FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S FOOTBALL - 2012 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking Women's Non-FIFA Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking Men's Non-FIFA Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
22.12 Harare Zimbabwe 5-0 Botswana Friendly
19.12 São Paulo Brazil 2-2 Denmark São Paulo Tournament Final
19.12 São Paulo (Brazil) Mexico 2-0 Portugal São Paulo Tournament 3rd Place Match
16.12 São Paulo Brazil 2-1 Denmark São Paulo Tournament Group Stage
16.12 São Paulo (Brazil) Portugal 1-0 Mexico São Paulo Tournament Group Stage
15.12 Boca Raton USA 4-1 China Friendly
13.12 São Paulo Brazil 1-2 Mexico São Paulo Tournament Group Stage
13.12 São Paulo (Brazil) Denmark 0-0 Portugal São Paulo Tournament Group Stage
12.12 Houston USA 4-0 China Friendly
10.12 Moruleng South Africa 3-0 Botswana Friendly
09.12 São Paulo Brazil 4-0 Portugal São Paulo Tournament Group Stage
09.12 São Paulo (Brazil) Denmark 5-0 Mexico São Paulo Tournament Group Stage
08.12 Detroit USA 2-0 China Friendly
03.12 Alajuela Costa Rica 0-4 Trinidad & Tobago Friendly
01.12 Glendale USA 2-0 Ireland Friendly
29.11 Halle {Saale} Germany 1-1 France Friendly  
28.11 Alajuela Costa Rica 1-0 Trinidad & Tobago Friendly
28.11 Niederkorn Luxembourg 0-6 Faroe Islands Friendly
28.11 Portland USA 5-0 Ireland Friendly
27.11 Kuwait City Kuwait 1-3 Maldives Friendly
25.11 Bambous Mauritius 1-2 Réunion Friendly
25.11 Velsen-Zuid Netherlands 2-0 Wales Friendly
24.11 Shenzhen (China) Taiwan 2-1 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 2nd Round
24.11 Shenzhen China 2-1 Australia East Asian Cup Qualifier 2nd Round
24.11 Kuwait City Kuwait 1-1 Maldives Friendly
22.11 Shenzhen (China) Australia 4-0 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 2nd Round
22.11 Shenzhen China 2-0 Taiwan East Asian Cup Qualifier 2nd Round
20.11 Shenzhen (China) Australia 7-0 Taiwan East Asian Cup Qualifier 2nd Round
20.11 Shenzhen China 6-0 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 2nd Round
11.11 Malabo Equatorial Guinea 4-0 South Africa African Championship Final
11.11 Malabo (Equatorial Guinea) Cameroon 1-0 Nigeria African Championship 3rd Place Match
11.11 Ta' Qali Malta 2-0 Estonia Friendly  
09.11 Ta' Qali Malta 2-0 Estonia Friendly  
07.11 Malabo Equatorial Guinea 2-0 Cameroon African Championship Semi-Final
07.11 Malabo (Equatorial Guinea) South Africa 1-0 Nigeria African Championship Semi-Final
04.11 Bata (Equatorial Guinea) Cameroon 0-0 Ethiopia African Championship Group B
04.11 Malabo (Equatorial Guinea) Nigeria 3-1 Ivory Coast African Championship Group B
03.11 Malabo Equatorial Guinea 5-0 Senegal African Championship Group A
03.11 Bata (Equatorial Guinea) South Africa 4-1 DR Congo African Championship Group A
01.11 Bata (Equatorial Guinea) Cameroon 4-1 Ivory Coast African Championship Group B
01.11 Bata (Equatorial Guinea) Nigeria 3-0 Ethiopia African Championship Group B
31.10 Malabo Equatorial Guinea 6-0 DR Congo African Championship Group A
31.10 Bata (Equatorial Guinea) South Africa 1-0 Senegal African Championship Group A
29.10 Bata (Equatorial Guinea) Ivory Coast 5-0 Ethiopia African Championship Group B
29.10 Malabo (Equatorial Guinea) Nigeria 2-1 Cameroon African Championship Group B
28.10 Malabo Equatorial Guinea 1-0 South Africa African Championship Group A
28.10 Malabo (Equatorial Guinea) DR Congo 1-0 Senegal African Championship Group A
28.10 Bethlehem Palestine 2-4 United Arab Emirates Friendly  
25.10 Reykjavík Iceland 3-2 Ukraine European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
25.10 Rostov-on-Don Russia 1-1 Austria European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
24.10 Las Rozas de Madrid Spain 3-2 Scotland
After extra time
European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
24.10 Eindhoven Netherlands 1-1 France Friendly  
23.10 Växjö Sweden 3-0 Switzerland Friendly  
23.10 East Hartford USA 2-2 Germany Friendly  
22.10 Yaoundé Cameroon 1-1 South Africa Friendly  
21.10 Saint Pölten Austria 0-2 Russia European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
20.10 Glasgow Scotland 1-1 Spain European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
20.10 Sevastopol Ukraine 2-3 Iceland European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
20.10 Paris France 2-2 England Friendly  
20.10 Bridgeview USA 1-1 Germany Friendly  
18.10 Kinshasa DR Congo 0-0 Cameroon Friendly  
16.10 Daveyton South Africa 1-1 Zimbabwe Friendly  
14.10 Bingerville Ivory Coast 2-1 Senegal Friendly  
13.10 Nasrec South Africa 1-0 Zimbabwe Friendly  
12.10 Abidjan Ivory Coast 6-0 Senegal Friendly  
29.09 Addis Ababa Ethiopia 5-0 Kenya Friendly  
27.09 Junglinster Luxembourg 0-10 Equatorial Guinea Friendly  
22.09 Ho Chi Minh City Vietnam 0-0 Burma
After extra time, 4-3 pens
Southeast Asian Cup Final
22.09 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 14-1 Laos Southeast Asian Cup 3rd Place Match
20.09 Ho Chi Minh City (Vietnam) Burma 1-0 Thailand Southeast Asian Cup Semi-Final
20.09 Ho Chi Minh City Vietnam 7-0 Laos Southeast Asian Cup Semi-Final
19.09 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 1-0 Macedonia European Championship Qualifier Group 1
19.09 Athens Greece 0-0 Italy European Championship Qualifier Group 1
19.09 Khimki Russia 1-1 Poland European Championship Qualifier Group 1
19.09 Duisburg Germany 10-0 Turkey European Championship Qualifier Group 2
19.09 Karagandy Kazakhstan 1-0 Switzerland European Championship Qualifier Group 2
19.09 Madrid Spain 0-0 Romania European Championship Qualifier Group 2
19.09 Sopron Hungary 9-0 Bulgaria European Championship Qualifier Group 3
19.09 Belfast Northern Ireland 0-2 Belgium European Championship Qualifier Group 3
19.09 Oslo Norway 2-1 Iceland European Championship Qualifier Group 3
19.09 Ramat Gan Israel 0-2 Ireland European Championship Qualifier Group 4
19.09 Edinburgh Scotland 0-5 France European Championship Qualifier Group 4
19.09 Mogilev Belarus 1-0 Slovakia European Championship Qualifier Group 5
19.09 Helsinki Finland 0-1 Ukraine European Championship Qualifier Group 5
19.09 Walsall England 3-0 Croatia European Championship Qualifier Group 6
19.09 Inđija Serbia 3-0 Slovenia European Championship Qualifier Group 6
19.09 Yerevan Armenia 0-2 Czech Republic European Championship Qualifier Group 7
19.09 Vejle Denmark 2-0 Portugal European Championship Qualifier Group 7
19.09 Commerce City USA 6-2 Australia Friendly  
18.09  Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 3-0 Laos Southeast Asian Cup Group B
17.09  Ho Chi Minh City (Vietnam) Philippines 7-2 Singapore Southeast Asian Cup Group A
17.09  Ho Chi Minh City Vietnam 2-1 Burma Southeast Asian Cup Group A
16.09 San Benedetto del Tronto Italy 1-0 Poland European Championship Qualifier Group 1
16.09  Ho Chi Minh City (Vietnam) Laos 3-2 Malaysia Southeast Asian Cup Group B
16.09 Colombo (Sri Lanka) India 3-1 Nepal SAFF Championship Final
16.09 Carson USA 2-1 Australia Friendly  
15.09 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 1-1 Greece European Championship Qualifier Group 1
15.09 Prilep Macedonia 0-6 Russia European Championship Qualifier Group 1
15.09 Karagandy Kazakhstan 0-7 Germany European Championship Qualifier Group 2
15.09 İstanbul Turkey 1-3 Switzerland European Championship Qualifier Group 2
15.09 Reykjavík Iceland 2-0 Northern Ireland European Championship Qualifier Group 3
15.09 Oslo Norway 3-2 Belgium European Championship Qualifier Group 3
15.09 Guingamp France 4-0 Ireland European Championship Qualifier Group 4
15.09 Llanelli Wales 1-2 Scotland European Championship Qualifier Group 4
15.09 Mogilev Belarus 0-5 Ukraine European Championship Qualifier Group 5
15.09 Tallinn Estonia 0-5 Finland European Championship Qualifier Group 5
15.09 Lendava Slovenia 1-0 Croatia European Championship Qualifier Group 6
15.09 Saint Pölten Austria 3-1 Denmark European Championship Qualifier Group 7
15.09  Ho Chi Minh City (Vietnam) Burma 11-0 Singapore Southeast Asian Cup Group A
15.09  Ho Chi Minh City Vietnam 4-2 Philippines Southeast Asian Cup Group A
15.09 Kirkwall Orkney 3-8 Shetland Mitchell Shield  
15.09 Gothenburg Sweden 2-1 Netherlands Friendly  
14.09  Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 4-0 Malaysia Southeast Asian Cup Group B
14.09 Colombo (Sri Lanka) India 11-0 Afghanistan SAFF Championship Semi-Final
14.09 Colombo Sri Lanka 0-3 Nepal SAFF Championship Semi-Final
13.09  Ho Chi Minh City (Vietnam) Burma 3-0 Philippines Southeast Asian Cup Group A
13.09  Ho Chi Minh City Vietnam 10-0 Singapore Southeast Asian Cup Group A
13.09 Indianapolis (USA) Australia 4-0 Haiti Friendly  
12.09 Colombo (Sri Lanka) Nepal 7-1 Afghanistan SAFF Championship Group B
12.09 Colombo (Sri Lanka) Pakistan 3-0 Maldives SAFF Championship Group B
11.09 Colombo (Sri Lanka) India 11-0 Bhutan SAFF Championship Group A
11.09 Colombo Sri Lanka 2-1 Bangladesh SAFF Championship Group A
10.09 Colombo (Sri Lanka) Afghanistan 4-0 Pakistan SAFF Championship Group B
10.09 Colombo (Sri Lanka) Nepal 5-0 Maldives SAFF Championship Group B
09.09 Colombo (Sri Lanka) Bangladesh 1-0 Bhutan SAFF Championship Group A
09.09 Colombo Sri Lanka 0-5 India SAFF Championship Group A
08.09 Colombo (Sri Lanka) Afghanistan 1-1 Maldives SAFF Championship Group B
08.09 Colombo (Sri Lanka) Nepal 8-0 Pakistan SAFF Championship Group B
07.09 Colombo (Sri Lanka) India 3-0 Bangladesh SAFF Championship Group A
07.09 Colombo Sri Lanka 4-0 Bhutan SAFF Championship Group A
02.09 Singapore Singapore 1-5 Malaysia Friendly
01.09 Rochester USA 8-0 Costa Rica Friendly
30.08 Dunfermline Scotland 2-2 Norway Friendly
28.08 Radlje ob Dravi Slovenia 1-2 Romania Friendly
25.08 Haapsalu Estonia 0-2 Slovakia European Championship Qualifier Group 5
24.08 Mogilev Belarus 3-2 Latvia Friendly
24.08 Stara Pazova Serbia 2-3 Hungary Friendly
22.08 Altach Austria 1-2 Switzerland Friendly
22.08 Mogilev Belarus 3-0 Latvia Friendly
09.08 Coventry (England) Canada 1-0 France Olympic Games 3rd Place Match
09.08 London (England) USA 2-1 Japan Olympic Games Final
08.08 Verviers Belgium 3-5 Wales Friendly  
08.08 Ndola Zambia 0-5 Zimbabwe Friendly  
06.08 London (England) Japan 2-1 France Olympic Games Semi-Final
06.08 Manchester (England) USA 4-3 Canada
After extra time
Olympic Games Semi-Final
05.08 Beringen Belgium 1-1 Wales Friendly  
04.08 Greenock Scotland 1-1 Iceland Friendly  
03.08 Glasgow (Scotland) France 2-1 Sweden Olympic Games Quarter-Final
03.08 Coventry (England) Great Britain 0-2 Canada Olympic Games Quarter-Final
03.08 Cardiff (Wales) Japan 2-0 Brazil Olympic Games Quarter-Final
03.08 Newcastle upon Tyne (England) USA 2-0 New Zealand Olympic Games Quarter-Final
31.07 London (England) Great Britain 1-0 Brazil Olympic Games Group E
31.07 Coventry (England) New Zealand 3-1 Cameroon Olympic Games Group E
31.07 Newcastle upon Tyne (England) Canada 2-2 Sweden Olympic Games Group F
31.07 Cardiff (Wales) Japan 0-0 South Africa Olympic Games Group F
31.07 Newcastle upon Tyne (England) France 1-0 Colombia Olympic Games Group G
31.07 Manchester (England) USA 1-0 North Korea Olympic Games Group G
28.07 Cardiff (Wales) Great Britain 3-0 Cameroon Olympic Games Group E
28.07 Cardiff (Wales) Brazil 1-0 New Zealand Olympic Games Group E
28.07 Coventry (England) Canada 3-0 South Africa Olympic Games Group F
28.07 Coventry (England) Japan 0-0 Sweden Olympic Games Group F
28.07 Glasgow (Scotland) France 5-0 North Korea Olympic Games Group G
28.07 Glasgow (Scotland) USA 3-0 Colombia Olympic Games Group G
25.07 Cardiff (Wales) Brazil 5-0 Cameroon Olympic Games Group E
25.07 Cardiff (Wales) Great Britain 1-0 New Zealand Olympic Games Group E
25.07 Coventry (England) Japan 2-1 Canada Olympic Games Group F
25.07 Coventry (England) Sweden 4-1 South Africa Olympic Games Group F
25.07 Glasgow (Scotland) North Korea 2-0 Colombia Olympic Games Group G
25.07 Glasgow (Scotland) USA 4-2 France Olympic Games Group G
21.07 Yona Guam 3-4 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 1st Round
20.07 Middlesbrough (England) Great Britain 0-0 Sweden Friendly  
19.07 Yona (Guam) Hong Kong 11-0 Northern Mariana Islands East Asian Cup Qualifier 1st Round
19.07 Paris France 2-0 Japan Friendly  
19.07 Llanelli Wales 2-4 North Korea Friendly  
17.07 Yona Guam 6-0 Northern Mariana Islands East Asian Cup Qualifier 1st Round
17.07 Savièse (Switzerland) Brazil 2-1 Canada Matchworld Women's Cup
17.07 Savièse (Switzerland) New Zealand 2-1 Colombia Matchworld Women's Cup
15.07 Birmingham (England) Great Britain 3-1 South Africa Friendly
15.07 Aberdeen Scotland 2-0 Cameroon Friendly
15.07 Middlesbrough (England) USA 2-0 Norway Friendly Closed door match
14.07 Châtel-Saint-Denis (Switzerland) Brazil 2-1 Colombia Matchworld Women's Cup
14.07 Châtel-Saint-Denis (Switzerland) Canada 2-0 New Zealand Matchworld Women's Cup
11.07 Beauvais France 3-0 Russia Friendly
11.07 Tokyo Japan 3-0 Australia Kirin Cup
09.07 Vevey (Switzerland) Canada 1-0 Colombia Friendly
08.07 Turriff (Scotland) Cameroon 2-0 Northern Ireland Friendly
04.07 Orléans France 6-0 Romania Friendly  
01.07 Le Moule Guadeloupe 4-0 Dominica Foot Fam Fò Tournament
01.07 Le Moule (Guadeloupe) Martinique 1-0 Antigua & Barbuda Foot Fam Fò Tournament
01.07 Le Moule (Guadeloupe) Antigua & Barbuda 0-0 Dominica
2-3 pens
Foot Fam Fò Tournament
01.07 Le Moule Guadeloupe 0-0 Martinique
3-2 pens
Foot Fam Fò Tournament
30.06 Saint-François Guadeloupe 1-0 Antigua & Barbuda Foot Fam Fò Tournament
30.06 Saint-François (Guadeloupe) Martinique 2-0 Dominica Foot Fam Fò Tournament
30.06 Sandy USA 2-1 Canada Friendly
29.06 Teresópolis Brazil 3-0 Brazil U-20 Friendly
27.06 Wollongong Australia 2-0 New Zealand Friendly
26.06 Malabo Equatorial Guinea 2-1 DR Congo Friendly
24.06 Wollongong Australia 1-1 New Zealand Friendly
24.06 Malabo Equatorial Guinea 3-0 DR Congo Friendly
23.06 San Sebastián Basque Country 1-0 Slovakia Friendly
23.06 Lagos Nigeria 0-0 South Africa Friendly
21.06 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 0-1 Russia European Championship Qualifier Group 1
21.06 Buftea Romania 4-2 Switzerland European Championship Qualifier Group 2
21.06 Madrid Spain 4-0 Turkey European Championship Qualifier Group 2
21.06 Lovech Bulgaria 0-10 Iceland European Championship Qualifier Group 3
21.06 Cork Ireland 0-1 Scotland European Championship Qualifier Group 4
21.06 Velenje Slovenia 0-4 England European Championship Qualifier Group 6
20.06 Toruń Poland 4-0 Macedonia European Championship Qualifier Group 1
20.06 Szombathely Hungary 1-3 Belgium European Championship Qualifier Group 3
20.06 Sarpsborg Norway 2-0 Northern Ireland European Championship Qualifier Group 3
20.06 Wrexham Wales 5-0 Israel European Championship Qualifier Group 4
20.06 Helsinki Finland 4-0 Belarus European Championship Qualifier Group 5
20.06 Senec Slovakia 0-2 Ukraine European Championship Qualifier Group 5
20.06 Jakovo Serbia 0-4 Netherlands European Championship Qualifier Group 6
20.06 Vejle Denmark 1-0 Czech Republic European Championship Qualifier Group 7
20.06 Albany New Zealand 1-0 China Friendly  
20.06 Gothenburg Sweden 0-1 Japan 3-Nations Tournament
18.06 Halmstad (Sweden) USA 4-1 Japan 3-Nations Tournament
17.06 Salford England 1-0 Netherlands European Championship Qualifier Group 6
17.06 Yaoundé Cameroon 1-1 Ghana
9-8 pens
African Championship Qualifying Round, 2nd Leg
17.06 Mangere New Zealand 3-1 China Friendly  
16.06 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 0-2 Poland European Championship Qualifier Group 1
16.06 Turin Italy 9-0 Macedonia European Championship Qualifier Group 1
16.06 Krasnoarmeysk [Moscow Oblast] Russia 4-0 Greece European Championship Qualifier Group 1
16.06 Aarau Switzerland 4-3 Spain European Championship Qualifier Group 2
16.06 Reykjavík Iceland 3-0 Hungary European Championship Qualifier Group 3
16.06 Sarpsborg Norway 11-0 Bulgaria European Championship Qualifier Group 3
16.06 Cork Ireland 0-1 Wales European Championship Qualifier Group 4
16.06 Edinburgh Scotland 8-0 Israel European Championship Qualifier Group 4
16.06 Otepää Estonia 2-4 Belarus European Championship Qualifier Group 5
16.06 Chernihiv Ukraine 1-2 Finland European Championship Qualifier Group 5
16.06 Vrbovec Croatia 1-4 Serbia European Championship Qualifier Group 6
16.06 Prague Czech Republic 2-3 Austria European Championship Qualifier Group 7
16.06 Maputo Mozambique 0-5 Ivory Coast African Championship Qualifying Round, 2nd Leg
16.06 Lagos Nigeria  4-0 Zimbabwe African Championship Qualifying Round, 2nd Leg
16.06 Dakar Senegal 0-0 Morocco
5-4 pens
African Championship Qualifying Round, 2nd Leg
16.06 KaNyamazane South Africa 2-1 Zambia African Championship Qualifying Round, 2nd Leg
16.06 Dar es Salaam Tanzania 0-1 Ethiopia African Championship Qualifying Round, 2nd Leg
16.06 Halmstad Sweden 1-3 USA 3-Nations Tournament
14.06 Mogoşoaia Romania 1-5 North Korea Friendly  
12.06 Mogoşoaia Romania 2-4 North Korea Friendly  
10.06 Tartu Estonia 6-0 Latvia Baltic Cup
09.06 Tartu (Estonia) Latvia 1-1 Lithuania Baltic Cup
09.06 Koksijde Belgium 2-2 North Korea Friendly
09.06 Addis Ababa Ethiopia 0-0 Ghana Friendly
08.06 Tartu Estonia 3-0 Lithuania Baltic Cup
05.06 Hoenderloo Netherlands 2-0 North Korea Friendly  
03.06 Saint-Denis Réunion 3-0 Mauritius Friendly
03.06 Phokeng South Africa 1-1 Nigeria Friendly
02.06 Klarenbeek (Netherlands) North Korea 2-1 Belgium Friendly  
01.06 Woezik Netherlands 4-1 North Korea Friendly Training match
31.05 Bielefeld Germany 5-0 Romania European Championship Qualifier Group 2
30.05 Moncton Canada 1-0 China Friendly
29.05 Vogošća Bosnia & Herzegovina 5-0 Bosnia & Herzegovina U-19 Friendly
29.05 Senec Slovakia 1-3 North Korea Friendly
27.05 Addis Ababa Ethiopia 2-1 Tanzania African Championship Qualifying Round, 1st Leg
27.05 Harare Zimbabwe 0-2 Nigeria African Championship Qualifying Round, 1st Leg
27.05 Brading Isle of Wight 1-1 Isle of Man
After extra time, 5-6 pens
Appleby Women's Tournament
27.05 Hämeenlinna Finland 1-0 Belgium Friendly
27.05 Senec Slovakia 2-1 Slovenia Friendly
27.05 Chester USA 4-1 China Friendly
26.05 Abidjan Ivory Coast 7-0 Mozambique African Championship Qualifying Round, 1st Leg
26.05 Accra Ghana 1-1 Cameroon African Championship Qualifying Round, 1st Leg
26.05 Rabat Morocco 0-0 Senegal African Championship Qualifying Round, 1st Leg
26.05 Lusaka Zambia 1-4 South Africa African Championship Qualifying Round, 1st Leg
26.05 Brading (Isle of Wight, England) Isle of Man 2-0 Jersey Appleby Women's Tournament
26.05 Purbach am Neusiedlersee Austria 5-0 Serbia Friendly
26.05 Doha Qatar 2-0 Kuwait Friendly
26.05 Kirkcaldy Scotland 1-4 Sweden Friendly
26.05 Wohlen Switzerland 1-0 Ireland Friendly
25.05 Brading Isle of Wight 6-0 Jersey Appleby Women's Tournament
24.05 Ryazan Russia 2-0 Belarus Friendly
23.05 Telki Hungary 0-4 Ukraine Friendly
22.05 Pogradec Albania 2-0 Macedonia Friendly
20.05 Dar es Salaam Tanzania 2-5 South Africa Friendly
19.05 Belfast Northern Ireland 4-1 Bulgaria European Championship Qualifier Group 3
18.05 Shkodër Albania 4-3 Montenegro Friendly
15.05 Bar Montenegro 2-4 Albania Friendly
12.05 Dar es Salaam Tanzania 1-4 Zimbabwe Friendly
09.05 Starogard Gdański Poland 1-3 Scotland Friendly
06.05 Saint Helier Jersey 1-0 Guernsey Ladies Muratti
28.04 Hwange Zimbabwe 3-1 Zambia Friendly
25.04 Lurgan Northern Ireland 0-1 Hungary European Championship Qualifier Group 3
05.04 Bascharage Luxembourg 2-3 Malta Friendly
05.04 Kobe Japan 4-1 Brazil Kirin Cup
05.04 Wiener Neustadt Austria 1-0 Portugal European Championship Qualifier Group 7
05.04 Venlo Netherlands 3-1 Slovenia European Championship Qualifier Group 6
05.04 Sevastopol Ukraine 5-0 Estonia European Championship Qualifier Group 5
05.04 Vantaa Finland 2-0 Slovakia European Championship Qualifier Group 5
05.04 Edinburgh Scotland 2-1 Ireland European Championship Qualifier Group 4
05.04 Aarau Switzerland 0-6 Germany European Championship Qualifier Group 2
05.04 Madrid Spain 13-0 Kazakhstan European Championship Qualifier Group 2
04.04 Prague Czech Republic 0-2 Denmark European Championship Qualifier Group 7
04.04 Caen France 4-0 Wales European Championship Qualifier Group 4
04.04 Kecskemét Hungary 0-5 Norway European Championship Qualifier Group 3
04.04 Dessel Belgium 1-0 Iceland European Championship Qualifier Group 3
04.04 Krasnoarmeysk [Moscow Oblast] Russia 0-2 Italy European Championship Qualifier Group 1
04.04 Athens Greece 2-2 Macedonia European Championship Qualifier Group 1
04.04 Port Moresby Papua New Guinea 0-7 New Zealand Olympic Games Qualifier Oceania, 2nd Round, 2nd Leg
03.04 Chiba (Japan) USA 3-0 Brazil Kirin Cup
01.04 Sendai Japan 1-1 USA Kirin Cup
01.04 Yerevan Armenia 2-4 Austria European Championship Qualifier Group 7
31.03 Malmö Sweden 3-1 Canada Friendly
31.03 Doha Qatar 4-1 Maldives Friendly
31.03 Tondela Portugal 2-5 Czech Republic European Championship Qualifier Group 7
31.03 Vrbovec Croatia 0-6 England European Championship Qualifier Group 6
31.03 Senec Slovakia 0-1 Finland European Championship Qualifier Group 5
31.03 Le Havre France 2-0 Scotland European Championship Qualifier Group 4
31.03 Lovech Bulgaria 0-3 Norway European Championship Qualifier Group 3
31.03 Aarau Switzerland 5-0 Turkey European Championship Qualifier Group 2
31.03 Buftea Romania 3-0 Kazakhstan European Championship Qualifier Group 2
31.03 Mannheim Germany 5-0 Spain European Championship Qualifier Group 2
31.03 Krasnoarmeysk [Moscow Oblast] Russia 8-0 Macedonia European Championship Qualifier Group 1
31.03 Ferrara Italy 4-0 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Group 1
31.03 Athens Greece 1-1 Poland European Championship Qualifier Group 1
31.03 Whangarei New Zealand 8-0 Papua New Guinea Olympic Games Qualifier Oceania, 2nd Round, 1st Leg
24.03 Foxborough (USA) Canada 2-1 Brazil Friendly
21.03 Nasrec South Africa 1-1 Ghana
5-4 pens
Friendly
21.03 Mondercange Luxembourg 0-4 Belgium U-19 Friendly
20.03 Ta' Qali Malta 1-4 Northern Ireland U-19 Friendly
18.03 Ta' Qali Malta 3-0 Northern Ireland U-19 Friendly
15.03 Podgorica Montenegro 2-2 Bosnia & Herzegovina Friendly
13.03 Bar Montenegro 2-3 Bosnia & Herzegovina Friendly
11.03 Road Town British Virgin Islands 2-0 US Virgin Islands Friendly
09.03 Road Town British Virgin Islands 0-1 US Virgin Islands Friendly
07.03 Loulé (Portugal) Ireland 2-1 Hungary Algarve Cup 11th Place Match
07.03 Faro/Loulé Portugal 0-1 China Algarve Cup 9th Place Match
07.03 Quarteira (Portugal) Norway 3-0 Wales Algarve Cup 7th Place Match
07.03 Ferreiras (Portugal) Denmark 3-1 Iceland Algarve Cup 5th Place Match
07.03 Parchal (Portugal) USA 4-0 Sweden Algarve Cup 3rd Place Match
07.03 Faro/Loulé (Portugal) Germany 4-3 Japan Algarve Cup Final
07.03 Veitongo (Tonga) Vanuatu 2-0 Samoa Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Rnd, 3rd Place
07.03 Veitongo Tonga 0-2 Papua New Guinea Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round, Final
06.03 Larnaca (Cyprus) Switzerland 5-0 Northern Ireland Cyprus Cup 11th Place Match
06.03 Paralimni (Cyprus) Scotland 2-0 South Africa Cyprus Cup 9th Place Match
06.03 Larnaca (Cyprus) Netherlands 2-2 New Zealand
4-2 pens
Cyprus Cup 7th Place Match
06.03 Larnaca (Cyprus) South Korea 1-1 Finland
7-6 pens
Cyprus Cup 5th Place Match
06.03 Paralimni (Cyprus) Italy 3-1 England Cyprus Cup 3rd Place Match
06.03 Larnaca (Cyprus) France 2-0 Canada Cyprus Cup Final
05.03 Vila Real de Santo António (Portugal) Wales 2-1 Hungary Algarve Cup Group C
05.03 Faro/Loulé Portugal 2-1 Ireland Algarve Cup Group C
05.03 Faro/Loulé (Portugal) Japan 1-0 USA Algarve Cup Group B
05.03 Ferreiras (Portugal) Denmark 1-0 Norway Algarve Cup Group B
05.03 Lagos (Portugal) Iceland 1-0 China Algarve Cup Group A
05.03 Parchal (Portugal) Germany 4-0 Sweden Algarve Cup Group A
05.03 Veitongo Tonga 6-1 Samoa Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round Group
05.03 Veitongo (Tonga) Papua New Guinea 11-1 Vanuatu Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round Group
04.03 Paralimni (Cyprus) South Africa 2-0 Northern Ireland Cyprus Cup Group C
04.03 Paralimni (Cyprus) New Zealand 1-1 South Korea Cyprus Cup Group C
04.03 Larnaca (Cyprus) Italy 2-1 Scotland Cyprus Cup Group B
04.03 Nicosia (Cyprus) Canada 1-0 Netherlands Cyprus Cup Group B
04.03 Nicosia (Cyprus) France 3-0 England Cyprus Cup Group A
04.03 Larnaca (Cyprus) Finland 3-1 Switzerland Cyprus Cup Group A
03.03 Le Lamentin Martinique 1-2 Guadeloupe Friendly
03.03 Veitongo Tonga 0-2 Papua New Guinea Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round Group
03.03 Veitongo (Tonga) Samoa 4-3 Vanuatu Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round Group
02.03 Umag Croatia 0-1 Slovakia Friendly
02.03 Parchal Portugal 4-0 Hungary Algarve Cup Group C
02.03 Ferreiras (Portugal) Ireland 0-0 Wales Algarve Cup Group C
02.03 Lagos (Portugal) USA 2-1 Norway Algarve Cup Group B
02.03 Parchal (Portugal) Japan 2-0 Denmark Algarve Cup Group B
02.03 Ferreiras (Portugal) Sweden 4-1 Iceland Algarve Cup Group A
02.03 Vila Real de Santo António (Portugal) Germany 1-0 China Algarve Cup Group A
01.03 Paralimni (Cyprus) South Korea 1-0 Northern Ireland Cyprus Cup Group C
01.03 Paralimni (Cyprus) New Zealand 0-0 South Africa Cyprus Cup Group C
01.03 Nicosia (Cyprus) Scotland 2-1 Netherlands Cyprus Cup Group B
01.03 Nicosia (Cyprus) Canada 2-1 Italy Cyprus Cup Group B
01.03 Larnaca (Cyprus) France 2-1 Finland Cyprus Cup Group A
01.03 Larnaca (Cyprus) England 1-0 Switzerland Cyprus Cup Group A
01.03 Veitongo Tonga 5-2 Vanuatu Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round Group
01.03 Veitongo (Tonga) Papua New Guinea 7-2 Samoa Olympic Games Qualifier Oceania, 1st Round Group
29.02 Umag Croatia 1-4 Slovakia Friendly
29.02 Parchal Portugal 0-1 Wales Algarve Cup Group C
29.02 Silves (Portugal) Hungary 1-0 Ireland Algarve Cup Group C
29.02 Lagos (Portugal) USA 5-0 Denmark Algarve Cup Group B
29.02 Parchal (Portugal) Japan 2-1 Norway Algarve Cup Group B
29.02 Vila Real de Santo António (Portugal) Sweden 1-0 China Algarve Cup Group A
29.02 Lagos (Portugal) Germany 1-0 Iceland Algarve Cup Group A
28.02 Paralimni (Cyprus) South Korea 2-1 South Africa Cyprus Cup Group C
28.02 Paralimni (Cyprus) New Zealand 2-0 Northern Ireland Cyprus Cup Group C
28.02 Larnaca (Cyprus) Netherlands 2-1 Italy Cyprus Cup Group B
28.02 Larnaca (Cyprus) Canada 5-1 Scotland Cyprus Cup Group B
28.02 Nicosia (Cyprus) France 3-0 Switzerland Cyprus Cup Group A
28.02 Nicosia (Cyprus) England 3-1 Finland Cyprus Cup Group A
25.02 Amendoeira (Portugal) USA 3-0 China Friendly Training Match
25.02 Larnaca (Cyprus) England 2-1 South Korea Friendly Training Match
19.02 Chongqing (China) South Korea 3-2 Mexico Yongchuan Tournament
19.02 Chongqing China 0-0 North Korea Yongchuan Tournament
17.02 Chongqing (China) North Korea 1-0 Mexico Yongchuan Tournament
17.02 Chongqing China 0-0 South Korea Yongchuan Tournament
16.02 Doha Qatar 0-2 Afghanistan Friendly
16.02 Eerikkilä Finland 1-3 Russia Friendly
15.02 Santiago de Compostela Spain 4-1 Austria Friendly
15.02 Nîmes France 2-1 Netherlands Friendly
15.02 Chongqing (China) North Korea 1-0 South Korea Yongchuan Tournament
15.02 Chongqing China 1-0 Mexico Yongchuan Tournament
15.02 Cartaxo Portugal 6-0 Armenia European Championship Qualifier Group 7
15.02 Dessel Belgium 2-2 Northern Ireland European Championship Qualifier Group 3
15.02 İzmir Turkey 0-5 Germany European Championship Qualifier Group 2
15.02 Thessaloniki Greece 2-3 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Group 1
14.02 Belek (Turkey) Poland 1-0 Belarus Friendly
13.02 Frisco USA 0-0 New Zealand Friendly Closed door match
11.02 Frisco USA 2-1 New Zealand Friendly
09.02 Al-Khader Palestine 0-4 Italy U-20 Friendly
07.02 Hebron Palestine 0-7 Italy U-20 Friendly
05.02 Belfast Northern Ireland 1-5 Scotland Friendly
29.01 Harare Zimbabwe 2-1 Botswana African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
29.01 Blantyre Malawi 4-2 Zambia African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
29.01 Dar es Salaam Tanzania 5-2 Namibia African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
29.01 Conakry Guinea 0-5 Ivory Coast African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
29.01 Accra Ghana 5-0 Mali African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
29.01 Addis Ababa Ethiopia 4-0 Egypt African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
29.01 Vancouver Canada 0-4 USA Olympic Games Qualifier CONCACAF, Final
28.01 Soliman Tunisia 2-0 Morocco
3-5 pens
African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
28.01 Kinshasa DR Congo 4-0 Uganda African Championship Preliminary Round, 2nd Leg
27.01 Vancouver (Canada) USA 3-0 Costa Rica Olympic Games Qualifier CONCACAF, Semi-Final
27.01 Vancouver Canada 3-1 Mexico Olympic Games Qualifier CONCACAF, Semi-Final
24.01 Vancouver (Canada) USA 4-0 Mexico Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group B
24.01 Vancouver (Canada) Guatemala 6-0 Dominican Republic Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group B
23.01 Vancouver (Canada) Haiti 3-0 Cuba Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group A
23.01 Vancouver Canada 5-1 Costa Rica Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group A
22.01 Riga Latvia 7-0 Latvia U-19 Friendly
22.01 Vancouver (Canada) USA 13-0 Guatemala Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group B
22.01 Vancouver (Canada) Mexico 7-0 Dominican Republic Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group B
21.01 Vancouver (Canada) Costa Rica 2-0 Haiti Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group A
21.01 Vancouver Canada 2-0 Cuba Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group A
20.01 Vancouver (Canada) USA 14-0 Dominican Republic Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group B
20.01 Vancouver (Canada) Mexico 5-0 Guatemala Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group B
19.01 Vancouver (Canada) Costa Rica 2-0 Cuba Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group A
19.01 Vancouver Canada 6-0 Haiti Olympic Games Qualifier CONCACAF, Group A
17.01 La Manga (Spain) Sweden 2-0 Norway Friendly
16.01 Havana Cuba 1-0 Dominican Republic Friendly
15.01 Bamako Mali 0-3 Ghana African Championship Preliminary Round, 1st Leg
14.01 Riga Latvia 9-0 Latvia U-17 Friendly
14.01 Havana Cuba 4-1 Dominican Republic Friendly
14.01 Lusaka Zambia 7-0 Malawi African Championship Preliminary Round, 1st Leg
14.01 Kampala Uganda 1-1 DR Congo African Championship Preliminary Round, 1st Leg
14.01 Windhoek Namibia 0-2 Tanzania African Championship Preliminary Round, 1st Leg
14.01 Rabat Morocco 2-0 Tunisia African Championship Preliminary Round, 1st Leg
14.01 Cairo Egypt 4-2 Ethiopia African Championship Preliminary Round, 1st Leg
14.01 Abidjan Ivory Coast 5-1 Guinea African Championship Preliminary Round, 1st Leg
14.01 Gaborone Botswana 0-1 Zimbabwe African Championship Preliminary Round, 1st Leg
13.01 La Manga (Spain) England 2-1 Norway Friendly Training Match