FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S RUGBY UNION - FIXTURES

Results  Men Women
Fixtures  Men Women
Rankings  Men Women

Men's Archive 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010
Women's Archive 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

DATE VENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
30.03ViennaAustria - Finland Rugby Europe Conference 2 North 
30.03DohaQatar - Jordan Asian ChampionshipDivision 3 West
02.04Doha (Qatar)Jordan - Lebanon Asian ChampionshipDivision 3 West
05.04DohaQatar - Lebanon Asian ChampionshipDivision 3 West
06.04TBDLithuania - Portugal Rugby Europe Trophy 
06.04TBDBosnia & Herzegovina - Cyprus Rugby Europe Conference 1 South 
06.04TBDBarbados - Curaçao Americas North ChampionshipSouth Cup
07.04LahorePakistan - Uzbekistan Asian ChampionshipDivision 3 Central
10.04LahorePakistan - Uzbekistan Asian ChampionshipDivision 3 Central
13.04TBDSwitzerland - Lithuania Rugby Europe Trophy 
13.04LuxembourgLuxembourg - Moldova Rugby Europe Conference 1 North 
13.04TBDMalta - Cyprus Rugby Europe Conference 1 South 
13.04 TBD Turks & Caicos Islands - Dominican Republic Americas North Championship North Cup
20.04TBDMoldova - Ukraine Rugby Europe Conference 1 North 
20.04PiešťanySlovakia - Bulgaria Rugby Europe Conference 2 South 
20.04TBDTurkey - Estonia Rugby Europe Development Championship 
27.04TBDDenmark - Austria Rugby Europe Conference 2 North 
27.04AccraGhana - Nigeria President's Cup1st Leg
??.??TBDCayman Islands - USA South Friendly 
??.??TBDSaint Lucia - Saint Vincent & the Grenadines Friendly 
??.04TBDDenmark - Gibraltar Friendly 
27.04OdenseDenmark - Austria Rugby Europe Conference 2 North 
27.04 TBD Guyana - Guadeloupe Americas North Championship South Championship
28.04Bandar Seri BegawanBrunei - Laos Asian ChampionshipDivision 3 East
28.04Bandar Seri Begawan (Brunei)India - Indonesia Asian ChampionshipDivision 3 East/South
01.05Bandar Seri Begawan (Brunei) Laos - Mongolia Asian ChampionshipDivision 3 East
01.05Bandar Seri Begawan (Brunei) China - Indonesia Asian ChampionshipDivision 3 East/South
04.05TBDHungary - Luxembourg Rugby Europe Conference 1 North 
04.05TBDLatvia - Denmark Rugby Europe Conference 2 North 
04.05Bandar Seri BegawanBrunei - Mongolia Asian ChampionshipDivision 3 East
05.05Bandar Seri Begawan (Brunei) China - India Asian ChampionshipDivision 3 East/South
04.05 TBD British Virgin Islands - Turks & Caicos Islands Americas North Championship North Cup
04.05LagosNigeria - Ghana President's Cup2nd Leg
??.05TBDSweden - Gibraltar Friendly 
11.05TBDSweden - Hungary Rugby Europe Conference 1 North 
11.05SofiaBulgaria - Andorra Rugby Europe Conference 2 South 
11.05TBDSerbia - Slovenia Rugby Europe Conference 2 South 
11.05-
25.05
TBD (TBD)Teams to be decided South American ChampionshipA Division
15.05BangkokThailand - Kazakhstan Asian ChampionshipDivision 2, Semi-Final
15.05Bangkok (Thailand)United Arab Emirates - Guam Asian ChampionshipDivision 2, Semi-Final
18.05TBDUkraine - Sweden Rugby Europe Conference 1 North 
18.05Andorra la VellaAndorra - Serbia Rugby Europe Conference 2 South 
18.05TBDSlovenia - Slovakia Rugby Europe Conference 2 South 
18.05IncheonSouth Korea - Malaysia Asian Championship 
18.05Bangkok (Thailand)Loser Thailand/Kazakhstan - Loser United Arab Emirates/Guam Asian ChampionshipDivision 2, 3rd Place Match
18.05Bangkok (Thailand)Winner Thailand/Kazakhstan - Winner United Arab Emirates/Guam Asian ChampionshipDivision 2, Final
25.05TBDNorway - Latvia Rugby Europe Conference 2 North 
25.05TBDEstonia - Turkey Rugby Europe Development Championship 
25.05Johor BahruMalaysia - South Korea Asian Championship 
29.05Taipei (Taiwan)Philippines - Sri Lanka Asian ChampionshipDivision 1, Semi-Final
29.05TaipeiTaiwan - Singapore Asian ChampionshipDivision 1, Semi-Final
??.??-
??.??
TBD (Colombia)Cayman Islands, Colombia, Mexico, Paraguay Americas Challenge 
??.?? TBD Winner Guyana/Guadeloupe - Bermuda Americas North Championship Final
01.06TBDLithuania - Netherlands Rugby Europe Trophy 
01.06TBDFinland - Norway Rugby Europe Conference 2 North 
02.06Taipei (Taiwan)Loser Taiwan/Singapore - Loser Philippines/Sri Lanka Asian ChampionshipDivision 1, 3rd Place Match
02.06Taipei (Taiwan)Winner Taiwan/Singapore - Winner Philippines/Sri Lanka Asian ChampionshipDivision 1, Final
08.06TBDSouth Korea - Hong Kong Asian Championship 
08.06Lagos (Nigeria)Madagascar - Ghana Africa CupSilver Cup, Pool A
08.06Lagos (Nigeria)Nigeria - Botswana Africa CupSilver Cup, Pool A
12.06Lagos (Nigeria)Ghana - Botswana Africa CupSilver Cup, Pool A
12.06Lagos (Nigeria)Nigeria - Madagascar Africa CupSilver Cup, Pool A
15.06Hong KongHong Kong - Malaysia Asian Championship 
15.06TBDCôte d'Ivoire - Senegal Africa CupSilver Cup, Pool B
15.06TBD (Côte d'Ivoire)Mauritius - Rwanda Africa CupSilver Cup, Pool B
16.06Lagos (Nigeria)Madagascar - Botswana Africa CupSilver Cup, Pool A
16.06Lagos (Nigeria)Nigeria - Ghana Africa CupSilver Cup, Pool A
19.06TBDCôte d'Ivoire - Rwanda Africa CupSilver Cup, Pool B
19.06TBD (Côte d'Ivoire)Senegal - Mauritius Africa CupSilver Cup, Pool B
22.06Kuala LumpurMalaysia - Hong Kong Asian Championship 
23.06TBDCôte d'Ivoire - Mauritius Africa CupSilver Cup, Pool B
23.06TBD (Côte d'Ivoire)Senegal - Rwanda Africa CupSilver Cup, Pool B
29.06Hong KongHong Kong - South Korea Asian Championship 
06.07TBD (TBD)Namibia - Tunisia Africa CupGold Cup, Pool A
06.07TBD (TBD)Zimbabwe - Zambia Africa CupGold Cup, Pool A
10.07TBD (TBD)Namibia - Zambia Africa CupGold Cup, Pool A
10.07TBD (TBD)Zimbabwe - Tunisia Africa CupGold Cup, Pool A
13.07TBD (TBD)Kenya - Uganda Africa CupGold Cup, Pool B
13.07TBD (TBD)Morocco - Algeria Africa CupGold Cup, Pool B
??.07 TBD Dominican Republic - British Virgin Islands Americas North Championship North Cup
14.07TBD (TBD)Namibia - Zimbabwe Africa CupGold Cup, Pool A
14.07TBD (TBD)Tunisia - Zambia Africa CupGold Cup, Pool A
17.07TBD (TBD)Kenya - Morocco Africa CupGold Cup, Pool B
17.07TBD (TBD)Uganda - Algeria Africa CupGold Cup, Pool B
20.07TBDArgentina - New Zealand Rugby Championship 
20.07JohannesburgSouth Africa - Australia Rugby Championship 
21.07TBD (TBD)Kenya - Algeria Africa CupGold Cup, Pool B
21.07TBD (TBD)Uganda - Morocco Africa CupGold Cup, Pool B
??.??-
??.??
TBD (TBD)Teams to be decided South American ChampionshipB Division
??.??-
??.??
TBD (TBD)Teams to be decided South American ChampionshipC Division
27.07BrisbaneAustralia - Argentina Rugby Championship 
27.07WellingtonNew Zealand - South Africa Rugby Championship 
10.08TBDArgentina - South Africa Rugby Championship 
10.08PerthAustralia - New Zealand Friendly 
10.08DublinIreland - Italy Friendly 
11.08LondonEngland - Wales Friendly 
17.08TBDFrance - Scotland Friendly 
17.08TBDItaly - Russia Friendly 
17.08AucklandNew Zealand - Australia Rugby Championship 
17.08PretoriaSouth Africa - Argentina Friendly 
17.08CardiffWales - England Friendly 
24.08LondonEngland - Ireland Friendly 
24.08EdinburghScotland - France Friendly 
26.08TBDUruguay - Namibia Friendly 
30.08TBDFrance - Italy Friendly 
31.08TbilisiGeorgia - Scotland Friendly 
31.08TBDUruguay - Namibia Friendly 
31.08CardiffWales - Ireland Friendly 
06.09Newcastle upon TyneEngland - Italy Friendly 
06.09EdinburghScotland - Georgia Friendly 
??.09TBDGibraltar - Bermuda Friendly 
07.09DublinIreland - Wales Friendly 
07.09HamiltonNew Zealand - Tonga Friendly 
20.09ChofuJapan - Russia World CupPool A
21.09Yokohama (Japan)New Zealand - South Africa World CupPool B
21.09Chofu (Japan)France - Argentina World CupPool C
21.09Sapporo (Japan)Australia - Fiji World CupPool D
22.09Yokohama (Japan)Ireland - Scotland World CupPool A
22.09Higashiosaka (Japan)Italy - Namibia World CupPool B
22.09Sapporo (Japan)England - Tonga World CupPool C
23.09Toyota (Japan)Wales - Georgia World CupPool D
24.09Kumagaya (Japan)Russia - Samoa World CupPool A
25.09Kamaishi (Japan)Fiji - Uruguay World CupPool D
26.09Fukuoka (Japan)Italy - Canada World CupPool B
26.09Kobe (Japan)England - USA World CupPool C
28.09FukuroiJapan - Ireland World CupPool A
28.09Toyota (Japan)South Africa - Namibia World CupPool B
28.09Higashiosaka (Japan) Argentina - Tonga World CupPool C
29.09Chofu (Japan)Australia - Wales World CupPool D
29.09Kumagaya (Japan)Georgia - Uruguay World CupPool D
30.09Kobe (Japan)Scotland - Samoa World CupPool A
02.10Oita (Japan)New Zealand - Canada World CupPool B
02.10Fukuoka (Japan)France - USA World CupPool C
03.10Kobe (Japan)Ireland - Russia World CupPool A
03.10Higashiosaka (Japan)Georgia - Fiji World CupPool D
04.10Fukuroi (Japan)South Africa - Italy World CupPool B
05.10ToyotaJapan - Samoa World CupPool A
05.10Chofu (Japan)England - Argentina World CupPool C
05.10Oita (Japan)Australia - Uruguay World CupPool D
06.10Chofu (Japan)New Zealand - Namibia World CupPool B
06.10Kumamoto (Japan)France - Tonga World CupPool C
08.10Kobe (Japan)South Africa - Canada World CupPool B
09.10Fukuroi (Japan)Scotland - Russia World CupPool A
09.10Kumagaya (Japan)Argentina - USA World CupPool C
09.10Oita (Japan)Wales - Fiji World CupPool D
11.10Fukuroi (Japan)Australia - Georgia World CupPool D
12.10Fukuoka (Japan)Ireland - Samoa World CupPool A
12.10Toyota (Japan)New Zealand - Italy World CupPool B
12.10Yokohama (Japan)England - France World CupPool C
13.10YokohamaJapan - Scotland World CupPool A
13.10Kamaishi (Japan)Namibia - Canada World CupPool B
13.10Higashiosaka (Japan)USA - Tonga World CupPool C
13.10Kumamoto (Japan)Wales - Uruguay World CupPool D
19.10Oita (Japan)1st Group C - 2nd Group D World CupQuarter-Final
19.10Chofu (Japan)1st Group B - 2nd Group A World CupQuarter-Final
20.10Oita (Japan)1st Group D - 2nd Group C World CupQuarter-Final
20.10Chofu (Japan)1st Group A - 2nd Group B World CupQuarter-Final
26.10Yokohama (Japan)Winner 1C/2D - Winner 1B/2A World CupSemi-Final
27.10Yokohama (Japan)Winner 1D/2C - Winner 1A/2B World CupSemi-Final
01.11Chofu (Japan)Loser SF1 - Loser SF2 World Cup3rd Place Match
02.11Yokohama (Japan)Winner SF1 - Winner SF2 World CupFinal
09.11TBD (TBD)1st Pool A - 1st Pool B Africa CupSilver Cup, Final
16.11TBD (TBD)1st Pool A - 1st Pool B Africa CupGold Cup, Final