FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S FOOTBALL - 2010 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking Women's Non-FIFA Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking Men's Non-FIFA Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
30.12 Zarqa Jordan 0-3 Tunisia Friendly
28.12 Zarqa Jordan 4-4 Tunisia Friendly
27.12 Riga Latvia 1-0 Latvia U-19 Friendly
23.12 Cox's Bazar (Bangladesh) India 1-0 Nepal SAFF Championship Final
22.12 Harare Zimbabwe 0-3 South Africa Friendly
21.12 Cox's Bazar Bangladesh 0-3 Nepal SAFF Championship Semi-Final
20.12 Cox's Bazar (Bangladesh) India 8-0 Pakistan SAFF Championship Semi-Final
19.12 São Paulo (Brazil) Netherlands 2-1 Mexico São Paulo Tournament 3rd Place Match
19.12 São Paulo Brazil 2-2 Canada
Canada won tournament on overall record
São Paulo Tournament Final
18.12 Riga Latvia 0-29 Latvia U-18 (men) Friendly
18.12 Cox's Bazar (Bangladesh) Nepal 12-0 Pakistan SAFF Championship Group B
18.12 Cox's Bazar (Bangladesh) Afghanistan 2-2 Maldives SAFF Championship Group B
17.12 Cox's Bazar (Bangladesh) Bhutan 1-1 Sri Lanka SAFF Championship Group A
17.12 Cox's Bazar Bangladesh 0-6 India SAFF Championship Group A
16.12 Cox's Bazar (Bangladesh) Pakistan 3-0 Afghanistan SAFF Championship Group B
15.12 São Paulo (Brazil) Netherlands 3-1 Mexico São Paulo Tournament Group Match
15.12 São Paulo Brazil 0-0 Canada São Paulo Tournament Group Match
15.12 Cox's Bazar (Bangladesh) India 7-0 Sri Lanka SAFF Championship Group A
15.12 Cox's Bazar Bangladesh 9-0 Bhutan SAFF Championship Group A
14.12 Cox's Bazar (Bangladesh) Pakistan 2-1 Maldives SAFF Championship Group B
14.12 Cox's Bazar (Bangladesh) Nepal 13-0 Afghanistan SAFF Championship Group B
13.12 Cox's Bazar (Bangladesh) India 18-0 Bhutan SAFF Championship Group A
13.12 Cox's Bazar Bangladesh 2-0 Sri Lanka SAFF Championship Group A
12.12 São Paulo (Brazil) Canada 1-0 Mexico São Paulo Tournament Group Match
12.12 São Paulo Brazil 3-2 Netherlands São Paulo Tournament Group Match
12.12 Cox's Bazar (Bangladesh) Nepal 6-0 Maldives SAFF Championship Group B
09.12 São Paulo (Brazil) Canada 5-0 Netherlands São Paulo Tournament Group Match
09.12 São Paulo Brazil 3-0 Mexico São Paulo Tournament Group Match
06.12 Dhaka Bangladesh 7-0 Bhutan Friendly
28.11 Lanžhot Czech Republic 1-2 Hungary Friendly
27.11 Bridgeview USA 1-0 Italy World Cup Qualifier Final Play-off, 2nd Leg
26.11 Lipót Hungary 3-4 Czech Republic Friendly
25.11 Apatin Serbia 1-0 Slovenia Friendly
25.11 Leverkusen Germany 8-0 Nigeria Friendly
24.11 Wrexham Wales 8-1 Bulgaria Friendly
22.11 Guangzhou China 0-2 South Korea Asian Games 3rd Place Match
22.11 Guangzhou (China) Japan 1-0 North Korea Asian Games Final
21.11 Quito (Ecuador) Colombia 1-0 Argentina Copa América Final Group
21.11 Quito (Ecuador) Brazil 3-1 Chile Copa América Final Group
20.11 Guangzhou (China) North Korea 3-1 South Korea
After extra time
Asian Games Semi-Final
20.11 Guangzhou China 0-1 Japan
After extra time
Asian Games Semi-Final
20.11 Padova Italy 0-1 USA World Cup Qualifier Final Play-off, 1st Leg
19.11 Angers France 5-0 Poland Friendly
19.11 Latacunga (Ecuador) Brazil 5-0 Colombia Copa América Final Group
19.11 Latacunga (Ecuador) Argentina 0-0 Chile Copa América Final Group
18.11 Guangzhou (China) Japan 0-0 North Korea Asian Games Group B
18.11 Guangzhou (China) Vietnam 3-0 Jordan Asian Games Group A
18.11 Guangzhou China 0-0 South Korea
7-8 pens
Asian Games Group A
17.11 Latacunga (Ecuador) Chile 1-1 Colombia Copa América Final Group
17.11 Latacunga (Ecuador) Brazil 4-0 Argentina Copa América Final Group
16.11 Guangzhou (China) North Korea 2-0 Thailand Asian Games Group B
16.11 Guangzhou (China) South Korea 5-0 Jordan Asian Games Group A
16.11 Guangzhou China 1-0 Vietnam Asian Games Group A
14.11 Daveyton South Africa 2-0 Cameroon African Championship 3rd Place Match
14.11 Daveyton (South Africa) Nigeria 4-2 Equatorial Guinea African Championship Final
14.11 Guangzhou (China) Japan 4-0 Thailand Asian Games Group B
14.11 Guangzhou (China) South Korea 6-1 Vietnam Asian Games Group A
14.11 Guangzhou China 10-1 Jordan Asian Games Group A
13.11 Cuenca (Ecuador) Colombia 8-0 Uruguay Copa América Group B
13.11 Cuenca (Ecuador) Brazil 3-0 Paraguay Copa América Group B
12.11 Latacunga Ecuador 1-0 Argentina Copa América Group A
12.11 Latacunga (Ecuador) Bolivia 2-1 Peru Copa América Group A
11.11 Cuenca (Ecuador) Venezuela 5-2 Uruguay Copa América Group B
11.11 Cuenca (Ecuador) Brazil 2-1 Colombia Copa América Group B
11.11 Daveyton South Africa 1-3 Equatorial Guinea
After extra time
African Championship Semi-Final
11.11 Daveyton (South Africa) Nigeria 5-1 Cameroon African Championship Semi-Final
10.11 Ambato Ecuador 4-3 Bolivia Copa América Group A
10.11 Ambato (Ecuador) Chile 3-1 Peru Copa América Group A
09.11 Azogues (Ecuador) Paraguay 4-0 Uruguay Copa América Group B
09.11 Azogues (Ecuador) Colombia 5-0 Venezuela Copa América Group B
08.11 Riobamba (Ecuador) Chile 3-0 Bolivia Copa América Group A
08.11 Riobamba (Ecuador) Argentina 2-0 Peru Copa América Group A
08.11 Daveyton (South Africa) Equatorial Guinea 3-1 Ghana African Championship Group B
08.11 Tembisa (South Africa) Cameroon 2-1 Algeria African Championship Group B
08.11 Cancún (Mexico) USA 3-0 Costa Rica CONCACAF Gold Cup 3rd Place Match
08.11 Cancún Mexico 0-1 Canada CONCACAF Gold Cup Final
07.11 Marsa Tunisia 8-4 Palestine Friendly
07.11 Baddagana Sri Lanka 3-0 Maldives Friendly
07.11 Loja (Ecuador) Paraguay 4-0 Venezuela Copa América Group B
07.11 Loja (Ecuador) Brazil 4-0 Uruguay Copa América Group B
07.11 Daveyton South Africa 4-0 Mali African Championship Group A
07.11 Tembisa (South Africa) Nigeria 3-0 Tanzania African Championship Group A
06.11 Ambato Ecuador 2-1 Peru Copa América Group A
06.11 Ambato (Ecuador) Argentina 2-1 Chile Copa América Group A
05.11 Kalutara Sri Lanka 2-0 Maldives Friendly
05.11 Loja (Ecuador) Colombia 3-0 Paraguay Copa América Group B
05.11 Loja (Ecuador) Brazil 4-0 Venezuela Copa América Group B
05.11 Daveyton (South Africa) Equatorial Guinea 1-0 Algeria African Championship Group B
05.11 Daveyton (South Africa) Cameroon 2-1 Ghana African Championship Group B
05.11 Cancún Mexico 2-1 USA CONCACAF Gold Cup Semi-Final
05.11 Cancún (Mexico) Canada 4-0 Costa Rica CONCACAF Gold Cup Semi-Final
04.11 Latacunga Ecuador 1-2 Chile Copa América Group A
04.11 Latacunga (Ecuador) Argentina 3-0 Bolivia Copa América Group A
04.11 Daveyton South Africa 1-2 Nigeria African Championship Group A
04.11 Daveyton (South Africa) Mali 3-2 Tanzania African Championship Group A
02.11 Daveyton (South Africa) Ghana 2-1 Algeria African Championship Group B
02.11 Daveyton (South Africa) Cameroon 2-2 Equatorial Guinea African Championship Group B
02.11 Cancún (Mexico) Trinidad & Tobago 4-1 Guyana CONCACAF Gold Cup Group A
02.11 Cancún Mexico 0-3 Canada CONCACAF Gold Cup Group A
01.11 Daveyton (South Africa) Nigeria 5-0 Mali African Championship Group A
01.11 Cancún (Mexico) USA 4-0 Costa Rica CONCACAF Gold Cup Group B
01.11 Cancún (Mexico) Haiti 1-0 Guatemala CONCACAF Gold Cup Group B
31.10 Daveyton South Africa 2-1 Tanzania African Championship Group A
31.10 Cancún Mexico 2-0 Trinidad & Tobago CONCACAF Gold Cup Group A
31.10 Cancún (Mexico) Canada 8-0 Guyana CONCACAF Gold Cup Group A
30.10 Cancún (Mexico) USA 9-0 Guatemala CONCACAF Gold Cup Group B
30.10 Cancún (Mexico) Costa Rica 3-0 Haiti CONCACAF Gold Cup Group B
29.10 Cancún Mexico 7-2 Guyana CONCACAF Gold Cup Group A
29.10 Cancún (Mexico) Canada 1-0 Trinidad & Tobago CONCACAF Gold Cup Group A
28.10 Vršac Serbia 2-4 Romania Friendly
28.10 Wolfsburg Germany 2-1 Australia Friendly
28.10 Riffa (Bahrain) Jordan 1-0 Egypt Arabia Cup Final
28.10 Cancún (Mexico) USA 5-0 Haiti CONCACAF Gold Cup Group B
28.10 Cancún (Mexico) Costa Rica 1-0 Guatemala CONCACAF Gold Cup Group B
27.10 Riffa Bahrain 5-1 Palestine Arabia Cup 3rd Place Match
27.10 Aarau Switzerland 2-4 Italy World Cup Qualifier Repechage 2, 2nd Leg
26.10 Falkenberg Sweden 3-1 Norway Friendly
26.10 Gaborone Botswana 1-1 Tanzania Friendly
25.10 Gaborone Botswana 2-3 Tanzania Friendly
25.10 Riffa (Bahrain) Egypt 4-0 Palestine Arabia Cup Semi-Final
25.10 Riffa Bahrain 0-3 Jordan Arabia Cup Semi-Final
24.10 Johannesburg South Africa 4-0 Zimbabwe Friendly
24.10 Vladikavkaz Russia 3-0 Ukraine Friendly
24.10 Teresópolis Brazil 7-0 Haiti
Abandoned after 70 mins due to fog
Friendly
23.10 Suwon (South Korea) England 3-0 New Zealand Friendly Training Match
23.10 Cancún (Mexico) Canada 5-0 Guatemala Friendly Training Match
23.10 Riffa (Bahrain) Lebanon 9-0 Iraq Arabia Cup Group B
23.10 Riffa (Bahrain) Egypt 1-0 Jordan Arabia Cup Group B
23.10 Suwon South Korea 2-1 Australia Peace Queen Cup Final
23.10 Chernihiv Zambia 2-1 Botswana Olympic Games Qualifier Africa, Preliminary Round, 2nd Leg
23.10 Treviso Italy 1-0 Switzerland World Cup Qualifier Repechage 2, 1st Leg
22.10 Manama (Bahrain) Syria 12-0 Qatar Arabia Cup Group A
22.10 Manama Bahrain 2-0 Palestine Arabia Cup Group A
21.10 Manama (Bahrain) Jordan 3-1 Lebanon Arabia Cup Group B
21.10 Manama (Bahrain) Egypt 15-0 Iraq Arabia Cup Group B
21.10 Suwon (South Korea) Mexico 1-0 Taiwan Peace Queen Cup Group B
21.10 Suwon (South Korea) England 0-0 New Zealand Peace Queen Cup Group A
20.10 Manama (Bahrain) Palestine 18-0 Qatar Arabia Cup Group A
20.10 Manama Bahrain 3-1 Syria Arabia Cup Group A
19.10 Manama (Bahrain) Jordan 20-0 Iraq Arabia Cup Group B
19.10 Manama (Bahrain) Egypt 5-1 Lebanon Arabia Cup Group B
19.10 Suwon (South Korea) Australia 1-0 Taiwan Peace Queen Cup Group B
19.10 Suwon South Korea 0-0 England Peace Queen Cup Group A
18.10 Guatemala City Guatemala 2-2 Trinidad & Tobago Friendly
18.10 Riffa (Bahrain) Palestine 5-3 Syria Arabia Cup Group A
18.10 Riffa Bahrain 17-0 Qatar Arabia Cup Group A
17.10 Suwon (South Korea) Australia 3-1 Mexico Peace Queen Cup Group B
17.10 Suwon South Korea 0-0 New Zealand Peace Queen Cup Group A
16.10 Guatemala City Guatemala 2-3 Trinidad & Tobago Friendly
14.10 Manama Bahrain 1-4 Jordan Friendly
09.10 Tembisa South Africa 2-2 Mali Friendly
08.10 Auckland New Zealand 11-0 Papua New Guinea Oceania Championship Final
08.10 Auckland (New Zealand) Cook Islands 2-0 Solomon Islands Oceania Championship 3rd Place Match
08.10 Latina Italy 0-0 Ukraine World Cup Qualifier Repechage 1, 2nd Leg
07.10 Auckland (New Zealand) Tonga 2-1 Tahiti Friendly
07.10 Aarau Switzerland 0-0 Denmark World Cup Qualifier Repechage 1, 2nd Leg
06.10 Chester USA 1-1 China Friendly
06.10 Auckland (New Zealand) Papua New Guinea 1-0 Cook Islands Oceania Championship Semi-Final
06.10 Auckland New Zealand 8-0 Solomon Islands Oceania Championship Semi-Final
04.10 Auckland (New Zealand) Papua New Guinea 3-0 Tonga Oceania Championship Group B
04.10 Auckland (New Zealand) Fiji 0-0 Solomon Islands Oceania Championship Group B
03.10 Auckland New Zealand 7-0 Tahiti Oceania Championship Group A
03.10 Auckland (New Zealand) Cook Islands 2-0 Vanuatu Oceania Championship Group A
03.10 Vejle Denmark 1-3 Switzerland World Cup Qualifier Repechage 1, 1st Leg
02.10 Kennesaw USA 2-1 China Friendly
02.10 Auckland (New Zealand) Tonga 2-1 Fiji Oceania Championship Group B
02.10 Auckland (New Zealand) Papua New Guinea 2-1 Solomon Islands Oceania Championship Group B
02.10 Lobatse Botswana 1-4 Zambia Olympic Games Qualifier Africa, Preliminary Round, 1st Leg
02.10 Chernihiv Ukraine 0-3 Italy World Cup Qualifier Repechage 1, 1st Leg
01.10 Auckland (New Zealand) Tahiti 5-1 Vanuatu Oceania Championship Group A
01.10 Auckland New Zealand 10-0 Cook Islands Oceania Championship Group A
30.09 Toronto Canada 3-1 China Friendly
30.09 Auckland (New Zealand) Solomon Islands 4-0 Tonga Oceania Championship Group B
30.09 Auckland (New Zealand) Papua New Guinea 3-0 Fiji Oceania Championship Group B
29.09 Auckland New Zealand 14-0 Vanuatu Oceania Championship Group A
29.09 Auckland (New Zealand) Cook Islands 1-0 Tahiti Oceania Championship Group A
20.09 Bogotá Colombia 2-1 Chile Friendly
18.09 Bogotá Colombia 2-0 Chile Friendly
16.09 Wohlen Switzerland 2-3 England World Cup Qualifier Europe Play-off, 2nd Leg
16.09 Vejle Denmark 2-2 Sweden
After extra time
World Cup Qualifier Europe Play-off, 2nd Leg
15.09 Dresden Germany 5-0 Canada Friendly
15.09 Bærum Norway 2-0 Ukraine World Cup Qualifier Europe Play-off, 2nd Leg
15.09 Gubbio Italy 2-3 France World Cup Qualifier Europe Play-off, 2nd Leg
12.09 Shrewsbury England 2-0 Switzerland World Cup Qualifier Europe Play-off, 1st Leg
11.09 Chernihiv Ukraine 0-1 Norway World Cup Qualifier Europe Play-off, 1st Leg
11.09 Gothenburg Sweden 2-1 Denmark World Cup Qualifier Europe Play-off, 1st Leg
11.09 Besançon France 0-0 Italy World Cup Qualifier Europe Play-off, 1st Leg
05.09 Lesetlheng South Africa 0-2 Cameroon Friendly
25.08 Växjö Sweden 5-1 Wales World Cup Qualifier Europe, Group 8
25.08 Horní Počernice Czech Republic 8-0 Azerbaijan World Cup Qualifier Europe, Group 8
25.08 Mariehamn Finland 4-1 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Group 7
25.08 Yerevan Armenia 0-3 Portugal World Cup Qualifier Europe, Group 7
25.08 Krasnoarmeysk Russia 8-0 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Group 6
25.08 Dublin Ireland 3-0 Israel World Cup Qualifier Europe, Group 6
25.08 Samsun Turkey 2-2 Austria World Cup Qualifier Europe, Group 5
25.08 Chernihiv Ukraine 3-1 Poland World Cup Qualifier Europe, Group 4
25.08 Mogoşoaia Romania 2-3 Hungary World Cup Qualifier Europe, Group 4
25.08 Arta Greece 1-2 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Group 3
25.08 Vejle Denmark 0-0 Scotland World Cup Qualifier Europe, Group 3
25.08 Prilep Macedonia 0-7 Norway World Cup Qualifier Europe, Group 2
25.08 Molodechno Belarus 2-0 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Group 2
25.08 Belfast Northern Ireland 3-1 Croatia World Cup Qualifier Europe, Group 1
25.08 Troyes France 7-0 Serbia World Cup Qualifier Europe, Group 1
25.08 Rakvere Estonia 0-5 Iceland World Cup Qualifier Europe, Group 1
22.08 Tallinn Estonia 1-1 Croatia World Cup Qualifier Europe, Group 1
21.08 Kirkwall Orkney 0-3 Shetland Mitchell Shield
21.08 Newtown Wales 15-0 Azerbaijan World Cup Qualifier Europe, Group 8
21.08 Prague Czech Republic 0-1 Sweden World Cup Qualifier Europe, Group 8
21.08 Fribourg Switzerland 8-0 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Group 6
21.08 Wexford Ireland 1-1 Russia World Cup Qualifier Europe, Group 6
21.08 Krems Austria 0-4 England World Cup Qualifier Europe, Group 5
21.08 Chernihiv Ukraine 3-1 Romania World Cup Qualifier Europe, Group 4
21.08 Dumbarton Scotland 4-1 Greece World Cup Qualifier Europe, Group 3
21.08 Tbilisi Georgia 1-1 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Group 3
21.08 Senec Slovakia 0-4 Norway World Cup Qualifier Europe, Group 2
21.08 Molodechno Belarus 0-4 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Group 2
21.08 Požarevac Serbia 0-0 Northern Ireland World Cup Qualifier Europe, Group 1
21.08 Reykjavík Iceland 0-1 France World Cup Qualifier Europe, Group 1
15.08 Velsen-Zuid Netherlands 2-0 Ireland Friendly
01.08 Mérida Venezuela 1-1 Puerto Rico Central American & Caribbean Games
01.08 Mérida (Venezuela) Haiti 1-0 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games
01.08 Mérida (Venezuela) Guatemala 4-1 Nicaragua Central American & Caribbean Games
30.07 Mérida Venezuela 3-1 Haiti Central American & Caribbean Games
30.07 Mérida (Venezuela) Trinidad & Tobago 3-2 Guatemala Central American & Caribbean Games
30.07 Mérida (Venezuela) Puerto Rico 3-1 Nicaragua Central American & Caribbean Games
29.07 Walsall England 3-0 Turkey World Cup Qualifier
28.07 Mérida Venezuela 1-0 Nicaragua Central American & Caribbean Games
28.07 Mérida (Venezuela) Trinidad & Tobago 3-2 Puerto Rico Central American & Caribbean Games
28.07 Mérida (Venezuela) Guatemala 2-1 Haiti Central American & Caribbean Games
26.07 Mérida Venezuela 1-0 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games
26.07 Mérida (Venezuela) Haiti 1-1 Nicaragua Central American & Caribbean Games
26.07 Mérida (Venezuela) Guatemala 1-1 Puerto Rico Central American & Caribbean Games
24.07 Johannesburg South Africa 6-0 Tanzania Friendly
24.07 Mérida Venezuela 2-1 Guatemala Central American & Caribbean Games
24.07 Mérida (Venezuela) Trinidad & Tobago 4-0 Nicaragua Central American & Caribbean Games
24.07 Mérida (Venezuela) Haiti 2-0 Puerto Rico Central American & Caribbean Games
24.07 Coleraine Northern Ireland 3-0 Estonia World Cup Qualifier Europe, Group 1
23.07 Wolbrom Poland 1-2 Scotland Friendly
21.07 Damascus Syria 1-4 Jordan Friendly
19.07 Damascus Syria 0-8 Jordan Friendly
17.07 East Hartford USA 3-0 Sweden Friendly
13.07 Omaha USA 1-1 Sweden Friendly
05.07 San Luis Anáhuac (Mexico) Guatemala 2-2 Venezuela U-17
3-4 pens
Copa San Luis Final
03.07 San Luis Anáhuac (Mexico) Venezuela U-17 2-0 Guatemala Copa San Luis Group Stage
03.07 Providence Guyana 3-1 Cuba CONCACAF Gold Cup Qualifier Caribbean Play-Off, 2nd Leg
26.06HavanaCuba 1-0 GuyanaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean Play-Off, 1st Leg
24.06Krasnoarmeysk [Moscow Oblast]Russia 4-0 IsraelWorld Cup QualifierEurope, Group 6
24.06SegoviaSpain 9-0 MaltaWorld Cup QualifierEurope, Group 5
24.06RacibórzPoland 1-0 Bosnia & HerzegovinaWorld Cup QualifierEurope, Group 4
24.06KilmarnockScotland 0-1 DenmarkWorld Cup QualifierEurope, Group 3
23.06GothenburgSweden 17-0 AzerbaijanWorld Cup QualifierEurope, Group 8
23.06CartaxoPortugal 1-0 SloveniaWorld Cup QualifierEurope, Group 7
23.06VantaaFinland 1-3 ItalyWorld Cup QualifierEurope, Group 7
23.06KokshetauKazakhstan 2-4 SwitzerlandWorld Cup QualifierEurope, Group 6
23.06AngerAustria 4-0 TurkeyWorld Cup QualifierEurope, Group 5
23.06MogoşoaiaRomania 0-0 UkraineWorld Cup QualifierEurope, Group 4
23.06SkienNorway 3-0 BelarusWorld Cup QualifierEurope, Group 2
23.06PrilepMacedonia 1-6 SlovakiaWorld Cup QualifierEurope, Group 2
23.06ColeraineNorthern Ireland 0-0 SerbiaWorld Cup QualifierEurope, Group 1
23.06TallinnEstonia 0-6 FranceWorld Cup QualifierEurope, Group 1
22.06ReykjavíkIceland 3-0 CroatiaWorld Cup QualifierEurope, Group 1
20.06NancyFrance 3-0 CroatiaWorld Cup QualifierEurope, Group 1
19.06OleaiNorthern Mariana Islands 0-1 GuamMarianas Cup
19.06GothenburgSweden 0-0 Czech RepublicWorld Cup QualifierEurope, Group 8
19.06TubizeBelgium 11-0 AzerbaijanWorld Cup QualifierEurope, Group 8
19.06PortogruaroItaly 6-0 SloveniaWorld Cup QualifierEurope, Group 7
19.06VantaaFinland 4-1 PortugalWorld Cup QualifierEurope, Group 7
19.06Krasnoarmeysk [Moscow Oblast]Russia 0-3 SwitzerlandWorld Cup QualifierEurope, Group 6
19.06AstanaKazakhstan 0-1 IsraelWorld Cup QualifierEurope, Group 6
19.06Aranda de DueroSpain 2-2 EnglandWorld Cup QualifierEurope, Group 5
19.06KielcePoland 0-0 HungaryWorld Cup QualifierEurope, Group 4
19.06SarajevoBosnia & Herzegovina 0-5 UkraineWorld Cup QualifierEurope, Group 4
19.06VejleDenmark 7-0 GreeceWorld Cup QualifierEurope, Group 3
19.06SofiaBulgaria 0-5 ScotlandWorld Cup QualifierEurope, Group 3
19.06Zlaté MoravceSlovakia 0-2 BelarusWorld Cup QualifierEurope, Group 2
19.06ZwolleNetherlands 2-2 NorwayWorld Cup QualifierEurope, Group 2
19.06ReykjavíkIceland 2-0 Northern IrelandWorld Cup QualifierEurope, Group 1
19.06RakvereEstonia 1-0 SerbiaWorld Cup QualifierEurope, Group 1
13.06ZwolleNetherlands 4-1 BelgiumFriendly
09.06OttensheimAustria 6-0 MaltaWorld Cup QualifierEurope, Group 5
08.06ZugSwitzerland 0-1 ScotlandFriendly
06.06AccraGhana 3-0 SenegalAfrican Championship Qualifier1st Round, 2nd Leg
06.06LoenhoutBelgium 0-2 NetherlandsFriendly
05.06WohlenSwitzerland 3-3 ScotlandFriendly
05.06TallinnEstonia 2-1 Northern IrelandWorld Cup QualifierEurope, Group 1
05.06TunisTunisia 0-1 AlgeriaAfrican Championship Qualifier1st Round, 2nd Leg
05.06AbujaNigeria 3-1 Ivory CoastAfrican Championship Qualifier1st Round, 2nd Leg
05.06BamakoMali 1-2 GuineaAfrican Championship Qualifier1st Round, 2nd Leg
05.06AsmaraEritrea 3-3 TanzaniaAfrican Championship Qualifier1st Round, 2nd Leg
05.06YaoundéCameroon 3-0 DR CongoAfrican Championship Qualifier1st Round, 2nd Leg
05.06XewkijaGozo 0-3 PadaniaVIVA World Cup
03.06XewkijaGozo 0-4 PadaniaVIVA World Cup
03.06HamarNorway 1-1 CanadaFriendly
30.05ChengduChina 0-2 JapanAsian Cup3rd Place Match
30.05Chengdu (China)Australia 1-1 North Korea
After extra time, 5-4 pens
Asian CupFinal
27.05ChengduChina 0-1 North Korea
After extra time
Asian CupSemi-Final
27.05Chengdu (China)Australia 1-0 JapanAsian CupSemi-Final
24.05Chengdu (China)Thailand 2-0 BurmaAsian CupGroup B
24.05Chengdu (China)Japan 2-1 North KoreaAsian CupGroup B
23.05DumbartonScotland 2-0 Northern IrelandFriendly
23.05WindhoekNamibia 1-5 Equatorial GuineaAfrican Championship Qualifier1st Round, 1st Leg
23.05Dar es SalaamTanzania 8-1 EritreaAfrican Championship Qualifier1st Round, 1st Leg
23.05AbidjanIvory Coast 1-2 NigeriaAfrican Championship Qualifier1st Round, 1st Leg
23.05ConakryGuinea 0-2 MaliAfrican Championship Qualifier1st Round, 1st Leg
23.05Chengdu (China)South Korea 5-0 VietnamAsian CupGroup A
23.05ChengduChina 1-0 AustraliaAsian CupGroup A
22.05DakarSenegal 0-1 GhanaAfrican Championship Qualifier1st Round, 1st Leg
22.05KoléaAlgeria 1-1 TunisiaAfrican Championship Qualifier1st Round, 1st Leg
22.05ClevelandUSA 4-0 GermanyFriendly
22.05Chengdu (China)Japan 4-0 ThailandAsian CupGroup B
22.05Chengdu (China)North Korea 2-0 BurmaAsian CupGroup B
21.05Chengdu (China)Australia 3-1 South KoreaAsian CupGroup A
21.05ChengduChina 5-0 VietnamAsian CupGroup A
21.05KinshasaDR Congo 0-2 CameroonAfrican Championship Qualifier1st Round, 1st Leg
20.05Chengdu (China)North Korea 3-0 ThailandAsian CupGroup B
20.05Chengdu (China)Japan 8-0 BurmaAsian CupGroup B
20.05Ta' QaliMalta 0-6 EnglandWorld Cup QualifierEurope, Group 5
20.05ChernihivUkraine 4-2 HungaryWorld Cup QualifierEurope, Group 4
19.05SzczecinPoland 1-5 ItalyFriendly
19.05ChengduChina 0-0 South KoreaAsian CupGroup A
19.05Chengdu (China)Australia 2-0 VietnamAsian CupGroup A
16.05DouglasIsle of Man 3-0 JerseyAppleby Women's Tournament
16.05ŠiauliaiLithuania 1-3 EstoniaBaltic Cup
15.05Douglas (Isle of Man)Jersey 2-0 Isle of WightAppleby Women's Tournament
15.05Marabella (Trinidad & Tobago)Cuba 6-1 Antigua & BarbudaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 2nd Round, Group G
15.05Marabella (Trinidad & Tobago)Haiti 2-0 Puerto RicoCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 2nd Round, Group G
15.05Šiauliai (Lithuania)Estonia 7-1 LatviaBaltic Cup
15.05KatlehongSouth Africa 4-1 NamibiaFriendly
14.05Macoya (Trinidad & Tobago)Barbados 4-3 Saint LuciaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 2nd Round, Group F
14.05MacoyaTrinidad & Tobago 3-0 GuyanaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 2nd Round, Group F
14.05ŠiauliaiLithuania 2-1 LatviaBaltic Cup
14.05DouglasIsle of Man 1-0 Isle of WightAppleby Women's Tournament
13.05Marabella (Trinidad & Tobago)Haiti 3-0 CubaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 2nd Round, Group G
13.05Marabella (Trinidad & Tobago)Puerto Rico 8-0 Antigua & BarbudaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 2nd Round, Group G
12.05Macoya (Trinidad & Tobago)Guyana 8-0 Saint LuciaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 2nd Round, Group F
12.05MacoyaTrinidad & Tobago 5-0 BarbadosCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 2nd Round, Group F
11.05Marabella (Trinidad & Tobago)Haiti 4-1 Antigua & BarbudaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 2nd Round, Group G
11.05Marabella (Trinidad & Tobago)Cuba 4-3 Puerto RicoCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 2nd Round, Group G
11.05NiigataJapan 3-0 MexicoFriendly
10.05Macoya (Trinidad & Tobago)Guyana 3-0 BarbadosCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 2nd Round, Group F
10.05MacoyaTrinidad & Tobago 6-1 Saint LuciaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 2nd Round, Group F
09.05VrbovecCroatia 1-2 SerbiaWorld Cup QualifierEurope, Group 1
05.05MatsumotoJapan 4-0 MexicoFriendly
05.05ZalaegerszegHungary 3-1 SloveniaFriendly
05.05BaselSwitzerland 0-2 FranceFriendly
04.05PyongyangNorth Korea 3-0 NigeriaFriendly
02.05Saint HelierJersey 8-0 GuernseyLadies Muratti
02.05PyongyangNorth Korea 1-0 NigeriaFriendly
30.04ManaguaNicaragua 0-2 Costa RicaCONCACAF Gold Cup QualifierCentral America, Group B
28.04Managua (Nicaragua)Costa Rica 2-0 HondurasCONCACAF Gold Cup QualifierCentral America, Group B
28.04MoldoechnoBelarus 6-0 MacedoniaWorld Cup QualifierEurope, Group 2
26.04ManaguaNicaragua 2-1 HondurasCONCACAF Gold Cup QualifierCentral America, Group B
24.04Antigua GuatemalaGuatemala 5-1 BelizeCONCACAF Gold Cup QualifierCentral America, Group A
24.04ChongqingChina 2-0 CanadaFriendly
22.04Antigua GuatemalaGuatemala 2-1 El SalvadorCONCACAF Gold Cup QualifierCentral America, Group A
22.04KumanovoMacedonia 0-7 NetherlandsWorld Cup QualifierEurope, Group 2
21.04OdranciSlovenia 2-3 SerbiaFriendly
20.04Antigua Guatemala (Guatemala)El Salvador 9-0 BelizeCONCACAF Gold Cup QualifierCentral America, Group A
15.04TbilisiGeorgia 0-3 GreeceWorld Cup QualifierEurope, Group 3
11.04Guatemala CityGuatemala 1-1 HondurasFriendly
11.04TrabzonTurkey 5-1 MaltaWorld Cup QualifierEurope, Group 5
09.04Guatemala CityGuatemala 3-2 HondurasFriendly
07.04GuadalajaraSpain 5-1 TurkeyWorld Cup QualifierEurope, Group 5
03.04Petit-BourgGuadeloupe 3-2 Saint Kitts & NevisFriendly
01.04BridgetownBarbados 4-0 GrenadaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group E
01.04BrusselsBelgium 0-3 Czech RepublicWorld Cup QualifierEurope, Group 8
01.04LondonEngland 1-0 SpainWorld Cup QualifierEurope, Group 5
01.04TbilisiGeorgia 0-7 DenmarkWorld Cup QualifierEurope, Group 3
01.04FalkirkScotland 8-1 BulgariaWorld Cup QualifierEurope, Group 3
01.04SenecSlovakia 0-1 NetherlandsWorld Cup QualifierEurope, Group 2
31.03SandyUSA 1-0 MexicoFriendly
31.03BroughtonWales 0-4 SwedenWorld Cup QualifierEurope, Group 8
31.03TochaPortugal 7-0 ArmeniaWorld Cup QualifierEurope, Group 7
31.03Ascoli PicenoItaly 1-1 FinlandWorld Cup QualifierEurope, Group 7
31.03DublinIreland 1-2 SwitzerlandWorld Cup QualifierEurope, Group 6
31.03MogoşoaiaRomania 1-4 PolandWorld Cup QualifierEurope, Group 4
31.03SopronHungary 2-0 Bosnia & HerzegovinaWorld Cup QualifierEurope, Group 4
31.03BelfastNorthern Ireland 0-4 FranceWorld Cup QualifierEurope, Group 1
31.03Banatski DvorSerbia 4-0 EstoniaWorld Cup QualifierEurope, Group 1
31.03VrbovecCroatia 0-3 IcelandWorld Cup QualifierEurope, Group 1
30.03Bridgetown (Barbados)Anguilla 2-0 GrenadaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group E
30.03Santo DomingoDominican Republic 1-2 HaitiCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group D
30.03GrodnoBelarus 0-5 NorwayWorld Cup QualifierEurope, Group 2
28.03BrusselsBelgium 2-3 WalesWorld Cup QualifierEurope, Group 8
28.03TaldykorganKazakhstan 0-6 RussiaWorld Cup QualifierEurope, Group 6
28.03Santo Domingo (Dominican Republic)Haiti 5-0 Turks & Caicos IslandsCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group D
28.03BridgetownBarbados 3-0 AnguillaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group E
28.03San DiegoUSA 3-0 MexicoFriendly
28.03San SalvadorEl Salvador 2-1 HondurasFriendly
27.03BakuAzerbaijan 0-5 Czech RepublicWorld Cup QualifierEurope, Group 8
27.03VelenjeSlovenia 1-0 ArmeniaWorld Cup QualifierEurope, Group 7
27.03TochaPortugal 1-3 ItalyWorld Cup QualifierEurope, Group 7
27.03WohlenSwitzerland 6-0 IsraelWorld Cup QualifierEurope, Group 6
27.03Ta' QaliMalta 0-2 TurkeyWorld Cup QualifierEurope, Group 5
27.03SarajevoBosnia & Herzegovina 0-5 RomaniaWorld Cup QualifierEurope, Group 4
27.03TbilisiGeorgia 1-3 ScotlandWorld Cup QualifierEurope, Group 3
27.03VejleDenmark 9-0 BulgariaWorld Cup QualifierEurope, Group 3
27.03HønefossNorway 14-0 MacedoniaWorld Cup QualifierEurope, Group 2
27.03NetherlandsNetherlands 2-0 SlovakiaWorld Cup QualifierEurope, Group 2
27.03Banatski DvorSerbia 0-2 IcelandWorld Cup QualifierEurope, Group 1
27.03Boulogne-sur-MerFrance 6-0 Northern IrelandWorld Cup QualifierEurope, Group 1
27.03VrbovecCroatia 0-3 EstoniaWorld Cup QualifierEurope, Group 1
26.03NejapaEl Salvador 2-2 HondurasFriendly
26.03Santo DomingoDominican Republic 3-1 Turks & Caicos IslandsCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group D
25.03LondonEngland 3-0 AustriaWorld Cup QualifierEurope, Group 5
21.03SiguatepequeHonduras 0-3 El SalvadorFriendly
21.03BenguelaAngola 1-1 NamibiaAfrican Championship QualifierPreliminary Round, 2nd Leg
21.03Ness ZionaIsrael 0-3 IrelandWorld Cup QualifierEurope, Group 6
21.03BayamónPuerto Rico 6-0 DominicaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group B
20.03Dar es SalaamTanzania 1-1 EthiopiaAfrican Championship QualifierPreliminary Round, 2nd Leg
20.03FreetownSierra Leone 1-1 GuineaAfrican Championship QualifierPreliminary Round, 2nd Leg
20.03SaléMorocco 0-1 SenegalAfrican Championship QualifierPreliminary Round, 2nd Leg
19.03BayamónPuerto Rico 7-0 Saint Kitts & NevisCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group B
19.03KinshasaDR Congo 5-2 BotswanaAfrican Championship QualifierPreliminary Round, 2nd Leg
19.03AbidjanIvory Coast 3-1 GabonAfrican Championship QualifierPreliminary Round, 2nd Leg
19.03SiguatepequeHonduras 1-3 El SalvadorFriendly
18.03RustaviGeorgia 3-1 AzerbaijanFriendly
17.03Bayamón (Puerto Rico)Saint Kitts & Nevis 2-0 DominicaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group B
16.03RustaviGeorgia 0-0 AzerbaijanFriendly
14.03BarbadosBarbados 2-0 Saint Kitts & NevisFriendly
14.03NejapaEl Salvador 1-0 NicaraguaFriendly
14.03Saint John'sAntigua & Barbuda 3-1 US Virgin IslandsCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group C
14.03Velika GoricaCroatia 1-1 SloveniaFriendly
12.03OpicoEl Salvador 3-0 NicaraguaFriendly
12.03Saint John's (Antigua & Barbuda)Saint Lucia 7-0 US Virgin IslandsCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group C
12.03BrežiceSlovenia 1-1 CroatiaFriendly
11.03SenecSlovakia 1-1 HungaryFriendly
10.03Saint John'sAntigua & Barbuda 1-2 Saint LuciaCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group C
09.03TelkiHungary 1-1 SlovakiaFriendly
07.03DiriambaNicaragua 0-0 El SalvadorFriendly
07.03ConakryGuinea 3-2 Sierra LeoneAfrican Championship QualifierPreliminary Round, 1st Leg
07.03GaboroneBotswana 0-2 DR CongoAfrican Championship QualifierPreliminary Round, 1st Leg
07.03WindhoekNamibia 2-1 AngolaAfrican Championship QualifierPreliminary Round, 1st Leg
07.03GeorgetownGuyana 1-0 Saint Vincent/GrenadinesCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group A
07.03LibrevilleGabon 1-2 Ivory CoastAfrican Championship QualifierPreliminary Round, 1st Leg
07.03Addis AbabaEthiopia 1-3 TanzaniaAfrican Championship QualifierPreliminary Round, 1st Leg
06.03DiriambaNicaragua 1-3 El SalvadorFriendly
06.03PikineSenegal 0-0 MoroccoAfrican Championship QualifierPreliminary Round, 1st Leg
06.03BrisbaneAustralia 3-2 North KoreaFriendly
06.03Rémire-MontjolyFrench Guiana 1-2 MartiniqueFriendly
05.03GeorgetownGuyana 2-0 SurinameCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group A
04.03CayenneFrench Guiana 1-1 MartiniqueFriendly
03.03Faro/Loulé (Portugal)USA 3-2 GermanyAlgarve CupFinal
03.03Albufeira (Portugal)Sweden 2-0 ChinaAlgarve Cup3rd Place Match
03.03Parchal (Portugal)Denmark 2-1 NorwayAlgarve Cup5th Place Match
03.03Ferreiras (Portugal)Romania 1-0 FinlandAlgarve Cup7th Place Match
03.03Faro/LouléPortugal 0-3 IcelandAlgarve Cup9th Place Match
03.03Silves (Portugal)Austria 6-0 Faroe IslandsAlgarve Cup11th Place Match
03.03Nicosia (Cyprus)Canada 1-0 New ZealandCyprus CupFinal
03.03Nicosia (Cyprus)Netherlands 4-0 SwitzerlandCyprus Cup3rd Place Match
03.03Nicosia (Cyprus)England 3-2 ItalyCyprus Cup5th Place Match
03.03Larnaca (Cyprus)Scotland 2-1 South AfricaCyprus Cup7th Place Match
03.03BrisbaneAustralia 2-2 North KoreaFriendly
03.03Georgetown (Guyana)Suriname 1-0 Saint Vincent & the GrenadinesCONCACAF Gold Cup QualifierCaribbean, 1st Round, Group A
01.03Larnaca (Cyprus)Canada 2-1 South AfricaCyprus CupGroup B
01.03Nicosia (Cyprus)England 2-2 SwitzerlandCyprus CupGroup B
01.03Nicosia (Cyprus)Italy 1-1 NetherlandsCyprus CupGroup A
01.03Larnaca (Cyprus)New Zealand 3-0 ScotlandCyprus CupGroup A
01.03Faro/LouléPortugal 2-1 AustriaAlgarve CupGroup C
01.03Albufeira (Portugal)Romania 5-1 Faroe IslandsAlgarve CupGroup C
01.03Ferreiras (Portugal)USA 2-0 SwedenAlgarve CupGroup B
01.03Silves (Portugal)Norway 3-2 IcelandAlgarve CupGroup B
01.03PortugalDenmark 2-1 FinlandAlgarve CupGroup A
01.03PortugalGermany 5-0 ChinaAlgarve CupGroup A
28.02Abu Dhabi (United Arab Emirates)Bahrain 3-0 PalestineWAFF Championship3rd Place Match
28.02Abu DhabiUnited Arab Emirates 1-0 JordanWAFF ChampionshipFinal
26.02Abu DhabiUnited Arab Emirates 4-0 BahrainWAFF ChampionshipSemi-Final
26.02Abu Dhabi (United Arab Emirates)Jordan 10-0 PalestineWAFF ChampionshipSemi-Final
26.02Nicosia (Cyprus)Canada 1-0 EnglandCyprus CupGroup B
26.02Nicosia (Cyprus)Switzerland 3-1 South AfricaCyprus CupGroup B
26.02Larnaca (Cyprus)Netherlands 1-1 New ZealandCyprus CupGroup A
26.02Larnaca (Cyprus)Italy 2-0 ScotlandCyprus CupGroup A
26.02ParchalPortugal 0-0 RomaniaAlgarve CupGroup C
26.02Lagos (Portugal)Austria 3-0 Faroe IslandsAlgarve CupGroup C
26.02Olhão (Portugal)USA 2-1 NorwayAlgarve CupGroup B
26.02Vila Real de Santo António (Portugal)Sweden 5-1 IcelandAlgarve CupGroup B
26.02Lagos (Portugal)China 2-0 DenmarkAlgarve CupGroup A
26.02Parchal (Portugal)Germany 7-0 FinlandAlgarve CupGroup A
25.02DublinIreland 1-2 FranceFriendly
24.02Lagos (Portugal)Romania 2-0 AustriaAlgarve CupGroup C
24.02ParchalPortugal 5-0 Faroe IslandsAlgarve CupGroup C
24.02Vila Real de Santo António (Portugal)Norway 2-2 SwedenAlgarve CupGroup B
24.02Vila Real de Santo António (Portugal)USA 2-0 IcelandAlgarve CupGroup B
24.02Lagos (Portugal)China 1-1 FinlandAlgarve CupGroup A
24.02Parchal (Portugal)Germany 4-0 DenmarkAlgarve CupGroup A
24.02NetanyaIsrael 2-0 BelarusFriendly
24.02BelfastNorthern Ireland 0-0 WalesFriendly
24.02Larnaca (Cyprus)Canada 2-1 SwitzerlandCyprus CupGroup B
24.02Larnaca (Cyprus)England 1-0 South AfricaCyprus CupGroup B
24.02Nicosia (Cyprus)New Zealand 1-0 ItalyCyprus CupGroup A
24.02Nicosia (Cyprus)Netherlands 4-1 ScotlandCyprus CupGroup A
24.02Abu DhabiUnited Arab Emirates 7-0 KuwaitWAFF ChampionshipGroup B
24.02Abu Dhabi (United Arab Emirates)Jordan 4-0 IranWAFF ChampionshipGroup A
23.02HódmezővásárhelyHungary 1-0 SerbiaFriendly
22.02Abu Dhabi (United Arab Emirates)Palestine 17-0 KuwaitWAFF ChampionshipGroup B
22.02Abu Dhabi (United Arab Emirates)Bahrain 1-0 IranWAFF ChampionshipGroup A
22.02NetanyaIsrael 1-0 BelarusFriendly
20.02Abu DhabiUnited Arab Emirates 4-2 PalestineWAFF ChampionshipGroup B
20.02Abu Dhabi (United Arab Emirates)Jordan 4-1 BahrainWAFF ChampionshipGroup A
20.02AucklandNew Zealand 0-3 AustraliaFriendly
17.02DuisburgGermany 3-0 North KoreaFriendly
16.02AucklandNew Zealand 0-3 AustraliaFriendly
16.02ManamaBahrain 2-0 IndonesiaFriendly
13.02Tokyo (Japan)China 3-0 TaiwanEAFF Championship
13.02TokyoJapan 2-1 South KoreaEAFF Championship
11.02TokyoJapan 3-0 TaiwanEAFF Championship
10.02Tokyo (Japan)China 2-1 South KoreaEAFF Championship
08.02Dhaka (Bangladesh)India 3-1 NepalSouth Asian Games Final
07.02Tokyo (Japan)South Korea 4-0 TaiwanEAFF Championship
06.02DhakaBangladesh 0-7 IndiaSouth Asian GamesGroup Stage
06.02Dhaka (Bangladesh)Nepal 7-0 PakistanSouth Asian GamesGroup Stage
06.02TokyoJapan 2-0 ChinaEAFF Championship
04.02Dhaka (Bangladesh)Pakistan w/o Sri LankaSouth Asian GamesGroup Stage
04.02Dhaka (Bangladesh)India 5-0 NepalSouth Asian GamesGroup Stage
02.02Dhaka (Bangladesh)Nepal 8-0 Sri LankaSouth Asian GamesGroup Stage
02.02DhakaBangladesh 1-0 PakistanSouth Asian GamesGroup Stage
31.01DhakaBangladesh 2-0 Sri LankaSouth Asian GamesGroup Stage
31.01Dhaka (Bangladesh)India 6-0 PakistanSouth Asian GamesGroup Stage
29.01DhakaBangladesh 0-1 NepalSouth Asian GamesGroup Stage
29.01Dhaka (Bangladesh)India 8-1 Sri LankaSouth Asian GamesGroup Stage
23.01CoquimboChile 1-2 DenmarkBicentennial Women's Cup
23.01Coquimbo (Chile)Japan 3-0 ArgentinaBicentennial Women's Cup
21.01Coquimbo (Chile)Denmark 1-0 ArgentinaBicentennial Women's Cup
21.01Coquimbo (Chile)Japan 4-2 ColombiaBicentennial Women's Cup
19.01CoquimboChile 0-0 ArgentinaBicentennial Women's Cup
19.01Coquimbo (Chile)Colombia 2-2 DenmarkBicentennial Women's Cup
16.01La Manga (Spain)China 3-1 NorwayFriendlyTraining Match
15.01CoquimboChile 1-1 JapanBicentennial Women's Cup
15.01Coquimbo (Chile)Argentina 0-0 ColombiaBicentennial Women's Cup
15.01La Manga (Spain)England 1-1 NorwayFriendlyTraining Match
15.01La Manga (Spain)China 2-2 EnglandFriendlyTraining Match
13.01Coquimbo (Chile)Japan 1-0 DenmarkBicentennial Women's Cup
13.01La Manga (Spain)China 1-0 NorwayFriendly
13.01CoquimboChile 1-1 ColombiaBicentennial Women's Cup