FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S FOOTBALL - 2018 RESULTS

Results  Men Women
Fixtures  Men Women
Rankings  Men Women
Rankings Non-FIFA Men Women

Men's Archive 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010
Women's Archive 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
18.11 Lucerne Switzerland - Belgium UEFA Nations League A Group 2
18.11 London England 2-1 Croatia UEFA Nations League A Group 4
18.11 Belfast Northern Ireland 1-2 Austria UEFA Nations League B Group 3
18.11 Athens Greece - Estonia UEFA Nations League C Group 2
18.11 Budapest Hungary - Finland UEFA Nations League C Group 2
18.11 Chișinău Moldova 1-1 Luxembourg UEFA Nations League D Group 2
18.11 Serravalle San Marino 0-2 Belarus UEFA Nations League D Group 2
18.11 Vontovorona Madagascar 1-3 Sudan Africa Cup of Nations Qualifier Group A
18.11 Lomé Togo 1-4 Algeria Africa Cup of Nations Qualifier Group D
18.11 Addis Ababa Ethiopia 0-2 Ghana Africa Cup of Nations Qualifier Group F
18.11 Brazzaville Congo 1-1 DR Congo Africa Cup of Nations Qualifier Group G
18.11 Paynesville Liberia 1-0 Zimbabwe Africa Cup of Nations Qualifier Group G
18.11 Conakry Guinea 1-1 Côte d'Ivoire Africa Cup of Nations Qualifier Group H
18.11 Butare Rwanda 2-2 Central African Republic Africa Cup of Nations Qualifier Group H
18.11 Luanda Angola 2-1 Burkina Faso Africa Cup of Nations Qualifier Group I
18.11 Nouakchott Mauritania 2-1 Botswana Africa Cup of Nations Qualifier Group I
18.11 Manzini Eswatini 1-2 Niger Africa Cup of Nations Qualifier Group J
18.11 Maputo Mozambique 1-0 Zambia Africa Cup of Nations Qualifier Group K
18.11 Maseru Lesotho 1-0 Tanzania Africa Cup of Nations Qualifier Group L
18.11 Nassau Bahamas - Anguilla CONCACAF Nations League Qualifier  
18.11 Wildey Barbados - US Virgin Islands CONCACAF Nations League Qualifier  
18.11 Basseterre Saint Kitts & Nevis - Canada CONCACAF Nations League Qualifier  
18.11 Venetian Road Settlement Turks & Caicos Islands - Saint Vincent & the Grenadines CONCACAF Nations League Qualifier  
18.11 Las Palmas Spain - Bosnia & Herzegovina Friendly 
18.11 Ossett Yorkshire 5-4 Panjab Friendly 
17.11MilanItaly 0-0 Portugal UEFA Nations League AGroup 3
17.11 Eskişehir Turkey 0-1 Sweden UEFA Nations League B Group 2
17.11 Shkodër Albania 0-4 Scotland UEFA Nations League C Group 1
17.11 Ploiești Romania 3-0 Lithuania UEFA Nations League C Group 4
17.11BelgradeSerbia 2-1 Montenegro UEFA Nations League CGroup 4
17.11 Baku Azerbaijan 2-0 Faroe Islands UEFA Nations League D Group 3
17.11 Ta' Qali Malta 0-5 Kosovo UEFA Nations League D Group 3
17.11BataEquatorial Guinea 0-1 Senegal Africa Cup of Nations QualifierGroup A
17.11MoroniComoros 2-1 Malawi Africa Cup of Nations QualifierGroup B
17.11LibrevilleGabon 0-1 Mali Africa Cup of Nations QualifierGroup C
17.11BakauGambia 3-1 Benin Africa Cup of Nations QualifierGroup D
17.11Roche CaimanSeychelles 1-8 Libya Africa Cup of Nations QualifierGroup E
17.11JohannesburgSouth Africa 1-1 Nigeria Africa Cup of Nations QualifierGroup E
17.11WindhoekNamibia 0-0 Guinea-Bissau Africa Cup of Nations QualifierGroup K
17.11KiraUganda 1-0 Cabo Verde Africa Cup of Nations QualifierGroup L
17.11 George Town Cayman Islands 0-0 Saint Lucia CONCACAF Nations League Qualifier  
17.11HavanaCuba 1-0 Dominican Republic CONCACAF Nations League Qualifier 
17.11 Montego Bay Jamaica 2-1 Suriname CONCACAF Nations League Qualifier  
17.11 Managua Nicaragua 0-2 Haiti CONCACAF Nations League Qualifier  
17.11Cheras (Malaysia) Timor-Leste 2-3 Philippines AFF ChampionshipGroup B
17.11BangkokThailand 4-2 Indonesia AFF ChampionshipGroup B
17.11BrisbaneAustralia 1-1 South Korea Friendly 
17.11AmmanJordan 2-1 India Friendly 
17.11Port VilaVanuatu 2-2 New Caledonia Friendly 
16.11 Rotterdam Netherlands 2-0 France UEFA Nations League A Group 1
16.11 Trnava Slovakia 4-1 Ukraine UEFA Nations League B Group 1
16.11 Cardiff Wales 1-2 Denmark UEFA Nations League B Group 4
16.11 Nicosia Cyprus 1-1 Bulgaria UEFA Nations League C Group 3
16.11 Ljubljana Slovenia 1-1 Norway UEFA Nations League C Group 3
16.11 Gibraltar Gibraltar 2-6 Armenia UEFA Nations League D Group 4
16.11 Vaduz Liechtenstein 0-2 Macedonia UEFA Nations League D Group 4
16.11 Casablanca Morocco 2-0 Cameroon Africa Cup of Nations Qualifier Group B
16.11 Juba South Sudan 2-5 Burundi Africa Cup of Nations Qualifier Group C
16.11 Borg el Arab Egypt 3-2 Tunisia Africa Cup of Nations Qualifier Group J
16.11 Willemstad (Curaçao) Aruba 0-2 Montserrat CONCACAF Nations League Qualifier  
16.11 Belmopan Belize 1-0 Puerto Rico CONCACAF Nations League Qualifier  
16.11 North Shore Village Bermuda 1-0 El Salvador CONCACAF Nations League Qualifier  
16.11 Saint George's Grenada 5-2 Saint Martin CONCACAF Nations League Qualifier  
16.11 Vientiane Laos 1-3 Myanmar AFF Championship Group A
16.11 Hanoi Vietnam 2-0 Malaysia AFF Championship Group A
16.11 Taipei (Taiwan) Hong Kong 5-1 Mongolia East Asian Cup Qualifier 2nd Round
16.11 Taipei Taiwan 0-2 North Korea East Asian Cup Qualifier 2nd Round
16.11 Córdoba Argentina 2-0 Mexico Friendly 
16.11 London (England) Brazil 1-0 Uruguay Friendly 
16.11 Rancagua Chile 2-3 Costa Rica Friendly 
16.11 Tegucigalpa Honduras 1-0 Panama Friendly 
16.11 Oita Japan 1-1 Venezuela Friendly 
16.11 Muscat Oman 1-1 Syria Friendly 
16.11 Al Ram Palestine 2-1 Pakistan Friendly 
16.11 Damman Saudi Arabia 1-0 Yemen Friendly 
16.11 Dubai United Arab Emirates 0-0 Bolivia Friendly 
15.11 Brussels Belgium 2-0 Iceland UEFA Nations League A Group 2
15.11 Zagreb Croatia 3-2 Spain UEFA Nations League A Group 4
15.11 Vienna Austria 0-0 Bosnia & Herzegovina UEFA Nations League B Group 3
15.11 Athens Greece 1-0 Finland UEFA Nations League C Group 2
15.11 Budapest Hungary 2-0 Estonia UEFA Nations League C Group 2
15.11 Andorra la Vella Andorra 1-1 Georgia UEFA Nations League D Group 1
15.11 Astana Kazakhstan 1-1 Latvia UEFA Nations League D Group 1
15.11 Luxembourg Luxembourg 0-2 Belarus UEFA Nations League D Group 2
15.11 Serravalle San Marino 0-1 Moldova UEFA Nations League D Group 2
15.11 London England 3-0 USA Friendly 
15.11 Leipzig Germany 3-0 Russia Friendly 
15.11 Tehran Iran 1-0 Trinidad & Tobago Friendly 
15.11 Dublin Ireland 0-0 Northern Ireland Friendly 
15.11 Netanya Israel 7-0 Guatemala Friendly 
15.11 Robina (Australia) Lebanon 0-0 Uzbekistan Friendly 
15.11 Lima Peru 0-2 Ecuador Friendly 
15.11 Gdańsk Poland 0-1 Czechia Friendly 
14.11 Lugano Switzerland 0-1 Qatar Friendly 
14.11 Port Vila Vanuatu 0-1 New Caledonia Friendly 
13.11JakartaIndonesia 3-1 Timor-Leste AFF ChampionshipGroup B
13.11BacolodPhilippines 1-0 Singapore AFF ChampionshipGroup B
13.11Taipei (Taiwan)Hong Kong 0-0 North Korea East Asian Cup Qualifier2nd Round
13.11TaipeiTaiwan 2-1 Mongolia East Asian Cup Qualifier2nd Round
12.11 Kuala Lumpur Malaysia 3-1 Laos AFF Championship Group A
12.11 Mandalay Myanmar 4-1 Cambodia AFF Championship Group A
11.11 Taipei (Taiwan) North Korea 4-1 Mongolia East Asian Cup Qualifier 2nd Round
11.11 Taipei Taiwan 1-2 Hong Kong East Asian Cup Qualifier 2nd Round
09.11 Bangkok Thailand 7-0 Timor-Leste AFF Championship Group B
09.11 Singapore Singapore 1-0 Indonesia AFF Championship Group B
08.11 Phnom Penh Cambodia 0-1 Malaysia AFF Championship Group A
08.11 Vientiane Laos 0-3 Vietnam AFF Championship Group A
03.11 Kuala Lumpur Malaysia 3-0 Maldives Friendly 
21.10 Saint Peter Parishes of Jersey 2-1 Yorkshire Friendly 
16.10 Saint-Denis France 2-1 Germany UEFA Nations League A Group 1
16.10 Kharkiv Ukraine 1-0 Czechia UEFA Nations League B Group 1
16.10 Dublin Ireland 0-1 Wales UEFA Nations League B Group 4
16.10 Oslo Norway 1-0 Bulgaria UEFA Nations League C Group 3
16.10 Ljubljana Slovenia 1-1 Cyprus UEFA Nations League C Group 3
16.10 Astana Kazakhstan 4-0 Andorra UEFA Nations League D Group 1
16.10 Rīga Latvia 0-3 Georgia UEFA Nations League D Group 1
16.10 Yerevan Armenia 4-0 Macedonia UEFA Nations League D Group 4
16.10 Gibraltar Gibraltar 2-1 Liechtenstein UEFA Nations League D Group 4
16.10 Vontovorona Madagascar 1-0 Equatorial Guinea Africa Cup of Nations Qualifier Group A
16.10 Khartoum Sudan 0-1 Senegal Africa Cup of Nations Qualifier Group A
16.10 Mitsamiouli Comoros 2-2 Morocco Africa Cup of Nations Qualifier Group B
16.10 Blantyre Malawi 0-0 Cameroon Africa Cup of Nations Qualifier Group B
16.10 Bujumbura Burundi 1-1 Mali Africa Cup of Nations Qualifier Group C
16.10 Juba South Sudan 0-1 Gabon Africa Cup of Nations Qualifier Group C
16.10 Cotonou Benin 1-0 Algeria Africa Cup of Nations Qualifier Group D
16.10 Bakau Gambia 0-1 Togo Africa Cup of Nations Qualifier Group D
16.10 Sfax (Tunisia) Libya 2-3 Nigeria Africa Cup of Nations Qualifier Group E
16.10 Roche Caiman Seychelles 0-0 South Africa Africa Cup of Nations Qualifier Group E
16.10 Paynesville Liberia 2-1 Congo Africa Cup of Nations Qualifier Group G
16.10 Harare Zimbabwe 1-1 DR Congo Africa Cup of Nations Qualifier Group G
16.10 Bangui Central African Republic 0-0 Côte d'Ivoire Africa Cup of Nations Qualifier Group H
16.10 Kigali Rwanda 1-1 Guinea Africa Cup of Nations Qualifier Group H
16.10 Francistown Botswana 0-0 Burkina Faso Africa Cup of Nations Qualifier Group I
16.10 Nouakchott Mauritania 1-0 Angola Africa Cup of Nations Qualifier Group I
16.10 Manzini Eswatini 0-2 Egypt Africa Cup of Nations Qualifier Group J
16.10 Niamey Niger 1-2 Tunisia Africa Cup of Nations Qualifier Group J
16.10 Windhoek Namibia 1-0 Mozambique Africa Cup of Nations Qualifier Group K
16.10 Maseru Lesotho 0-2 Uganda Africa Cup of Nations Qualifier Group L
16.10 Dar es Salaam Tanzania 2-0 Cabo Verde Africa Cup of Nations Qualifier Group L
16.10 Toronto Canada 5-0 Dominica CONCACAF Nations League Qualifier  
16.10 Les Abymes Guadeloupe 0-0 Aruba CONCACAF Nations League Qualifier  
16.10 Fort-de-France Martinique 4-0 British Virgin Islands CONCACAF Nations League Qualifier  
16.10 Fort-de-France (Martinique) Saint Lucia 1-2 Haiti CONCACAF Nations League Qualifier  
16.10 Jeddah (Saudi Arabia) Brazil 1-0 Argentina 4-Nation Tournament  
16.10 Riffa Bahrain 4-1 Myanmar Friendly 
16.10 Brussels Belgium 1-1 Netherlands Friendly 
16.10 Phnom Penh Cambodia 1-2 Singapore Friendly 
16.10 Nanjing China 2-0 Syria Friendly 
16.10 Harrison (USA) Colombia 3-1 Costa Rica Friendly 
16.10 Herning Denmark 2-0 Austria Friendly 
16.10 Doha (Qatar) Ecuador 0-0 Oman Friendly 
16.10 Cikarang Indonesia 1-1 Hong Kong Friendly 
16.10 Tehran Iran 2-1 Bolivia Friendly 
16.10 Saitama Japan 4-3 Uruguay Friendly 
16.10 Vientiane Laos 1-4 Mongolia Friendly 
16.10 Krubong Malaysia 0-1 Kyrgyzstan Friendly 
16.10 Querétaro Mexico 0-1 Chile Friendly 
16.10 Cheonan South Korea 2-2 Panama Friendly 
16.10 Solna Sweden 1-1 Slovakia Friendly 
16.10 East Hartford USA 1-1 Peru Friendly 
16.10 Tashkent Uzbekistan 2-0 Qatar Friendly 
16.10 Barcelona (Spain) Venezuela 2-0 United Arab Emirates Friendly 
15.10 Reykjavík Iceland 1-2 Switzerland UEFA Nations League A Group 2
15.10 Seville Spain 2-3 England UEFA Nations League A Group 4
15.10 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 2-0 Northern Ireland UEFA Nations League B Group 3
15.10 Tallinn Estonia 3-3 Hungary UEFA Nations League C Group 2
15.10 Tampere Finland 2-0 Greece UEFA Nations League C Group 2
15.10 Minsk Belarus 0-0 Moldova UEFA Nations League D Group 2
15.10 Luxembourg Luxembourg 3-0 San Marino UEFA Nations League D Group 2
15.10 Riyadh Saudi Arabia 1-1 Iraq 4-Nation Tournament  
15.10 Rijeka Croatia 2-1 Jordan Friendly 
15.10 Kuwait City Kuwait 0-4 Australia Friendly 
14.10 Chorzów Poland 0-1 Italy UEFA Nations League A Group 3
14.10 Sochi Russia 2-0 Turkey UEFA Nations League B Group 2
14.10 Beersheba Israel 2-0 Albania UEFA Nations League C Group 1
14.10 Vilnius Lithuania 1-4 Montenegro UEFA Nations League C Group 4
14.10 Bucharest Romania 0-0 Serbia UEFA Nations League C Group 4
14.10 Baku Azerbaijan 1-1 Malta UEFA Nations League D Group 3
14.10 Tórshavn Faroe Islands 1-1 Kosovo UEFA Nations League D Group 3
14.10 Nairobi Kenya 3-0 Ethiopia Africa Cup of Nations Qualifier Group F
14.10 Bissau Guinea-Bissau 2-1 Zambia Africa Cup of Nations Qualifier Group K
14.10 Willemstad (Curaçao) Bonaire 0-6 Jamaica CONCACAF Nations League Qualifier  
14.10 Saint John's Montserrat 1-0 Belize CONCACAF Nations League Qualifier  
14.10 Heredia (Costa Rica) Nicaragua 6-0 Anguilla CONCACAF Nations League Qualifier  
14.10 The Valley (Anguilla) Saint Martin 0-10 Saint Kitts & Nevis CONCACAF Nations League Qualifier  
14.10 Glasgow Scotland 1-3 Portugal Friendly 
14.10 Suphan Buri Thailand 1-0 Trinidad & Tobago Friendly 
13.10 Amsterdam Netherlands 3-0 Germany UEFA Nations League A Group 1
13.10 Trnava Slovakia 1-2 Czechia UEFA Nations League B Group 1
13.10 Dublin Ireland 0-0 Denmark UEFA Nations League B Group 4
13.10 Sofia Bulgaria 2-1 Cyprus UEFA Nations League C Group 3
13.10 Oslo Norway 1-0 Slovenia UEFA Nations League C Group 3
13.10 Tbilisi Georgia 3-0 Andorra UEFA Nations League D Group 1
13.10 Rīga Latvia 1-1 Kazakhstan UEFA Nations League D Group 1
13.10 Yerevan Armenia 0-1 Gibraltar UEFA Nations League D Group 4
13.10 Skopje Macedonia 4-1 Liechtenstein UEFA Nations League D Group 4
13.10 Bata Equatorial Guinea 0-1 Madagascar Africa Cup of Nations Qualifier Group A
13.10 Dakar Senegal 3-0 Sudan Africa Cup of Nations Qualifier Group A
13.10 Casablanca Morocco 1-0 Comoros Africa Cup of Nations Qualifier Group B
13.10 Uyo Nigeria 4-0 Libya Africa Cup of Nations Qualifier Group E
13.10 Johannesburg South Africa 6-0 Seychelles Africa Cup of Nations Qualifier Group E
13.10 Kinshasa DR Congo 1-2 Zimbabwe Africa Cup of Nations Qualifier Group G
13.10 Ouagadougou Burkina Faso 3-0 Botswana Africa Cup of Nations Qualifier Group I
13.10 Radès Tunisia 1-0 Niger Africa Cup of Nations Qualifier Group J
13.10 Maputo Mozambique 1-2 Namibia Africa Cup of Nations Qualifier Group K
13.10 Kira Uganda 3-0 Lesotho Africa Cup of Nations Qualifier Group L
13.10 San Salvador El Salvador 3-0 Barbados CONCACAF Nations League Qualifier  
13.10 Bayamón Puerto Rico 0-1 Martinique CONCACAF Nations League Qualifier  
13.10 Paramaribo Suriname 5-0 British Virgin Islands CONCACAF Nations League Qualifier  
13.10 Venetian Road Settlement Turks & Caicos Islands 0-8 Guyana CONCACAF Nations League Qualifier  
13.10 Suzhou China 0-0 India Friendly 
13.10 Yangon Myanmar 0-3 Bolivia Friendly 
13.10 Al Rayyan (Qatar) Oman 1-1 Philippines Friendly 
13.10 Tashkent Uzbekistan 2-0 North Korea Friendly 
12.10 Brussels Belgium 2-1 Switzerland UEFA Nations League A Group 2
12.10 Rijeka Croatia 0-0 England UEFA Nations League A Group 4
12.10 Vienna Austria 1-0 Northern Ireland UEFA Nations League B Group 3
12.10 Tallinn Estonia 0-1 Finland UEFA Nations League C Group 2
12.10 Athens Greece 1-0 Hungary UEFA Nations League C Group 2
12.10 Minsk Belarus 1-0 Luxembourg UEFA Nations League D Group 2
12.10 Chișinău Moldova 2-0 San Marino UEFA Nations League D Group 2
12.10 Yaoundé Cameroon 1-0 Malawi Africa Cup of Nations Qualifier Group B
12.10 Libreville Gabon 3-0 South Sudan Africa Cup of Nations Qualifier Group C
12.10 Bamako Mali 0-0 Burundi Africa Cup of Nations Qualifier Group C
12.10 Blida Algeria 2-0 Benin Africa Cup of Nations Qualifier Group D
12.10 Lomé Togo 1-1 Gambia Africa Cup of Nations Qualifier Group D
12.10 Bouaké Côte d'Ivoire 4-0 Central African Republic Africa Cup of Nations Qualifier Group H
12.10 Conakry Guinea 2-0 Rwanda Africa Cup of Nations Qualifier Group H
12.10 Luanda Angola 4-1 Mauritania Africa Cup of Nations Qualifier Group I
12.10 Al Salam Egypt 4-1 Eswatini Africa Cup of Nations Qualifier Group J
12.10 Praia Cabo Verde 3-0 Tanzania Africa Cup of Nations Qualifier Group L
12.10 Nassau Bahamas 0-6 Antigua & Barbuda CONCACAF Nations League Qualifier  
12.10 North Shore Village Bermuda 12-0 Sint Maarten CONCACAF Nations League Qualifier  
12.10 San Cristóbal Dominican Republic 3-0 Cayman Islands CONCACAF Nations League Qualifier  
12.10 Saint George's Grenada 0-2 Cuba CONCACAF Nations League Qualifier  
12.10 Bradenton (USA) US Virgin Islands 0-5 Curaçao CONCACAF Nations League Qualifier  
12.10 Dhaka (Bangladesh) Palestine 0-0 Tajikistan
After extra time, 4-3 pens
Bangabandhu Gold Cup Final
12.10 Riyadh Saudi Arabia 0-2 Brazil 4-Nation Tournament  
12.10 Vitoria-Gasteiz Basque Country 4-2 Venezuela Friendly 
12.10 Phnom Penh Cambodia 2-2 Timor-Leste Friendly 
12.10 Niigata Japan 3-0 Panama Friendly 
12.10 Miami Gardens (USA) Peru 3-0 Chile Friendly 
12.10 Doha Qatar 4-3 Ecuador Friendly 
12.10 Singapore Singapore 2-0 Mongolia Friendly 
12.10 Seoul South Korea 2-1 Uruguay Friendly 
12.10 Colombo Sri Lanka 1-4 Malaysia Friendly 
11.10 Chorzów Poland 2-3 Portugal UEFA Nations League A Group 3
11.10 Kaliningrad Russia 0-0 Sweden UEFA Nations League B Group 2
11.10 Haifa Israel 2-1 Scotland UEFA Nations League C Group 1
11.10 Vilnius Lithuania 1-2 Romania UEFA Nations League C Group 4
11.10 Podgorica Montenegro 0-2 Serbia UEFA Nations League C Group 4
11.10 Tórshavn Faroe Islands 0-3 Azerbaijan UEFA Nations League D Group 3
11.10 Pristina Kosovo 3-1 Malta UEFA Nations League D Group 3
11.10 Brazzaville Congo 3-1 Liberia Africa Cup of Nations Qualifier Group G
11.10 Remire-Montjoly French Guiana 0-1 Saint Vincent & the Grenadines CONCACAF Nations League Qualifier  
11.10 Riyadh (Saudi Arabia) Argentina 4-0 Iraq 4-Nation Tournament  
11.10 Riffa Bahrain 0-1 Syria Friendly 
11.10 Guingamp France 2-2 Iceland Friendly 
11.10 Barcelona (Spain) Honduras 1-1 United Arab Emirates Friendly 
11.10 Hong Kong Hong Kong 0-1 Thailand Friendly 
11.10 Kuwait City Kuwait 1-0 Lebanon Friendly 
11.10 San Nicolás de los Garza Mexico 3-2 Costa Rica Friendly 
11.10 Rize Turkey 0-0 Bosnia & Herzegovina Friendly 
11.10 Tampa USA 2-4 Colombia Friendly 
11.10 Cardiff Wales 1-4 Spain Friendly 
10.10 Bahir Dar Ethiopia 0-0 Kenya Africa Cup of Nations Qualifier Group F
10.10 Ndola Zambia 2-1 Guinea-Bissau Africa Cup of Nations Qualifier Group K
10.10 Cox's Bazar Bangladesh 0-2 Palestine Bangabandhu Gold Cup Semi-Final
10.10 Elbasan Albania 0-0 Jordan Friendly 
10.10 Cikarang Indonesia 3-0 Myanmar Friendly 
10.10 Genoa Italy 1-1 Ukraine Friendly 
09.10 Cox's Bazar (Bangladesh) Tajikistan 2-0 Philippines 'B' Bangabandhu Gold Cup Semi-Final
06.10 Sylhet (Bangladesh) Palestine 1-0 Nepal Bangabandhu Gold Cup Group A
05.10 Sylhet Bangladesh 0-1 Philippines 'B' Bangabandhu Gold Cup Group B
04.10 Sylhet (Bangladesh) Palestine 2-0 Tajikistan Bangabandhu Gold Cup Group A
03.10 Sylhet (Bangladesh) Philippines 'B' 3-1 Laos Bangabandhu Gold Cup Group B
03.10 San Salvador El Salvador 2-0 El Salvador U-20 Friendly  
02.10 Sylhet (Bangladesh) Tajikistan 2-0 Nepal Bangabandhu Gold Cup Group A
01.10 Sylhet Bangladesh 1-0 Laos Bangabandhu Gold Cup Group B
30.09 Gaborone Botswana 1-0 Namibia Friendly 
30.09 Georgetown Saint Vincent & the Grenadines 1-1 Barbados Friendly 
29.09 Havana Cuba 5-0 Cayman Islands Friendly 
28.09 Kingstown Saint Vincent & the Grenadines U-20 4-3 Barbados Friendly 
15.09 Dhaka (Bangladesh) Maldives 2-1 India U-23 SAFF Championship Final
12.09 Dhaka (Bangladesh) India U-23 3-1 Pakistan SAFF Championship Semi-Final
12.09 Dhaka (Bangladesh) Maldives 3-0 Nepal SAFF Championship Semi-Final
11.09 Reykjavík Iceland 0-3 Belgium UEFA Nations League A Group 2
11.09 Elche Spain 6-0 Croatia UEFA Nations League A Group 4
11.09 Zenica Bosnia & Herzegovina 1-0 Austria UEFA Nations League B Group 3
11.09 Turku Finland 1-0 Estonia UEFA Nations League C Group 2
11.09 Budapest Hungary 2-1 Greece UEFA Nations League C Group 2
11.09 Chișinău Moldova 0-0 Belarus UEFA Nations League D Group 2
11.09 Serravalle San Marino 0-3 Luxembourg UEFA Nations League D Group 2
11.09 The Valley (Anguilla) Saint Martin 0-3 Guadeloupe CONCACAF Nations League Qualifier  
11.09 East Rutherford (USA) Argentina 0-0 Colombia Friendly 
11.09 Landover (USA) Brazil 5-0 El Salvador Friendly 
11.09 Bridgeview (USA) Ecuador 2-0 Guatemala Friendly 
11.09 Leicester England 1-0 Switzerland Friendly 
11.09 Libreville Gabon 0-1 Zambia Friendly 
11.09 Bekasi Indonesia 1-0 Mauritius Friendly 
11.09 Osaka Japan 3-0 Costa Rica Friendly 
11.09 Amman Jordan 0-0 Oman Friendly 
11.09 Nairobi Kenya 1-0 Malawi Friendly 
11.09 Paynesville Liberia 1-2 Nigeria Friendly 
11.09 Belfast Northern Ireland 3-0 Israel Friendly 
11.09 Panama City Panama 0-2 Venezuela Friendly 
11.09 Wrocław Poland 1-1 Ireland Friendly 
11.09 Doha Qatar 3-0 Palestine Friendly 
11.09 Singapore Singapore 2-0 Fiji Friendly 
11.09 Busan South Korea 0-0 Chile Friendly 
11.09 Palamós (Spain) United Arab Emirates 3-0 Laos Friendly 
11.09 Nashville USA 1-0 Mexico Friendly 
11.09 Tashkent Uzbekistan 0-1 Iran Friendly 
10.09 Lisbon Portugal 1-0 Italy UEFA Nations League A Group 3
10.09 Solna Sweden 2-3 Turkey UEFA Nations League B Group 2
10.09 Glasgow Scotland 2-0 Albania UEFA Nations League C Group 1
10.09 Podgorica Montenegro 2-0 Lithuania UEFA Nations League C Group 4
10.09 Belgrade Serbia 2-2 Romania UEFA Nations League C Group 4
10.09 Andorra la Vella Andorra 1-1 Kazakhstan UEFA Nations League D Group 1
10.09 Pristina Kosovo 2-0 Faroe Islands UEFA Nations League D Group 3
10.09 Ta' Qali Malta 1-1 Azerbaijan UEFA Nations League D Group 3
10.09 Willemstad Curaçao 10-0 Grenada CONCACAF Nations League Qualifier  
10.09 Port-au-Prince Haiti 13-0 Sint Maarten CONCACAF Nations League Qualifier  
10.09 Riffa Bahrain 0-0 China Friendly 
10.09 Phnom Penh Cambodia 1-3 Malaysia Friendly 
10.09 Al Farwaniyah Kuwait 2-2 Iraq Friendly 
10.09 Bishkek Kyrgyzstan 2-1 Syria Friendly 
10.09 Rostov-on-Don Russia 5-1 Czechia Friendly 
10.09 Riyadh Saudi Arabia 2-2 Bolivia Friendly 
09.09 Saint-Denis France 2-1 Netherlands UEFA Nations League A Group 1
09.09 Lviv Ukraine 1-0 Slovakia UEFA Nations League B Group 1
09.09 Aarhus Denmark 2-0 Wales UEFA Nations League B Group 4
09.09 Sofia Bulgaria 1-0 Norway UEFA Nations League C Group 3
09.09 Nicosia Cyprus 2-1 Slovenia UEFA Nations League C Group 3
09.09 Tbilisi Georgia 1-0 Latvia UEFA Nations League D Group 1
09.09 Vaduz Liechtenstein 2-0 Gibraltar UEFA Nations League D Group 4
09.09 Skopje Macedonia 2-0 Armenia UEFA Nations League D Group 4
09.09 Antananarivo Madagascar 2-2 Senegal Africa Cup of Nations Qualifier Group A
09.09 Juba South Sudan 0-3 Mali Africa Cup of Nations Qualifier Group C
09.09 Lomé Togo 0-0 Benin Africa Cup of Nations Qualifier Group D
09.09 Awasa Ethiopia 1-0 Sierra Leone Africa Cup of Nations Qualifier Group F
09.09 Brazzaville Congo 1-1 Zimbabwe Africa Cup of Nations Qualifier Group G
09.09 Paynesville Liberia 1-1 DR Congo Africa Cup of Nations Qualifier Group G
09.09 Conakry Guinea 1-0 Central African Republic Africa Cup of Nations Qualifier Group H
09.09 Kigali Rwanda 1-2 Côte d'Ivoire Africa Cup of Nations Qualifier Group H
09.09 Luanda Angola 1-0 Botswana Africa Cup of Nations Qualifier Group I
09.09 Manzini Eswatini 0-2 Tunisia Africa Cup of Nations Qualifier Group J
09.09 Maseru Lesotho 1-1 Cabo Verde Africa Cup of Nations Qualifier Group L
09.09 Willemstad (Curaçao) Aruba 3-1 Bermuda CONCACAF Nations League Qualifier  
09.09 Willemstad (Curaçao) Bonaire 0-5 Dominican Republic CONCACAF Nations League Qualifier  
09.09 Kingston Jamaica 4-0 Cayman Islands CONCACAF Nations League Qualifier  
09.09 Basseterre Saint Kitts & Nevis 1-0 Puerto Rico CONCACAF Nations League Qualifier  
09.09 Bradenton (USA) US Virgin Islands 0-8 Canada CONCACAF Nations League Qualifier  
09.09 Dhaka (Bangladesh) India U-23 2-0 Maldives SAFF Championship Group B
09.09 Sinsheim Germany 2-1 Peru Friendly 
09.09 Amman (Jordan) Lebanon 0-0 Oman Friendly 
08.09 Saint Gallen Switzerland 6-0 Iceland UEFA Nations League A Group 2
08.09 London England 1-2 Spain UEFA Nations League A Group 4
08.09 Belfast Northern Ireland 1-2 Bosnia & Herzegovina UEFA Nations League B Group 3
08.09 Tallinn Estonia 0-1 Greece UEFA Nations League C Group 2
08.09 Tampere Finland 1-0 Hungary UEFA Nations League C Group 2
08.09 Minsk Belarus 5-0 San Marino UEFA Nations League D Group 2
08.09 Luxembourg Luxembourg 4-0 Moldova UEFA Nations League D Group 2
08.09 Bata Equatorial Guinea 1-0 Sudan Africa Cup of Nations Qualifier Group A
08.09 Mitsamiouli Comoros 1-1 Cameroon Africa Cup of Nations Qualifier Group B
08.09 Casablanca Morocco 3-0 Malawi Africa Cup of Nations Qualifier Group B
08.09 Libreville Gabon 1-1 Burundi Africa Cup of Nations Qualifier Group C
08.09 Bakau Gambia 1-1 Algeria Africa Cup of Nations Qualifier Group D
08.09 Roche Caiman Seychelles 0-3 Nigeria Africa Cup of Nations Qualifier Group E
08.09 Durban South Africa 0-0 Libya Africa Cup of Nations Qualifier Group E
08.09 Nairobi Kenya 1-0 Ghana Africa Cup of Nations Qualifier Group F
08.09 Nouakchott Mauritania 2-0 Burkina Faso Africa Cup of Nations Qualifier Group I
08.09 Borg el Arab Egypt 6-0 Niger Africa Cup of Nations Qualifier Group J
08.09 Maputo Mozambique 2-2 Guinea-Bissau Africa Cup of Nations Qualifier Group K
08.09 Windhoek Namibia 1-1 Zambia Africa Cup of Nations Qualifier Group K
08.09 Kira Uganda 0-0 Tanzania Africa Cup of Nations Qualifier Group L
08.09 Havana Cuba 11-0 Turks & Caicos Islands CONCACAF Nations League Qualifier  
08.09 Saint John's Montserrat 1-2 El Salvador CONCACAF Nations League Qualifier  
08.09 Arnos Vale Saint Vincent & the Grenadines 0-2 Nicaragua CONCACAF Nations League Qualifier  
08.09 Dhaka Bangladesh 0-2 Nepal SAFF Championship Group A
08.09 Dhaka (Bangladesh) Pakistan 3-0 Bhutan SAFF Championship Group A
08.09 Bandar Seri Begawan Brunei 1-0 Timor-Leste AFF Championship Qualifier 2nd Leg
07.09 Bologna Italy 1-1 Poland UEFA Nations League A Group 3
07.09 Trabzon Turkey 1-2 Russia UEFA Nations League B Group 2
07.09 Elbasan Albania 1-0 Israel UEFA Nations League C Group 1
07.09 Vilnius Lithuania 0-1 Serbia UEFA Nations League C Group 4
07.09 Ploiești Romania 0-0 Montenegro UEFA Nations League C Group 4
07.09 Baku Azerbaijan 0-0 Kosovo UEFA Nations League D Group 3
07.09 Tórshavn Faroe Islands 3-1 Malta UEFA Nations League D Group 3
07.09 The Valley Anguilla 0-5 French Guiana CONCACAF Nations League Qualifier  
07.09 North Sound Antigua & Barbuda 0-3 Saint Lucia CONCACAF Nations League Qualifier  
07.09 Belmopan Belize 4-0 Bahamas CONCACAF Nations League Qualifier  
07.09 Dhaka (Bangladesh) Maldives 0-0 Sri Lanka SAFF Championship Group B
07.09 Los Angeles (USA) Argentina 3-0 Guatemala Friendly 
07.09 Miami Gardens (USA) Colombia 2-1 Venezuela Friendly 
07.09 Harrison (USA) Ecuador 2-0 Jamaica Friendly 
07.09 Sapporo Japan n/p Chile
Cancelled due to earthquake
Friendly 
07.09 Doha Qatar 1-0 China Friendly 
07.09 Glasgow Scotland 0-4 Belgium Friendly 
07.09 Singapore Singapore 1-1 Mauritius Friendly 
07.09 Goyang South Korea 2-0 Costa Rica Friendly 
07.09 Taipei Taiwan 2-0 Malaysia Friendly 
07.09 East Rutherford USA 0-2 Brazil Friendly 
07.09 Houston (USA) Uruguay 4-1 Mexico Friendly 
06.09 Munich Germany 0-0 France UEFA Nations League A Group 1
06.09 Uherské Hradiště Czechia 1-2 Ukraine UEFA Nations League B Group 1
06.09 Cardiff Wales 4-1 Ireland UEFA Nations League B Group 4
06.09 Oslo Norway 2-0 Cyprus UEFA Nations League C Group 3
06.09 Ljubljana Slovenia 1-2 Bulgaria UEFA Nations League C Group 3
06.09 Astana Kazakhstan 0-2 Georgia UEFA Nations League D Group 1
06.09 Rīga Latvia 0-0 Andorra UEFA Nations League D Group 1
06.09 Yerevan Armenia 2-1 Liechtenstein UEFA Nations League D Group 4
06.09 Gibraltar Gibraltar 0-2 Macedonia UEFA Nations League D Group 4
06.09 Les Abymes (Guadeloupe) Dominica 0-0 Suriname CONCACAF Nations League Qualifier  
06.09 Leonora Guyana 2-2 Barbados CONCACAF Nations League Qualifier  
06.09 Dhaka Bangladesh 1-0 Pakistan SAFF Championship Group A
06.09 Dhaka (Bangladesh) Nepal 4-0 Bhutan SAFF Championship Group A
06.09 Ulaanbaatar (Mongolia) Macau 1-1 Northern Mariana Islands East Asian Cup Qualifier 1st Round
06.09 Ulaanbaatar Mongolia 1-1 Guam East Asian Cup Qualifier 1st Round
06.09 Vienna Austria 2-0 Sweden Friendly 
06.09 Riffa Bahrain 1-1 Philippines Friendly 
06.09 Amman Jordan 0-1 Lebanon Friendly 
06.09 Bishkek Kyrgyzstan 1-1 Palestine Friendly 
06.09 Amsterdam Netherlands 2-1 Peru Friendly 
06.09 Faro/Loulé Portugal 1-1 Croatia Friendly 
06.09 Palamós (Spain) Trinidad & Tobago 2-0 United Arab Emirates Friendly 
06.09 Tashkent Uzbekistan 1-1 Syria Friendly 
05.09 Dhaka (Bangladesh) India U-23 2-0 Sri Lanka SAFF Championship Group B
05.09 Suva Fiji 1-1 Solomon Islands Friendly 
05.09 Trnava Slovakia 3-0 Denmark Friendly 
04.09 Dhaka Bangladesh 2-0 Bhutan SAFF Championship Group A
04.09 Dhaka (Bangladesh) Pakistan 2-1 Nepal SAFF Championship Group A
04.09 Ulaanbaatar (Mongolia) Macau 2-0 Guam East Asian Cup Qualifier 1st Round
04.09 Ulaanbaatar Mongolia 9-0 Northern Mariana Islands East Asian Cup Qualifier 1st Round
02.09 Ulaanbaatar (Mongolia) Guam 4-0 Northern Mariana Islands East Asian Cup Qualifier 1st Round
02.09 Ulaanbaatar Mongolia 4-1 Macau East Asian Cup Qualifier 1st Round
02.09 Awasa Ethiopia 1-1 Burundi Friendly 
01.09 Cheras (Malaysia) Timor-Leste 3-1 Brunei AFF Championship Qualifier 1st Leg
29.08 Nilphamari Bangladesh 0-1 Sri Lanka Friendly 
29.08 Wildey Barbados 0-2 Cuba Friendly 
29.08 Taipa Macau 1-4 Solomon Islands Friendly 
27.08 Maputsoe Lesotho 2-0 Eswatini Friendly 
26.08 The Valley Anguilla 1-2 Saint Martin Friendly 
26.08 Wildey Barbados 0-0 Cuba Friendly 
26.08 Georgetown Saint Vincent & the Grenadines 2-2 Jamaica U-23 Friendly 
26.08 Maseru Lesotho 1-0 Eswatini Friendly 
22.08 Philipsburg Sint Maarten 1-1 Anguilla Friendly 
20.08 Wildey Barbados 2-2 Jamaica Friendly 
19.08 Kabul Afghanistan 0-0 Palestine Friendly 
18.08 Grödig (Austria) Andorra 0-0 United Arab Emirates Friendly 
18.08 Cayenne French Guiana 0-4 Suriname Friendly 
18.08 Quetzaltenango Guatemala 1-0 Cuba Friendly 
17.08 Saint George's Grenada 1-5 Jamaica Friendly 
15.08 Guatemala City Guatemala 3-0 Cuba Friendly 
11.08 Le Gosier Guadeloupe 0-0 Dominica Friendly 
04.08 San Pedro Belize 1-0 Barbados Friendly 
04.08 Al-Ram Palestine 0-3 Iraq Friendly 
28.07 Kirkwall Orkney 5-1 Shetland Milne Cup 
28.07 Saint-Jean Saint Barthélemy 3-4 British Virgin Islands Friendly 
28.07 Saint-Jean (Saint-Barthélemy) Saint Martin 5-1 Anguilla Friendly 
27.07 Saint-Jean (Saint-Barthélemy) British Virgin Islands 0-0 Saint Martin Friendly 
27.07 Saint-Jean Saint Barthélemy 1-2 Anguilla Friendly 
26.07 Gagil (Yap)Palau 2-0 Chuuk Micronesian Games3rd Place Match
26.07 GagilYap 2-3 Pohnpei Micronesian GamesFinal
25.07 Gagil (Yap) Chuuk 1-1 Pohnpei Micronesian Games Group Stage
25.07 Gagil Yap 4-2 Palau Micronesian Games Group Stage
25.07 Philipsburg Sint Maarten 2-3 British Virgin Islands Friendly 
24.07Gagil (Yap)Chuuk 1-0 Palau Micronesian GamesGroup Stage
24.07GagilYap 2-2 Pohnpei Micronesian GamesGroup Stage
23.07 Gagil (Yap) Pohnpei 2-1 Palau Micronesian Games Group Stage
23.07 Gagil Yap 4-2 Chuuk Micronesian Games Group Stage
22.07 Monrovia Liberia 0-0 Sierra Leone Friendly 
15.07Moscow (Russia)France 4-2 Croatia World CupFinal
14.07 Saint Petersburg (Russia) Belgium 2-0 England World Cup 3rd Place Match
11.07 Moscow (Russia) Croatia 2-1 England
After extra time
World Cup Semi-Final
11.07 Colombo Sri Lanka 'B' 0-2 Lithuania 'B' Friendly 
10.07Saint Petersburg (Russia) France 1-0 Belgium World CupSemi-Final
08.07 Colombo Sri Lanka 0-0 Lithuania 'B' Friendly 
07.07 Samara (Russia) England 2-0 Sweden World Cup Quarter-Final
07.07 Sochi Russia 2-2 Croatia
After extra time, 3-4 pens
World Cup Quarter-Final
07.07 Schluein Romansch 6-2 Ladins Friendly 
06.07 Kazan (Russia) Belgium 2-1 Brazil World Cup Quarter-Final
06.07 Nizhny Novgorod (Russia) France 2-0 Uruguay World Cup Quarter-Final
06.07 Schluein Romansch 2-2 Ladins
Romansch ?-? on pens
Friendly 
05.07 Kuala Lumpur Malaysia 1-0 Fiji Friendly 
03.07 Moscow (Russia) Colombia 1-1 England
After extra time, 3-4 pens
World Cup 2nd Round
03.07 Saint Petersburg (Russia) Sweden 1-0 Switzerland World Cup 2nd Round
02.07 Rostov-on-Don (Russia) Belgium 3-2 Japan World Cup 2nd Round
02.07 Samara (Russia) Brazil 2-0 Mexico World Cup 2nd Round
01.07 Nizhny Novgorod (Russia) Croatia 1-1 Denmark
After extra time, 3-2 pens
World Cup 2nd Round
01.07MoscowRussia 1-1 Spain
After extra time, 4-3 pens
World Cup2nd Round
30.06Kazan (Russia)France 4-3 Argentina World Cup2nd Round
30.06Sochi (Russia)Uruguay 2-1 Portugal World Cup2nd Round
28.06 Kaliningrad (Russia) Belgium 1-0 England World Cup Group G
28.06 Saransk (Russia) Tunisia 2-1 Panama World Cup Group G
28.06 Samara (Russia) Colombia 1-0 Senegal World Cup Group H
28.06 Volgograd (Russia) Poland 1-0 Japan World Cup Group H
27.06 Moscow (Russia) Brazil 2-0 Serbia World Cup Group E
27.06 Nizhny Novgorod (Russia) Costa Rica 2-2 Switzerland World Cup Group E
27.06 Kazan (Russia) South Korea 2-0 Germany World Cup Group F
27.06 Yekaterinburg (Russia) Sweden 3-0 Mexico World Cup Group F
26.06 Moscow (Russia) Denmark 0-0 France World Cup Group C
26.06 Sochi (Russia) Peru 2-0 Australia World Cup Group C
26.06 Saint Petersburg (Russia) Argentina 2-1 Nigeria World Cup Group D
26.06 Rostov-on-Don (Russia) Croatia 2-1 Iceland World Cup Group D
25.06 Samara Russia 0-3 Uruguay World Cup Group A
25.06 Volgograd (Russia) Saudi Arabia 2-1 Egypt World Cup Group A
25.06 Saransk (Russia) Iran 1-1 Portugal World Cup Group B
25.06 Kaliningrad (Russia) Morocco 2-2 Spain World Cup Group B
24.06 Nizhny Novgorod (Russia) England 6-1 Panama World Cup Group G
24.06 Kazan (Russia) Colombia 3-0 Poland World Cup Group H
24.06 Yekaterinburg (Russia) Japan 2-2 Senegal World Cup Group H
23.06 Sochi (Russia) Germany 2-1 Sweden World Cup Group F
23.06 Rostov-on-Don (Russia) Mexico 2-1 South Korea World Cup Group F
23.06 Moscow (Russia) Belgium 5-2 Tunisia World Cup Group G
23.06 Genner Northern Schleswig 1-6 Lower Sorbia Friendly  
23.06 Basovizza Slovenes in Italy 0-2 Carinthian Slovenes Friendly 
22.06 Volgograd (Russia) Nigeria 2-0 Iceland World Cup Group D
22.06 Saint Petersburg (Russia) Brazil 2-0 Costa Rica World Cup Group E
22.06 Kaliningrad (Russia) Switzerland 2-1 Serbia World Cup Group E
21.06 Samara (Russia) Australia 1-1 Denmark World Cup Group C
21.06 Yekaterinburg (Russia) France 1-0 Peru World Cup Group C
21.06 Nizhny Novgorod (Russia) Croatia 3-0 Argentina World Cup Group D
20.06 Rostov-on-Don (Russia) Uruguay 1-0 Saudi Arabia World Cup Group A
20.06 Moscow (Russia) Portugal 1-0 Morocco World Cup Group B
20.06 Kazan (Russia) Spain 1-0 Iran World Cup Group B
19.06 Saint Petersburg Russia 3-1 Egypt World Cup Group A
19.06 Saransk (Russia) Japan 2-1 Colombia World Cup Group H
19.06 Moscow (Russia) Senegal 2-1 Poland World Cup Group H
18.06 Nizhny Novgorod (Russia) Sweden 1-0 South Korea World Cup Group F
18.06 Sochi (Russia) Belgium 3-0 Panama World Cup Group G
18.06 Volgograd (Russia) England 2-1 Tunisia World Cup Group G
17.06 Rostov-on-Don (Russia) Brazil 1-1 Switzerland World Cup Group E
17.06 Samara (Russia) Serbia 1-0 Costa Rica World Cup Group E
17.06 Moscow (Russia) Mexico 1-0 Germany World Cup Group F
16.06 Saransk (Russia) Denmark 1-0 Peru World Cup Group C
16.06 Kazan (Russia) France 2-1 Australia World Cup Group C
16.06 Moscow (Russia) Argentina 1-1 Iceland World Cup Group D
16.06 Kaliningrad (Russia) Croatia 2-0 Nigeria World Cup Group D
15.06 Yekaterinburg (Russia) Uruguay 1-0 Egypt World Cup Group A
15.06 Saint Petersburg (Russia) Iran 1-0 Morocco World Cup Group B
15.06 Sochi (Russia) Portugal 3-3 Spain World Cup Group B
14.06 Moscow Russia 5-0 Saudi Arabia World Cup Group A
12.06 Innsbruck (Austria) Japan 4-2 Paraguay Friendly 
12.06 Warsaw Poland 4-0 Lithuania Friendly 
11.06 Brussels Belgium 4-1 Costa Rica Friendly 
11.06 Grödig (Austria) Senegal 2-0 South Korea FriendlyClosed door match
10.06 Mumbai India 2-0 Kenya Intercontinental Cup Final
10.06 Vienna Austria 0-3 Brazil Friendly 
09.06 Polokwane (South Africa) Zimbabwe 4-2 Zambia
After extra time
COSAFA Cup Final
09.06 Aveley (England) Matabeleland 1-0 Tamil Eelam CONIFA World Cup 13th Place Match
09.06 London (England) Koreans in Japan 1-1 Tibet
4-1 pens
CONIFA World Cup 11th Place Match
09.06 Aveley (England) Abkhazia 2-0 Kabylia CONIFA World Cup 9th Place Match
09.06 London (England) Western Armenia 7-0 Barawa CONIFA World Cup 7th Place Match
09.06 London (England) Cascadia 3-3 Panjab
3-4 pens
CONIFA World Cup 5th Place Match
09.06 London (England) Padania 0-0 Székely Land
5-4 pens
CONIFA World Cup 3rd Place Match
09.06 London (England) Kárpátalja 0-0 Northern Cyprus
3-2 pens
CONIFA World Cup Final
09.06 Brøndbyvester Denmark 2-0 Mexico Friendly 
09.06 Tallinn Estonia 1-3 Morocco Friendly 
09.06 Tampere Finland 2-0 Belarus Friendly 
09.06 Lyon France 1-1 USA Friendly 
09.06 Budapest Hungary 1-2 Australia Friendly 
09.06 Rīga Latvia 1-3 Azerbaijan Friendly 
09.06 Graz (Austria) Serbia 5-1 Bolivia Friendly 
09.06 Krasnodar (Russia) Spain 1-0 Tunisia Friendly 
09.06 Gothenburg Sweden 0-0 Peru Friendly 
09.06 London (England) Tuvalu 6-1 Chagos Islands Friendly 
08.06 Polokwane South Africa 3-0 Botswana COSAFA Cup 5th Place Match
08.06 Polokwane (South Africa) Lesotho 1-0 Madagascar COSAFA Cup 3rd Place Match
08.06 Mumbai (India) Kenya 4-0 Taiwan Intercontinental Cup Group Stage
08.06 Osijek Croatia 2-1 Senegal Friendly 
08.06 Leverkusen Germany 2-1 Saudi Arabia Friendly 
08.06 Moscow (Russia) Iran 1-0 Lithuania Friendly 
08.06 Poznań Poland 2-2 Chile Friendly 
08.06 Lugano Switzerland 2-0 Japan Friendly 
07.06 London (England) Tamil Eelam 4-3 Tuvalu CONIFA World Cup 13th-16th Place Semi-Final
07.06 London (England) Abkhazia 2-0 Koreans in Japan CONIFA World Cup 9th-12th Place Semi-Final
07.06 London (England) Kabylia 8-1 Tibet CONIFA World Cup 9th-12th Place Semi-Final
07.06 London (England) Cascadia 4-0 Western Armenia CONIFA World Cup 5th-8th Place Semi-Final
07.06 London (England) Panjab 5-0 Barawa CONIFA World Cup 5th-8th Place Semi-Final
07.06 London (England) Kárpátalja 4-2 Székely Land CONIFA World Cup Semi-Final
07.06 London (England) Northern Cyprus 3-2 Padania CONIFA World Cup Semi-Final
07.06 Mumbai India 1-2 New Zealand Intercontinental Cup Group Stage
07.06 Fort-de-France (Martinique) French Guiana 2-0 Guadeloupe Tournoi des 4 3rd Place Match
07.06 Fort-de-France Martinique 5-1 Corsica Tournoi des 4 Final
07.06 Innsbruck (Austria) Bolivia 0-0 South Korea Friendly 
07.06 Leeds England 2-0 Costa Rica Friendly 
07.06 Reykjavík Iceland 2-2 Ghana Friendly 
07.06 Aveley (England) Matabeleland 1-0 Chagos Islands Friendly 
07.06 Lisbon Portugal 3-0 Algeria Friendly 
07.06 Montevideo Uruguay 3-0 Uzbekistan Friendly 
06.06 Polokwane (South Africa) Lesotho 0-0 Zimbabwe
1-3 pens
COSAFA Cup Semi-Final
06.06 Polokwane (South Africa) Zambia 1-0 Madagascar COSAFA Cup Semi-Final
06.06 Brest Belarus 1-1 Hungary Friendly 
06.06 Brussels Belgium 3-0 Egypt Friendly 
06.06 Sankt Pölten (Austria) Czechia 1-0 Nigeria Friendly 
06.06 Oslo Norway 1-0 Panama Friendly 
05.06 Vilnius Lithuania 1-1 Latvia Baltic Cup 
05.06 Polokwane (South Africa) Botswana 2-0 Eswatini COSAFA Cup 5th-8th Place Semi-Final
05.06 Polokwane South Africa 4-1 Namibia COSAFA Cup 5th-8th Place Semi-Final
05.06 Aveley (England) Abkhazia 6-0 Tamil Eelam CONIFA World Cup 9th-16th Place Quarter-Final
05.06 Bracknell (England) Koreans in Japan 5-0 Tuvalu CONIFA World Cup 9th-16th Place Quarter-Final
05.06 London (England) Kabylia 0-0 Matabeleland
4-3 pens
CONIFA World Cup 9th-16th Place Quarter-Final
05.06 London (England) Tibet w/o Ellan Vannin
Ellan Vannin Withdrew
CONIFA World Cup 9th-16th Place Quarter-Final
05.06 London (England) Kárpátalja 3-1 Cascadia CONIFA World Cup Quarter-Final
05.06 London (England) Northern Cyprus 8-0 Barawa CONIFA World Cup Quarter-Final
05.06 Bracknell (England) Padania 2-0 Panjab CONIFA World Cup Quarter-Final
05.06 London (England) Székely Land 4-0 Western Armenia CONIFA World Cup Quarter-Final
05.06 Mumbai (India) New Zealand 1-0 Taiwan Intercontinental Cup Group Stage
05.06 Fort-de-France (Martinique) Corsica 3-0 Guadeloupe Tournoi des 4 Semi-Final
05.06 Fort-de-France Martinique 3-0 French Guiana Tournoi des 4 Semi-Final
05.06 Astana Kazakhstan 3-0 Azerbaijan Friendly 
05.06 London (England) London Turkish XI 4-0 Tibet Friendly 
05.06 Luxembourg Luxembourg 1-0 Georgia Friendly 
05.06 Ploiești Romania 2-0 Finland Friendly 
05.06 Moscow Russia 1-1 Turkey Friendly 
04.06 Mumbai India 3-0 Kenya Intercontinental Cup Group Stage
04.06 Kematen in Tirol (Austria) Armenia 0-0 Moldova Friendly 
04.06 Graz (Austria) Chile 1-0 Serbia Friendly 
04.06 Turin Italy 1-1 Netherlands Friendly 
04.06 Geneva (Switzerland) Morocco 2-1 Slovakia Friendly 
03.06Polokwane (South Africa) Botswana 1-1 Zimbabwe
1-3 pens
COSAFA CupQuarter-Final
03.06PolokwaneSouth Africa 0-0 Madagascar
3-4 pens
COSAFA CupQuarter-Final
03.06London (England)Barawa 2-0 Ellan Vannin CONIFA World CupGroup A
03.06London (England)Cascadia 6-0 Tamil Eelam CONIFA World CupGroup A
03.06London (England)Abkhazia 2-2 Northern Cyprus CONIFA World CupGroup B
03.06Bracknell (England) Kárpátalja 5-1 Tibet CONIFA World CupGroup B
03.06London (England)Matabeleland 3-1 Tuvalu CONIFA World CupGroup C
03.06London (England)Padania 3-0 Székely Land CONIFA World CupGroup C
03.06Slough (England)Koreans in Japan 1-1 Panjab CONIFA World CupGroup D
03.06London (England)Western Armenia 4-0 Kabylia CONIFA World CupGroup D
03.06Almada (Portugal)Andorra 0-0 Cabo Verde
1-4 pens
Friendly 
03.06 Wildey Barbados 0-0 Belize Friendly 
03.06Liverpool (England)Brazil 2-0 Croatia Friendly 
03.06San JoséCosta Rica 3-0 Northern Ireland Friendly 
03.06Sankt Gallen (Switzerland)Peru 3-0 Saudi Arabia Friendly 
03.06 Villarreal Spain 1-1 Switzerland Friendly 
03.06Évian-les-Bains (France)Ukraine 4-1 Albania Friendly 
02.06 Rīga Latvia 1-0 Estonia Baltic Cup 
02.06 Polokwane (South Africa) Lesotho 1-0 Eswatini COSAFA Cup Quarter-Final
02.06 Polokwane (South Africa) Namibia 0-0 Zambia
3-4 pens
COSAFA Cup Quarter-Final
02.06 London (England) Ellan Vannin 2-0 Tamil Eelam CONIFA World Cup Group A
02.06 London (England) Cascadia 2-1 Barawa CONIFA World Cup Group A
02.06 London (England) Kárpátalja 2-0 Abkhazia CONIFA World Cup Group B
02.06 London (England) Northern Cyprus 3-1 Tibet CONIFA World Cup Group B
02.06 London (England) Padania 8-0 Tuvalu CONIFA World Cup Group C
02.06 London (England) Székely Land 5-0 Matabeleland CONIFA World Cup Group C
02.06 Bracknell (England) Kabylia 0-0 Koreans in Japan CONIFA World Cup Group D
02.06 Slough (England) Western Armenia 1-0 Panjab CONIFA World Cup Group D
02.06 Mumbai (India) Kenya 2-1 New Zealand Intercontinental Cup Group Stage
02.06 Niamey Niger 2-1 Uganda 3-Nation Tournament  
02.06 Klagenfurt Austria 2-1 Germany Friendly 
02.06 Brussels Belgium 0-0 Portugal Friendly 
02.06 Houston (USA) El Salvador 1-0 Honduras Friendly 
02.06 London England 2-1 Nigeria Friendly 
02.06 Reykjavík Iceland 2-3 Norway Friendly 
02.06 Dublin Ireland 2-1 USA Friendly 
02.06 Mexico City Mexico 1-0 Scotland Friendly 
02.06 Podgorica Montenegro 0-2 Slovenia Friendly 
02.06 Solna Sweden 0-0 Denmark Friendly 
02.06 Bangkok Thailand 0-2 China Friendly 
01.06 Seshego (South Africa) Angola 0-0 Malawi COSAFA Cup Group B
01.06 Polokwane (South Africa) Botswana 6-0 Mauritius COSAFA Cup Group B
01.06 Mumbai India 5-0 Taiwan Intercontinental Cup Group Stage
01.06 Algiers Algeria 2-3 Cabo Verde Friendly 
01.06 Sankt Pölten (Austria) Australia 4-0 Czechia Friendly 
01.06 Bergamo (Italy) Colombia 0-0 Egypt Friendly 
01.06 Nice France 3-1 Italy Friendly 
01.06 Schwaz (Austria) Georgia 1-0 Malta Friendly 
01.06 Jeonju South Korea 1-3 Bosnia & Herzegovina Friendly 
01.06 Geneva (Switzerland) Tunisia 2-2 Turkey Friendly 
31.05 Polokwane (South Africa) Madagascar 1-0 Comoros COSAFA Cup Group A
31.05 Seshego (South Africa) Mozambique 2-1 Seychelles COSAFA Cup Group A
31.05 London (England) Barawa 4-0 Tamil Eelam CONIFA World Cup Group A
31.05 London (England) Ellan Vannin 4-1 Cascadia CONIFA World Cup Group A
31.05 London (England) Abkhazia 3-0 Tibet CONIFA World Cup Group B
31.05 London (England) Kárpátalja 1-1 Northern Cyprus CONIFA World Cup Group B
31.05 London (England) Padania 6-1 Matabeleland CONIFA World Cup Group C
31.05 London (England) Székely Land 4-0 Tuvalu CONIFA World Cup Group C
31.05 London (England) Koreans in Japan 0-0 Western Armenia CONIFA World Cup Group D
31.05 Slough (England) Panjab 8-0 Kabylia CONIFA World Cup Group D
31.05 Luxembourg Luxembourg 0-0 Senegal Friendly 
31.05 Geneva (Switzerland) Morocco 0-0 Ukraine Friendly 
31.05 Hartberg (Austria) Romania 3-2 Chile Friendly 
31.05 Trnava Slovakia 1-1 Netherlands Friendly 
30.05 Seshego (South Africa) Angola 1-0 Mauritius COSAFA Cup Group B
30.05 Seshego (South Africa) Botswana 1-1 Malawi COSAFA Cup Group B
30.05 Rakvere Estonia 2-0 Lithuania Baltic Cup 
30.05 Niamey (Niger) Central African Republic 1-0 Uganda 3-Nation Tournament  
30.05 Innsbruck Austria 1-0 Russia Friendly 
30.05 Yokohama Japan 0-2 Ghana Friendly 
29.05 Seshego (South Africa) Madagascar 1-1 Seychelles COSAFA Cup Group A
29.05 Seshego (South Africa) Mozambique 3-0 Comoros COSAFA Cup Group A
29.05 Buenos Aires Argentina 4-0 Haiti Friendly 
29.05 Wattens (Austria) Armenia 1-1 Malta Friendly 
29.05 Baku Azerbaijan 3-0 Kyrgyzstan Friendly 
29.05 Zürich (Switzerland) Kosovo 3-0 Albania Friendly 
29.05 Panama City Panama 0-0 Northern Ireland Friendly 
29.05 Lima Peru 2-0 Scotland Friendly 
28.05 Polokwane (South Africa) Botswana 2-1 Angola COSAFA Cup Group B
28.05 Polokwane (South Africa) Mauritius 1-0 Malawi COSAFA Cup Group B
28.05 Zenica Bosnia & Herzegovina 0-0 Montenegro Friendly 
28.05 Saint-Denis France 2-0 Ireland Friendly 
28.05 Saint Gallen (Switzerland) Italy 2-1 Saudi Arabia Friendly 
28.05 Machakos Kenya 1-0 Equatorial Guinea Friendly 
28.05 Pasadena (USA) Mexico 0-0 Wales Friendly 
28.05 Port Harcourt Nigeria 1-1 DR Congo Friendly 
28.05 Braga Portugal 2-2 Tunisia Friendly 
28.05 Daegu South Korea 2-0 Honduras Friendly 
28.05 İstanbul Turkey 2-1 Iran Friendly 
28.05 Chester USA 3-0 Bolivia Friendly 
27.05 Polokwane (South Africa) Comoros 1-1 Seychelles COSAFA Cup Group A
27.05 Polokwane (South Africa) Madagascar 2-1 Mozambique COSAFA Cup Group A
27.05 Niamey Niger 3-3 Central African Republic 3-Nation Tournament  
27.05 Beauvais (France) Burkina Faso 1-0 Cameroon Friendly 
26.05 Nanjing China 1-0 Myanmar Friendly 
26.05 Saint-Jean Saint Barthélemy 5-3 Sint Maarten Friendly 
25.05 Machakos Kenya 0-1 Eswatini Friendly 
25.05 Kuwait City Kuwait 1-1 Egypt Friendly 
20.05 Amman Jordan 3-0 Cyprus Friendly 
19.05 Tehran Iran 1-0 Uzbekistan Friendly 
19.05 Slough (England) Jersey 1-1 Panjab Friendly 
15.05 Seville (Spain) Saudi Arabia 2-0 Greece Friendly 
12.05 Saint Helier Jersey 1-0 Guernsey Muratti Vase Final
11.05 Kuwait City Kuwait 2-0 Palestine Friendly 
09.05 Cádiz (Spain) Saudi Arabia 2-0 Algeria 'B' Friendly 
08.05 Basra Iraq 0-0 Palestine Friendly 
06.05 London Surrey 3-1 Barawa Friendly 
29.04 North Sound Antigua & Barbuda 0-2 Jamaica Friendly 
29.04 Sandbach (England) Ellan Vannin 2-1 Panjab Friendly 
29.04 Saint-Jean Saint Barthélemy 3-1 Saint Martin Friendly 
26.04 Basseterre Saint Kitts & Nevis 1-3 Jamaica Friendly 
19.04 Manzini Eswatini 1-0 Namibia Friendly 
18.04 Harare Zimbabwe 0-1 Botswana Friendly 
17.04 Couva Trinidad & Tobago 0-1 Panama Friendly 
15.04 London (England) Yorkshire 7-2 Barawa Friendly 
08.04 London (England) Barawa 4-1 Chagos Islands Friendly 
01.04 North Sound Antigua & Barbuda 0-0 Dominica Friendly 
01.04 Kuala Lumpur Malaysia 7-0 Bhutan Friendly 
29.03 Ulaanbaatar Mongolia U-23 1-1 Mauritius Friendly 
27.03 Yangon Myanmar 1-0 Macau Asian Cup Qualifier 3rd Round, Group A
27.03 Bishkek Kyrgyzstan 2-1 India Asian Cup Qualifier 3rd Round, Group A
27.03 Beirut Lebanon 2-1 Malaysia Asian Cup Qualifier 3rd Round, Group B
27.03 Pyongyang North Korea 2-0 Hong Kong Asian Cup Qualifier 3rd Round, Group B
27.03 Dushanbe (Tajikistan) Afghanistan 2-1 Cambodia Asian Cup Qualifier 3rd Round, Group C
27.03 Amman Jordan 1-1 Vietnam Asian Cup Qualifier 3rd Round, Group C
27.03 Malé Maldives 7-0 Bhutan Asian Cup Qualifier 3rd Round, Group D
27.03 Muscat Oman 1-0 Palestine Asian Cup Qualifier 3rd Round, Group D
27.03 Riffa Bahrain 4-0 Turkmenistan Asian Cup Qualifier 3rd Round, Group E
27.03 Taipei Taiwan 1-0 Singapore Asian Cup Qualifier 3rd Round, Group E
27.03 Manila Philippines 2-1 Tajikistan Asian Cup Qualifier 3rd Round, Group F
27.03 Doha (Qatar) Yemen 2-1 Nepal Asian Cup Qualifier 3rd Round, Group F
27.03 Basra Iraq 1-1 Syria 3-Nation Tournament  
27.03 Yerevan Armenia 0-1 Lithuania Friendly 
27.03 London (England) Australia 0-0 Colombia Friendly 
27.03 Aksu (Turkey) Azerbaijan 1-1 Macedonia Friendly 
27.03 Brussels Belgium 4-0 Saudi Arabia Friendly 
27.03 Le Havre (France) Bosnia & Herzegovina 0-0 Senegal Friendly 
27.03 Marrakech (Morocco) Central African Republic 3-2 Kenya Friendly 
27.03 Arlington (USA) Croatia 1-0 Mexico Friendly 
27.03 Aalborg Denmark 0-0 Chile Friendly 
27.03 London England 1-1 Italy Friendly 
27.03 Tbilisi Georgia 2-0 Estonia Friendly 
27.03 Berlin Germany 0-1 Brazil Friendly 
27.03 Zürich (Switzerland) Greece 1-0 Egypt Friendly 
27.03 Budapest Hungary 0-1 Scotland Friendly 
27.03 Graz (Austria) Iran 2-1 Algeria Friendly 
27.03 Beauvais (France) Côte d'Ivoire 2-1 Moldova Friendly 
27.03 Franconville (France) Kosovo 2-0 Burkina Faso Friendly 
27.03 Vientiane Laos 2-2 Bangladesh Friendly 
27.03 Luxembourg Luxembourg 0-4 Austria Friendly 
27.03 Ulaanbaatar Mongolia 0-2 Mauritius Friendly 
27.03 Podgorica Montenegro 2-2 Turkey Friendly 
27.03 Casablanca Morocco 2-0 Uzbekistan Friendly 
27.03 Windhoek Namibia 2-1 Lesotho Friendly 
27.03 Harrison (USA) Peru 3-1 Iceland Friendly 
27.03 Chorzów Poland 3-2 South Korea Friendly 
27.03 Craiova Romania 1-0 Sweden Friendly 
27.03 Saint Petersburg Russia 1-3 France Friendly 
27.03 London (England) Serbia 2-0 Nigeria Friendly 
27.03 Roche Caiman Seychelles 0-0 Swaziland Friendly 
27.03 Ljubljana Slovenia 0-2 Belarus Friendly 
27.03 Madrid Spain 6-1 Argentina Friendly 
27.03 Lucerne Switzerland 6-0 Panama Friendly 
27.03 Dar es Salaam Tanzania 2-0 DR Congo Friendly 
27.03 Nice (France) Tunisia 1-0 Costa Rica Friendly 
27.03 Kira Uganda 0-0 Malawi Friendly 
27.03 Liège (Belgium) Ukraine 2-1 Japan Friendly 
27.03 Cary USA 1-0 Paraguay Friendly 
26.03 Nanning China 1-4 Czechia China Cup 3rd Place Match
26.03 Nanning (China) Uruguay 1-0 Wales China Cup Final
26.03 Elbasan Albania 0-1 Norway Friendly 
26.03 Felcsút (Hungary) Bulgaria 2-1 Kazakhstan Friendly 
26.03 Willemstad Curaçao 1-0 Bolivia Friendly 
26.03 Belek (Turkey) Finland 5-0 Malta Friendly 
26.03 Geneva (Switzerland) Netherlands 3-0 Portugal Friendly 
25.03Bangkok (Thailand)Gabon 1-0 United Arab Emirates King's Cup3rd Place Match
25.03BangkokThailand 2-3 Slovakia King's CupFinal
25.03Cave HillBarbados 0-0 Bermuda Friendly 
25.03Mantes-la-Ville (France) Congo 2-0 Guinea-Bissau Friendly 
25.03 Santiago de los Caballeros Dominican Republic 2-1 Saint Kitts & Nevis Friendly 
25.03San Pedro de Alcántara (Spain)Faroe Islands 3-0 Liechtenstein Friendly 
25.03GibraltarGibraltar 1-0 Latvia Friendly 
25.03 Kingston Jamaica 1-1 Antigua & Barbuda Friendly 
25.03Kuwait CityKuwait 1-3 Cameroon Friendly 
25.03 Fort-de-France Martinique 0-0 Trinidad & Tobago Friendly 
25.03 Managua Nicaragua 3-3 Cuba Friendly 
25.03FitzwilliamYorkshire 6-0 Chagos Islands Friendly 
24.03Mount HaleAlderney 0-2 Guernsey Muratti VaseSemi-Final
24.03Ndola (Zambia)Angola 2-2 Zimbabwe
4-2 pens
4-Nation Tournament3rd Place Match
24.03NdolaZambia 0-2 South Africa 4-Nation TournamentFinal
24.03Basra (Iraq)Qatar 2-2 Syria 3-Nation Tournament 
24.03YerevanArmenia 0-0 Estonia Friendly 
24.03GaboroneBotswana 1-0 Lesotho Friendly 
24.03San Pedro del Pinatar (Spain)Canada 1-0 New Zealand Friendly 
24.03TbilisiGeorgia 4-0 Lithuania Friendly 
24.03NetanyaIsrael 1-2 Romania Friendly 
24.03Beauvais (France)Côte d'Ivoire 2-2 Togo Friendly 
24.03Marrakech (Morocco)Kenya 2-2 Comoros Friendly 
24.03Franconville (France)Kosovo 1-0 Madagascar Friendly 
24.03NouakchottMauritania 2-0 Guinea Friendly 
24.03 Belfast Northern Ireland 2-1 South Korea Friendly 
24.03 Solna Sweden 1-2 Chile Friendly 
24.03 Kira Uganda 3-1 São Tomé & Príncipe Friendly 
23.03 Nanning (China) Uruguay 2-0 Czechia China Cup Semi-Final
23.03 Manchester (England) Argentina 2-0 Italy Friendly 
23.03 Klagenfurt Austria 3-0 Slovenia Friendly 
23.03 Baku Azerbaijan 0-1 Belarus Friendly 
23.03 Razgrad Bulgaria 0-1 Bosnia & Herzegovina Friendly 
23.03 Willemstad Curaçao 1-1 Bolivia Friendly 
23.03 Nicosia Cyprus 0-0 Montenegro Friendly 
23.03 Belek (Turkey) Finland 0-0 Macedonia Friendly 
23.03 Saint-Denis France 2-3 Colombia Friendly 
23.03 Bakau Gambia 1-1 Central African Republic Friendly 
23.03 Düsseldorf Germany 1-1 Spain Friendly 
23.03 Athens Greece 0-1 Switzerland Friendly 
23.03 Les Abymes Guadeloupe 0-1 Trinidad & Tobago Friendly 
23.03 Budapest Hungary 2-3 Kazakhstan Friendly 
23.03 Liège (Belgium) Japan 1-1 Mali Friendly 
23.03 Santa Clara (USA) Mexico 3-0 Iceland Friendly 
23.03 Turin (Italy) Morocco 2-1 Serbia Friendly 
23.03 Amsterdam Netherlands 0-1 England Friendly 
23.03 Oslo Norway 4-1 Australia Friendly 
23.03 Miami Gardens (USA) Peru 2-0 Croatia Friendly 
23.03 Wrocław Poland 0-1 Nigeria Friendly 
23.03 Zürich (Switzerland) Portugal 2-1 Egypt Friendly 
23.03 Moscow Russia 0-3 Brazil Friendly 
23.03 Marbella (Spain) Saudi Arabia 1-1 Ukraine Friendly 
23.03 Glasgow Scotland 0-1 Costa Rica Friendly 
23.03 Casablanca (Morocco) Senegal 1-1 Uzbekistan Friendly 
23.03 Singapore Singapore 3-2 Maldives Friendly 
23.03 Pirae Tahiti 4-3 New Caledonia Friendly 
23.03 Radès Tunisia 1-0 Iran Friendly 
23.03 Antalya Turkey 1-0 Ireland Friendly 
22.03 Incheon (South Korea) Kyrgyzstan 5-1 Myanmar Asian Cup Qualifier 3rd Round, Group A
22.03 Nanning China 0-6 Wales China Cup Semi-Final
22.03 Bangkok (Thailand) Slovakia 2-1 United Arab Emirates King's Cup Semi-Final
22.03 Bangkok Thailand 0-0 Gabon
4-2 pens
King's Cup Semi-Final
22.03 Algiers Algeria 4-1 Tanzania Friendly 
22.03 Riffa Bahrain 0-0 Palestine Friendly 
22.03 Belmopan Belize 4-2 Grenada Friendly 
22.03 Limeil-Brévannes (France) Burkina Faso 2-0 Guinea-Bissau Friendly 
22.03 Brøndbyvester Denmark 1-0 Panama Friendly 
22.03 Santo Domingo Dominican Republic 4-0 Turks & Caicos Islands Friendly 
22.03 San Pedro de Alcántara (Spain) Faroe Islands 1-1 Latvia Friendly 
22.03 Taipa Macau 0-1 Mauritius Friendly 
22.03 Kuala Lumpur Malaysia 2-2 Mongolia Friendly 
22.03 Ta' Qali Malta 0-1 Luxembourg Friendly 
22.03 Managua Nicaragua 3-1 Cuba Friendly 
22.03 Manila Philippines 3-2 Fiji Friendly 
21.03Ndola (Zambia)Angola 1-1 South Africa
6-7 pens
4-Nation TournamentSemi-Final
21.03 Ndola Zambia 2-2 Zimbabwe
5-4 pens
4-Nation Tournament Semi-Final
21.03 Basra Iraq 2-3 Qatar 3-Nation Tournament  
21.03 La Línea de la Concepción (Spain) Andorra 1-0 Liechtenstein Friendly 
21.03 North Sound Antigua & Barbuda 3-2 Bermuda Friendly 
21.03 Changsha China U-21 2-1 Tajikistan Friendly 
21.03 Amman Jordan 1-0 Kuwait Friendly 
21.03 Vientiane Laos 0-1 Cambodia Friendly 
21.03 Saint-Leu-la-Forêt (France) Madagascar 0-0 Togo Friendly 
20.03 Pirae Tahiti 0-0 New Caledonia Friendly 
17.03 Tehran Iran 4-0 Sierra Leone Friendly 
28.02 Basra Iraq 4-1 Saudi Arabia Friendly 
27.02 Algiers Algeria U-21 0-1 Palestine Friendly 
26.02 Jeddah Saudi Arabia 3-0 Moldova Friendly 
03.02 Aksu (Turkey) South Korea 1-0 Latvia Friendly 
31.01 San Antonio (USA) Mexico 1-0 Bosnia & Herzegovina Friendly 
30.01 Aksu (Turkey) Azerbaijan 0-0 Moldova Friendly 
30.01 Aksu (Turkey) Jamaica 2-2 South Korea Friendly 
28.01 Carson USA 0-0 Bosnia & Herzegovina Friendly 
28.01 Fitzwilliam Yorkshire 1-1 Ellan Vannin Friendly 
27.01 Aksu (Turkey) South Korea 1-0 Moldova Friendly 
20.01 Auckland New Zealand Maori 3-2 Australian First Nations Friendly 
15.01 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Jordan 3-2 Denmark U-21/League XI Friendly 
14.01 Jakarta Indonesia 1-4 Iceland Friendly 
11.01 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Finland 2-1 Jordan Friendly 
11.01 Yogyakarta Indonesia Select 0-6 Iceland Friendly 
11.01 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Sweden 1-0 Denmark U-21/League XI Friendly 
07.01 Abu Dhabi (United Arab Emirates) Estonia 1-1 Sweden Friendly 
05.01 Kuwait City (Kuwait) Oman 0-0 United Arab Emirates
After extra time, 5-4 pens
Gulf Cup Final
02.01 Kuwait City (Kuwait) Iraq 0-0 United Arab Emirates
After extra time, 2-4 pens
Gulf Cup Semi-Final
02.01 Kuwait City (Kuwait) Oman 1-0 Bahrain Gulf Cup Semi-Final