FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S FOOTBALL - 2013 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking Women's Non-FIFA Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking Men's Non-FIFA Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
25.12 Guangzhou China U-17 4-0 Hong Kong Friendly  
22.12 Brasília (Brazil) Canada 1-0 Scotland Brasília Tournament 3rd Place Match
22.12 Brasília Brazil 5-0 Chile Brasília Tournament Final
21.12 Harare Zimbabwe 8-0 Lesotho Friendly  
20.12 Mandalay Burma 6-0 Malaysia Southeast Asian Games 3rd Place Match
20.12 Mandalay (Burma) Thailand 2-1 Vietnam Southeast Asian Games Final
18.12 Mandalay Burma 2-2 Thailand
After extra time, 8-9 pens
Southeast Asian Games Semi-Final
18.12 Mandalay (Burma) Vietnam 4-0 Malaysia Southeast Asian Games Semi-Final
18.12 Brasília Brazil 0-0 Canada Brasília Tournament Group Stage
18.12 Brasília (Brazil) Chile 4-3 Scotland Brasília Tournament Group Stage
16.12 Mandalay (Burma) Thailand 5-0 Laos Southeast Asian Games Group B
15.12 Mandalay Burma 0-1 Vietnam Southeast Asian Games Group A
15.12 Brasília Brazil 3-1 Scotland Brasília Tournament Group Stage
15.12 Brasília (Brazil) Chile 1-0 Canada Brasília Tournament Group Stage
15.12 L'Ajoupa-Bouillon Martinique 2-1 Guadeloupe Friendly  
14.12 Mandalay (Burma) Thailand 6-1 Malaysia Southeast Asian Games Group B
13.12 Mandalay (Burma) Vietnam 7-0 Philippines Southeast Asian Games Group A
12.12 Mandalay (Burma) Malaysia 3-1 Laos Southeast Asian Games Group B
12.12 Brasília Brazil 2-0 Chile Brasília Tournament Group Stage
12.12 Brasília (Brazil) Canada 2-0 Scotland Brasília Tournament Group Stage
10.12 Mandalay Burma 2-0 Philippines Southeast Asian Games Group A
09.12 Mandalay (Burma) Vietnam 11-0 Laos Friendly  
01.12 Basse-Pointe Martinique 5-3 Martinique U-23 Friendly  
29.11 Accra Ghana U-20 1-2 Namibia Friendly  
28.11 İzmir Turkey 3-1 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
28.11 Le Mans France 14-0 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
27.11 Osijek Croatia 0-8 Germany World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
27.11 Fuenlabrada Spain 3-2 Czech Republic World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
27.11 Parramatta Australia 2-1 China Friendly  
24.11 Petah Tikva Israel 3-1 Serbia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
24.11 Ta' Qali Malta 0-5 Denmark World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
24.11 Wollongong Australia 2-0 China Friendly  
24.11 Vancouver Canada 0-0 Mexico Friendly  
23.11 Žilina Slovakia 0-6 Germany World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
23.11 Aranjuez Spain 1-0 Romania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
23.11 Lurgan Northern Ireland 0-3 Poland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
23.11 Rotterdam Netherlands 7-0 Greece World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
23.11 Niksić Montenegro 0-3 Wales World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
23.11 Lovech Bulgaria 0-10 France World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
23.11 Győr Hungary 4-1 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
10.11 Orlando USA 4-1 Brazil Friendly  
05.11 Doha Qatar 0-3 Bahrain Friendly  
03.11 Maseru Lesotho 1-6 Zimbabwe Friendly  
03.11 Doha Qatar 0-4 Bahrain Friendly  
01.11 Maseru Lesotho 1-5 Zimbabwe Friendly  
31.10 Senec Slovakia 0-2 Russia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
31.10 San Sebastián de los Reyes Spain 2-0 Italy World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
31.10 Vejle Denmark 0-1 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
31.10 Belgrade Serbia 1-2 Iceland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
31.10 Grodzisk Wielkopolski Poland 0-4 Scotland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
31.10 Gothenburg Sweden 5-0 Faroe Islands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
31.10 Antwerp Belgium 4-1 Portugal World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
31.10 Niksić Montenegro 1-4 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
31.10 Adana Turkey 0-4 England World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
31.10 Ritzing Austria 1-3 France World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
31.10 Helsinki Finland 1-0 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
31.10 Budapest Hungary 4-0 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
30.10 Frankfurt am Main Germany 4-0 Croatia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
30.10 Velenje Slovenia 0-3 Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
30.10 Strumica Macedonia 0-2 Estonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
30.10 Cluj-Napoca Romania 0-0 Czech Republic World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
30.10 Lurgan Northern Ireland 0-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
30.10 Durrës Albania 1-0 Greece World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
30.10 Volendam Netherlands 1-2 Norway World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
30.10 Edmonton Canada 3-0 South Korea Friendly  
30.10 Columbus USA 1-1 New Zealand Friendly  
27.10 Collado Villalba Spain 6-0 Estonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
27.10 Ramat Gan Israel 2-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
27.10 San Francisco USA 4-1 New Zealand Friendly  
26.10 Sesvete Croatia 0-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
26.10 Koper Slovenia 0-13 Germany World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
26.10 Strumica Macedonia 1-3 Czech Republic World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
26.10 Inđija Serbia 1-1 Denmark World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
26.10 Zenica Bosnia & Herzegovina 0-1 Sweden World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
26.10 Motherwell Scotland 2-0 Northern Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
26.10 Livadeia Greece 1-7 Belgium World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
26.10 Sarpsborg Norway 7-0 Albania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
26.10 Maia Portugal 0-7 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
26.10 Molodechno Belarus 3-1 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
26.10 London England 2-0 Wales World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
26.10 Lovech Bulgaria 1-1 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
26.10 Budapest Hungary 0-3 Austria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
26.10 Doha Qatar 0-3 Nepal Friendly  
25.10 Beauvais France 6-0 Poland Friendly  
25.10 Shah Alam Malaysia 1-0 Laos Friendly  
24.10 Doha Qatar 0-6 Nepal Friendly  
23.10 Shah Alam Malaysia 1-2 Laos Friendly  
23.10 San Antonio USA 3-2 Australia Friendly Closed door match
20.10 San Antonio USA 4-0 Australia Friendly  
19.10 Shah Alam Malaysia 2-0 Singapore Friendly  
11.10 Tianjin China U-23 0-1 North Korea U-23 Friendly East Asian Games
11.10 Tianjin (China) Japan U-23 8-2 Taiwan Friendly East Asian Games
09.10 Tianjin China U-23 2-0 Japan U-23 Friendly East Asian Games
09.10 Tianjin (China) North Korea U-23 7-0 Taiwan Friendly East Asian Games
07.10 Tianjin China U-23 2-2 Taiwan Friendly East Asian Games
07.10 Tianjin (China) North Korea U-23 2-0 Japan U-23 Friendly East Asian Games
28.09 Windhoek Namibia 5-0 Swaziland Friendly  
26.09 Sinj Croatia 1-1 Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
26.09 Senec Slovakia 1-3 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
26.09 Bassano del Grappa Italy 1-0 Romania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
26.09 Reykjavík Iceland 0-2 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
26.09 Wrocław Poland 6-0 Faroe Islands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
26.09 Motherwell Scotland 7-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
26.09 Tirana Albania 0-4 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
26.09 Fyli Greece 1-5 Portugal World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
26.09 Portsmouth England 8-0 Turkey World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
26.09 Cardiff Wales 1-0 Belarus World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
26.09 Chiba Japan 2-0 Nigeria Friendly  
26.09 Windhoek Namibia U-20 2-2 Swaziland
6-5 pens
Friendly  
25.09 Oslo Norway 4-1 Belgium World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
25.09 Turku Finland 2-1 Austria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
25.09 Astana Kazakhstan 0-4 France World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
25.09 Savièse (Switzerland) Brazil 4-0 Mexico Valais Women's Cup 3rd Place Match
25.09 Savièse (Switzerland) New Zealand 4-0 China Valais Women's Cup Final
25.09 Budapest Hungary 0-4 Denmark Friendly  
22.09 Bray Ireland 2-0 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
22.09 Tórshavn Faroe Islands 2-7 Scotland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
22.09 Yangon Burma 1-3 Vietnam AFF Championship 3rd Place Match
22.09 Yangon (Burma) Australia U-19 1-1 Japan U-23
After extra time, 3-5 pens
AFF Championship Final
22.09 Châtel-Saint-Denis (Switzerland) New Zealand 1-0 Brazil Valais Women's Cup Semi-Final
22.09 Châtel-Saint-Denis (Switzerland) China 1-0 Mexico Valais Women's Cup Semi-Final
22.09 Isahaya Japan 2-0 Nigeria Friendly  
21.09 Cottbus Germany 9-0 Russia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
21.09 Nyon Switzerland 9-0 Serbia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
21.09 Malmö Sweden 2-0 Poland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
21.09 Brussels Belgium 2-0 Albania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
21.09 Bournemouth England 6-0 Belarus World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
21.09 Vöcklabruck Austria 4-0 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
21.09 Astana Kazakhstan 0-2 Finland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
20.09 Tallinn Estonia 1-5 Italy World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
20.09 Strumica Macedonia 1-9 Romania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
20.09 Yangon Burma 1-2 Australia U-19 AFF Championship Semi-Final
20.09 Yangon (Burma) Japan U-23 2-1 Vietnam
After extra time
AFF Championship Semi-Final
20.09 Bondoufle France 2-0 Czech Republic Friendly  
18.09 Yangon Burma 0-3 Japan U-23 AFF Championship Group B
18.09 Yangon (Burma) Philippines 7-2 Laos AFF Championship Group B
17.09 Yangon (Burma) Australia U-19 0-0 Vietnam AFF Championship Group A
17.09 Yangon (Burma) Thailand 6-0 Malaysia AFF Championship Group A
16.09 Yangon Burma 4-0 Indonesia AFF Championship Group B
16.09 Yangon (Burma) Japan U-23 4-1 Laos AFF Championship Group B
15.09 Yangon (Burma) Australia U-19 3-2 Thailand AFF Championship Group A
15.09 Yangon (Burma) Vietnam 4-0 Jordan AFF Championship Group A
14.09 Yangon Burma 5-1 Philippines AFF Championship Group B
14.09 Yangon (Burma) Japan U-23 8-0 Indonesia AFF Championship Group B
13.09 Yangon (Burma) Australia U-19 5-1 Jordan AFF Championship Group A
13.09 Yangon (Burma) Vietnam 1-0 Malaysia AFF Championship Group A
12.09 Yangon (Burma) Japan U-23 4-1 Philippines AFF Championship Group B
12.09 Yangon (Burma) Laos 2-1 Indonesia AFF Championship Group B
11.09 Yangon (Burma) Australia U-19 1-0 Malaysia AFF Championship Group A
11.09 Yangon (Burma) Thailand 4-0 Jordan AFF Championship Group A
10.09 Yangon Burma 5-0 Laos AFF Championship Group B
10.09 Yangon (Burma) Philippines 6-0 Indonesia AFF Championship Group B
10.09 Haapsalu Estonia 2-3 Wales Friendly  
09.09 Yangon (Burma) Jordan 1-0 Malaysia AFF Championship Group A
09.09 Yangon (Burma) Thailand 0-0 Vietnam AFF Championship Group A
05.09 Gyula Hungary 5-1 Romania Friendly  
05.09 Vientiane Laos 4-3 Jordan Friendly  
03.09 Gyula Hungary 3-2 Romania Friendly  
03.09 Vientiane Laos 0-5 Jordan Friendly  
03.09 Washington USA 7-0 Mexico Friendly  
31.08 Lerwick Shetland 5-1 Orkney Mitchell Shield  
25.08 Vilnius Lithuania 0-4 Estonia Baltic Cup  
24.08 Vilnius (Lithuania) Estonia 0-0 Latvia Baltic Cup  
23.08 Vilnius Lithuania 2-0 Latvia Baltic Cup  
22.08 Balatonfüred Hungary 1-3 Czech Republic Balaton Cup 3rd Place Match
22.08 Balatonfüred (Hungary) Poland 1-1 Slovakia
3-5 pens
Balaton Cup Final
22.08 Skopje Macedonia 2-5 Bulgaria Friendly  
22.08 Bled Slovenia 0-3 Bosnia & Herzegovina Friendly  
21.08 Stara Pazova Serbia 1-1 Scotland Friendly  
20.08 Balatonfüred Hungary 2-3 Slovakia Balaton Cup Semi-Final
20.08 Balatonfüred (Hungary) Poland 4-1 Czech Republic Balaton Cup Semi-Final
20.08 Skopje Macedonia 2-4 Bulgaria Friendly  
20.08 Kranjska Gora Slovenia 1-1 Bosnia & Herzegovina Friendly  
14.08 Stegersbach Austria 2-1 Belgium Friendly  
28.07 Solna (Sweden) Germany 1-0 Norway European Championship Final
27.07 Seoul (South Korea) North Korea 1-0 China East Asian Cup
27.07 Seoul South Korea 2-1 Japan East Asian Cup
25.07 Norrköping (Sweden) Denmark 1-1 Norway
After extra time, 2-4 pens
European Championship Semi-Final
25.07 Hwaseong (South Korea) Japan 0-0 North Korea East Asian Cup
24.07 Gothenburg Sweden 0-1 Germany European Championship Semi-Final
24.07 Hwaseong South Korea 1-2 China East Asian Cup
22.07 Linköping (Sweden) Denmark 1-1 France
After extra time, 4-2 pens
European Championship Quarter-Final
22.07 Kalmar (Sweden) Norway 3-1 Spain European Championship Quarter-Final
21.07 Växjö (Sweden) Germany 1-0 Italy European Championship Quarter-Final
21.07 Halmstad (Sweden) Sweden 4-0 Iceland European Championship Quarter-Final
21.07 Seoul South Korea 1-2 North Korea East Asian Cup
20.07 Seoul (South Korea) Japan 2-0 China East Asian Cup
18.07 Linköping (Sweden) France 3-0 England European Championship Group C
18.07 Norrköping (Sweden) Russia 1-1 Spain European Championship Group C
18.07 North Shore Village Bermuda 0-0 Greenland
After extra time, 5-4 pens
Island Games Final
17.07 Växjö (Sweden) Iceland 1-0 Netherlands European Championship Group B
17.07 Kalmar (Sweden) Norway 1-0 Germany European Championship Group B
17.07 Pembroke (Bermuda) Greenland 2-1 Hitra Island Games Semi-Final
16.07 Gothenburg (Sweden) Denmark 1-1 Finland European Championship Group A
16.07 Halmstad Sweden 3-1 Italy European Championship Group A
16.07 North Shore Village (Bermuda) Greenland 4-1 Hitra Island Games Group Stage
15.07 Linköping (Sweden) England 1-1 Russia European Championship Group C
15.07 Norrköping (Sweden) France 1-0 Spain European Championship Group C
15.07 North Shore Village Bermuda 6-1 Hitra Island Games Group Stage
14.07 Växjö (Sweden) Germany 3-0 Iceland European Championship Group B
14.07 Kalmar (Sweden) Norway 1-0 Netherlands European Championship Group B
14.07 North Shore Village Bermuda 5-1 Greenland Island Games Group Stage
13.07 Halmstad (Sweden) Italy 2-1 Denmark European Championship Group A
13.07 Gothenburg Sweden 5-0 Finland European Championship Group A
12.07 Norrköping (Sweden) France 3-1 Russia European Championship Group C
12.07 Linköping (Sweden) Spain 3-2 England European Championship Group C
11.07 Växjö (Sweden) Germany 0-0 Netherlands European Championship Group B
11.07 Kalmar (Sweden) Iceland 1-1 Norway European Championship Group B
10.07 Halmstad (Sweden) Finland 0-0 Italy European Championship Group A
10.07 Gothenburg Sweden 1-1 Denmark European Championship Group A
06.07 Angers France 0-2 Australia Friendly
06.07 Bangkok Thailand 3-0 Malaysia Friendly
05.07 Moss Norway 2-3 Russia Friendly
04.07 Ljungskile Sweden 4-1 England Friendly
03.07 Velsen-Zuid Netherlands 3-0 Northern Ireland Friendly
02.07 Bangkok Thailand 1-2 Malaysia Friendly
01.07 Moscow Russia 6-0 Wales U-19 Friendly
29.06 Reims France 1-0 Norway Friendly
29.06 Munich Germany 4-2 Japan Friendly
29.06 Windhoek Namibia 3-3 Lesotho Friendly
29.06 Velsen-Zuid Netherlands 3-1 Australia Friendly
28.06 Vejle Denmark 2-2 Spain Friendly
27.06 Malé Maldives 3-0 Qatar Friendly
27.06 Windhoek Namibia 2-1 Lesotho Friendly
26.06 Burton upon Trent England 1-1 Japan Friendly
26.06 Trzebnica Poland 4-0 Canada University XI Friendly
25.06 Malé Maldives 1-0 Qatar Friendly
22.06 Trzebnica Poland 4-0 Czech Republic Friendly
22.06 Moscow Russia 1-0 Ukraine Friendly
20.06 Viborg Denmark 2-0 Iceland Friendly
20.06 Saga Japan 1-1 New Zealand Friendly
20.06 Harrison USA 5-0 South Korea Friendly
19.06 Helsinki Finland 2-2 Switzerland Friendly
19.06 Paderborn Germany 1-0 Canada Friendly
19.06 Stara Pazova Serbia 3-2 Romania Friendly
19.06 Senec Slovakia 1-1 Wales Friendly  
19.06 Stockholm Sweden 1-1 Brazil Friendly
18.06 Tallaght Ireland 2-2 Austria Friendly
17.06 Senec Slovakia 2-2 Wales Friendly  
16.06 Canberra Australia 1-1 New Zealand
4-2 pens
Friendly
15.06 The Valley Anguilla U-20 5-0 Sint Maarten Friendly
15.06 Essen Germany 3-0 Scotland Friendly
15.06 Daveyton South Africa 1-1 Zimbabwe Friendly
15.06 Foxborough USA 4-1 South Korea Friendly
13.06 Canberra Australia 1-0 New Zealand Friendly
09.06 Amman Jordan 4-0 Uzbekistan Asian Cup Qualifier Group A
09.06 Amman (Jordan) Lebanon 12-1 Kuwait Asian Cup Qualifier Group A
09.06 KaNyamazane South Africa 5-0 Mozambique Friendly  
07.06 Amman Jordan 21-0 Kuwait Asian Cup Qualifier Group A
07.06 Amman (Jordan) Uzbekistan 4-0 Lebanon Asian Cup Qualifier Group A
05.06 Amman Jordan 5-0 Lebanon Asian Cup Qualifier Group A
05.06 Amman (Jordan) Uzbekistan 18-0 Kuwait Asian Cup Qualifier Group A
02.06 Tubize Belgium 3-0 Ukraine Friendly  
02.06 Radlje ob Dravi Slovenia 1-3 Austria Friendly  
02.06 Lusaka Zambia 1-3 Zimbabwe Friendly  
02.06 Toronto Canada 0-3 USA Friendly
01.06 Valenciennes France 3-0 Finland Friendly
01.06 Reykjavík Iceland 2-3 Scotland Friendly
01.06 Buftea Romania 4-0 Greece Friendly
01.06 Linköping Sweden 2-1 Norway Friendly
29.05 Pogradec Albania 3-4 Macedonia Friendly  
26.05 Riffa Bahrain 4-1 Kyrgyzstan Asian Cup Qualifier Group C
26.05 Riffa (Bahrain) Vietnam 4-0 Hong Kong Asian Cup Qualifier Group C
25.05 Dhaka Bangladesh 0-4 Philippines Asian Cup Qualifier Group B
25.05 Dhaka (Bangladesh) Thailand 5-1 Iran Asian Cup Qualifier Group B
25.05 Al-Ram (Palestine) Burma 0-0 Taiwan Asian Cup Qualifier Group D
25.05 Al-Ram Palestine 1-1 India Asian Cup Qualifier Group D
24.05 Riffa Bahrain 1-3 Hong Kong Asian Cup Qualifier Group C
24.05 Riffa (Bahrain) Vietnam 12-0 Kyrgyzstan Asian Cup Qualifier Group C
23.05 Dhaka Bangladesh 0-2 Iran Asian Cup Qualifier Group B
23.05 Dhaka (Bangladesh) Thailand 1-0 Philippines Asian Cup Qualifier Group B
23.05 Al-Ram Palestine 0-9 Burma Asian Cup Qualifier Group D
23.05 Al-Ram (Palestine) Taiwan 2-1 India Asian Cup Qualifier Group D
22.05 Riffa Bahrain 0-8 Vietnam Asian Cup Qualifier Group C
22.05 Riffa (Bahrain) Hong Kong 2-1 Kyrgyzstan Asian Cup Qualifier Group C
21.05 Dhaka Bangladesh 0-9 Thailand Asian Cup Qualifier Group B
21.05 Dhaka (Bangladesh) Philippines 6-0 Iran Asian Cup Qualifier Group B
21.05 Al-Ram (Palestine) Burma 2-0 India Asian Cup Qualifier Group D
21.05 Al-Ram Palestine 0-6 Taiwan Asian Cup Qualifier Group D
18.05 Amman Jordan 0-2 Vietnam Friendly
16.05 Riffa Bahrain 0-2 India Friendly
16.05 Amman Jordan 1-5 Vietnam Friendly
14.05 Riffa Bahrain 1-2 India Friendly
04.05 Saint Sampson Guernsey 0-3 Jersey Ladies Muratti
28.04 Hanoi Vietnam 1-0 Jordan Friendly
26.04 Hanoi Vietnam 1-1 Jordan Friendly
17.04 Beltinci Slovenia 1-4 Hungary Friendly  
09.04 Ta' Qali (Malta) Albania 2-1 Luxembourg World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 1
09.04 Ta' Qali Malta 2-0 Latvia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 1
09.04 Vilnius (Lithuania) Faroe Islands 2-1 Georgia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 2
09.04 Vilnius Lithuania 1-1 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 2
09.04 The Hague Netherlands 1-3 USA Friendly  
08.04 Horsens Denmark 5-1 Russia Friendly  
07.04 Sankt Veit an der Glan Austria 1-3 Italy Friendly  
07.04 Rotherham England 1-0 Canada Friendly  
07.04 Maputo Mozambique 2-4 Swaziland Friendly  
07.04 Dunfermline Scotland 2-1 Wales Friendly  
07.04 Senec Slovakia 3-1 Finland Friendly  
06.04 Ta' Qali (Malta) Albania 2-0 Latvia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 1
06.04 Ta' Qali Malta 6-0 Luxembourg World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 1
06.04 Vilnius Lithuania 0-1 Faroe Islands World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 2
06.04 Vilnius (Lithuania) Montenegro 2-0 Georgia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 2
06.04 Växjö Sweden 2-0 Iceland Friendly  
06.04 Nyon Switzerland 3-1 Norway Friendly  
05.04 Silkeborg Denmark 0-1 Netherlands Friendly  
05.04 Offenbach Germany 3-3 USA Friendly  
04.04 Ta' Qali (Malta) Latvia 0-0 Luxembourg World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 1
04.04 Ta' Qali Malta 1-1 Albania World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 1
04.04 Vilnius (Lithuania) Faroe Islands 3-3 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 2
04.04 Vilnius Lithuania 3-4 Georgia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group 2
04.04 Nice France 1-1 Canada Friendly  
04.04 Senec Slovakia 0-0 Finland Friendly  
03.04 Amman Jordan 6-2 Palestine Friendly  
03.04 Notre Dame (USA) Mexico U-20 1-0 Haiti Friendly  
01.04 Amman Jordan 4-0 Palestine Friendly  
30.03 Rīga Latvia 3-5 Estonia Friendly  
20.03 Mertzig Luxembourg 1-1 Estonia Friendly  
15.03 San José Costa Rica 4-0 Nicaragua Central American Games Final
14.03 San José (Costa Rica) Guatemala 5-3 Panama Central American Games 3rd Place Match
13.03 Faro/Loulé (Portugal) USA 2-0 Germany Algarve Cup Final
13.03 Lagos (Portugal) Norway 2-2 Sweden
5-4 pens
Algarve Cup 3rd Place Match
13.03 Faro/Loulé (Portugal) Japan 1-0 China Algarve Cup 5th Place Match
13.03 Lagos (Portugal) Denmark 3-0 Mexico Algarve Cup 7th Place Match
13.03 Parchal (Portugal) Iceland 4-1 Hungary Algarve Cup 9th Place Match
13.03 Parchal Portugal 1-1 Wales
3-1 pens
Algarve Cup 11th Place Match
13.03 Nicosia (Cyprus) England 1-0 Canada Cyprus Cup Final
13.03 Larnaca (Cyprus) New Zealand 2-1 Switzerland Cyprus Cup 3rd Place Match
13.03 Nicosia (Cyprus) Scotland 1-0 Netherlands Cyprus Cup 5th Place Match
13.03 Paralimni (Cyprus) Finland 1-0 Ireland Cyprus Cup 7th Place Match
13.03 Achna (Cyprus) Italy 1-0 South Korea Cyprus Cup 9th Place Match
13.03 Achna (Cyprus) Northern Ireland 1-1 South Africa
4-5 pens
Cyprus Cup 11th Place Match
12.03 San José Costa Rica 3-0 Panama Central American Games Semi-Final
12.03 San José (Costa Rica) Nicaragua 2-1 Guatemala Central American Games Semi-Final
11.03 Lagos (Portugal) Germany 2-0 Norway Algarve Cup Group A
11.03 Faro/Loulé (Portugal) Japan 2-0 Denmark Algarve Cup Group A
11.03 Ferreiras (Portugal) China 1-0 Iceland Algarve Cup Group B
11.03 Lagos (Portugal) Sweden 1-1 USA Algarve Cup Group B
11.03 Quarteira (Portugal) Hungary 1-1 Wales Algarve Cup Group C
11.03 Faro/Loulé Portugal 0-3 Mexico Algarve Cup Group C
11.03 Nicosia (Cyprus) England 3-1 New Zealand Cyprus Cup Group A
11.03 Larnaca (Cyprus) Scotland 2-1 Italy Cyprus Cup Group A
11.03 Nicosia (Cyprus) Canada 1-0 Netherlands Cyprus Cup Group B
11.03 Larnaca (Cyprus) Switzerland 3-2 Finland Cyprus Cup Group B
11.03 Paralimni (Cyprus) South Africa 2-1 Northern Ireland Cyprus Cup Group C
11.03 Paralimni (Cyprus) Ireland 0-0 South Korea Cyprus Cup Group C
11.03 Rovinj (Croatia) Czech Republic 0-0 Russia
After extra time, 2-4 pens
Croatia Cup Final
11.03 Rovinjsko Selo (Croatia) Bosnia & Herzegovina 0-0 Slovenia
5-6 pens
Croatia Cup 3rd Place Match
11.03 Rovinj Croatia 1-0 Slovakia Croatia Cup 5th Place Match
10.03 San José Costa Rica 3-1 El Salvador Central American Games Group A
10.03 San José (Costa Rica) Nicaragua 2-1 Belize Central American Games Group A
10.03 San José (Costa Rica) Guatemala 6-2 Honduras Central American Games Group B
09.03 Novigrad (Croatia) Russia 1-0 Slovakia Croatia Cup Group A
09.03 Umag (Croatia) Czech Republic 5-1 Slovenia Croatia Cup Group B
09.03 Rouen France 1-1 Brazil Friendly  
09.03 Maldonado Uruguay 1-2 Zimbabwe Friendly  
08.03 San José Costa Rica 3-0 Nicaragua Central American Games Group A
08.03 San José (Costa Rica) El Salvador 9-0 Belize Central American Games Group A
08.03 San José (Costa Rica) Panama 3-2 Honduras Central American Games Group B
08.03 Parchal (Portugal) Denmark 0-0 Norway Algarve Cup Group A
08.03 Parchal (Portugal) Germany 2-1 Japan Algarve Cup Group A
08.03 Albufeira (Portugal) Sweden 6-1 Iceland Algarve Cup Group B
08.03 Albufeira (Portugal) USA 5-0 China Algarve Cup Group B
08.03 Vila Real de Santo António Portugal 0-2 Hungary Algarve Cup Group C
08.03 Vila Real de Santo António (Portugal) Wales 1-0 Mexico Algarve Cup Group C
08.03 Larnaca (Cyprus) England 4-4 Scotland Cyprus Cup Group A
08.03 Larnaca (Cyprus) New Zealand 2-0 Italy Cyprus Cup Group A
08.03 Nicosia (Cyprus) Canada 2-1 Finland Cyprus Cup Group B
08.03 Nicosia (Cyprus) Netherlands 1-1 Switzerland Cyprus Cup Group B
08.03 Paralimni (Cyprus) Ireland 1-0 South Africa Cyprus Cup Group C
08.03 Paralimni (Cyprus) South Korea 3-0 Northern Ireland Cyprus Cup Group C
08.03 Vodnjan (Croatia) Bosnia & Herzegovina 4-1 Slovakia Croatia Cup Group A
08.03 Poreč Croatia 0-2 Slovenia Croatia Cup Group B
07.03 Rovinjsko Selo (Croatia) Russia 1-0 Bosnia & Herzegovina Croatia Cup Group A
07.03 Rovinj Croatia 1-1 Czech Republic Croatia Cup Group B
07.03 Maldonado Uruguay U-20 1-5 Zimbabwe Friendly  
06.03 San José Costa Rica 14-0 Belize Central American Games Group A
06.03 San José (Costa Rica) Nicaragua 3-1 El Salvador Central American Games Group A
06.03 San José (Costa Rica) Guatemala 3-2 Panama Central American Games Group B
06.03 Albufeira (Portugal) Denmark 0-0 Germany Algarve Cup Group A
06.03 Parchal (Portugal) Norway 2-0 Japan Algarve Cup Group A
06.03 Parchal (Portugal) China 1-1 Sweden Algarve Cup Group B
06.03 Albufeira (Portugal) USA 3-0 Iceland Algarve Cup Group B
06.03 Ferreiras (Portugal) Mexico 1-0 Hungary Algarve Cup Group C
06.03 Vila Real de Santo António Portugal 2-0 Wales Algarve Cup Group C
06.03 Nicosia (Cyprus) England 4-2 Italy Cyprus Cup Group A
06.03 Nicosia (Cyprus) New Zealand 1-0 Scotland Cyprus Cup Group A
06.03 Larnaca (Cyprus) Canada 2-0 Switzerland Cyprus Cup Group B
06.03 Larnaca (Cyprus) Finland 1-1 Netherlands Cyprus Cup Group B
06.03 Paralimni (Cyprus) Ireland 5-1 Northern Ireland Cyprus Cup Group C
06.03 Paralimni (Cyprus) South Korea 2-0 South Africa Cyprus Cup Group C
06.03 Nancy France 2-2 Brazil Friendly  
05.03 Maldonado Uruguay 3-3 Zimbabwe Friendly  
02.03 Larnaca (Cyprus) New Zealand 2-2 South Africa Friendly  
16.02 Rīga Latvia 2-2 Lithuania Friendly  
14.02 Eerikkilä Finland 5-0 Russia Friendly  
13.02 Ghent Belgium 2-0 Austria Friendly  
13.02 Nicosia Cyprus 1-3 Greece Friendly  
13.02 Strasbourg France 3-3 Germany Friendly  
13.02 Tehran Iran 2-0 Jordan Friendly  
13.02 Nashville USA 3-1 Scotland Friendly  
12.02 Las Rozas de Madrid Spain 0-0 Denmark Friendly  
11.02 Tehran Iran 2-1 Jordan Friendly  
09.02 Waregem Belgium 2-3 Netherlands Friendly  
09.02 Jacksonville USA 4-1 Scotland Friendly  
01.02 Međugorje Bosnia & Herzegovina 2-1 Bosnia & Herzegovina U-19 Friendly  
18.01 San Pedro del Pinatar (Spain) England U-23 2-1 Russia Friendly  
16.01 Yongchuan (China) Canada 0-0 Norway 4 Nations Tournament  
16.01 Yongchuan China 2-0 South Korea 4 Nations Tournament  
16.01 La Manga (Spain) England 1-1 Switzerland Friendly Training match
16.01 San Pedro del Pinatar Spain 2-1 Russia Friendly  
15.01 Glifada Greece 0-3 Wales Friendly  
14.01 Yongchuan China 0-1 Norway 4 Nations Tournament  
14.01 Yongchuan (China) South Korea 3-1 Canada 4 Nations Tournament  
12.01 Yongchuan China 0-1 Canada 4 Nations Tournament  
12.01 Yongchuan (China) Norway 2-0 South Korea 4 Nations Tournament  
12.01 Paphos Cyprus 1-1 Malta Friendly  
12.01 Hawally Kuwait 0-8 Nepal Friendly