FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S FOOTBALL - FIXTURES

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking Women's Non-FIFA Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking Men's Non-FIFA Ranking

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
03.04Dushanbe (Tajikistan)Jordan - BahrainAsian Cup Qualifier Group A
03.04Dushanbe (Tajikistan)Philippines - United Arab EmiratesAsian Cup QualifierGroup A
03.04DushanbeTajikistan - IraqAsian Cup Qualifier Group A
03.04PyongyangNorth Korea - IndiaAsian Cup Qualifier Group B
03.04Pyongyang (North Korea)Uzbekistan - Hong KongAsian Cup QualifierGroup B
03.04Al RamPalestine - ThailandAsian Cup Qualifier Group C
03.04Hanoi (Vietnam)Burma - IranAsian Cup Qualifier Group D
03.04Hanoi (Vietnam)Singapore - SyriaAsian Cup Qualifier Group D
04.04TBDBosnia & Herzegovina - France 'B' Friendly  
05.04Dushanbe (Tajikistan)Jordan - United Arab EmiratesAsian Cup QualifierGroup A
05.04Dushanbe (Tajikistan)Philippines - IraqAsian Cup Qualifier Group A
05.04DushanbeTajikistan - BahrainAsian Cup Qualifier Group A
05.04PyongyangNorth Korea - Hong KongAsian Cup Qualifier Group B
05.04Pyongyang (North Korea)South Korea - IndiaAsian Cup Qualifier Group B
05.04Al RamPalestine - TaiwanAsian Cup Qualifier Group C
05.04Hanoi (Vietnam)Iran - SingaporeAsian Cup Qualifier Group D
05.04HanoiVietnam - SyriaAsian Cup Qualifier Group D
05.04Ystrad MynachWales - Northern Ireland Friendly  
06.04Tbilisi (Georgia)Estonia - Latvia World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 1
06.04TbilisiGeorgia - Kazakhstan World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 1
06.04TiranaAlbania - Kosovo World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 2
06.04Tirana (Albania)Greece - Malta World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 2
06.04VilniusLithuania - Israel World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 3
06.04Vilnius (Lithuania)Moldova - Andorra World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 3
06.04TórshavnFaroe Islands - Luxembourg World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 4
06.04Tórshavn (Faroe Islands)Turkey - Montenegro World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 4
06.04TBDBosnia & Herzegovina - France 'B' Friendly  
06.04KunshanChina - Croatia Friendly  
06.04SenecSlovakia - Iceland Friendly  
06.04FriscoUSA - RussiaFriendly  
07.04Dushanbe (Tajikistan)Jordan - IraqAsian Cup Qualifier Group A
07.04DushanbeTajikistan - PhilippinesAsian Cup Qualifier Group A
07.04Dushanbe (Tajikistan)United Arab Emirates - BahrainAsian Cup QualifierGroup A
07.04PyongyangNorth Korea - South KoreaAsian Cup Qualifier Group B
07.04Pyongyang (North Korea)Uzbekistan - IndiaAsian Cup Qualifier Group B
07.04Al Ram (Palestine)Thailand - TaiwanAsian Cup Qualifier Group C
07.04Hanoi (Vietnam)Burma - SyriaAsian Cup Qualifier Group D
07.04HanoiVietnam - SingaporeAsian Cup Qualifier Group D
07.04UtrechtNetherlands - France Friendly 
07.04PruszkówPoland - Finland Friendly 
07.04Ystrad MynachWales - Northern Ireland Friendly  
08.04TbilisiGeorgia - Estonia World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 1
08.04Tbilisi (Georgia)Kazakhstan - Latvia World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 1
08.04ElbasanAlbania - Malta World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 2
08.04Elbasan (Albania)Greece - Kosovo World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 2
08.04Vilnius (Lithuania)Israel - Andorra World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 3
08.04VilniusLithuania - Moldova World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 3
08.04TórshavnFaroe Islands - Montenegro World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 4
08.04Tórshavn (Faroe Islands)Turkey - Luxembourg World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 4
08.04EupenBelgium - Spain Friendly 
09.04PyongyangNorth Korea - UzbekistanAsian Cup Qualifier Group B
09.04Pyongyang (North Korea)South Korea - Hong KongAsian Cup QualifierGroup B
09.04Hanoi (Vietnam)Burma - SingaporeAsian Cup Qualifier Group D
09.04HanoiVietnam - IranAsian Cup Qualifier Group D
09.04ManausBrazil - Bolivia Friendly  
09.04JiaxingChina - Croatia Friendly  
09.04ErfurtGermany - Canada Friendly 
09.04KumamotoJapan - Costa Rica Friendly 
09.04HoustonUSA - RussiaFriendly  
10.04Dushanbe (Tajikistan)Philippines - BahrainAsian Cup Qualifier Group A
10.04DushanbeTajikistan - JordanAsian Cup Qualifier Group A
10.04Dushanbe (Tajikistan)United Arab Emirates - IraqAsian Cup QualifierGroup A
10.04Milton KeynesEngland - Austria Friendly 
10.04TallaghtIreland - Slovakia Friendly 
10.04SkienNorway - Switzerland Friendly 
11.04Tbilisi (Georgia)Estonia - Kazakhstan World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 1
11.04TbilisiGeorgia - Latvia World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 1
11.04TiranaAlbania - Greece World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 2
11.04Tirana (Albania)Kosovo - Malta World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 2
11.04Vilnius (Lithuania)Israel - Moldova World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 3
11.04KaunasLithuania - Andorra World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 3
11.04TórshavnFaroe Islands - Turkey World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 4
11.04Tórshavn (Faroe Islands) Luxembourg - Montenegro World Cup QualifierEurope, Preliminary Round, Group 4
11.04Pyongyang (North Korea)India - Hong KongAsian Cup Qualifier Group B
11.04Pyongyang (North Korea)South Korea - UzbekistanAsian Cup QualifierGroup B
11.04Hanoi (Vietnam)Iran - SyriaAsian Cup Qualifier Group D
11.04HanoiVietnam - BurmaAsian Cup Qualifier Group D
11.04LeuvenBelgium - Scotland Friendly 
11.04SlagelseDenmark - Finland Friendly 
11.04DoetinchemNetherlands - Iceland Friendly 
12.04Dushanbe (Tajikistan)Bahrain - IraqAsian Cup Qualifier Group A
12.04Dushanbe (Tajikistan)Jordan - PhilippinesAsian Cup Qualifier Group A
12.04DushanbeTajikistan - United Arab EmiratesAsian Cup Qualifier Group A
11.05-
21.05
Baku (Azerbaijan)Teams to be decidedIslamic Solidarity Games 
26.05-
04.06
TBD (Thailand)Teams to be decided AFF Championship 
??.06-
??.06
TBD (Saint Lucia)Dominica, Grenada, Saint Lucia, Saint Vincent & the Grenadines Windward Islands Championship 
08.06WinnipegCanada - Costa Rica Friendly 
08.06TallaghtIreland - Iceland Friendly 
09.06BredaNetherlands - Japan Friendly 
09.06PopradSlovakia - Greece Friendly  
11.06TorontoCanada - Costa Rica Friendly 
11.06SandefjordNorway - USA Friendly 
12.06PopradSlovakia - Greece Friendly  
13.06LeuvenBelgium - Japan Friendly 
25.06VisbyGotland - GreenlandIsland Games Group A
25.06Dalhem (Gotland)Minorca - HitraIsland Games Group A
25.06Stenkyrka (Gotland)Åland - Western IslesIsland GamesGroup B
25.06Väskinde (Gotland)Isle of Man - AngleseyIsland GamesGroup B
25.06Fardhem (Gotland)Jersey - Isle of WightIsland GamesGroup C
26.06VisbyGotland - HitraIsland Games Group A
26.06Dalhem (Gotland)Minorca - GreenlandIsland Games Group A
26.06Visby (Gotland)Åland - AngleseyIsland Games Group B
26.06Fårösund (Gotland)Isle of Man - Western IslesIsland GamesGroup B
26.06Väskinde (Gotland)Isle of Wight - GibraltarIsland GamesGroup C
28.06VäskindeGotland - MinorcaIsland Games Group A
28.06Stenkyrka (Gotland)Greenland - HitraIsland Games Group A
28.06Dalhem (Gotland)Isle of Man - ÅlandIsland Games Group B
28.06Visby (Gotland)Western Isles - AngleseyIsland GamesGroup B
28.06Visby (Gotland)Jersey - GibraltarIsland Games Group C
29.06Stenkyrka (Gotland)3rd best 3rd Place - Best 4th PlaceIsland Games9th Place Match
29.06Hemse (Gotland)Best 3rd Place - 2nd best 3rd PlaceIsland Games7th Place Match
29.06Fardhem (Gotland)2nd best 2nd Place - 3rd best 2nd PlaceIsland Games5th Place Match
29.06Visby (Gotland)1st Group A - Best 2nd PlaceIsland GamesSemi-Final
29.06Visby (Gotland)1st Group B - 1st Group CIsland GamesSemi-Final
30.06Visby (Gotland)Loser SF1 - Loser SF2Island Games 3rd Place Match
30.06Visby (Gotland)Winner SF1 - Winner SF2Island Games Final
07.07TBDScotland - Ireland Friendly 
16.07Doetinchem (Netherlands)Denmark - BelgiumEuropean ChampionshipGroup A
16.07UtrechtNetherlands - NorwayEuropean Championship Group A
17.07Breda (Netherlands)Germany - SwedenEuropean Championship Group B
17.07Rotterdam (Netherlands)Italy - RussiaEuropean Championship Group B
18.07Tilburg (Netherlands)France - IcelandEuropean Championship Group C
18.07Deventer (Netherlands)Switzerland - AustriaEuropean ChampionshipGroup C
19.07Utrecht (Netherlands)England - ScotlandEuropean ChampionshipGroup D
19.07Doetinchem (Netherlands)Spain - PortugalEuropean ChampionshipGroup D
20.07RotterdamNetherlands - DenmarkEuropean Championship Group A
20.07Breda (Netherlands)Norway - BelgiumEuropean Championship Group A
21.07Tilburg (Netherlands)Germany - ItalyEuropean Championship Group B
21.07Deventer (Netherlands)Sweden - RussiaEuropean Championship Group B
22.07Utrecht (Netherlands)France - AustriaEuropean Championship Group C
22.07Doetinchem (Netherlands)Switzerland - IcelandEuropean ChampionshipGroup C
23.07Breda (Netherlands)England - SpainEuropean Championship Group D
23.07Rotterdam (Netherlands)Scotland - PortugalEuropean ChampionshipGroup D
24.07TilburgNetherlands - BelgiumEuropean Championship Group A
24.07Deventer (Netherlands)Norway - DenmarkEuropean Championship Group A
25.07Utrecht (Netherlands)Germany - RussiaEuropean Championship Group B
25.07Doetinchem (Netherlands)Sweden - ItalyEuropean Championship Group B
26.07Breda (Netherlands)France - SwitzerlandEuropean ChampionshipGroup C
26.07Rotterdam (Netherlands)Iceland - AustriaEuropean ChampionshipGroup C
27.07Tilburg (Netherlands)England - PortugalEuropean ChampionshipGroup D
27.07Deventer (Netherlands)Scotland - SpainEuropean Championship Group D
29.07Doetinchem (Netherlands)1st Group A - 2nd Group BEuropean ChampionshipQuarter-Final
29.07Rotterdam (Netherlands)1st Group B - 2nd Group AEuropean ChampionshipQuarter-Final
30.07Tilburg (Netherlands)1st Group C - 2nd Group DEuropean ChampionshipQuarter-Final
30.07Deventer (Netherlands)1st Group D - 2nd Group CEuropean ChampionshipQuarter-Final
03.08Enschede (Netherlands)Winner 1A/2B - Winner 1D/2CEuropean ChampionshipSemi-Final
03.08Breda (Netherlands)Winner 1B/2A - Winner 1C/2DEuropean ChampionshipSemi-Final
06.08Enschede (Netherlands)Winner SF1 - Winner SF2European ChampionshipFinal
19.08-31.08Kuala Lumpur (Malaysia)Teams to be decidedSoutheast Asian Games 
22.10NaganoJapan - TBDFriendly 
??.11-
??.11
Santa Marta (Colombia)Teams to be decidedBolivarian Games 
03.12-
17.12
Managua (Nicaragua)Teams to be decidedCentral American Games 
08.12-
16.12
Chiba (Japan)China, Japan, North Korea, South KoreaEast Asian Cup 
??.12-
??.12
Port Vila (Vanuatu)Teams to be decidedPacific Mini Games