LAST UPDATE: Wednesday, 12 August 2020, 19:40:40

FOOTBALLFIFA FUTSALAMF FUTSALBEACH SOCCERJORKYBALL
AUSTRALIAN FOOTBALLAMERICAN FOOTBALLFLAG FOOTBALLBEACH FLAG FOOTBALLRUGBY UNION
RUGBY SEVENSBEACH RUGBYSNOW RUGBYRUGBY XRUGBY LEAGUE
RUGBY LEAGUE NINESTOUCHICE HOCKEYBANDYFIELD HOCKEY
INDOOR HOCKEYFLOORBALLROLLER HOCKEYINLINE HOCKEYIIHF INLINE HOCKEY
SKATER HOCKEYBALL HOCKEYWBHF BALL HOCKEYSHINTYLACROSSE
BOX LACROSSEINTERCROSSERINGETTEWATER POLOBEACH WATER POLO
CANOE POLOCYCLEBALLCYCLE POLOCRICKETINDOOR CRICKET
BASEBALLBASEBALL5FASTPITCH SOFTBALLSLOWPITCH SOFTBALLPESÄPALLO
BASKETBALL3X3 BASKETBALLNETBALLFAST5 NETBALLINDOOR NETBALL
KORFBALLBEACH KORFBALLROLLBALLVOLLEYBALLFISTBALL
HANDBALLBEACH HANDBALLTCHOUKBALLBEACH TCHOUKBALLQUIDDITCH
ULTIMATEBEACH ULTIMATEGUTSCURLINGICE STOCK
SEPAK TAKRAWBEACH SEPAK TAKRAWFUTNETUNDERWATER HOCKEYUNDERWATER RUGBY
UNDERWATER ICE HOCKEYKABADDIINDOOR KABADDIBEACH KABADDIROLLER DERBY
PÉTANQUEPOLOPOLOCROSSEHORSEBALLSNOW POLO

WOMEN'S FOOTBALL - 2020 RESULTS

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen
Non-FIFA  MenWomen

Men's Archive  2019201820172016201520142013201220112010
Women's Archive  2019201820172016201520142013201220112010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
12.08 Tallinn Estonia 1-0 Latvia Friendly 
11.03 Cẩm Phả Vietnam 1-2 Australia Olympic Games Qualifier Asia, Final Round, 2nd Leg
11.03 Baku Azerbaijan 0-5 Poland European Championship Qualifier Group D
11.03 Larnaca Cyprus 0-2 Albania European Championship Qualifier Group E
11.03 Budva Montenegro 0-3 Ireland European Championship Qualifier Group I
11.03 Frisco (USA) Spain 1-0 England SheBelieves Cup 
11.03 Frisco USA 3-1 Japan SheBelieves Cup 
11.03 Parchal (Portugal) Germany n/p Italy
Italy left early due to travel problems (coronavirus)
Algarve Cup Final
11.03 Larnaca (Cyprus) Czechia 0-0 Mexico Cyprus Cup 
11.03 Larnaca (Cyprus) Finland 4-2 Slovakia Cyprus Cup 
10.03 Lusaka Zambia 2-1 Cameroon Olympic Games Qualifier Africa, 5th Round, 2nd Leg
10.03 Pristina Kosovo 0-3 Slovenia European Championship Qualifier Group A
10.03 Rishon LeZion Israel 4-0 Georgia European Championship Qualifier Group B
10.03 Ta' Qali Malta 2-3 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Group B
10.03 Faro/Loulé Portugal 0-2 Sweden Algarve Cup 7th Place Match
10.03 Lagos (Portugal) Denmark 4-0 Belgium Algarve Cup 5th Place Match
10.03 Faro/Loulé (Portugal) Norway 2-1 New Zealand Algarve Cup 3rd Place Match
10.03 Calais (France) Brazil 2-2 Canada Tournoi de France  
10.03 Valenciennes France 3-3 Netherlands Tournoi de France  
10.03 San Pedro del Pinatar (Spain) Iceland 1-0 Ukraine Pinatar Cup 
10.03 San Pedro del Pinatar (Spain) Scotland 2-1 Northern Ireland Pinatar Cup 
10.03 Kargıcak (Turkey) Hungary 7-1 Romania Turkish Cup Group A
10.03 Kargıcak (Turkey) Chile 5-0 Northern Ireland U-19 Turkish Cup Group B
10.03 Kızılağaç (Turkey) Ghana 3-1 Kenya Turkish Cup Group B
10.03 Antalya (Turkey) BIIK Kazygurt (Kazakhstan) 6-0 Hong Kong Friendly 
10.03 Aksu (Turkey) Serbia 5-0 Belarus Friendly 
10.03 Marbella (Spain) Switzerland 2-1 Austria Friendly 
09.03 Tórshavn Faroe Islands 1-1 Estonia Friendly 
08.03 Harrison (USA) England 1-0 Japan SheBelieves Cup 
08.03 Harrison USA 1-0 Spain SheBelieves Cup 
08.03 Larnaca (Cyprus) Croatia 3-2 Finland Cyprus Cup 
08.03 Larnaca (Cyprus) Mexico 2-2 Slovakia Cyprus Cup 
08.03 Rabat Morocco 3-2 Ghana U-20 Friendly 
08.03 Tsakane South Africa 3-0 Lesotho Friendly 
07.03 Warsaw Poland 5-0 Moldova European Championship Qualifier Group D
07.03 Makeni (Sierra Leone) Liberia 1-0 Cabo Verde WAFU Zone A Championship 3rd Place Match
07.03 Makeni (Sierra Leone) Senegal 3-0 Mali WAFU Zone A Championship Final
07.03 Lagos (Portugal) Denmark 2-1 Sweden Algarve Cup 5th-8th Place Semi-Final
07.03 Parchal Portugal 0-1 Belgium Algarve Cup 5th-8th Place Semi-Final
07.03 Lagos (Portugal) Germany 4-0 Norway Algarve Cup Semi-Final
07.03 Parchal (Portugal) Italy 3-0 New Zealand Algarve Cup Semi-Final
07.03 Calais (France) Canada 0-0 Netherlands Tournoi de France  
07.03 Valenciennes France 1-0 Brazil Tournoi de France  
07.03 San Pedro del Pinatar (Spain) Scotland 1-0 Iceland Pinatar Cup 
07.03 San Pedro del Pinatar (Spain) Ukraine 4-0 Northern Ireland Pinatar Cup 
07.03 Kargıcak (Turkey) Hungary 4-0 Hong Kong Turkish Cup Group A
07.03 Kızılağaç (Turkey) Chile 5-0 Kenya Turkish Cup Group B
07.03 Kargıcak (Turkey) Ghana 4-0 Northern Ireland U-19 Turkish Cup Group B
07.03 Kızılağaç (Turkey) Belarus 1-1 Romania Friendly  
06.03 Newcastle Australia 5-0 Vietnam Olympic Games Qualifier Asia, Final Round, 1st Leg
06.03 Wiesbaden (Germany) Kosovo 0-5 Russia European Championship Qualifier Group A
06.03 Stara Pazova Serbia 8-1 North Macedonia European Championship Qualifier Group G
06.03 Yerevan Armenia 1-1 Lithuania Friendly 
06.03 Marbella (Spain) Austria 1-1 Switzerland Friendly 
06.03 Wrexham Wales 2-0 Estonia Friendly 
05.03 Yaoundé Cameroon 3-2 Zambia Olympic Games Qualifier Africa, 5th Round, 1st Leg
05.03 Zenica Bosnia & Herzegovina 1-0 Israel European Championship Qualifier Group B
05.03 Ta' Qali Malta 2-1 Georgia European Championship Qualifier Group B
05.03 Tallaght Ireland 1-0 Greece European Championship Qualifier Group I
05.03 Orlando (USA) Spain 3-1 Japan SheBelieves Cup 
05.03 Orlando USA 2-0 England SheBelieves Cup 
05.03Larnaca (Cyprus)Croatia 1-1 Mexico Cyprus Cup 
05.03 Larnaca (Cyprus) Czechia 1-1 Finland Cyprus Cup 
04.03 Makeni (Sierra Leone) Mali 4-0 Cabo Verde WAFU Zone A Championship Semi-Final
04.03 Bo (Sierra Leone) Senegal 2-1 Liberia WAFU Zone A Championship Semi-Final
04.03 Parchal (Portugal) Belgium 1-1 New Zealand
6-7 pens
Algarve Cup Quarter-Final
04.03 Faro/Loulé (Portugal) Germany 1-0 Sweden Algarve Cup Quarter-Final
04.03 Parchal (Portugal) Norway 2-1 Denmark Algarve Cup Quarter-Final
04.03 Faro/Loulé Portugal 1-2 Italy Algarve Cup Quarter-Final
04.03 Valenciennes (France) Brazil 0-0 Netherlands Tournoi de France  
04.03 Calais France 1-0 Canada Tournoi de France  
04.03 San Pedro del Pinatar (Spain) Iceland 1-0 Northern Ireland Pinatar Cup 
04.03 San Pedro del Pinatar (Spain) Scotland 3-0 Ukraine Pinatar Cup 
04.03 Kargıcak (Turkey) Romania 4-1 Hong Kong Turkish Cup Group A
04.03 Kızılağaç (Turkey) Chile 3-0 Ghana Turkish Cup Group B
04.03 Kızılağaç (Turkey) Kenya 2-0 Northern Ireland U-19 Turkish Cup Group B
04.03YerevanArmenia 0-1 Lithuania Friendly 
04.03 Kızılağaç (Turkey) Hungary 2-1 BIIK Kazygurt (Kazakhstan) Friendly  
02.03Makeni (Sierra Leone)Liberia 2-1 Gambia WAFU Zone A ChampionshipGroup B
02.03Makeni (Sierra Leone)Mali 2-0 Guinea-Bissau WAFU Zone A ChampionshipGroup B
01.03 Bo (Sierra Leone) Cabo Verde 3-0 Guinea WAFU Zone A Championship Group A
01.03 Bo Sierra Leone 1-1 Senegal WAFU Zone A Championship Group A
28.02 Makeni (Sierra Leone) Gambia 5-2 Guinea-Bissau WAFU Zone A Championship Group B
28.02 Makeni (Sierra Leone) Mali 3-0 Liberia WAFU Zone A Championship Group B
28.02 Mongomo Equatorial Guinea 0-0 DR Congo
4-2 pens
UNIFFAC Championship Final
27.02 Bo (Sierra Leone) Senegal 2-0 Cabo Verde WAFU Zone A Championship Group A
27.02 Bo Sierra Leone 0-0 Guinea WAFU Zone A Championship Group A
26.02 Makeni (Sierra Leone) Liberia 4-0 Guinea-Bissau WAFU Zone A Championship Group B
26.02Makeni (Sierra Leone)Mali 6-0 Gambia WAFU Zone A ChampionshipGroup B
26.02 Ebebiyín (Equatorial Guinea) DR Congo 0-0 Gabon UNIFFAC Championship Group Stage
26.02 Mongomo Equatorial Guinea 1-1 Chad UNIFFAC Championship Group Stage
25.02 Bo (Sierra Leone) Senegal 1-0 Guinea WAFU Zone A Championship Group A
25.02 Bo Sierra Leone 0-0 Cabo Verde WAFU Zone A Championship Group A
24.02 Mongomo (Equatorial Guinea) DR Congo 4-2 Chad UNIFFAC Championship Group Stage
24.02 Ebebiyín Equatorial Guinea 4-1 Central African Republic UNIFFAC Championship Group Stage
22.02El Kram (Tunisia)Morocco 2-0 Algeria UNAF Cup 
22.02El KramTunisia 1-1 Tanzania UNAF Cup 
22.02Ebebiyín (Equatorial Guinea) Chad 2-2 Gabon UNIFFAC ChampionshipGroup Stage
22.02Mongomo (Equatorial Guinea) DR Congo 4-0 Central African Republic UNIFFAC ChampionshipGroup Stage
20.02 El Kram (Tunisia) Morocco 5-0 Mauritania UNAF Cup 
20.02 El Kram Tunisia 1-1 Algeria UNAF Cup 
20.02 Mongomo (Equatorial Guinea) Central African Republic 1-1 Gabon UNIFFAC Championship Group Stage
20.02 Ebebiyín Equatorial Guinea 1-1 DR Congo UNIFFAC Championship Group Stage
18.02El Kram (Tunisia)Algeria 5-0 Mauritania UNAF Cup 
18.02 El Kram (Tunisia) Morocco 3-2 Tanzania UNAF Cup 
18.02Mongomo (Equatorial Guinea) Central African Republic 0-0 Chad UNIFFAC ChampionshipGroup Stage
18.02EbebiyínEquatorial Guinea 2-1 Gabon UNIFFAC ChampionshipGroup Stage
16.02 El Kram (Tunisia) Tanzania 3-2 Algeria UNAF Cup 
16.02 El Kram Tunisia 3-0 Mauritania UNAF Cup 
14.02El Kram (Tunisia)Tanzania 7-0 Mauritania UNAF Cup 
14.02El KramTunisia 0-1 Morocco UNAF Cup 
13.02 Parramatta Australia 1-1 China Olympic Games QualifierAsia, 3rd Round, Group B
10.02 Leumeah Australia 6-0 Thailand Olympic Games Qualifier Asia, 3rd Round, Group B
10.02 Leumeah (Australia) China 5-0 Taiwan Olympic Games Qualifier Asia, 3rd Round, Group B
09.02 Carson USA 3-0 Canada Olympic Games Qualifier CONCACAF, Final Round, Final
09.02SeogwipoSouth Korea 3-0 Vietnam Olympic Games QualifierAsia, 3rd Round, Group A
07.02 Leumeah Australia 7-0 Taiwan Olympic Games QualifierAsia, 3rd Round, Group B
07.02 Leumeah (Australia) China 6-1 Thailand Olympic Games QualifierAsia, 3rd Round, Group B
07.02Carson (USA) Canada 1-0 Costa Rica Olympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Semi-Final
07.02Carson USA 4-0 Mexico Olympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Semi-Final
06.02Seogwipo (South Korea)Vietnam 1-0 Myanmar Olympic Games QualifierAsia, 3rd Round, Group A
04.02 Edinburg (USA) Canada 2-0 Mexico Olympic Games Qualifier CONCACAF, Final Round, Group B
04.02 Edinburg (USA) Jamaica 7-0 Saint Kitts & Nevis Olympic Games Qualifier CONCACAF, Final Round, Group B
03.02 Houston (USA) Haiti 6-0 Panama Olympic Games Qualifier CONCACAF, Final Round, Group A
03.02 Houston USA 6-0 Costa Rica Olympic Games Qualifier CONCACAF, Final Round, Group A
03.02 Seogwipo South Korea 7-0 Myanmar Olympic Games Qualifier Asia, 3rd Round, Group A
03.02 Leumeah (Australia) Taiwan 1-0 Thailand Olympic Games Qualifier Asia, 3rd Round, Group B
01.02 Edinburg (USA) Canada 9-0 Jamaica Olympic Games Qualifier CONCACAF, Final Round, Group B
01.02 Edinburg (USA) Mexico 6-0 Saint Kitts & Nevis Olympic Games Qualifier CONCACAF, Final Round, Group B
31.01Houston (USA) Costa Rica 2-0 Haiti Olympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Group A
31.01Houston USA 8-0 Panama Olympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Group A
31.01Temara Morocco 6-3 Tunisia Friendly 
29.01 Edinburg (USA) Canada 11-0 Saint Kitts & Nevis Olympic Games Qualifier CONCACAF, Final Round, Group B
29.01 Edinburg (USA) Mexico 1-0 Jamaica Olympic Games Qualifier CONCACAF, Final Round, Group B
28.01 Houston (USA) Costa Rica 6-1 Panama Olympic Games Qualifier CONCACAF, Final Round, Group A
28.01 Houston USA 4-0 Haiti Olympic Games Qualifier CONCACAF, Final Round, Group A
28.01 Salé Morocco 2-1 Tunisia Friendly 
28.01 Mandalay Myanmar 1-1 Thailand Friendly 
25.01 Mandalay Myanmar 1-2 Thailand Friendly 
22.01 Houston (USA) Costa Rica n/p Jamaica
Cancelled due to bad weather
Friendly 
22.01 Podgorica Montenegro 2-3 Bosnia & Herzegovina Friendly 
20.01 Austin (USA) Canada 1-1 Haiti Friendly 
18.01Papakura New Zealand Maori 3-2 Australian First Nations Friendly 
17.01 Ta' Qali Malta 1-2 Turkey Friendly 
14.01 Ta' Qali Malta 2-2 Switzerland Friendly