FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S FOOTBALL - 2016 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking Women's Non-FIFA Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking Men's Non-FIFA Ranking

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
31.12 Siliguri India 0-0 Bangladesh SAFF Championship Group B
30.12 Siliguri (India) Maldives 3-1 Bhutan SAFF Championship Group A
30.12 Siliguri (India) Nepal 1-0 Sri Lanka SAFF Championship Group A
30.12 Lilongwe Malawi 2-3 Zambia Friendly 
30.12 Pamplona Navarre 4-0 Basque Country Friendly 
29.12 Siliguri (India) Bangladesh 6-0 Afghanistan SAFF Championship Group B
28.12 Siliguri (India) Nepal 9-0 Maldives SAFF Championship Group A
28.12 Siliguri (India) Sri Lanka 2-0 Bhutan SAFF Championship Group A
27.12 Siliguri India 5-1 Afghanistan SAFF Championship Group B
26.12 Siliguri (India) Maldives 5-2 Sri Lanka SAFF Championship Group A
26.12 Siliguri (India) Nepal 8-0 Bhutan SAFF Championship Group A
22.12 Vilagarcía de Arousa Galicia 0-5 Catalonia Friendly  
21.12 Dubai United Arab Emirates 1-0 Maldives Friendly  
20.12Whenuapai New Zealand 'B' 3-1 ThailandFriendly  
18.12 Manaus (Brazil) Russia 1-0 Costa Rica Copa CAIXA 3rd Place Match
18.12 Manaus Brazil 5-3 Italy Copa CAIXA Final
18.12 Dubai United Arab Emirates 0-1 Maldives Friendly  
17.12 Lalitpur Nepal 1-0 Malaysia Friendly  
17.12 Auckland New Zealand 'B' 2-0 Thailand Friendly  
15.12 Albany New Zealand Development XI 3-2 Thailand Friendly  
14.12 Manaus Brazil 3-1 Italy Copa CAIXA Group Stage
14.12 Manaus (Brazil) Russia 3-1 Costa Rica Copa CAIXA Group Stage
11.12Manaus Brazil 4-0 RussiaCopa CAIXAGroup Stage
11.12 Manaus (Brazil) Italy 3-0 Costa Rica Copa CAIXA Group Stage
08.12 Mahajanga Madagascar 4-0 Comoros Friendly  
07.12 Manaus Brazil 6-0 Costa Rica Copa CAIXA Group Stage
07.12 Manaus (Brazil) Italy 3-0 Russia Copa CAIXA Group Stage
05.12 Mahajanga Madagascar 4-0 Comoros Friendly  
03.12 Yaoundé Cameroon 0-1 Nigeria Africa Cup of Nations Final
02.12 Yaoundé (Cameroon) Ghana 1-0 South Africa Africa Cup of Nations 3rd Place Match
29.11 Yaoundé Cameroon 1-0 Ghana Africa Cup of Nations Semi-Final
29.11 Limbe (Cameroon) Nigeria 1-0 South Africa Africa Cup of Nations Semi-Final
29.11 Chemnitz Germany 1-1 Norway Friendly 
29.11 Tilburg Netherlands 0-1 England Friendly 
28.11TubizeBelgium 1-3 DenmarkFriendly 
28.11 Zagreb Croatia 0-2 Slovakia Friendly 
26.11 Limbé (Cameroon) Ghana 3-1 Mali Africa Cup of Nations Group B
26.11 Limbé (Cameroon) Nigeria 4-0 Kenya Africa Cup of Nations Group B
26.11 Zagreb Croatia 3-5 Slovakia Friendly 
26.11 Le Mans France 1-0 Spain Friendly 
26.11 Łęczna Poland 4-0 Belarus Friendly 
26.11 Tallaght Ireland 2-1 Basque Country Friendly 
25.11 Yaoundé Cameroon 2-0 Zimbabwe Africa Cup of Nations Group A
25.11 Yaoundé (Cameroon) South Africa 5-0 Egypt Africa Cup of Nations Group A
25.11 Komotini Greece 5-1 Cyprus Friendly  
24.11LeuvenBelgium 3-2 NetherlandsFriendly 
24.11Ta' QaliMalta 4-0 AndorraFriendly 
23.11Limbé (Cameroon) Ghana 1-1 NigeriaAfrica Cup of NationsGroup B
23.11Limbé (Cameroon) Mali 3-1 KenyaAfrica Cup of NationsGroup B
23.11KomotiniGreece 5-1 CyprusFriendly 
23.11TelkiHungary 4-3 SerbiaFriendly 
22.11 Yaoundé Cameroon 1-0 South Africa Africa Cup of Nations Group A
22.11 Yaoundé (Cameroon) Egypt 1-0 Zimbabwe Africa Cup of Nations Group A
22.11 Ta' Qali Malta 3-0 Andorra Friendly  
20.11Limbé (Cameroon) Ghana 3-1 KenyaAfrica Cup of NationsGroup B
20.11Limbé (Cameroon) Nigeria 6-0 MaliAfrica Cup of NationsGroup B
20.11 Mbabane Swaziland 1-1 Lesotho Friendly  
19.11Yaoundé Cameroon 2-0 EgyptAfrica Cup of NationsGroup A
19.11Yaoundé (Cameroon) South Africa 0-0 ZimbabweAfrica Cup of NationsGroup A
19.11 Lobamba Swaziland 1-1 Lesotho Friendly  
14.11 Hong Kong Hong Kong 1-0 Guam East Asian Cup Qualifier 2nd Round
14.11 Hong Kong (Hong Kong) South Korea 9-0 Taiwan East Asian Cup Qualifier 2nd Round
13.11 Yaoundé Cameroon 1-2 Tanzania Friendly 
13.11 Carson USA 5-0 Romania Friendly 
11.11 Hong Kong Hong Kong 0-14 South Korea East Asian Cup Qualifier 2nd Round
11.11 Hong Kong (Hong Kong) Taiwan 8-1 Guam East Asian Cup Qualifier 2nd Round
10.11 Yaoundé Cameroon 2-0 Tanzania Friendly 
10.11 San Jose USA 8-1 Romania Friendly 
10.11 Harare Zimbabwe 0-3 South Africa Friendly 
08.11 Hong Kong Hong Kong 0-5 Taiwan East Asian Cup Qualifier 2nd Round
08.11 Hong Kong (Hong Kong) South Korea 13-0 Guam East Asian Cup Qualifier 2nd Round
06.11 Yaoundé Cameroon 2-1 Kenya Friendly 
06.11 Itzig Luxembourg 1-1 Faroe Islands Friendly 
04.11 Consdorf Luxembourg 2-1 Faroe Islands Friendly 
28.10 Nairobi Kenya 1-0 Egypt Friendly 
25.10 Cluj-Napoca Romania 1-1 Portugal
After extra time
European Championship Qualifier Qualification Play-Off, 2nd leg
25.10 Aalen Germany 4-2 Netherlands Friendly 
25.10 Guadalajara Spain 1-2 England Friendly 
24.10 Yongchuan China 1-0 Denmark 4-Nations Tournament  
24.10 Yongchuan (China) Iceland 1-0 Uzbekistan 4-Nations Tournament  
24.10 Kristiansand Norway 0-0 Sweden Friendly 
24.10 Poprad Slovakia 1-0 Czech Republic Friendly 
23.10 Tubize Belgium 3-1 Russia Friendly 
23.10 Minneapolis USA 5-1 Switzerland Friendly 
22.10 Yongchuan China 4-1 Uzbekistan 4-Nations Tournament  
22.10 Yongchuan (China) Denmark 1-0 Iceland 4-Nations Tournament  
22.10 Regensburg Germany 4-2 Austria Friendly 
22.10 Nairobi Kenya 0-1 Cameroon Friendly 
22.10 Tembisa South Africa 3-1 Egypt Friendly 
21.10 Lisbon Portugal 0-0 Romania European Championship Qualifier Qualification Play-Off, 1st leg
21.10 Doncaster England 0-0 France Friendly 
21.10 Poprad Slovakia 3-2 Czech Republic Friendly 
21.10 Gothenburg Sweden 7-0 Iran Friendly 
20.10 Yongchuan China 2-2 Iceland 4-Nations Tournament 
20.10 Yongchuan (China) Denmark 2-1 Uzbekistan 4-Nations Tournament 
20.10 Tubize Belgium 3-0 Russia Friendly 
20.10 Livingston Scotland 0-7 Netherlands Friendly 
19.10 Borispol Ukraine 0-4 Hungary Friendly 
19.10 Sandy USA 4-0 Switzerland Friendly 
16.10 Bamako Mali 0-0 Cameroon Friendly 
13.10 Bamako Mali 0-1 Cameroon Friendly 
05.10 Kaohsiung Taiwan 2-5 Thailand Friendly 
25.09 Lusaka Zambia 1-0 Egypt Friendly 
23.09 Lusaka Zambia 1-0 Egypt Friendly 
20.09 Minsk Belarus 2-0 Slovenia European Championship Qualifier Group 1
20.09 Reykjavík Iceland 1-2 Scotland European Championship Qualifier Group 1
20.09 Tallaght Ireland 0-1 Portugal European Championship Qualifier Group 2
20.09 Leganés Spain 5-0 Finland European Championship Qualifier Group 2
20.09 Paris France 6-0 Albania European Championship Qualifier Group 3
20.09 Cluj-Napoca Romania 4-0 Greece European Championship Qualifier Group 3
20.09 Viborg Denmark 2-0 Sweden European Championship Qualifier Group 4
20.09 Włocławek Poland 4-0 Moldova European Championship Qualifier Group 4
20.09 Győr Hungary 0-1 Germany European Championship Qualifier Group 5
20.09 Khimki Russia 5-0 Croatia European Championship Qualifier Group 5
20.09 Vercelli Italy 3-1 Czech Republic European Championship Qualifier Group 6
20.09 Biel/Bienne Switzerland 4-0 Northern Ireland European Championship Qualifier Group 6
20.09 Leuven Belgium 0-2 England European Championship Qualifier Group 7
20.09 Zenica Bosnia & Herzegovina 2-4 Serbia European Championship Qualifier Group 7
20.09 Newport Wales 0-0 Austria European Championship Qualifier Group 8
20.09 Njeru Uganda 1-4 Ethiopia CECAFA Cup 3rd Place Match
20.09 Njeru (Uganda) Tanzania Mainland 2-1 Kenya CECAFA Cup Final
20.09 Harare Zimbabwe 2-1 Egypt Friendly 
19.09 Ulsteinvik Norway 5-0 Israel European Championship Qualifier Group 8
18.09 Njeru (Uganda) Kenya 3-2 Ethiopia CECAFA Cup Semi-Final
18.09 Njeru Uganda 1-4 Tanzania Mainland CECAFA Cup Semi-Final
18.09 Atlanta USA 3-1 Netherlands Friendly 
16.09 Reykjavík Iceland 4-0 Slovenia European Championship Qualifier Group 1
16.09 Trofa Portugal 3-2 Finland European Championship Qualifier Group 2
16.09 Khimki Russia 0-4 Germany European Championship Qualifier Group 5
16.09 Lurgan Northern Ireland 0-3 Italy European Championship Qualifier Group 6
16.09 Njeru (Uganda) Ethiopia 0-0 Tanzania Mainland
Tanzania Mainland won coin toss to decide group winners
CECAFA Cup Group B
16.09 Grenoble France 1-1 Brazil Friendly 
15.09 Minsk Belarus 6-2 Macedonia European Championship Qualifier Group 1
15.09 Las Rozas de Madrid Spain 13-0 Montenegro European Championship Qualifier Group 2
15.09 Cluj-Napoca Romania 2-1 Ukraine European Championship Qualifier Group 3
15.09 Chișinău Moldova 0-5 Denmark European Championship Qualifier Group 4
15.09 Gothenburg Sweden 2-1 Slovakia European Championship Qualifier Group 4
15.09 Gori Georgia 0-3 Switzerland European Championship Qualifier Group 6
15.09 Nottingham England 5-0 Estonia European Championship Qualifier Group 7
15.09 Stara Pazova Serbia 1-3 Belgium European Championship Qualifier Group 7
15.09 Molde Norway 10-0 Kazakhstan European Championship Qualifier Group 8
15.09 Newport Wales 3-0 Israel European Championship Qualifier Group 8
15.09 Njeru (Uganda) Kenya 11-0 Zanzibar CECAFA Cup Group A
15.09 Njeru Uganda 1-0 Burundi CECAFA Cup Group A
15.09 Columbus USA 9-0 Thailand Friendly 
14.09 Njeru (Uganda) Ethiopia 3-2 Rwanda CECAFA Cup Group B
13.09 Njeru (Uganda) Kenya 4-0 Burundi CECAFA Cup Group A
13.09 Njeru Uganda 9-0 Zanzibar CECAFA Cup Group A
12.09 Njeru (Uganda) Tanzania Mainland 3-2 Rwanda CECAFA Cup Group B
11.09 Njeru (Uganda) Burundi 10-1 Zanzibar CECAFA Cup Group A
11.09 Njeru Uganda 0-4 Kenya CECAFA Cup Group A
08.09 Bukoba Tanzania Mainland 3-0 Burundi Friendly  
28.08 Santiago Chile 1-0 Uruguay Friendly 
26.08 Orhei Moldova 3-0 Azerbaijan U-21 Friendly 
19.08 São Paulo Brazil 1-2 Canada Olympic Games 3rd Place Match
19.08 Rio de Janeiro (Brazil) Germany 2-1 Sweden Olympic Games Final
19.08 Newport Wales 0-0 Ireland Friendly 
16.08 Rio de Janeiro Brazil 0-0 Sweden
After extra time, 3-4 pens
Olympic Games Semi-Final
16.08 Belo Horizonte (Brazil) Germany 2-0 Canada Olympic Games Semi-Final
14.08 Gaborone Botswana 0-3 Lesotho Friendly 
13.08 Gaborone Botswana 2-3 Lesotho Friendly 
12.08 Belo Horizonte Brazil 0-0 Australia
After extra time, 7-6 pens
Olympic Games Quarter-Final
12.08 São Paulo (Brazil) Canada 1-0 FranceOlympic Games Quarter-Final
12.08 Salvador (Brazil) Germany 1-0 ChinaOlympic Games Quarter-Final
12.08 Brasília (Brazil) Sweden 1-1 USA
After extra time, 4-3 pens
Olympic Games Quarter-Final
09.08 Manaus Brazil 0-0 South Africa Olympic Games Group E
09.08 Brasília (Brazil) China 0-0 Sweden Olympic Games Group E
09.08 Salvador (Brazil) Australia 6-1 Zimbabwe Olympic Games Group F
09.08 Brasília (Brazil) Canada 2-1 Germany Olympic Games Group F
09.08 Manaus (Brazil) Colombia 2-2 USA Olympic Games Group G
09.08 Salvador (Brazil) France 3-0 New Zealand Olympic Games Group G
07.08Rīga (Latvia)Estonia 1-1 LithuaniaBaltic Cup 
07.08RīgaLatvia 1-3 Faroe IslandsBaltic Cup 
06.08 Rio de Janeiro Brazil 5-1 Sweden Olympic Games Group E
06.08 Rio de Janeiro (Brazil) China 2-0 South Africa Olympic Games Group E
06.08 São Paulo (Brazil) Australia 2-2 Germany Olympic Games Group F
06.08 São Paulo (Brazil) Canada 3-1 Zimbabwe Olympic Games Group F
06.08 Belo Horizonte (Brazil) New Zealand 1-0 Colombia Olympic Games Group G
06.08 Belo Horizonte (Brazil) USA 1-0 France Olympic Games Group G
06.08 Zenica Bosnia & Herzegovina 0-1 Ukraine Friendly  
05.08 Rīga (Latvia) Faroe Islands 1-0 LithuaniaBaltic Cup  
05.08 Rīga Latvia 2-0 Estonia Baltic Cup  
04.08 Mandalay Burma 1-0 Australia U-20AFF Championship 3rd Place Match
04.08 Mandalay (Burma) Thailand 1-1 Vietnam
After extra time, 6-5 pens
AFF Championship Final
04.08 Rīga (Latvia) Estonia 2-2 Faroe IslandsBaltic Cup  
04.08 Rīga Latvia 2-2 Lithuania Baltic Cup  
03.08 Rio de Janeiro Brazil 3-0 China Olympic Games Group E
03.08 Rio de Janeiro (Brazil) Sweden 1-0 South Africa Olympic Games Group E
03.08 São Paulo (Brazil) Canada 2-0 Australia Olympic Games Group F
03.08 São Paulo (Brazil) Germany 6-1 Zimbabwe Olympic Games Group F
03.08 Belo Horizonte (Brazil) France 4-0 Colombia Olympic Games Group G
03.08 Belo Horizonte (Brazil) USA 2-0 New Zealand Olympic Games Group G
03.08 Lurgan Northern Ireland 1-1 Czech Republic European Championship Qualifier Group 6
02.08 Mandalay Burma 3-3 Vietnam
After extra time, 4-5 pens
AFF Championship Semi-Final
02.08 Mandalay (Burma) Thailand 2-1 Australia U-20 AFF Championship Semi-Final
31.07 Mandalay Burma 1-1 Australia U-20 AFF Championship Group B
31.07 Mandalay (Burma) Malaysia 13-0 East Timor AFF Championship Group B
30.07 Mandalay (Burma) Philippines 2-0 Singapore AFF Championship Group A
30.07 Mandalay (Burma) Vietnam 2-0 Thailand AFF Championship Group A
30.07 BalatonfüredHungary 0-0 Serbia
2-4 pens
Balaton Cup 3rd Place Match
30.07 Balatonfüred (Hungary) Belarus 5-2 Romania Balaton Cup Final
29.07 Mandalay (Burma) Australia U-20 20-0 East Timor AFF Championship Group B
29.07 Mandalay Burma 2-1 Malaysia AFF Championship Group B
29.07 São Paulo (Brazil) China 3-0 Zimbabwe Friendly 
28.07 Mandalay (Burma) Thailand 8-0 Singapore AFF Championship Group A
28.07Mandalay (Burma)Vietnam 4-0 PhilippinesAFF ChampionshipGroup A
28.07 Balatonfüred Hungary 1-4 Belarus Balaton Cup Semi-Final
28.07 Balatonfüred (Hungary)Romania 4-3 SerbiaBalaton Cup Semi-Final
28.07 Rio de Janeiro (Brazil) New Zealand 4-1 South AfricaFriendly  
27.07Mandalay (Burma)Australia U-20 4-0 MalaysiaAFF ChampionshipGroup B
27.07MandalayBurma 17-0 East TimorAFF ChampionshipGroup B
26.07 Mandalay (Burma) Thailand 4-0 Philippines AFF Championship Group A
26.07 Mandalay (Burma) Vietnam 14-0 Singapore AFF Championship Group A
23.07 FortalezaBrazil 3-1 AustraliaFriendly 
23.07AuxerreFrance 1-0 CanadaFriendly 
22.07PaderbornGermany 11-0 GhanaFriendly 
22.07Kansas CityUSA 4-0 Costa RicaFriendly 
21.07 Kalmar Sweden 3-0 Japan Friendly  
20.07Paris (France)Canada 1-0 ChinaFriendly Closed door match
16.07 Paris France 3-0 China Friendly  
11.07Kota KinabaluMalaysia 2-0 SingaporeFriendly  
09.07MandalayBurma 1-0 ThailandFriendly 
09.07ChicagoUSA 1-0 South AfricaFriendly 
03.07DededoGuam 5-0 Northern Mariana IslandsEast Asian Cup Qualifier1st Round
03.07KisumuKenya 4-0 UgandaFriendly 
01.07Dededo (Guam)Macau 0-0 Northern Mariana IslandsEast Asian Cup Qualifier1st Round
29.06DededoGuam 5-0 MacauEast Asian Cup Qualifier1st Round
29.06DreibornLuxembourg 5-2 United Arab EmiratesFriendly 
26.06StegenLuxembourg 6-0 United Arab EmiratesFriendly 
26.06ManaguaNicaragua 0-1 El SalvadorFriendly 
24.06Olang (South Tyrol)Germans in Russia 0-0 Ladins
After extra time, 3-2 pens
Europeada3rd Place Match
24.06OlangSouth Tyrol 3-2 OccitaniaEuropeadaFinal
24.06ManaguaNicaragua 0-1 El SalvadorFriendly 
23.06Mühlwald (South Tyrol)Sorbia 1-0 RomanschEuropeada5th Place Match
23.06Pfalzen (South Tyrol)Occitania 6-0 LadinsEuropeadaSemi-Final
23.06Sand in TaufersSouth Tyrol 1-0 Germans in RussiaEuropeadaSemi-Final
21.06AhrntalSouth Tyrol 1-2 OccitaniaEuropeadaGroup X
21.06Sankt Martin in Thurn (South Tyrol)Germans in Russia 9-0 RomanschEuropeadaGroup Y
20.06Sand in TaufersSouth Tyrol 5-0 SorbiaEuropeadaGroup X
20.06Pfalzen (South Tyrol)Ladins 2-1 RomanschEuropeadaGroup Y
19.06 RoseauDominica 0-5 MartiniqueWindward Islands Championship 
19.06Mühlwald (South Tyrol)Occitania 12-1 SorbiaEuropeadaGroup X
19.06Sankt Vigil in Enneberg (South Tyrol)Germans in Russia 1-0 LadinsEuropeadaGroup Y
19.06San SalvadorEl Salvador 0-1 NicaraguaFriendly 
17.06 Roseau (Dominica)Martinique 0-0 Saint Vincent & the Grenadines Windward Islands Championship 
17.06San SalvadorEl Salvador 1-2 NicaraguaFriendly 
15.06 RoseauDominica 0-3 Saint Vincent & the Grenadines Windward Islands Championship 
07.06MinskBelarus 0-1 ScotlandEuropean Championship QualifierGroup 1
07.06ReykjavíkIceland 8-0 MacedoniaEuropean Championship QualifierGroup 1
07.06HelsinkiFinland 0-0 PortugalEuropean Championship QualifierGroup 2
07.06TallaghtIreland 9-0 MontenegroEuropean Championship QualifierGroup 2
07.06LvivUkraine 2-0 GreeceEuropean Championship QualifierGroup 3
07.06ViborgDenmark 6-0 PolandEuropean Championship QualifierGroup 4
07.06Jablonec nad NisouCzech Republic 3-0 Northern IrelandEuropean Championship QualifierGroup 6
07.06GoriGeorgia 0-7 ItalyEuropean Championship QualifierGroup 6
07.06Stara PazovaSerbia 0-7 EnglandEuropean Championship QualifierGroup 7
07.06NewportWales 0-2 NorwayEuropean Championship QualifierGroup 8
07.06MelbourneAustralia 1-1 New ZealandFriendly 
07.06YangonBurma 1-4 South KoreaFriendly 
07.06OttawaCanada 1-0 BrazilFriendly 
07.06WaalwijkNetherlands 2-0 South AfricaFriendly 
06.06GothenburgSweden 6-0 MoldovaEuropean Championship QualifierGroup 4
06.06KoprivnicaCroatia 0-3 RussiaEuropean Championship QualifierGroup 5
06.06AntalyaTurkey 2-1 HungaryEuropean Championship QualifierGroup 5
06.06TartuEstonia 0-1 Bosnia & HerzegovinaEuropean Championship QualifierGroup 7
06.06HornAustria 4-0 IsraelEuropean Championship QualifierGroup 8
05.06ChangzhouChina 3-0 ThailandFriendly 
05.06ClevelandUSA 2-0 Japan
Abandoned due to rain after 76 mins
Friendly 
04.06Jablonec nad NisouCzech Republic 0-5 SwitzerlandEuropean Championship QualifierGroup 6
04.06High WycombeEngland 7-0 SerbiaEuropean Championship QualifierGroup 7
04.06BallaratAustralia 2-0 New ZealandFriendly 
04.06YangonBurma 0-5 South KoreaFriendly 
04.06TorontoCanada 0-2 BrazilFriendly 
04.06WaalwijkNetherlands 1-0 South AfricaFriendlyClosed door match
03.06SkopjeMacedonia 0-9 SloveniaEuropean Championship QualifierGroup 1
03.06FalkirkScotland 0-4 IcelandEuropean Championship QualifierGroup 1
03.06ValkeakoskiFinland 4-1 IrelandEuropean Championship QualifierGroup 2
03.06PetrovacMontenegro 0-3 PortugalEuropean Championship QualifierGroup 2
03.06RennesFrance 1-0 GreeceEuropean Championship QualifierGroup 3
03.06BelfastNorthern Ireland 4-0 GeorgiaEuropean Championship QualifierGroup 6
03.06TartuEstonia 0-5 BelgiumEuropean Championship QualifierGroup 7
02.06ElbasanAlbania 0-3 RomaniaEuropean Championship QualifierGroup 3
02.06ViborgDenmark 4-0 SlovakiaEuropean Championship QualifierGroup 4
02.06ŁódźPoland 0-4 SwedenEuropean Championship QualifierGroup 4
02.06KhimkiRussia 2-0 TurkeyEuropean Championship QualifierGroup 5
02.06OsloNorway 2-2 AustriaEuropean Championship QualifierGroup 8
02.06ShymkentKazakhstan 1-0 IsraelEuropean Championship QualifierGroup 8
02.06KunshanChina 6-0 ThailandFriendly 
02.06Commerce CityUSA 3-3 JapanFriendly 
31.05TelkiHungary 0-0 Bosnia & HerzegovinaFriendly 
27.05KuressaareSaaremaa 3-1 HiiumaaFriendly 
27.05Los RoblesVenezuela 0-1 ColombiaFriendly 
25.05Los RoblesVenezuela 0-2 ColombiaFriendly 
20.05TbilisiGeorgia 3-0 United Arab EmiratesFriendly 
17.05TbilisiGeorgia 3-0 United Arab EmiratesFriendly 
16.05Gotemba (Japan)Taiwan 2-0 BurmaFriendly 
15.05Saint HelierJersey 9-0 GuernseyLadies Muratti 
15.05TembisaSouth Africa 1-0 ZimbabweFriendly 
26.04GyirmótHungary 6-0 AlbaniaFriendly 
12.04MinskBelarus 0-5 IcelandEuropean Championship QualifierGroup 1
12.04LendavaSlovenia 8-1 MacedoniaEuropean Championship QualifierGroup 1
12.04PetrovacMontenegro 1-7 FinlandEuropean Championship QualifierGroup 2
12.04Las Rozas de MadridSpain 3-0 IrelandEuropean Championship QualifierGroup 2
12.04PopradSlovakia 2-1 PolandEuropean Championship QualifierGroup 4
12.04OsnabrückGermany 2-0 CroatiaEuropean Championship QualifierGroup 5
12.04Saint PetersburgRussia 3-3 HungaryEuropean Championship QualifierGroup 5
12.04OpavaCzech Republic 4-1 GeorgiaEuropean Championship QualifierGroup 6
12.04Reggio EmiliaItaly 3-1 Northern IrelandEuropean Championship QualifierGroup 6
12.04LeuvenBelgium 6-0 EstoniaEuropean Championship QualifierGroup 7
12.04ZenicaBosnia & Herzegovina 0-1 EnglandEuropean Championship QualifierGroup 7
12.04ShymkentKazakhstan 0-4 WalesEuropean Championship QualifierGroup 8
12.04AccraGhana 4-0 Tunisia Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 2nd Leg
12.04NairobiKenya 1-1 Algeria Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 2nd Leg
12.04AbujaNigeria 2-0 Senegal Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 2nd Leg
12.04TembisaSouth Africa 3-0 Botswana Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 2nd Leg
11.04ValenciennesFrance 4-0 UkraineEuropean Championship QualifierGroup 3
11.04AbidjanIvory Coast 2-1 Egypt Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 2nd Leg
11.04QujingChina 1-1 Costa RicaFriendly 
10.04SteyrAustria 0-1 NorwayEuropean Championship QualifierGroup 8
10.04MalaboEquatorial Guinea 2-1 Mali Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 2nd Leg
10.04LusakaZambia 2-3 Zimbabwe Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 2nd Leg
10.04EindhovenNetherlands 1-2 CanadaFriendly 
10.04ChesterUSA 3-0 ColombiaFriendly 
09.04Biel/BienneSwitzerland 2-1 ItalyEuropean Championship QualifierGroup 6
09.04LobatseBotswana 0-2 South Africa Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 1st Leg
08.04PaisleyScotland 3-1 SloveniaEuropean Championship QualifierGroup 1
08.04CovilhãPortugal 1-4 SpainEuropean Championship QualifierGroup 2
08.04PiteștiRomania 0-1 FranceEuropean Championship QualifierGroup 3
08.04LvivUkraine 2-0 AlbaniaEuropean Championship QualifierGroup 3
08.04PopradSlovakia 0-3 SwedenEuropean Championship QualifierGroup 4
08.04GyirmótHungary 2-0 CroatiaEuropean Championship QualifierGroup 5
08.04İstanbulTurkey 0-6 GermanyEuropean Championship QualifierGroup 5
08.04LurganNorthern Ireland n/p Czech Republic
Postponed due to road accident
European Championship QualifierGroup 6
08.04RotherhamEngland 1-1 BelgiumEuropean Championship QualifierGroup 7
08.04BologhineAlgeria 2-2 Kenya Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 1st Leg
08.04DakarSenegal 1-1 Nigeria Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 1st Leg
08.04TryavnaBulgaria 3-1 CyprusFriendly 
08.04ShenzhenChina 2-1 Costa RicaFriendly 
07.04PetrovacMontenegro 0-5 IrelandEuropean Championship QualifierGroup 2
07.04TychyPoland 0-0 DenmarkEuropean Championship QualifierGroup 4
07.04CairoEgypt 1-0 Ivory Coast Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 1st Leg
07.04VelsenNetherlands 2-0 New ZealandFriendly 
07.04Stara PazovaSerbia 0-2 France 'B'Friendly 
06.04SteyrAustria 6-1 KazakhstanEuropean Championship QualifierGroup 8
06.04Ramat GanIsrael 0-1 NorwayEuropean Championship QualifierGroup 8
06.04BamakoMali 1-1 Equatorial Guinea Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 1st Leg
06.04Oued ElilTunisia 1-2 Ghana Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 1st Leg
06.04HarareZimbabwe 1-0 Zambia Africa Cup of Nations Qualifier2nd Round, 1st Leg
06.04TryavnaBulgaria 0-2 CyprusFriendly 
06.04East HartfordUSA 7-0 ColombiaFriendly 
28.03LimbeCameroon 2-2 South AfricaFriendly 
26.03Addis AbabaEthiopia 1-1 Algeria Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 2nd Leg
25.03DoualaCameroon 0-2 South AfricaFriendly 
20.03CairoEgypt 4-0 Libya Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 2nd Leg
20.03HarareZimbabwe 1-1 Tanzania Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 2nd Leg
19.03ConakryGuinea 1-0 Senegal
2-4 pens
Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 2nd Leg
19.03CurepipeMauritius 0-4 Botswana Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 2nd Leg
19.03SaléMorocco 1-2 Mali Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 2nd Leg
19.03Oued EllilTunisia 2-0 Burkina Faso Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 2nd Leg
18.03WindhoekNamibia 2-2 Zambia Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 2nd Leg
17.03AbujaNigeria 1-1 Nigeria U-17Friendly 
16.03ParekklisiaCyprus 0-1 IsraelAphrodite Cyprus Cup 
16.03Parekklisia (Cyprus)Estonia 3-0 LithuaniaAphrodite Cyprus Cup 
15.03ParekklisiaCyprus 1-0 MaltaAphrodite Cyprus Cup 
15.03Parekklisia (Cyprus)Israel 2-0 EstoniaAphrodite Cyprus Cup 
13.03Parekklisia (Cyprus)Israel 2-0 LithuaniaAphrodite Cyprus Cup 
13.03Parekklisia (Cyprus)Malta 2-0 EstoniaAphrodite Cyprus Cup 
11.03ParekklisiaCyprus 1-0 EstoniaAphrodite Cyprus Cup 
11.03Parekklisia (Cyprus)Lithuania 3-2 MaltaAphrodite Cyprus Cup 
10.03ParekklisiaCyprus 3-1 LithuaniaAphrodite Cyprus Cup 
10.03Parekklisia (Cyprus)Israel 1-1 MaltaAphrodite Cyprus Cup 
09.03RotterdamNetherlands 1-1 SwedenOlympic Games QualifierEurope
09.03Rotterdam (Netherlands)Switzerland 2-1 NorwayOlympic Games QualifierEurope
09.03Osaka (Japan)Australia 1-1 ChinaOlympic Games QualifierAsia, Final Round
09.03OsakaJapan 1-0 North KoreaOlympic Games QualifierAsia, Final Round
09.03Osaka (Japan)South Korea 4-0 VietnamOlympic Games QualifierAsia, Final Round
09.03Boca Raton (USA)England 0-0 FranceSheBelieves Cup 
09.03Boca RatonUSA 2-1 GermanySheBelieves Cup 
09.03ParchalPortugal 1-3 DenmarkAlgarve Cup7th Place Match
09.03Vila Real de Santo António (Portugal)Belgium 5-0 RussiaAlgarve Cup5th Place Match
09.03Vila Real de Santo António (Portugal)Iceland 1-1 New Zealand
6-5 pens
Algarve Cup3rd Place Match
09.03Parchal (Portugal)Canada 2-1 BrazilAlgarve CupFinal
09.03Paralimni (Cyprus)Ireland 2-0 FinlandCyprus Cup7th Place Match
09.03Paralimni (Cyprus)Hungary 2-1 WalesCyprus Cup5th Place Match
09.03Larnaca (Cyprus)Italy 3-1 Czech RepublicCyprus Cup3rd Place Match
09.03Larnaca (Cyprus)Austria 2-1 PolandCyprus CupFinal
08.03AcharnesGreece 1-3 UkraineEuropean Championship QualifierGroup 3
08.03FalkirkScotland 1-1 SpainFriendly 
07.03Osaka (Japan)Australia 2-1 North KoreaOlympic Games QualifierAsia, Final Round
07.03Osaka (Japan)China 1-0 South KoreaOlympic Games QualifierAsia, Final Round
07.03OsakaJapan 6-1 VietnamOlympic Games QualifierAsia, Final Round
07.03Albufeira (Portugal)Belgium 2-1 DenmarkAlgarve CupGroup A
07.03Lagos (Portugal)Canada 1-0 IcelandAlgarve CupGroup A
07.03Lagos (Portugal)Brazil 3-0 RussiaAlgarve CupGroup B
07.03AlbufeiraPortugal 0-1 New ZealandAlgarve CupGroup B
07.03Paralimni (Cyprus)Czech Republic 1-0 WalesCyprus CupGroup A
07.03Larnaca (Cyprus)Poland 1-0 FinlandCyprus CupGroup A
07.03Larnaca (Cyprus)Austria 0-0 ItalyCyprus CupGroup B
07.03Paralimni (Cyprus)Hungary 1-0 IrelandCyprus CupGroup B
07.03UmagCroatia 0-2 SlovakiaIstria CupGroup A
07.03Umag (Croatia)Hungary 'B' 2-0 Northern IrelandIstria CupGroup A
07.03Umag (Croatia)Slovenia 1-0 Poland U-19Istria CupGroup B
07.03Umag (Croatia)USA U-23 2-0 France 'B'Istria CupGroup B
06.03BologhineAlgeria 1-0 Ethiopia Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 1st Leg
06.03Sousse (Tunisia)Libya 0-8 Egypt Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 1st Leg
06.03LusakaZambia 3-1 Namibia Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 1st Leg
06.03Nashville (USA)Germany 2-1 EnglandSheBelieves Cup 
06.03NashvilleUSA 1-0 FranceSheBelieves Cup 
06.03DubaiUnited Arab Emirates 1-0 MaldivesFriendly 
05.03RotterdamNetherlands 1-4 NorwayOlympic Games QualifierEurope
05.03Rotterdam (Netherlands)Sweden 1-0 SwitzerlandOlympic Games QualifierEurope
05.03LobatseBotswana 6-0 Mauritius Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 1st Leg
05.03OuagadougouBurkina Faso 0-0 Tunisia Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 1st Leg
05.03BamakoMali 0-0 Morocco Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 1st Leg
05.03DakarSenegal 1-0 Guinea Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 1st Leg
04.03Osaka (Japan)Australia 2-0 South KoreaOlympic Games QualifierAsia, Final Round
04.03OsakaJapan 1-2 ChinaOlympic Games QualifierAsia, Final Round
04.03Osaka (Japan)North Korea 1-0 VietnamOlympic Games QualifierAsia, Final Round
04.03ElbasanAlbania 0-4 UkraineEuropean Championship QualifierGroup 3
04.03Dar es SalaamTanzania 1-2 Zimbabwe Africa Cup of Nations Qualifier1st Round, 1st Leg
04.03Vila Real de Santo António (Portugal)Canada 1-0 BelgiumAlgarve CupGroup A
04.03Parchal (Portugal)Iceland 4-1 DenmarkAlgarve CupGroup A
04.03Parchal (Portugal)New Zealand 0-0 RussiaAlgarve CupGroup B
04.03Vila Real de Santo AntónioPortugal 1-3 BrazilAlgarve CupGroup B
04.03Paralimni (Cyprus)Czech Republic 3-1 FinlandCyprus CupGroup A
04.03Paralimni (Cyprus)Poland 1-1 WalesCyprus CupGroup A
04.03Larnaca (Cyprus)Austria 2-1 HungaryCyprus CupGroup B
04.03Larnaca (Cyprus)Ireland 1-1 ItalyCyprus CupGroup B
04.03UmagCroatia 0-1 Northern IrelandIstria CupGroup A
04.03Umag (Croatia)Hungary 'B' 1-0 SlovakiaIstria CupGroup A
04.03Umag (Croatia)France 'B' 2-0 SloveniaIstria CupGroup B
04.03Umag (Croatia)Poland U-19 0-0 USA U-23Istria CupGroup B
04.03MogoșoaiaRomania 0-0 SpainFriendly 
03.03Tampa (USA)Germany 1-0 FranceSheBelieves Cup 
03.03TampaUSA 1-0 EnglandSheBelieves Cup 
03.03DubaiUnited Arab Emirates 2-1 MaldivesFriendly 
02.03The HagueNetherlands 4-3 SwitzerlandOlympic Games QualifierEurope
02.03Rotterdam (Netherlands)Sweden 1-0 NorwayOlympic Games QualifierEurope
02.03Osaka (Japan)Australia 9-0 VietnamOlympic Games QualifierAsia, Final Round
02.03Osaka (Japan)China 1-1 North KoreaOlympic Games QualifierAsia, Final Round
02.03OsakaJapan 1-1 South KoreaOlympic Games QualifierAsia, Final Round
02.03Albufeira (Portugal)Denmark 1-0 CanadaAlgarve CupGroup A
02.03Lagos (Portugal)Iceland 2-1 BelgiumAlgarve CupGroup A
02.03Lagos (Portugal)Brazil 1-0 New ZealandAlgarve CupGroup B
02.03AlbufeiraPortugal 0-1 RussiaAlgarve CupGroup B
02.03Larnaca (Cyprus)Finland 2-2 WalesCyprus CupGroup A
02.03Larnaca (Cyprus)Poland 1-0 Czech RepublicCyprus CupGroup A
02.03Deryneia (Cyprus)Austria 2-0 IrelandCyprus CupGroup B
02.03Deryneia (Cyprus)Italy 2-0 HungaryCyprus CupGroup B
02.03UmagCroatia 1-0 Hungary 'B'Istria CupGroup A
02.03Umag (Croatia)Slovakia 1-0 Northern IrelandIstria CupGroup A
02.03Umag (Croatia)France 'B' 5-1 Poland U-19Istria CupGroup B
02.03Umag (Croatia)USA U-23 3-0 SloveniaIstria CupGroup B
29.02Osaka (Japan)China 2-0 VietnamOlympic Games QualifierAsia, Final Round
29.02OsakaJapan 1-3 AustraliaOlympic Games QualifierAsia, Final Round
29.02Osaka (Japan)North Korea 1-1 South KoreaOlympic Games QualifierAsia, Final Round
27.02DubaiUnited Arab Emirates 1-1 GeorgiaFriendly 
24.02DubaiUnited Arab Emirates 0-3 GeorgiaFriendly 
21.02HoustonUSA 2-0 CanadaOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Final
19.02Houston (USA)Canada 3-1 Costa RicaOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Semi-Final
19.02Houston (USA)USA 5-0 Trinidad & TobagoOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Semi-Final
17.02ElbasanAlbania 1-3 KosovoFriendly 
16.02Houston (USA)Canada 10-0 GuatemalaOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Group B
16.02Houston (USA)Trinidad & Tobago 5-1 GuyanaOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Group B
15.02Frisco (USA)Costa Rica 2-1 MexicoOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Group A
15.02FriscoUSA 10-0 Puerto RicoOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Group A
15.02ShillongIndia 4-0 NepalSouth Asian GamesFinal
14.02Houston (USA)Canada 6-0 Trinidad & TobagoOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Group B
14.02Houston (USA)Guyana 2-1 GuatemalaOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Group B
14.02NiecieczaPoland 1-1 IcelandFriendly 
13.02Frisco (USA)Costa Rica 9-0 Puerto RicoOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Group A
13.02FriscoUSA 1-0 MexicoOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Group A
13.02Shillong (India)Nepal 4-0 Sri LankaSouth Asian GamesGroup Stage
13.02ShillongIndia 5-1 BangladeshSouth Asian GamesGroup Stage
11.02Houston (USA)Canada 5-0 GuyanaOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Group B
11.02Houston (USA)Trinidad & Tobago 2-1 GuatemalaOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Group B
11.02ShillongIndia 0-0 NepalSouth Asian GamesGroup Stage
11.02Shillong (India)Maldives 2-1 Sri LankaSouth Asian GamesGroup Stage
10.02Frisco (USA)Mexico 6-0 Puerto RicoOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Group A
10.02FriscoUSA 5-0 Costa RicaOlympic Games QualifierCONCACAF, Final Round, Group A
09.02Shillong (India)Bangladesh 2-0 MaldivesSouth Asian GamesGroup Stage
09.02ShillongIndia 5-0 Sri LankaSouth Asian GamesGroup Stage
07.02Shillong (India)Bangladesh 2-1 Sri LankaSouth Asian GamesGroup Stage
07.02Shillong (India)Nepal 2-0 MaldivesSouth Asian GamesGroup Stage
05.02ShillongIndia 0-0 MaldivesSouth Asian GamesGroup Stage
05.02Shillong (India)Nepal 3-0 BangladeshSouth Asian GamesGroup Stage
05.02Sidi MoussaAlgeria 5-0 MaliFriendly 
02.02BarakiAlgeria 2-2 MaliFriendly 
29.01SingaporeSingapore 0-1 Sri LankaFriendly 
28.01Hamad TownBahrain 1-0 MaldivesFriendly 
27.01SingaporeSingapore U-19 1-3 Sri LankaFriendly 
26.01AucklandNew Zealand w/o Papua New Guinea
New Zealand awarded 3-0 win
Olympic Games QualifierOceania, Final Round, 2nd Leg
26.01TrikalaGreece 3-2 AlbaniaEuropean Championship QualifierGroup 3
26.01ShenzhenChina 2-0 South Korea4 Nations Tournament 
26.01Shenzhen (China)Mexico 1-0 Vietnam4 Nations Tournament 
26.01La Manga (Spain)France 1-0 NorwayFriendly 
26.01GothenburgSweden 6-0 ScotlandFriendly 
25.01Belek (Turkey)Netherlands 2-1 DenmarkFriendly 
25.01CarsonUSA U-23 3-0 IrelandFriendly 
24.01PetrovacMontenegro 0-7 SpainEuropean Championship QualifierGroup 2
24.01Hamad TownBahrain 4-0 MaldivesFriendly 
23.01LaePapua New Guinea 1-7 New ZealandOlympic Games QualifierOceania, Final Round, 1st Leg
23.01ShenzhenChina 8-0 Vietnam4 Nations Tournament 
23.01Shenzhen (China)Mexico 2-0 South Korea4 Nations Tournament 
23.01ShefayimIsrael 1-3 UkraineFriendly 
23.01San DiegoUSA 5-0 IrelandFriendly 
22.01Belek (Turkey)Netherlands 2-0 DenmarkFriendly 
22.01San Pedro del Pinatar (Spain)Norway 6-0 RomaniaFriendly 
21.01ShenzhenChina 0-0 Mexico4 Nations Tournament 
21.01Shenzhen (China)South Korea 5-0 Vietnam4 Nations Tournament 
21.01ShefayimIsrael 0-0 UkraineFriendly 
21.01ĦamrunMalta 1-1 LatviaFriendly 
21.01Marinha GrandePortugal 0-1 PolandFriendly 
19.01Ta' QaliMalta 3-0 LatviaFriendly 
19.01FátimaPortugal 1-0 PolandFriendly 
12.01BamakoMali 5-2 Burkina FasoFriendly