Friendly  
01.12 Basse-Pointe Martinique 5-3 Martinique U-23 Friendly  
29.11 Accra Ghana U-20 1-2 Namibia Friendly  
28.11 İzmir Turkey 3-1 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
28.11 Le Mans France 14-0 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
27.11 Osijek Croatia 0-8 Germany World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
27.11 Fuenlabrada Spain 3-2 Czechia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
27.11 Parramatta Australia 2-1 China Friendly  
24.11 Petah Tikva Israel 3-1 Serbia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
24.11 Ta' Qali Malta 0-5 Denmark World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
24.11 Wollongong Australia 2-0 China Friendly  
24.11 Vancouver Canada 0-0 Mexico Friendly  
23.11 Žilina Slovakia 0-6 Germany World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
23.11 Aranjuez Spain 1-0 Romania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
23.11 Lurgan Northern Ireland 0-3 Poland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
23.11 Rotterdam Netherlands 7-0 Greece World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
23.11 Niksić Montenegro 0-3 Wales World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
23.11 Lovech Bulgaria 0-10 France World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
23.11 Győr Hungary 4-1 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
10.11 Orlando USA 4-1 Brazil Friendly  
05.11 Doha Qatar 0-3 Bahrain Friendly  
03.11 Maseru Lesotho 1-6 Zimbabwe Friendly  
03.11 Doha Qatar 0-4 Bahrain Friendly  
01.11 Maseru Lesotho 1-5 Zimbabwe Friendly  
31.10 Senec Slovakia 0-2 Russia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
31.10 San Sebastián de los Reyes Spain 2-0 Italy World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
31.10 Vejle Denmark 0-1 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
31.10 Belgrade Serbia 1-2 Iceland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
31.10 Grodzisk Wielkopolski Poland 0-4 Scotland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
31.10 Gothenburg Sweden 5-0 Faroe Islands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
31.10 Antwerp Belgium 4-1 Portugal World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
31.10 Niksić Montenegro 1-4 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
31.10 Adana Turkey 0-4 England World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
31.10 Ritzing Austria 1-3 France World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
31.10 Helsinki Finland 1-0 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
31.10 Budapest Hungary 4-0 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
30.10 Frankfurt am Main Germany 4-0 Croatia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
30.10 Velenje Slovenia 0-3 Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
30.10 Strumica Macedonia 0-2 Estonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
30.10 Cluj-Napoca Romania 0-0 Czechia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
30.10 Lurgan Northern Ireland 0-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
30.10 Durrës Albania 1-0 Greece World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
30.10 Volendam Netherlands 1-2 Norway World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
30.10 Edmonton Canada 3-0 South Korea Friendly  
30.10 Columbus USA 1-1 New Zealand Friendly  
27.10 Collado Villalba Spain 6-0 Estonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
27.10 Ramat Gan Israel 2-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
27.10 San Francisco USA 4-1 New Zealand Friendly  
26.10 Sesvete Croatia 0-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
26.10 Koper Slovenia 0-13 Germany World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
26.10 Strumica Macedonia 1-3 Czechia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
26.10 Inđija Serbia 1-1 Denmark World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
26.10 Zenica Bosnia & Herzegovina 0-1 Sweden World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
26.10 Motherwell Scotland 2-0 Northern Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
26.10 Livadeia Greece 1-7 Belgium World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
26.10 Sarpsborg Norway 7-0 Albania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
26.10 Maia Portugal 0-7 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
26.10 Molodechno Belarus 3-1 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
26.10 London England 2-0 Wales World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
26.10 Lovech Bulgaria 1-1 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
26.10 Budapest Hungary 0-3 Austria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
26.10 Doha Qatar 0-3 Nepal Friendly  
25.10 Beauvais France 6-0 Poland Friendly  
25.10 Shah Alam Malaysia 1-0 Laos Friendly  
24.10 Doha Qatar 0-6 Nepal Friendly  
23.10 Shah Alam Malaysia 1-2 Laos Friendly  
23.10 San Antonio USA 3-2 Australia Friendly Closed door match
20.10 San Antonio USA 4-0 Australia Friendly  
19.10 Shah Alam Malaysia 2-0 Singapore Friendly  
11.10 Tianjin China U-23 0-1 North Korea U-23 Friendly East Asian Games
11.10 Tianjin (China) Japan U-23 8-2 Taiwan Friendly East Asian Games
09.10 Tianjin China U-23 2-0 Japan U-23 Friendly East Asian Games
09.10 Tianjin (China) North Korea U-23 7-0 Taiwan Friendly East Asian Games
07.10 Tianjin China U-23 2-2 Taiwan Friendly East Asian Games
07.10 Tianjin (China) North Korea U-23 2-0 Japan U-23 Friendly East Asian Games
28.09 Windhoek Namibia 5-0 Swaziland Friendly  
26.09 Sinj Croatia 1-1 Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
26.09 Senec Slovakia 1-3 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
26.09 Bassano del Grappa Italy 1-0 Romania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
26.09 Reykjavík Iceland 0-2 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
26.09 Wrocław Poland 6-0 Faroe Islands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
26.09 Motherwell Scotland 7-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
26.09 Tirana Albania 0-4 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
26.09 Fyli Greece 1-5 Portugal World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
26.09 Portsmouth England 8-0 Turkey World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
26.09 Cardiff Wales 1-0 Belarus World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
26.09 Chiba Japan 2-0 Nigeria Friendly  
26.09 Windhoek Namibia U-20 2-2 Swaziland
6-5 pens
Friendly  
25.09 Oslo Norway 4-1 Belgium World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
25.09 Turku Finland 2-1 Austria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
25.09 Astana Kazakhstan 0-4 France World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
25.09 Savièse (Switzerland) Brazil 4-0 Mexico Valais Women's Cup 3rd Place Match
25.09 Savièse (Switzerland) New Zealand 4-0 China Valais Women's Cup Final
25.09 Budapest Hungary 0-4 Denmark Friendly  
22.09 Bray Ireland 2-0 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
22.09 Tórshavn Faroe Islands 2-7 Scotland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
22.09 Yangon Myanmar 1-3 Vietnam AFF Championship 3rd Place Match
22.09 Yangon (Myanmar) Australia U-19 1-1 Japan U-23
After extra time, 3-5 pens
AFF Championship Final
22.09 Châtel-Saint-Denis (Switzerland) New Zealand 1-0 Brazil Valais Women's Cup Semi-Final
22.09 Châtel-Saint-Denis (Switzerland) China 1-0 Mexico Valais Women's Cup Semi-Final
22.09 Isahaya Japan 2-0 Nigeria Friendly  
21.09 Cottbus Germany 9-0 Russia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
21.09 Nyon Switzerland 9-0 Serbia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
21.09 Malmö Sweden 2-0 Poland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
21.09 Brussels Belgium 2-0 Albania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
21.09 Bournemouth England 6-0 Belarus World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
21.09 Vöcklabruck Austria 4-0 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
21.09 Astana Kazakhstan 0-2 Finland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
20.09 Tallinn Estonia 1-5 Italy World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
20.09 Strumica Macedonia 1-9 Romania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
20.09 Yangon Myanmar 1-2 Australia U-19 AFF Championship Semi-Final
20.09 Yangon (Myanmar) Japan U-23 2-1 Vietnam
After extra time
AFF Championship Semi-Final
20.09 Bondoufle France 2-0 Czechia Friendly  
18.09 Yangon Myanmar 0-3 Japan U-23 AFF Championship Group B
18.09 Yangon (Myanmar) Philippines 7-2 Laos AFF Championship Group B
17.09 Yangon (Myanmar) Australia U-19 0-0 Vietnam AFF Championship Group A
17.09 Yangon (Myanmar) Thailand 6-0 Malaysia AFF Championship Group A
16.09 Yangon Myanmar 4-0 Indonesia AFF Championship Group B
16.09 Yangon (Myanmar) Japan U-23 4-1 Laos AFF Championship Group B
15.09 Yangon (Myanmar) Australia U-19 3-2 Thailand AFF Championship Group A
15.09 Yangon (Myanmar) Vietnam 4-0 Jordan AFF Championship Group A
14.09 Yangon Myanmar 5-1 Philippines AFF Championship Group B
14.09 Yangon (Myanmar) Japan U-23 8-0 Indonesia AFF Championship Group B
13.09 Yangon (Myanmar) Australia U-19 5-1 Jordan AFF Championship Group A
13.09 Yangon (Myanmar) Vietnam 1-0 Malaysia AFF Championship Group A
12.09 Yangon (Myanmar) Japan U-23 4-1 Philippines AFF Championship Group B
12.09 Yangon (Myanmar) Laos 2-1 Indonesia AFF Championship Group B
11.09 Yangon (Myanmar) Australia U-19 1-0 Malaysia AFF Championship Group A
11.09 Yangon (Myanmar) Thailand 4-0 Jordan AFF Championship Group A
10.09 Yangon Myanmar 5-0 Laos AFF Championship Group B
10.09 Yangon (Myanmar) Philippines 6-0 Indonesia AFF Championship Group B
10.09 Haapsalu Estonia 2-3 Wales Friendly  
09.09 Yangon (Myanmar) Jordan 1-0 Malaysia AFF Championship Group A
09.09 Yangon (Myanmar) Thailand 0-0 Vietnam AFF Championship Group A
05.09 Gyula Hungary 5-1 Romania Friendly  
05.09 Vientiane Laos 4-3 Jordan Friendly  
03.09 Gyula Hungary 3-2 Romania Friendly  
03.09 Vientiane Laos 0-5 Jordan Friendly  
03.09 Washington USA 7-0 Mexico Friendly  
31.08 Lerwick Shetland 5-1 Orkney Mitchell Shield  
25.08 Vilnius Lithuania 0-4 Estonia Baltic Cup  
24.08 Vilnius (Lithuania) Estonia 0-0 Latvia Baltic Cup  
23.08 Vilnius Lithuania 2-0 Latvia Baltic Cup  
22.08 Balatonfüred Hungary 1-3 Czechia Balaton Cup 3rd Place Match
22.08 Balatonfüred (Hungary) Poland 1-1 Slovakia
3-5 pens
Balaton Cup Final
22.08 Skopje Macedonia 2-5 Bulgaria Friendly  
22.08 Bled Slovenia 0-3 Bosnia & Herzegovina Friendly  
21.08 Stara Pazova Serbia 1-1 Scotland Friendly  
20.08 Balatonfüred Hungary 2-3 Slovakia Balaton Cup Semi-Final
20.08 Balatonfüred (Hungary) Poland 4-1 Czechia Balaton Cup Semi-Final
20.08 Skopje Macedonia 2-4 Bulgaria Friendly  
20.08 Kranjska Gora Slovenia 1-1 Bosnia & Herzegovina Friendly  
14.08 Stegersbach Austria 2-1 Belgium Friendly  
28.07 Solna (Sweden) Germany 1-0 Norway European Championship Final
27.07 Seoul (South Korea) North Korea 1-0 China East Asian Cup
27.07 Seoul South Korea 2-1 Japan East Asian Cup
25.07 Norrköping (Sweden) Denmark 1-1 Norway
After extra time, 2-4 pens
European Championship Semi-Final
25.07 Hwaseong (South Korea) Japan 0-0 North Korea East Asian Cup
24.07 Gothenburg Sweden 0-1 Germany European Championship Semi-Final
24.07 Hwaseong South Korea 1-2 China East Asian Cup
22.07 Linköping (Sweden) Denmark 1-1 France
After extra time, 4-2 pens
European Championship Quarter-Final
22.07 Kalmar (Sweden) Norway 3-1 Spain European Championship Quarter-Final
21.07 Växjö (Sweden) Germany 1-0 Italy European Championship Quarter-Final
21.07 Halmstad (Sweden) Sweden 4-0 Iceland European Championship Quarter-Final
21.07 Seoul South Korea 1-2 North Korea East Asian Cup
20.07 Seoul (South Korea) Japan 2-0 China East Asian Cup
18.07 Linköping (Sweden) France 3-0 England European Championship Group C
18.07 Norrköping (Sweden) Russia 1-1 Spain European Championship Group C
18.07 North Shore Village Bermuda 0-0 Greenland
After extra time, 5-4 pens
Island Games Final
17.07 Växjö (Sweden) Iceland 1-0 Netherlands European Championship Group B
17.07 Kalmar (Sweden) Norway 1-0 Germany European Championship Group B
17.07 Pembroke (Bermuda) Greenland 2-1 Hitra Island Games Semi-Final
16.07 Gothenburg (Sweden) Denmark 1-1 Finland European Championship Group A
16.07 Halmstad Sweden 3-1 Italy European Championship Group A
16.07 North Shore Village (Bermuda) Greenland 4-1 Hitra Island Games Group Stage
15.07 Linköping (Sweden) England 1-1 Russia European Championship Group C
15.07 Norrköping (Sweden) France 1-0 Spain European Championship Group C
15.07 North Shore Village Bermuda 6-1 Hitra Island Games Group Stage
14.07 Växjö (Sweden) Germany 3-0 Iceland European Championship Group B
14.07 Kalmar (Sweden) Norway 1-0 Netherlands European Championship Group B
14.07 North Shore Village Bermuda 5-1 Greenland Island Games Group Stage
13.07 Halmstad (Sweden) Italy 2-1 Denmark European Championship Group A
13.07 Gothenburg Sweden 5-0 Finland European Championship Group A
12.07 Norrköping (Sweden) France 3-1 Russia European Championship Group C
12.07 Linköping (Sweden) Spain 3-2 England European Championship Group C
11.07 Växjö (Sweden) Germany 0-0 Netherlands European Championship Group B
11.07 Kalmar (Sweden) Iceland 1-1 Norway European Championship Group B
10.07 Halmstad (Sweden) Finland 0-0 Italy European Championship Group A
10.07 Gothenburg Sweden 1-1 Denmark European Championship Group A
06.07 Angers France 0-2 Australia Friendly
06.07 Bangkok Thailand 3-0 Malaysia Friendly
05.07 Moss Norway 2-3 Russia Friendly
04.07 Ljungskile Sweden 4-1 England Friendly
03.07 Velsen-Zuid Netherlands 3-0 Northern Ireland Friendly
02.07 Bangkok Thailand 1-2 Malaysia Friendly
01.07 Moscow Russia 6-0 Wales U-19 Friendly
29.06 Reims France 1-0 Norway Friendly
29.06 Munich Germany 4-2 Japan Friendly
29.06 Windhoek Namibia 3-3 Lesotho Friendly
29.06 Velsen-Zuid Netherlands 3-1 Australia Friendly
28.06 Vejle Denmark 2-2 Spain Friendly
27.06 Malé Maldives 3-0 Qatar Friendly
27.06 Windhoek Namibia 2-1 Lesotho Friendly
26.06 Burton upon Trent England 1-1 Japan Friendly
26.06 Trzebnica Poland 4-0 Canada University XI Friendly
25.06 Malé Maldives 1-0 Qatar Friendly
22.06 Trzebnica Poland 4-0 Czechia Friendly
22.06 Moscow Russia 1-0 Ukraine Friendly
20.06 Viborg Denmark 2-0 Iceland Friendly
20.06 Saga Japan 1-1 New Zealand Friendly
20.06 Harrison USA 5-0 South Korea Friendly
19.06 Helsinki Finland 2-2 Switzerland Friendly
19.06 Paderborn Germany 1-0 Canada Friendly
19.06 Stara Pazova Serbia 3-2 Romania Friendly
19.06 Senec Slovakia 1-1 Wales Friendly  
19.06 Stockholm Sweden 1-1 Brazil Friendly
18.06 Tallaght Ireland 2-2 Austria Friendly
17.06 Senec Slovakia 2-2 Wales Friendly  
16.06 Canberra Australia 1-1 New Zealand
4-2 pens
Friendly
15.06 Essen Germany 3-0 Scotland Friendly
15.06 Daveyton South Africa 1-1 Zimbabwe Friendly
15.06 Foxborough USA 4-1 South Korea Friendly
13.06 Canberra Australia 1-0 New Zealand Friendly
09.06 Amman Jordan 4-0 Uzbekistan Asian Cup Qualifier Group A
09.06 Amman (Jordan) Lebanon 12-1 Kuwait Asian Cup Qualifier Group A
09.06 KaNyamazane South Africa 5-0 Mozambique Friendly  
07.06 Amman Jordan 21-0 Kuwait Asian Cup Qualifier Group A
07.06 Amman (Jordan) Uzbekistan 4-0 Lebanon Asian Cup Qualifier Group A
05.06 Amman Jordan 5-0 Lebanon Asian Cup Qualifier Group A
05.06 Amman (Jordan) Uzbekistan 18-0 Kuwait Asian Cup Qualifier Group A
02.06 Tubize Belgium 3-0 Ukraine Friendly  
02.06 Toronto Canada 0-3 USA Friendly
02.06 Lipót Hungary 2-1 Wales U-19 Friendly  
02.06 Radlje ob Dravi Slovenia 1-3 Austria Friendly  
02.06 Lusaka Zambia 1-3 Zimbabwe Friendly  
01.06 Valenciennes France 3-0 Finland Friendly
01.06 Reykjavík Iceland 2-3 Scotland Friendly
01.06 Buftea Romania 4-0 Greece Friendly
01.06 Linköping Sweden 2-1 Norway Friendly
31.05 Gyirmót Hungary 4-0 Wales U-19 Friendly  
29.05 Pogradec Albania 3-4 Macedonia Friendly  
26.05 Riffa Bahrain 4-1 Kyrgyzstan Asian Cup Qualifier Group C
26.05 Riffa (Bahrain) Vietnam 4-0 Hong Kong Asian Cup Qualifier Group C
25.05 Dhaka Bangladesh 0-4 Philippines Asian Cup Qualifier Group B
25.05 Dhaka (Bangladesh) Thailand 5-1 Iran Asian Cup Qualifier Group B
25.05 Al-Ram (Palestine) Myanmar 0-0 Taiwan Asian Cup Qualifier Group D
25.05 Al-Ram Palestine 1-1 India Asian Cup Qualifier Group D
24.05 Riffa Bahrain 1-3 Hong Kong Asian Cup Qualifier Group C
24.05 Riffa (Bahrain) Vietnam 12-0 Kyrgyzstan Asian Cup Qualifier Group C
23.05 Dhaka Bangladesh 0-2 Iran Asian Cup Qualifier Group B
23.05 Dhaka (Bangladesh) Thailand 1-0 Philippines Asian Cup Qualifier Group B
23.05 Al-Ram Palestine 0-9 Myanmar Asian Cup Qualifier Group D
23.05 Al-Ram (Palestine) Taiwan 2-1 India Asian Cup Qualifier Group D
22.05 Riffa Bahrain 0-8 Vietnam Asian Cup Qualifier Group C
22.05 Riffa (Bahrain) Hong Kong 2-1 Kyrgyzstan Asian Cup Qualifier Group C
21.05 Dhaka Bangladesh 0-9 Thailand Asian Cup Qualifier Group B
21.05 Dhaka (Bangladesh) Philippines 6-0 Iran Asian Cup Qualifier Group B
21.05 Al-Ram (Palestine) Myanmar 2-0 India Asian Cup Qualifier Group D
21.05 Al-Ram Palestine 0-6 Taiwan Asian Cup Qualifier Group D
18.05 Amman Jordan 0-2 Vietnam Friendly
16.05 Riffa Bahrain 0-2 India Friendly
16.05 Amman Jordan 1-5 Vietnam Friendly
14.05 Riffa Bahrain 1-2 India Friendly
04.05 Saint Sampson Guernsey 0-3 Jersey Ladies Muratti
28.04 Hanoi Vietnam 1-0 Jordan Friendly
26.04 Hanoi Vietnam 1-1 Jordan Friendly
17.04 Beltinci Slovenia 1-4 Hungary Friendly  
09.04 Ta' Qali (Malta) Albania 2-1 Luxembourg World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 1
09.04 Ta' Qali Malta 2-0 Latvia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 1
09.04 Vilnius (Lithuania) Faroe Islands 2-1 Georgia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 2
09.04 Vilnius Lithuania 1-1 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 2
09.04 The Hague Netherlands 1-3 USA Friendly  
08.04 Horsens Denmark 5-1 Russia Friendly  
07.04 Sankt Veit an der Glan Austria 1-3 Italy Friendly  
07.04 Rotherham England 1-0 Canada Friendly  
07.04 Maputo Mozambique 2-4 Swaziland Friendly  
07.04 Dunfermline Scotland 2-1 Wales Friendly  
07.04 Senec Slovakia 3-1 Finland Friendly  
06.04 Ta' Qali (Malta) Albania 2-0 Latvia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 1
06.04 Ta' Qali Malta 6-0 Luxembourg World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 1
06.04 Vilnius Lithuania 0-1 Faroe Islands World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 2
06.04 Vilnius (Lithuania) Montenegro 2-0 Georgia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 2
06.04 Växjö Sweden 2-0 Iceland Friendly  
06.04 Nyon Switzerland 3-1 Norway Friendly  
05.04 Silkeborg Denmark 0-1 Netherlands Friendly  
05.04 Offenbach Germany 3-3 USA Friendly  
04.04 Ta' Qali (Malta) Latvia 0-0 Luxembourg World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 1
04.04 Ta' Qali Malta 1-1 Albania World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 1
04.04 Vilnius (Lithuania) Faroe Islands 3-3 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 2
04.04 Vilnius Lithuania 3-4 Georgia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 2
04.04 Nice France 1-1 Canada Friendly  
04.04 Senec Slovakia 0-0 Finland Friendly  
03.04 Amman Jordan 6-2 Palestine Friendly  
03.04 Notre Dame (USA) Mexico U-20 1-0 Haiti Friendly  
01.04 Amman Jordan 4-0 Palestine Friendly  
30.03 Rīga Latvia 3-5 Estonia Friendly  
20.03 Mertzig Luxembourg 1-1 Estonia Friendly  
15.03 San José Costa Rica 4-0 Nicaragua Central American Games Final
14.03 San José (Costa Rica) Guatemala 5-3 Panama Central American Games 3rd Place Match
13.03 Faro/Loulé (Portugal) USA 2-0 Germany Algarve Cup Final
13.03 Lagos (Portugal) Norway 2-2 Sweden
5-4 pens
Algarve Cup 3rd Place Match
13.03 Faro/Loulé (Portugal) Japan 1-0 China Algarve Cup 5th Place Match
13.03 Lagos (Portugal) Denmark 3-0 Mexico Algarve Cup 7th Place Match
13.03 Parchal (Portugal) Iceland 4-1 Hungary Algarve Cup 9th Place Match
13.03 Parchal Portugal 1-1 Wales
3-1 pens
Algarve Cup 11th Place Match
13.03 Strovolos (Cyprus) England 1-0 Canada Cyprus Cup Final
13.03 Larnaca (Cyprus) New Zealand 2-1 Switzerland Cyprus Cup 3rd Place Match
13.03 Strovolos (Cyprus) Scotland 1-0 Netherlands Cyprus Cup 5th Place Match
13.03 Paralimni (Cyprus) Finland 1-0 Ireland Cyprus Cup 7th Place Match
13.03 Achna (Cyprus) Italy 1-0 South Korea Cyprus Cup 9th Place Match
13.03 Achna (Cyprus) Northern Ireland 1-1 South Africa
4-5 pens
Cyprus Cup 11th Place Match
12.03 San José Costa Rica 3-0 Panama Central American Games Semi-Final
12.03 San José (Costa Rica) Nicaragua 2-1 Guatemala Central American Games Semi-Final
11.03 Lagos (Portugal) Germany 2-0 Norway Algarve Cup Group A
11.03 Faro/Loulé (Portugal) Japan 2-0 Denmark Algarve Cup Group A
11.03 Ferreiras (Portugal) China 1-0 Iceland Algarve Cup Group B
11.03 Lagos (Portugal) Sweden 1-1 USA Algarve Cup Group B
11.03 Quarteira (Portugal) Hungary 1-1 Wales Algarve Cup Group C
11.03 Faro/Loulé Portugal 0-3 Mexico Algarve Cup Group C
11.03 Strovolos (Cyprus) England 3-1 New Zealand Cyprus Cup Group A
11.03 Larnaca (Cyprus) Scotland 2-1 Italy Cyprus Cup Group A
11.03 Strovolos (Cyprus) Canada 1-0 Netherlands Cyprus Cup Group B
11.03 Larnaca (Cyprus) Switzerland 3-2 Finland Cyprus Cup Group B
11.03 Paralimni (Cyprus) South Africa 2-1 Northern Ireland Cyprus Cup Group C
11.03 Paralimni (Cyprus) Ireland 0-0 South Korea Cyprus Cup Group C
11.03 Rovinj (Croatia) Czechia 0-0 Russia
After extra time, 2-4 pens
Croatia Cup Final
11.03 Rovinjsko Selo (Croatia) Bosnia & Herzegovina 0-0 Slovenia
5-6 pens
Croatia Cup 3rd Place Match
11.03 Rovinj Croatia 1-0 Slovakia Croatia Cup 5th Place Match
10.03 San José Costa Rica 3-1 El Salvador Central American Games Group A
10.03 San José (Costa Rica) Nicaragua 2-1 Belize Central American Games Group A
10.03 San José (Costa Rica) Guatemala 6-2 Honduras Central American Games Group B
09.03 Novigrad (Croatia) Russia 1-0 Slovakia Croatia Cup Group A
09.03 Umag (Croatia) Czechia 5-1 Slovenia Croatia Cup Group B
09.03 Rouen France 1-1 Brazil Friendly  
09.03 Maldonado Uruguay 1-2 Zimbabwe Friendly  
08.03 San José Costa Rica 3-0 Nicaragua Central American Games Group A
08.03 San José (Costa Rica) El Salvador 9-0 Belize Central American Games Group A
08.03 San José (Costa Rica) Panama 3-2 Honduras Central American Games Group B
08.03 Parchal (Portugal) Denmark 0-0 Norway Algarve Cup Group A
08.03 Parchal (Portugal) Germany 2-1 Japan Algarve Cup Group A
08.03 Albufeira (Portugal) Sweden 6-1 Iceland Algarve Cup Group B
08.03 Albufeira (Portugal) USA 5-0 China Algarve Cup Group B
08.03 Vila Real de Santo António Portugal 0-2 Hungary Algarve Cup Group C
08.03 Vila Real de Santo António (Portugal) Wales 1-0 Mexico Algarve Cup Group C
08.03 Larnaca (Cyprus) England 4-4 Scotland Cyprus Cup Group A
08.03 Larnaca (Cyprus) New Zealand 2-0 Italy Cyprus Cup Group A
08.03 Strovolos (Cyprus) Canada 2-1 Finland Cyprus Cup Group B
08.03 Strovolos (Cyprus) Netherlands 1-1 Switzerland Cyprus Cup Group B
08.03 Paralimni (Cyprus) Ireland 1-0 South Africa Cyprus Cup Group C
08.03 Paralimni (Cyprus) South Korea 3-0 Northern Ireland Cyprus Cup Group C
08.03 Vodnjan (Croatia) Bosnia & Herzegovina 4-1 Slovakia Croatia Cup Group A
08.03 Poreč Croatia 0-2 Slovenia Croatia Cup Group B
07.03 Rovinjsko Selo (Croatia) Russia 1-0 Bosnia & Herzegovina Croatia Cup Group A
07.03 Rovinj Croatia 1-1 Czechia Croatia Cup Group B
07.03 Maldonado Uruguay U-20 1-5 Zimbabwe Friendly  
06.03 San José Costa Rica 14-0 Belize Central American Games Group A
06.03 San José (Costa Rica) Nicaragua 3-1 El Salvador Central American Games Group A
06.03 San José (Costa Rica) Guatemala 3-2 Panama Central American Games Group B
06.03 Albufeira (Portugal) Denmark 0-0 Germany Algarve Cup Group A
06.03 Parchal (Portugal) Norway 2-0 Japan Algarve Cup Group A
06.03 Parchal (Portugal) China 1-1 Sweden Algarve Cup Group B
06.03 Albufeira (Portugal) USA 3-0 Iceland Algarve Cup Group B
06.03 Ferreiras (Portugal) Mexico 1-0 Hungary Algarve Cup Group C
06.03 Vila Real de Santo António Portugal 2-0 Wales Algarve Cup Group C
06.03 Strovolos (Cyprus) England 4-2 Italy Cyprus Cup Group A
06.03 Strovolos (Cyprus) New Zealand 1-0 Scotland Cyprus Cup Group A
06.03 Larnaca (Cyprus) Canada 2-0 Switzerland Cyprus Cup Group B
06.03 Larnaca (Cyprus) Finland 1-1 Netherlands Cyprus Cup Group B
06.03 Paralimni (Cyprus) Ireland 5-1 Northern Ireland Cyprus Cup Group C
06.03 Paralimni (Cyprus) South Korea 2-0 South Africa Cyprus Cup Group C
06.03 Nancy France 2-2 Brazil Friendly  
05.03 Maldonado Uruguay 3-3 Zimbabwe Friendly  
02.03 Larnaca (Cyprus) New Zealand 2-2 South Africa Friendly  
16.02 Rīga Latvia 2-2 Lithuania Friendly  
14.02 Eerikkilä Finland 5-0 Russia Friendly  
13.02 Ghent Belgium 2-0 Austria Friendly  
13.02 Engomi Cyprus 1-3 Greece Friendly  
13.02 Strasbourg France 3-3 Germany Friendly  
13.02 Tehran Iran 2-0 Jordan Friendly  
13.02 Nashville USA 3-1 Scotland Friendly  
12.02 Las Rozas de Madrid Spain 0-0 Denmark Friendly  
11.02 Tehran Iran 2-1 Jordan Friendly  
09.02 Waregem Belgium 2-3 Netherlands Friendly  
09.02 Jacksonville USA 4-1 Scotland Friendly  
01.02 Međugorje Bosnia & Herzegovina 2-1 Bosnia & Herzegovina U-19 Friendly  
18.01 San Pedro del Pinatar (Spain) England U-23 2-1 Russia Friendly  
16.01 Yongchuan (China) Canada 0-0 Norway 4 Nations Tournament  
16.01 Yongchuan China 2-0 South Korea 4 Nations Tournament  
16.01 Atamaría (Spain) England 1-1 Switzerland Friendly Training match
16.01 San Pedro del Pinatar Spain 2-1 Russia Friendly  
15.01 Glifada Greece 0-3 Wales Friendly  
14.01 Yongchuan China 0-1 Norway 4 Nations Tournament  
14.01 Yongchuan (China) South Korea 3-1 Canada 4 Nations Tournament  
12.01 Yongchuan China 0-1 Canada 4 Nations Tournament  
12.01 Yongchuan (China) Norway 2-0 South Korea 4 Nations Tournament  
12.01 Paphos Cyprus 1-1 Malta Friendly  
12.01 Hawally Kuwait 0-8 Nepal Friendly