MEN
FOOTBALLRUGBY UNIONFUTSALCRICKET
BEACH SOCCERICE HOCKEY
WOMEN
FOOTBALLRUGBY UNIONFUTSALCRICKET
BEACH SOCCERICE HOCKEY

SCOT SCORES
 
80 SPORTS ARCHIVE

BUY ME A COFFEE

WOMEN'S FOOTBALL - 2019 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSNON-FIFAArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
26.12LoméTogo 1-1 Benin Friendly 
23.12 Lomé Togo 2-1 Benin Friendly 
21.12 Thiès Senegal 4-2 Gambia Friendly 
19.12 Ouagadougou Burkina Faso 4-0 Benin Friendly 
18.12 Toubab Dialaw Senegal 3-2 Gambia Friendly 
18.12 Makeni Sierra Leone 2-2 Liberia Friendly 
17.12 Busan (South Korea) China 1-0 Taiwan East Asian Cup 
17.12 Busan South Korea 0-1 Japan East Asian Cup 
17.12OuagadougouBurkina Faso 6-2 Benin Friendly 
15.12BusanSouth Korea 3-0 Taiwan East Asian Cup 
15.12 Araraquara Brazil 4-0 Mexico Friendly 
15.12 Lauriston Grenada 0-0 Saint Vincent & the Grenadines Friendly 
14.12Busan (South Korea)Japan 3-0 China East Asian Cup 
12.12 São Paulo Brazil 6-0 Mexico Friendly 
12.12 Managua Nicaragua 4-0 Honduras Friendly 
11.12 Busan (South Korea) Japan 9-0 Taiwan East Asian Cup 
10.12 Busan South Korea 0-0 China East Asian Cup 
10.12 Managua Nicaragua 1-0 Honduras Friendly 
09.12 Pokhara Nepal 0-2 India South Asian Games Final
08.12ManilaPhilippines 1-2 Myanmar Southeast Asian Games3rd Place Match
08.12Manila (Philippines)Vietnam 1-0 Thailand
After extra time
Southeast Asian GamesFinal
07.12 Pokhara (Nepal) Maldives 2-1 Sri Lanka South Asian Games Group Stage
07.12 Pokhara Nepal 0-1 India South Asian Games Group Stage
05.12 Biñan Philippines 0-2 Vietnam Southeast Asian Games Semi-Final
05.12 Manila (Philippines) Thailand 1-0 Myanmar Southeast Asian Games Semi-Final
05.12 Pokhara (Nepal) India 6-0 Sri Lanka South Asian Games Group Stage
05.12 Pokhara Nepal 3-0 Maldives South Asian Games Group Stage
03.12Pokhara (Nepal)India 5-0 Maldives South Asian GamesGroup Stage
03.12PokharaNepal 1-0 Sri Lanka South Asian GamesGroup Stage
02.12 Biñan (Philippines) Myanmar 5-0 Malaysia Southeast Asian Games Group A
02.12 Manila (Philippines) Thailand 5-1 Indonesia Southeast Asian Games Group B
01.12Saint-JeanSaint Barthélemy 5-3 Sint Maarten Friendly 
30.11BelmopanBelize 0-2 Guatemala Friendly 
30.11Le MouleGuadeloupe 1-0 Dominica Friendly 
29.11BiñanPhilippines 5-0 Malaysia Southeast Asian GamesGroup A
29.11Biñan (Philippines)Vietnam 6-0 Indonesia Southeast Asian GamesGroup B
26.11BiñanPhilippines 0-0 Myanmar Southeast Asian GamesGroup A
26.11Biñan (Philippines)Thailand 1-1 Vietnam Southeast Asian GamesGroup B
25.11 Dar es Salaam (Tanzania Mainland) Uganda 2-0 Burundi CECAFA Cup 3rd Place Match
25.11 Dar es Salaam Tanzania Mainland 0-2 Kenya CECAFA Cup Final
24.11MonroviaLiberia 3-3 Guinea Friendly 
24.11DubaiUnited Arab Emirates 0-0 Maldives Friendly 
23.11 Dar es Salaam (Tanzania Mainland) Kenya 5-0 Burundi CECAFA Cup Semi-Final
23.11 Dar es Salaam Tanzania Mainland 1-0 Uganda CECAFA Cup Semi-Final
21.11 Dar es Salaam (Tanzania Mainland) Ethiopia 8-0 Djibouti CECAFA Cup Group B
21.11 Dar es Salaam (Tanzania Mainland) Kenya 3-0 Uganda CECAFA Cup Group B
20.11 Dar es Salaam (Tanzania Mainland) Burundi 3-0 South Sudan CECAFA Cup Group A
20.11 Dar es Salaam Tanzania Mainland 7-0 Zanzibar CECAFA Cup Group A
20.11 Yangon Myanmar 1-0 Taiwan Friendly 
19.11 Dar es Salaam (Tanzania Mainland) Kenya 12-0 Djibouti CECAFA Cup Group B
19.11 Dar es Salaam (Tanzania Mainland) Uganda 1-0 Ethiopia CECAFA Cup Group B
18.11 Dar es Salaam (Tanzania Mainland) South Sudan 5-0 Zanzibar CECAFA Cup Group A
18.11 Dar es Salaam Tanzania Mainland 4-0 Burundi CECAFA Cup Group A
17.11 Dar es Salaam (Tanzania Mainland) Kenya 2-0 Ethiopia CECAFA Cup Group B
17.11 Dar es Salaam (Tanzania Mainland) Uganda 13-0 Djibouti CECAFA Cup Group B
16.11 Dar es Salaam (Tanzania Mainland) Burundi 5-0 Zanzibar CECAFA Cup Group A
16.11 Dar es Salaam Tanzania Mainland 9-0 South Sudan CECAFA Cup Group A
16.11 Pakansari Indonesia 5-0 Sri Lanka Friendly 
15.11 Taipei Taiwan 1-1 Thailand Friendly 
14.11 Pakansari Indonesia 3-0 Sri Lanka Friendly 
12.11 Yaoundé Cameroon 2-1 Côte d'Ivoire Olympic Games Qualifier Africa, 4th Round, 2nd Leg
12.11 Arnhem Netherlands 4-1 Slovenia European Championship Qualifier Group A
12.11 Viborg Denmark 14-0 Georgia European Championship Qualifier Group B
12.11 Haifa Israel 1-3 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Group B
12.11 Castel di Sangro Italy 5-0 Malta European Championship Qualifier Group B
12.11 Belfast Northern Ireland 0-0 Wales European Championship Qualifier Group C
12.11 Lublin Poland 0-0 Spain European Championship Qualifier Group D
12.11 Vila Nova Famalição Portugal 1-1 Finland European Championship Qualifier Group E
12.11 Szombathely Hungary 4-0 Latvia European Championship Qualifier Group F
12.11 Maria Enzersdorf Austria 9-0 Kazakhstan European Championship Qualifier Group G
12.11 Leuven Belgium 6-0 Lithuania European Championship Qualifier Group H
12.11 Schaffhausen Switzerland 6-0 Romania European Championship Qualifier Group H
12.11 Athens Greece 1-1 Ireland European Championship Qualifier Group I
12.11 Ezeiza Argentina 2-2 Colombia Friendly 
12.11 Adelaide Australia 1-0 Chile Friendly 
12.11 České Budějovice Czechia 2-3 England Friendly 
11.11 Lusaka Zambia 1-0 Kenya Olympic Games Qualifier Africa, 4th Round, 2nd Leg
11.11 San Pedro de Alcántara (Spain) Russia 0-0 Sweden U-23 Friendly 
11.11 Menemen Turkey 0-4 Ukraine Friendly 
10.11 Chișinău Moldova 3-1 Azerbaijan European Championship Qualifier Group D
10.11 Yongchuan (China) Canada 3-0 New Zealand 4-Nations Tournament 3rd Place Match
10.11 Yongchuan China 0-0 Brazil
4-2 pens
4-Nations Tournament Final
10.11 Minsk Belarus 0-0 Estonia Friendly 
10.11 Kitakyushu Japan 2-0 South Africa Friendly 
10.11 Salé Morocco U-20 6-0 Djibouti Friendly 
10.11 Jacksonville USA 6-0 Costa Rica Friendly 
09.11 Abidjan Côte d'Ivoire 0-0 Cameroon Olympic Games Qualifier Africa, 4th Round, 1st Leg
09.11 Bordeaux France 6-0 Serbia European Championship Qualifier Group G
09.11 Ezeiza Argentina 1-0 Colombia Friendly 
09.11 Parramatta Australia 2-1 Chile Friendly 
09.11 London England 1-2 Germany Friendly 
09.11 Bissen Luxembourg 0-5 Kosovo Friendly 
08.11 Nairobi Kenya 2-2 Zambia Olympic Games Qualifier Africa, 4th Round, 1st Leg
08.11 İzmir Turkey 0-8 Netherlands European Championship Qualifier Group A
08.11 Benevento Italy 6-0 Georgia European Championship Qualifier Group B
08.11 Stavanger Norway 6-0 Northern Ireland European Championship Qualifier Group C
08.11 Elbasan Albania 0-5 Scotland European Championship Qualifier Group E
08.11 Senec Slovakia 0-0 Hungary European Championship Qualifier Group F
08.11 Skopje North Macedonia 0-3 Austria European Championship Qualifier Group G
08.11 Zaprešić Croatia 1-4 Belgium European Championship Qualifier Group H
08.11 Mogoșoaia Romania 3-0 Lithuania European Championship Qualifier Group H
07.11 Ta' Qali Malta 1-1 Israel European Championship Qualifier Group B
07.11 Baku Azerbaijan 0-4 Czechia European Championship Qualifier Group D
07.11 Helsinki Finland 4-0 Cyprus European Championship Qualifier Group E
07.11 Yongchuan (China) Brazil 4-0 Canada 4-Nations Tournament Semi-Final
07.11 Yongchuan China 2-0 New Zealand 4-Nations Tournament Semi-Final
07.11 Minsk Belarus 2-0 Estonia Friendly 
07.11 Luque Paraguay 1-2 Argentina Friendly 
07.11 San Pedro de Alcántara (Spain) Russia 1-1 Sweden U-23 Friendly 
07.11 Columbus USA 3-2 Sweden Friendly 
06.11 Podgorica Montenegro 0-4 Greece European Championship Qualifier Group I
06.11 Hanoi Vietnam 1-1 India Friendly 
03.11 Hanoi Vietnam 3-0 India Friendly 
08.10 Couva (Trinidad & Tobago) Saint Kitts & Nevis 10-0 Antigua & Barbuda Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group A
08.10 Couva Trinidad & Tobago 0-0 Dominican Republic Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group A
08.10 Kingston (Jamaica) Cuba 6-1 Saint Lucia Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group B
08.10 Kingston Jamaica 7-0 US Virgin Islands Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group B
08.10 Alajuela Costa Rica 5-0 El Salvador Olympic Games Qualifier CONCACAF, Central America, Group A
08.10 Panama City Panama 3-1 Guatemala Olympic Games Qualifier CONCACAF, Central America, Group B
08.10 Francistown Botswana 0-2 Zambia Olympic Games Qualifier Africa, 3rd Round, 2nd Leg
08.10 Kinshasa DR Congo 2-1 Cameroon Olympic Games Qualifier Africa, 3rd Round, 2nd Leg
08.10 Nairobi Kenya 1-0 Ghana
After extra time
Olympic Games Qualifier Africa, 3rd Round, 2nd Leg
08.10 Tartu Estonia 1-2 Kosovo European Championship Qualifier Group A
08.10 Eindhoven Netherlands 2-0 Russia European Championship Qualifier Group A
08.10 Kocaeli Turkey 1-6 Slovenia European Championship Qualifier Group A
08.10 Tbilisi Georgia 0-2 Denmark European Championship Qualifier Group B
08.10 Palermo Italy 2-0 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Group B
08.10 Borisov Belarus 0-1 Wales European Championship Qualifier Group C
08.10 Tórshavn Faroe Islands 0-13 Norway European Championship Qualifier Group C
08.10 Prague Czechia 1-5 Spain European Championship Qualifier Group D
08.10 Vaasa Finland 8-1 Albania European Championship Qualifier Group E
08.10 Liepāja Latvia 0-6 Iceland European Championship Qualifier Group F
08.10 Gothenburg Sweden 7-0 Slovakia European Championship Qualifier Group F
08.10 Shymkent Kazakhstan 0-3 France European Championship Qualifier Group G
08.10 Niš Serbia 0-1 Austria European Championship Qualifier Group G
08.10 Cluj-Napoca Romania 0-1 Belgium European Championship Qualifier Group H
08.10 Thun Switzerland 2-0 Croatia European Championship Qualifier Group H
08.10 Thessaloníki Greece 0-5 Germany European Championship Qualifier Group I
08.10 Tallaght Ireland 3-2 Ukraine European Championship Qualifier Group I
08.10 Rancagua Chile 3-1 Uruguay Friendly 
08.10 Kielce Poland 1-3 Brazil Friendly 
08.10 Setúbal Portugal 0-1 England Friendly 
08.10 San Felipe Venezuela 1-0 Paraguay Friendly 
07.10 Port-au-Prince Haiti 2-1 Puerto Rico Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group C
07.10 Lagos Nigeria 1-1 Côte d'Ivoire Olympic Games Qualifier Africa, 3rd Round, 2nd Leg
06.10 Couva (Trinidad & Tobago) Antigua & Barbuda 2-1 Aruba Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group A
06.10 Couva Trinidad & Tobago 1-4 Saint Kitts & Nevis Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group A
06.10 Kingston (Jamaica) Barbados 4-0 US Virgin Islands Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group B
06.10 Kingston Jamaica 11-0 Saint Lucia Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group B
06.10 Alajuela (Costa Rica) Nicaragua 2-1 El Salvador Olympic Games Qualifier CONCACAF, Central America, Group A
06.10 Panama City (Panama) Guatemala 4-0 Honduras Olympic Games Qualifier CONCACAF, Central America, Group B
06.10 Temuco Chile 3-0 Uruguay Friendly 
06.10 Shizuoka Japan 4-0 Canada Friendly 
06.10 Chicago USA 1-1 South Korea Friendly 
05.10 Port-au-Prince (Haiti) Puerto Rico 6-1 Suriname Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group C
05.10 Skopje North Macedonia 0-6 Serbia European Championship Qualifier Group G
05.10 Aachen Germany 8-0 Ukraine European Championship Qualifier Group I
05.10 Middlesbrough England 1-2 Brazil Friendly 
04.10 Accra Ghana 0-0 Kenya Olympic Games Qualifier Africa, 3rd Round, 1st Leg
04.10 Couva (Trinidad & Tobago) Dominican Republic 2-0 Antigua & Barbuda Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group A
04.10 Couva (Trinidad & Tobago) Saint Kitts & Nevis 6-1 Aruba Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group A
04.10 Kingston (Jamaica) Cuba 6-0 US Virgin Islands Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group B
04.10 Kingston Jamaica 7-0 Barbados Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group B
04.10 Alajuela Costa Rica 2-0 Nicaragua Olympic Games Qualifier CONCACAF, Central America, Group A
04.10 Panama City Panama 3-0 Honduras Olympic Games Qualifier CONCACAF, Central America, Group B
04.10 Murska Sobota Slovenia 2-4 Netherlands European Championship Qualifier Group A
04.10 İstanbul Turkey 0-0 Estonia European Championship Qualifier Group A
04.10 Viborg Denmark 2-0 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Group B
04.10 Ta' Qali Malta 0-2 Italy European Championship Qualifier Group B
04.10 Borisov Belarus 1-7 Norway European Championship Qualifier Group C
04.10 La Coruña Spain 4-0 Azerbaijan European Championship Qualifier Group D
04.10 Elbasan Albania 0-1 Portugal European Championship Qualifier Group E
04.10 Miskolc Hungary 0-5 Sweden European Championship Qualifier Group F
04.10 Liepāja Latvia 1-2 Slovakia European Championship Qualifier Group F
04.10 Šiauliai Lithuania 0-3 Switzerland European Championship Qualifier Group H
04.10 Nîmes France 4-0 Iceland Friendly 
04.10 San Felipe Venezuela 1-1 Paraguay Friendly 
03.10 Yaoundé Cameroon 2-0 DR Congo Olympic Games Qualifier Africa, 3rd Round, 1st Leg
03.10 Abidjan Côte d'Ivoire 0-0 Nigeria Olympic Games Qualifier Africa, 3rd Round, 1st Leg
03.10 Port-au-Prince Haiti 10-0 Suriname Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group C
03.10 Ayia Napa Cyprus 1-5 Poland Friendly 
03.10 Charlotte USA 2-0 South Korea Friendly 
02.10 Couva (Trinidad & Tobago) Dominican Republic 2-0 Aruba Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group A
02.10 Couva Trinidad & Tobago 5-0 Antigua & Barbuda Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group A
02.10 Kingston (Jamaica) Cuba 6-1 Barbados Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group B
02.10 Kingston (Jamaica) Saint Lucia 4-1 US Virgin Islands Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group B
02.10 Lusaka Zambia 1-0 Botswana Olympic Games Qualifier Africa, 3rd Round, 1st Leg
02.10 Skopje North Macedonia 4-1 Kazakhstan European Championship Qualifier Group G
30.09 Couva (Trinidad & Tobago) Dominican Republic 0-0 Saint Kitts & Nevis Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group A
30.09 Couva Trinidad & Tobago 3-0 Aruba Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group A
30.09 Kingston (Jamaica) Barbados 3-2 Saint Lucia Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group B
30.09 Kingston Jamaica 12-1 Cuba Olympic Games Qualifier CONCACAF, Caribbean, Group B
29.09 Kirkwall Orkney 3-4 Shetland Friendly 
26.09 Guastatoya Guatemala 9-0 Belize Friendly 
15.09 Hong Kong Hong Kong 1-1 Philippines Friendly 
12.09 Karakol Kyrgyzstan 2-0 Tajikistan Cup of Hope 3rd Place Match
12.09 Karakol (Kyrgyzstan) Uzbekistan 3-2 Nepal Cup of Hope Final
10.09 Karakol Kyrgyzstan 0-9 Uzbekistan Cup of Hope Group Stage
10.09 Karakol (Kyrgyzstan) Nepal 1-0 Tajikistan Cup of Hope Group Stage
09.09 Karakol Kyrgyzstan 1-2 Tajikistan Cup of Hope Group Stage
09.09 Karakol (Kyrgyzstan) Uzbekistan 2-0 Nepal Cup of Hope Group Stage
08.09 Karakol Kyrgyzstan 2-8 Nepal Cup of Hope Group Stage
08.09 Karakol (Kyrgyzstan) Uzbekistan 12-0 Tajikistan Cup of Hope Group Stage
08.09 Accra Ghana 4-1 Togo Friendly 
07.09 Guatemala City Guatemala 2-2 El Salvador Friendly 
03.09 Yaoundé Cameroon 0-0 Ethiopia Olympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 2nd Leg
03.09 Cape Coast Ghana 2-0 Gabon Olympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 2nd Leg
03.09 Bamako Mali 0-0 Côte d'Ivoire Olympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 2nd Leg
03.09 Lagos Nigeria 1-0 Algeria Olympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 2nd Leg
03.09 Soweto South Africa 0-0 Botswana
After extra time, 2-3 pens
Olympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 2nd Leg
03.09 Heerenveen Netherlands 3-0 Turkey European Championship Qualifier Group A
03.09 Moscow Russia 4-0 Estonia European Championship Qualifier Group A
03.09 Dravograd Slovenia 5-0 Kosovo European Championship Qualifier Group A
03.09 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 2-0 Malta European Championship Qualifier Group B
03.09 Tbilisi Georgia 0-1 Italy European Championship Qualifier Group B
03.09 Ramat Gan Israel 0-3 Denmark European Championship Qualifier Group B
03.09 Borisov Belarus 6-0 Faroe Islands European Championship Qualifier Group C
03.09 Newport Wales 2-2 Northern Ireland European Championship Qualifier Group C
03.09 Liepāja Latvia 1-4 Sweden European Championship Qualifier Group F
03.09 Maria Enzersdorf Austria 3-0 North Macedonia European Championship Qualifier Group G
03.09 Leuven Belgium 6-1 Croatia European Championship Qualifier Group H
03.09 Schaffhausen Switzerland 4-0 Lithuania European Championship Qualifier Group H
03.09 Tallaght Ireland 2-0 Montenegro European Championship Qualifier Group I
03.09 Lviv Ukraine 0-8 Germany European Championship Qualifier Group I
03.09 Bergen Norway 2-1 England Friendly 
03.09 Saint Paul USA 3-0 Portugal Friendly 
02.09 Elbasan Albania 0-3 Finland European Championship Qualifier Group E
02.09 Reykjavík Iceland 1-0 Slovakia European Championship Qualifier Group F
02.09 Tashkent Uzbekistan 1-1 India Friendly 
01.09 Machakos Kenya 3-0 Malawi Olympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 2nd Leg
01.09 Harare Zimbabwe n/p Zambia
Zambia walkover 3-0
Olympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 2nd Leg
01.09 Shymkent Kazakhstan 0-3 Serbia European Championship Qualifier Group G
01.09 São Paulo (Brazil) Costa Rica 3-1 Argentina Uber International Tournament 3rd Place Match
01.09 São Paulo Brazil 0-0 Chile
4-5 pens
Uber International Tournament Final
31.08 Abidjan Côte d'Ivoire 3-0 Mali Olympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 1st Leg
31.08 Kassel Germany 10-0 Montenegro European Championship Qualifier Group I
31.08 Clermont-Ferrand France 2-0 Spain Friendly 
30.08 Gaborone Botswana 0-0 South Africa Olympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 1st Leg
30.08 Tallinn Estonia 0-7 Netherlands European Championship Qualifier Group A
30.08 Pristina Kosovo 2-0 Turkey European Championship Qualifier Group A
30.08 Velenje Slovenia 0-1 Russia European Championship Qualifier Group A
30.08 Zenica Bosnia & Herzegovina 7-1 Georgia European Championship Qualifier Group B
30.08 Belfast Northern Ireland 0-6 Norway European Championship Qualifier Group C
30.08 Chișinău Moldova 0-7 Czechia European Championship Qualifier Group D
30.08 Edinburgh Scotland 8-0 Cyprus European Championship Qualifier Group E
30.08 San Salvador El Salvador 4-1 Guatemala Friendly 
30.08 Tashkent Uzbekistan 5-1 India Friendly 
29.08 Viborg Denmark 8-0 Malta European Championship Qualifier Group B
29.08 Ramat Gan Israel 2-3 Italy European Championship Qualifier Group B
29.08 Tórshavn Faroe Islands 0-6 Wales European Championship Qualifier Group C
29.08 Reykjavík Iceland 4-1 Hungary European Championship Qualifier Group F
29.08 Šiauliai Lithuania 1-2 Croatia European Championship Qualifier Group H
29.08 São Paulo Brazil 5-0 Argentina Uber International Tournament Semi-Final
29.08 São Paulo (Brazil) Chile 1-0 Costa Rica Uber International Tournament Semi-Final
29.08 Leuven Belgium 3-3 England Friendly 
29.08 Philadelphia USA 4-0 Portugal Friendly 
28.08 Blida Algeria 0-2 Nigeria Olympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 1st Leg
28.08 Libreville Gabon 0-3 Ghana Olympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 1st Leg
28.08 Blantyre Malawi 3-2 Kenya Olympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 1st Leg
28.08 Lusaka Zambia 5-0 Zimbabwe Olympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 1st Leg
28.08 San Salvador El Salvador 3-3 Guatemala Friendly 
28.08 Venetian Road Settlement Turks & Caicos Islands 0-8 Belize Friendly  
27.08 Chonburi (Thailand) Myanmar 3-0 Philippines AFF Championship 3rd Place Match
27.08 Chonburi Thailand 0-1 Vietnam
After extra time
AFF Championship Final
26.08 Bahir Dar Ethiopia 1-1 Cameroon Olympic Games Qualifier Africa, 2nd Round, 1st Leg
26.08 Venetian Road Settlement Turks & Caicos Islands 0-9 Belize Friendly  
25.08 Chonburi Thailand 3-1 Myanmar AFF Championship Semi-Final
25.08 Chonburi (Thailand) Vietnam 2-1 Philippines AFF Championship Semi-Final
23.08 Chonburi (Thailand) Philippines 4-0 Singapore AFF Championship Group A
23.08 Chonburi Thailand 7-0 Malaysia AFF Championship Group A
21.08 Chonburi (Thailand) Malaysia 5-0 Timor-Leste AFF Championship Group A
21.08 Chonburi Thailand 4-2 Philippines AFF Championship Group A
20.08 Chonburi (Thailand) Indonesia 4-0 Cambodia AFF Championship Group B
20.08 Chonburi (Thailand) Vietnam 4-0 Myanmar AFF Championship Group B
19.08 Chonburi (Thailand) Malaysia 4-0 Singapore AFF Championship Group A
19.08 Chonburi Thailand 9-0 Timor-Leste AFF Championship Group A
18.08 Chonburi (Thailand) Myanmar 10-1 Cambodia AFF Championship Group B
18.08 Chonburi (Thailand) Vietnam 7-0 Indonesia AFF Championship Group B
17.08 Chonburi (Thailand) Philippines 7-0 Timor-Leste AFF Championship Group A
17.08 Chonburi Thailand 8-0 Singapore AFF Championship Group A
17.08 Machakos Kenya 3-2 Ethiopia Friendly 
16.08 Chonburi (Thailand) Myanmar 7-0 Indonesia AFF Championship Group B
16.08 Chonburi (Thailand) Vietnam 10-0 Cambodia AFF Championship Group B
15.08 Chonburi (Thailand) Philippines 3-0 Malaysia AFF Championship Group A
15.08 Chonburi (Thailand) Timor-Leste 2-1 Singapore AFF Championship Group A
11.08 Ibhayi South Africa 1-0 Zambia COSAFA Cup Final
10.08 Ibhayi (South Africa) Zimbabwe 3-0 Botswana COSAFA Cup 3rd Place Match
09.08 Lima (Peru) Costa Rica 1-0 Paraguay Pan American Games 3rd Place Match
09.08 Lima (Peru) Argentina 1-1 Colombia
After extra time, 6-7 pens
Pan American Games Final
08.08 Ibhayi South Africa 3-1 Zimbabwe COSAFA Cup Semi-Final
08.08 Ibhayi (South Africa) Zambia 4-0 Botswana COSAFA Cup Semi-Final
08.08 L'Alcúdia Spain U-19 1-0 Villarreal U-20 (Spain) COTIF Tournament Final (2 x 35 mins)
07.08 L'Alcúdia (Spain) Bolivia U-19 5-0 Mauritania COTIF Tournament Group Stage (2 x 35 mins)
07.08 L'Alcúdia Spain U-19 2-0 India COTIF Tournament Group Stage (2 x 35 mins)
06.08 Lima Peru 0-1 Jamaica Pan American Games 7th Place Match
06.08 Lima (Peru) Mexico 5-1 Panama Pan American Games 5th Place Match
06.08 Lima (Peru) Argentina 3-0 Paraguay Pan American Games Semi-Final
06.08 Lima (Peru) Colombia 4-3 Costa Rica
After extra time
Pan American Games Semi-Final
06.08 Ibhayi (South Africa) Botswana 0-0 Zambia COSAFA Cup Group B
06.08 Port Elizabeth (South Africa) Namibia 8-0 Mauritius COSAFA Cup Group B
06.08 L'Alcúdia (Spain) Villarreal U-20 (Spain) 3-0 Bolivia U-19 COTIF Tournament Group Stage (2 x 35 mins)
06.08 Bamako Mali 5-0 Mali U-20 Friendly  
05.08Port Elizabeth (South Africa) Malawi 13-0 Comoros COSAFA CupGroup A
05.08Ibhayi South Africa 3-0 Madagascar COSAFA CupGroup A
05.08Port Elizabeth (South Africa) Angola 3-1 Mozambique COSAFA CupGroup C
05.08Ibhayi (South Africa) Zimbabwe 7-0 Eswatini COSAFA CupGroup C
05.08 L'Alcúdia Spain U-19 2-0 Bolivia U-19 COTIF Tournament Group Stage (2 x 35 mins)
05.08 L'Alcúdia (Spain) Villarreal U-20 (Spain) 6-1 Mauritania COTIF Tournament Group Stage (2 x 35 mins)
04.08 L'Alcúdia (Spain) India 7-0 Mauritania COTIF Tournament Group Stage (2 x 35 mins)
04.08 L'Alcúdia Spain U-19 3-1 Villarreal U-20 (Spain) COTIF Tournament Group Stage (2 x 35 mins)
04.08Pasadena USA 3-0 Ireland Friendly 
03.08 Lima (Peru) Colombia 2-2 Mexico Pan American GamesGroup A
03.08 Lima (Peru) Paraguay 3-1 Jamaica Pan American GamesGroup A
03.08 Lima (Peru) Argentina 0-0 Costa Rica Pan American GamesGroup B
03.08 Lima Peru 1-1 Panama Pan American GamesGroup B
03.08Ibhayi (South Africa) Botswana 3-0 Mauritius COSAFA CupGroup B
03.08Ibhayi (South Africa) Zambia 3-2 Namibia COSAFA CupGroup B
03.08Ibhay (South Africa) Eswatini 4-0 Angola COSAFA CupGroup C
03.08 L'Alcúdia (Spain) India 3-1 Bolivia U-19 COTIF Tournament Group Stage (2 x 35 mins)
03.08Carmona Philippines 11-0 Macau Friendly 
02.08Ibhayi (South Africa) Madagascar 5-1 Comoros COSAFA CupGroup A
02.08Ibhayi South Africa 3-1 Malawi COSAFA CupGroup A
02.08Ibhayi (South Africa) Zimbabwe 4-0 Mozambique COSAFA CupGroup C
02.08 L'Alcúdia Spain U-19 11-0 Mauritania COTIF Tournament Group Stage (2 x 35 mins)
01.08Ibhayi (South Africa) Botswana 1-0 Namibia COSAFA CupGroup B
01.08Ibhayi (South Africa) Zambia 15-0 Mauritius COSAFA CupGroup B
01.08Ibhayi (South Africa) Eswatini 3-1 Mozambique COSAFA CupGroup C
01.08 L'Alcúdia (Spain) Villarreal U-20 (Spain) 2-0 India COTIF Tournament Group Stage (2 x 35 mins)
31.07 Lima (Peru) Colombia 2-0 Jamaica Pan American GamesGroup A
31.07 Lima (Peru) Paraguay 2-1 Mexico Pan American GamesGroup A
31.07 Lima (Peru) Argentina 1-0 Panama Pan American GamesGroup B
31.07 Lima Peru 1-3 Costa Rica Pan American GamesGroup B
31.07Ibhayi (South Africa) Malawi 2-0 Madagascar COSAFA CupGroup A
31.07Ibhayi South Africa 17-0 Comoros COSAFA CupGroup A
31.07Ibhayi (South Africa) Zimbabwe 4-1 Angola COSAFA CupGroup C
30.07 Nouakchott Mauritania 1-3 Djibouti Friendly  
28.07 Lima (Peru) Colombia 0-0 Paraguay Pan American Games Group A
28.07 Lima (Peru) Mexico 2-0 Jamaica Pan American Games Group A
28.07 Lima (Peru) Costa Rica 3-1 Panama Pan American Games Group B
28.07 Lima Peru 0-3 Argentina Pan American Games Group B
26.07 Thimphu Bhutan 1-0 Sri Lanka Friendly  
23.07 Thimphu Bhutan 0-1 Sri Lanka Friendly 
21.07 Nhlangano Eswatini 0-0 Botswana Friendly 
20.07 Apia (Samoa) Fiji 3-1 Cook Islands Pacific Games 3rd Place Match
20.07 Apia Samoa 1-3 Papua New Guinea Pacific Games Final
20.07 Nhlangano Eswatini 4-3 Botswana Friendly 
18.07 Apia (Samoa) Fiji 3-1 Tonga Pacific GamesGroup A
18.07 Apia Samoa 3-2 New Caledonia Pacific Games Group A
18.07 Apia (Samoa) Papua New Guinea 5-1 Cook Islands Pacific Games Group B
18.07 Apia (Samoa) Tahiti 0-0 Vanuatu Pacific Games Group B
15.07 Apia (Samoa) Fiji 4-0 New Caledonia Pacific Games Group A
15.07 Apia (Samoa) Tonga 12-0 American Samoa Pacific Games Group A
15.07 Apia (Samoa) Cook Islands 2-1 Solomon Islands Pacific Games Group B
15.07 Apia (Samoa) Papua New Guinea 6-1 Vanuatu Pacific Games Group B
12.07 Apia (Samoa) New Caledonia 9-0 American Samoa Pacific Games Group A
12.07 Apia Samoa 1-0 Fiji Pacific Games Group A
12.07 Apia (Samoa) Papua New Guinea 4-0 Tahiti Pacific Games Group B
12.07 Apia (Samoa) Solomon Islands 2-1 Vanuatu Pacific Games Group B
10.07 Apia Samoa 0-0 American Samoa Pacific Games Group A
10.07 Apia (Samoa) Tonga 3-2 New Caledonia Pacific Games Group A
10.07 Apia (Samoa) Cook Islands 2-1 Vanuatu Pacific Games Group B
10.07 Apia (Samoa) Tahiti 1-0 Solomon Islands Pacific Games Group B
08.07 Apia (Samoa) Fiji 11-0 American Samoa Pacific Games Group A
08.07 Apia Samoa 5-0 Tonga Pacific Games Group A
08.07 Apia (Samoa) Cook Islands 2-0 Tahiti Pacific Games Group B
08.07 Apia (Samoa) Papua New Guinea 5-2 Solomon Islands Pacific Games Group B
07.07 Décines-Charpieu (France) USA 2-0 Netherlands World Cup Final
06.07 Nice (France) Sweden 2-1 England World Cup 3rd Place Match
06.07 Gros Islet Saint Lucia 0-2 Grenada Windward Islands Tournament  
06.07 Gros Islet (Saint Lucia) Saint Vincent & the Grenadines 4-0 Dominica Windward Islands Tournament  
04.07 Gros Islet (Saint Lucia) Dominica 1-1 Grenada Windward Islands Tournament  
04.07 Gros Islet Saint Lucia 1-0 Saint Vincent & the Grenadines Windward Islands Tournament  
03.07 Décines-Charpieu (France) Netherlands 1-0 Sweden
After extra time
World Cup Semi-Final
02.07 Décines-Charpieu (France) USA 2-1 England World Cup Semi-Final
02.07 Gros Islet Saint Lucia 3-2 Dominica Windward Islands Tournament  
02.07 Gros Islet (Saint Lucia) Saint Vincent & the Grenadines 1-0 Grenada Windward Islands Tournament  
29.06 Valenciennes (France) Netherlands 2-0 Italy World Cup Quarter-Final
29.06 Rennes (France) Sweden 2-1 Germany World Cup Quarter-Final
29.06 Lima Peru 4-0 Bolivia Friendly 
28.06 Paris France 1-2 USA World Cup Quarter-Final
27.06 Le Havre (France) England 3-0 Norway World Cup Quarter-Final
26.06 Lima Peru 0-3 Bolivia Friendly 
25.06 Montpellier (France) Italy 2-0 China World Cup 2nd Round
25.06 Rennes (France) Netherlands 2-1 Japan World Cup 2nd Round
24.06 Paris (France) Sweden 1-0 Canada World Cup 2nd Round
24.06 Reims (France) USA 2-1 Spain World Cup 2nd Round
23.06 Valenciennes (France) England 3-0 Cameroon World Cup 2nd Round
23.06 Le Havre France 2-1 Brazil
After extra time
World Cup 2nd Round
22.06 Nice (France) Australia 1-1 Norway
After extra time, 1-4 pens
World Cup 2nd Round
22.06Grenoble (France)Germany 3-0 Nigeria World Cup2nd Round
21.06 Amlwch (Anglesey) Jersey 3-2 Hitra
After extra time
Inter-Games Tournament 3rd Place Match
21.06 Holyhead Anglesey 1-2 Isle of Man Inter-Games Tournament Final
21.06 Bettembourg Luxembourg 2-1 Andorra Friendly 
20.06 Montpellier (France) Cameroon 2-1 New Zealand World Cup Group E
20.06 Reims (France) Netherlands 2-1 Canada World Cup Group E
20.06 Rennes (France) Chile 2-0 Thailand World Cup Group F
20.06 Le Havre (France) USA 2-0 Sweden World Cup Group F
19.06 Paris (France) Argentina 3-3 Scotland World Cup Group D
19.06 Nice (France) England 2-0 Japan World Cup Group D
19.06 Moelfre (Anglesey) Western Isles 5-0 Gibraltar Inter-Games Tournament 5th Place Match
19.06 Amlwch Anglesey 1-0 Jersey Inter-Games Tournament Semi-Final
19.06 Gaerwen (Anglesey) Isle of Man 5-1 Hitra Inter-Games Tournament Semi-Final
18.06 Grenoble (France) Australia 4-1 Jamaica World Cup Group C
18.06 Valenciennes (France) Brazil 1-0 Italy World Cup Group C
18.06 Moelfre (Anglesey) Western Isles 1-0 Hitra Inter-Games Tournament Group A
18.06 Bodorgan (Anglesey) Jersey 6-2 Gibraltar Inter-Games Tournament Group B
18.06 Tallinn Estonia 0-1 Belarus Friendly 
18.06 Bakau Gambia 1-1 Guinea-Bissau Friendly 
17.06 Rennes France 1-0 Nigeria World Cup Group A
17.06 Reims (France) Norway 2-1 South Korea World Cup Group A
17.06 Le Havre (France) China 0-0 Spain World Cup Group B
17.06 Montpellier (France) Germany 4-0 South Africa World Cup Group B
17.06 Amlwch Anglesey 2-3 Hitra Inter-Games Tournament Group A
17.06 Llannerch-y-medd (Anglesey) Isle of Man 2-1 Gibraltar Inter-Games Tournament Group B
17.06 Maria Enzersdorf Austria 1-1 Slovakia Friendly 
17.06 Sofia Bulgaria 1-3 Croatia
Abandoned after 56 minutes due to heavy rain
Friendly 
17.06 Chomutov Czechia 1-0 Russia Friendly 
17.06 Espoo Finland 0-2 Iceland Friendly 
17.06 Tbilisi Georgia 2-1 United Arab Emirates Friendly 
17.06 Orhei Moldova 0-0 Turkey Friendly 
17.06 Stara Pazova Serbia 3-2 Romania Friendly 
16.06 Nice (France) Sweden 5-1 Thailand World Cup Group F
16.06 Paris (France) USA 3-0 Chile World Cup Group F
16.06 Rīga Latvia 2-0 Lithuania Baltic Cup 
16.06 Holyhead Anglesey 3-1 Western Isles Inter-Games Tournament Group A
16.06 Gaerwen (Anglesey) Isle of Man 3-2 Jersey Inter-Games Tournament Group B
16.06 Villa Tunari Bolivia 2-1 Puerto Rico Friendly 
16.06 Bakau Gambia 1-1 Guinea-Bissau Friendly 
16.06 Telki Hungary 6-1 Cyprus Friendly 
16.06 Ohrid North Macedonia 1-3 Albania Friendly 
16.06 Dravograd Slovenia 5-0 Montenegro Friendly 
15.06 Grenoble (France) Canada 2-0 New Zealand World Cup Group E
15.06 Valenciennes (France) Netherlands 3-1 Cameroon World Cup Group E
15.06 Baldone (Latvia) Estonia 0-2 Lithuania Baltic Cup 
14.06 Reims (France) Italy 5-0 Jamaica World Cup Group C
14.06 Le Havre (France) England 1-0 Argentina World Cup Group D
14.06 Rennes (France) Japan 2-1 Scotland World Cup Group D
14.06 Rīga Latvia 3-0 Estonia Baltic Cup 
14.06 Sofia Bulgaria 0-6 Croatia Friendly 
14.06 Chomutov Czechia 2-0 Russia Friendly 
14.06 Tbilisi Georgia 5-1 United Arab Emirates Friendly 
14.06 Orhei Moldova 0-2 Turkey Friendly 
14.06 Stara Pazova Serbia 1-1 Switzerland Friendly 
14.06 Poprad Slovakia 1-0 Poland Friendly 
13.06 Paris (France) China 1-0 South Africa World Cup Group B
13.06 Montpellier (France) Australia 3-2 Brazil World Cup Group C
13.06 Librazhd Albania 3-1 North Macedonia Friendly 
13.06 Santa Cruz de la Sierra Bolivia 2-1 Puerto Rico Friendly 
13.06 Turku Finland 0-0 Iceland Friendly 
12.06 Nice France 2-1 Norway World Cup Group A
12.06 Grenoble (France) Nigeria 2-0 South Korea World Cup Group A
12.06 Valenciennes (France) Germany 1-0 Spain World Cup Group B
12.06 Zenica Bosnia & Herzegovina 0-0 Montenegro Friendly 
12.06 Kiev Ukraine 1-1 Belarus Friendly 
11.06 Le Havre (France) Netherlands 1-0 New Zealand World Cup Group E
11.06 Rennes (France) Sweden 2-0 Chile World Cup Group F
11.06 Reims (France) USA 13-0 Thailand World Cup Group F
10.06 Paris (France) Argentina 0-0 Japan World Cup Group D
10.06 Montpellier (France) Canada 1-0 Cameroon World Cup Group E
10.06 Port Vila Vanuatu 0-1 Fiji 3-Nation Tournament  
09.06 Grenoble (France) Brazil 3-0 Jamaica World Cup Group C
09.06 Valenciennes (France) Italy 2-1 Australia World Cup Group C
09.06 Nice (France) England 2-1 Scotland World Cup Group D
08.06 Reims (France) Norway 3-0 Nigeria World Cup Group A
08.06 Rennes (France) Germany 1-0 China World Cup Group B
08.06 Le Havre (France) Spain 3-1 South Africa World Cup Group B
07.06 Paris France 4-0 South Korea World Cup Group A
06.06Port Vila (Vanuatu)Fiji 3-1 Singapore 3-Nation Tournament 
04.06Cardiff Wales 1-0 New Zealand Friendly 
03.06 Port Vila Vanuatu 2-0 Singapore 3-Nation Tournament  
02.06 Le Touquet (France) Japan 1-1 Spain Friendly 
02.06 Amiens (France) Norway 7-2 South Africa Friendly 
01.06 Leuven Belgium 6-1 Thailand Friendly 
01.06 Falmer England 0-1 New Zealand Friendly 
01.06 Eindhoven Netherlands 3-0 Australia Friendly 
31.05 Créteil France 2-1 China Friendly 
31.05 Gothenburg Sweden 1-0 South Korea Friendly 
30.05 Regensburg Germany 2-0 Chile Friendly 
29.05 Ferrara Italy 3-1 Switzerland Friendly 
28.05 Glasgow Scotland 3-2 Jamaica Friendly 
28.05 Falkenberg Sweden 4-0 South Korea Friendly3 x 30 mins
26.05 Harrison USA 3-0 Mexico Friendly 
25.05 Walsall England 2-0 Denmark Friendly 
25.05 Orléans France 3-0 Thailand Friendly 
24.05 Logroño Spain 0-0 Canada Friendly 
23.05 La Punta Argentina 3-1 Uruguay Friendly 
22.05 Hanover (USA) New Zealand 2-1 Mexico Friendly 
19.05 Santiago Chile 1-1 Colombia Friendly 
19.05 Kingston Jamaica 3-1 Panama Friendly 
19.05 Maseru Lesotho 1-1 Eswatini Friendly 
18.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Ghana 0-0 Mali
8-7 pens
WAFU Zone B Championship 3rd Place Match
18.05 Abidjan Côte d'Ivoire 1-1 Nigeria
4-5 pens
WAFU Zone B Championship Final
18.05 Toronto Canada 3-0 Mexico Friendly 
18.05 Maseru Lesotho 2-2 Eswatini Friendly 
17.05 Guadalajara Spain 4-0 Cameroon Friendly 
16.05 Abidjan Côte d'Ivoire 2-1 Mali WAFU Zone B Championship Semi-Final
16.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Ghana 0-0 Nigeria
2-4 pens
WAFU Zone B Championship Semi-Final
16.05 La Cisterna Chile 0-2 Colombia Friendly 
16.05 Saint Louis USA 5-0 New Zealand Friendly 
14.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Burkina Faso 5-0 Niger WAFU Zone B Championship Group B
14.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Nigeria 2-0 Mali WAFU Zone B Championship Group B
13.05 Abidjan Côte d'Ivoire 0-0 Ghana WAFU Zone B Championship Group A
13.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Togo 2-1 Senegal WAFU Zone B Championship Group A
12.05 Santa Clara USA 3-0 South Africa Friendly 
11.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Mali 3-1 Burkina Faso WAFU Zone B Championship Group B
11.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Nigeria 15-0 Niger WAFU Zone B Championship Group B
11.05 Bissau Guinea-Bissau 1-2 Cabo Verde Friendly 
10.05 Abidjan Côte d'Ivoire 4-0 Senegal WAFU Zone B Championship Group A
10.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Ghana 6-0 Togo WAFU Zone B Championship Group A
09.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Mali 12-0 Niger WAFU Zone B Championship Group B
09.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Nigeria 5-1 Burkina Faso WAFU Zone B Championship Group B
08.05 Abidjan Côte d'Ivoire 5-0 Togo WAFU Zone B Championship Group A
08.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Ghana 2-0 Senegal WAFU Zone B Championship Group A
03.05 Darwin (Australia) Australian First Nations 3-0 Singapore Arafura Games Final
02.05 Darwin (Australia) Australian First Nations 0-0 Singapore Arafura Games Group Stage
09.04 Mandalay Myanmar 3-3 India Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group A
09.04 Mandalay (Myanmar) Nepal 2-1 Indonesia Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group A
09.04 Tashkent Uzbekistan 5-1 Hong Kong Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group B
09.04 Tashkent (Uzbekistan) Vietnam 2-0 Jordan Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group B
09.04 Al Wakrah (Qatar) Palestine 0-7 Philippines Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group C
09.04 Doha (Qatar) Taiwan 4-1 Iran Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group C
09.04 N'Djamena Chad 1-1 Algeria Olympic Games Qualifier Africa, 1st Round, 2nd Leg
09.04 Brazzaville Congo 0-2 Gabon
3-5 pens
Olympic Games Qualifier Africa, 1st Round, 2nd Leg
09.04 Kinshasa DR Congo 1-0 Tanzania Olympic Games Qualifier Africa, 1st Round, 2nd Leg
09.04 Maputo Mozambique 0-3 Malawi Olympic Games Qualifier Africa, 1st Round, 2nd Leg
09.04 Windhoek Namibia 2-2 Botswana Olympic Games Qualifier Africa, 1st Round, 2nd Leg
09.04 Maria Enzersdorf Austria 0-2 Sweden Friendly 
09.04 Swindon England 2-1 Spain Friendly 
09.04 Helsinki Finland 1-0 Poland Friendly 
09.04 Paderborn Germany 2-2 Japan Friendly 
09.04 Reggio Emilia Italy 2-1 Ireland Friendly 
09.04 Vilnius Lithuania 1-1 Faroe Islands Friendly 
09.04 Alkmaar Netherlands 7-0 Chile Friendly 
09.04 Marbella (Spain) New Zealand 1-0 Norway Friendly 
09.04 Alverca do Ribatejo Portugal 4-1 Hungary Friendly 
09.04 Chuncheon South Korea 1-1 Iceland Friendly 
09.04 Winterthur Switzerland 1-0 Slovakia Friendly 
08.04 San Pedro del Pinatar (Spain) Canada 2-1 Nigeria Friendly  
08.04 Strasbourg France 4-0 Denmark Friendly 
08.04 Pristina Kosovo 3-3 North Macedonia Friendly 
08.04 Jelgava Latvia 1-4 Belarus Friendly 
08.04 San Pedro del Pinatar (Spain) Scotland 1-0 Brazil Friendly 
07.04 Rabat Morocco 2-2 Mali Olympic Games Qualifier Africa, 1st Round, 2nd Leg
07.04 Wuhan (China) Russia 3-0 Croatia 4 Nations Tournament 3rd Place Match
07.04 Wuhan China 1-0 Cameroon 4 Nations Tournament Final
07.04 Kaunas Lithuania 2-2 Faroe Islands Friendly 
07.04 Lima Peru 0-4 Colombia Friendly 
07.04 Mogoșoaia Romania 5-0 Malta Friendly 
07.04 Durban South Africa 1-1 Jamaica Friendly 
07.04 Los Angeles USA 6-0 Belgium Friendly 
07.04 Newport Wales 1-1 Czechia Friendly 
06.04 Mandalay (Myanmar) India 3-1 Nepal Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group A
06.04 Mandalay Myanmar 6-0 Indonesia Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group A
06.04 Tashkent Uzbekistan 2-0 Jordan Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group B
06.04 Tashkent (Uzbekistan) Vietnam 2-1 Hong Kong Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group B
06.04 Al Wakrah (Qatar) Palestine 0-9 Iran Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group C
06.04 Doha (Qatar) Taiwan 4-2 Philippines Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group C
06.04 Kampala Uganda 0-1 Ethiopia Olympic Games Qualifier Africa, 1st Round, 2nd Leg
06.04 Baku Azerbaijan 0-0 Estonia Friendly 
06.04 Alverca do Ribatejo Portugal 2-1 Hungary Friendly 
06.04 Yongin South Korea 2-3 Iceland Friendly 
06.04 Solna Sweden 1-2 Germany Friendly 
05.04 Gaborone Botswana 1-0 Namibia Olympic Games Qualifier Africa, 1st Round, 1st Leg
05.04 Dar es Salaam Tanzania 2-2 DR Congo Olympic Games Qualifier Africa, 1st Round, 1st Leg
05.04 San Pedro del Pinatar (Spain) Chile 1-1 Scotland Friendly 
05.04 Manchester England 0-1 Canada Friendly 
05.04 Gjakova Kosovo 3-1 North Macedonia Friendly 
05.04 Jelgava Latvia 1-3 Belarus Friendly 
05.04 Arnhem Netherlands 2-0 Mexico Friendly 
05.04 Marbella (Spain) Norway 1-0 New Zealand Friendly Closed door match
05.04 Lublin Poland 1-1 Italy Friendly 
05.04 Don Benito Spain 2-1 Brazil Friendly 
05.04 Biel/Bienne Switzerland 0-0 Finland Friendly 
04.04 Blida Algeria 2-0 Chad Olympic Games Qualifier Africa, 1st Round, 1st Leg
04.04 Blantyre Malawi 11-1 Mozambique Olympic Games Qualifier Africa, 1st Round, 1st Leg
04.04 Wuhan (China) Cameroon 2-1 Croatia 4 Nations Tournament Semi-Final
04.04 Wuhan China 4-1 Russia 4 Nations Tournament Semi-Final
04.04 Zenica Bosnia & Herzegovina 1-0 Albania Friendly 
04.04 Auxerre France 3-1 Japan Friendly 
04.04Lima Peru 1-2 Colombia Friendly 
04.04 Mogoșoaia Romania 2-0 Malta Friendly 
04.04 Commerce City USA 5-3 Australia Friendly 
04.04 Newport Wales 0-0 Czechia Friendly 
03.04 Addis Ababa Ethiopia 3-2 Uganda Olympic Games Qualifier Africa, 1st Round, 1st Leg
03.04 Libreville Gabon 0-2 Congo Olympic Games Qualifier Africa, 1st Round, 1st Leg
03.04 Bamako Mali 3-1 Morocco Olympic Games Qualifier Africa, 1st Round, 1st Leg
03.04 Mandalay (Myanmar) India 2-0 Indonesia Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group A
03.04 Mandalay Myanmar 3-1 Nepal Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group A
03.04 Tashkent (Uzbekistan) Hong Kong 0-0 Jordan Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group B
03.04 Tashkent Uzbekistan 1-2 Vietnam Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group B
03.04 Al Wakrah (Qatar) Palestine 0-3 Taiwan Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group C
03.04 Doha (Qatar) Philippines 2-0 Iran Olympic Games Qualifier Asia, 2nd Round, Group C
03.04 Baku Azerbaijan 0-1 Estonia Friendly 
26.03 Gisenyi Rwanda 1-1 DR Congo Friendly 
24.03 Hong Kong Hong Kong 1-1 Taiwan Friendly 
23.03 Mandalay Myanmar 3-2 Vietnam Friendly 
22.03 Biratnagar Nepal 1-3 India SAFF Championship Final
21.03 Mandalay Myanmar 0-1 Vietnam Friendly 
20.03 Biratnagar (Nepal) India 4-0 Bangladesh SAFF Championship Semi-Final
20.03 Biratnagar Nepal 4-0 Sri Lanka SAFF Championship Semi-Final
18.03 Jizzakh Uzbekistan 7-1 Kyrgyzstan U-19 Jizzakh Women's Cup  
17.03 Biratnagar (Nepal) India 5-0 Sri Lanka SAFF Championship Group B
16.03 Biratnagar Nepal 3-0 Bangladesh SAFF Championship Group A
15.03 Biratnagar (Nepal) Sri Lanka 2-0 Maldives SAFF Championship Group B
14.03 Biratnagar (Nepal) Bangladesh 2-0 Bhutan SAFF Championship Group A
13.03 Biratnagar (Nepal) India 6-0 Maldives SAFF Championship Group B
12.03 Biratnagar Nepal 3-0 Bhutan SAFF Championship Group A
09.03 Bandraboua Mayotte ?-? Mayotte U-17 Friendly 
08.03 Abu Dhabi United Arab Emirates 1-1 Maldives Friendly 
06.03 Albufeira (Portugal) China 1-1 Netherlands
2-4 pens
Algarve Cup 11th Place Match
06.03 Parchal Portugal 1-4 Iceland Algarve Cup 9th Place Match
06.03 Albufeira (Portugal) Spain 2-0 Switzerland Algarve Cup 7th Place Match
06.03 Faro/Loulé (Portugal) Scotland 1-0 Denmark Algarve Cup 5th Place Match
06.03 Faro/Loulé (Portugal) Canada 0-0 Sweden
6-5 pens
Algarve Cup 3rd Place Match
06.03 Parchal (Portugal) Norway 3-0 Poland Algarve Cup Final
06.03 Larnaca (Cyprus) Hungary 3-2 Slovakia Cyprus Cup 11th Place Match
06.03 Paralimni (Cyprus) Finland 3-0 South Africa Cyprus Cup 9th Place Match
06.03 Paralimni (Cyprus) Nigeria 3-0 Thailand Cyprus Cup 7th Place Match
06.03 Larnaca (Cyprus) Mexico 2-1 Czechia Cyprus Cup 5th Place Match
06.03 Larnaca (Cyprus) Austria 0-0 Belgium
2-3 pens
Cyprus Cup 3rd Place Match
06.03 Larnaca (Cyprus) Italy 3-3 North Korea
After extra time, 6-7 pens
Cyprus Cup Final
06.03 Melbourne Australia 3-0 Argentina Cup of Nations 
06.03 Melbourne (Australia) South Korea 2-0 New Zealand Cup of Nations 
05.03 Tampa (USA) England 3-0 Japan SheBelieves Cup 
05.03 Tampa USA 1-0 Brazil SheBelieves Cup 
05.03 Kargıcak (Turkey) Jordan 3-0 Turkmenistan Turkish Women's Cup 7th Place Match
05.03 Kargıcak (Turkey) India 0-0 Kazakhstan
3-4 pens
Turkish Women's Cup 5th Place Match
05.03 Kargıcak (Turkey) Northern Ireland 2-1 Uzbekistan Turkish Women's Cup 3rd Place Match
05.03 Alanya (Turkey) France 'B' 7-0 Romania Turkish Women's Cup Final
05.03 Tehran Iran 1-2 Belarus Friendly 
05.03 Marbella (Spain) Ireland 1-0 Wales Friendly 
05.03 Abu Dhabi United Arab Emirates 2-0 Maldives Friendly 
04.03 Parchal (Portugal) Scotland 4-1 Iceland Algarve Cup Group A
04.03 Parchal (Portugal) Poland 1-0 Netherlands Algarve Cup Group B
04.03 Vila Real de Santo António (Portugal) Denmark 1-0 China Algarve Cup Group C
04.03 Vila Real de Santo António Portugal 1-3 Switzerland Algarve Cup Group D
04.03 Larnaca (Cyprus) Czechia 2-1 South Africa Cyprus Cup Group A
04.03 Larnaca (Cyprus) North Korea 1-0 Finland Cyprus Cup Group A
04.03 Larnaca (Cyprus) Hungary 3-3 Mexico Cyprus Cup Group B
04.03 Larnaca (Cyprus) Italy 4-1 Thailand Cyprus Cup Group B
04.03 Larnaca (Cyprus) Austria 1-0 Slovakia Cyprus Cup Group C
04.03 Larnaca (Cyprus) Belgium 1-0 Nigeria Cyprus Cup Group C
04.03 Zagreb Croatia 1-1 Montenegro
3-4 pens
Croatia Cup 5th Place Match
04.03 Zagreb (Croatia) Ukraine 1-0 Bosnia & Herzegovina Croatia Cup 3rd Place Match
04.03 Zagreb (Croatia) Slovenia 2-0 Serbia Croatia Cup Final
04.03 Tours France 6-0 Uruguay Friendly 
04.03 Marbella (Spain) Sweden 'B' 1-0 Russia Friendly 
03.03 Brisbane Australia 4-1 South Korea Cup of Nations 
03.03 Brisbane (Australia) New Zealand 2-0 Argentina Cup of Nations 
03.03 Kargıcak (Turkey) Romania 3-0 India Turkish Women's Cup Group A
03.03 Ilıca (Turkey) Uzbekistan 11-1 Turkmenistan Turkish Women's Cup Group A
03.03 Kargıcak (Turkey) France 'B' 10-0 Jordan Turkish Women's Cup Group B
03.03 Ilıca (Turkey) Northern Ireland 4-0 Kazakhstan Turkish Women's Cup Group B
03.03 Montego Bay Jamaica 3-2 Chile Friendly 
02.03 Nashville (USA) Japan 3-1 Brazil SheBelieves Cup 
02.03 Nashville USA 2-2 England SheBelieves Cup 
02.03 Zagreb (Croatia) Slovenia 3-1 Ukraine Croatia Cup Group A
02.03 Zagreb (Croatia) Serbia 2-0 Bosnia & Herzegovina Croatia Cup Group B
02.03 Parekklisia Cyprus 1-0 Estonia Aphrodite Cup 
02.03 Parekklisia (Cyprus) Lithuania 2-2 Malta Aphrodite Cup 
02.03 Tehran Iran 0-1 Belarus Friendly 
02.03 Marbella (Spain) Sweden 'B' 0-0 Wales Friendly Closed door match
01.03 Lagos (Portugal) Canada 1-0 Scotland Algarve Cup Group A
01.03 Lagos (Portugal) Poland 3-0 Spain Algarve Cup Group B
01.03 Albufeira (Portugal) Norway 3-1 China Algarve Cup Group C
01.03 Albufeira Portugal 2-1 Sweden Algarve Cup Group D
01.03 Larnaca (Cyprus) Czechia 2-1 Finland Cyprus Cup Group A
01.03 Larnaca (Cyprus) North Korea 4-1 South Africa Cyprus Cup Group A
01.03 Larnaca (Cyprus) Italy 3-0 Hungary Cyprus Cup Group B
01.03 Larnaca (Cyprus) Mexico 2-1 Thailand Cyprus Cup Group B
01.03 Larnaca (Cyprus) Austria 0-0 Belgium Cyprus Cup Group C
01.03 Larnaca (Cyprus) Nigeria 4-3 Slovakia Cyprus Cup Group C
01.03 Kargıcak (Turkey) India 10-0 Turkmenistan Turkish Women's Cup Group A
01.03 Kalemler (Turkey) Romania 1-0 Uzbekistan Turkish Women's Cup Group A
01.03 Kargıcak (Turkey) France 'B' 3-1 Northern Ireland Turkish Women's Cup Group B
01.03 Kalemler (Turkey) Jordan 1-1 Kazakhstan Turkish Women's Cup Group B
28.02 Sydney Australia 2-0 New Zealand Cup of Nations 
28.02Sydney (Australia)South Korea 5-0 Argentina Cup of Nations 
28.02 Zagreb Croatia 0-0 Slovenia Croatia Cup Group A
28.02 Zagreb (Croatia) Bosnia & Herzegovina 3-1 Montenegro Croatia Cup Group B
28.02 Parekklisia Cyprus 0-1 Malta Aphrodite Cup  
28.02 Parekklisia (Cyprus) Estonia 1-0 Lithuania Aphrodite Cup  
28.02 Sofia Bulgaria U-19 1-4 Kosovo Friendly 
28.02 Laval France 0-1 Germany Friendly 
28.02 Marbella (Spain) Ireland 0-0 Wales Friendly 
28.02 Kingston Jamaica 1-0 Chile Friendly 
27.02 Chester (USA) England 2-1 Brazil SheBelieves Cup 
27.02 Chester USA 2-2 Japan SheBelieves Cup 
27.02 Parchal (Portugal) Canada 0-0 Iceland Algarve Cup Group A
27.02 Parchal (Portugal) Spain 2-0 Netherlands Algarve Cup Group B
27.02 Faro/Loulé (Portugal) Norway 2-1 Denmark Algarve Cup Group C
27.02 Faro/Loulé (Portugal) Sweden 4-1 Switzerland Algarve Cup Group D
27.02 Larnaca (Cyprus) Finland 2-2 South Africa Cyprus Cup Group A
27.02 Pyla (Cyprus) North Korea 4-2 Czechia Cyprus Cup Group A
27.02 Larnaca (Cyprus) Italy 5-0 Mexico Cyprus Cup Group B
27.02 Larnaca (Cyprus) Thailand 4-0 Hungary Cyprus Cup Group B
27.02 Larnaca (Cyprus) Austria 4-1 Nigeria Cyprus Cup Group C
27.02 Larnaca (Cyprus) Belgium 3-0 Slovakia Cyprus Cup Group C
27.02 Kargıcak (Turkey) Romania 13-0 Turkmenistan Turkish Women's Cup Group A
27.02 Kalemler (Turkey) Uzbekistan 1-0 India Turkish Women's Cup Group A
27.02 Kargıcak (Turkey) France 'B' 3-0 Kazakhstan Turkish Women's Cup Group B
27.02 Kalemler (Turkey) Northern Ireland 6-0 Jordan Turkish Women's Cup Group B
27.02 Parekklisia Cyprus 2-1 Lithuania Aphrodite Cup  
27.02 Parekklisia (Cyprus) Estonia 0-0 Malta Aphrodite Cup  
26.02 Zagreb Croatia 0-4 Ukraine Croatia Cup Group A
26.02 Zagreb (Croatia) Serbia 4-0 Montenegro Croatia Cup Group B
25.02 Sofia Bulgaria U-19 1-2 Kosovo Friendly 
24.02 Kargıcak (Turkey) Kazakhstan 6-0 Turkmenistan Friendly 
15.02 Bhubaneswar (India) Myanmar 3-1 Nepal Gold Cup Final
13.02 Bhubaneswar India 0-2 Myanmar Gold Cup Group Stage
13.02 Bhubaneswar (India) Nepal 3-0 Iran Gold Cup Group Stage
11.02 Bhubaneswar India 1-2 Nepal Gold Cup Group Stage
11.02 Bhubaneswar (India) Myanmar 2-0 Iran Gold Cup Group Stage
09.02 Bhubaneswar India 1-0 Iran Gold Cup Group Stage
09.02 Bhubaneswar (India) Myanmar 3-0 Nepal Gold Cup Group Stage
30.01 Kelapa Dua Indonesia 0-2 India Friendly 
27.01 Kelapa Dua Indonesia 0-3 India Friendly 
23.01 Hong Kong Hong Kong 0-1 India Friendly 
22.01 Atamaría (Spain) Canada 1-0 Norway Friendly 
22.01 Cesena Italy 2-0 Wales Friendly 
22.01 Cape Town South Africa 0-0 Sweden Friendly 
22.01 Alicante Spain 0-1 USA Friendly 
22.01 Ilıca Turkey 1-1 Slovakia Friendly 
21.01 L'Hospitalet de Llobregat Catalonia 0-0 Chile
4-2 pens
Friendly 
21.01 Larnaca (Cyprus) Denmark 1-0 Finland Friendly 
21.01 Hong Kong Hong Kong 2-5 India Friendly 
21.01 Atamaría (Spain) Iceland 2-1 Scotland Friendly 
21.01 Podgorica Montenegro 0-4 Slovenia Friendly 
20.01 Meizhou (China) Nigeria 4-1 Romania 4 Nations Tournament 3rd Place Match
20.01 Meizhou China 1-0 South Korea 4 Nations Tournament Final
20.01 Cringila Australian First Nations 1-5 New Zealand Maori Friendly 
20.01 San Pedro del Pinatar (Spain) Belgium 1-0 Ireland Friendly 
20.01 Torres Novas Portugal 3-0 Ukraine Friendly 
19.01 Primbee Australian First Nations 1-5 New Zealand Maori Friendly 
19.01 Le Havre France 3-1 USA Friendly 
19.01 Cape Town South Africa 1-2 Netherlands Friendly 
19.01 Ilıca Turkey 0-0 Slovakia Friendly 
18.01 Empoli Italy 2-1 Chile Friendly 
18.01 Podgorica Montenegro 1-2 Bosnia & Herzegovina Friendly 
17.01 Meizhou China 3-0 Nigeria 4 Nations Tournament Semi-Final
17.01 Meizhou (China) South Korea 3-0 Romania 4 Nations Tournament Semi-Final
17.01 Rota (Spain) Canada 0-0 Switzerland Friendly Closed door match
17.01 Atamaría (Spain) Norway 3-1 Scotland Friendly 
17.01 Abrantes Portugal 1-1 Ukraine Friendly 
17.01 Cape Town South Africa 0-4 Sweden Friendly Closed door match (3 x 30 mins)
17.01 Cartagena Spain 1-1 Belgium Friendly 
15.01 Muharraq Bahrain 0-1 Jordan WAFF Championship  
15.01 Muharraq (Bahrain) Lebanon 3-0 Palestine WAFF Championship  
13.01 Muharraq Bahrain 1-1 United Arab Emirates WAFF Championship  
13.01 Muharraq (Bahrain) Jordan 3-0 Palestine WAFF Championship  
11.01 Muharraq (Bahrain) Jordan 3-1 Lebanon WAFF Championship  
11.01 Muharraq (Bahrain) Palestine 0-0 United Arab Emirates WAFF Championship  
09.01 Muharraq Bahrain 5-0 Palestine WAFF Championship  
09.01 Muharraq (Bahrain) Lebanon 2-0 United Arab Emirates WAFF Championship  
07.01 Muharraq Bahrain 3-2 Lebanon WAFF Championship  
07.01 Muharraq (Bahrain) Jordan 4-1 United Arab Emirates WAFF Championship