FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S FOOTBALL - 2014 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking Women's Non-FIFA Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking Men's Non-FIFA Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
27.12 Barakaldo Basque Country 1-1 Catalonia Friendly  
23.12 Cave Hill Barbados 1-1 Grenada Friendly  
21.12 Brasília Argentina 0-0 China
China finished 3rd on group stage points
Copa Caixa 3rd Place Match
21.12 Brasília Brazil 0-0 USA
Brazil finished 1st on group stage points
Copa Caixa Final
21.12 Kingstown Saint Vincent & the Grenadines 0-0 Grenada Friendly  
19.12 Kingstown Saint Vincent & the Grenadines 1-1 Grenada Friendly  
18.12 Brasília Brazil 4-1 China Copa Caixa Group Stage
18.12 Brasília (Brazil) USA 7-0 Argentina Copa Caixa Group Stage
14.12 Brasília Brazil 3-2 USA Copa Caixa Group Stage
14.12 Brasília (Brazil) China 6-0 Argentina Copa Caixa Group Stage
11.12 Nicosia Cyprus 3-2 Luxembourg Friendly  
10.12 Brasília Brazil 4-0 Argentina Copa Caixa Group Stage
10.12 Brasília (Brazil) China 1-1 USA Copa Caixa Group Stage
02.12 Port of Spain Trinidad & Tobago 0-1 Ecuador World Cup Qualifier South America/CONCACAF Play-Off, 2nd Leg
27.11 Verona Italy 1-2 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Final, 2nd Leg
27.11 Boca del Río (Mexico) Costa Rica 3-2 Venezuela Central American & Caribbean Games 3rd Place Match
27.11 Boca del Río Mexico 2-0 Colombia Central American & Caribbean Games Final
27.11 Randaberg Norway 2-0 New Zealand Friendly  
26.11 Los Angeles (USA) Canada 1-1 Sweden Friendly  
26.11 Lyon France 2-0 Brazil Friendly  
26.11 Telki Hungary 8-0 Macedonia Friendly  
25.11 Boca del Río (Mexico) Colombia 1-0 Venezuela Central American & Caribbean Games Semi-Final
25.11 Boca del Río Mexico 1-0 Costa Rica Central American & Caribbean Games Semi-Final
25.11 Randaberg Norway 1-1 New Zealand Friendly  
24.11 Los Angeles (USA) Canada 1-0 Sweden Friendly  
23.11 London England 0-3 Germany Friendly  
23.11 Stara Pazova Serbia 1-0 Bosnia & Herzegovina Friendly  
22.11 The Hague Netherlands 1-1 Italy World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Final, 1st Leg
22.11 Boca del Río (Mexico) Costa Rica 6-1 Dominican Republic Central American & Caribbean Games Group B
22.11 Boca del Río (Mexico) Venezuela 3-0 Nicaragua Central American & Caribbean Games Group B
22.11 Laval France 2-1 New Zealand Friendly  
22.11 Sosnowiec Poland 1-4 Belgium Friendly  
21.11 Boca del Río (Mexico) Colombia 7-0 Trinidad & Tobago 'B' Central American & Caribbean Games Group A
21.11 Boca del Río Mexico 1-0 Haiti Central American & Caribbean Games Group A
21.11 Islamabad (Pakistan) India 6-0 Nepal SAFF Championship Final
20.11 Boca del Río (Mexico) Costa Rica 3-0 Nicaragua Central American & Caribbean Games Group B
20.11 Boca del Río (Mexico) Venezuela 6-2 Dominican Republic Central American & Caribbean Games Group B
19.11 Boca del Río (Mexico) Colombia 3-0 Haiti Central American & Caribbean Games Group A
19.11 Boca del Río Mexico 6-0 Trinidad & Tobago 'B' Central American & Caribbean Games Group A
19.11 Islamabad (Pakistan) India 5-0 Sri Lanka SAFF Championship Semi-Final
19.11 Islamabad (Pakistan) Nepal 1-0 Bangladesh SAFF Championship Semi-Final
18.11 Taipei (Taiwan) Hong Kong 3-0 Guam East Asian Cup Qualifier 2nd Round
18.11 Taipei Taiwan 0-2 South Korea East Asian Cup Qualifier 2nd Round
18.11 Boca del Río (Mexico) Costa Rica 2-1 Venezuela Central American & Caribbean Games Group B
18.11 Boca del Río (Mexico) Nicaragua 1-0 Dominican Republic Central American & Caribbean Games Group B
17.11 Boca del Río (Mexico) Haiti 1-1 Trinidad & Tobago 'B' Central American & Caribbean Games Group A
17.11 Boca del Río Mexico 1-1 Colombia Central American & Caribbean Games Group A
17.11 Islamabad (Pakistan) Bangladesh 3-1 Maldives SAFF Championship Group A
17.11 Islamabad (Pakistan) India 12-0 Afghanistan SAFF Championship Group A
16.11 Islamabad (Pakistan) Nepal 3-0 Sri Lanka SAFF Championship Group B
16.11 Islamabad Pakistan 4-1 Bhutan SAFF Championship Group B
15.11 Zhubei (Taiwan) South Korea 9-0 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 2nd Round
15.11 Zhubei Taiwan 4-0 Guam East Asian Cup Qualifier 2nd Round
15.11 Islamabad (Pakistan) India 5-1 Bangladesh SAFF Championship Group A
15.11 Islamabad (Pakistan) Maldives 1-0 Afghanistan SAFF Championship Group A
14.11 Islamabad Pakistan 0-2 Nepal SAFF Championship Group B
14.11 Islamabad (Pakistan) Sri Lanka 3-0 Bhutan SAFF Championship Group B
13.11 Islamabad (Pakistan) Bangladesh 6-1 Afghanistan SAFF Championship Group A
13.11 Islamabad (Pakistan) India 8-0 Maldives SAFF Championship Group A
13.11 Havana Cuba 1-1 Dominican Republic Friendly  
12.11 Zhubei (Taiwan) South Korea 15-0 Guam East Asian Cup Qualifier 2nd Round
12.11 Zhubei Taiwan 2-0 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 2nd Round
12.11 Islamabad (Pakistan) Nepal 8-0 Bhutan SAFF Championship Group B
11.11 Islamabad Pakistan 1-2 Sri Lanka SAFF Championship Group B
11.11 Havana Cuba 0-1 Dominican Republic Friendly  
08.11 Quito Ecuador 0-0 Trinidad & Tobago World Cup Qualifier South America/CONCACAF Play-Off, 1st Leg
05.11 Burton-upon-Trent England U-23 3-2 Poland Friendly  
30.10 Rotterdam Netherlands 2-0 Scotland World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Semi-Final, 2nd Leg
30.10 Nieciecza Poland 4-1 Slovakia Friendly  
29.10 Lviv Ukraine 2-2 Italy World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Semi-Final, 2nd Leg
29.10 Kokopo (Papua New Guinea) New Zealand 11-0 Cook Islands World Cup Qualifier Oceania
29.10 Kokopo Papua New Guinea 3-0 Tonga World Cup Qualifier Oceania
29.10 Riffa Bahrain 10-1 Pakistan Friendly  
29.10 Koerich Luxembourg 1-0 Lithuania Friendly  
29.10 Örebro Sweden 1-2 Germany Friendly  
28.10 Vancouver Canada 2-3 Japan Friendly  
28.10 Náchod Czech Republic 1-1 Poland Friendly  
27.10 Kokopo (Papua New Guinea) Cook Islands 1-1 Tonga World Cup Qualifier Oceania
27.10 Kokopo Papua New Guinea 0-3 New Zealand World Cup Qualifier Oceania
26.10 Chester (USA) Mexico 4-2 Trinidad & Tobago
After extra time
CONCACAF Championship 3rd Place Match
26.10 Chester USA 6-0 Costa Rica CONCACAF Championship Final
26.10 Riffa Bahrain 5-1 Pakistan Friendly  
26.10 Curepipe Mauritius 1-0 Rodrigues Friendly  
25.10 Rieti Italy 2-1 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Semi-Final, 1st Leg
25.10 Edinburgh Scotland 1-2 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Play-Off, Semi-Final, 1st Leg
25.10 Windhoek (Namibia) Ivory Coast 1-0 South Africa African Championship 3rd Place Match
25.10 Windhoek (Namibia) Nigeria 2-0 Cameroon African Championship Final
25.10 Kokopo (Papua New Guinea) New Zealand 16-0 Tonga World Cup Qualifier Oceania
25.10 Kokopo Papua New Guinea 4-1 Cook Islands World Cup Qualifier Oceania
25.10 Edmonton Canada 0-3 Japan Friendly  
25.10 Offenbach Germany 0-2 France Friendly  
24.10 Chester (USA) Costa Rica 1-1 Trinidad & Tobago
After extra time, 3-0 pens
CONCACAF Championship Semi-Final
24.10 Chester USA 3-0 Mexico CONCACAF Championship Semi-Final
23.10 Riffa Bahrain 5-0 Pakistan Friendly  
22.10 Windhoek (Namibia) Cameroon 2-1 Ivory Coast
After extra time
African Championship Semi-Final
22.10 Windhoek (Namibia) Nigeria 2-1 South Africa African Championship Semi-Final
21.10 Washington (USA) Costa Rica 6-1 Martinique CONCACAF Championship Group B
21.10 Washington (USA) Mexico 3-1 Jamaica CONCACAF Championship Group B
20.10 Washington (USA) Trinidad & Tobago 2-1 Guatemala CONCACAF Championship Group A
20.10 Washington USA 6-0 Haiti CONCACAF Championship Group A
18.10 Bridgeview (USA) Costa Rica 2-1 Jamaica CONCACAF Championship Group B
18.10 Bridgeview (USA) Mexico 10-0 Martinique CONCACAF Championship Group B
18.10 Windhoek (Namibia) Ghana 1-0 Cameroon African Championship Group B
18.10 Windhoek (Namibia) South Africa 5-1 Algeria African Championship Group B
17.10 Bridgeview (USA) Trinidad & Tobago 1-0 Haiti CONCACAF Championship Group A
17.10 Bridgeview USA 5-0 Guatemala CONCACAF Championship Group A
17.10 Windhoek (Namibia) Ivory Coast 1-1 Zambia African Championship Group A
17.10 Windhoek Namibia 0-2 Nigeria African Championship Group A
16.10 Kansas City (USA) Costa Rica 1-0 Mexico CONCACAF Championship Group B
16.10 Kansas City (USA) Jamaica 6-0 Martinique CONCACAF Championship Group B
15.10 Kansas City (USA) Haiti 1-0 Guatemala CONCACAF Championship Group A
15.10 Kansas City USA 1-0 Trinidad & Tobago CONCACAF Championship Group A
15.10 Windhoek (Namibia) Cameroon 2-0 Algeria African Championship Group B
15.10 Windhoek (Namibia) Ghana 1-1 South Africa African Championship Group B
14.10 Windhoek Namibia 1-3 Ivory Coast African Championship Group A
14.10 Windhoek (Namibia) Nigeria 6-0 Zambia African Championship Group A
12.10 Windhoek (Namibia) Algeria 1-0 Ghana African Championship Group B
12.10 Windhoek (Namibia) Cameroon 1-0 South Africa African Championship Group B
11.10 Windhoek Namibia 2-0 Zambia African Championship Group A
11.10 Windhoek (Namibia) Nigeria 4-2 Ivory Coast African Championship Group A
04.10 Windhoek Namibia 3-1 Algeria Friendly  
04.10 Lusaka Zambia 0-0 Cameroon Friendly  
01.10 Incheon South Korea 3-0 Vietnam Asian Games 3rd Place Match
01.10 Incheon (South Korea) North Korea 3-1 Japan Asian Games Final
01.10 Windhoek Namibia 2-1 Algeria Friendly Closed door match
01.10 Lusaka Zambia 0-2 Cameroon Friendly  
29.09 Incheon (South Korea) Japan 3-0 Vietnam Asian Games Semi-Final
29.09 Incheon South Korea 1-2 North Korea Asian Games Semi-Final
28.09 Riobamba Ecuador 3-2 Argentina World Cup Qualifier South America, Final Group
28.09 Riobamba (Ecuador) Brazil 0-0 Colombia World Cup Qualifier South America, Final Group
26.09 Riobamba Ecuador 1-2 Colombia World Cup Qualifier South America, Final Group
26.09 Riobamba (Ecuador) Brazil 6-0 Argentina World Cup Qualifier South America, Final Group
26.09 Incheon (South Korea) Japan 9-0 Hong Kong Asian Games Quarter-Final
26.09 Incheon (South Korea) North Korea 1-0 China Asian Games Quarter-Final
26.09 Incheon South Korea 1-0 Taiwan Asian Games Quarter-Final
26.09 Incheon (South Korea) Vietnam 2-1 Thailand Asian Games Quarter-Final
24.09 Riobamba (Ecuador) Argentina 0-0 Colombia World Cup Qualifier South America, Final Group
24.09 Riobamba Ecuador 0-4 Brazil World Cup Qualifier South America, Final Group
24.09 Moruleng South Africa 2-1 Ivory Coast Friendly  
23.09 Incheon (South Korea) Vietnam 5-0 Hong Kong Asian Games Group C
22.09 Incheon (South Korea) China 5-0 Jordan Asian Games Group B
22.09 Incheon (South Korea) Japan 3-0 Taiwan Asian Games Group B
21.09 Incheon South Korea 13-0 Maldives Asian Games Group A
21.09 Incheon (South Korea) Thailand 10-0 India Asian Games Group A
20.09 Azogues (Ecuador) Argentina 2-0 Brazil World Cup Qualifier South America, Group B
20.09 Azogues (Ecuador) Paraguay 3-2 Chile World Cup Qualifier South America, Group B
20.09 Incheon (South Korea) North Korea 5-0 Hong Kong Asian Games Group C
19.09 Latacunga (Ecuador) Colombia 1-0 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
19.09 Latacunga Ecuador 1-2 Uruguay World Cup Qualifier South America, Group A
18.09 Cuenca (Ecuador) Brazil 2-0 Chile World Cup Qualifier South America, Group B
18.09 Cuenca (Ecuador) Paraguay 10-2 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group B
18.09 Incheon (South Korea) China 4-0 Taiwan Asian Games Group B
18.09 Incheon (South Korea) Japan 12-0 Jordan Asian Games Group B
18.09 Rochester USA 4-0 Mexico Friendly  
17.09 Zagreb Croatia 1-3 Russia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
17.09 Heidenheim an der Brenz Germany 2-0 Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
17.09 Dravograd Slovenia 2-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
17.09 Písek Czech Republic 0-1 Spain World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
17.09 Vercelli Italy 15-0 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
17.09 Iași Romania 2-0 Estonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
17.09 Vejle Denmark 0-1 Israel World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
17.09 Reykjavík Iceland 9-1 Serbia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
17.09 Ħamrun Malta 0-5 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
17.09 Lurgan Northern Ireland 3-0 Faroe Islands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
17.09 Włocławek Poland 3-1 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
17.09 Gothenburg Sweden 2-0 Scotland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
17.09 Veria Greece 4-0 Albania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
17.09 Bekkestua Norway 0-2 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
17.09 Abrantes Portugal 0-1 Belgium World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
17.09 Petrovac Montenegro 0-10 England World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
17.09 Bursa Turkey 3-0 Belarus World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
17.09 Lviv Ukraine 1-0 Wales World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
17.09 Pasching Austria 5-1 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
17.09 Lovech Bulgaria 0-7 Hungary World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
17.09 Calais France 3-1 Finland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
17.09 Ambato Ecuador 0-1 Colombia World Cup Qualifier South America, Group A
17.09 Ambato (Ecuador) Peru 0-0 Venezuela World Cup Qualifier South America, Group A
17.09 Incheon South Korea 10-0 India Asian Games Group A
17.09 Incheon (South Korea) Thailand 10-0 Maldives Asian Games Group A
16.09 Cuenca (Ecuador) Argentina 1-0 Paraguay World Cup Qualifier South America, Group B
16.09 Cuenca (Ecuador) Chile 3-0 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group B
16.09 Incheon (South Korea) North Korea 5-0 Vietnam Asian Games Group C
15.09 Riobamba (Ecuador) Colombia 4-1 Venezuela World Cup Qualifier South America, Group A
15.09 Riobamba (Ecuador) Uruguay 2-1 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
15.09 Incheon (South Korea) China 0-0 Japan Asian Games Group B
15.09 Incheon (South Korea) Jordan 2-2 Taiwan Asian Games Group B
14.09 Loja (Ecuador) Argentina 6-0 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group B
14.09 Loja (Ecuador) Brazil 4-1 Paraguay World Cup Qualifier South America, Group B
14.09 Incheon (South Korea) India 15-0 Maldives Asian Games Group A
14.09 Incheon South Korea 5-0 Thailand Asian Games Group A
14.09 Road Town British Virgin Islands 0-3 US Virgin Islands Friendly  
13.09 Zagreb Croatia 1-0 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
13.09 Moscow Russia 1-4 Germany World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
13.09 Senec Slovakia 0-1 Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
13.09 Vercelli Italy 4-0 Estonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
13.09 Iași Romania 0-2 Spain World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
13.09 Vejle Denmark 8-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
13.09 Reykjavík Iceland 3-0 Israel World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
13.09 Toruń Poland 4-0 Northern Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
13.09 Motherwell Scotland 9-0 Faroe Islands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
13.09 Gothenburg Sweden 3-0 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
13.09 Durrës Albania 0-11 Norway World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
13.09 Leuven Belgium 11-0 Greece World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
13.09 Venlo Netherlands 3-2 Portugal World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
13.09 Lviv Ukraine 8-0 Turkey World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
13.09 Saint Pölten Austria 4-3 Hungary World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
13.09 Vantaa Finland 0-2 France World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
13.09 Tendō Japan 5-0 Ghana Friendly  
13.09 Phokeng South Africa 10-0 Botswana Friendly  
13.09 Sandy USA 8-0 Mexico Friendly  
13.09 Ambato (Ecuador) Colombia 4-0 Uruguay World Cup Qualifier South America, Group A
13.09 Ambato (Ecuador) Ecuador 1-0 Venezuela World Cup Qualifier South America, Group A
12.09 Loja (Ecuador) Brazil 6-0 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group B
12.09 Loja (Ecuador) Chile 1-0 Argentina World Cup Qualifier South America, Group B
11.09 Riobamba Ecuador 1-0 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
11.09 Riobamba (Ecuador) Venezuela 3-1 Uruguay World Cup Qualifier South America, Group A
10.09 Tendō Japan U-23 0-0 Ghana Friendly  
09.09 Beijing China 2-2 Thailand Friendly  
07.09 Quito Ecuador 3-2 Bolivia Friendly  
05.09 Beijing China 5-0 Vietnam Friendly  
31.08 Alexandria Egypt 0-2 Jordan Friendly  
31.08 Polokwane South Africa 6-1 Tanzania Friendly  
30.08 Kirkwall Orkney 3-5 Shetland
After extra time
Mitchell Shield  
30.08 Zhubei Taiwan 2-0 Hong Kong Friendly  
28.08 Alexandria Egypt 2-0 Jordan Friendly  
26.08 Port of Spain (Trinidad & Tobago) Haiti 5-1 Martinique Caribbean Cup 3rd Place Match
26.08 Port of Spain Trinidad & Tobago 1-0 Jamaica Caribbean Cup Final
24.08 Port of Spain (Trinidad & Tobago) Saint Kitts & Nevis 2-1 Antigua & Barbuda Caribbean Cup Group B
24.08 Port of Spain Trinidad & Tobago 7-0 Martinique Caribbean Cup Group B
24.08 Lusaka Zambia 0-4 South Africa Friendly  
23.08 Couva (Trinidad & Tobago) Jamaica 2-0 Haiti Caribbean Cup Group A
23.08 Couva (Trinidad & Tobago) Puerto Rico 5-1 Bermuda Caribbean Cup Group A
22.08 Port of Spain (Trinidad & Tobago) Martinique 1-0 Saint Kitts & Nevis Caribbean Cup Group B
22.08 Port of Spain Trinidad & Tobago 3-0 Antigua & Barbuda Caribbean Cup Group B
21.08 Moscow Russia 3-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
21.08 Mogoşoaia Romania 6-1 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
21.08 Reykjavík Iceland 0-1 Denmark World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
21.08 Inđija Serbia 3-0 Israel World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
21.08 Starogard Gdański Poland 0-4 Sweden World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
21.08 Cardiff Wales 0-4 England World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
21.08 Lovech Bulgaria 0-8 Finland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
21.08 Couva (Trinidad & Tobago) Haiti 4-0 Puerto Rico Caribbean Cup Group A
21.08 Couva (Trinidad & Tobago) Jamaica 9-1 Bermuda Caribbean Cup Group A
20.08 Tallaght Ireland 2-0 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
20.08 Tallinn Estonia 1-4 Czech Republic World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
20.08 Zenica Bosnia & Herzegovina 2-0 Faroe Islands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
20.08 Minsk Belarus 1-3 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
20.08 Budapest Hungary 0-4 France World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
20.08 Port of Spain (Trinidad & Tobago) Martinique 2-0 Antigua & Barbuda Caribbean Cup Group B
20.08 Port of Spain Trinidad & Tobago 10-0 Saint Kitts & Nevis Caribbean Cup Group B
20.08 Windhoek Namibia 5-2 Botswana Friendly  
20.08 Nijmegen Netherlands 0-0 Brazil Friendly  
20.08 Viana do Castelo Portugal 1-1 Scotland Friendly  
20.08 Cary USA 4-1 Switzerland Friendly  
19.08 Couva (Trinidad & Tobago) Jamaica 4-1 Puerto Rico Caribbean Cup Group A
19.08 Couva (Trinidad & Tobago) Haiti 5-1 Bermuda Caribbean Cup Group A
10.08 Soweto South Africa 2-0 Namibia Friendly  
05.08 Balatonfüred Hungary 3-1 Croatia Balaton Cup 3rd Place Match
05.08 Balatonfüred (Hungary) Romania 1-1 Slovakia
4-5 pens
Balaton Cup Final
03.08 Balatonfüred Hungary 1-2 Romania Balaton Cup Semi-Final
03.08 Balatonfüred (Hungary) Slovakia 2-1 Croatia Balaton Cup Semi-Final
03.08 Hartlepool England 4-0 Sweden Friendly  
02.08 Kiev Ukraine 8-0 Belarus World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
02.08 Dumfries Scotland 1-1 Wales Friendly  
27.07 Yangon Burma 1-0 Thailand Friendly  
25.07 Odorheiu Secuiesc Székely Land 0-5 Hungary Friendly  
24.07 Dededo (Guam) Northern Mariana Islands 7-0 Macau East Asian Cup Qualifier 1st Round
23.07 Târgu Mureș Romania 5-1 Hungary Friendly  
22.07 Dededo Guam 11-0 Macau East Asian Cup Qualifier 1st Round
20.07 Dededo Guam 7-0 Northern Mariana Islands East Asian Cup Qualifier 1st Round
16.07 Pruszków Poland 5-1 Estonia Friendly  
11.07 Harare Zimbabwe 0-0 South Africa Friendly  
08.07 Couva Trinidad & Tobago 0-2 Venezuela Friendly  
06.07 Couva Trinidad & Tobago 5-0 Venezuela Friendly  
05.07 Windhoek Namibia 1-2 South Africa Friendly  
04.07 Gibraltar (Gibraltar) Andorra 2-0 Algarve FA (Portugal) UEFA Development Tournament  
04.07 Gibraltar Gibraltar 0-3 Luxembourg UEFA Development Tournament  
02.07 Gibraltar Gibraltar 0-2 Algarve FA (Portugal) UEFA Development Tournament  
02.07 Gibraltar (Gibraltar) Luxembourg 4-0 Andorra UEFA Development Tournament  
01.07 Gibraltar (Gibraltar) Algarve FA (Portugal) 3-0 Luxembourg UEFA Development Tournament  
01.07 Gibraltar Gibraltar 0-1 Andorra UEFA Development Tournament  
27.06 Kuressaare Saaremaa 7-0 Hiiumaa Friendly
22.06 San Cristóbal Dominican Republic 0-7 Jamaica Caribbean Cup Qualifier Group 5
20.06 San Cristóbal (Dominican Republic) Jamaica 14-0 Saint Lucia Caribbean Cup Qualifier Group 5
19.06 Krasnoarmeysk [Moscow Oblast] Russia 0-0 Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
19.06 Senec Slovakia 1-1 Croatia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
19.06 Haapsalu Estonia 0-2 Romania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
19.06 Reykjavík Iceland 5-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
19.06 Ramat Gan Israel 0-5 Denmark World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
19.06 Inđija Serbia 0-7 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
19.06 Tórshavn Faroe Islands 0-5 Sweden World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
19.06 Belfast Northern Ireland 0-2 Scotland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
19.06 Minsk Belarus 0-3 Wales World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
19.06 Petrovac Montenegro 2-3 Turkey World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
19.06 Lviv Ukraine 1-2 England World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
19.06 Almaty Kazakhstan 0-3 Austria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
19.06 Taupo New Zealand 0-0 Brazil Friendly  
19.06 East Hartford USA 2-2 France Friendly  
18.06 Prague Czech Republic 5-2 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
18.06 Zenica Bosnia & Herzegovina 1-1 Poland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
18.06 Santa Maria da Feira Portugal 0-2 Norway World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
18.06 Helsinki Finland 4-0 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
18.06 San Cristóbal Dominican Republic 7-0 Saint Lucia Caribbean Cup Qualifier Group 5
18.06 Vancouver Canada 1-2 Germany Friendly  
16.06 Auckland New Zealand 1-1 Brazil Friendly  
15.06 Haapsalu Estonia 1-1 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
15.06 Vejle Denmark 1-1 Iceland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
14.06 Tallaght Ireland 1-0 Croatia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
14.06 Domžale Slovenia 1-2 Russia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
14.06 Prague Czech Republic 0-4 Italy World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
14.06 Inđija Serbia 5-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
14.06 Wohlen Switzerland 9-0 Israel World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
14.06 Zenica Bosnia & Herzegovina 1-0 Northern Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
14.06 Motherwell Scotland 1-3 Sweden World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
14.06 Fier Albania 0-3 Portugal World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
14.06 Bergen Norway 6-0 Greece World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
14.06 Minsk Belarus 0-3 England World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
14.06 Lviv Ukraine 7-0 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
14.06 Haverfordwest Wales 1-0 Turkey World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
14.06 Wiener Neustadt Austria 3-1 Finland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
14.06 Almaty Kazakhstan 1-2 Hungary World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
14.06 Tampa USA 1-0 France Friendly  
11.06 Rémire-Montjoly (French Guiana) Brazil 0-0 France Friendly  
08.06 Yaoundé Cameroon 1-0 Senegal African Championship Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
08.06 Tamale Ghana 3-0 Ethiopia African Championship Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
08.06 Bizerte Tunisia 2-3 Algeria African Championship Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
08.06 Lusaka Zambia 1-0 Zimbabwe African Championship Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
08.06 Šiauliai Lithuania 0-3 Estonia Baltic Cup  
07.06 Malabo Equatorial Guinea 2-2 Ivory Coast African Championship Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
07.06 Kaduna Nigeria 8-0 Rwanda African Championship Qualifier 2nd Round, 2nd Leg
07.06 Šiauliai (Lithuania) Estonia 4-0 Latvia Baltic Cup  
07.06 Vanderbijlpark South Africa 4-0 Botswana Friendly  
06.06 Šiauliai Lithuania 1-0 Latvia Baltic Cup  
03.06 Mirebalais Haiti 1-0 Cuba Caribbean Cup Qualifier Group 4
01.06 Mirebalais Haiti 3-0 Suriname Caribbean Cup Qualifier Group 4
30.05 Mirebalais (Haiti) Cuba 2-0 Suriname Caribbean Cup Qualifier Group 4
27.05 Saint John's Antigua & Barbuda 1-0 Saint Vincent & the Grenadines Caribbean Cup Qualifier Group 1
27.05 Saint John's (Antigua & Barbuda) US Virgin Islands 1-0 Aruba Caribbean Cup Qualifier Group 1
27.05 Bayamón Puerto Rico 1-1 Martinique Caribbean Cup Qualifier Group 2
27.05 Venetian Road Settlement (Turks & Caicos Islands) Bermuda 3-1 Saint Kitts & Nevis Caribbean Cup Qualifier Group 3
27.05 Venetian Road Settlement Turks & Caicos Islands 0-3 Cayman Islands Caribbean Cup Qualifier Group 3
26.05 Guatemala City Guatemala 0-3 Costa Rica Copa Centroamericana Final
25.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) China 2-1 South Korea Asian Cup 3rd Place Match
25.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Japan 1-0 Australia Asian Cup Final
25.05 Addis Ababa Ethiopia 0-2 Ghana African Championship Qualifier 2nd Round, 1st Leg
25.05 Harare Zimbabwe 0-1 Zambia African Championship Qualifier 2nd Round, 1st Leg
25.05 Saint John's Antigua & Barbuda 1-0 Aruba Caribbean Cup Qualifier Group 1
25.05 Saint John's (Antigua & Barbuda) Saint Vincent & the Grenadines 0-0 US Virgin Islands Caribbean Cup Qualifier Group 1
25.05 Bayamón Puerto Rico 1-0 Barbados Caribbean Cup Qualifier Group 2
25.05 Venetian Road Settlement (Turks & Caicos Islands) Bermuda 2-2 Cayman Islands Caribbean Cup Qualifier Group 3
25.05 Venetian Road Settlement Turks & Caicos Islands 0-4 Saint Kitts & Nevis Caribbean Cup Qualifier Group 3
24.05 Gisenyi Rwanda 1-4 Nigeria African Championship Qualifier 2nd Round, 1st Leg
24.05 M'Bour Senegal 1-1 Cameroon African Championship Qualifier 2nd Round, 1st Leg
24.05 Guatemala City Guatemala 5-0 Belize Copa Centroamericana Group A
24.05 Guatemala City (Guatemala) Panama 4-1 Honduras Copa Centroamericana Group A
24.05 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 3-0 Nicaragua Copa Centroamericana Group B
23.05 Bologhine Algeria 2-1 Tunisia African Championship Qualifier 2nd Round, 1st Leg
23.05 Mitsamiouli Comoros 0-13 South Africa African Championship Qualifier 2nd Round, 1st Leg
23.05 Abidjan Ivory Coast 1-1 Equatorial Guinea African Championship Qualifier 2nd Round, 1st Leg
23.05 Saint John's Antigua & Barbuda 1-0 US Virgin Islands Caribbean Cup Qualifier Group 1
23.05 Saint John's (Antigua & Barbuda) Saint Vincent & the Grenadines 2-0 Aruba Caribbean Cup Qualifier Group 1
23.05 Bayamón (Puerto Rico) Martinique 3-1 Barbados Caribbean Cup Qualifier Group 2
23.05 Venetian Road Settlement (Turks & Caicos Islands) Saint Kitts & Nevis 5-0 Cayman Islands Caribbean Cup Qualifier Group 3
23.05 Venetian Road Settlement Turks & Caicos Islands 0-5 Bermuda Caribbean Cup Qualifier Group 3
22.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Japan 2-1 China
After extra time
Asian Cup Semi-Final
22.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Australia 2-1 South Korea Asian Cup Semi-Final
22.05 Guatemala City Guatemala 3-2 Honduras Copa Centroamericana Group A
22.05 Guatemala City (Guatemala) Panama 13-1 Belize Copa Centroamericana Group A
22.05 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 4-0 El Salvador Copa Centroamericana Group B
21.05 Ho Chi Minh City Vietnam 1-2 Thailand Asian Cup 5th Place Match
20.05 Guatemala City Guatemala 1-0 Panama Copa Centroamericana Group A
20.05 Guatemala City (Guatemala) Honduras 8-0 Belize Copa Centroamericana Group A
20.05 Guatemala City (Guatemala) El Salvador 2-0 Nicaragua Copa Centroamericana Group B
19.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) China 0-0 South Korea Asian Cup Group B
19.05 Thu Dau Mot (Vietnam) Thailand 2-1 Burma Asian Cup Group B
18.05 Thu Dau Mot (Vietnam) Japan 7-0 Jordan Asian Cup Group A
18.05 Ho Chi Minh City Vietnam 0-2 Australia Asian Cup Group A
18.05 Soweto South Africa 0-1 Ghana Friendly  
17.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) China 3-0 Burma Asian Cup Group B
17.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) South Korea 4-0 Thailand Asian Cup Group B
17.05 Guatemala City Guatemala 2-1 El Salvador Friendly  
17.05 Paramaribo Suriname 9-2 French Guiana Friendly  
16.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Australia 3-1 Jordan Asian Cup Group A
16.05 Ho Chi Minh City Vietnam 0-4 Japan Asian Cup Group A
15.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) China 7-0 Thailand Asian Cup Group B
15.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) South Korea 12-0 Burma Asian Cup Group B
14.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Australia 2-2 Japan Asian Cup Group A
14.05 Ho Chi Minh City Vietnam 3-1 Jordan Asian Cup Group A
13.05 Lusaka Zambia 3-0 Rwanda Friendly  
10.05 Saint Helier Jersey 5-1 Guernsey Ladies Muratti  
10.05 Azpeitia Basque Country 2-0 Ireland Friendly  
10.05 San Salvador El Salvador 2-1 Guatemala Friendly  
09.05 Guangzhou China 4-0 Taiwan Friendly  
09.05 David Panama 1-3 Costa Rica Friendly  
08.05 Osnabrück Germany 9-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
08.05 Ptuj Slovenia 0-3 Croatia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
08.05 Tallinn Estonia 0-5 Spain World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
08.05 Skopje Macedonia 0-11 Italy World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
08.05 Vejle Denmark 3-1 Serbia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
08.05 Nyon Switzerland 3-0 Iceland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
08.05 Toftir Faroe Islands 0-3 Poland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
08.05 Växjö Sweden 3-0 Northern Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
08.05 Shrewsbury England 4-0 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
08.05 Bangor Wales 4-0 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
08.05 Winnipeg Canada 1-1 USA Friendly  
08.05 Osaka Japan 2-1 New Zealand Friendly  
08.05 Paju South Korea 5-0 Vietnam Friendly  
07.05 Tallaght Ireland 1-3 Russia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
07.05 Uherské Hradiště Czech Republic 0-0 Romania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
07.05 Ta' Qali Malta 0-2 Israel World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
07.05 Leuven Belgium 0-2 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
07.05 Tønsberg Norway 2-0 Portugal World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
07.05 Mogilev Belarus 1-2 Turkey World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
07.05 Besançon France 4-0 Hungary World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
07.05 Astana Kazakhstan 4-1 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
07.05 David Panama 0-1 Costa Rica Friendly  
05.05 Guangzhou China 6-0 Hong Kong Friendly  
03.05 Sidi Moussa Algeria 1-2 Ivory Coast Friendly  
30.04 Algiers Algeria 1-3 Ivory Coast Friendly  
29.04 Abuja Nigeria 1-0 Cameroon Friendly  
26.04 Opava Czech Republic 6-0 Estonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
24.04 Abuja Nigeria U-15 (Men) 1-0 Nigeria Friendly  
19.04 Amman (Jordan) Bahrain 8-2 Qatar WAFF Championship  
19.04 Amman Jordan 10-0 Palestine WAFF Championship  
17.04 Amman Jordan 7-0 Qatar WAFF Championship  
17.04 Amman (Jordan) Palestine 4-0 Bahrain WAFF Championship  
15.04 Amman Jordan 5-0 Bahrain WAFF Championship  
15.04 Amman (Jordan) Palestine 4-0 Qatar WAFF Championship  
12.04 Soweto South Africa 2-2 Zimbabwe Friendly  
10.04 Mannheim Germany 4-0 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
10.04 Skopje Macedonia 0-10 Spain World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
10.04 Cluj-Napoca Romania 1-2 Italy World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
10.04 Ta' Qal Malta 0-8 Iceland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
10.04 Aarau Switzerland 1-1 Denmark World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
10.04 Zenica Bosnia & Herzegovina 1-3 Scotland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
10.04 Tórshavn Faroe Islands 0-0 Northern Ireland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
10.04 Leuven Belgium 1-2 Norway World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
10.04 Helmond Netherlands 10-1 Albania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
10.04 Niksić Montenegro 1-7 Belarus World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
10.04 Helsinki Finland 4-0 Hungary World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
10.04 San Diego USA 3-0 China Friendly  
09.04 Khimki Russia 1-0 Croatia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
09.04 Serta Portugal 1-0 Greece World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
09.04 Llanelli Wales 1-1 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
09.04 Le Mans France 3-1 Austria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
09.04 Brisbane Australia 2-1 Brazil Friendly  
08.04 Mensdorf Luxembourg 0-4 Cyprus Friendly  
06.04 Brisbane Australia 0-1 Brazil Friendly  
06.04 Addis Ababa Ethiopia 0-0 Cameroon Friendly  
06.04 Commerce City USA 2-0 China Friendly  
05.04 Dublin Ireland 2-3 Germany World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
05.04 Khimki Russia 4-1 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 1
05.04 Vicenza Italy 0-0 Spain World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
05.04 Ramat Gan Israel 0-1 Iceland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
05.04 Zug Switzerland 11-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
05.04 Tórshavn Faroe Islands 1-1 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
05.04 Portadown Northern Ireland 0-4 Sweden World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
05.04 Motherwell Scotland 2-0 Poland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 4
05.04 Durrës Albania 0-6 Belgium World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
05.04 Heraklion Greece 0-6 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
05.04 Falmer England 9-0 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
05.04 Lovech Bulgaria 1-6 Austria World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
05.04 Angers France 7-0 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
05.04 Győr Hungary 0-4 Finland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 7
05.04 Saint Helier Jersey 2-2 Isle of Man
3-2 on pens
Inter-Island Tournament Final
05.04 Saint Helier (Jersey) Jersey Caesarean Select 3-2 Guernsey Inter-Island Tournament 3rd Place Match
04.04 Eskişehir Turkey 1-5 Wales World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
04.04 Saint Helier (Jersey) Isle of Man 5-1 Guernsey Inter-Island Tournament Semi-Final
04.04 Saint Helier Jersey 5-1 Jersey Caesarean Select Inter-Island Tournament Semi-Final
02.04 Mogoșoaia Romania 1-2 France 'B' Friendly  
30.03 Windhoek Namibia 1-0 Ethiopia Friendly  
25.03 Windhoek Namibia 0-3 Ghana Friendly  
22.03 Pärnu Lithuania 1-0 Latvia U-19 Pärnu Tournament Group A
21.03 Windhoek Namibia 1-3 Ghana Friendly  
16.03 Santiago (Chile) Brazil 2-0 Venezuela ODESUR Games 3rd Place Match
16.03 Santiago Chile 1-2 Argentina ODESUR Games Final
14.03 Santiago (Chile) Argentina 0-0 Brazil
5-3 pens
ODESUR Games Semi-Final
14.03 Santiago Chile 0-0 Venezuela
3-1 pens
ODESUR Games Semi-Final
12.03 Santiago Chile 2-0 Bolivia ODESUR Games Group A
12.03 Santiago (Chile) Brazil 2-1 Colombia ODESUR Games Group B
12.03 Santiago (Chile) Venezuela 4-0 Uruguay ODESUR Games Group B
12.03 Faro/Loulé Portugal 1-2 Austria Algarve Cup 11th Place Match
12.03 Parchal (Portugal) Russia 1-0 Norway Algarve Cup 9th Place Match
12.03 Parchal (Portugal) USA 3-0 North Korea Algarve Cup 7th Place Match
12.03 Albufeira (Portugal) China 1-1 Denmark
5-4 pens
Algarve Cup 5th Place Match
12.03 Albufeira (Portugal) Iceland 2-1 Sweden Algarve Cup 3rd Place Match
12.03 Faro/Loulé (Portugal) Germany 3-0 Japan Algarve Cup Final
12.03 Paralimni (Cyprus) New Zealand 1-0 Finland Cyprus Cup 11th Place Match
12.03 Larnaca (Cyprus) Netherlands 4-1 Switzerland Cyprus Cup 9th Place Match
12.03 Paralimni (Cyprus) Australia 5-2 Italy Cyprus Cup 7th Place Match
12.03 Nicosia (Cyprus) Canada 2-1 Ireland Cyprus Cup 5th Place Match
12.03 Larnaca (Cyprus) Scotland 1-1 South Korea
1-3 pens
Cyprus Cup 3rd Place Match
12.03 Nicosia (Cyprus) France 2-0 England Cyprus Cup Final
12.03 Agios Kosmas Greece 3-0 Cyprus Friendly  
11.03 Umag Croatia 2-0 USA U-17 Region 1 Select Istria Cup Group B
11.03 Umag (Croatia) Hungary 4-1 Poland Istria Cup Group B
10.03 Santiago (Chile) Argentina 4-0 Bolivia ODESUR Games Group A
10.03 Santiago (Chile) Brazil 5-0 Venezuela ODESUR Games Group B
10.03 Santiago (Chile) Colombia 2-0 Uruguay ODESUR Games Group B
10.03 Albufeira (Portugal) Germany 3-1 Norway Algarve Cup Group A
10.03 Lagos (Portugal) Iceland 1-0 China Algarve Cup Group A
10.03 Albufeira (Portugal) Denmark 5-3 USA Algarve Cup Group B
10.03 Faro/Loulé (Portugal) Japan 2-1 Sweden Algarve Cup Group B
10.03 Vila Real de Santo António (Portugal) Austria 3-2 Russia Algarve Cup Group C
10.03 Faro/Loulé Portugal 0-2 North Korea Algarve Cup Group C
10.03 Nicosia (Cyprus) England 2-0 Canada Cyprus Cup Group A
10.03 Larnaca (Cyprus) Finland 1-1 Italy Cyprus Cup Group A
10.03 Nicosia (Cyprus) France 3-0 Netherlands Cyprus Cup Group B
10.03 Larnaca (Cyprus) Scotland 4-2 Australia Cyprus Cup Group B
10.03 Paralimni (Cyprus) South Korea 4-0 New Zealand Cyprus Cup Group C
10.03 Paralimni (Cyprus) Ireland 2-1 Switzerland Cyprus Cup Group C
10.03 Umag (Croatia) Slovakia 3-0 Serbia U-19 Istria Cup Group A
10.03 Umag (Croatia) Taiwan 2-0 Belarus Istria Cup Group A
09.03 Umag Croatia 1-3 Poland Istria Cup Group B
09.03 Umag (Croatia) Hungary 4-0 USA U-17 Region 1 Select Istria Cup Group B
09.03 Llanelli Wales 0-0 Romania Friendly  
08.03 Santiago Chile 1-0 Argentina ODESUR Games Group A
08.03 Santiago (Chile) Brazil 0-0 Uruguay ODESUR Games Group B
08.03 Santiago (Chile) Venezuela 1-0 Colombia ODESUR Games Group B
08.03 Umag (Croatia) Belarus 2-2 Slovakia Istria Cup Group A
08.03 Umag (Croatia) Serbia U-19 3-0 Taiwan Istria Cup Group A
08.03 Cayenne French Guiana 1-4 Suriname Friendly  
08.03 Les Abymes Guadeloupe 2-0 Martinique Friendly  
08.03 Makeni Sierra Leone 0-0 Liberia Friendly  
07.03 Albufeira (Portugal) Germany 1-0 China Algarve Cup Group A
07.03 Lagos (Portugal) Iceland 2-1 Norway Algarve Cup Group A
07.03 Parchal (Portugal) Japan 1-0 Denmark Algarve Cup Group B
07.03 Albufeira (Portugal) Sweden 1-0 USA Algarve Cup Group B
07.03 Lagos (Portugal) North Korea 2-0 Austria Algarve Cup Group C
07.03 Parchal Portugal 1-3 Russia Algarve Cup Group C
07.03 Larnaca (Cyprus) Canada 3-1 Italy Cyprus Cup Group A
07.03 Larnaca (Cyprus) England 3-0 Finland Cyprus Cup Group A
07.03 Nicosia (Cyprus) France 3-2 Australia Cyprus Cup Group B
07.03 Nicosia (Cyprus) Scotland 4-3 Netherlands Cyprus Cup Group B
07.03 Paralimni (Cyprus) Ireland 1-1 South Korea Cyprus Cup Group C
07.03 Paralimni (Cyprus) Switzerland 2-1 New Zealand Cyprus Cup Group C
07.03 Umag Croatia 2-2 Hungary Istria Cup Group B
07.03 Umag (Croatia) Poland 2-0 USA U-17 Region 1 Select Istria Cup Group B
07.03 Port Talbot Wales 1-1 Romania Friendly  
06.03 Umag (Croatia) Belarus 6-1 Serbia U-19 Istria Cup Group A
06.03 Umag (Croatia) Taiwan 5-4 Slovakia Istria Cup Group A
06.03 Stanišići Bosnia & Herzegovina 1-2 Slovenia Friendly  
05.03 Albufeira (Portugal) Germany 5-0 Iceland Algarve Cup Group A
05.03 Vila Real de Santo António (Portugal) China 1-0 Norway Algarve Cup Group A
05.03 Parchal (Portugal) Japan 1-1 USA Algarve Cup Group B
05.03 Albufeira (Portugal) Sweden 2-0 Denmark Algarve Cup Group B
05.03 Parchal Portugal 3-2 Austria Algarve Cup Group C
05.03 Lagos (Portugal) North Korea 2-1 Russia Algarve Cup Group C
05.03 Nicosia (Cyprus) Canada 3-0 Finland Cyprus Cup Group A
05.03 Larnaca (Cyprus) England 2-0 Italy Cyprus Cup Group A
05.03 Larnaca (Cyprus) Australia 2-2 Netherlands Cyprus Cup Group B
05.03 Larnaca (Cyprus) France 1-1 Scotland Cyprus Cup Group B
05.03 Paralimni (Cyprus) Ireland 1-1 New Zealand Cyprus Cup Group C
05.03 Paralimni (Cyprus) South Korea 1-1 Switzerland Cyprus Cup Group C
05.03 Bangor Northern Ireland 1-0 Estonia Friendly  
03.03 Belfast Northern Ireland 1-0 Estonia Friendly  
02.03 Machakos Kenya 2-1 Rwanda African Championship Qualifier 1st Round, 2nd Leg
02.03 Harare Zimbabwe 2-1 Botswana African Championship Qualifier 1st Round, 2nd Leg
01.03 Accra Ghana 3-0 Burkina Faso African Championship Qualifier 1st Round, 2nd Leg
01.03 Rabat Morocco 0-0 Algeria African Championship Qualifier 1st Round, 2nd Leg
01.03 Bizerte Tunisia 2-2 Egypt African Championship Qualifier 1st Round, 2nd Leg
01.03 Tallinn Estonia 8-2 Latvia Friendly  
28.02 Bamako Mali 0-1 Ivory Coast African Championship Qualifier 1st Round, 2nd Leg
28.02 Dar es Salaam Tanzania 1-1 Zambia African Championship Qualifier 1st Round, 2nd Leg
28.02 Santiago Chile 0-0 Venezuela Friendly 3 x 30 mins
16.02 Ouagadougou Burkina Faso 0-3 Ghana African Championship Qualifier 1st Round, 1st Leg
16.02 6th of October City Egypt 0-3 Tunisia African Championship Qualifier 1st Round, 1st Leg
16.02 Kigali Rwanda 1-0 Kenya African Championship Qualifier 1st Round, 1st Leg
15.02 Abidjan Ivory Coast 4-0 Mali African Championship Qualifier 1st Round, 1st Leg
15.02 Yongchuan China 1-0 North Korea 4 Nations Tournament  
15.02 Yongchuan (China) Mexico 2-1 New Zealand 4 Nations Tournament  
14.02 Algiers Algeria 2-0 Morocco African Championship Qualifier 1st Round, 1st Leg
14.02 Gaborone Botswana 0-1 Zimbabwe African Championship Qualifier 1st Round, 1st Leg
14.02 Lusaka Zambia 2-1 Tanzania African Championship Qualifier 1st Round, 1st Leg
13.02 Novara Italy 6-1 Czech Republic World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
13.02 Logroño Spain 12-0 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 2
13.02 Ta' Qali Malta 0-3 Serbia World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
13.02 Komotini Greece 0-5 Norway World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
13.02 Adana Turkey 0-1 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 6
13.02 Yongchuan China 3-1 Mexico 4 Nations Tournament  
13.02 Yongchuan (China) North Korea 1-0 New Zealand 4 Nations Tournament  
13.02 Eerikkilä Finland 3-1 Scotland Friendly  
13.02 Atlanta USA 8-0 Russia Friendly  
12.02 Petah Tikva Israel 0-5 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 3
12.02 Zwolle Netherlands 1-1 Belgium World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
12.02 Abrantes Portugal 7-1 Albania World Cup Qualifier Europe, Qualifying Round, Group 5
12.02 Koetschette Luxembourg 0-12 Poland Friendly  
11.02 Yongchuan China 1-0 New Zealand 4 Nations Tournament  
11.02 Yongchuan (China) North Korea 2-0 Mexico 4 Nations Tournament  
08.02 Amiens France 3-0 Sweden Friendly  
08.02 Ghent Belgium 1-0 Poland Friendly  
08.02 Manzini Swaziland 1-3 Botswana Friendly  
08.02 Boca Raton USA 7-0 Russia Friendly  
07.02 Manzini Swaziland 0-3 Botswana Friendly  
02.02 Fort-de-France Martinique 2-1 Dominica Friendly 70 mins
31.01 Frisco USA 1-0 Canada Friendly  
25.01 6th of October City Egypt 1-2 Zimbabwe Friendly  
22.01 6th of October City Egypt 3-2 Zimbabwe Friendly  
17.01 Algiers Algeria 3-0 Senegal Friendly  
17.01 La Manga (Spain) England 1-1 Norway Friendly  
16.01 La Manga (Spain) England 1-0 Ireland Friendly Training Match
16.01 Machico Portugal 1-2 Switzerland Friendly  
15.01 Agios Kosmas Greece 0-4 Romania Friendly  
14.01 Sidi Moussa Algeria 1-2 Senegal Friendly  
14.01 La Manga (Spain) Netherlands 3-0 Ireland Friendly Training Match (4 x 20 mins)
14.01 Funchal Portugal 1-2 Switzerland Friendly  
14.01 La Manga Spain 1-2 Norway Friendly  
12.01 Guangzhou China 4-0 Hong Kong Friendly